Zahrada,

Nafukovací vířivky: Recenze 7 nejlepších

Relaxovat není nutné jenom v lázních a spa centrech. Je možné odpočívat i doma. Zajistí to nafukovací vířivka, jinak také vířivý bazén nebo vířivá vana, která je produktem umožňující zažít pozitivní účinky bublinkové lázně v pohodlí a soukromí domova.

Domácí a venkovní vířivka není jenom skvělou volbou pro toho, kdo si chce odpočinout jinak než ve své posteli. Hodí se také pro celkové příjemné prohřátí těla a uvolnění svalů, stejně jako se hodí každému, kdo touží po masáži. Tu přinášejí tisíce malých či větších bublinek.

Nafukovací vířivka v zimě

Mobilní vířivku lze umístit na řadu míst, jako je zahrada, terasa, ale třeba i interiéry bytu a domu, přičemž některé nafukovací vířivky lze použít celoročně také v zimě, a to i pod bodem mrazu. Jde například o vířivky Bestway s funkcí Freez Shield. Tato funkce automatického ohřevu zabraňuje zamrzání vody ve vířivce, vodovodních potrubích a čerpadlech.

Vířivky existují v různých typech a variantách, například se solinátorem, ozónem či hydromasážními tryskami. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší nafukovací vířivky a jejich recenze.

Nejlepší nafukovací vířivky – TOP 7

V tabulce je výběr 7 nejlepších nafukovacích vířivek z testů a hodnocení pro rok 2022.


Porovnání parametrů

 Intex Pure SPA s ohřevemBELATRIX Mountine 120Intex Pure SPA 79" Jet & Bubble Massage OctagonBestway Lay-Z-Spa HawaiiBestway St. Moritz 54175MSpa Bubble BIRKIN M-125SBestway Lay-Z-Spa Palm Springs
Maximální teplota vody40 °C42 °C40 °C40 °C40 °C42 °C40 °C
Rychlost ohřevu1,5 - 2,5 °C/h1,5 °C/h1,5 - 2,5 °C/h1,5-2 °C/h1,2 - 1,8 °C /hod1,2 - 1,8 °C /hod1,5-2 °C/h
Počet vzduchových trysek120130120120140138120
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 7 mobilních vířivek

Intex Pure SPA s ohřevem

Intex Pure SPA s ohřevem recenze a test

Nafukovací vířivka Intex Pure SPA s ohřevem je ideálním řešením pro toho, kdo hledá relaxaci nejenom pro sebe. Kapacita vířivky jsou 2 až 4 osoby, které si užijí nejenom dostatek prostoru, ale i relaxace. A to v teplé vodě. Tento model totiž disponuje i vlastním a kvalitním ohřevem přiváděné vody.

Že bude relaxace dokonalá zajistí ohromné množství bublinek. Tento model patří mezi nafukovací vířivky, kde se o vše stará celkem 120 velmi výkonných trysek, které do vody vhánějí vzduch. Myšleno je i na bezproblémové dlouhodobé použití, což zajišťuje systém bojující proti usazování vodního kamene.

Vnitřní prostor vířivky je 147 centimetrů a ten vnější 191 centimetrů. Pohodlně se tak vejde i do menších prostor. Samozřejmostí je praktický ovládací panel, který dokáže fungovat i zcela automaticky. Hlídá například nastavenou teplotu a při poklesu o 2 stupně opět spustí ohřev. Samozřejmostí jsou i 2 filtrační vložky pro zajištění hygieny.

Automatický ohřev, 120 trysek, kvalitní materiál
Kartušová filtrace

BELATRIX Mountine 120

BELATRIX Mountine 120 recenze a test

Vířivka pro dva BELATRIX Mountine 120 je oblíbený model, který je díky svým kompaktním rozměrům možné umístit téměř kamkoliv. Za pěkného počasí může být umístěna venku a po čas zimy v interiéru. Má oválný tvar, který je koncipován pro dvě dospělé osoby. Na délku má 1,95 m a na šířku 1,2 metru. Výška je 0,65 metrů a vejde se do ní přesně pět set litrů vody.

O dokonalý komfort a relaxaci se stará 130 vzduchových trysek, což je v porovnání, pro kolik osob je tato nafukovací vířivka určena, velice dobrá hodnota. Konkurenční modely mají stejný počet trysek i u dvojnásobně větších vířivek. Integrované ovládání v lemu je umístěno přesně uprostřed, je tedy snadno dosažitelné pro obě osoby.

Výhřev má příkon 1200 W a dokáže vodu ohřívat rychlostí 1,5 °C za hodinu. Maximální teplota, které lze dosáhnout, je 42 stupňů Celsia, což je v porovnání opět výborná hodnota. Jednotka pro tvorbu perlinkové masáže má rovněž dostatečný příkon 600 W. O čistotu vody se stará kartušová filtrace s krycí textilií. Hmotnost je 29 kilogramů a pro snadné přenášení jsou na vnější straně připravena madla.

Kompaktní rozměry, maximální teplota vody až 42 stupňů Celsia
Pouze pro dvě osoby

Intex Pure SPA 79″ Jet & Bubble Massage Octagon

Intex Pure SPA 79

Venkovní vířivka Intex Pure SPA 79″ Jet & Bubble Massage Octagon zaujme na první pohled svým tvarem. Je to osmiúhelník. Díky tomu nadchne svou kapacitou. Je určena pro 4 dospělé osoby. Tvar navíc usnadní využití prostoru a zajímavá barva bude skvěle ladit s okolím.

O dokonalou relaxaci se tato nafukovací vířivka postará nejenom proto, že nabídne celkem 120 vzduchových trysek. Dále nabídne 4 hydromasážní trysky, které uvolnění svalů a zážitek z masáže jenom podpoří. Aby byla zajištěna její stabilita, došlo na použití unikátní technologie s označením Fiber-Tech.

Integrovaný elektronický systém ochrany proti vodnímu kameni se spolu s filtrací stará o dokonalou vodu a minimální údržbu. Snadnost použití zajistí i ovládací panel. Ten umožní třeba i nastavení ohřevu vody, která zvyšuje teplotu až o 2,5 stupňů Celsia za hodinu. Dále nechybí ani výkonná čerpadla pro efektivní čištění vody, nebo tvorbu bublinek.

Netradiční tvar, ochrana proti vodnímu kameni, kapacita 4 osob
Vyšší hmotnost vířivky

Bestway Lay-Z-Spa Hawaii

Bestway Lay-Z-Spa Hawaii recenze a test

Stylově vyhlížející mobilní vířivka Bestway Lay-Z-Spa Hawaii je určena pro každého, kdo chce relaxovat ve větším počtu osob. Její kapacita je 4 až 6 lidí, kteří si mohou užít příjemný odpočinek. O ten se stará také systém trysek, kterých je celkem 120 a které vhání do vody vzduch a napomáhají uvolňování svalstva. K tomu je třeba přidat také dalších 8 vodních trysek.

Tento model zaujme také tím, že je vyrobený z kvalitních materiálů, díky kterým není problém celoroční použití. Důkaz, že se dá použít nafukovací vířivka v zimě. A to i díky systému ohřívání. Ten dokáže vodu ohřát až na příjemných 40 stupňů Celsia. Vzhledem k objemu vířivky i celkem rychle, jelikož teplota vody stoupá tempem 2 stupně Celsia za hodinu.

Součástí konstrukce je unikátní systém změkčování vody ClearSoft, stejně jako velmi výkonný filtrační systém. Ten se spolu s kartušovou filtrací stará o dokonalou čistotu vody i při pravidelném používání.

Kapacita až pro 6 osob, celoroční použití, systém změkčení vody ClearSoft
Větší rozměry při složení

Bestway St. Moritz 54175

Bestway St. Moritz 54175 recenze a test

Elegantní zahradní vířivka Bestway St. Moritz 54175 má nejenom kulatý tvar, ale zajímavý ratanový potisk, který dokonale ladí s okolím. Též zaujme její průměr, který činí celých 3,05 metrů. Díky němu je k dispozici dostatečná kapacita pro odpočinek až 6 osob.

Unikátem je systém označovaný jako AirJet, který se stará o tvorbu vzduchových bublin. Ty zajistí celkem 140 vzduchových trysek. Dalším unikátem je také materiál TriTechTM, který je zárukou vysoké odolnosti a dobrého pohodlí. K tomu přispívá i automatický ohřev, který zajistí dosažení a udržení požadované teploty vody.

Vířivka zaujme jak snadným vybalením a přípravou – nafouknout ji lze vlastním čerpadlem, tak i složením. Kladem jsou 2 držadla, která usnadní její přenášení. Snadné je také udržení čisté vody, a to díky čerpadlu a kartušové filtraci, přes kterou voda kontinuálně po celou dobu použití prochází.

Kapacita 6 osob, nafouknutí vlastním čerpadlem, ratanový potisk
Kruhový tvar

MSpa Bubble BIRKIN M-125S

MSpa Bubble BIRKIN M-125S recenze a test

Nafukovací vířivý bazén MSpa Bubble BIRKIN M-125S má kruhový tvar a celkový průměr 204 centimetrů. Díky tomu může nabídnout kapacitu i pro 6 dospělých osob. Ty si tak mohou vychutnat dokonalou relaxaci. Tu primárně zajistí celkem 138 vzduchových trysek vytvářející tolik požadované bublinky. A to velmi potichu, což zajistí systém s názvem Whisper Quiet Design.

Unikátem této vířivky je integrovaný systém dezinfekce vody. Součástí je generátor ozonu, který se stará o její dokonalou kvalitu. Podporou je zde také kartušová filtrace. Relaxovat lze samozřejmě v teplé vodě, díky integrovanému ohřevu. Ten zvládne ohřát vodu o 1,2 – 1,8°C za jednu hodinu, což je vzhledem k objemu 930 litrů dobrá rychlost.

Uživatele láká také pohodlnost zajištěná třeba intregrovanými sedátky, kterých je celkem 6, nebo kvalitním a příjemným materiálem. Systém samo nafukování zase zajistí doslova bleskové použití ihned po vybalení z krabice.

Generátor ozonu, kapacita 6 osob, samo nafukovací systém
Absence vodních trysek

Bestway Lay-Z-Spa Palm Springs

Bestway Lay-Z-Spa Palm Springs recenze a test

Nafukovací vířivá vana Bestway Lay-Z-Spa Palm Springs je kulatého provedení a její průměr je 196 centimetrů. Vzhledem ke své výšce disponuje objemem vody, který je 916 litrů. Toto množství může být díky integrovanému ohřevu celkem rychle nastaveno na požadovanou teplotu, a to tempem 2 stupně za hodinu.

Pohodu při relaxaci nemusí umocnit jenom to, že vodu lze ohřát až na 40 stupňů Celsia. Tato vířivka na terasu nabídne i dostatečnou kapacitu, což znamená, že si pohodlí mohou užít hned 4 dospělé osoby najednou. Ty zaujme i fakt, že mohou využít ohromné množství bublinek, které jim zajistí celkem 120 trysek.

Tato nafukovací vířivá vana umí zaujmout i snadnou mobilitou, jelikož její hmotnost je necelých 40 kilogramů. To usnadní její uložení, ale i zprovoznění na požadovaném místě. Díky kartušové filtraci je řešením, které zajistí dokonale čistou vodu i při pravidelném používání.

Nízká hmotnost, integrovaný ohřev, filtrace
Jednodušší provedení

Jak vybrat vířivku

Nafukovací vířivka je stále využívanějším řešením na zahradách, ale i terasách domů nebo bytů. Pokud hledáte rady, jak vybrat vířivku, je vhodné se primárně zaměřit na důvody jejího použití a na počty osob. Důvodem pro využívání může být jenom relaxace po náročném dni, stejně jako snaha o docílení každodenní masáže. Kapacita vířivek je udávána v osobách. Větší řešení umožní relaxaci 2 dospělým osobám a 2 dětem. Varianty pro náročné dokážou pojmout i 6 dospělých osob.

Rozměry a tvar vířivky

Pro začátek je třeba si uvědomit, kam bude vaše nafukovací vířivka umístěna. A podle toho volit její rozměry a také její tvar. Při umísťování hraje roli především vnější velikost. Ta se pohybuje od 125 centimetrů u těch nejmenších, až po 204 cm u těch větších. Samozřejmě mluvíme o kruhovém provedení. Kromě něho existují i vířivky čtvercového tvaru, které se skvěle hodí třeba do rohu terasy, nebo do rohu pergoly. Jsou ale i výjimečná řešení, která mají třeba tvar osmiúhelníku.

Materiál vířivky

Může ovlivnit celou řadu věcí. Je to například její pevnost a odolnost, která jde ruku v ruce s delší životností. Vhodný materiál ovlivní i izolační vlastnosti, stejně jako celkovou stabilitu po napuštění. Dnes se používá řada různých materiálů, jejichž základem je PVC, dále laminované tkaniny, ochranné vrstvy, nebo u modernějších vířivek takzvaná I-Beam struktura, která se pozitivně podepisuje na celkové kvalitě vyztužení.

Péče o kvalitu vody

Jelikož jsou vířivky používány i každý den, a to několika lidmi najednou, je třeba zajistit i dobrou kvalitu vody. O to se stará hlavně filtrace, která zajistí odstranění pevných nečistot z vody. S filtrováním vody souvisí i výkon čerpadla. Čím vyšší hodnota, tím lépe. Některé systémy zvládnou i 1 400 litrů vody za hodinu, čímž během tohoto časového úseku přefiltrují celý objem vířivky. Moderní typy mají i funkci vytvářející ozon, který napomáhá eliminaci mnohých bakterií.

Základem je však filtrace. Kvalitnějším a dražším řešením je filtrace písková. Ta nabídne skvělé výsledky a nenáročnou údržbu. Výměna písku stačí při běžném využívání za 2 roky. Druhým řešením je kartušová filtrace. Ta sice nedosahuje tak kvalitního čistícího efektu, ale je podstatně levnější a dobře se hodí spíše na menší vířivky.

Mobilita, použití a uschování

Jsou vířivky, které umožní celoroční provoz (i v zimě), a tak je stačí na místo postavit pouze jednou, zprovoznit, a poté je jenom využívat. Jsou však i případy, kdy se využívají jenom na několik měsíců v roce. V takovém případě je dobré přihlédnout k jejich mobilitě. O té rozhodují nejenom kvalitní úchyty umožňující snadné přenesení na požadované místo. Roli hraje i hmotnost. Ty nejlehčí mohou vážit i pod 40 kilogramů a jejích přenesení je hračkou. Existují ale i těžší varianty, kde se hmotnost pohybuje mezi 50 a 100 kilogramy.

Dále je vhodné zohlednit jednoduchost nafouknutí vzduchem. U některých lze využít nožní pumpu nebo kompresor. Lepší modely nabídnou systém samo nafukování, díky vlastnímu vzduchovému čerpadlu. Roli při výběru hraje i velikost po vyfouknutí, která určuje to, jak snadné je vířivku na dobu nepoužívání uložit třeba do sklepa nebo technické místnosti.

Klíčové funkce

Jsou hned dvě. První jasnou funkcí je existence trysek, které produkují bublinky. Roli hraje hlavně jejich počet, který by měl u kvalitní vířivky rozhodně překračovat počet, kterých je 100. Důležitý jen také dostatečný výkon systému, který vzduch tvoří a do trysek ho vhání. Kromě vzduchových trysek existují i nafukovací vířivky, které mají vodní trysky. Jejich počet je výrazně menší a obvykle jde o počet, který koresponduje s kapacitou. Pokud jde o vířivku pro 4 osoby, je k dispozici stejný počet daných vodních trysek.

Druhou klíčovou funkci je ohřev. Ten je důležitý pro možnost relaxace i při chladnějších dnech. První důležitou informací je maximální teplota, které může být dosaženo. Ta se obvykle pohybuje okolo 40 stupňů Celsia. Dále hraje roli i rychlost ohřevu. Ta se odvíjí od výkonu topného tělesa a objemu vody. Standardní tempo ohřevu je spojeno s tím, že je voda během hodiny ohřátá o 1,5 – 2 stupně Celsia.

Doplňky k vířivce

Samozřejmostí by měl být praktický ovládací panel, umožňující nastavit vše, od teploty vody, po intenzitu bublinek, nebo množství aktívních trysek. Nabídnout by měl i automatické přednastavené režimy. Samozřejmým doplňkem by měla být také krycí plachta optimálních rozměrů. Pomůže nejenom v tom, že vodu ochrání před nečistotami. Pokud má termoizolační vlastnosti, zpomalí chladnutí vody.

Vhodné je mít k dispozici i transportní tašku, která usnadní přenos na místo, stejně jako je dobrým obalem pro uložení vířivky. Vhodným doplňkem je také podložka, která dokáže nejenom snížit riziko poškození podlahy vířivky, ale také zlepší izolační vlastnosti.

Cena

Rozdíly jsou značné. Ta nejlevnější lze pořídit okolo 10 000 Kč. Od nich však nelze očekávat nijak unikátní vlastnosti a funkce. Vhodné je držet se v rozmezí mezi 10 až 30 tisíci, v závislosti na kapacitě, materiálu, funkcích a vlastnostech. To je optimální cesta. Kdo hledá něco výjimečného, najde na trhu i taková řešení, která svou cenou přesahují částku 40 000 korun.

4.3/5 - (20 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.