Malé spotřebiče do kuchyně,

Vaflovače: Test a recenze 10 nejlepších

Vaflovač je na první pohled malý, ale přitom velmi unikátní kuchyňský spotřebič. Kdo se zamiloval do skvělých belgických vaflí, ten si je díky němu bude moci připravit i v pohodlí svého domova. Kromě tohoto druhu zvládne také srdíčkový nebo květinový tvar. Hlavní předností je jak rychlost přípravy, tak celková jednoduchost.

Podobně jako toustovač, i waflovač může nabídnout více funkcí, a kromě vaflí ho tak lze použít třeba na přípravu toastů, muffinů nebo na klasické grilování. Takový vaflovač 3 v 1 se stává všestranným pomocníkem, ať je chuť na sladké i na slané.

Zohlednit byste měli nejen příkon, počet vaflí, tvar a materiál ploténky, rozměry vaflovače, ale i počet funkcí a s tím spojené vlastnosti. Například nepřilnavost plotýnek a jejich omyvatelnost v myčce. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší vaflovače a jejich recenze.

Nejlepší vaflovače – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších vaflovačů z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Severin WA 2103GRAEF WA80DeLonghi SW12C.BKAriete Party Time ART 187Concept VF3040Rommelsbacher WA 1000EClatronic WA 3491/WHSteba CM 3Gorenje WCM702PWSteba WE 20 VOLCANO BLACK
Hmotnost1,6 kg2,6 kg2,5 kg1,3 kg1,6 kg2 kg1,2 kg1,8 kg3 kg1,9 kg
Tvar vaflíSrdceSrdceČtverecČtverecČtverecSrdceSrdce-SrdceSrdce
Nepřilnavý povrchAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 vaflovačů

Severin WA 2103

Severin WA 2103 recenze a test

Vaflovač Severin WA 2103 je pomocníkem pro každého, kdo doslova miluje chutné vafle. K dispozici jsou 2 pečící desky, které mají nepřilnavý povrch. To se podepisuje na jednoduchosti přípravy, i na snadném čištění. Díky dobré hodnotě příkonu o velikosti 1 200 W je přístroj velmi rychle nahřátý, stejně jako je spojený i s rychlou přípravou jídla.

V čelní části je jednoduchý točný knoflík, který umožní snadné nastavení teploty. Nechybí také 2 diody, červené a zelené barvy. Ty symbolizují jak provoz, tak i to, že je přístroj připravený a nahřátý a je možné začít s přípravou.

Moderní plášť kombinuje nerezový povrch s kvalitní černým plastem. Díky uskladnění ve vertikální poloze dokáže dobře šetřit místo. Celkový plocha je prakticky rozdělena na vytvoření 4 jednotlivých vaflí, které mají tvar trojúhelníku.

Nepřilnavý povrch, plynulé nastavení teploty, 2 pečící desky
Nic zásadního jsme nenašli

GRAEF WA80

GRAEF WA80 recenze a test

Waflovač GRAEF WA80 zaujme už na první pohled. A to jak svou kulatou konstrukcí, tak především svým kvalitním nerezovým vzhledem. Má také tepelně izolované rukojeti, což eliminuje jakékoliv popálení během obsluhy.

K dispozici je celkem 6 pečících úrovní, což se pozitivně podepisuje na dokonalém výsledku, podle potřeby každého strávníka. Samozřejmá je i jednoduchá elektronická regulace teploty. Desky na vafle jsou vyrobeny z nepřilnavého materiálu. Díky tomu se těsto na vafle nepřipéká, stejně jako je zajištěna i jednoduchost a rychlost čištění a údržby obecně.

Příkon o hodnotě 1 200 W má vliv jak na rychlé nahřátí, tak i na krátkou dobu přípravy. Celkem je možné v rámci 1 přípravy vytvořit 5 jednotlivých vaflí, které mají oblíbený tvar srdce. Nechybí snadné ovládání pomocí minimalistického panelu.

6 pečicích úrovní, nepřilnavý povrch, design
Podle některých ohlasů zůstává po vypnutí delší dobu horký

DeLonghi SW12C.BK

DeLonghi SW12C.BK recenze a test

Vaflovač DeLonghi SW12C.BK má velmi elegantní nerezové provedení s robustními nožičkami, které zajišťují jeho maximální stabilitu. Zaujme také svými kompaktními rozměry, a tak ani v malé kuchyni nebude zabírat nijak velké místo. Kladem je i prostor pro schování kabelu, který se jednoduše namotá okolo samotných nožek. Skladovat je možno tento model i vertikálně.

Příkon o hodnotě 800 W plně dostačuje pro běžnou domácí přípravu. Disponuje praktickým uzamykatelným systémem, který se hodí jak během přípravy, tak eliminuje i otevření během manipulace a také skladování.

Nepřilnavý povrch desek eliminuje připalování. Snadná je jejich údržba. Obě 2 je možné vyjmout a buď umýt klasicky, nebo je možné jejich vložení do myčky nádobí. Praktický velký přední úchyt zlepšuje celkovou manipulaci.

Hluboká plotýnka pro hrubší vafle, zamykání
Nižší hodnota příkonu

Ariete Party Time ART 187

Ariete Party Time ART 187 recenze a test

Vaflovač Ariete Party Time ART 187 má velmi netradiční retro design, který kombinuje stylovou červenou barvu s bílými liniemi. Na horní části se nacházejí 2 kontrolky, a to červená a zelená. Ty informují jak o provozu, tak i o situaci, kdy je již vaflovač plně nahřátý a je možné do něho nalévat těsto na vafle.

Výkon tohoto modelu je 700 W a je určený na přípravu 2 kusů vaflí. Ty mají klasický a nejpopulárnějším, tedy čtvercový tvar. Příprava probíhá na 1 plotýnce, která je rozdělena právě na dvojici kusů. K vaflovači je přimontována napevno.

Systém bezpečného zamykání eliminuje otevření jak během přípravy, tak i v době ukládání. Nepřilnavý povrch zjednodušuje přípravu a umožní i snadnou údržbu. Postačí utření běžným ubrouskem. Díky systému navíjení kabelu navíc nikde nepřekáží.

Retro design, rychlost přípravy
Nevyjímatelné desky

Concept VF3040

Concept VF3040 recenze a test

Vaflovač Concept VF3040 zaujme hodnotou příkonu o velikosti 1 000 W. Ten zajistí bleskové nahřátí i velmi rychlou přípravu. Také zaujme materiálem svých plotýnek. Ty jsou vyrobeny z keramiky, což se podepisuje na rovnoměrném vedení tepla a výsledné kvalitě vaflí. Také zaujmou tím, že jsou nepřilnavé, a tak se velmi jednoduše udržují. Celkem lze připravit 2 vafle o čtvercovém tvaru.

Kontrolka provozu a nahřátí dá vědět, kdy je vše připraveno. Díky izolovanému studenému držadlu se není třeba bát popálení během manipulace, ani během přípravy. Nechybí ani prostor pro kabel, který tak nikde nepřekáží.

Moderní je rovněž vzhled, který má obdélníkový tvar a kombinuje využití nerezového materiálu s kvalitním černým plastem. Zaujme i snadná manipulace, a to díky nízké hmotnosti, která činí jenom 1,6 kilogramů. Kompaktní rozměry navíc umožní snadné uložení kamkoliv.

Keramické plotýnky, nízká cena
Plotýnky nejsou vyjímatelné

Rommelsbacher WA 1000E

Rommelsbacher WA 1000E recenze a test

Waflovač Rommelsbacher WA 1000E je opravdu moderním pomocníkem do každé kuchyně. Ukazuje to svou netradiční konstrukcí, stejně jako materiálem. Je vyrobený z nerezové ušlechtilé kartáčované oceli, která napomáhá nejenom luxusnímu vzhledu, ale také jednoduché údržbě a samotnému čištění.

Pečicí plocha je kulatého provedení a má průměr 18 centimetrů. Díky tomu je možné připravit celkem 5 dostatečně velkých vaflí, které mají populární tvar srdíček. Obě pečicí desky mají nepřilnavý povrch, což zjednodušuje přípravu, stejně jako následné čištění.

Teplotu přípravy je možné plynule regulovat. Indikátor sám upozorní, kdy je vše připraveno. Díky izolované rukojeti je eliminováno možné riziko popálení. Má praktický prostor pro uchování kabelu a skladovat ho lze i ve vertikální poloze.

Unikátní design, regulace teploty
Vyšší cena a rozměry

Clatronic WA 3491/WH

Clatronic WA 3491/WH recenze a test

Vaflovač Clatronic WA 3491/WH má hned několik kladů. Prvním jsou určitě kompaktní rozměry, který jsou spojeny rovněž s nízkou váhou, která je 1,2 kilogramů. Zároveň to neznamená, že by nabídl možnost tvorby malých vaflí. Je tomu právě naopak. Pečicí plocha má průměr dobrých 18 centimetrů a je rozdělena tak, aby vytvořila 4 vafle ve tvaru srdcí.

Zaujme možnost snadného skladování jak ve vertikální, tak i horizontální poloze. Na rychlost přípravy má vliv příkon o hodnotě 1 200 W. Dále nechybí kontrolka provozu a připravenosti, díky čemuž se proces nijak výrazně nezdržuje.

Pečicí plochy mají nepřilnavý povrch, a tak nehrozí připalování, stejně jako je zajištěna i jednoduchá údržba. Plynule nastavitelný termostat umožní zvolit optimální teplotu. Kladem je i izolovaná rukojeť, nebo praktická pojistka eliminující přehřátí.

Dobrý příkon, ochrana proti přehřátí, plynulý termostat
Bez vyjímatelných desek

Steba CM 3

Steba CM 3 recenze a test

Vaflovač 3 v 1 Steba CM 3 je dobrým pomocníkem pro každého, kdo má chuť na přípravu domácích pochoutek. Zde umožní přípravu populárních muffinů, stejně jako oblíbených cake-pops a dále nelze opomíjet ani zajímavé donuty. To vše v pohodlí domova, díky 3 nepřilnavým formám, kde však chybí ta klasická, na běžné belgické vafle.

Nepřilnavý povrch forem usnadní jak čištění, tak eliminuje připalování během přípravy. Jídla lze vytvářet i bez nutnosti použití oleje. Systém Easy-click-off je spojený s jednoduchostí výměny forem. Na nich je možné připravit i slané pokrmy. Příkon tohoto modelu je dostačujících 800 W.

Díky světelné kontrolce je možné přesně zjistit, kdy je přístroj nahřátý a kdy je možné začít s přípravou. Protiskluzové nožičky také výrazně zvyšují stabilitu při chystání pokrmů. Konstrukce nabídne i prostor pro uschování napájecího kabelu.

Celkem 3 formy, systém Easy-click-off
Bez formy na belgické vafle

Gorenje WCM702PW

Gorenje WCM702PW recenze a test

Vaflovač 2v1 Gorenje WCM702PW je pomocníkem, který umožní připravit si vafle sladké i ty slané a dále také oblíbené cupcakes. K tomu poslouží 2 formy, které jsou velmi jednoduše vyměnitelné. Jelikož jsou vyjímatelné, je také usnadněna jejich údržba spojená s čištěním. Tomu napomáhá i nepřilnavý povrch, který se ocení i během přípravy.

Skladování je možné v klasické horizontální, tak i vertikální poloze. Nechybí praktický indikátor teploty upozorňující na připravenost, ani bezpečnostní uzavírací mechanismus, který eliminuje problémy při přípravě a skladování.

Izolované rukojeti jsou zárukou snadné manipulaci hlavně během provozu. Připravit je možné buď 5 vaflí o oblíbeném tvaru srdce, nebo díky druhé formě 7 takzvaných cupkakes. Přesná hodnota příkonu činí 700 W. Gumová základna navíc zvyšuje celkovou stabilitu při použití.

Plotýnky na vafle a cupcakes, údržba desek
Větší váha oproti srovnávaným modelům

Steba WE 20 VOLCANO BLACK

Steba WE 20 VOLCANO BLACK recenze a test

Vaflovač Steba WE 20 VOLCANO BLACK je připravený rychle a jednoduše připravit 4 dokonalé vafle takzvaného belgického stylu. Unikátem konstrukce není jenom zajímavý design kombinující nerez a také černý plast. Nechybí praktický inovativní otvor na naplnění. Ten zajistí přesné odměření těsta i to, že se ho nalije přesně tolik, aby nedošlo k nežádoucímu přetečení.

Díky nepřilnavému povrchu stačí naprosté minimum tuku. Materiál se podepisuje i na jednoduchosti a rychlosti samotného čištění. Díky izolované rukojeti nehrozí riziko popálení během obsluhy. Ukládat je možné tento model jak v horizontální, tak i vertikální poloze.

Příkon činí 700 W a stav provozu signalizuje praktická kontrolka. Druhá kontrolka signalizuje stav spojený s tím, že je přístroj nahřátý a je možné začít s přípravou. Prostor pro uložení kabelu eliminuje to, že by překážel.

Otvor pro naplnění a eliminaci přetečení
Pevně namontované desky

Jak vybrat vaflovač

Na trhu lze najít dvě varianty. První je klasický waflovač, který umožní přípravu jenom klasických vaflí. Potom existují i modely označované jako vaflovač 3v1. Jejich specifikem je to, že použití dokážou výrazně rozšířit. V nich je poté možné připravit třeba donuty, oblíbené cupcakes (muffiny), stejně jako je lze použít na toasty a grilování, nebo na přípravu slaných pokrmů. Typ možné přípravy se odvíjí od typu desek, které takový model nabídne.

Materiál konstrukce

Roli při výběru hraje také jeho konstrukce. Vaflovač bývá vyrobený ze dvou materiálů. Tím lepším je nerez, který nejenom dobře vypadá, ale nabídne i lepší kvalitativní vlastnosti. Negativem je určitě o něco vyšší cena. Druhý obvyklým materiálem je plast, který zaujme hlavně svou cenovou dostupností. Některé firmy se snaží materiály kombinovat a vytvářejí elegantní provedení, které kombinuje například nerez s kvalitním černým plastem.

Tvary vaflí

Vaflovač vybírejte také podle jeho tvaru, od kterého se obvykle odvíjí i tvar samotných pečicích desek. A z toho následně plyne to, jaký tvar budou mít samotné vafle. Klasikou jsou vafle čtvercové nebo obdélníkové. Jde o poměrně běžný typ a označují se také jako belgické vafle. Jde tak o odkaz k originálnímu produktu. Jsou však i provedení, které mají kulatou konstrukci, která umožní vytvořit tvar jiný. Známé jsou například tvary trojúhelníkové neboli srdíčka, stejně jako nelze opomenout provedení, které připomíná například květiny.

Plotýnky a jejich povrch

Je standardem, že povrch plotýnek je obvykle nepřilnavý. To znamená, že je eliminováno připékání, stejně jako to, že není třeba nijak velké množství oleje, což usnadňuje rovněž údržbu. Ve většině případů se používají kovové materiály, které jsou potažené nepřilnavou vrstvou (teflonem). Najít však můžete i waflovač, jehož plotýnky jsou keramické, které dobře rozvádí teplo.

Počet vaflí

Důležitou roli má také počet vaflí, které dokáže přístroj připravit. Tento parametr lehce souvisí i s jeho celkovou velikostí, nebo s jeho tvarem. Pokud jde o belgické vafle, kdy je vytvářen čtverec nebo obdélník, tak nabídne drtivá většina variant možnost připravit si 2 vafle. U jiných tvarů je standardem, že lze v rámci jedné přípravy vyrobit 4 – 5 vaflí.

Příkon

Má vliv jak na to, s jakou rychlostí bude vaflovač nahřátý, tak na to, za jak rychle mohou být vafle hotové. Modely s nižším příkonem mají hodnotu okolo 700 W, což pro nenáročné domácí použití plně dostačuje. Lepší modely však umí nabídnout příkon okolo hodnoty 1 000 W a vyšší.

Vlastnosti a funkce

V případě skladování by měla zaujmout možnost využít jak horizontální, tak i vertikální pozici. Dále je kladem zamykací bezpečnostní systém, který by eliminoval otevření obou částí. Funkcí, která je praktická u přípravy, je regulovatelná možnost teploty díky termostatu, stejně jako možnost využití indikátoru – kontrolky která upozorní na to, že je waflovač již kompletně nahřátý.

4.4/5 - (9 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.