Sport,

Veslovací trenažéry: Recenze 8 nejlepších

Máte sedavé zaměstnání, bolí vás záda, nebo hledáte skladný a univerzální cvičební stroj? Pak přesně takovým je veslovací trenažér, na kterém se procvičuje horní polovina těla, spodní polovina těla, zádové svaly i svaly břišní. Je výborným pomocníkem pro redukci tělesné váhy a pro celkové zpevnění postavy. Kombinuje posilování svalů a aerobní trénink. Pro všechny tyto vlastnosti se stává za poslední dobu velice oblíbeným strojem na cvičení, který můžete mít i u sebe doma.

Obdobně efektivní na procvičení celého těla je také eliptický trenažér, který je však vhodný spíše na kondiční trénink. Oproti němu lze na veslařském trenažéru i dobře posilovat. Pakliže trpíte častými bolestmi zad, které jsou typické pro osoby se sedavým zaměstnáním, lepší fitness stroj nenajdete. Veslovací trenažéry již nejsou doménou pouze posiloven a fitness center, díky příznivé pořizovací ceně, transportním kolečkám, nebo dobré vertikální skladnosti, si jej může pořídit téměř do jakéhokoliv bytu.

Pohyb na tomto stroji je plynulý, nejsou šokově namáhány klouby a tím je cvičení poměrně zdravé. Vybrat ten správný typ však pro nezasvěceného jedince nemusí být na první pohled snadné. K dispozici jsou různá provedení, která se od sebe zásadně liší. Zohlednit je nutné také své záměry, jiný model bude stačit jedinci na občasné cvičení a jiný tomu, kdo na něm bude provozovat intenzivní trénink.

Mezi nejprodávanější veslařské trenažery patří magnetické, vzduchové a hydraulické, méně prodávané pak indukční, nebo vodní. U jednotlivých modelů se rozlišuje systém regulace zátěže, počet stupňů zátěže, maximální zatížení, nebo důležitý parametr pro vysoké osoby, délka pojezdu. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší veslovací trenažéry a jejich recenze.

Nejlepší veslovací trenažéry – TOP 8

V tabulce je výběr 8 nejlepších veslovacích trenažérů z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelBrzdný systémRegulace zátěžePočet stupňů zátěže 
Concept2 D PM5 recenze a testConcept2 D PM5VzduchovýManuální10
inSPORTline Air Master recenze a testinSPORTline Air MasterVzduchový + elektromagnetickýElektronická16
Hop-Sport HS-030R Boost recenze a testHop-Sport HS-030R BoostMagnetickýManuální10
inSPORTline inCondi RW60 recenze a testinSPORTline inCondi RW60MagnetickýElektronická16
Hop-Sport HS-070R Rush recenze a testHop-Sport HS-070R RushVzduchový + elektromagnetickýManuální8
InSPORTline Ocean recenze a testInSPORTline OceanMagnetickýManuální8
Capital Sports Stringmaster recenze a testCapital Sports StringmasterOdporovýManuální3
inSPORTline Power Master X recenze a testinSPORTline Power Master XHydraulickýManuální12

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Concept2 D PM5inSPORTline Air MasterHop-Sport HS-030R BoostinSPORTline inCondi RW60Hop-Sport HS-070R RushInSPORTline OceanCapital Sports StringmasterinSPORTline Power Master X
Nosnost135 kg150 kg120 kg150 kg130 kg120 kg100 kg110 kg
Délka pojezdu137 cm124 cm88 cm96 cm75 cm111 cm-90 cm
Hmotnost25,8 kg50 kg26,1 kg33 kg31 kg25 kg16,8 kg15,2 kg
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 8 veslařských trenažérů

Concept2 D PM5

Concept2 D PM5 recenze a test

Veslovací trenažér Concept2 D PM5 patří k tomu nejlepšímu, co si v kategorii pořídit. Tento model najdete ve fitness centrech a používají jej také profesionální oddíly po celém světě. Daní za to je vyšší pořizovací cena, která se však stále vyplatí, pokud to s tréninkem myslíte vážně. Je dostatečně velký a robustní i pro vysokého dospělého může, to potvrzuje délka pojezdu se 137 centimetry.

Profesionální veslovací trenažér má rám vyrobený z hliníku a konstrukce je skládací, takže ani v malém bytě po složení nezabere mnoho místa. Brzdný systém je vzduchový, což znamená, že vydává při pohybu zvuk, na druhou stranu vás brzdící lopatky příjemně ovívají vzduchem. Má celkem 10 stupňů zátěže, které se regulují manuálně.

Po stránce vybavení je na tom Concept2 D PM5 rovněž velice dobře. Má moderní tréninkový počítač PM5, který nabízí export vašich dat pomocí USB flash disku do počítače. Umožní také spárování s hrudním pásem pro přesné měření tepové frekvence, nebo nosnost až 135 kilogramů. Je určen k pravidelnému vysokému zatížení a díky prvotřídním materiálům má hmotnost pouze 25,8 kg.

Spotřebitelské ocenění produkt roku, vysoká kvalita
Vyšší pořizovací cena

inSPORTline Air Master

inSPORTline Air Master recenze a test

Veslovací trenažér inSPORTline Air Master je výjimečný svou technologií brzdného systému, který kombinuje to nejlepší ze vzduchového a zároveň elektromagnetického mechanismu. Zátěžové kolo má hmotnost 2,3 kg a ovládání zátěže je řešeno elektronicky, nabízí celkem 16 stupňů. Hrudní pás není součástí balení, fungovat s ním však dokáže.

Díky této kombinaci nabízí populární HRC program, který automaticky snižuje nebo zvyšuje zátěž podle úrovně tepové frekvence. Nechybí ani WATT program a další, celkově je k dispozici 20 programů. Konstrukčně se jedná o profesionální veslovací ergometr, který uspokojí nejnáročnější spotřebitele.

Má přehledný, velký a podsvícený display, který zobrazuje mnoho údajů. Délkou pojezdu 124 cm se řadí mezi ty nejlepší veslovací trenažéry, stejně jako i výbornou nosností 150 kg. Nemá standardní skládací konstrukci, trenažér se sklápí celý do vertikálního stavu, ve kterém stále zabírá více místa. Jeho hmotnost je vyšší, 50 kg a proto jsou samozřejmostí i kvalitní transportní kolečka.

Výborné zpracování, nosnost 150 kg, vzduchový a elektromagnetický brzdný systém
Zabírá více místa

Hop-Sport HS-030R Boost

Hop-Sport HS-030R Boost recenze a test

Domácí veslovací trenažér Hop-Sport HS-030R Boost hodnotí v recenzích spotřebitelé dle svých zkušeností jako velmi povedený stroj s výborným poměrem cena/výkon. Magnetickým brzdným systémem je dosaženo velmi nízké hlučnosti i minimálních potřeb údržby. Ovládání zátěže je pouze manuální, za to je však velice jednoduché a přesné.

Zátěž se nastavuje velkým otočným knoflíkem a k dispozici je 10 úrovní. Nad ním je umístěn multifunkční tréninkový počítač, s LCD displejem, jenž zobrazuje několik základních informací o tréninku. Navzdory nízké pořizovací ceně dokáže být tento trenažér spárován s hrudním pásem pro měření tepové frekvence, je však potřeba jej dokoupit.

Spotřebitelé dále oceňují kompaktní rozměry, které jsou ve složeném stavu skutečně malé. Zabudovaná transportní kolečka usnadňují transport, který je díky nízké hmotnosti 26,1 kg snadný. Tyto všechny vlastnosti z tohoto modelu dělají ideální veslovací trenažér na doma, a to i do panelového bytu.

Výborný poměr cena/výkon, nízká hlučnost, prostorově skladný
Kratší délka pojezdu 88 cm

inSPORTline inCondi RW60

inSPORTline inCondi RW60 recenze a test

Magnetický veslovací trenažér inSPORTline inCondi RW60 má velice kvalitní ocelovou konstrukci, díky které má nadprůměrnou nosnost 150 kg. Povrchová úprava je odolná vůči oděrům a pojezd ergonomického sedla je vybaven 6 samomaznými kuličkovými ložisky, což z tohoto modelu dělá ideální stroj na každodenní používání v domácích podmínkách.

Pojezd dlouhý 96 cm je sklopný a v kombinaci s transportními kolečky se dá veslo snadno uklidit, nebo naopak připravit na trénink. Ze zkušeností spotřebitelů je trenažér velmi tichý, a to jak pojezd, tak magnetický brzdný systém. Ten má elektronické ovládání zátěže se 16 stupni intenzity a umožňuje volbu mnoha programů, včetně oblíbeného HRC.

Cvičit na něm mohou osoby vysoké až 200 cm a na rozdíl od podobných trenažérů je součástí bezdrátový hrudní pás pro snímání tepové frekvence. Počítač zobrazuje větší množství údajů, včetně například pokojové teploty, a umožňuje volbu z 20 programů, z nichž 12 je přednastavených.

Elektronické nastavení zátěže, nízká hlučnost, robustní provedení s vysokou nosností
Návod obsahuje nedostatky

Hop-Sport HS-070R Rush

Hop-Sport HS-070R Rush recenze a test

Veslařský trenažér Hop-Sport HS-070R Rush se vzduchovým a magnetickým brzdným systémem má výborný poměr cena/výkon a pro domácí použití je ideální. Dle výrobce se jedná o špičkový stroj pro komplexní vytrvalostní trénink a zkušenosti spotřebitelů mu dávají za pravdu. Nejvíce oceňují nízkou hlučnost, skladnost a velmi dobrou stabilitu.

Vzduchový brzdný systém přispívá k velmi hladkému a plynulému chodu, potěší navíc vývod vzduchu směřující na uživatele, kterého během tréninku může chladit proud vzduchu. Zátěž se mění jednak dynamikou cvičení a sekundárně také magnetickým brzdným systémem, který se ovládá ručně a má 8 stupňů intenzity odporu.

Sedlo je anatomicky tvarové a má ložiskové válečky, které přispívají k hladkému chodu, nízké hlučnosti a delší životnosti. Maximální zatížení stroje je 130 kg, hmotnost 31 kg a jedinou nevýhodou může být pro vyšší postavy kratší délka pojezdu 75 cm. Kompaktní rozměry umocňuje efektivní systém složení, fitness trenažér následně zabírá ještě méně místa.

Kombinovaný systém zátěže, výborný poměr cena/výkon, nízká hlučnost, stabilita
Kratší délka pojezdu 75 cm

InSPORTline Ocean

InSPORTline Ocean recenze a test

Veslovací trenažér InSPORTline Ocean je základní model tohoto druhu fitness strojů, má kompaktní rozměry, nízkou hmotnost25 kilogramů a výbornou skladnost, jelikož je vertikálně skládací. Délka pojezdu je 111 centimetrů a měl by vyhovovat osobám do vzrůstů 195 cm, z hodnocení spotřebitelů však vyplívá, že hraniční může být již výška cvičence 175 cm.

Maximální zatížení je 120 kilogramů a potěší schopnost přijímat signál z hrudního pásu, který však v balení nenajdete a musíte si jej případně pořídit. Je vybaven základním počítačem, který je nabíjen standardními bateriemi. Zobrazuje údaje o času tréninku, počtu záběrů, spálených kaloriích, celkovém počtu záběrů a nabízí také režim scan.

Konstrukce trenažéru je ocelová s pískovou povrchovou úpravou. Sedátko je poměrně pohodlné a vyrobené z PU hmoty. Veslařský trenažér má magnetický brzdný systém se zátěžovým kolem o hmotnosti 6 kg. Celkem se nechá regulovat zátěž v 8 stupních a regulace probíhá manuálně.

Nízká hmotnost 25 kg, velice skladný a tichý, nízká pořizovací cena
Vhodný spíše pro ženy či osoby do cca 175 centimetrů

Capital Sports Stringmaster

Capital Sports Stringmaster recenze a test

Odporový veslovací trenažér Capital Sports Stringmaster je konstrukčně jednoduchý stroj, který pro zátěž využívá gumové expandéry. Díky tomuto provedení má velice nízkou hlučnost, která je ještě nižší než u magnetických trenažérů. Spolu s malými rozměry se tak jedná o ideální veslovací trenažér do bytu, který zajistí efektivní trénink celého těla.

Stroj je vybaven celkem třemi gumovými lany, kterými se nastavuje intenzita cvičení. S využitím jednoho lana je intenzita nízká, se dvěma střední a se třemi nejvyšší. Variabilitu cvičení dále rozvíjí možnost výměny rovného madla za dvojici madel pro každou ruku zvlášť.

Navzdory nízké pořizovací ceně nechybí jednoduchý počítač, který zobrazuje celkový čas tréninku a počet záběrů. Potěší sklápěcí konstrukce i nízká hmotnost 16,8 kg, v důsledku které trenažér nepotřebuje ani transportní kolečka. Omezující může být pouze nosnost 100 kg, nebo kratší pojezd, kterého délku výrobce bohužel nezmiňuje.

Nízká pořizovací cena a hlučnost, malé rozměry, jednoduché a účinné provedení
Nosnost jen 100 kg

inSPORTline Power Master X

inSPORTline Power Master X recenze a test

Hydraulický veslovací trenažér inSPORTline Power Master X je ideální pro nenáročný trénink, při kterém se procvičí a posilní celé tělo. Jeho přednostní je kromě nízké pořizovací ceny minimální prostorová náročnost, která je umocněna skladováním ve vertikální poloze. Je vhodný do skutečně malých bytů, ve kterých potěší také nízká hlučnost.

Fitness trenažér potěší svou bytelnou konstrukcí a jednoduchým provedením, které nevyžaduje takřka žádnou údržbu. Hydraulický mechanismus odporu má 12 stupňů zátěže a pomocí otočného kloubu madel umožňuje veslařský trenažér několik možností veslování.

Navzdory malým rozměrům překvapí dlouhý pojezd 90 cm, nízká hmotnost 15,4 kg pak odpovídá velikosti konstrukce. Oproti předchozímu modelu má menší nosnost 110 kg, spotřebitelé však u tohoto nového modelu v recenzích chválí možnost veslování různými způsoby.

Nízká cena, velmi skladná konstrukce, jednoduché a bytelné provedení
Menší nosnost než přechozí model

Jak vybrat veslovací trenažér

Veslovací trenažér je potřeba vybírat podle toho, kdo všechno jej ve vaší domácnosti bude používat a jakým způsobem. Pakliže bude veslařský trenažér sloužit jako stroj pro protažení, nebo mírnější trénink, postačí levnější provedení s magnetických brzdným systémem, nebo dokonce hydraulickým. Pokud jste však sportovnější povahy, na trenažéru chcete kromě protažení i budovat svalovou hmotu, je vhodnější robustnější provedení, které může být rovněž s magnetickou brzdou, lépe však se vzduchovým systémem.

Brzdný systém

Vzduchový

Fitness trenažéry s tímto brzdícím systémem patří mezi ty nejlepší stroje, které si je možné pořídit. Jsou často robustní, velice kvalitně zpracované a díky brzdících lopatkám vás může ovívat proud vzduchu, což je často velice příjemné. Najdeme je ve fitness centrech, v profesionálních týmech a také u náruživých sportovců v domácích posilovnách.

Magnetický

Tréninkový stroj s tímto brzdícím systémem je typickým zástupcem domácích veslovacích trenažérů. Jsou levnější avšak stále velmi kvalitní s dobrou účinností brzdícího systému. Někdy se lze také setkat s kombinací magnetického a vzduchového mechanismu. Velikou výhodou je jeho tichý provoz, kdy si je možné dát bez obav trénink v bytovém domě i v nočních hodinách, aniž by vás prokleli sousedi.

Hydraulický

Jedná se o základní provedení, které je vhodné pro nenáročný trénink. Často se tento systém doporučuje pro ženy, nebo drobné osoby. Napodobení pohybu veslování není dokonalé, nicméně na protažení a posílení celého těla je pohyb stále dostatečně kvalitní.

Indukční

Tyto typy veslařských trenažérů musí být po čas svého provozu zapojeny do napájení na 230 V. Brzdění setrvačníku probíhá na principu elektromagnetické indukce a díky ní je možné velice přesně a snadno regulovat zátěž. Jejich provoz je velmi tichý a řadí se mezi dražší trenažéry, často profesionálního zařazení.

Vodní

Vodní veslovací trenažér je do určité míry raritou, která je však dobře dostupnou a není problém si takový trenažér dohledat. Odpor zajišťuje točící se lopatky v nádrži umístěné pod strojem. Nádrž je zpravidla průhledná a vzniká tak velmi zajímavá podívaná, doplněná o podobné zvuky, které dělá voda při opravdovém veslování. Regulace zátěže probíhá ubíráním, nebo přidáváním vody.

Regulace zátěže a počet stupňů

U konvenčních veslovacích trenažérů probíhá ovládání zátěže mechanicky, neboli manuálně. Nejčastěji je přítomen otočný ovladač, který nabízí 8 – 10 poloh intenzity zátěže. Další možností je elektronická regulace, která se ovládá přes tlačítkové, nebo dotykové rozhraní počítače. Elektronická regulace zpravidla nabízí větší možnosti škálování zátěže a umí ji také variabilně měnit.

Pojezd sedla

Pojezd sedala je u kvalitnějších modelů vybaven kvalitnímu ložisky, zatímco v levnějších provedeních najdeme pouze plastová kolečka bez nich. Ložiskový mechanismus je tišší a funguje lépe, má také vyšší životnost než mechanismus bez nich. Na druhou stanu případná výměna, nebo oprava je finančně náročnější, byť se tedy rozhodně nejedná o nějak častou činnost.

Počítač a přednastavené programy

Počítač neboli computer, mají jak modely za desítky tisíc, tak modely v řádech tisíců. Většina z nich zobrazuje základní údaje spojené s tréninkem, kterými jsou celkový čas, ujetá vzdálenost, počet tahů, nebo spálené kalorie či SCAN. Pakliže trenažér umí pracovat s tepovou frekvencí z hrudního pásu, zobrazuje se zde i ta.

Elektronicky regulovatelné veslovací trenažéry mohou také nabídnout přednastavené programy, kdy se v průběhu tréninku mění intenzita zátěže podle toho, jaký profil trati (tréninku) jste si nastavily. Můžete také využít funkci, kdy proti vám bude závodit samotný počítač. Praktické pak pro sportovce může být přenesení zaznamenaných výkonů do počítače, kde mohou být vyhodnocovány, nebo sdíleny s dalšími sportovci.

Délka pojezdu a nosnost

Délka pojezdu určuje vzdálenost lavice, po které se pohybuje sedačka. Do velké míry odpovídá délka pojezdu maximální výšce cvičence, pro kterého je trenažér vhodný. Čím tedy delší délka pojezdu, tím vyšší jedinec na trenažéru může cvičit. Obecně je lepší upřednostňovat modely s vyšší délkou, neboť na nich dojde k dokonalejšímu propnutí těla a tím pádem efektivnějšímu tahu.

Dalším důležitým údajem je nosnost trenažéru. Základní modely nabízí nosnost kolem 120 kilogramů, profesionálnější až kolem 150 kilogramů. Je důležité uvědomit si, že hodnota je opravdu maximální možné přípustné zatížení, v praxi je dobré tuto hranici neatakovat a mít vždy minimálně několik kilogramů rezervu.

Skladnost a hmotnost

Většina současných moderních modelů na doma, nebo i do fitka, má skládací konstrukci, které umožňuje velice efektivně šetřit místem. Pokud vertikálním složením veslařským složením nedisponuje, nabízí alespoň celkové postavení do vertikální polohy. Modelů, které žádné složení neumožňují, je velice málo a jedná se zejména o klubové a profesionální stroje.

Hmotnost je v závislosti na konstrukci, provedení a materiálech velice různá. Nejlehčí jsou jednoznačně hydraulické modely, které se pohybují mezi 10 – 20 kilogramy. Za nimi následují magnetické s 20 – 40 kg a nejtěžší bývají zpravidla vzduchové trenažery, které mohou mít 40 kg i více. Vždy však záleží na konkrétním výrobci a modelu.

4.4/5 - (28 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.