Zahrada,

Nejlepší plynové grily: Recenze 10 zahradních grilů

Mezi oblíbenou činnost většiny lidí, která se nechá provozovat od jara do podzimu, patří jednoznačně grilování. Grilování je o pohodě, patří k němu dobrá nálada, rodina, děti, sousedé, kamarádi a samozřejmě kvalitní gril. V poslední době se rozšiřuje zejména kolem rodinných domů plynový gril a je k tomu několik důvodů. Zahradní plynový gril se velice snadno obsluhuje, a proto s ním připraví dokonalé steaky opravdu každý během pár desítek minut od otočení knoflíku.

Zahradní gril na plyn bývá většinou větších rozměrů a to z důvodu, že k němu potřebujete mít připojenou bombu, ve které je stlačený propan-butan. Proto je ve většině případech zabudován v rámu, tvořící stůl, a to včetně odkládacích prostorů, poliček a pracovních ploch. Nejedná se tedy o malé a lehké zařízení, a proto mají tyto grily své místo právě na zahradách. Grilování na plynovém grilu je zdravější, než je tomu v případě klasického grilování na uhlí. Hořením plynu nevzniká vůbec žádný kouř a nedochází k přímému kontaktu ohně a připravované potraviny. Odkapávací šťáva, marináda a tuk je sveden do záchytné nádoby a tím pádem se nepřipaluje, což přispívá opět ke zdravější přípravě.

Rychlost, s jakou maso a zeleninu připravíte je stejná i pokud se posuneme k následnému čištění. Moderní plynové grily již mívají rozkládatelnou grilovací vanu, včetně grilovacího roštu a plotýnek. Všechny tyto části následně můžete vložit do myčky nádobí a vrátit se ihned zpět k přátelům. Řešit nemusíte ani odpad v podobě popela, grilování na plynovém grilu je prostě snadné, rychlé a čisté.

Ty nejlepší plynové grily mají až sedm samostatně regulovatelných hořáků, čímž se snadno udržuje přesná teplota. Ve výbavě domácích plynových grilů by rozhodně neměl chybět zabudovaný teploměr, dále je možné se setkat s postranními hořáky, nebo horním ohřívacím roštem, který se hodí k rozpékání pečiva, přípravu zeleniny nebo udržení teploty ugrilovaného masa. Některé modely mají také zabudovaný elektrický otočný gril na drůbež.

Jestli se rozhodujete, zdali pořídit elektrický nebo plynový gril, přečtěte si obě naše recenze a udělejte si obrázek sami. V případě, že máte k dispozici pouze balkón, je pro vás jasnou volbou gril elektrický. Pakliže disponujete zahradu, bude grilování na plynovém grilu opravdickým grilováním, kterému bude k dokonalosti chybět už jen typické kouřové aroma.

V tomto článku najdete zahradní plynové grily a recenze těch nejlepších, které si můžete pořídit. Vycházeli jsme ze zkušeností, testů samotných uživatelů a technických parametrů jednotlivých modelů. Níže jsme připravili také nákupního rádce, který vás provede světem zahradních grilů tak, abyste při výběru neopomenuli nic důležitého.

Nejlepší plynové grily – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších plynových grilů z testů a hodnocení pro rok 2025.

VzhledModelTyp ohřevuVýkonPlocha roštu 
Campingaz 2 Series Classic EXS recenze a testCampingaz 2 Series Classic EXSKontaktní9,6 kW2100 cm2
Campingaz 3 Series Woody L INT recenze a testCampingaz 3 Series Woody L INTKontaktní9,6 kW2800 cm2
Weber Q 1200 recenze a testWeber Q 1200Kontaktní2,49 kW1376 cm2
Compass PARTY POINT recenze a testCompass PARTY POINTKontaktní5,5 kW1819 cm2
G21 Texas BBQ recenze a testG21 Texas BBQKontaktní9,45 kW2120 cm2
Hecht CONTACT 3 recenze a testHecht CONTACT 3Kontaktní10,5 kW2604 cm2
G21 Mexico BBQ Premium Line recenze a testG21 Mexico BBQ Premium LineKontaktní18,9 kW4158 cm2
Weber Spirit II E-320 GBS recenze a testWeber Spirit II E-320 GBSKontaktní12,31 kW2760 cm2
Fieldmann FZG 3003 recenze a testFieldmann FZG 3003Kontaktní8,1 kW1782 cm2
Weber Genesis II SP-435 GBS recenze a testWeber Genesis II SP-435 GBSKontaktní20,23 kW4128 cm2

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Campingaz 2 Series Classic EXSCampingaz 3 Series Woody L INTWeber Q 1200Compass PARTY POINTG21 Texas BBQHecht CONTACT 3G21 Mexico BBQ Premium LineWeber Spirit II E-320 GBSFieldmann FZG 3003Weber Genesis II SP-435 GBS
Materiál roštuLitinaSmaltLitinaNerez/chromSmaltLitinaLitinaLitinaLitinaLitina
Počet hořáků2312337436
Spotřeba plynu0,699 Kg/h0,698 Kg/h-0,373 Kg/h0,675 Kg/h-1,349 Kg/h---
TeploměrAnoAnoAnoNeAnoAnoAnoAnoAnoAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 plynových grilů

Campingaz 2 Series Classic EXS

Campingaz 2 Series Classic EXS recenze a test

Pohodlné grilování pro rodinu a přátele naprosto bez starostí zajistí Campingaz 2 Series Classic EXS. Plynový gril od předního světového výrobce grilů a plynových přenosných hořáků disponuje dvěma hořáky s plynulou nezávislou regulací. Můžete tedy grilovat na celé ploše velkého 2100 cm2 roštu, nebo využít jen jednu polovinu.

Provedení je klasické, tedy kontaktní s hořáky umístěnými pod roštem. Celkový výkon je 9,6 kW a spotřeba plynu odpovídá 0,699 Kg/h. Díky piezo zapalování můžete začít grilovat během okamžiku, zapnete hlavní přívod plynu, jednou škrtnete a hořáky jsou zapáleny. Ve víku grilu najdeme samozřejmě také teploměr, který by neměl chybět žádnému kvalitnímu grilu.

Po stranách grilu se nachází odkládací plocha a postranní hořák. Zahradní gril Campingaz je také vybaven ohřívacím roštem, vhodným na rozpékání pečiva, nebo udržení teploty připravovaných pokrmů.

Dobrý poměr cena/kvalita/výkon
Málo rozšiřujících doplňků

Campingaz 3 Series Woody L INT

Campingaz 3 Series Woody L INT recenze a test

Velký výkon, velký grilovací prostor a nízká spotřeba plynu – tak zní základní charakteristika modelu 3 Series Woody L INT od ověřeného výrobce Campingaz. Gril obsahuje tři hořáky umístěny přímo pod roštem, jejich celkový výkon je 9,6 kW, což tedy bohatě stačí i pro větší počet osob a oslavy všeho druhu. Na ploše 2800 cm2 můžete připravovat až tři druhy pokrmů najednou při odlišných teplotách.

Materiál použitý u tohoto modelu na rošt je smalt, zmíněná nízká spotřeba činí 0,698 Kg/h a součástí víka je samozřejmě praktický teploměr. Váha činí 40,6 Kg, ale díky zabudovaným kvalitním kolečkám je manipulace s grilem hračka. Po obou bocích jsou krásné dřevěné odkládací stolky, nenajdeme zde tedy pomocnou plotýnku. Nezapomnělo se však ani na praktické detaily, jako jsou háčky na rukavice, grilovací náčiní nebo utěrku.

Potěší přítomnost Culinary Modular Systemu, díky kterému můžete kulatý tál vyměnit za další kompatibilní příslušenství, jako je kamen na pizzu, pánev wok, nebo španělskou paellu. Celá vana grilu je rozebíratelná a je možné ji mýt v myčce nádobí. Nejen že tedy bude grilování s Campingaz 3 Series Woody L INT hračka, ale čas vás nezabere ani následné čištění.

Elegantní akátové dřevo, Modular system
Absence boční plotýnky

Weber Q 1200

Weber Q 1200 recenze a test

Stolní plynový gril Weber Q 1200 je mezi spotřebiteli velice oblíbený, v recenzích kvitují jeho výbornou kvalitu zpracování i skvělou funkčnost. Podle některých zkušeností funguje stále stejně dobře o více jak 10 let. Prodává se jako plynový gril na stůl, nebo v sadě s podstavcem, který lze k základní variantě kdykoliv dokoupit.

Velkou výhodou je možnost provozu na plynové kartuše i PB lahve, potřeba je k tomu dokoupit pouze přechodku. Můžete s ním tak grilovat kdekoliv v přírodě nebo v kempu stejně pohodlně, jako na zahradě. S grilovací plochou o velikosti 1376 cm2 je dle výrobce vhodný až pro 6 osob, podle zkušeností spotřebitelů zvládne obsloužit i větší počet lidí.

Celé jeho provedení je velmi kvalitní, jako je tomu zvykem u všech produktů této značky. Litinový rošt je smaltovaný porcelánem, šasi grilu je hliníkové a podstavec je vyroben z nylonu ze skelných vláken. Nechybí zde teploměr, elektrické zapalování ani miska na odkapávající tuk. Vzhledem ke své velikosti pouze není kompatibilní s velkou částí Weber příslušenství, jako je tomu u větších grilů.

Malý plynový gril, vhodný na kartuše i PB lahve, výborná kvalita zpracování
Menší kompatibilita s Weber příslušenstvím

Compass PARTY POINT

Compass PARTY POINT recenze a test

Pokud kupujete svůj první zahradní plynový gril a nejste si jisti, jestli Vám bude vyhovovat, můžete sáhnout po cenově dostupném modelu Compass PARTY POINT. Jde o základní provedení plynového grilu, který výborně splní to základní, co se od grilu čeká. Nečekejte však žádná velká překvapení, použité materiály odpovídají ceně a v důsledku nízké hmotnosti se nejedná o příliš stabilní model.

Výkon má Compass Party Point 5,85 kW a obsahuje dva samostatné hořáky. Ty se dají separátně ovládat a je tak jen na Vás, jestli budete grilovat na celé ploše 1819 cm2 velkém roštu, nebo využijete jen jeho polovinu. Již několikrát zmíněná hmotnost činí 16,5 kilogramu a je tak jen na vašem posouzení, jestli je to pro Vás výhoda, nebo nevýhoda.

Rošt je dodán v nerezovém/chromovém provedení a hořáky jsou umístěny standardně pod ním. Chrání je flavorizér, díky kterému se nedostane odkapávající tuk do přímého kontaktu s plamenem a je sveden do záchytné nádoby. Praktické jsou boční odkládací stolky a několik háčků, které jsou umístěny na přední straně grilu.

Lehký, nízká cena, nízká spotřeba plynu
Horší stabilita v důsledku nízké hmotnosti

G21 Texas BBQ

G21 Texas BBQ recenze a test

Dalším kvalitním výrobcem plynových grilů je G21 a model Texas BBQ se řadí mezi plnohodnotné grily pro domácí použití. Má tři plně regulovatelné hořáky a smalt-litinový rošt s užitnou plochou 2120 cm2. Máte tedy velké možnosti, jak gril použijete. Grilovací plocha je rozdělena na dvě poloviny kdy první půlka je klasický rošt a druhá jsou ocelové plechy. Každá část je tak vhodná pro jinou úpravu masa a dalších pochutin.

Celkový výkon tří hořáku je 9,45 kW a jsou kryty systémem Flame Tamer, který chrání hořáky před přímým skapáváním tuku do plamene a tím zabraňuje vzplanutí a pomáhá delší životnosti. Také zabraňuje přímému ohřevu mřížky v místě hořáků a teplo rovnoměrně rozprostírá po celé ploše roštu. Samozřejmostí je přítomnost teploměru a dvou bočních sklopných odkládacích stolků.

Chybí zde postranní hořák a horní rošt pro rozpékání pečiva či pozvolné přípravy zeleniny, což se však vzhledem k příjemné pořizovací ceně nechá odpustit. Hmotností 23 Kg nepatří mezi těžké grily a díky čtyřem kolečkům s ním zvládne manipulaci každý.

Plně pojízdný díky 4 kolečkům
Do prostoru pod gril se nevejde 10 kg bomba

Hecht CONTACT 3

Hecht CONTACT 3 recenze a test

Plynový gril na zahradu Hecht CONTACT 3 má velmi dobrý poměr cena/výkon a uživatelé v recenzích zmiňují, že pro občasné grilování s rodinou nebo přáteli je naprosto dostačující. V této cenové hladině má nadprůměrně velkou grilovací plochu, na které lze bez potíží připravit jídlo i pro větší sešlost hostů.

Pod masivním roštem, který je vyroben z litiny, se nachází celkem tři plynové hořáky, které mají všechny své oddělené ovládání. Příjemnou věcí je přítomnost zadní mřížky, na které lze dopékat anebo jen udržovat hotové pokrmy teplé. Na obou stranách grilu se nachází odkládací plochy, které jsou velmi praktické.

K přesouvání nechybí dvojice transportních koleček a madlo, ve víku zase integrovaný teploměr. Celkový výkon hořáků činí 10,5 kW a jeho ovládání je snadné. Výhodou je také možnost dokoupení dalšího vhodného příslušenství, ze kterého lze zmínit hlavně zakrývací plachtu.

Dobrý poměr cena/výkon, mřížka pro rozpékání, větší grilovací plocha
Nic zásadního

G21 Mexico BBQ Premium Line

G21 Mexico BBQ Premium Line recenze a test

Chcete velký a luxusní zahradní plynový gril? Pak právě pro Vás jsme zařadili do recenzí G21 Mexico BBQ Premium Line od celosvětově prověřeného výrobce. Celý gril je vyroben z kvalitního nerezu a rošt, včetně plotýnek z litiny. Jedná se tedy o pořádný kus zahradní techniky, která bude chloubou všech vašich oslav a příjemných večerů.

Plocha roštu patří s velikostí 4158 cm2 mezi největší plynové grily, které můžete sehnat a o dobře vytopený prostor se stará 6 samostatně regulovatelných hořáků. Přítomný je také 7 hořák ve formě boční plotýnky, nebo třeba horní rošt, který vždy najde využití. Praktické detaily, jako piezo zapalování, nebo přesný teploměr jsou v této kategorii samozřejmostí.

Tento gril dokáže bez problémů obsloužit až desítky lidí, má vyšší hmotnost, vyšší rozměry a také vyšší spotřebu. Proto si dobře rozmyslete, kam gril umístíte, aby Vám příliš nepřekážel. Další velkou výhodou je nerezová otočná jehla s elektrickým motorem, na které snadno připravíte drůbež a která posouvá využitelnost grilu opět o trochu dál.

Velmi velká plocha roštu, otočná jehla s motorem
Neskladný, vysoká hmotnost (adekvátně k rozměrům)

Weber Spirit II E-320 GBS

Weber Spirit II E-320 GBS recenze a test

Plynový gril Weber Spirit II E-320 GBS má skvělé zpracování, je stabilní a výborně funguje. Recenze spotřebitelů jsou veskrze pozitivní a uživatelé také oceňují kompatibilitu s širokým příslušenstvím a doplňky Weber, byť jsou za vyšší cenu. Má velkou grilovací plochu a mnoho technologických vychytávek, které posouvají grilování na vyšší úroveň.

Podstatnou z nich je vysoce výkonný grilovací systém GS4, který pracuje se třemi samostatně regulovatelnými hořáky. Ty jsou vyrobeny z nerezové oceli a překrývají je flavorizéry, tedy porcelánem smaltované aroma kolejnice, které zabraňují kapání tuku a šťáv přímo na hořáky.

K dispozici je velmi praktický boční hořák, který přijde vhod například při přípravě příloh nebo omáček. Při jeho nepoužívání se nechá využít jako odkládací plocha, která je i na druhé straně. Kromě výměnných částí grilu umožňuje také připojení moderní termosondy iGrill 3.

Stabilní a kvalitní plynový gril, kompatibilní s Weber příslušenstvím, boční ohřívací rošt
Vyšší cena doplňků

Fieldmann FZG 3003

Fieldmann FZG 3003 recenze a test

Zahradní gril na plyn Fieldmann FZG 3003 má dle mnohých recenzí velmi dobrý poměr cena/výkon i dobré zpracování. V této cenové hladině se jedná o jeden z nejlevnějších plynových grilů se třemi hořáky. Všechny tři jsou samostatně regulovatelné a jejich celkový výkon je až 8,1 kW.

Disponuje integrovaným zapalováním a ve svém víku má zabudovaný teploměr. Pro pohodlnější přemisťování nepostrádá pár transportních koleček a manipulace s ním díky hmotnosti 22 kg nebude větší problém. Oproti podobným modelům má tento gril sklopné boční stolečky, což oceníte hlavně při jeho uskladnění.

Grilovací rošty se nachází na grilu tři (každý nad jedním hořákem) a vyrobeny jsou z litiny. Díky tomuto rozdělení se gril zejména lépe čistí. Pod poklopem nechybí ani mřížka na dopékání nebo ohřívání a podle zkušeností se gril snadno ovládá. Jedinou výtku směřují recenzenti k návodu, který by mohl být vytvořen přehledněji.

Nízká pořizovací cena, dobré a funkční zpracování, sklopné boční odkládací plochy
Méně přehledný návod na sestavení

Weber Genesis II SP-435 GBS

Weber Genesis II SP-435 GBS recenze a test

plynový gril s bočním hořákem Weber Genesis II SP-435 GBS je určen náročným spotřebitelům, kteří ocení jeho výbornou kvalitu, vysokou stabilitu a pokročilé funkce. Zaujme také nadprůměrně velkou grilovací plochou, která má rozměry konkrétně 86 x 48 centimetrů. Jedinou nevýhodou může být pouze vyšší pořizovací cena, byť je adekvátní tomu, co gril umí.

Vybaven je velmi výkonným grilovacím systémem GS4, který dokáže hořáky zahřát již za 6 minut. Nechybí praktická boční plotýnka, daleko více však zaujme hořák Sear Station, jenž slouží k precizní přípravě steaků. Litinové rošty jsou smaltované porcelánem a poklop je z nerezové oceli, což přispívá k lepšímu rozložení tepla.

Samozřejmě nechybí integrovaný teploměr, byť lepších výsledků dosáhnete s termosondou iGrill 3, se kterou je gril kompatibilní. Má velké boční stolky, háčky na příslušenství a samozřejmě je plně kompatibilní s Weber příslušenstvím. Kvalitě odpovídá vyšší hmotnost téměř 73 kg a také proto jsou přínosem čtyři transportní kolečka.

Velmi kvalitní a velký plynový gril, 6 samostatných hořáků, pokročilé funkce
Vyšší pořizovací cena

Jak vybrat zahradní gril na plyn

V první řadě byste se měli zeptat, pro kolik lidí budete nejčastěji pokrmy připravovat a podle toho dále vybírat buď menší a kompaktnější plynové grily, nebo sáhnout po výkonnějších modelech, které mohou mít dvakrát větší plochu roštu. V každém případě platí, že čím je gril dražší, tím bude vyroben z kvalitnějších materiálů a kvalitněji sestaven. Plánujete-li venkovní gril používat často, rozhodně se vyplatí tuto investici nepodcenit.

Výkon

Dá se napsat, že výkon odpovídá velikosti plochy roštu a počtu hořáků, tedy čím je gril větší a má více hořáků, tím bude i výkonnější. Do výkonu 5 kW budete vybírat grily pro sváteční použití a pro menší počet osob, v nabídce výrobců se s nimi příliš nesetkáte.

Zlatá střední cesta jsou plynové grily s výkonem od 5 kW do 10 kW. Většina nabízených domácích plynových grilů je právě v tomto výkonnostním rozsahu a je vhodný pro časté užívání pro 5 až 10 osob. Ideální tedy na rodinné grilování a malé oslavy. Výkon 10 kW a více je již doménou polo profesionálních grilů a zde jednoduše platí čím vyšší výkon, tím více připravíte steaků najednou. S velkým kontaktním grilem o výkonu necelých 20 kW se již nemusíte bát ani velkých oslav, svateb a podobných událostí.

Velikost a provedení roštu

V průměru se setkáte s plochou od 2000 cm2 do 3000 cm2 a to je pro většinu situací naprosto dostačující grilovací prostor. Stejně jako v odstavci výkonu platí, že extrém dolu a nahoru využije jen malé procento lidí. Pozornost věnujte materiálu roštu, většina kvalitních grilů na plyn má rošty buďto z litiny, nebo smaltu. U levnějších provedení se můžete setkat s nerezovým/chromovým roštem, to však neplatí v případě grilů top světových značek, jako je plynový gril Weber, Campingaz či G21. Zaměřte se také na jeho možnosti, řada modelů má vyměnitelný střed například za kamen na pizzu, asijskou wok pánev nebo stojan na kuře. Zmíněnou variabilitou roštu získáte další široké využití, a proto se vyplatí si připlatit za takový model, který toto nabízí.

Typ ohřevu

Zapojením ventilu na plynovou lahev začne proudit propan-butan do toho nejdůležitějšího, co dělá plynový gril grilem a to jsou hořáky. V závislosti na velikosti jich na grilu nalezneme několik a to od dvou, až klidně po sedm. Každý hořák má většinou své vlastní ovládání a proto lze dosáhnout na ploše roštu rozdílných teplot pro vhodnou přípravu dané potraviny, nebo druhu masa. Přímo úměrně počtu hořáků stoupá spotřeba plynu, potěší také přítomnost piezo škrtátka, kterým zažehnete plamen bez potřeby sirek či zapalovače.

Kontaktní

Kontaktní ohřev patří mezi nejčastější typ, se kterým se napříč výrobci lze setkat a nutno podotknout, že se jedná právem o upřednostňované provedení. Hořáky jsou umístěné přímo pod roštem a každý lze jednotlivě regulovat. Proti odkapávanému tuku a šťávě jsou chráněny takzvaným flavorizérem, neboli kolejničkou, která zakrývá přímý plamen a tím nedochází ke spalování. Nestane se vám tedy, že by došlo ke vznícení.

Lávové kameny

Podobná konstrukce jako v předchozím případě jen s tím rozdílem, že místo flavorizérů jsou nad hořáky umístěny lávové kameny. Tyto lávové kameny akumulují teplo a dále jej předávají upravovanému pokrmu. Do kamenů tak odkapává tuk a ten za určitých podmínek dokáže vzplanout. V současnosti je tento typ spíše na ústupu, i když své zákazníky si i tak najde a to právě díky akumulačním vlastnostem kamenů, které udrží dlouhou dobu teplotu. Na každém konci grilování je potřeba alespoň 15 minut gril nechat zapnutý, aby došlo k úplnému vypálení lávových kamenů. Díky tomu je do určité míry tento typ grilu samočistící. Lávové kameny mají svou životnost a po čase je potřeba je vyměnit za nové, poznáte to tak, že se začnou drolit.

RBS

Poslední typ ohřevu je radiant burner system, neboli systém sálavých hořáků, kde jsou dva hořáky umístěny naproti sobě v bocích grilovací vany. Tato technologie má výhodu v tom, že nedochází k vůbec žádnému kontaktu odkapávajících tuků a plynových hořáků. V žádném případě tak nedojde ke vzplanutí ani k produkování nepříjemného kouře. Vlastností RBS grilů je také rovnoměrně rozehřátá plocha roštu a nemožnost teplotu škálovat pomocí jednotlivých hořáků.

Provedení a doplňky

Kvalita použitých materiálů a provedení se především odvíjí podle pořizovací ceny a s narůstající cenou roste i kvalita. Nemusíte mít však obavy, že byste si u světově prověřených výrobců plynových grilů, jako jsou Campingaz, Weber, nebo G21, naběhli.

Všechny plynové zahradní grily, vyjma lávových, mají propracovaný záchytný systém tuků a šťáv. Přítomné bývají také odkládací prostory, háčky, poličky a pracovní stolek na boku stolu. Své uplatnění najde také externí hořák, který bývá umístěn rovněž na boku a může posloužit například k přípravě brambor a jiné zeleniny.

Mezi doplňky, se kterými se můžete dále setkat, patří vyměnitelné středy roštu za kulatý kámen na pizzu, asijskou wok pánev a stojan na drůbež. Vyšší řady modelů mají elektrický rotující gril. Detaily, jako jsou aromatické misky například na pivo, nebo jehlové teploměry, potěší každého fajnšmekra.

Rozměry a hmotnost

V případě plynových grilů na zahradu se příliš na rozměry nehledí, při jejich pořízení se již počítá, že máte dostatečný prostor ať už pro jejich používání, tak skladování. Jedná se tedy o větší zařízení, přítomny bývají manipulační kolečka, které zpříjemní manipulaci. Průměrná hmotnost se pohybuje od dvaceti do padesáti kilogramů, v závislosti na velikosti konkrétního modelu.

4.6/5 - (20 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.