Velké spotřebiče do kuchyně,

Nejlepší vestavné lednice: bez, s mrazákem | Recenze, test

Vestavná lednice je typická tím, že je určena přímo do konceptu samotné kuchyně. To znamená že není samostatně stojícím spotřebičem, ale je zasazena, a tedy vestavěna přímo do samotného prostoru kuchyňské skříňky. Nabízí přitom obě možnosti volně stojících typů, tedy monoklimatické i kombinované ledničky.

Rozlišují se tři konstrukční provedení, a to vestavná lednice s mrazákem, bez mrazáku a malá vestavná lednice pod linku (pracovní desku). Pokud je přítomný mrazák, pak je umístěn nahoře nebo dole, tak jak je běžné. U vestavné chladničky jsou rozměry obzvláště důležité, především její výška (šířka a hloubka je standardizovaná).

Zohlednit byste měli nejen objem ledničky a mrazáku, energetickou třídu, potažmo tichý provoz nebo umístění vestavby (do skříňky, pod pracovní desku), ale i specifické vlastnosti. Například zda je beznámrazová (no frost) nebo s nulovou zónou. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší vestavné lednice a jejich recenze.

Nejlepší vestavné ledničky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších vestavných lednic z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 AEG SCE818D3LCWhirlpool ART 9811 SF2Bosch KIS86ADD0Electrolux ERN1200FOWWhirlpool ARG 913Electrolux LRB3AF12SCandy CIO 225EEGorenje RKI4182E1Electrolux ERN1400AOWBeko BU1153HCN
Roční spotřeba175 kWh225 kWh164 kWh-187 kWh127 kWh148 kWh272 kWh-181 kWh
Výška176,9 cm193,5 cm177,2 cm81,5 cm81,9 cm121,8 cm122,1 cm177,5 cm87,3 cm84 cm
Šířka55,6 cm54 cm55,8 cm56 cm59,6 cm54,8 cm54 cm56 cm54 cm59,5 cm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 vestavných chladniček

AEG SCE818D3LC

AEG SCE818D3LC recenze a test

Vestavná lednice s mrazákem AEG SCE818D3LC je plná moderních technologií a funkcí, a to je také oprávněným důvodem její vyšší ceny. Ke kvalitnímu skladování potravin významně přispívá technologie ColdSense, která snímači rozpozná změnu teploty při otevření dveří a v krátké době vyrovná teplotu zpět na ideální hodnotu.

Nedisponuje sice přímo funkcí NoFrost, nicméně nahrazuje ji do velké míry technologie LowFrost, která funguje na principu skrytých chladících okruhů. Ty minimalizují tvorbu námrazy a rovněž přispívají ke snadnějšímu odmrazování. Ovládání je řešeno dotykově elektronicky skrze panel Dual Touch, který je doplněn LED displejem.

Poslední zajímavou funkcí je automatické zavírání dveří, které případně dveře dovře za vás. Prostor lednice nabízí objem 187 litrů a řešen je přihrádkami CustomFlex, které umožňují organizovat vnitřní prostor přesně podle vašich představ. Mrazák se 72 litry patří k menším a menší je také jeho mrazící kapacita 4,1 kg potravin za 24 hodin. Velice dobrá je však hlučnost lednice dosahující jen 34 dB.

Automatická regulace teploty ColdSense, přihrádky CustomFlex, technologie LowFrost
Není beznámrazová

Whirlpool ART 9811 SF2

Whirlpool ART 9811 SF2 recenze a test

Vestavná kombinovaná lednice Whirlpool ART 9811 SF2 disponuje mnoha moderními funkcemi i technologiemi a k tomu kombinuje dobrou pořizovací cenu. Velkou výhodou je její nižší hlučnost než bývá zvykem, konkrétně je 35 dB a spadá do třídy hlučnosti B.

Jedinou nevýhodou je její horší energetická účinnost, než bývá u moderních lednic zvykem. Třída energetické účinnosti je E a roční spotřeba elektřiny 225 kWh. Chladící část má velký objem 227 litrů, mrazák je pak s objemem 79 l spíše menší. Nedisponuje funkcí noFrost, za to však má pokročilou technologii rychlého odmrazení Direct Cool s funkcí Stop Frost.

Námraza se hromadí na kovové akumulační desce, kterou stačí jednou za čas vyndat a opláchnout pod tekoucí vodou. Technologie 6. Smysl Control neustále reguluje teplotu v ledničce a technologie Fresh Control kontinuálně hlídá vlhkost. Pro rychlé zchlazení slouží funkce Fast Cooling a samozřejmostí je úsporné LED osvětlení. Ovládá se elektronicky skrze dotykový panel.

Chlazení s 6. smyslem, velmi rychlé odmrazování, dobrý poměr cena/výkon, nízká hlučnost
Mírně horší třída účinnosti E

Bosch KIS86ADD0

Bosch KIS86ADD0 recenze a test

Vestavná lednice Bosch KIS86ADD0 má dobrou energetickou třídu účinnosti D a za jeden rok spotřebuje 164 kWh elektřiny. Ve spodní části má umístěný mrazák s objemem 74 litrů a samotná chladnička má objem 191 litrů. Vybavena je mnoha funkčními doplňky, které z ní dělají moderní a velmi kvalitní vestavnou lednici.

Ač nedisponuje praktickou technologií NoFrost, přítomna je technologie lowFrost, která má výrobník chladu zabudovaný po obvodu mrazícího prostoru, což zvyšuje efektivnost chlazení a přispívá ke snadnějšímu odmrazování. Její důležitou součástí jsou také propracované odolné panty, které odolávají častému otevírání a zavírání.

Uvnitř lednice jsou použity odkládací police s funkcí easyAcces, která výsuvným sklem zajišťuje komfortnější vkládání věcí. Vnitřek lednice si díky systému varioZona lze přeskládal dle svých preferencí a vyšší praktičnost najdeme i v mrazící části, kde je přítomna bigBox zásuvka vhodná na rozměrné potraviny. Z dalších výhod můžeme dále zmínit úsporné LED osvětlení, světelné a zvukové alarmy, freshSense či dva nezávislé chladící okruhy.

Odkládací plochy easyAccess, funkce superChlazení, technologie lowFrost, odolné panty
Bez technologie NoFrost

Electrolux ERN1200FOW

Electrolux ERN1200FOW recenze a test

Electrolux ERN1200FOW je vestavná lednička pod pracovní desku, která nabídne rozdělení na dvě části. Její celkový objem je 114 litrů, z čehož je 97 litrů určeno na chlazení a dále 17 litrů určeno na mrazení potravin. Tento menší mrazák nabízí výkon 2 kg/24 hod a možnost skladovat potraviny při poruše a výpadku proudu po dobu 13 hodin.

Hlučnost je 40 dB, což je ve srovnání s dalšími modely o něco více. Také je spojena s optimální spotřebou a se zařazením do energetické třídy. Její vestavné rozměry, důležité pro správné umístění, činí 82 x 60 x 55 centimetrů.

Nastavení teploty probíhá mechanicky a minimální starost zajistí i automatické odmrazování chladicí přihrádky. Zde jsou pak 2 poličky pro lepší rozdělení potravin. Nechybí ani žárovka osvětlující prostor. Konstrukci je možné upravit umístěním dveří s pravým i levým otevíráním.

S mrazákem, automatické odmrazování, dobrá spotřeba
Lehce vyšší hlučnost

Whirlpool ARG 913

Whirlpool ARG 913 recenze a test

Vestavná kombinovaná chladnička Whirlpool ARG 913 disponuje v celku kompaktními rozměry, které činí konkrétně 81,9 x 59,6 x 54,5 cm. Model má také nízkou hmotnost o hodnotě 32 kg. I přes tyto parametry umí nabídnout celkem dobré vlastnosti z hlediska vnitřních prostor.

Celková hodnota objemu 129 litrů je rozdělena na klasickou chladicí část, která je velká 111 litrů a menší mrazák o velikosti 18 litrů. Hodnota jeho výkonu je 2 kg/24 hod což jeho velikosti plně dostačuje. V případě poruchy nebo výpadku proudu udrží jídlo zmrazené ještě celých 13 hodin.

Při nepřetržitém provozu si lednice vezme 187 kWh za rok, a to ji řadí do třídy energetické náročnosti F. Chladící část nabídne možnost automatického odmrazování, stejně jako 3 poličky, z čehož jsou hned 2 výškově nastavitelné. Rovněž má 2 zásuvky na zeleninu.

S mrazákem, automatické rozmrazení, pod linku
Bez antibakteriální úpravy

Electrolux LRB3AF12S

Electrolux LRB3AF12S recenze a test

Monokliomatická vestavná lednice Electrolux LRB3AF12S nabídne průměrně velký chladící prostor s objemem 208 litrů, mrazák u této lednice přítomen není. Na výšku měří 121,8 cm, široká je 54,8 cm a hloubku má 54,9 cm. Potěší také její nižší hmotnost 35 kg.

Má velice dobrou třídu hlučnosti B, která odpovídá 35 dB. O poznání horší je to pak s třídou energetické náročnosti, která má hodnotu F a vychází z roční spotřeby 127 kWh elektřiny. Lednice nabízí velmi variabilní uspořádání prostoru díky provedení OptiSpace. Police jsou vyrobeny z bezpečnostního skla, je jich 5 a v ledničce se dají umístit dle konkrétní potřeby.

Velmi praktické je rovněž automatické odmrazování, které šetří nejen čas strávený údržbou, ale i elektrickou energii. Osvětlení zajišťuje úsporná LED zářivka a ovládání teploty je řešeno manuálně. Ve spodní části je umístěn box na zeleninu a dveře mají 4 prostorné poličky. Potěší také možnost změny zavěšení dveří.

Vnitřní prostor OptiSpace, nízká hlučnost 35 dB, automatické odmrazování
Horší energetická třída F

Candy CIO 225EE

Candy CIO 225EE recenze a test

Vestavná lednice Candy CIO 225EE má při kompaktních rozměrech výhodu v přítomnosti malého mrazáku, který je umístěný v prostoru ledničky v horní části. Jeho objem 16 litrů sice není velký, na drobnosti však stačí. Objem hlavního prostoru, tedy ledničky, je pak 163 litrů. V recenzích hodnotí spotřebitelé dobře její nižší hlučnost, která se 39 dB spadá do třídy hlučnosti C.

Třída energetické účinnosti patří s hodnotou E k průměru, její roční spotřeba energie je 148 kWh. Lednice není vybavena moderními funkcemi ani nejnovějšími technologiemi, díky tomu však dokáže poskytnout nízkou pořizovací cenu.

Pro skladování potravin jsou k dispozici 3 police z bezpečnostního skla, které jsou výškově nastavitelné a tedy praktické. Vespodu se pak nachází velká zásuvka na zeleninu. Dveře nabízí rovněž úložný prostor, a to v podobě 3 přihrádek, z nichž jedna dokáže pojmout i velké lahve. Nastavení teploty probíhá manuálně a jako osvětlení poslouží úsporná LED technologie.

Nízká pořizovací cena, kompaktní rozměry, zabudovaný malý mrazák
Mrazák s menším objemem 16 l

Gorenje RKI4182E1

Gorenje RKI4182E1 recenze a test

Vestavná lednice s mrazákem Gorenje RKI4182E1 nabízí průměrně velkou lednici i mrazák, vyniká však prostorným provedením, které nabízí mnoho chytrých řešení. Objem chladící části je 189 litrů a mrazící části 71 l. Řadí se do méně energeticky účinné třídy F, což značí její vyšší spotřebu elektřiny 272 kWh. Naopak dobrá je její hlučnost, s hodnotou 38 dB se řadí do třídy hlučnosti C.

Zmíněné chytré vnitřní členění čítá XXL SpaceBox, tato zásuvka je umístěna v mrazáku a pojme skutečně velké věci, jako je například krocan, nebo zabijačkové výrobky. V lednici pak najdeme úsporně umístěný držák na lahve, police na lahve ve dveřích s větší hloubkou, anebo úložný prostor HiddenSpace, což je dodatečný úložný prostor nacházející se ve spodní části zásuvky CrispZone.

Právě zásuvka CrispZone zaujme funkcí HumidityControl, která uvnitř ní reguluje vlhkost a je vhodná pro skladování zeleniny. Skleněné police jsou výškově nastavitelné, ovládání teploty je řešeno velmi jednoduše otočným ovladačem a osvětlení je řešeno LED technologií, která má dlouhou životnost a menší energetickou náročnost.

Prostorné provedení, technologie FrostLess, Úsporný režim EcoMode
Horší energetická třída F

Electrolux ERN1400AOW

Electrolux ERN1400AOW recenze a test

Vestavná chladnička Electrolux ERN1400AOW sice není lednice no frost, ale i tak zaujme svými parametry. Hlavně tím, že má vnitřní objem dostačujících 140 litrů. Rozložení jídla usnadní celkem 3 police v plné šíři, stejně jako prostor ve dveřích, nebo držák na 6 vajíček. Na straně vnitřního prostoru je umístěná žárovka.

Nabízí moderní funkce, jako je automatické odmrazování a zaujme i poměrně nízkou hlučností. Hodnota 38 dB rozhodně patří na trhu mezi ty lepší a tišší. Co je možné upravit, to jsou závěsy dvířek na druhou stranu otevírání.

Při nepřetržitém provozu v rámci 1 roku spotřebuje okolo 123 kWh. Disponuje jednoduchým mechanickým ovládáním teploty, nebo přihrádkou na zeleninu v plné spodní šíři.

Nízká hlučnost, odmrazování
Mohla by mít antibakteriální úpravu

Beko BU1153HCN

Beko BU1153HCN recenze a test

Malá vestavná lednice Beko BU1153HCN je vestavná chladnička s mrazákem, která je vhodná pro jednotlivce, páry, na chatu nebo do kanceláře. Ve velmi kompaktním provedení totiž naleznete jak lednici s objemem 92 l, tak i mrazák, jehož objem je 15 litrů. Velmi dobrá je pak i její hlučnost 37 dB, která spadá do třídy hlučnosti C.

Horší třídy však dosahuje v oblasti energetické účinnosti, ohodnocena je třídou F a její roční spotřeba energie činí 181 kWh. Na výšku má 84 cm, široká je 59,5 cm a na hloubku má lednice jen 54,5 centimetrů. Vzhledem k nižší pořizovací ceně potěší přítomnost technologie MinFrost, která přechází častému odmrazování, neboť významně snižuje námrazu.

Nejen k lepšímu vzhledu přispívá LED osvětlení, které je u takto malých lednic málo časté, je ale také úsporné a i jeho životnost je velmi dlouhá. Samozřejmostí je pak možnost otočení směru otevírání dveří, má automatické odmrazování a teplota se v ledničce nastavuje mechanicky.

Kompaktní rozměry s mrazákem, technologie MinFrost, nižší hlučnost 37 dB
Horší energetická účinnost

Jak vybrat vestavnou lednici

Vestavná lednice je spotřebič, jehož unikátem je to, že není volně stojící, ale reálně se usadí do některé ze skříněk v samotné kuchyni. První kritérium výběru, pokud je vaším cílem vestavná chladnička, je spojena s konstrukcí.

Typ vestavné ledničky

Vestavná lednice s mrazákem

První varianta, která je tou maximálně všestrannou a je alternativou k volně stojící kombinované lednici. Vestavná lednice s mrazákem je všestranným pomocníkem hlavně v tom smyslu, že potraviny nejenom chladí, ale i zmrazí. Nevýhodou je menší objem mrazničky.

Vestavná lednice bez mrazáku

Též se pro ni může použít označení monoklimatická vestavná lednice. Její charakteristika je spojena s tím, že vestavná lednice bez mrazáku má výhradně jenom chladicí prostor. Hodí se třeba do domácností, které využívají samostatný mrazák, a tak ho nepotřebují jako součást lednice.

Malá vestavná lednice

Řešení, které se hodí spíše pro jednotlivce nebo pro páry. Malá vestavná lednice však může mít i svá pozitiva. První je spojeno s tím, že je možné ji umístit pod kuchyňskou linku. Druhým pozitivem je to, že se dá použít jako stylový minibar.

Vnitřní objem

Vestavná lednice by svým objemem měla odpovídat tomu, kolik lidí ji bude používat, nebo k jakému účelu bude sloužit. Ty nejmenší mají objem okolo 100 litrů, u těch velkých může dosahovat i 300 l. Důležité je také vzít v potaz, že v případě provedení s mrazákem je třeba celkový objem rozdělit, a to na část určenou pro chlazení a část určenou pro mrazení.

Výkon mrazáku

Pokud je vestavná chladnička vybavena mrazákem, hledí se jak na jeho objem, tak i jeho výkon. Ten se uvádí poměrně jednoduše, a to jako kilogramová hodnota jídla, která se zvládne zamrazit za 24 hodin. Menší vestavná lednička s malým mrazákem dokáže nabídnou výkon kolem 2kg/24hod. Ty lepší mohou být i okolo hodnoty 10kg/24hod.

Kromě výkonu hraje roli také to, jak dlouho dokáže mrazák udržet maso a další potraviny při nízké teplotě, pokud dojde k výpadku proudu. Jednodušší vestavná lednice nabídne hodnoty okolo 4 – 5 hodin. U těch nejlepších lze mluvit o hodnotě okolo 10 – 15 hodin.

Rozměry pro vestavbu

Jelikož je vestavná lednice umisťována do kuchyňské skříňky, je třeba brát v potaz i rozměry. Hloubka obvykle bývá standardizovaná. Zohlednit je proto nutné šířku, která u klasických modelů bývá o něco málo menší než 60 cm. To proto, že takový je obvyklý rozměr skříněk. Dále je třeba přihlédnout také k výšce, která už může být čistě individuální. Může být větší stejně jako existuje vestavná lednice pod linku, která má přirozeně výšku nižší.

Spotřeba energie

Ta se odvíjí hlavně od toho, jak je lednice velká a jaký má objem. Vliv má ale i konstrukce nebo technologie. Orientačně lze spotřebu vyčíst z informace, kolik spotřebuje elektřiny za rok provozu. Nejúspornější modely se pohybují na hodnotách okolo 150 kWh. Lepším vodítkem je energetická třída. Ekonomičtější varianty se mohou pyšnit označením D a více.

4.5/5 - (24 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.