Úklid,

Vysokotlaké čističe (wapka): recenze, test | TOP 10 tlakových myček

Používáte k mytí a čištění u vás doma, nebo na zahradě, obyčejnou zahradní hadici a k tomu kýbl s houbou, nebo hadrem? Chcete ušetřit až 80% spotřebované vody a znatelně si zkrátit a zefektivnit tuto činnost? Pořiďte si vysokotlaký čistič! Tlaková myčka, vapka, respektive wapka, jak se mu také jinak říká, je skvělým pomocníkem kohokoliv, kdo má dům, zahradu, chalupu, nebo třeba jen garáž. Silným tlakem proudu dokáže velice snadno odstranit špínu i z míst, kam se člověk i přes velké úsilí jen špatně dostane.

S vlastnictvím pozemku se pojí jednoznačně údržba, která může být s použitím vysokotlakého čističe nově zábavou. S vhodným příslušenstvím tlakem vody vyčistíte téměř vše, počínaje zámkovou dlažbou, přes dřevěnou terasu, zahradní nábytek, betonové plochy, zdi a konče třeba střešní krytinou pergoly. To vše navíc bez přímého kontaktu se špinavou plochou.

Tlaková myčka poslouží také všem majitelům jednostopých i dvoustopých dopravních prostředků. Neobejdou se bez ní zejména majitelé horských kol, nebo terénních motocyklů. Jistě máte ve svém okolí někoho, kdo těmto adrenalinovým sportům holduje, zeptejte se ho, jestli by si dokázal údržbu bez tlakové myčky představit. Wapka spolehlivě odstraní bahno i z míst, kam se rukou nedostanete.

Vysokotlaký čistič však najde uplatnění i u daleko běžnějších dopravních prostředků. Můžete si poctivě umýt svůj osobní automobil, motocykl, nebo běžné kolo a další zahradní vybavení. Některé vapky jsou prodávány přímo s rozšířeným příslušenstvím, které je jako dělané pro mytí vozidla. Jiné předpřipravené sety jsou zase vhodné pro údržbu velkých venkovních ploch a levnější modely se dodávají jen v základním balením, se kterým toho ale i tak vyčistíte spoustu.

Wapka dále najde uplatnění u čištění dlaždic, plotů, bazénů či zahradního traktůrku, nebo travní sekačky. Na trhu je velké množství modelů od základních s nižším výkonem, vhodné pro domácí použití až po poloprofesionální, či plně profesionální, které ve firmách mohou sloužit každý den několik hodin.

Vybrali jsme na základě hodnocení a testů ty nejlepší vysokotlaké čističe a připravili jejich recenze, aby byl váš výběr snazší. Zahrnuli jsme různé výrobce, různé stupně výbavy i výkonnostních provedení. Pokud chcete mít před pořízením vapky jasno, přečtěte si nákupního rádce ve spodní části tohoto článku a mějte jasno, jak výkonnou a jak vybavenou tlakovou myčku kupujete.

Nejlepší vysokotlaké čističe (wapky) – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších vysokotlakých čističů z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelPříkonPrůtokMaximální tlak 
Riwall REPW 150 SET recenze a testRiwall REPW 150 SET2000 W468 l/hod150 bar
Kärcher K 4 recenze a testKärcher K 41800 W420 l/hod130 bar
Güde GHD 140 recenze a testGüde GHD 1402000 W330 l/hod135 bar
Hecht 3230 recenze a testHecht 32306,5 HP681 l/hod207 bar
Kärcher K 2 Compact recenze a testKärcher K 2 Compact1400 W360 l/hod110 bar
Bosch AQT 130 recenze a testBosch AQT 1301700 W380 l/hod130 bar
Makita HW 102 recenze a testMakita HW 1021300 W360 l/hod100 bar
Kärcher K 5 Premium Smart Control recenze a testKärcher K 5 Premium Smart Control2100 W500 l/hod145 bar
Bosch EasyAquatak 110 recenze a testBosch EasyAquatak 1101300 W330 l/hod110 bar
Riwall REPW 120 SET recenze a testRiwall REPW 120 SET1500 W432 l/hod120 bar

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Riwall REPW 150 SETKärcher K 4Güde GHD 140Hecht 3230Kärcher K 2 CompactBosch AQT 130Makita HW 102Kärcher K 5 Premium Smart ControlBosch EasyAquatak 110Riwall REPW 120 SET
Max. teplota vstupní vody40 °C40 °C60 °C-40 °C40 °C50 °C40 °C40 °C40 °C
Délka tlakové hadice5 + 8 m6 m5 m5 m4 m6 m5 m10 m3 m5 m
Nádoba na čisticí prostředkyAnoAnoAnoNeAnoAnoAnoAnoAnoAno
Nadstandardní vybavení v ceněAnoNeNeAnoNeNeAnoAnoNeNe
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 tlakových myček

Riwall REPW 150 SET

Riwall REPW 150 SET recenze a test

Chcete domu pomocníka, který si poradí s jakýmkoliv špinavým povrchem? Pak rozhodně nepřehlédněte vysokotlaký čistič Riwall REPW 150 SET. S příkonem 2000 W, vysokým průtokem 468 litrů za hodinu a tlakem až 150 barů zvládne vyčistit jak velké plochy, tak silně špinavé povrchy.

Tělo wapky obsahuje praktický naviják a také slušné příslušenství, počínaje čističem podlah a konče nástavcem s kartáčem, který se dokonale hodí například na mytí automobilu. Dostanete také klasickou, nebo rotační tlakovou pistol a potěší také osmimetrová prodlužovací tlaková hadice, která rozšiřuje akční rádius hlavní, která má 5 metrů. Po jejich spojení se tedy dostanete na 13 ti metrovou tlakovou hadici, která nemá u jiných modelů obdoby.

Integrovaná nádoba na saponát pracuje dobře při zvolení správného nástavce a při čištění auta, nebo zahradního nábytku se její funkce projeví v plné síle. Robustní kovové čerpadlo má samonasávací funkci, se kterou můžete čerpat vodu z nádrže a nebýt tak odkázáni na zdroj vody pod tlakem. Hmotnost je příjemných 9,8 kilogramů a s pohodlným transportem pomohu pojezdová kolečka. Jediné viditelné mínus spotřebitelé vidí v manuálu, který by mohl být lépe zpracovaný.

Výborný poměr cena výkon
Méně přehledný manuál

Kärcher K 4

Kärcher K 4 recenze a test

Jestli plánujete používat vysokotlaký čistič častěji, doporučujeme si rozhodně připlatit za osvědčenou značku, u které máte jistotu, že vám její spotřebič bude sloužit roky. V případě vysokotlakých čističů dominuje jednoznačně výrobce Kärcher a jeho nabídka zlaté střední cesty je model Kärcher K 4. Příkon má hodnotu 1800 W, spotřeba vody je 420 litrů za hodinu a tlak slušných 130 barů. Na mytí a čištění věcí kolem domu jsou to naprosto dostatečné hodnoty.

Špičkový výkonný motor je vodou chlazený, takže s ním nemusíte mít obavy pracovat delší dobu. Veškeré připojování a odpojování, ať už vyměnitelných nástavců, nebo tlakové hadice, probíhá systémy Plug n Clean a Quick Connect. Šetří Vám tedy čas, a hlavně úsilí díky těmto promyšleným systémům. V těle je integrovaný vodní filtr a hadice má délku dostatečných 6 metrů.

Co se týče výbavy, tak zde dostanete jen základní příslušenství, které obsahuje dvě tlakové pistole – základní, s regulovatelným paprskem vody a tlakovou pistoli s rotační tryskou, vhodnou na silně znečištěné povrchy. Další příslušenství lze samozřejmě dokoupit. Na těle je kromě transportních koleček také velký hák, pro snadné umístění tlakové hadice.

Výborné bytelné zpracování, dobrý výkon
Jen základní příslušenství v ceně

Güde GHD 140

Güde GHD 140 recenze a test

Dalším ověřeným a kvalitním výrobcem wapek je firma Güde, kde jsme se rozhodli zařadit model Güde GHD 140. Jedná se o dostatečně výkonný vysokotlaký čistič, který se nechá pořídit za dobrou cenu a je zároveň kvalitně zpracován. Příkon má hodnotu 2000 W, průtok 330 litrů za hodinu a maximální pracovní tlak 135 barů.

Kompaktní rozměry s hmotností pouhou 8,2 kilogramu jsou dobrým předpokladem k použití kdekoliv, kde ho budete potřebovat. Samozřejmostí jsou transportní kolečka, nebo teleskopická rukojeť. Výrobce dodává pouze tlakovou pistoli s jedním nástavcem a tryskou typu Vario, u které máte možnost nastavení vodního paprsku. Motor je v tomto případě vyroben z hliníku, což opět vysvětluje zmíněnou nízkou hmotnost.

Funkční Auto-Stop systém oceníte až v praxi, kdy při zmáčknutí spouště na tlakové pistoli automaticky uvedete čistič do chodu a s jejím puštěním ho zase ihned zastavíte. Tím šetříte zejména vodu, které však ani při déletrvajícím čištění rozhodně nespotřebujete mnoho – průtok je pouhých 5,5 litru za minutu. Příslušenství, jako rotační trysku, kartáče, nebo nástavce na dlažbu je samozřejmě možné dokoupit.

Dobrý poměr cena/výkon, kvalitní zpracování
Bez doplňujícího příslušenství

Hecht 3230

Hecht 3230 recenze a test

Vysokotlaký čistič Hecht 3230 má oproti většině domácím vysokotlakým čističům benzínový 4 taktní motor, který dává tomuto modelu velký výkon 6,4 HP. Převedeno na mycí účinek nabízí výkon 3,91 kW s maximálním tlakem až 207 barů. Nejedná se stále o profesionální vapku, pro domácí použití kolem domu nebo chaty má však výkon naprosto dostatečný.

Za hodinu provozu proteče zařízením 681 litrů vody, výrobcem dodávaná tlaková hadice má délku 5 metrů a hmotnost činí 37,5 kg. Vyšší hmotnost je kompenzována velkými nafukovacími kolečky, které výrazně usnadňují transport. Ani kratší délka tlakové hadice příliš nevadí, neboť s touto wapkou můžete díky benzínovému motoru pracovat takřka všude, kde je voda.

Na vstupu vyžaduje minimální tlak 0,4 barů, pro bezproblémový provoz tedy stačí nádoba s vodou umístěná výše, než je čistící stroj. Výrobce dodává tlakovou pistoli včetně pěti nástavců na její konec, z nichž každý má jiný tvar trysky a hodí se tak na čištění jiných ploch a předmětů.

Velmi vysoký výkon, bez potřeby elektrické energie, nízká spotřeba paliva
Dodaná kratší tlaková hadice

Kärcher K 2 Compact

Kärcher K 2 Compact recenze a test

Jak název této wapky napovídá, Kärcher K 2 Compact je především malý, lehký a kompaktní vysokotlaký čistič, který upřednostňuje rozměry oproti výkonu. Hmotnost výrobku je pouhých 5,2 kilogramu a výška necelý půlmetr. I tak však kolem domu zvládne většinu běžných činností, které po čas roku budete s tlakovou myčkou dělat.

Příkon tlakové jednotky má hodnotu 1400 W a vodu tlačí až 110 bary. Průtok 360 litrů za hodinu je na takto malé zařízení více než slušný a sekunduje mu 4 metry dlouhá tlaková hadice, která může být pro určité činnosti krátká. Tělo vzhledem k miniaturnímu provedení nepotřebuje transportní kolečka a pro přenášení je vybaveno robustní ergonomicky tvarovanou rukojetí, díky které je dobře přenositelný.

Jedna tlaková pistole je dodávaná se dvěma nástavci a to základním, s nastavitelnou intenzitou paprsku a druhým rotačním, pro špatně odstranitelné nečistoty. Jako každý vysokotlaký čistič Kärcher, ani tento není ochuzen o vestavěný nasávací mechanismus na čisticí prostředky nebo o integrovaný vodní filtr.

Kompaktní rozměry, příznivá cena a dostatečný výkon
Kratší tlaková hadice

Bosch AQT 130

Bosch AQT 130 recenze a test

Všestranný vysokotlaký čistič Bosch AQT 130 vás nenechá na holičkách, ať už se bude jednat o čištění jakéhokoliv povrchu. Tlaková jednotka má příkon 1700 W, průtok 380 litrů za hodinu a tlak 130 barů. S relativně nízkým příkonem, a tedy nízkou spotřebou elektrické energie, dokáže nabídnout stále slušné parametry pro pohodlné mytí a čištění.

Provedení této vapky také vyniká dobrou hmotností, která činí šest a půl kilogramu. S dobře zpracovanou konstrukcí se dále pojít velká pojízdná kolečka, výsuvné skládací držadlo a snadná úschova hadice. Na těle zařízení je clip-in prostor pro snadné přichycení příslušenství, které se tak nikdy nikam nezašantročí. V tomto provedení má wapka Bosch delší zdvih a tišší čerpadlo, jehož hlučnost činí jen 87 dB.

Maximální teplota vody, kterou lze do vapky přivést, je standardních 40°C, čerpadlo je samonasávací a potěší také nová silnější tryska s bodovým paprskem, která je vyrobena z mosazi. Pistole je v provedení 3v1 a lze k ní připojit systém vysokotlaké pěny. Samozřejmostí je systém autostop, který šetří vodu a délka hadice je 6 metrů, což pro pohodlnou práci většinou dostačuje.

Tryska 3v1, nová vylepšená mosazná tryska, slušný výkon a kvalitní zpracování
Bez širšího příslušenství

Makita HW 102

Makita HW 102 recenze a test

Vysokotlaký čistič Makita HW 102 je kompaktní vysokotlaká myčka, která má však stále dobrý výkon na mytí věcí a ploch kolem domu. Podle recenzí a zkušeností spotřebitelů má velmi dobrý poměr cena/výkon, chválí také kvalitní zpracování a nízkou hmotnost, která je konkrétně 5,8 kilogramů.

Vysokotlaká vapka má průtok vody za hodinu 360 litrů, pracovní tlak je 70 barů a maximální 100 bar. Z pohledu úspory elektrické energie potěší menší příkon 1300 W, její mycí účinek pak odpovídá 1 kW. Dle výrobce je tento model osazen novým odolným čerpadlem a elektromotorem, který má vyměnitelné uhlíky. Jejich případné opotřebování proto automaticky neznamená konec životnosti.

Disponuje automatickým bezpečnostním ventilem a velkou výhodou je možnost pracovat s teplou vodou až o 50 stupních Celsia. Velké znečištění díky takto vysoké teplotě snáze povolí. Výrobce dodává wapku s poměrně bohatým příslušenstvím, ve kterém je nastavitelná tryska, tryska s nádobou, turbo tryska, konektor pro připojení a hadice o délce 5 m.

Vyměnitelné uhlíky v elektromotoru, vysoká teplota horké vody, teleskopická rukojeť
Nic zásadního

Kärcher K 5 Premium Smart Control

Kärcher K 5 Premium Smart Control recenze a test

Tlaková myčka Kärcher K 5 Premium Smart Control je samonasávací vapka s velmi pokročilými funkcemi, vysokým výkonem a s velmi kvalitním zpracováním. V důsledku těchto parametrů má adekvátně vyšší pořizovací cenu, která se dá považovat za jedinou nevýhodu. Elektromotor má příkon 2100 W a čerpadlo dokáže vyvinout maximální tlak 145 barů s průtokem vody 500 litrů za hodinu.

Unikátní je na této vapce tlaková pistole Smart Control s pracovním nástavcem Multi Jet 3v1. Na pistoli se nachází displej, který zobrazuje provedená nastavení a zmínění multifunkční pracovní nástavec nabízí optimální nastavení pro čištění čehokoliv.

Dokáže se propojit s mobilní aplikací Home & Garden, která je dobrým průvodcem při úklidu i údržbě. Potěší integrovaný hadicový naviják, režim boost pro maximální tlak nebo čistící systém Plug 'n' Clean, který slouží pro snadnou práci s čistícími prostředky. Recenze k této wapce jsou výborné, uživatelé zmiňují její všestrannost, možnosti ovládání a skutečně vysoký výkon.

Kvalitní vapka Karcher, samonasávací funkce, moderní prémiové funkce
Adekvátně vyšší pořizovací cena

Bosch EasyAquatak 110

Bosch EasyAquatak 110 recenze a test

Na první pohled netypickým provedením se profiluje wapka Bosch EasyAquatak 110. Nenechte se však odradit prvním pohledem, tento čistič ve tvaru kufříku je dostatečně výkonný na všechny práce kolem vašeho domu, na mytí vozidla nebo zahradního vybavení. Příkon má 1300 W, provozní tlak 110 barů a průtok vody 330 litrů za hodinu.

Ač byste to do tohoto modelu neřekli, je vybaven funkcí, kterou najdeme většinou jen ve větších výkonnějších modelech a zmíněnou funkcí je samo nasávání. Skvěle tak doplňuje myšlenku produktu a tou je přenositelnost a použití kdekoliv, kde je přípojka elektrické energie a nějaká zásoba použitelné vody. Samotná vapka bez příslušenství má příjemnou hmotnost 3,8 kilogramu a s tou se řadí mezi nejlehčí zařízení na trhu.

Konstrukce obsahuje vše potřebné, co od tlakové myčky očekáváme – odolný kovový tříválcový motor, vodní filtr a systémy autostop či systém vysokotlaké pěny. Kompaktní provedení se projevuje na délce tlakové hadice, která má pouze tři metry. Není to však velké mínus, protože vzhledem k váze zařízení není problém čistič kdykoliv přesunout tam, kde je potřeba.

Kompaktní provedení, samo nasávání, dobrý výkon
Kratší 3 m dlouhá tlaková hadice

Riwall REPW 120 SET

Riwall REPW 120 SET recenze a test

Riwall REPW 120 SET se stal vítězem nezávislého hodnocení spotřebitelů ve své kategorii produktem roku, a to zejména díky dobré pořizovací ceně a slušnému výkonu. Toho je dosaženo příkonem o velikosti 1500 W a tlaková jednotka zvládá pracovat s tlakem až 120 barů při průtoku 432 litrů vody za hodinu. Přítomen je zásobník na saponát, který má objem 0,5 litru a výrobce myslel také na praktičnost, při použití průhledného vodního filtru.

Příslušenství obsahuje základní tlakovou pistoli, na kterou můžete připojit dodávané dva nástavce. První s nastavitelnou tryskou a druhý s rotační turbo tryskou. Další nástavce je možné samozřejmě dokoupit a rozšířit si tak využitelnost této tlakové myčky. Čerpadlo je vyrobené z hliníku a tím pádem také díky němu má čistič docela nízkou hmotnost, pouze 6,3 Kg.

Velkým plusem v této kategorii vapek je funkce samo nasávání, která zajistí chod tlakového čističe i bez přítomnosti tlakem dodávané vody. Se systémem autostop omezíte plýtvání vodou, protože při puštění spouště tlakové pistole se tlakové čerpadlo samo zastaví. Na těle je kromě pojezdových koleček a robustní rukojeti také navíjecí buben a hák na uložení hadice.

Vítěz hodnocení spotřebitelů, poměr cena/výkon
Méně přehledný manuál

Nejprodávanější tlakové myčky

Nejprodávanější tlakové myčky na trhu jsou ty od značek: Kärcher, Parkside (Lidl), Bosch, Riwall, Hecht. Oblíbené a kvalitní vapky jsou také Nilfisk a Michelin. Vyhledávaný je rovněž vysokotlaký čistič Mountfield.

Jak vybrat vysokotlaký čistič

Prvně byste si měli položit otázku, jak často budete s čističem pracovat a jaké povrchy s ním budete mýt. Již se základními modely s jednou tryskou toho uděláte kolem domu opravdu spoustu, včetně základního opláchnutí špinavého auta, či kola. S vyšší cenou přibývá vybavení v podobě různých nástavců, nebo speciálních trysek. Rovněž také vzrůstá výkon vapky, který se u některých modelů nechá přímo regulovat a tam kde ne, regulujete intenzitu tlaku vody vzdáleností od čištěného předmětu. Nezapomínejte, že vysokotlaký čistič musí zvládat práci s vysokým tlakem, a proto nedoporučujeme málo známé výrobce v kombinaci s nízkou cenou – zde je vysoká pravděpodobnost, že dojde po krátkém čase k poruše, nebo prosakování vody v některých částech zařízení.

Klíčové parametry wapky

Tyto tři parametry stačí znát pro to, abyste vybrali vysokotlaký čistič takový, jaký potřebujete a využijete. Žádné další důležité technické parametry se s tlakovými čističi nepojí, a proto se na tyto při parametry zaměřme trochu detailně.

Příkon čističe

Tento údaj říká, jak výkonným elektromotorem tlaková myčka disponuje. Čím vyšší hodnotu model má, tím se nechá předpokládat i vyšší výkon. Pro krátké domácí práce si vystačíte s tlakovým čističem o příkonu 1300 W až 1500 W. Zhruba od příkonu 1700 W a více se jedná o slušný příkon, kdy má vapka dostatek síly na déletrvající čištění velkých ploch, nebo vygenerování vysokého tlaku pro odstranění velkých nečistot. Se vzrůstajícím příkonem roste také spotřeba elektrické energie, a proto pokud vyloženě nepředpokládáte vysoké využití, není potřeba vysoko příkonové čističe pořizovat.

Maximální průtok

Tento parametr bude pro vás důležitý v případě, že hodláte pořídit vysokotlaký čistič pro čištění velkých ploch, ať už betonových podlah hal, dlouhých chodníků nebo velkého dvora s pevným povrchem. Udává se v litrech za hodinu a zhruba od průtoku 450 l/hod se jedná o velmi dobrý průtok, který je vhodný pro velké plochy, nebo komerční využití.

Maximální tlak

Nakolik bude čištění pohodlné a účinné nám udává parametr maximálního tlaku, kterého je wapka schopna dosáhnout. Do 120 barů mají výkon tlakové myčky pro nenáročné uživatele, kterým čistič dokonale nahradí dosavadní údržbu, kterou dosud dělali jen zahradní hadicí.

V rozmezí 120 až 150 barů se pohybují wapky, se kterými zvládnete většinu činností. Hravě si poradí s mytím automobilů, strojů, kol, bazénů, lodí, chodníků, střech, okapů, nebo fasád. Jejich cena je stále přijatelná a výkon tlakové jednotky dostatečně silný. Nad 150 barů se bavíme již o profesionálních zařízeních, které jsou vhodné pro časté použití a pro velké plochy. Tyto modely jsou vhodné pro firemní, nebo komerční použití a pro domácího spotřebitele již takovýto výkon nemá de facto opodstatnění.

Nástavce a příslušenství

Levné modely mají většinou jen jednu tlakovou pistoli s nastavitelným proudem trysky, se vzrůstající cenou však přibývá dodávaného příslušenství o nástavce, které stojí za to mít. Doplňkový sortiment lze samozřejmě také dokoupit, je tedy na vás, jakou cestou se vydáte. Mezi nejběžnější nástavce patří rotační tryska pro odstraňování odolných nečistot, pěnovací tryska, nástavce s kartáčem, čistič ploch a další, už relativně úzce specifikované, nástavce.

Mezi příslušenství také řadíme nádobu na saponát, kterou jsou vybaveny téměř všechny vysokotlaké čističe. Ta je buď integrovaná do těla zařízení, nebo se nachází přímo napěnovací pistoli. Z uživatelského hlediska jsem příjemnější ty integrované.

Délka tlakové hadice a teplota vody

Tlaková hadice je nedílnou součástí vysokotlakých čističů a podle ceny a výkonu se odvíjí i její délka. Levné modely mají hadici kolem 5 metrů, zatímco výkonnější wapky klidně až osm metrů. V naší tabulce parametrů máme čističe, které mají hodnotu + další hodnotu – to znamená, že k základní hadici je dodávána druhá, prodlužovací. Velice praktické jsou integrované samonavíjecí držáky, kterými jsou některé modely osazeny.

S vyšší teplotou vzrůstá schopnost snadnějšího odstraňování nečistot – běžně dostupné tlakové myčky zvládají teploty do 40 °C až 60 °C. Nutností je v takovém případě připojit vysokotlaký čistič na bojler s teplou vodou, to v praxi většina uživatelů nedělá, a proto je tento údaj převážně informativního charakteru. Teplá, nebo až vařící voda se používá při profesionálním čištění, kde snáze zvládá odstranit mastné nečistoty a umýt mastné plochy.

Saponáty a hmotnost

Pro mytí automobilů, nebo zahradního vybavení, se nabízí použít saponáty, které se snadno nanesou také pomocí wapky. Tyto přípravky pomohou odstranit mastné nečistoty, nebo třeba zbytky hmyzu. Budete-li vysokotlaký čistič často přepravovat, podívejte se také na parametr hmotnosti, který se může značně lišit. Pro snadné přesouvání po pozemku si vystačíte se zabudovanými kolečky, která jsou součástí konstrukce většiny zařízení.

Samonasávací funkce

Při práci s vysokotlakými čističi se předpokládá, že voda se již do spotřebiče pod určitým tlakem přivádí. Chcete-li však využít čistič tam, kde přívod vody není k dispozici a máte třeba jen studnu, nebo jiný zdroj stojaté vody, může pro vás být řešení samonasávací funkce, která si vodu sama dokáže natáhnout. Výkon této funkce je však omezený a zpravidla jí nejsou modely pro domácí použití vybaveny.

3.8/5 - (21 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.