Péče o tělo,

Zastřihovače vousů: Test a recenze 9 nejlepších

Zastřihovač vousů je řešením pro muže, kteří si nepotrpí na hladce oholenou tvář a raději nosí strniště nebo delší vousy, o které je potřeba pečovat. Do značné míry se podobá strojku na vlasy, který funkci zastřihování vousů může rovněž pokrývat. Zastřihovače vousů jsou si podobné také s holícími strojky, oproti kterým si lze zvolit délku zástřihu pomocí nástavců.

Strojek na vousy může mít zdroj napájení kombinovaný, síťový nebo akumulátorový. Síťový zastřihovač vousů je limitován délkou kabelu a umístěním elektrické zásuvky. Akumulátorový zastřihovač vousů se dokáží nabít poměrně rychle (kolem hodiny) a vydrží v provozu několik desítek minut. Výhoda bezdrátového provozu je zřejmá, snadno se využívá na cestách a lépe se s ním manipuluje.

Zohlednit byste měli nejen zdroj energie, dobu provozu a nabíjení, materiál břitů (ocelové, nerezové, titanové), rozsah střihu, počet nástavců, ale i specifické vlastnosti. Například zda je s odsáváním, omyvatelný nebo má samoostřící čepele. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší zastřihovače vousů a jejich recenze.

Nejlepší zastřihovače vousů – TOP 9

V tabulce je výběr 9 nejlepších zastřihovačů vousů z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Philips MG3740/15Philips MG9710/90Braun MGK 3221Remington MB6850Wahl Vacuum TrimmerETA Tyler 9342Braun MGK 7221Rowenta TN6040Philips Series 3000 MG3740/15
OmyvatelnostAnoAnoAnoNeNeNeAnoAnoAno
Doba provozu60 minut120 minut50 minut60 minut90 minut240 minut100 minut120 minut60 minut
Doba nabíjení16 h1 h10 h2 h1,5 h3 h1 h1,5 h16 h
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 9 zastřihovačů vousů

Philips MG3740/15

Philips MG3740/15 recenze a test

Zastřihovač vousů Philips MG3740/15 je díky bohatému příslušenství velmi multifukční zastřihovač, který zvládne péči o celé tělo. S vhodným nástavcem lze zastřihávat vousy, vlasy i chloupky na různých částech těla. K dispozici je několik hřebenových nástavců o různých délkách, zastřihovač nosních a ušních chloupků i nástavec pro precizní a jemné kontury.

Z recenzí zaznívají pozitiva na dobrý poměr ceny a výkonu, jeho všestranné využití ale také například na nízkou hmotnost, díky které se s tímto zastřihovačem velmi pohodlně pracuje. Zmiňují naopak také poměrně vyšší intenzitu vibrací, nebo delší potřebný čas pro plné nabití 16 hodin.

Všechny nástavce jsou plně omyvatelné pod vodou, což je z uživatelského hlediska rovněž pouze pozitivní. Břity mají nejen samočistící funkci, ale pohyby o sebe se také sami ostří. Oproti jiným typům dodává k tomuto výrobce také praktický přepravní obal, do kterého se zastřihovač vejde včetně všech jeho nástavců.

Multifunkční zastřihovač, nízká hmotnost, poměrně bohaté příslušenství
Delší doba plného nabití

Philips MG9710/90

Philips MG9710/90 recenze a test

Strojek na vousy Philips MG9710/90 OneBlade je dodáván ve velmi zajímavé kombinaci, a to kvalitního zastřihovače vousů a holícího strojku OneBlade. Díky této kombinaci je zajištěna komplexní péče nejen pro vousy, ale i vlasy a chloupky na celém těle. Podle testů spotřebitelů se jedná o velmi kvalitní zařízení, kterému není téměř co vytknout.

Navzdory skutečně velkému počtu nástavců, které při nákupu obdržíte, lze zakracovat maximálně na 12 milimetrů, což může být pro některé uživatele omezující. Vyniká naopak velmi dobrým řízením energie, neboť dokáže pracovat 120 minut a do plné baterie se nabije pouze za 1 hodinu.

Zastřihovač i strojek na holení jsou plně voděodolné, při jejich používání se proto nemusíte nijak omezovat, a i čištění je díky tomu velice snadné a rychlé. Potěší doživotně samoostřící břity dual cut, chránič na citlivé oblasti nebo praktické cestovní pouzdro. Bez potíží tvaruje, zastřihuje i holí vousy všech délek, což recenze uživatelů jen potvrzují.

Sada se strojkem Philips OneBlade, velké množství nástavců, kompletní voděodolnost
Maximální střih jen 12 mm

Braun MGK 3221

Braun MGK 3221 recenze a test

Zastřihávač vousů Braun MGK 3221 je jedním ze základních provedení zastřihovačů tohoto výrobce. Pro nenáročně uživatele má velmi dobrý poměr cena/výkon, dá se koupit levně, nicméně cena je vykoupena zejména méně výkonnou baterií. Ta je staršího typu NiMH, nabíjí se 10 hodin a v provozu udrží strojek 50 minut.

Pakliže jej budete využívat především doma a minimálně na cestách, omezení baterie nebude pro vás příliš zásadním problémem. Recenze a zkušenosti spotřebitelů naopak zmiňují velmi jednoduché ovládání, snadnou výměnu nástavců nebo i dobrý výkon, který se promítá do dobrých výsledků zastřihování.

Strojek na vousy disponuje břity se samoostřící funkcí a je v provedení 6v1 – zvládnete s ním upravit nejen vousy, ale i vlasy nebo chloupky na různých částech těla. V příslušenství jsou 4 vlasové nástavce o různých délkách, nástavec pro chloupky v nose a uších a malý čistící kartáček. Zastřihovač vousů má omyvatelné nástavce pod vodou, o celkové voděodolnosti se však výrobce nezmiňuje.

Jednoduché ovládání, nízká pořizovací cena, dostatek výměnných nástavců
Celkově slabší baterie

Remington MB6850

Remington MB6850 recenze a test

Zastřihovač vousů s odsáváním Remington MB6850 využívá inovativní vakuovou technologii sběru vousů, která má vysokou účinnost. Potvrzují to i recenze a testy spotřebitelů, kteří tuto funkci chválí i při srovnání s jinými značkami. Potěší také celkově malým provedením, které se v kombinaci s funkcí odsávání skvěle hodí i pro časté cestování.

Čepele strojku mají titanovou povrchovou úpravu a jak potvrzují zkušenosti, i po několika letech zůstávají čepele perfektně ostré. Na rozdíl od jiných strojků má tento pouze jeden nástavec, který se však dá nastavit do několika délek střihu. Pro někoho může být pouze omezující minimální výška střihu 2 mm, maximální 18 mm je pak dobrým průměrem.

Vakuová komora na vousy se jednoduše vyjme z těla zastřihovače a snadno se čistí. Na těle zařízení výrobce zakomponoval indikátor nabíjení a nainstalovaná je lepší lithiová baterie. Ta zvládne provoz 60 minut a nabije se celkem rychle, a to za 2 hodiny. Spolu se strojkem na vousy dostanete také čistící kartáček a pevné cestovní pouzdro.

Vakuová technologie vysávání vousů, titanová úprava čepelí, nastavitelný hřeben
Minimální střih od 2 mm

Wahl Vacuum Trimmer

Wahl Vacuum Trimmer recenze a test

Profesionální zastřihovač vousů s odsáváním Wahl Vacuum Trimmer 9870-016 patří mezi nejlepší zastřihovače vousů, které si na doma můžete pořídit. Výrobce Wahl je znám zejména mezi profesionály, nicméně nabízí také produkty pro náročně spotřebitele pro jejich vlastní užití. Samotnému strojku není snad co vytknout, proto lze vidět jako nevýhodu pouze vyšší pořizovací cenu.

Má vysoký výkon a předně disponuje technologií Vacuum Technology, která zvládne bezpečně vysát většinu zastřižených vousů do sběrné nádobky. Stříhací hlavici je možné zcela vyjmout, což usnadňuje čištění kartáčkem, který v balení nechybí. Jeho součástí je také 9 nástavců, se kterými zvládne zastřihovat v rozsahu 0,7 mm až 25 milimetrů.

Elektrický zastřihovač vousů a vlasů je vybaven moderním Li-Ion akumulátorem, který se nabije za 90 minut a zvládne udržet zařízení v chodu dalších 90 minut. Čepele jsou samozřejmě samoostřící a jsou vyrobeny z kvalitní uhlíkové oceli. Díky automatické úpravě napětí v rozmezí 100 až 240 V s ním nebudete mít problém pracovat kdekoliv po světě.

Profesionální strojek, velký rozsah výšky střihu, vakuová technologie s účinností až 96 %
Adekvátně vyšší pořizovací cena

ETA Tyler 9342

ETA Tyler 9342 recenze a test

Zastřihovač vlasů a vousů ETA Tyler 9342 má podle testování a zkušeností spotřebitelů velmi dobrý poměr cena/výkon, obzvláště pak vyzdvihují 3,7V Li-Ion akumulátor, který je nabitý za 3 hodiny a udrží zařízení v provozu velmi dlouhou dobu až 240 minut. Touto výdrží nemá mnoho konkurentů a jak recenze potvrzují, oproti jiným renomovaným značkám je rozdíl skutečně znatelný.

Mimo provozu na baterii je možný i síťový provoz, zastřihovač na vousy vás díky tomu nikdy nenechá ve štychu. Zkracovat je možné od 0,8 milimetrů do 18 mm, k čemuž slouží i dodávané hřebenové nástavce, kterých je celkem 6.

Raritou je pak nejen v této cenové relaci LED display, který je navíc velmi povedeně zakomponován do těla zastřihovače. Zobrazuje počet kmitů, stupeň zatížení břitů, zbývající dobu provozu a indikace o dobíjení a oleji. Možné je také nastavit rychlost stříhání v 5 ti úrovních a potěší i bytelné cestovní pouzdro, které výrobce přidává zdarma.

Velmi dobrý poměr cena/výkon, přehledný LED display, velmi dlouhá doba provozu
Neomyvatelný pod vodou

Braun MGK 7221

Braun MGK 7221 recenze a test

Strojek na zastřihávání vousů Braun MGK 7221 je dodáván s velmi bohatým příslušenstvím – sám výrobce jej označuje jako 10v1. Z velkého množství nástavců můžeme zmínit 4 hřebeny na vousy, 2 hřebeny na vlasy, nástavec pro dokonalé kontury anebo nástavec pro bezpečné vystříhání chloupků z uší a nosu.

Součástí této sady je navíc také holící strojek Gillette Fusion 5 ProGlide, kterým se snadno a rychle docílí hladké tváře. Za zmínku jistě stojí inovativní technologie AutoSense, která 13x za sekundu vyhodnocuje hustotu vousů a podle toho následně upravuje výkon tak, aby zůstal konzistentní po celou dobu střihání.

Oproti jiným je velkou výhodou jeho 100% voděodolnost, lze jej tedy používat bez obav i ve sprše pod tekoucí vodou. Hlava strojku na vousy je pro delší životnost celokovová a potěší i zabudovaná moderní baterie typu Li-Ion, která vydrží na jedno nabití zařízení pohánět 100 minut a nabije se za 1 hodinu.

Možnost střihu od 0,5 mm do 21 mm, provedení 10v1, kvalitní zpracování
Nic zásadního

Rowenta TN6040

Rowenta TN6040 recenze a test

Strojek na úpravu vousů Rowenta TN6040 má veskrze pouze pozitivní recenze a podle zkušeností spotřebitelů je tichý, skvěle se s ním pracuje a je předurčen pro cestování. Má kompaktní rozměry, lze jej dobíjet standardním USB kabelem a je dodáván s tvrzeným protinárazovým pouzdrem, ve kterém je zařízení v mnohem větším bezpečí než v případě sáčků.

Lithium-iontový akumulátor se nabije do plné kapacity za 90 minut a zvládne udržet strojek v chodu dalších 120 minut. Dodáván je s pěticí hřebenových nástavců, se kterými lze zkracovat vousy v délkách od 1 mm do 6 mm. To je také zároveň zřejmě jediné omezení, neboť na vyšší zakracování vousů není koncipován.

Potěší jeho kompletní voděodolnost, nemusíte se bát holení ani pod tekoucí vodou. Holící hlava zvládá dokonale kopírovat obrysy tváře, a kromě té je ideální i pro další partie. Břity z nerezu mají titanový povrch Forever Sharp, díky kterému vydrží dokonale ostré několik let. Výhodou je také jeho velký výkon, výrobce uvádí 8000 otáček motoru za minutu a výkonnost potvrzují i samotní spotřebitelé.

Praktické cestovní provedení, nabíjení přes USB, voděodolnost a nízká hlučnost
Maximální střih 6 mm

Philips Series 3000 MG3740/15

Philips Series 3000 MG3740/15 recenze a test

Zastřihovač vousů Philips Series 3000 MG3740/15 se pyšní označením 9 v 1. A to díky flexibilitě, kterou umí nabídnout. Té je dosaženo díky tomu, že jeho součástí je celkem 9 různých nástavců. Kromě libovolné úpravy vousů ho lze využít také na eliminaci chloupků v nose, nebo třeba v uších. Ocelové břity navíc disponují schopností samoostření.

Pro klasické zastřihování jsou k dispozici 2 nástavce nabízející rozsah 1 a 2, stejně jako dále 3 – 7 milimetrů. Nechybí nástavec pro strniště v rozsahu 1 – 2 milimetry, nebo praktický hřeben na vousy pro délky 3 – 7 milimetrů. V balení je i kovový zastřihovač pro tvorbu potřebných linií.

Péče o nástavce je velmi jednoduchá, jelikož je lze omývat pod tekoucí vodou. Jednoduchá je i manipulace. Díky NiMH baterii není nutný kabel, ovšem zvoleným typem baterie trpí doba nabíjení, která je okolo 16 hodin. Na plné nabití dokáže pracovat přibližně 60 minut. Kladem je i možnost automatické volby napětí mezi 100 – 240 V.

Automatická volba napětí, 9 nástavců
Doba nabíjení 16 hodin

Jak vybrat zastřihovač vousů

Zastřihávač vousů by měl být v první řadě vybírán podle toho, co se od něho očekává. Od toho se odvíjí nejenom jeho parametry, ale i počet nástavců. Některé modely jich mohou mít třeba i 10. Takový strojek na vousy se dá použít jak na úpravu strniště, hladší oholení, úpravu kontur, uzpůsobení bradky nebo kníru, tak si dokáže poradit třeba s chloupky v nose i uších.

Délka střihu

Kvalitní zastřihovač vousů by měl nabídnout kratší střih, který bude v rozmezí 0 – 4 milimetry. Dále by měl být schopen i delšího střihu, který se může pohybovat v rozmezí třeba i 4 – 30 milimetrů. Výšku střihu může ovlivnit jak použití konkrétního nástavce, tak samotná regulace nastavení přímo v rámci těla zastřihovače.

Materiál břitů

Další věc, podle které zastřihávač vousů vybrat, je materiál samotných břitů. Mezi materiál základní a klasický patří bez pochyb ocel. Nabídne dobrou cenu, ale rovněž riziko horší životnosti a kvůli zreznutí je nelze čistit ve vodě. Poslední jmenovaný problém řeší nerezové břity. Lepší volbou je určitě titan, který je omyvatelný, pevný, má dlouhou životnost, ale i vyšší cenu. Poslední možností je odolná ale křehká keramika, která se u běžně dostupných variant na trhu objevuje skutečně jenom zřídka.

Druh napájení

Zastřihovač vousů může být napájený klasicky kabelem. Vzhledem k horší flexibilitě a manipulaci se od této možnosti pomalu upouští. Stejně tak se upouští od varianty, kdy je napájený výhradně jenom z baterie a před použití je vyžadováno její nabití. Toto má nevýhodu v tom, že pokud se baterie vybije, je třeba počkat, než bude její kapacita alespoň z části naplněna.

Standardem dnes bývá kombinace obou variant. Základem je napájení z akumulátoru. Zde je třeba přihlédnout k výdrži, která se pohybuje okolo 60 minut. Roli hraje i doba nabíjení, která bývá okolo 1 hodiny. Pozor však na to, že jsou i modely které se nabíjejí 15 hodin (NiMH typ baterie). Pokud se baterie vybije, je možné strojek na vousy zapojit do sítě a používat dále. Zde je praktickou vlastností možnost přizpůsobit se napětí v rozsahu 100 – 240 V. Díky tomu ho lze využít po celém světě.

Funkce a vlastnosti

Základem kvalitního zastřihovače vousů by měla být snadná údržba. Některé mají odnímatelné břity, které lze opláchnout pod tekoucí vodou. Ty lepší jsou kompletně voděodolné a umožní celkový oplach. Propracované zastřihovače mají dokonce čepele označované jako samočistící.

Unikátem je také zastřihovač vousů s odsáváním, který nabídne speciální vakuový systém, který nasává odstřižené vousy. Díky tomu eliminuje tvorbu nepořádku v koupelně, nebo kdekoliv jinde. Většinou dokáže zachytit 90 – 95 procent odstřižených vousů.

Mezi praktickou vlastnost se rovněž řadí samo ostření břitů. Ty se nikdy neotupí a jsou konstruovány tak, aby se při každém použití automaticky nabrousily. Nejen že to eliminuje nutnost jejich broušení, ale i případnou potřebu jejich výměny.

4.2/5 - (13 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.