Péče o tělo,

Nejlepší žehličky na vlasy: parní, kartáče aj. | Recenze, test

Pro atraktivní účes nemusíte hned do kadeřnictví nebo salónu. Žehlička na vlasy je umí dokonale narovnat, i když od přírody nejsou, a eliminovat tak různé vlny, stejně jako kudrliny. Některé navíc dokážou pravý opak, tedy z rovných vlasů vytvořit vlny a lokny. Do jisté míry tak přebírají funkce kulmy.

Vlasy se různě liší a tomu odpovídá i v celku široké rozdělení žehliček jak podle typu (například parní, ionizační žehlička, nebo také žehlící kartáč), tak povrchu žehlicích destiček. Při žehlení jsou vlasy namáhány a někde si vystačíte s keramickým povrchem, jinde bude vhodnější turmalínový povrch nebo kombinace materiálů s napuštěnými oleji. Svá specifika má také žehlička na krátké vlasy nebo výběr podle kvality vašich vlasů (jemné, silné).

Zohlednit byste měli nejen materiál žehlicí plochy (a zda je s keratinem nebo bez), velikost ramen, dobu nahřátí, rozsah teplot, ale i specifické vlastnosti. Například délku kabelu a zda je otočný, podporu ionizace, funkci automatického vypnutí a rychlého nahřívání. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší žehličky na vlasy a jejich recenze.

Nejlepší žehličky na vlasy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších žehliček na vlasy z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelTypPovrch žehlící plochyPočet teplot 
Remington Shine Therapy S8500 recenze a testRemington Shine Therapy S8500KlasickáKeramika9
BaByliss ST395E recenze a testBaByliss ST395EParníKeramika + Titan5
Rowenta SF7510F0 recenze a testRowenta SF7510F0IonizačníKombinace8
Valera Silhouette 647.03 recenze a testValera Silhouette 647.03Na vlnyKeramikaVariabilní
Rowenta CF5820F0 recenze a testRowenta CF5820F0KartáčKeramika3
BaByliss Pro 2151 recenze a testBaByliss Pro 2151KrepovačkaKeramika1
Remington On The Go S2880 recenze a testRemington On The Go S2880CestovníKeramika1
Braun SatinHair 7 ES3 recenze a testBraun SatinHair 7 ES3IonizačníKeramika9
Remington Keratin Therapy S8590 recenze a testRemington Keratin Therapy S8590ProfesionálníKeramika5
Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0 recenze a testRowenta Optiliss Keratin SF3122D0KlasickáTurmalínVariabilní

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Remington Shine Therapy S8500BaByliss ST395ERowenta SF7510F0Valera Silhouette 647.03Rowenta CF5820F0BaByliss Pro 2151Remington On The Go S2880Braun SatinHair 7 ES3Remington Keratin Therapy S8590Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0
IonizátorNeAnoAnoAnoAnoNeNeAnoNeAno
Duální napětíNeNeAnoNeNeNeAnoNeNeNe
Max. teplota230 °C230 °C200 °C210 °C200 °C200 °C200 °C200 °C230 °C230 °C
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 žehliček na vlasy

Remington Shine Therapy S8500

Remington Shine Therapy S8500 recenze a test

Žehlička na vlasy Remington Shine Therapy S8500 je unikátní tím, že má žehlící plochy s keramiky, které jsou navíc napuštění marockým olejem. Disponuje také širokým rozsahem teplot. Ty je možné nastavit v celkem 9 stupních. A to od 150 až do 230 stupňů Celsia. Zaujme i rychlé nahřátí, spojené se zvukovou signalizací.

Praktická je rovněž funkce Turbo Boost, která zajistí rychlé připravení k použití. Díky zámku teplotního nastavení je zajištěno i snadné budoucí použití. Dále má uzamykatelné i žehlící plochy. Připravena je již za 15 vteřin od zapnutí.

Nechybí bezpečností funkce, kdy se po 60 minutách bez používání sama vypne. Díky otočnému kabelu nabídne snadné využití. Kladem je ošetření vlasů bez jejich poškození a zatížení. Dokáže jim dodat zdravý a příjemný vzhled.

Nahřátí za 15 vteřin, 9 variant teploty, napuštěna marockým olejem
Někomu by mohla vadit vůně minerálů, kterými jsou plochy žehličky napuštěné

BaByliss ST395E

BaByliss ST395E recenze a test

Parní žehlička na vlasy BaByliss ST395E nabídne jedinečnou funkci napařování, díky které vlasy nejenom narovná, ale také je hydratuje. K tomu je využita voda v nádržce s objemem 8 mililitrů. Nechybí kvalitní titano-keramický povrch.

Tato napařovací žehlička na vlasy nabídne i velmi účinnou ionizaci, stejně jako rozčesávací hřeben, který je zatahovací do 3 jednotlivých pozic. Je určena pro všechny druhy vlasů a umožní nastavení teploty v rámci 5 stupňů. A to v konkrétním rozsahu od 170 až po 230 stupňů Celsia. Také zde najdete LED displej, který ukazuje konkrétní nastavení žehličky.

Velikost destiček činí 85 x 38 mm. Díky otočné koncovce kabelu je zajištěna jednoduchost práce. Nahřátí je v podstatě okamžité. Díky ultrarychlé rekuperaci teploty je zajištěna i celková ochrana tohoto propracovaného modelu.

Ionizace vlasů, 5 nastavení teploty
Někteří zmiňují malou nádržku vody

Rowenta SF7510F0

Rowenta SF7510F0 recenze a test

Ionizační žehlička na vlasy Rowenta SF7510F0 zaujme i tím, že má integrovaný kartáč z přírodních štětin, který pomáhá udržovat vlasy při žehlení vypnuté. Dále využívá technologii plovoucích desek. Ty jsou obohaceny o Cashmere Keratin protein a arganový olej. Zaujme také velmi rychlá doba nahřátí v délce pouhých 15 sekund.

Nechybí LCD displej ukazující potřební nastavení. K dispozici je celkem 8 režimů nastavení teploty, a to vždy po 10 stupních. Ty lze volit v rozsahu od 130 do 200 °C. Žehlící plocha o velikosti 25×90 mm zajistí rychlou úpravu vlasů.

Nechybí bezpečností vypnutí při 1 hodině nečinnosti, nebo také uzamykací systém. Tento model může být brán i jako varianta na cesty, jelikož nabídne možnost duálního napětí, a to při použití v rámci 115 V i klasických 230 V.

Duální napětí na cesty, destičky s arganovým olejem, rychlé nahřátí
Bez cestovního pouzdra

Valera Silhouette 647.03

Valera Silhouette 647.03 recenze a test

Profesionální žehlička na vlasy Valera Silhouette 647.03 zaujme tím, že dokáže na vlasech vytvořit i velmi zajímavé vlny. Jde o krepovačku se 6 vlnami, která má plovoucí desky zajišťují rovnoměrný kontakt. Nechybí možnost elektronického nastavení teploty ve velkém rozsahu. A to konkrétně od 120 až do 210 stupňů Celsia.

Desky jsou vyrobeny z keramiky, což zajistí rychlé nahřátí i rozložení tepla. Studená špička eliminuje riziko popálení. Díky šňůře o délce 3 metry je zajištěna jednoduchá práce. Tu podpoří také otočný kloub přívodní šňůry.

Unikátní je turmalínová technologie, která přináší negativní ionty, a tak se eliminuje statický efekt vlasů. Zaujme také nízká hmotnost, nebo i snadné nastavení konkrétní teploty. Kladem je i dokonalý výsledek spojený s vytvořením vln a efektu kvalitních zdravých vlasů.

Vytváří vlny, široká škála teplot, turmalín
Jenom na 230 V

Rowenta Power Straight CF5820F0

Rowenta CF5820F0 recenze a test

Žehlicí kartáč Rowenta Power Straight CF5820F0 je alternativa klasických žehliček na vlasy. Tento hřeben je založen na jednoduchém principu chycení vlasů a následném česání, díky čemuž budou dokonale vyžehleny. Nechybí možnost nastavení optimální teploty, a to ve 3 stupních. Ta může být konkrétně 160, 180 a dále i 200 stupňů Celsia.

Model využívá celkem 40 štětin, pomocí kterých zachytí vlasy přímo u konečků. Dále má také 2 druhy štětin, které pomohou napnout kudrnaté vlasy. Vše doplňuje celkem 100 unikátních vyhřívaných štětin, zajišťující potřebné narovnání.

360 stupňová otočná šňůra zajistí bezproblémovou manipulaci. LED displej zobrazující teplotu zase usnadní nastavení. Díky keramice je zajištěno také rovnoměrné nahřátí, ale i snadné česání a rovnání. Nechybí praktický generátor iontů. Ten se podepisuje na vyšší kvalitě vlasů.

Generátor iontů, 100 vyhřívaných štětin
Pouze 3 teploty

BaByliss Pro 2151

BaByliss Pro 2151 recenze a test

Krepovačka na vlasy BaByliss Pro 2151 zaujme už kompaktností svých rozměrů. Nadchne také svými celkovými vlastnostmi. Během žehlení zamezuje tomu, aby se vlasy lámaly a jinak poškozovaly. Nahřátí je velmi rychlé a k práci může být tento model připravený již za 30 sekund od zapnutí.

Tyto krepovací kleště využívají také nanotechnologie, stejně jako speciálních žehlících destiček pro udržení stabilní dlouhodobé teploty. Velikost žehlící plochy je 6 milimetrů a celková velikost žehličky činí 15 cm. Dá se proto využít i během cestování.

Nechybí možnost využít dostatečně vysokou teplotu, která může být až 200 stupňů Celsia. Napájena je klasicky z elektrické sítě, prostřednictvím kabelu o délce 1,8 metrů. Má také nízkou hmotnost, což celkovou jednoduchou manipulaci jenom podporuje.

Kompaktní rozměry, krepování, nanotechnologie
Horší izolace

Remington On The Go S2880

Remington On The Go S2880 recenze a test

Cestovní žehlička na vlasy Remington On The Go S2880 zaujme nejenom svou celkově nízkou hmotností, ale také svými kompaktními rozměry. Její délka je jenom 15 centimetrů, a tak je jako stvořená na jakékoliv cesty. Využívá možnosti připojení k různému napětí, čímž je možné využití v podstatě kdekoliv ve světě.

Disponuje také žáruvzdorný pouzdrem, které usnadní její celkový transport. Dále zaujme keramickým povrchem destiček, které mají velikost celkem 1,3 cm × 6 cm. I díky keramice se pyšní rychlému a rovnoměrnému zahřátí. A to konkrétně na teplotu 200 stupňů Celsia.

Díky kvalitnímu provedení vlasy nejenom vyžehlí a zajistí výsledek bez krepatění, ale slibuje jim dodat i lesk. Vejde se třeba do kabelky a umožní úpravu vlasů i během dne. Stačí najít zásuvku a do té tento model zapojit.

Kompaktní rozměry, celosvětové napětí
Bez nastavení teploty

Braun SatinHair 7 ES3

Braun SatinHair 7 ES3 recenze a test

Ionizační žehlička na vlasy Braun SatinHair 7 ES3 je specifická díky ionizační technologii, která výrazně omezuje nežádoucí elektrizování a také zajišťuje to, aby byla směřována vlhkost tam, kam je právě potřeba.

Kvalitní jsou také desky, které jsou vyrobené z keramického materiálu nesoucí název NanoGide, který zajišťuje velmi dobrý skluz. Dále nechybí funkce Colour Saver, která je jako stvořená pro všechny barevné vlasy. Ty dokáže chránit proti nepříjemnému blednutí. Nahřátí žehličky není nijak dlouhé a trvá zhruba 40 vteřin. Teplotní rozsah je 130°C – 200°C a na výběr je 9 teplotních stupňů.

Samozřejmá je také bezpečnostní funkce, která je spojena s tím, že po 30 minutách nečinnosti se sama automaticky vypne. Má šňůru o délce 2 metrů, která zajistí jednoduchou manipulaci a snadnou práci kdekoliv a kdykoliv.

Keramické desky NanoGide, technologie Colour Saver, rychlé nahřátí
Bez duálního napětí

Remington Keratin Therapy S8590

Remington Keratin Therapy S8590 recenze a test

Profesionální žehlička na vlasy Remington Keratin Therapy S8590 je unikátní právě tím, že její žehlicí plochy jsou napuštěny keratinem, pro dosažení dokonalých výsledků. Dále nechybí jistota rychlého zahřátí do 15 sekund. Po nahřátí se ozve zvukový signál. Vliv na dané celkově rychlé nahřátí má také funkce nesoucí název Turbo Boost.

Samozřejmá je možnost snadného nastavení v rozsahu celkem 5 teplotních stupňů. S tím je spojený i rozsah, který činí 160 – 230° C. Díky integrovanému digitálnímu displeji je možné daný teplotní rozsah snadno zkontrolovat.

Délka žehlicí plochy činí 110 mm a také nechybí bezpečnostní čidlo, které žehličku po 60 minutách automaticky vypne nebo senzor tepelné ochrany s vypínačem. Díky možnosti univerzálního napětí je možné její požití i kdekoliv na cestách.

Turbo Boost nahřátí, 5 teplotních režimů, s keratinem
Nemá poutko

Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0

Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0 recenze a test

Žehlička na vlasy Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0 dokáže nadchnout celou řadou věcí. Sem patří žehlící plochy, které jsou označeny jako Keratin & Shine. Tento povrch kombinuje využití keratinu s jedinečným turmalínem, což by mělo vést k silným a lesklým vlasům.

Plovoucí žehlicí desky skvěle kloužou a zaujmou i svými rozměry, které jsou 9 x 2,5 centimetru. Samotná doba nahřátí se po zapnutí pohybuje okolo 60 sekund. Nechybí možnost nastavit si vlastní teplotu v celkem širokém rozmezí. A to od 130 až do hodnoty 230 stupňů Celsia.

Funkce automatického vypnutí přispívá k bezpečnosti stejně, jako praktický uzamykací systém. Pláty mají pouze 2,5 centimetru, což zajistí snadné žehlení už od konečků. Regulace teploty probíhá jednoduše pomocí mechanického ovládání.

Keratin a turmalín, automatické vypnutí, dobrý rozsah teplot
Bez displeje

Jak vybrat žehličku na vlasy

Důležitou součástí výběru je typ žehličky. Na trhu existuje mnoho variant a toto je výčet těch hlavních, ze kterých je třeba vybrat tu nejlépe vyhovující pro vaše vlasy nebo stylingové požadavky. Základem jsou klasické žehličky na vlasy, které fungují na principu nahřátí desek, které vlasy vyžehlí do rovné podoby.

Rozdělení žehliček

Parní žehličky na vlasy

Unikátní provedení, které využívá nádobku na vodu, ze které je následně vytvořena pára. Ta přináší nejenom efekt vyrovnání vlasů, ale podepisuje se i na tom, že účes hydratuje. Pára navíc minimalizuje teplotní šok. Je vhodná hlavně pro silné a kudrnaté vlasy, se kterými by si klasická žehlička jen těžko poradila.

Ionizační žehličky na vlasy

Hlavním specifikem ionizační žehličky na vlasy je to, že vytváří záporné ionty. Tím eliminuje elektrostatické problémy, stejně jako se pozitivně podepisují na kvalitě vlasů a jejich vzhledu. Mělo by dojít k omezení lámavosti, zvýšení jejich lesku a zvlhčení.

Cestovní mini žehličky na vlasy

V první řadě jsou cestovní mini žehličky malé, a tak se mohou vejít třeba i do dámské kabelky. Dalším jejich pozitivem je možnost připojení k libovolnému napětí, a přesto budou bez problémů fungovat. Jediná větší nevýhoda je přirozeně v menší žehlící ploše.

Profesionální žehličky na vlasy

Varianta určená pro náročné, stylisty a kadeřníky. Profesionální žehličky na vlasy využívají špičkových materiálů desek, široké škály nastavení teplot, i dalších technologií pro rychlý, a hlavně dokonalý výsledek. Typický je pro ně i dlouhý kabel, který hlavně v salónech zajišťuje potřebnou manipulaci.

Žehličky na vlny a lokny

Už název napovídá, že žehličky na vlny a lokny nejsou primárně určené ke klasickému žehlení. Ženy, které mají rovné vlasy, mohou tento typ využít k tomu, aby jim dodaly efekt zajímavých vln. Jejich specifická konstrukce (úzká a po stranách zaoblená) umožní snadné natáčení vlasů pro vytvoření vln. Vhodné jsou především pro normální nebo slabé vlasy.

Krepovačky na vlasy (krepovací kleště)

Krepovačka jinak také krepovací kleště jsou podobné žehličce, akorát cílem není vlasy narovnat, ale krepovat a vytvořit objem. Používá se například k různým retro účesům.

Žehlící kartáče (hřebeny)

Žehlící kartáče mohou na první pohled vypadat jako standardní hřebeny. Využívají však možnosti nahřátí a toho, že při své práci vlasy rozčešou, stejně jako je narovnají a dodají jim objem. Jsou vhodné typicky pro husté a nepoddajné vlasy.

Materiál žehlicí plochy

Klíčovou vlastností při výběru je také to, jaký má žehlička na vlasy povrch, který je nahříván a prostřednictvím kterého dochází k úpravě vlasů. Naprostou klasikou je v dnešní době povrch keramický, který se nahřívá rovnoměrně a vlasy nespálí. Existuje také povrch z teflonu, turmalínu, nebo i titanu. Některé modely jednotlivé druhy povrchů kombinují. Kromě samotného povrchu může hrát roli i to, čím je napuštěný. Velmi často je to například keratin, ale může se jednat o arganový olej, nebo řadu dalších látek, které mají za cíl vlasy posílit.

Teplotní rozsah

Ten může být celkem velký. Obyčejné varianty obvykle neumožní zvolit si teplotu. Taková žehlička bývá většinou nastavena na 200 stupňů Celsia. Ty nejlepší modely však nabídnou rozsah 5 – 8 variant, který může čítat nastavení v různých intenzitách, třeba od 130 až po 230 stupňů Celsia. Dané nastavení se volí s ohledem na typ a sílu vlasů.

Rychlost nahřátí

Dalším parametrem výběru je i rychlost nahřátí. Klasické modely se mohou nahřívat okolo 1 minuty. Profesionální žehlička na vlasy a jiné lepší modely však mohou nabídnout i různé boost funkce. Díky tomu lze žehličku nahřát třeba i do 15 vteřin.

4.4/5 - (35 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.