Zahrada,

Nafukovací vířivky: Recenze 7 nejlepších

Relaxovat není nutné jenom v lázních a spa centrech. Je možné odpočívat i doma. Zajistí to nafukovací vířivka, jinak také vířivý bazén nebo vířivá vana, která je produktem umožňující zažít pozitivní účinky bublinkové lázně v pohodlí a soukromí domova.

Domácí a venkovní vířivka není jenom skvělou volbou pro toho, kdo si chce odpočinout jinak než ve své posteli. Hodí se také pro celkové příjemné prohřátí těla a uvolnění svalů, stejně jako se hodí každému, kdo touží po masáži. Tu přinášejí tisíce malých či větších bublinek.

Nafukovací vířivka v zimě

Mobilní vířivku lze umístit na řadu míst, jako je zahrada, terasa, ale třeba i interiéry bytu a domu, přičemž některé nafukovací vířivky lze použít celoročně také v zimě, a to i pod bodem mrazu. Jde například o vířivky Bestway s funkcí Freez Shield. Tato funkce automatického ohřevu zabraňuje zamrzání vody ve vířivce, vodovodních potrubích a čerpadlech.

Vířivky existují v různých typech a variantách, například se solinátorem, ozónem či hydromasážními tryskami. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší nafukovací vířivky a jejich recenze.

Nejlepší nafukovací vířivky – TOP 7

V tabulce je výběr 7 nejlepších nafukovacích vířivek z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe OctagonBestway 60033 Lay-Z-Spa Maldives HydroJetBelatrix Mountine 120Bestway Lay-Z-Spa Miami AirJet 60001Marimex Greystone Deluxe Bubble Spa 11400263Marimex 11400252 MSPA Rimba U-RB061Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz
Maximální teplota vody40 °C40 °C42 °C40 °C40 °C40 °C40 °C
Rychlost ohřevu1,5 - 2,5 °C/h1 - 1,5 °C/h1,5 °C/h1,5 - 2 °C/h1,5 - 2,5 °C/hod1,2 - 1,8 °C/h1,2 - 1,8 °C/h
Počet vzduchových trysek120 + 4 hydromasážní140 + 8 hydromasážních130120170132180
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 7 mobilních vířivek

Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon recenze a test

Intex PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon je kvalitní nafukovací vířivka s hydromasážními tryskami a solinátorem, což je v porovnání s ostatními mobilními vířivkami v celku ojedinělá kombinace. Kromě toho má také nadprůměrně výkonné čerpadlo a rychlý ohřev vody. S objemem 795 litrů odpovídá kapacitě pro 3 až 4 osoby, přičemž vzduchových trysek tu najdete 120 a k tomu 4 masážní.

Salt water systém na úpravu slané vody (mimochodem na sezónu by mělo stačit 2 kg soli) není zdaleka jedinou vychytávkou této vířivky. Součástí je také elektrický HWS, neboli hard water systém na ochranu proti vodnímu kameni, zabraňující usazování vápníku, čímž prodlužuje životnost techniky a změkčuje vodu. Novinkou je přítomnost WiFi a možnost vířivku ovládat aplikací na dálku (kdy a na kolik chcete vyhřívat). Ohřev ale může fungovat i zcela automaticky, kdy stačí nastavit kontrolu teploty na ovládacím panelu.

Pro bezpečnost a udržení teploty je součástí uzavíratelný termoizolační kryt. Pokud jde o negativa, z uživatelských zkušeností zaznívá kritika na častější sfoukávání vany, nebo umístění filtru vevnitř bazénu.

Ovládání přes WiFi, solinátor a hydromasážní trysky
Problematický návod

Bestway 60033 Lay-Z-Spa Maldives HydroJet

Bestway 60033 Lay-Z-Spa Maldives HydroJet recenze a test

Mobilní vířivka Bestway 60033 Lay-Z-Spa Maldives HydroJet zaujme systémem Freez Shield. Ta automaticky zabraňuje zamrzání vody ve vířivce, vodovodních potrubích a čerpadlech. Díky tomu není problém celoroční provoz, takže se dá nafukovací vířivka použít i v zimě. Bazén pojme 1050 litrů vody, což odpovídá kapacitě zhruba 5 až 7 osob. Jde tedy o prostornou vířivku, se kterou pěkně zaplníte roh terasy nebo zahrady.

Kromě AirJet vodních trysek disponuje nafukovací vířivka také 8 hydromasážními tryskami, navíc 2 trysky jsou LED se 7 barvami, které se střídají podle síly proudění vody. Stabilitu zde zajišťuje Y-beam konstrukce, či kvalitní materiál Tritech a praktickým doplňkem jsou rovněž dvě nafukovací sedačky. Co bychom vytkli je pomalejší výhřevnost a nižší příkon při ohřevu vody. Vystačit si musíte rovněž s kartušovou filtrací, což je za danou cenu škoda.

Uživatelské zkušenosti jsou pozitivní. Vířivka se dá snadno sestavit, dobře se ovládá, a navíc je velice tichá. Určité obavy směřují ke krytu na vířivku. Ten má talířovitý tvar, což v kombinaci s deštěm může být problém s ohledem na vyvíjený tlak.

Celoroční použití, tichý provoz, kvalitní materiál
Tvar krytu, pomalejší ohřev

Belatrix Mountine 120

Belatrix Mountine 120 recenze a test

Vířivka pro dva BELATRIX Mountine 120 je oblíbený model, který je díky svým kompaktním rozměrům možné umístit téměř kamkoliv. Za pěkného počasí může být umístěna venku a po čas zimy v interiéru. Má oválný tvar, který je koncipován pro dvě dospělé osoby. Na délku má 1,95 m a na šířku 1,2 metru. Výška je 0,65 metrů a vejde se do ní přesně pět set litrů vody.

O dokonalý komfort a relaxaci se stará 130 vzduchových trysek, což je v porovnání, pro kolik osob je tato nafukovací vířivka určena, velice dobrá hodnota. Konkurenční modely mají stejný počet trysek i u dvojnásobně větších vířivek. Integrované ovládání v lemu je umístěno přesně uprostřed, je tedy snadno dosažitelné pro obě osoby.

Výhřev má příkon 1200 W a dokáže vodu ohřívat rychlostí 1,5 °C za hodinu. Maximální teplota, které lze dosáhnout, je 42 stupňů Celsia, což je v porovnání opět výborná hodnota. Jednotka pro tvorbu perlinkové masáže má rovněž dostatečný příkon 600 W. O čistotu vody se stará kartušová filtrace s krycí textilií. Hmotnost je 29 kilogramů a pro snadné přenášení jsou na vnější straně připravena madla.

Kompaktní rozměry, maximální teplota vody až 42 stupňů Celsia
Pouze pro dvě osoby

Bestway Lay-Z-Spa Miami AirJet 60001

Bestway Lay-Z-Spa Miami AirJet 60001 recenze a test

Nafukovací vířivá vana Bestway Lay-Z-Spa Miami AirJet 60001 je cenově dostupná, přitom kvalitní vířivka pro 3, respektive 2 až 4 osoby, například s ohledem na děti. Jde o menší vířivku, která nezabere moc místa, a díky menšímu objemu vody kolem 669 litrů budete mít i rychlejší ohřev a nižší náklady na provoz.

I přes nižší objem vody se zde nachází výkonná jednotka pro ohřev vody s příkonem 2050 W a výhřevností do 2 °C/h, nebo také výkonný filtrační systém s průtokem 1325 litrů za hodinu. Součástí ovládací jednotky je rovněž vzduchový kompresor pro nafouknutí a následné zásobování masážních vzduchových trysek AirJet. Těch je zde 120, bohužel bez masážních HydroJet.

Tako jako u jiných nafukovacích vířivek od Bestway, i tato se dá použít celoročně, a to díky systému Freez Shield, který automaticky zapne ohřívač při poklesu teploty na 6 °C a ohřívá vodu, dokud nedosáhne 10 °C. V zimě jí tak můžete snadno použít a s ohledem na menší rozměry nebude takový problém vodu dostatečně rychle ohřát.

Cena/kvalita, rychlý ohřev, použití v zimě
Dodatečné příslušenství nutno dokoupit

Marimex Greystone Deluxe Bubble Spa 11400263

Marimex Greystone Deluxe Bubble Spa 11400263 recenze a test

Venkovní vířivka Marimex Greystone Deluxe Bubble Spa 11400263 má kapacitu pro 6 osob s objemem vody 1098 litrů, a se čtvercovým tvarem si přímo říká o umístění na terasu. Co ihned zaujme je přítomnost salt water systému. Jde tedy o nafukovací vířivku se solinátorem. Z dalších technologií má například změkčovač vody, zabraňující tvorbě vodního kamene v hadicích.

Tak jako u většiny mobilních vířivek, ani zde není (a ani nejde připojit) písková filtrace, vystačit si musíte s kartušovou. Stejně tak tu chybí hydromasážní trysky, takže pokud chcete tuto kombinaci, je lepší zvolit model od Intex, který tuto kombinaci nabízí. Potěšující je naopak přítomnost WiFi ovládání s aplikací pro Android i iOS. Přes ní si můžete zapnout vířivku na dálku, ještě před příchodem domů.

Příkon ohřevu vody je u této vířivky lehce nadprůměrný, konkrétně 2200 W, a to stále při napájení 220 až 240 V. Z recenzí zaznívá chybějící regulace bublinek, nebo také doporučení na přiobjednání držáku nápojů.

Salt water systém (solinátor), WiFi ovládání
Pouze klasické vodní trysky

Marimex 11400252 MSPA Rimba U-RB061

Marimex 11400252 MSPA Rimba U-RB061 recenze a test

Nafukovací vířivý bazén Marimex 11400252 MSPA Rimba U-RB061 má kruhový tvar a celkový průměr 204 centimetrů. Díky tomu může nabídnout kapacitu i pro 6 dospělých osob. Relaxaci zajišťuje 132 vodních trysek, přičemž lze nastavit 3 úrovně rychlosti. Výhodou oproti jiným značkám je technologie tichého motoru. Ovládací jednotka je totiž uložena uvnitř těla vířivky, takže pěna hluk do jisté míry absorbuje.

Unikátem této vířivky je integrovaný systém dezinfekce vody. Součástí je generátor ozonu, který zapnete před či po použití vířivky a je násobně účinnější než chlór. Uvnitř jednotky je také sterilizační komora s UVC LED lampou a do třetice je zde vnitřní fólie vany s obsahem antibakteriální tkaniny.

Při pohybu uvnitř vířivého bazénu je velmi praktické protiskluzové dno, což jsou v podstatě rozmístěné výstupky poskytující tření. Podobně jako vířivky Bestway, i zde naleznete Anti-Icing systém, byť ve skromnější variantě. Ten zapíná ohřev vody při poklesu pod 1 stupeň a ohřívá do 3 stupňů, opět ve snaze chránit cirkulační systém, čerpadlo a trubky. Z negativ lze vířivce vytknout podprůměrný příkon ohřevu.

Ozonátor, Anti-icing systém, regulace bublinek
Slabý příkon ohřevu

Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz

Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz recenze a test

Zahradní vířivka Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz se řadí mezi nejlevnější v kategorii pro 6 až 7 osob. Nízká cena bohužel nutí dělat ústupky, takže tu nenajdete solinátor, ani hydromasážní trysky a na regulaci intenzity přívodu vzduchu do trysek můžete rovněž zapomenout. Na druhou stranu nebudete ochuzeni o horní kryt či plovoucí chemický podavač.

Rozměry opravdu vyčnívá při srovnání s jinými modely vířivek, jelikož pojme 1190 litrů vody. Pozitivně hodnotíme vyšší počet vodních trysek, kterých je 180 a kompenzují vyšší plochu vany. Kladem jsou také 2 držadla, která usnadní přenášení. Udržování čisté vody zde obstarává kartušová filtrace, s dostatečně výkonným filtračním systémem.

Potisk ratanu vířivce dodává elegantní vzhled, takže lze doporučit instalaci v zimní zahradě, kde nebude působit rušivě. A jelikož jde o vířivku Bestway, lze jí používat celoročně. Celkově ji hodnotíme jako perfektní v poměru cena/kvalita.

Velké rozměry, vzhled, ochrana proti zamrznutí
Absence přidaných technologií

Jak vybrat vířivku

Nafukovací vířivka je stále využívanějším řešením na zahradách, ale i terasách domů nebo bytů. Pokud hledáte rady, jak vybrat vířivku, je vhodné se primárně zaměřit na důvody jejího použití a na počty osob. Důvodem pro využívání může být jenom relaxace po náročném dni, stejně jako snaha o docílení každodenní masáže. Kapacita vířivek je udávána v osobách. Větší řešení umožní relaxaci 2 dospělým osobám a 2 dětem. Varianty pro náročné dokážou pojmout i 6 dospělých osob.

Rozměry a tvar vířivky

Pro začátek je třeba si uvědomit, kam bude vaše nafukovací vířivka umístěna. A podle toho volit její rozměry a také její tvar. Při umísťování hraje roli především vnější velikost. Ta se pohybuje od 125 centimetrů u těch nejmenších, až po 204 cm u těch větších. Samozřejmě mluvíme o kruhovém provedení. Kromě něho existují i vířivky čtvercového tvaru, které se skvěle hodí třeba do rohu terasy, nebo do rohu pergoly. Jsou ale i výjimečná řešení, která mají třeba tvar osmiúhelníku.

Materiál vířivky

Může ovlivnit celou řadu věcí. Je to například její pevnost a odolnost, která jde ruku v ruce s delší životností. Vhodný materiál ovlivní i izolační vlastnosti, stejně jako celkovou stabilitu po napuštění. Dnes se používá řada různých materiálů, jejichž základem je PVC, dále laminované tkaniny, ochranné vrstvy, nebo u modernějších vířivek takzvaná I-Beam struktura, která se pozitivně podepisuje na celkové kvalitě vyztužení.

Péče o kvalitu vody

Jelikož jsou vířivky používány i každý den, a to několika lidmi najednou, je třeba zajistit i dobrou kvalitu vody. O to se stará hlavně filtrace, která zajistí odstranění pevných nečistot z vody. S filtrováním vody souvisí i výkon čerpadla. Čím vyšší hodnota, tím lépe. Některé systémy zvládnou i 1 400 litrů vody za hodinu, čímž během tohoto časového úseku přefiltrují celý objem vířivky. Moderní typy mají i funkci vytvářející ozon, který napomáhá eliminaci mnohých bakterií.

Základem je však filtrace. Kvalitnějším a dražším řešením je filtrace písková. Ta nabídne skvělé výsledky a nenáročnou údržbu. Výměna písku stačí při běžném využívání za 2 roky. Druhým řešením je kartušová filtrace. Ta sice nedosahuje tak kvalitního čistícího efektu, ale je podstatně levnější a dobře se hodí spíše na menší vířivky.

Mobilita, použití a uschování

Jsou vířivky, které umožní celoroční provoz (i v zimě), a tak je stačí na místo postavit pouze jednou, zprovoznit, a poté je jenom využívat. Jsou však i případy, kdy se využívají jenom na několik měsíců v roce. V takovém případě je dobré přihlédnout k jejich mobilitě. O té rozhodují nejenom kvalitní úchyty umožňující snadné přenesení na požadované místo. Roli hraje i hmotnost. Ty nejlehčí mohou vážit i pod 40 kilogramů a jejích přenesení je hračkou. Existují ale i těžší varianty, kde se hmotnost pohybuje mezi 50 a 100 kilogramy.

Dále je vhodné zohlednit jednoduchost nafouknutí vzduchem. U některých lze využít nožní pumpu nebo kompresor. Lepší modely nabídnou systém samo nafukování, díky vlastnímu vzduchovému čerpadlu. Roli při výběru hraje i velikost po vyfouknutí, která určuje to, jak snadné je vířivku na dobu nepoužívání uložit třeba do sklepa nebo technické místnosti.

Klíčové funkce

Jsou hned dvě. První jasnou funkcí je existence trysek, které produkují bublinky. Roli hraje hlavně jejich počet, který by měl u kvalitní vířivky rozhodně překračovat počet, kterých je 100. Důležitý jen také dostatečný výkon systému, který vzduch tvoří a do trysek ho vhání. Kromě vzduchových trysek existují i nafukovací vířivky, které mají vodní trysky. Jejich počet je výrazně menší a obvykle jde o počet, který koresponduje s kapacitou. Pokud jde o vířivku pro 4 osoby, je k dispozici stejný počet daných vodních trysek.

Druhou klíčovou funkci je ohřev. Ten je důležitý pro možnost relaxace i při chladnějších dnech. První důležitou informací je maximální teplota, které může být dosaženo. Ta se obvykle pohybuje okolo 40 stupňů Celsia. Dále hraje roli i rychlost ohřevu. Ta se odvíjí od výkonu topného tělesa a objemu vody. Standardní tempo ohřevu je spojeno s tím, že je voda během hodiny ohřátá o 1,5 – 2 stupně Celsia.

Doplňky k vířivce

Samozřejmostí by měl být praktický ovládací panel, umožňující nastavit vše, od teploty vody, po intenzitu bublinek, nebo množství aktívních trysek. Nabídnout by měl i automatické přednastavené režimy. Samozřejmým doplňkem by měla být také krycí plachta optimálních rozměrů. Pomůže nejenom v tom, že vodu ochrání před nečistotami. Pokud má termoizolační vlastnosti, zpomalí chladnutí vody.

Vhodné je mít k dispozici i transportní tašku, která usnadní přenos na místo, stejně jako je dobrým obalem pro uložení vířivky. Vhodným doplňkem je také podložka, která dokáže nejenom snížit riziko poškození podlahy vířivky, ale také zlepší izolační vlastnosti.

Cena

Rozdíly jsou značné. Ta nejlevnější lze pořídit okolo 10 000 Kč. Od nich však nelze očekávat nijak unikátní vlastnosti a funkce. Vhodné je držet se v rozmezí mezi 10 až 30 tisíci, v závislosti na kapacitě, materiálu, funkcích a vlastnostech. To je optimální cesta. Kdo hledá něco výjimečného, najde na trhu i taková řešení, která svou cenou přesahují částku 40 000 korun.

4.3/5 - (22 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.