Péče o tělo,

Zastřihovače vousů: Test a recenze 9 nejlepších

Zastřihovač vousů je řešením pro muže, kteří si nepotrpí na hladce oholenou tvář a raději nosí strniště nebo delší vousy, o které je potřeba pečovat. Do značné míry se podobá strojku na vlasy, který funkci zastřihování vousů může rovněž pokrývat. Zastřihovače vousů jsou si podobné také s holícími strojky, oproti kterým si lze zvolit délku zástřihu pomocí nástavců.

Strojek na vousy může mít zdroj napájení kombinovaný, síťový nebo akumulátorový. Síťový zastřihovač vousů je limitován délkou kabelu a umístěním elektrické zásuvky. Akumulátorový zastřihovač vousů se dokáží nabít poměrně rychle (kolem hodiny) a vydrží v provozu několik desítek minut. Výhoda bezdrátového provozu je zřejmá, snadno se využívá na cestách a lépe se s ním manipuluje.

Zohlednit byste měli nejen zdroj energie, dobu provozu a nabíjení, materiál břitů (ocelové, nerezové, titanové), rozsah střihu, počet nástavců, ale i specifické vlastnosti. Například zda je s odsáváním, omyvatelný nebo má samoostřící čepele. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší zastřihovače vousů a jejich recenze.

Nejlepší zastřihovače vousů – TOP 9

V tabulce je výběr 9 nejlepších zastřihovačů vousů z testů a hodnocení pro rok 2022.


Porovnání parametrů

 Philips QT4015/16Philips QP6520/20 OneBladeBraun BT 5070Rowenta Airforce TN4800F0Philips Series 7000 BT7210/15Remington Beard Boss MB4125Braun MGK3060Philips BT5200/15Philips Series 3000 MG3740/15
OmyvatelnostAnoAnoAnoAnoNeAnoAnoAnoAno
Doba provozu60 minut90 minut50 minut45 minut75 minut40 minut60 minut60 minut60 minut
Doba nabíjení1 h1 h1 h100 minut1 h16 h8 h1 h16 h
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 9 zastřihovačů vousů

Philips QT4015/16

Philips QT4015/16 recenze a test

Zastřihovač vousů Philips QT4015/16 má unikátní konstrukci, která disponuje speciálním kolečkem, pomocí kterého je možné snadno a rychle nastavit požadovanou délku střihu. Ta nejkratší má už 0,5 milimetrů, zatímco ta nejvyšší 10 milimetrů. O bezpečí i komfort se starají jak kvalitní hřebeny, tak hlavně zaoblení špičky.

Břity jsou vyrobeny z titanu, což je spojeno s kvalitou, ale i dlouhou ostrostí, stejně jako se snadnou celkovou údržbou. Ta je maximálně jednoduchá, jelikož stačí břity jednoduše opláchnout pod proudem tekoucí vody.

Provoz je spojený s využitím baterie, která se nabíjí 1 hodinu. Po plném nabití nabídne energii na 60 minut práce. Stejně tak je možné zastřihovač používat i klasicky, připojený do sítě. Zaujme možnost přizpůsobení se různému napětí, a tak se hodí i na cesty do různých cizích zemí.

Titanové břity, zaoblené špičky, přizpůsobí se napětí
Bez samoostřících břitů

Philips QP6520/20 OneBlade

Philips QP6520/20 OneBlade recenze a test

Strojek na vousy Philips QP6520/20 OneBlade je označený jako hybridní řešení pro náročné. Umí vousy nejenom zastřihovat, ale nabídne i možnost jejich tvarování, nebo snadného holení. Unikátem je také přesnost samotného hřebenu.

Technologie OneBlade je založena na velmi rychle se pohybujícím ostří. A to v rychlosti až 200x za vteřinu. Dále využívá sytém dvojí ochrany, které eliminuje poranění. K dispozici je nástavec, který umožní zvolit celkem 14 různých délek střihu. Hodnoty začínají už na délce 0,4 milimetrů a končí na délce 10 milimetrů. Unikátem je oboustranný břit umožňující práci v různém směru.

Díky vodotěsnosti je zaručena snadná údržba, a to oplachem pod tekoucí vodou. Nabíjení zajistí neustálou připravenost. Po nabití vydrží Li-Ion baterie dodávat energii na 90 minut práce. Zajímavostí je unikátní LED displej, ale i praktický zámek nebo cestovní pouzdro.

Výdrž 90 minut, ostří OneBlade, voděodolný
Dražší výměnné hlavice

Braun BT 5070

Braun BT 5070 recenze a test

Zastřihávač vousů Braun BT 5070 zaujme svým flexibilním použitím, jelikož se hodí na úpravu bradky, kníru, ale i klasického strniště. Disponuje 2 zastřihovacími hřebeny s označením Click and Lock. Ty zajistí snadnou výměnu, stejně kvalitní výsledek. Celkem je možné využít jednu z celkem 25 různých délek.

První přesný nástavec umožní nastavení v rozsahu 1 – 10 milimetrů. Ten je doplněný variantou pro dlouhé vousy s nastavením 10 – 20 milimetrů. Specifikem je možnost využití zastřihovače zcela bez nástavců. Ocelové nerezové čepele zaujmou svou ostrostí i šetrností.

Uvnitř se nachází takzvaný 2 bateriový systém. Ten zajistí, že na jedno nabití je možné strojek používat až 50 minut. Příznivá je i doba nabíjení, která je okolo 1 hodiny. Samozřejmá je také možnost jeho použití klasicky s kabelem připojeným do sítě, jde tedy o kombinované řešení.

Holení bez nástavce, snadné čištění, tichý provoz
Nic zásadního jsme nenašli

Rowenta Airforce Precision TN4800F0

Rowenta Airforce TN4800F0 recenze a test

Zastřihovač vousů s odsáváním Rowenta Airforce Precision TN4800F0 je unikátní v tom, že dokáže nabídnout úpravy vousů bez nepořádku. Ten je odsáván pomocí vakuovému systému s vysokou účinností. Dále nadchnou pevné a tvrdé titanové břity. Proti jiným materiálům mají až 4x vyšší životnost.

K dispozici je 20 různých pozic samotného nastavené výšky střihu. To vše s přesností na 0,5 milimetrů. Jakékoliv ostřižené kousky vousů končí v zásobníku, který se naplní zhruba po 8 úpravách. To usnadní a zjednoduší celkovou údržbu.

Mimo provozu se zapojením do sítě je možné využít i integrovanou Li-Ion baterii. Díky ní je možné bezdrátové použití po dobu 45 minut na jedno nabití. Samotná doba nabíjení se pohybuje okolo 100 minut. O stavu nabíjení je uživatel informován prostřednictvím praktického LED displeje.

20 různých nastavení, LED displej, vakuové odsávání nečistot
Bez cestovního pouzdra

Philips Series 7000 BT7210/15

Philips Series 7000 BT7210/15 recenze a test

Philips Series 7000 BT7210/15 je zastřihovač vousů s odsáváním, který umí eliminovat jakýkoliv nepořádek. A to díky unikátnímu systému, který do transparentní nádobky vtáhne až 90 % všech oholených vousů. Zajímavostí je také systém Lift and Trim, který dokáže před samotným oholením vousy nadzvednout a následně je navést k břitům.

Břity jsou vyrobeny z nerezu a mají kvalitní dvojité ostří. Navíc se během použití sami automaticky brousí. Díky kolečku na rukojeti je možné snadno nastavit požadovanou výšku střihu. Přesnost je 0,5 milimetrů a nejnižší hodnota činí 0,5 mm.

Snadnou údržbu zajistí možnost jednoduše opláchnout hlavici s břity. Zaujme také rychlost nabíjení, která je zhruba 60 minut. Po něm je možné zastřihovač používat po dobu 75 minut. Jeho univerzálnost potěší i tím, že je možné ho používat rovněž připojením k síti.

Odsávací systém, volba střihu kolečkem
Není omyvatelný

Remington Beard Boss MB4125

Remington Beard Boss MB4125 recenze a test

Zastřihovač vousů Remington Beard Boss MB4125 je multifunkčním pomocníkem jak pro vytvoření strniště, tak pro úpravu delších vousů. Při použití bez hřebenu je možné nastavit rozsah od 0,4 až po 1 milimetr. S hřebenem se výška vousů zvyšuje na hodnotu od 1,5 až po 18 milimetrů. Jedinečný je i design s názvem OptiAngle, který zaujme svou ergonomií a snadnou manipulací. K té přispívá i nízká hmotnost o velikosti 0,2 kg.

Tento model využívá ozubených čepelí s označením CaptureTrim, které jsou unikátní pro svou efektivitu a také celkovou přesnost. Snadné čištění je spojeno s možností danou hlavu jednoduše omýt pod tekoucí vodou a poté ji nasadit zpět na své místo.

Díky využití baterie je možné s ním pracovat zcela bez kabelu. Doba nabíjení je však delší a pohybuje se okolo 16 hodin. Stav signalizuje LED indikátor. Po plném nabití je možná doba provozu v délce 40 minut.

Nízká váha, čepele CaptureTrimm, design OptiAngle
Dlouhá doba nabíjení

Braun MGK3060

Braun MGK3060 recenze a test

Strojek na vousy Braun MGK3060 nabídne celkem 8 různých způsobů úpravy vousů, kam se řadí jak holení, tak i úprava a stříhání, stejně jako odstraňování drobných chloupků třeba z nosu. Zajistí to široká škála nástavců. Součástí balení je také 1 strojek Gillette Fusion s technologií FlexBall, který nabídne možnost využití klasického oholení.

Pro úpravu vousů jsou k dispozici 2 nástavce v podobě hřebenů. První nabídne úpravu o rozsahu 3 až 11 mm. U druhého je hodnota rozsahu 13 až 21 mm. Nastavení probíhá pozvolna po délce 2 milimetrů. O přesnost se starají břity z nerezové oceli.

Flexibilitu zajistí kvalitní baterie, ze které je možné získávat energii po dobu 60 minut. O jejím aktuálním stavu informuje praktická LED kontrolka. Tento model zaujme i možností využití na cestách. Dokáže se přizpůsobit různému napětí, a to v rozmezí od 100 až do 240 V.

Rozsah příslušenství, plně omyvatelný (Wet/Dry)
Baterie NiMH s delším nabíjením

Philips BT5200/15

Philips BT5200/15 recenze a test

Zastřihávač vousů Philips BT5200/15 má kvalitní konstrukci a provedení, se kterým je spjatá záruka v délce 3 let. Dále zaujme i systém dynamického navádění, které se podepisuje na rovnoměrnosti samotného výsledku. O kvalitu úpravy se stará také integrovaný hřeben, který má jedinečnou schopnost vousy nadzvedávat a navádět je k břitům.

Břity jsou dvojitě ostřené, vyrobené z nerezové oceli. Střih je efektivní a také šetrný. Možné je nastavit různé výšky vousů. Kolečkem na rukojeti je možné jednoduše upravit rozsah délky a to od 0,4 milimetrů až po hodnotu 10 milimetrů. Vše s přesností na 0,2 mm.

Díky kompletní vodotěsnosti je zajištěna snadná údržba, oplachem pod tekoucí vodou. Snadnou manipulaci zajistí využití baterie, která na nabití vydrží okolo 60 minut. Problémem není ani využití s kabelem. Tím se také nabíjí, a to velmi rychle, okolo 1 hodiny.

Rychlé nabíjení, voděodolný, úprava výšky střihu bez výměny nástavce
Bez cestovního pouzdra

Philips Series 3000 MG3740/15

Philips Series 3000 MG3740/15 recenze a test

Zastřihovač vousů Philips Series 3000 MG3740/15 se pyšní označením 9 v 1. A to díky flexibilitě, kterou umí nabídnout. Té je dosaženo díky tomu, že jeho součástí je celkem 9 různých nástavců. Kromě libovolné úpravy vousů ho lze využít také na eliminaci chloupků v nose, nebo třeba v uších. Ocelové břity navíc disponují schopností samoostření.

Pro klasické zastřihování jsou k dispozici 2 nástavce nabízející rozsah 1 a 2, stejně jako dále 3 – 7 milimetrů. Nechybí nástavec pro strniště v rozsahu 1 – 2 milimetry, nebo praktický hřeben na vousy pro délky 3 – 7 milimetrů. V balení je i kovový zastřihovač pro tvorbu potřebných linií.

Péče o nástavce je velmi jednoduchá, jelikož je lze omývat pod tekoucí vodou. Jednoduchá je i manipulace. Díky NiMH baterii není nutný kabel, ovšem zvoleným typem baterie trpí doba nabíjení, která je okolo 16 hodin. Na plné nabití dokáže pracovat přibližně 60 minut. Kladem je i možnost automatické volby napětí mezi 100 – 240 V.

Automatická volba napětí, 9 nástavců
Doba nabíjení 16 hodin

Jak vybrat zastřihovač vousů

Zastřihávač vousů by měl být v první řadě vybírán podle toho, co se od něho očekává. Od toho se odvíjí nejenom jeho parametry, ale i počet nástavců. Některé modely jich mohou mít třeba i 10. Takový strojek na vousy se dá použít jak na úpravu strniště, hladší oholení, úpravu kontur, uzpůsobení bradky nebo kníru, tak si dokáže poradit třeba s chloupky v nose i uších.

Délka střihu

Kvalitní zastřihovač vousů by měl nabídnout kratší střih, který bude v rozmezí 0 – 4 milimetry. Dále by měl být schopen i delšího střihu, který se může pohybovat v rozmezí třeba i 4 – 30 milimetrů. Výšku střihu může ovlivnit jak použití konkrétního nástavce, tak samotná regulace nastavení přímo v rámci těla zastřihovače.

Materiál břitů

Další věc, podle které zastřihávač vousů vybrat, je materiál samotných břitů. Mezi materiál základní a klasický patří bez pochyb ocel. Nabídne dobrou cenu, ale rovněž riziko horší životnosti a kvůli zreznutí je nelze čistit ve vodě. Poslední jmenovaný problém řeší nerezové břity. Lepší volbou je určitě titan, který je omyvatelný, pevný, má dlouhou životnost, ale i vyšší cenu. Poslední možností je odolná ale křehká keramika, která se u běžně dostupných variant na trhu objevuje skutečně jenom zřídka.

Druh napájení

Zastřihovač vousů může být napájený klasicky kabelem. Vzhledem k horší flexibilitě a manipulaci se od této možnosti pomalu upouští. Stejně tak se upouští od varianty, kdy je napájený výhradně jenom z baterie a před použití je vyžadováno její nabití. Toto má nevýhodu v tom, že pokud se baterie vybije, je třeba počkat, než bude její kapacita alespoň z části naplněna.

Standardem dnes bývá kombinace obou variant. Základem je napájení z akumulátoru. Zde je třeba přihlédnout k výdrži, která se pohybuje okolo 60 minut. Roli hraje i doba nabíjení, která bývá okolo 1 hodiny. Pozor však na to, že jsou i modely které se nabíjejí 15 hodin (NiMH typ baterie). Pokud se baterie vybije, je možné strojek na vousy zapojit do sítě a používat dále. Zde je praktickou vlastností možnost přizpůsobit se napětí v rozsahu 100 – 240 V. Díky tomu ho lze využít po celém světě.

Funkce a vlastnosti

Základem kvalitního zastřihovače vousů by měla být snadná údržba. Některé mají odnímatelné břity, které lze opláchnout pod tekoucí vodou. Ty lepší jsou kompletně voděodolné a umožní celkový oplach. Propracované zastřihovače mají dokonce čepele označované jako samočistící.

Unikátem je také zastřihovač vousů s odsáváním, který nabídne speciální vakuový systém, který nasává odstřižené vousy. Díky tomu eliminuje tvorbu nepořádku v koupelně, nebo kdekoliv jinde. Většinou dokáže zachytit 90 – 95 procent odstřižených vousů.

Mezi praktickou vlastnost se rovněž řadí samo ostření břitů. Ty se nikdy neotupí a jsou konstruovány tak, aby se při každém použití automaticky nabrousily. Nejen že to eliminuje nutnost jejich broušení, ale i případnou potřebu jejich výměny.

4.2/5 - (13 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.