Malé spotřebiče do kuchyně,

Zmrzlinovače: nejlepší s kompresorem, ruční aj. | Recenze, test

Zmrzlinovač dokáže potěšit každého milovníka této studené pochoutky. Můžete si s ním připravit domácí zmrzlinu v pohodlí domova jako alternativu zmrzlině ze stánku nebo nanuku ze supermarketu. Máte přehled o použitých surovinách, a kromě zmrzliny se hodí i k přípravě sorbetu nebo mraženého jogurtu.

Výrobník zmrzliny má celkově kompaktní rozměry a vyznačuje se jednoduchým použitím. Významnější rozhodnutí budete muset provést v tom, zda zvolit zmrzlinovač s kompresorem nebo chladící nádobou, kterou je nutno nejprve nachladit. Samochladící zmrzlinovač je dražší a energeticky náročnější, na druhou stranu je zmrzlina kvalitnější a příprava samostatnější.

Zohlednit byste měli nejen objem mísy, druh pohonu, přítomnost kompresoru či chladící nádoby, příkon, ale i specifické vlastnosti. Například funkci časovače a automatiky, nebo zda má vyjímatelnou nádobu. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší zmrzlinovače a jejich recenze.

Nejlepší zmrzlinovače – TOP 9

V tabulce je výběr 9 nejlepších zmrzlinovačů z testů a hodnocení pro rok 2025.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Guzzanti GZ 154DeLonghi Il Gelataio ICK6000Guzzanti GZ 152Tescoma Della CasaGuzzanti GZ 157Ariete Party Time ART 630Guzzanti GZ 156Steba IC 20DeLonghi IC8500
Příkon12 W230 W150 W-15 W-12 W9,5 W6 W
Váha2,95 kg14,5 kg10,3 kg1,4 kg2,5 kg0,6 kg2,8 kg2,9 kg2,8 kg
Vyjímatelná nádobaAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 9 zmrzlinovačů

Guzzanti GZ 154

Guzzanti GZ 154 recenze a test

Zmrzlinovač Guzzanti GZ 154 má kompaktní rozměry, díky kterým nezabere místo a je tak možné ho mít v podstatě kdekoliv. Zaujme také rychlostí, s jakou může být zmrzlina připravena, jelikož zde není nutné čekat delší čas, než jen 30 minut od jeho spuštění. Samozřejmá je i kvalita její konzistence, kterou zajistí předmrazená a také izolovaná nádoba, která má 2 vrstvy.

I přes svou kompaktnost je možné získat celkovou kapacitu o hodnotě 1,5 litru, což na běžné využití v domácnosti plně dostačuje. Nastavení je hračkou jak díky LCD displeji, tak i díky digitálnímu časovači, který zajistí automatický provoz.

Nádoba nadchne snadnou údržbou a umožní snadné mytí. A to i díky tomu, že nádoba je zcela vyjímatelná. Příkon tohoto modelu je pouze 12 W a pokud jde o hmotnost, i ta zaujme, jelikož váží přijatelných 2,95 kilogramů.

Cena/výkon, rychlost přípravy, displej
Hodilo by se víčko na misku

DeLonghi Il Gelataio ICK6000

DeLonghi Il Gelataio ICK6000 recenze a test

Zmrzlinovač s kompresorem DeLonghi Il Gelataio ICK6000 umožní připravit až 700 gramů kvalitní domácí zmrzliny. Má však i další využití, jelikož přijde vhod také při snaze o ochlazení různých nápojů, kterým chcete dodat potřebnou teplotu. Zaujme i snadný přepínač, který má 4 polohy, podle zvolené funkce.

Základem konstrukce je nádoba o objemu 1,2 litrů, která je určená právě na směs na zmrzlinu, ale i na nápoje. Nechybí možnost jejího snadného vyjmutí. Díky kompresoru je zajištěno automatické vychlazení celé směsi přímo v přístroji. Využito je chladicí medium R134a, které patří do skupiny ekologických, které nezatěžují přírodu.

Víko je hermeticky uzavíratelné. Díky průzoru je možné pozorovat samotnou přípravu. Nádoby a víko lze umývat v myčce čímž je zajištěna i bezproblémová a také rychlá údržba. Příkon je 230 W, což znamená zhotovená zmrzliny přibližně do 40 minut od samotného spuštění.

Dobrý příkon, i na nápoje, mytí v myčce
Hlučnost a rozměrnost

Guzzanti GZ 152

Guzzanti GZ 152 recenze a test

Samochladící zmrzlinovač Guzzanti GZ 152 slibuje rychlost přípravy vytoužené zmrzliny do 30 – 35 minut. Vestavěný kompresor zajistí také dobrou úsporu energie, a dále možnost nastavení požadovaných teplot. Ta může být v rozmezí od -18 až po -35 stupňů Celsia.

O možnost zcela automatického provozu se postará praktický časovač. Ten lze nastavit už na hodnotu 10 minut, nebo dobu prodloužit až na 60 minut. Zmrzliny lze připravit díky kapacitě nádoby až 800 gramů. Tomu odpovídá objem nádoby, který je o hodnotě 1,5 litrů. V ní lze kromě zmrzliny připravit i mražený jogurt či sorbet.

O jednoduchost nastavení a sledování procesu přípravy se stará také praktický LED displej. Údržbu usnadní zase možnost umytí v klasické myčce nádobí.

Objem nádoby, nastavení teploty, tichý kompresor
Malý otvor pro přidávání přísad

Tescoma Della Casa

Tescoma Della Casa recenze a test

Domácí zmrzlinovač Tescoma Della Casa je unikátní tím, že funguje na ruční, tedy lidský pohon. Díky tomu je možné si pochoutku připravit jednoduše kdekoliv. Nádoba je snadno vyjímatelná a umístitelná do mrazničky, kde se nachladí na požadovanou teplotu. Navíc díky svým kompaktní rozměrům nezabere příliš místa.

Celkem je možné připravit až 600 mililitrů domácí zmrzliny, mraženého jogurtu, nebo třeba i sorbetu. Základem je umístění do mrazničky na zhruba 18 hodin. Kromě kompaktních rozměrů zaujme i lehkost, která je dána kombinací hliníku a plastu.

Objem vyjímatelné nádoby činí 0,6 litrů. Díky ručnímu mechanismu lze zmrzlinu tvořit i bez nutnosti použití velké síly. Průhlední víčko umožní jednoduše sledovat samotný postup přípravy, bez potřeby jeho otevírání nebo sundávaní.

Příprava kdekoliv, nízká cena, snadná příprava
Nelze mýt v myčce jako celek

Guzzanti GZ 157

Guzzanti GZ 157 recenze a test

Výrobník zmrzliny Guzzanti GZ 157 je varianta bez vlastního kompresoru, založená na nutnosti vložit nádobu do klasického mrazáku. Model určitě zaujme svou kapacitou, která činí velmi dobrých 1,5 litru. To znamená možnost přípravy i několika set gramů chutné domácí zmrzliny, ale i mraženého jogurtu, nebo také velmi populárního sorbetu.

Příkon o hodnotě 15 W zajistí nízkou spotřebu energie, ale i potřebný výkon k základním funkcím. Nechybí nádoba se 2 izolacemi, která dobře drží potřebnou teplotu. Díky tomu je možné mít zmrzlinu hotovou již za 20 minut od startu přípravy. Praktičnost usnadní vyjímatelná nádoba.

Pro bezproblémové nastavení je zde LCD displej, na kterém se zobrazují jednotlivé potřebné hodnoty dle volby. Váha tohoto zmrzlinovače je 2,53 kilogramů. Díky kvalitnímu hladkému povrchu je zajištěna i bezproblémovost jeho čištění.

Kompaktní rozměry, objem nádoby
Bez vlastního chlazení

Ariete Party Time ART 630

Ariete Party Time ART 630 recenze a test

Zmrzlinovač Ariete Party Time ART 630 je na trhu naprostým unikátem. Jak pro kvalitní nerezové provedení, tak i po zajímavý design s prvky červené barvy. Dále zaujme existence akumulátoru. Ten se nabije a zmrzlinu je možné následně vyrobit v podstatě kdekoliv. Použitá baterie je lithiová a na jedno nabití je možné vyrobit až 5 zmrzlin.

Příprava probíhá přímo v mrazící misce, kterou není nutné před přípravou chladit, jelikož vše zajistí energie z baterie. Miska je vyrobena z kvalitní nerezové oceli. Díky své kapacitě nabídne možnost přípravy až 1 kilogramu chutné zmrzliny.

Rozebíratelná konstrukci výrazně usnadňuje údržbu a samotné čištění. Ovládání probíhá pomocí 1 tlačítka. Nechybí systém automatického vypnutí hned po tom, co se samotné zmrzlina připraví a je hotová. Samozřejmý je provoz bez nutnosti kabelu.

Bateriový provoz bez kabelu, na 1 kg zmrzliny
Návod k obsluze

Guzzanti GZ 156

Guzzanti GZ 156 recenze a test

Zmrzlinovač Guzzanti GZ 156 má dvojitě izolovanou nádobu, která je určena k předmrazení. Praktickou vlastností je možnost vyrobit také různé druhy mraženého jogurtu, stejně jako různé druhy sorbetů.

Snadné nastavení přístroje je zajištěno jak pro intuitivní ovládání, tak i proto, že nechybí LCD displej, který umožní zkontrolovat nastavené hodnoty. Práce zmrzlinovače může být zcela automatická, k čemuž přijde vhod digitální časovač s širokým rozsahem nastavení minut pro jednoduché vypnutí.

Zaujme také kapacitou nádoby. Ta má objem přesně 2 litry, což je ze srovnávaných modelů největší hodnota. Samozřejmostí je možnost vyjmutí, což usnadní jak nachlazení, tak i následnou držbu. Jelikož přístroj sám nechladí, tak postačí menší příkon, který má hodnotu 12 W.

Objem nádoby 2 l, LCD displej, časovač
Nemá průhledné víko

Steba IC 20

Steba IC 20 recenze a test

Domácí zmrzlinovač Steba IC 20 se nijak výrazně neliší ve slibované délce přípravy oblíbené pochoutky. Stačit by mělo 30 minut k tomu, aby byla připravena. A to v míse, která je vyjímatelná a která má velikost 16 cm na výšku, což zajistí i její dobrou kapacitu.

Celkový objem mísy činí 1,5 litru, což je spojeno s pozitivem toho, že je možné připravit až 20 kopečků domácí zmrzliny, mraženého jogurtu nebo sorbetu. Nechybí automatický provoz, kdy je možné nastavit časovač na délku až 30 minut.

Vnitřní nádoba je vyrobena z hliníkové slitiny, která má nezávadnou potravinářskou úpravu. Navíc umožní snadnou údržbu, která je spojena s možností jejího mytí v myčce. Praktické víko nabídne otvor, prostřednictvím kterého je možné dodávat do zmrzlinovače potřebnou náplň.

Kvalitní provedení, mytí v myčce
Bez vlastního chlazení

DeLonghi IC8500

DeLonghi IC8500 recenze a test

Výrobník zmrzliny DeLonghi IC8500 umožní připravit 20 kopečků domácí pochoutky. K tomu slouží vyjímatelná nádoba, která je vyrobena z hliníku, se speciální nezávadnou úpravou. Její rozměry jsou 15×19,5×19,5 cm, a tak přispívá k celkem kompaktním rozměrům zmrzlinovače. Jejím velkým kladem je také objem, který činí dobrých 1,5 litru.

Chladicí kapalina je mezi nádobou a tělem, a tak se do mrazáku ukládá celá konstrukce. Kromě zmrzliny je možné rovněž chladit nápoje. Víko má praktický otvor, kterým lze postupně přidávat další suroviny.

Základem pohonu je klasická elektřina. Tento model má příkon o hodnotě 6 W. Jeho velkým kladem je také možnost rozebrání na několik částí, což je spojeno s praktičností jednoduchého čištění a údržby.

Rozebíratelný, i na nápoje, víko s otvorem
Mrazí se celá konstrukce

Jak vybrat zmrzlinovač

Výrobník zmrzliny se dělí na dva hlavní typy, od kterých se odvíjí také jejich použití. Při prvotním výběru je dobré přihlédnout právě k danému rozdělení. Od toho se odvíjí hlavně náročnost či jednoduchost přípravy.

Zmrzlinovač s kompresorem

Varianta, kdy mluvíme o samostatném spotřebiči, který svou práci odvede kompletně sám. Do příslušné nádoby stačí nalít a vložit potřebné suroviny a nechat zmrzlinovač, ať odvede svou práci. Ten směs a nádobu nejprve sám nachladí a postará se o vyšlehání požadované konzistence. S tímto typem je spojena naprostá bezpracnost, ale je třeba počítat s tím, že tato řešení patří mezi dražší.

Zmrzlinovač bez kompresoru

Toto řešení je specifické svou příznivou cenou, což patří mezi jeho hlavní plus. Na druhou stranu je spojeno s náročností použití. A to proto, že nejprve je nutné nechat nachladit samotnou nádobu v klasickém mrazáku, což může trvat i několik hodin. Teprve poté je možné ji umístit do zmrzlinovače, vložit ingredience a spustit program. Některé modely nádobu vyjímatelnou nemají a do mrazáku se vkládají celé, což klade větší nároky na kapacitu.

Druhy pohonu

Pohon je důležitý hlavně k otáčení lopatek, které budou ze surovin postupně vytvářet požadovanou zmrzlinu. Nejjednodušší řešením je ruční zmrzlinovač, kde se lopatky uvádějí do pohybu klasickým otáčením klikou. Standardní řešení je spojeno s využitím elektřiny, kdy musí být zmrzlinovač zapojený v elektrické zásuvce. Některé inovativní modely mají integrovanou baterii, kterou stačí nabít, a právě ta následně dodá potřebnou energii v přípravě. Zmrzlinu tak zle vytvořit i v místech, kde není zdroj elektrické energie.

Hodnota příkonu

Ta se samozřejmě týká jenom těch modelů, které jsou poháněny elektřinou. Vzít je třeba v potaz to, zda je konkrétní zmrzlinovač s kompresorem, nebo nikoliv. Pokud ano, měla by být hodnota příkonu pochopitelně vyšší. Ta se pohybuje okolo hodnoty 180 W, což je plně dostačující standard. Pokud jde o domácí zmrzlinovač, kde je nutné nádobu nejprve klasicky nachladit, je optimální hodnota příkonu v rozmezí 10 – 15 W, jelikož ten je nutný jenom k roztočení daných lopatek.

Objem

Dalším parametrem je objem, jaký zmrzlinovač nabídne. Ten by se měl odvíjet hlavně od toho, pro kolik lidí je zmrzlina připravována. Ty nejmenší disponují objemem okolo 0,5 litru, což je celkem malá hodnota. Řada běžných modelů nabídne objem v rozmezí 1 – 1,5 litru, což odpovídá zhruba 20 kopečkům zmrzlin. Samozřejmě jsou i varianty, které mají objem nad 2 litry a většinou jde o profesionálnější modely.

Funkce a ovládání

Čím je jednodušší, tím samozřejmě lépe. Výrobník zmrzliny lze zařadit do skupiny manuálních a automatických. První skupina vyžaduje ruční přepínání funkcí, hlídání času i manuální vypnutí. Některé lepší modely mohou mít časovač. Automatický zmrzlinovač je oproti tomu spojený s možností stisknutí tlačítka, kdy se sám postará jak o přípravu zmrzliny, tak o samotné vypnutí.

Praktické vlastnosti

Mezi klíčový prvek praktičnosti patří vyjímatelná nádoba. Jak proto, že lze v mrazáku mít méně místa, tak hlavně proto, že je usnadněna samotná její údržba. Řada modelů umožní i rozebrání na více částí, což snadnost čištění jenom podporuje. Ty nejlepší lze bez jakékoliv obavy umývat v myčce nádobí.

Dále jsou praktickými vlastnostmi třeba funkce časovače, různé indikátory, stejně jako prosklené víko pro sledování přípravy, nebo víko spojené s otvorem, díky čemuž lze jednoduše, bezpečně a za chodu přidávat další potřebné ingredience do připravované zmrzliny.

4.4/5 - (33 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.