Zahrada,

Závěsná křesla: recenze | Houpací vajíčko, se stojanem aj.

Jsou oblíbeným doplňkem interiéru a skvěle poslouží i v exteriéru, řeč je samozřejmě o závěsném houpacím křeslu, které získává stále více na popularitě. Závěsné křeslo může mít mnoho podob a řadu tvarů, stejně tak je pestrá paleta materiálů, ze kterých se vyrábí. Standardně je konstruováno pro jednu dospělou osobu, existují ovšem i takové, kam se pohodlně vejdou dvě dospělé osoby, nebo i tři.

V tomto ohledu je stěžejní nosnost, na kterou je potřeba brát zřetel, dále už je to jen a pouze na vašich představách a na tom, co od něj očekáváte. Závěsné houpací křeslo je oblíbeným místem pro relaxaci, odpočinek, ale i zábavu, a to pro celou rodinu. Skvěle se hodí k poslechu relaxační hudby, nebo jako místo pro konverzaci.

Některé modely jsou skvělým designovým doplňkem do bytu, jiné zase dokonale plní praktickou stránku věci. Závěsné křeslo můžete mít umístěné v obývacím pokoji, v dětském pokoji, na balkóně, na terase, pod pergolou, nebo na zahradě, na větvích stromů. V posledním umístění soupeří do jisté míry s houpací sítí, která zejména na zahradě, kde je více vrostlých stromů, má určitě své místo.

Relaxační křeslo může být zhotoveno buďto pouze z látky, provazů a dřevěné konzole, nebo může být sofistikovanější, s kovovou konstrukcí a na ní se zavěšeným vajíčkem z umělého, nebo pravého ratanu. S těmito rozdíly se také mění jeho skladnost, hmotnost a také rozměry. Každý prostor je vhodnější pro jiné provedení, a to je dobré si před nákupem uvědomit. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší závěsná křesla a jejich recenze.

Nejlepší závěsná křesla – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších závěsných křesel z testů a hodnocení pro rok 2023.

VzhledModelTypMateriálNosnost 
Amazonas Belize vulcano recenze a testAmazonas Belize vulcanoZávěsnéBavlna120 kg
Závěsné houpací křeslo RELAX recenze a testZávěsné houpací křeslo RELAXZávěsnéLátka120 kg
Amazonas Brasil Gigante Lava recenze a testAmazonas Brasil Gigante LavaZávěsnéBavlna200 kg
La Siesta Currambera CUL 21-2 recenze a testLa Siesta Currambera CUL 21-2ZávěsnéBavlna160 kg
Amazonas Relax vulcano recenze a testAmazonas Relax vulcanoZávěsnéBavlna, polyester120 kg
DIMENZ Barcelona recenze a testDIMENZ BarcelonaS konstrukcíKov, ratan100 kg
Amazonas Globo royal Chair recenze a testAmazonas Globo royal ChairZávěsnéDřevo, látka200 kg
ROJAPLAST CALI recenze a testROJAPLAST CALIS konstrukcíKov, ratan150 kg
DUVLAN Tiffany recenze a testDUVLAN TiffanyS konstrukcíKov, ratan130 kg
HECHT DREAM R recenze a testHECHT DREAM RS konstrukcíKov120 kg

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Amazonas Belize vulcanoZávěsné houpací křeslo RELAXAmazonas Brasil Gigante LavaLa Siesta Currambera CUL 21-2Amazonas Relax vulcanoDIMENZ BarcelonaAmazonas Globo royal ChairROJAPLAST CALIDUVLAN TiffanyHECHT DREAM R
Počet osob1122112 až 3111
Hmotnost1,6 kg2 kg3,9 kg3,3 kg1,8 kg31 kg28 kg30 kg-38,7 kg
Rozměry (š,h,v)98x60x120 cm43x43x50 cm140x80x160 cm130x210x185 cm85x100x160 cm96x96x198 cm176x72x118 cm110x210 cm64x100x194 cm130x200x210 cm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 závěsných křesel

Amazonas Belize vulcano

Amazonas Belize vulcano recenze a test

Závěsné křeslo do bytu, nebo na zahradu Amazonas Belize vulcano zaujme většinu již na první pohled svou atraktivní cenou. Po bližším seznámení zaujme materiál, ze kterého je sedák zhotoven, jedná se totiž o 100% bavlnu. Model je určen pro jednu osobu a nosnost činí průměrných 120 kilogramů, bez potíží tedy zvládne zatížení běžným dospělým člověkem.

Velice potěší jeho dobrá skladnost, kterou doplňuje i hmotnost pouhých 1,6 kilogramů. Jedná se o základní provedení, kdy oporu sedáku tvoří dřevěná konzole bezpečně zavěšená na popruzích. Sedací část má rozměry 104 x 56 centimetrů a celkové rozměry jsou poté 98 cm na šířku, 60 cm do hloubky a 120 centimetrů na výšku.

Z popisu se také dozvíme doporučenou výšku osoby, pro kterou je křeslo, s přihlédnutím k jeho konstrukci, vhodné. Ta činí 175 centimetrů, je tedy převážně vhodné pro ženy, nebo pro děti než pro urostlého muže. Spotřebitelé si velice chválí jeho pohodlnost a příjemný materiál, na kterém se velice dobře relaxuje.

Výborný poměr cena/výkon, pohodlné
Popruhy na zavěšení mohly být delší

Závěsné houpací křeslo RELAX

Závěsné houpací křeslo RELAX recenze a test

Závěsné houpací křeslo RELAX bojuje primárně svou velice nízkou pořizovací cenou, pro kterou si spotřebitelé tento model nejčastěji kupují. Má udávané zatížení až 120 kilogramů, což patří u tohoto typu k průměru. Z recenzí však vyplívá, že nižší pořizovací cena se po čase používání podepisuje na výrobku, který trpí různými neduhy. Je tedy vhodné zejména pro méně časté používání.

Je také vhodné pro osoby, které si nejsou jisti svým rozhodnutím a nechtějí utrácet velké peníze za něco, co by je mohlo přestat po čase bavit. Také zatížení pouze dětmi nezanechá na výrobku velké známky používání, a proto je ideální volbou do dětského pokoje.

Z popisu zjistíme, že je vhodné jak do interiéru, tak i do exteriéru. Pakliže nemáte na zahradě více stromů, nebo konstrukci, pro natažení houpací sítě, je toto závěsné křeslo taktéž vhodným doplňkem. Jeho váha činí rovné dva kilogramy a jedná se o typ závěsný, ke kterému tedy není dodáván stojan. Provedení odpovídá použitelnosti jen jednou osobou.

Nízká pořizovací cena, možnost venkovního i vnitřního užití
Kolmější posez

Amazonas Brasil Gigante Lava

Amazonas Brasil Gigante Lava recenze a test

Zahradní houpací křeslo Amazonas Brasil Gigante Lava je velice oblíbeným modelem, který má navíc díky jeho výrobci záruku vysoké kvality a dlouhé trvanlivosti. Jeho vyšší pořizovací cena je vykoupena velkými rozměry a použitím velice kvalitních materiálů, které se jen tak neprosedí, nebo neošoupou.

Má udávanou nosnost 200 kilogramů, která patří v rámci kategorie k nadprůměru. Veliké rozměry v praxi znamenají sedací plochu o rozměru 200 centimetrů x 140 cm, kam se pohodlně vejdou naráz až dvě dospělé osoby. V případě použití pouze v jednom člověku se mu tak nabízí opravdu velký prostor i pro relax s nataženými nohami, který statečně konkuruje houpací síti.

Rozpínací tyč je z pevného bukového dřeva a sestava celkem váží necelé 4 kilogramy. Na výrobek se nechá nahlížet také z pohledu ekologie, neboť je zhotoven z bavlněných kousků, které zbyly při textilní výrobě. Výrobce doporučuje výšku od země 40 – 50 centimetrů a zavěšení je možné jak doma, tak i venku. V případě malých bytů si jen ohlídejte dostatečný prostor pro bezproblémové používání.

Velké rozměry, až pro dvě osoby, slušná nosnost 200 kg
Vyšší nároky na prostor

La Siesta Currambera CUL 21-2

La Siesta Currambera CUL 21-2 recenze a test

Závěsné relaxační křeslo La Siesta Currambera CUL 21-2 nabízí velkorysí prostor až pro dva lidi najednou, komfortu, pohodlí a relax si tak můžete dopřávat i se svým partnerem, nebo s dětmi. Houpací křeslo je vyrobeno z velice pevné a trvanlivé bavlny, která má navíc certifikaci OE 100 Standard, jenž znamená, že bavlna pochází z ekologického zemědělství.

Také na dřevěnou vypínací tyč můžete mít stoprocentní spolehnutí, neboť pochází z šetrného pěstitelství kontrolované pravidly FSC a celý výrobek je pravidelně testován společností TÜV. Závěsné křeslo působí velice kvalitně a je vyráběno ručně. Pořídit si ho lze v mnoha barevných variacích a nemusíte mít obavu, že by barva byla toxická – stejně jako zbylé součásti splňuje přísné evropské normy.

Celkové rozměry jsou 130 cm na šířku, 210 cm do hloubky na výšku 185 centimetrů. Váha produktu je přijatelných 3,3 kilogramů a nosnost je stanovena na 160 kg. Vzhledem k velkým rozměrům je její používání velice pohodlné a nabízí dokonalý odpočinek. Materiály jsou navíc na dotek velice příjemné, a to včetně dřevěné tyče, která je příjemně hladká.

Velice pohodlné a kvalitní křeslo, možno používat až ve dvou osobách najednou
V rámci kategorie vyšší pořizovací cena

Amazonas Relax vulcano

Amazonas Relax vulcano recenze a test

Zahradní houpací křeslo Amazonas Relax vulcano boduje svým poměrem cenou k výkonu, neboť se jedná o kvalitní zpracování za stále velice přijatelnou cenu. Navíc je více než jakékoliv jiné závěsné křeslo vhodné do exteriéru, a to díky použitému materiálu.

Speciálním materiálem je takzvaný EllTex, který je odolný vůči vodě a nepodléhá UV záření, které většinu nechráněného venkovního zařízení pomalu poškozuje. I přes to je však křeslo velice pohodlné a zachovává si stejný komfort čisté bavlny, tedy hebkost, měkkost a prodyšnost. Sedací část má rozměr 130 centimetrů x 100 cm, je tedy určena pro jednu osobu s hmotností do 120 kilogramů.

Provedení je závěsné, proto tedy musíte disponovat vhodným ukotvením do stropu, hrazdou, nebo venkovním rámem, či stromem. Potěší zpevněné obroubení na krajích sedací plochy, které prodlužují životnost, buková tyč je navíc zárukou bezpečnosti. Křeslo má na výšku 160 centimetrů a je tedy pohodlné i pro vyšší postavy, váha přitom zůstává velmi nízkých 1,8 kg, s křeslem se tak dobře manipuluje a je skladné.

Dobrý poměr cena/výkon, ideální i do menších prostorů
Průměrná nosnost 120 kg

DIMENZ Barcelona

DIMENZ Barcelona recenze a test

Závěsné křeslo se stojanem DIMENZ Barcelona je stylovým provedením houpacího křesla, u kterého odpadá nutnost řešit zavěšení, neboť je opatřeno vlastní závěsnou konstrukcí. Ta je vyrobena z pevných ocelových trubek, které mají slušnou nosnost a jsou zárukou bezpečnosti. Celá konstrukce má však nosnost spíše menší a to 100 kg – i přes to tedy většině dospělých bude dostačovat.

Houpací vajíčko má hliníkovou konstrukci, která je vypletena umělým ratanem. Ratan má velice dobré vlastnosti i v exteriéru, a proto ji je možné používat na terase, balkoně, zahradě a samozřejmě v interiéru, kde to křeslu sluší nejvíce. Umělý ratan je přírodní šedé barvy, konstrukce má barvu šedou.

Součástí balení je rovněž polstr a polštář, který je vyroben z polyesteru, má béžovou barvu a odpuzuje vodu. Rozměry sestavy činí 96 cm x 96 cm a na výšku 198 centimetrů. Křeslo je určeno pro jednoho člověka a celková váha činí průměrných 31 kilogramů.

Výborný poměr cena/výkon, elegantní provedení
Nižší nosnost 100 kg

Amazonas Globo royal Chair

Amazonas Globo royal Chair recenze a test

Chcete do svého moderního interiéru netypický prvek? Pak by vás mohlo oslovit závěsné křeslo do bytu Amazonas Globo royal Chair, které díky unikátní konstrukci pojme až 3 dospělé osoby. Má netypickou oválnou konstrukci, kterou je potřeba zavěsit rovnou ke dvěma bodům – většina závěsných křesel se fixuje pouze k jednomu.

Rám je vyroben z ohýbaného a lepeného profilu ze smrku, který zajišťuje vysokou bezpečnost a také stabilitu. Povrchová úprava impregnací zajišťuje odolnost proti škůdcům, houbám a zároveň umožňuje i další povrchovou úpravu. Pokud se vám přírodní rám nelíbí, je možné jej dále lakovat, mořit, nebo napustit olejem.

Součástí balení je prošívaný polštář, který má odolný potah. Ten se ke konstrukci váže pomocí tkalounů. Zmíněná nadprůměrná kapacita je doplněna slušnou nosností až 200 kilogramů při rozměrech modelu 176 centimetrů na šířku, 72 cm do hloubky a 118 centimetrů na výšku. V balení bohužel nenajdeme žádné příslušenství, které je potřeba k zavěšení.

Moderní vzhled, až pro 3 osoby, nosnost 200 kg, masivní dřevěný rám
Bez příslušenství k zavěšení

ROJAPLAST CALI

ROJAPLAST CALI recenze a test

Závěsné křeslo vajíčko ROJAPLAST CALI zaujme zejména dobrou pořizovací cenou, která je ve velice zajímavém poměru k tomu, co za ni dostanete. Výrobce hovoří o luxusním závěsném křesle a popis není daleko od reality, elegantní provedení potvrzují i recenze spotřebitelů. Ti dále oceňují nadprůměrnou nosnost, která činí 150 kilogramů.

Materiál, ze kterého je vajíčko zhotoveno není sice pravý ratan, na rozdíl od něj má však tato umělá napodobenina lepší užitné vlastnosti. Má menší nároky na údržbu a je výrazně odolnější a také pružnější. Zvládne také odolat UV záření, které pomalu a nenápadně zahradní nábytek ničí. Konstrukci je možné nechat i venku, a to v rozmezí teplot od -10 do +50 stupňů Celsia.

Polštáře jsou velice pohodlné a jsou potaženy pevnou látkou s gramáží 230 g/m2. Jedná se o polyester, jenž lépe odolává vlhku, špíně a udržuje se o poznání lépe než bavlna. Kostra je hliníková a je ošetřena práškovou antracitovou barvou. Hmotnost celé sestavy je průměrných 30 kilogramů.

Elegantní design, nadprůměrná nosnost 150 kilogramů, umělý ratan odolný UV
Určen pro jednu osobu

DUVLAN Tiffany

DUVLAN Tiffany recenze a test

Ratanové závěsné křeslo DUVLAN Tiffany má odlišnou konstrukci jak od levných látkových, tak i od takzvaných vajíček, která jsou určena převážně k sezení. Zde na kovové konstrukci zavěšená lavice vybízí spíše k relaxaci v ležící poloze, na což se nechá nahlížet jako na pozitivní vlastnost. Délka opěrky na nohy však není pro dlouhé osoby dostatečná a pro ně tak není zážitek dokonalý.

DUVLAN Tiffany má nosnost průměrných 130 kilogramů a jak je z obrázku patrné, vhodný je jen pro jednu osobu. Rám je vyroben z oceli a je velmi pevný, jako materiál výpletu křesla byl zvolen umělý ratan, který má oproti přírodní verzi lepší vlastnosti a déle vydrží. Celá sestava je tam velmi nenáročná na údržbu a bohužel není dohledatelná její váha, která se však podle konkurenčních modelů bude pohybovat mezi 30 a 40 kilogramy.

Šíře sedáku je 64 centimetrů, na délku má 100 cm a výška opěradla činí 50 cm. Celková výška konstrukce je pak 194 cm. Polštář, polstrování i jeho výplň je z umělého polyesterového vlákna, které má delší životnost a oproti bavlně menší nároky na údržbu.

Kvalitní provedení, pohodlný polštář, dlouhá životnost díky umělému ratanu
Pro delší lidi méně pohodlné

HECHT DREAM R

HECHT DREAM R recenze a test

Závěsné křeslo se stojanem HECHT DREAM R zaujme na první pohled výraznou červenou barvou a stříškou proti slunci, kterou u většiny dalších modelů jen tak nenajdeme. Je tedy přímo vhodné pro používání v exteriéru, ač tedy výrobce v popisu upozorňuje, že není vhodné jej vystavovat dlouhodobým přírodním vlivům, jako je déšť, nebo silný vítr. Pro dlouhou životnost je tedy záhodno uklízet.

Maximální možné zatížení je 120 kilogramů a při zatížení jednou osobou, pro kterou je konstrukce stvořena, je to dostatečná hodnota. Velice dobře hodnotíme také rozměry, které jsou i pro vyšší jedince dobré a budou se tak na závěsném křesle cítit pohodlně. Rozměry jsou konkrétně 200 centimetrů na délku, 130 cm na šířku a 210 cm na výšku.

Hmotnost je 38,7 kilogramů, což se nemusí zdát příliš, ale při častém vyndávání a uklízení ji pocítíte. Rám je tvořen ocelovými trubkami, které mají kvalitní povrchovou úpravu. Výplň pod polštáři tvoří propletená gumová síť, která je velmi dobře prodyšná a také pomáhá větší pohodlnosti, kterou zaručeně při relaxování oceníte.

Velké pohodlné křeslo, výborný poměr cena/výkon, stříška proti slunci
Vyšší hmotnost necelých 39 kg

Jak vybrat závěsné houpací křeslo

Typ a umístění

Prvním nejdůležitějším krokem při výběru je se rozhodnout, jaký typ závěsného křesla chceme pořídit. Jednotlivé konstrukce plní sice podobnou roli a jsou určeny k odpočinku a relaxaci, nicméně mají odlišné provedení, které se liší také výší pořizovací ceny.

Závěsné křeslo

Toto provedení se dodává bez stojanu, je tedy jen na vás, kam si takovéto křeslo zavěsíte. V bytech jsou řešením háky do stropu, trámy, případně hrazdy ve futrech. Pokud budete křeslo používat na zahradě venku, řešením jsou pevné větve stromů, nebo různé kovové konstrukce. Představivosti se meze nekladou, jen si vždy dobře ověřte, že je zavěšení dostatečně pevné a bezpečné.

Závěsná křesla jsou převážně vyrobena technologií jako houpací sítě, jen mají jiné proporce a provedení. Mohou být vyrobena ze 100% bavlny, nebo z bavlny s příměsí umělých vláken. Jejich hmotnost je poměrně nízká, jsou snadno přenositelná i skladná a finančně jsou výrazně méně náročné.

Závěsné křeslo se stojanem

Jedná se o robustnější provedení závěsného houpacího křesla s konstrukcí, které ve výsledku může vážit až ke 40 ti kilogramům. Z velké části jejich pořízení do bytu neplní jen roli odpočinkovou, ale také designovou. Jejich provedení bývá zpravidla elegantní a kvalitní, neboť se očekává, že v interiéru na sebe strhnou značnou pozornost.

Mohou být typu buďto vajíčka, nebo spíše lehátka než křesla. Zatímco vajíčko je stylové provedení do interiéru, lehátko oceníte více na zahradně při povalování se na sluníčku u bazénu. Jako materiál konstrukcí se používá kov a výplň je nejčastěji umělý ratan, který má lepší vlastnosti než ratan pravý. Lze se setkat také se sluneční clonou, která dodává závěsnému křeslu ještě větší komfort. Ve srovnání se základním látkovým provedením mohou být až několikanásobně dražší.

Materiál

Základní závěsné křeslo je vyrobeno z látky, konkrétně ze 100% bavlny, nebo s příměsí umělých vláken, která zvyšují životnost a praktičnost. Na látku navazují lana, která by měla být pevná a dobře zakončená, aby se dále netřepila. Mezi sedačkou a zavěšením je vypínací tyč, která by měla být robustní a zhotovena nejlépe z tvrdého dřeva.

Závěsné křeslo se stojanem je závislé na konstrukci, jenž musí být pevná a stabilní. Proto se pro její konstrukci používají pevné ocelové trubky, které by měly být ošetřeny kvalitní barvou. Samotné křeslo je zavěšeno buďto na pružině, nebo na řetězu a mělo by být co nejlehčí. Právě proto se zde na rám používá často hliník a u výpletu se sahá k umělému ratanu.

Nosnost a počet osob

Nosnost je parametr, který by u tohoto typu výrobku rozhodně neměl chybět a pohybuje se v závislosti na provedení od 100 kilogramů až ke dvěma stům kilogramům. Právě vyšší nosnost až 200 kg je spojována s modely, které jsou určeny pro 2, někdy až pro tři osoby. Nosnost do 120 kg zpravidla znamená, že je závěsné křeslo určeno pro osobu jednu.

Hmotnost a rozměry

Váha základních závěsných křesel z látky a provazů bývá v řádu jednotek kilogramů, zatímco závěsné křeslo se stojanem může dosahovat až hmotnosti 40 kg. Je to právě ocelový závěsný rám a hliníkový rám křesla, které váhu významně zvyšují. S ohledem na rozměry je třeba kalkulovat především u modelů s konstrukcí, nicméně i u závěsných je třeba dbát na jeho rozměry, ovšem zejména na okolní prostor, kde hodláte křeslo zavěsit. Místo by mělo být bez blízkých pevných předmětů, aby nedošlo při houpání k úrazu a poškození jak křesla, tak i jeho okolí.

4.6/5 - (39 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.