Zahrada,

Nejlepší plynové grily: Recenze 10 zahradních grilů

Mezi oblíbenou činnost většiny lidí, která se nechá provozovat od jara do podzimu, patří jednoznačně grilování. Grilování je o pohodě, patří k němu dobrá nálada, rodina, děti, sousedé, kamarádi a samozřejmě kvalitní gril. V poslední době se rozšiřuje zejména kolem rodinných domů plynový gril a je k tomu několik důvodů. Zahradní plynový gril se velice snadno obsluhuje, a proto s ním připraví dokonalé steaky opravdu každý během pár desítek minut od otočení knoflíku.

Zahradní gril na plyn bývá většinou větších rozměrů a to z důvodu, že k němu potřebujete mít připojenou bombu, ve které je stlačený propan-butan. Proto je ve většině případech zabudován v rámu, tvořící stůl, a to včetně odkládacích prostorů, poliček a pracovních ploch. Nejedná se tedy o malé a lehké zařízení, a proto mají tyto grily své místo právě na zahradách. Grilování na plynovém grilu je zdravější, než je tomu v případě klasického grilování na uhlí. Hořením plynu nevzniká vůbec žádný kouř a nedochází k přímému kontaktu ohně a připravované potraviny. Odkapávací šťáva, marináda a tuk je sveden do záchytné nádoby a tím pádem se nepřipaluje, což přispívá opět ke zdravější přípravě.

Rychlost, s jakou maso a zeleninu připravíte je stejná i pokud se posuneme k následnému čištění. Moderní plynové grily již mívají rozkládatelnou grilovací vanu, včetně grilovacího roštu a plotýnek. Všechny tyto části následně můžete vložit do myčky nádobí a vrátit se ihned zpět k přátelům. Řešit nemusíte ani odpad v podobě popela, grilování na plynovém grilu je prostě snadné, rychlé a čisté.

Ty nejlepší plynové grily mají až sedm samostatně regulovatelných hořáků, čímž se snadno udržuje přesná teplota. Ve výbavě domácích plynových grilů by rozhodně neměl chybět zabudovaný teploměr, dále je možné se setkat s postranními hořáky, nebo horním ohřívacím roštem, který se hodí k rozpékání pečiva, přípravu zeleniny nebo udržení teploty ugrilovaného masa. Některé modely mají také zabudovaný elektrický otočný gril na drůbež.

Jestli se rozhodujete, zdali pořídit elektrický nebo plynový gril, přečtěte si obě naše recenze a udělejte si obrázek sami. V případě, že máte k dispozici pouze balkón, je pro vás jasnou volbou gril elektrický. Pakliže disponujete zahradu, bude grilování na plynovém grilu opravdickým grilováním, kterému bude k dokonalosti chybět už jen typické kouřové aroma.

V tomto článku najdete zahradní plynové grily a recenze těch nejlepších, které si můžete pořídit. Vycházeli jsme ze zkušeností, testů samotných uživatelů a technických parametrů jednotlivých modelů. Níže jsme připravili také nákupního rádce, který vás provede světem zahradních grilů tak, abyste při výběru neopomenuli nic důležitého.

Nejlepší plynové grily – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších plynových grilů z testů a hodnocení pro rok 2021.

VzhledModelTyp ohřevuVýkonPlocha roštu 
Campingaz 2 Series Classic EXS recenze a testCampingaz 2 Series Classic EXSKontaktní9,6 kW2100 cm2
Campingaz 3 Series Woody L INT recenze a testCampingaz 3 Series Woody L INTKontaktní9,6 kW2800 cm2
Campingaz 2 Series Compact LX recenze a testCampingaz 2 Series Compact LXKontaktní5,85 kW2100 cm2
Compass PARTY POINT recenze a testCompass PARTY POINTKontaktní5,5 kW1819 cm2
G21 Texas BBQ recenze a testG21 Texas BBQKontaktní9,45 kW2120 cm2
ACTIVA Lava recenze a testACTIVA LavaLávové kameny8 kW1776 cm2
G21 Mexico BBQ Premium Line recenze a testG21 Mexico BBQ Premium LineKontaktní18,9 kW4158 cm2
Campingaz C-line 2 DLX recenze a testCampingaz C-line 2 DLXRBS7,8 kW2100 cm2
Campingaz Xpert 100 L Rocky recenze a testCampingaz Xpert 100 L RockyLávové kameny7 kW1500 cm2
Campingaz 4 Series Woody L INT recenze a testCampingaz 4 Series Woody L INTKontaktní12,8 kW3500 cm2

Porovnání parametrů

 Campingaz 2 Series Classic EXSCampingaz 3 Series Woody L INTCampingaz 2 Series Compact LXCompass PARTY POINTG21 Texas BBQACTIVA LavaG21 Mexico BBQ Premium LineCampingaz C-line 2 DLXCampingaz Xpert 100 L RockyCampingaz 4 Series Woody L INT
Materiál roštuLitinaSmaltSmaltNerez/chromSmaltSmaltLitinaLitinaNerez/chromSmalt
Počet hořáků2322327224
Spotřeba plynu0,699 Kg/hod0,698 Kg/hod0,440 Kg/hod0,373 Kg/h0,675 Kg/h0,571 Kg/h1,349 Kg/hod0,568 Kg/hod0,515 Kg/h0,931 Kg/hod
TeploměrAnoAnoAnoNeAnoAnoAnoAnoNeAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 plynových grilů

Campingaz 2 Series Classic EXS

Campingaz 2 Series Classic EXS recenze a test

Pohodlné grilování pro rodinu a přátele naprosto bez starostí zajistí Campingaz 2 Series Classic EXS. Plynový gril od předního světového výrobce grilů a plynových přenosných hořáků disponuje dvěma hořáky s plynulou nezávislou regulací. Můžete tedy grilovat na celé ploše velkého 2100 cm2 roštu, nebo využít jen jednu polovinu.

Provedení je klasické, tedy kontaktní s hořáky umístěnými pod roštem. Celkový výkon je 9,6 kW a spotřeba plynu odpovídá 0,699 Kg/h. Díky piezo zapalování můžete začít grilovat během okamžiku, zapnete hlavní přívod plynu, jednou škrtnete a hořáky jsou zapáleny. Ve víku grilu najdeme samozřejmě také teploměr, který by neměl chybět žádnému kvalitnímu grilu.

Po stranách grilu se nachází odkládací plocha a postranní hořák. Zahradní gril Campingaz je také vybaven ohřívacím roštem, vhodným na rozpékání pečiva, nebo udržení teploty připravovaných pokrmů.

Dobrý poměr cena/kvalita/výkon
Málo rozšiřujících doplňků

Campingaz 3 Series Woody L INT

Campingaz 3 Series Woody L INT recenze a test

Velký výkon, velký grilovací prostor a nízká spotřeba plynu – tak zní základní charakteristika modelu 3 Series Woody L INT od ověřeného výrobce Campingaz. Gril obsahuje tři hořáky umístěny přímo pod roštem, jejich celkový výkon je 9,6 kW, což tedy bohatě stačí i pro větší počet osob a oslavy všeho druhu. Na ploše 2800 cm2 můžete připravovat až tři druhy pokrmů najednou při odlišných teplotách.

Materiál použitý u tohoto modelu na rošt je smalt, zmíněná nízká spotřeba činí 0,698 Kg/h a součástí víka je samozřejmě praktický teploměr. Váha činí 40,6 Kg, ale díky zabudovaným kvalitním kolečkám je manipulace s grilem hračka. Po obou bocích jsou krásné dřevěné odkládací stolky, nenajdeme zde tedy pomocnou plotýnku. Nezapomnělo se však ani na praktické detaily, jako jsou háčky na rukavice, grilovací náčiní nebo utěrku.

Potěší přítomnost Culinary Modular Systemu, díky kterému můžete kulatý tál vyměnit za další kompatibilní příslušenství, jako je kamen na pizzu, pánev wok, nebo španělskou paellu. Celá vana grilu je rozebíratelná a je možné ji mýt v myčce nádobí. Nejen že tedy bude grilování s Campingaz 3 Series Woody L INT hračka, ale čas vás nezabere ani následné čištění.

Elegantní akátové dřevo, Modular system
Absence boční plotýnky

Campingaz 2 Series Compact LX

Campingaz 2 Series Compact LX recenze a test

Chcete si plynový gril vzít s sebou například na víkend na chatu, nebo na oslavu ke kamarádům? Pak právě Vás by měl zajímat kompaktní gril Campingaz 2 Series Compact LX. Své místo najde také u majitelů, kteří neoplývají přebytkem prostoru a tak když zrovna negrilují, gril jednoduše složí a dají stranou. Jde to totiž opravdu snadno a ve složeném stavu Campingaz 2 Series Compact LX zabírá opravdu málo místa.

Zůstali mu však všechny přednosti, pro které byste měli nad značkou Campingaz rozhodně přemýšlet. Robustní zpracování včetně kvalitního smaltovaného roštu si s konkurencí nezadá. Gril má dva hořáky samostatně regulovatelné, můžete tedy grilovat buď na celé 2100 cm23 velké ploše, nebo jen na půlce.

Spotřebou plynu se s 0,440 Kg/h řadí mezi ty úspornější modely a zapojíte k němu PB lahev o objemu 5 Kg – bomba tak vystačí až na 10 hodin grilování. Na bocích jsou praktické odkládací plochy, zamrzí jen absence háčků na pomůcky, které by se někam určitě vešly, ale to je spíše detail na jinak povedeném kompaktním plynovém grilu.

Kvalitní provedení, kompaktní, skladný
Absence háčků na pomůcky

Compass PARTY POINT

Compass PARTY POINT recenze a test

Pokud kupujete svůj první zahradní plynový gril a nejste si jisti, jestli Vám bude vyhovovat, můžete sáhnout po cenově dostupném modelu Compass PARTY POINT. Jde o základní provedení plynového grilu, který výborně splní to základní, co se od grilu čeká. Nečekejte však žádná velká překvapení, použité materiály odpovídají ceně a v důsledku nízké hmotnosti se nejedná o příliš stabilní model.

Výkon má Compass Party Point 5,85 kW a obsahuje dva samostatné hořáky. Ty se dají separátně ovládat a je tak jen na Vás, jestli budete grilovat na celé ploše 1819 cm2 velkém roštu, nebo využijete jen jeho polovinu. Již několikrát zmíněná hmotnost činí 16,5 kilogramu a je tak jen na vašem posouzení, jestli je to pro Vás výhoda, nebo nevýhoda.

Rošt je dodán v nerezovém/chromovém provedení a hořáky jsou umístěny standardně pod ním. Chrání je flavorizér, díky kterému se nedostane odkapávající tuk do přímého kontaktu s plamenem a je sveden do záchytné nádoby. Praktické jsou boční odkládací stolky a několik háčků, které jsou umístěny na přední straně grilu.

Lehký, nízká cena, nízká spotřeba plynu
Horší stabilita v důsledku nízké hmotnosti

G21 Texas BBQ

G21 Texas BBQ recenze a test

Dalším kvalitním výrobcem plynových grilů je G21 a model Texas BBQ se řadí mezi plnohodnotné grily pro domácí použití. Má tři plně regulovatelné hořáky a smalt-litinový rošt s užitnou plochou 2120 cm2. Máte tedy velké možnosti, jak gril použijete. Grilovací plocha je rozdělena na dvě poloviny kdy první půlka je klasický rošt a druhá jsou ocelové plechy. Každá část je tak vhodná pro jinou úpravu masa a dalších pochutin.

Celkový výkon tří hořáku je 9,45 kW a jsou kryty systémem Flame Tamer, který chrání hořáky před přímým skapáváním tuku do plamene a tím zabraňuje vzplanutí a pomáhá delší životnosti. Také zabraňuje přímému ohřevu mřížky v místě hořáků a teplo rovnoměrně rozprostírá po celé ploše roštu. Samozřejmostí je přítomnost teploměru a dvou bočních sklopných odkládacích stolků.

Chybí zde postranní hořák a horní rošt pro rozpékání pečiva či pozvolné přípravy zeleniny, což se však vzhledem k příjemné pořizovací ceně nechá odpustit. Hmotností 23 Kg nepatří mezi těžké grily a díky čtyřem kolečkům s ním zvládne manipulaci každý.

Plně pojízdný díky 4 kolečkům
Do prostoru pod gril se nevejde 10 kg bomba

ACTIVA Lava

ACTIVA Lava recenze a test

Chcete si zachovat atmosféru jako při grilování na uhlí a zároveň si dopřát pohodlí, které je typické pro grily plynové? Řešením jsou grily s lávovými kameny a jedním takovým je ACTIVA Lava. Jedná se o bohatě vybavený gril, kterému nic důležitého nechybí. Vybaven jen dvěma plynovými hořáky a jednou boční plotýnkou o celkovém výkonu 8 kW.

Plocha roštu činí 1776 cm2 a přítomný je také vyklápěcí rošt umístěný nad roštem hlavní a kde se skvěle rozpéká pečivo, nebo udržuje maso teplé. Lávové kameny jsou umístěny pod roštem a plynové hořáky ještě pod nimi – ty ohřívají právě kameny a teplo přenáší dále k roštu. Lávové kameny jsou porézní, a proto do určité míry absorbují skapávající tuk. Jakmile se však kameny tukem nasytí, může dojít ke vznícení a místo grilování k flambování. Lávové kameny je také dobré po čase vyměnit za nové.

Ve víku je kromě praktického teploměru také zabudované velké kontrolní okénko. Přítomné je piezo zapalování, PB hadice s regulátorem nebo velká pojízdná kolečka. Kvalitně provedené konstrukci chybí už snad jen držák na PB lahev, proto před transportem je nutné bombu odpojit a přemístit ji ručně.

Typ ohřevu lávovými kameny
Nemá držák na PB lahev

G21 Mexico BBQ Premium Line

G21 Mexico BBQ Premium Line recenze a test

Chcete velký a luxusní zahradní plynový gril? Pak právě pro Vás jsme zařadili do recenzí G21 Mexico BBQ Premium Line od celosvětově prověřeného výrobce. Celý gril je vyroben z kvalitního nerezu a rošt, včetně plotýnek z litiny. Jedná se tedy o pořádný kus zahradní techniky, která bude chloubou všech vašich oslav a příjemných večerů.

Plocha roštu patří s velikostí 4158 cm2 mezi největší plynové grily, které můžete sehnat a o dobře vytopený prostor se stará 6 samostatně regulovatelných hořáků. Přítomný je také 7 hořák ve formě boční plotýnky, nebo třeba horní rošt, který vždy najde využití. Praktické detaily, jako piezo zapalování, nebo přesný teploměr jsou v této kategorii samozřejmostí.

Tento gril dokáže bez problémů obsloužit až desítky lidí, má vyšší hmotnost, vyšší rozměry a také vyšší spotřebu. Proto si dobře rozmyslete, kam gril umístíte, aby Vám příliš nepřekážel. Další velkou výhodou je nerezová otočná jehla s elektrickým motorem, na které snadno připravíte drůbež a která posouvá využitelnost grilu opět o trochu dál.

Velmi velká plocha roštu, otočná jehla s motorem
Neskladný, vysoká hmotnost (adekvátně k rozměrům)

Campingaz C-line 2 DLX

Campingaz C-line 2 DLX recenze a test

Chcete mít již tak zdravé grilování pomocí plynových hořáků ještě zdravější? S technologií RBS můžete model Campingaz C-line 2 DLX touto technologií disponuje. RBS je zkratka anglických slov radiant burner system, což lze volně přeložit jako systém sálavých hořáků. Dva hořáky jsou umístěny na bocích naproti sobě a vytápí tak rovnoměrně prostor pod roštem. Jediné omezení tkví v nemožnosti grilovat jen na polovině grilu, při RBS se „rozdělává“ na celé ploše roštu.

Odkapávací tuk se v žádném případě nedostane do kontaktu a plameny a to dělá grilování zdravější. Dva hořáky mají výkon 7,8 kW a grilovací plocha má kapacitu 2100 cm2. Spotřeba plynu 0,568 Kg/h je rozumná a nevyčnívá nijak z průměru. Provedení je velice robustní a hmotnost činí 42,5 Kg – přítomná jsou však transportní kolečka, takže manipulace navzdory hmotnosti není nijak náročná.

Na bocích grilu najdeme dva odkládací a relativně velké stoly, které kopírují jednolitý design grilu. Nad roštem je také umístěný praktický sekundární vyklápěcí rošt. Piezo zapalování, nebo přesný teploměr je samozřejmostí. Campingaz je u svých vyšších modelových řad plynových grilů známý Culinary Mudolar systémem a ten je přítomen i zde – dokoupením vybavení si tak rozšíříte snadno schopnosti tohoto RBS grilu.

Inovativní RBS typ ohřevu
Balení neobsahuje regulátor tlaku

Campingaz Xpert 100 L Rocky

Campingaz Xpert 100 L Rocky recenze a test

Zástupcem top značky Campingaz a lávových kamenů je model Xpert 100 L Rocky. Tento plynový gril se nechá brát jako naprosto základní model, bez dalších doplňků a a velké výbavy. Odpovídá tomu také přijatelná cena, zpracování však zůstává na skvělé úrovni, tak jak jsme u firmy Campingaz zvyklí.

Dva plynové hořáky s vlastní regulací roztápí lávové kameny a ty následně sálavým teplem předávají energii masu a zelenině na roštu. Rošt má velikost 1500cm2 a je tak vhodný pro několik osob a příležitostné oslavy. Celkový výkon grilu je 7 kW a spotřeba plynu je rozumných 0,515 Kg/h. Také hmotnost s 20,2 Kg příjemně překvapí a díky ní a transportním kolečkům je manipulace snadnou záležitostí.

Zamrzí absence teploměru ve víku grilu, tu však může vynahradit typická atmosféra, která je s lávovými kameny spojená. Odkapávající tuk absorbují právě lávové kameny, avšak může se stát, že se čas od času tuk na kamenech vznítí. Po každém grilování je navíc potřeba nechat lávové kameny dostatečně vypálit, aby byly opět připraveny na další použití.

Lávové kameny, kompaktní provedení
Absence teploměru

Campingaz 4 Series Woody L INT

Campingaz 4 Series Woody L INT recenze a test

Krásný, moderní, výkonný a promyšlený. Tak by se nechal popsat plynový gril Campingaz 4 Series Woody L INT. Velkému grilu dominují dva velké odkládací stolky z masivního dřeva. Pro tuto modelovou řadu byl použit akát a výsledek opravdu stojí za to. Tento model má 4 nezávislé hořáky s celkovým výkonem 12,8 kW což je nadprůměrná hodnota mezi konkurenčními grily.

Plocha roštu má také nadprůměrných 3500 cm2 a rošt je chytře rozdělen na ocelový tál a smaltový rošt. Připravovat tak v této kombinaci a počtu hořáků několik potravin najednou nebylo dosud příjemnější. Konstrukce je klasická kontaktní, hořáky jsou umístěny pod roštem a překryty flavorizérem.

Přítomnost teploměru je v tomto provedení samozřejmostí, potěší však horní rošt, kde snadno dopečete pečivo, připravíte křehkou zeleninu nebo na něm udržíte teplotu již hotového masa. Oblíbený Campingaz Culinary Modular systém je v tomto případě přítomný, stejně tak jako technologie InstaClean, která umožňuje vyjmutí většiny dílů grilu a pohodlně je umýt v myčce.

Rozdělená plocha na ocelový tál a smaltový rošt
Nemá boční plotýnku

Jak vybrat zahradní gril na plyn

V první řadě byste se měli zeptat, pro kolik lidí budete nejčastěji pokrmy připravovat a podle toho dále vybírat buď menší a kompaktnější plynové grily, nebo sáhnout po výkonnějších modelech, které mohou mít dvakrát větší plochu roštu. V každém případě platí, že čím je gril dražší, tím bude vyroben z kvalitnějších materiálů a kvalitněji sestaven. Plánujete-li venkovní gril používat často, rozhodně se vyplatí tuto investici nepodcenit.

Výkon

Dá se napsat, že výkon odpovídá velikosti plochy roštu a počtu hořáků, tedy čím je gril větší a má více hořáků, tím bude i výkonnější. Do výkonu 5 kW budete vybírat grily pro sváteční použití a pro menší počet osob, v nabídce výrobců se s nimi příliš nesetkáte.

Zlatá střední cesta jsou plynové grily s výkonem od 5 kW do 10 kW. Většina nabízených domácích plynových grilů je právě v tomto výkonnostním rozsahu a je vhodný pro časté užívání pro 5 až 10 osob. Ideální tedy na rodinné grilování a malé oslavy. Výkon 10 kW a více je již doménou polo profesionálních grilů a zde jednoduše platí čím vyšší výkon, tím více připravíte steaků najednou. S velkým kontaktním grilem o výkonu necelých 20 kW se již nemusíte bát ani velkých oslav, svateb a podobných událostí.

Velikost a provedení roštu

V průměru se setkáte s plochou od 2000 cm2 do 3000 cm2 a to je pro většinu situací naprosto dostačující grilovací prostor. Stejně jako v odstavci výkonu platí, že extrém dolu a nahoru využije jen malé procento lidí. Pozornost věnujte materiálu roštu, většina kvalitních grilů na plyn má rošty buďto z litiny, nebo smaltu. U levnějších provedení se můžete setkat s nerezovým/chromovým roštem, to však neplatí v případě grilů top světových značek, jako je plynový gril Weber, Campingaz či G21. Zaměřte se také na jeho možnosti, řada modelů má vyměnitelný střed například za kamen na pizzu, asijskou wok pánev nebo stojan na kuře. Zmíněnou variabilitou roštu získáte další široké využití, a proto se vyplatí si připlatit za takový model, který toto nabízí.

Typ ohřevu

Zapojením ventilu na plynovou lahev začne proudit propan-butan do toho nejdůležitějšího, co dělá plynový gril grilem a to jsou hořáky. V závislosti na velikosti jich na grilu nalezneme několik a to od dvou, až klidně po sedm. Každý hořák má většinou své vlastní ovládání a proto lze dosáhnout na ploše roštu rozdílných teplot pro vhodnou přípravu dané potraviny, nebo druhu masa. Přímo úměrně počtu hořáků stoupá spotřeba plynu, potěší také přítomnost piezo škrtátka, kterým zažehnete plamen bez potřeby sirek či zapalovače.

Kontaktní

Kontaktní ohřev patří mezi nejčastější typ, se kterým se napříč výrobci lze setkat a nutno podotknout, že se jedná právem o upřednostňované provedení. Hořáky jsou umístěné přímo pod roštem a každý lze jednotlivě regulovat. Proti odkapávanému tuku a šťávě jsou chráněny takzvaným flavorizérem, neboli kolejničkou, která zakrývá přímý plamen a tím nedochází ke spalování. Nestane se vám tedy, že by došlo ke vznícení.

Lávové kameny

Podobná konstrukce jako v předchozím případě jen s tím rozdílem, že místo flavorizérů jsou nad hořáky umístěny lávové kameny. Tyto lávové kameny akumulují teplo a dále jej předávají upravovanému pokrmu. Do kamenů tak odkapává tuk a ten za určitých podmínek dokáže vzplanout. V současnosti je tento typ spíše na ústupu, i když své zákazníky si i tak najde a to právě díky akumulačním vlastnostem kamenů, které udrží dlouhou dobu teplotu. Na každém konci grilování je potřeba alespoň 15 minut gril nechat zapnutý, aby došlo k úplnému vypálení lávových kamenů. Díky tomu je do určité míry tento typ grilu samočistící. Lávové kameny mají svou životnost a po čase je potřeba je vyměnit za nové, poznáte to tak, že se začnou drolit.

RBS

Poslední typ ohřevu je radiant burner system, neboli systém sálavých hořáků, kde jsou dva hořáky umístěny naproti sobě v bocích grilovací vany. Tato technologie má výhodu v tom, že nedochází k vůbec žádnému kontaktu odkapávajících tuků a plynových hořáků. V žádném případě tak nedojde ke vzplanutí ani k produkování nepříjemného kouře. Vlastností RBS grilů je také rovnoměrně rozehřátá plocha roštu a nemožnost teplotu škálovat pomocí jednotlivých hořáků.

Provedení a doplňky

Kvalita použitých materiálů a provedení se především odvíjí podle pořizovací ceny a s narůstající cenou roste i kvalita. Nemusíte mít však obavy, že byste si u světově prověřených výrobců plynových grilů, jako jsou Campingaz, Weber, nebo G21, naběhli.

Všechny plynové zahradní grily, vyjma lávových, mají propracovaný záchytný systém tuků a šťáv. Přítomné bývají také odkládací prostory, háčky, poličky a pracovní stolek na boku stolu. Své uplatnění najde také externí hořák, který bývá umístěn rovněž na boku a může posloužit například k přípravě brambor a jiné zeleniny.

Mezi doplňky, se kterými se můžete dále setkat, patří vyměnitelné středy roštu za kulatý kámen na pizzu, asijskou wok pánev a stojan na drůbež. Vyšší řady modelů mají elektrický rotující gril. Detaily, jako jsou aromatické misky například na pivo, nebo jehlové teploměry, potěší každého fajnšmekra.

Rozměry a hmotnost

V případě plynových grilů na zahradu se příliš na rozměry nehledí, při jejich pořízení se již počítá, že máte dostatečný prostor ať už pro jejich používání, tak skladování. Jedná se tedy o větší zařízení, přítomny bývají manipulační kolečka, které zpříjemní manipulaci. Průměrná hmotnost se pohybuje od dvaceti do padesáti kilogramů, v závislosti na velikosti konkrétního modelu.

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.