Malé spotřebiče do kuchyně,

Topinkovače: Recenze 10 nejlepších

Topinkovač je jedním z menších spotřebičů, které lze využít v domácnosti pro přípravu pochoutek, jakými jsou topinky. Ty není nutné připravovat nezdravě na pánvi, na oleji, nebo složitě v klasické troubě či v jiných zařízeních. Opékač topinek zajistí zdravou, jednoduchou a také rychlou přípravu.

Pojmenování může mást, ale topinkovač nemusí být určený jenom k opékání klasického chleba, případně stále populárnějšího toustového chleba. Pokud disponuje nástavcem na pečivo a rozpékačem, můžete si snadno připravit i bagety a housky. Dalším specifikem je variabilní, tedy nastavitelná šířka štěrbin, která umožní opéct i krajíc chleba.

Zohlednit byste měli nejen příkon, materiál, počet štěrbin a množství topinek, ale i specifické vlastnosti. Například zda umožňuje opékání z jedné strany, rozmrazování (rozpékač pečiva), nebo zda obsahuje přihrádku na drobky. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší topinkovače a jejich recenze.

Nejlepší topinkovače – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších topinkovačů z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelKonstrukcePočet topinekMateriál 
DeLonghi Icona CTO2003B recenze a testDeLonghi Icona CTO2003BDvouštěrbinový2Kov
Kenwood TTM610 recenze a testKenwood TTM610Jednoštěrbinový4Kov
Bosch TAT3A001 recenze a testBosch TAT3A001Jednoštěrbinový2Plast
Hyundai TO 307 SS recenze a testHyundai TO 307 SSDvouštěrbinový2Kov
ETA Ela 016690000 recenze a testETA Ela 016690000Dvouštěrbinový2Kov
Gallet Creon GRI 200 recenze a testGallet Creon GRI 200Dvouštěrbinový2Plast
Electrolux EAT3300 recenze a testElectrolux EAT3300Dvouštěrbinový2Kov
Bosch Styline TAT8611 recenze a testBosch Styline TAT8611Dvouštěrbinový2Plast
KitchenAid Artisan 5KMT2204EER recenze a testKitchenAid Artisan 5KMT2204EERDvouštěrbinový2Kov
Tefal TT360131 recenze a testTefal TT360131Dvouštěrbinový2Plast

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 DeLonghi Icona CTO2003BKenwood TTM610Bosch TAT3A001Hyundai TO 307 SSETA Ela 016690000Gallet Creon GRI 200Electrolux EAT3300Bosch Styline TAT8611KitchenAid Artisan 5KMT2204EERTefal TT360131
Příkon900 W1080 W980 W900 W900 W750 W870 W860 W1250 W850 W
Přihrádka na drobkyAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoNeAnoAno
RozpékačNeNeZabudovanýOdnímatelnýOdnímatelnýNeOdnímatelnýZabudovanýNeOdnímatelný
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 opékačů topinek

DeLonghi Icona CTO2003B

DeLonghi Icona CTO2003B recenze a test

Topinkovač DeLonghi Icona CTO2003B má velmi povedený modrý design, který se bude zaručeně dokonale vyjímat v každé kuchyni. Jedná se o řešení určené pro 2 topinky. Konstrukce je nerezová, a to ve spojení s tím, že tělo je lakované.

Mezi hlavní přednosti daného řešení patří i to, že má moderní elektronickou kontrolu opékání. Dále je jeho kladem také to, že má funkci extra-zdvih. Díky ní je možné bez problémů vyjmout i menší kousky chleba. Zaujme také snadné údržba. Díky hladkému povrchu stačí topinkovač jednoduše otřít.

Ve spodní části má topinkovač umístěná speciální tácek na drobky. Ten stačí vyjmout a následně vysypat. Hitem je i všestrannost, kdy kromě klasického opékání umí také rozmrazovat, či umí také opékat jen z jedné strany. Jeho příkon je 900 W, umožní regulaci opékání a během provozu zaujme i velmi povedené neonové podsvícení.

Zajímavý design, opékání z jedné strany, extra zdvih
Nemá rozpékač

Kenwood TTM610

Kenwood TTM610 recenze a test

Kenwood TTM610 je topinkovač na 4 topinky a má všestranné funkce, které umožní jak klasické opékání, zapékání, tak i možnost ohřívání. Nechybí ani široká škála různých programů, jako je Panini, Croissant, Bagel nebo Toast. A to s ohledem na to, jaké konkrétní pečivo má být připravováno.

Moderní funkcí je také ta s názvem Peek and View, která umožní snadno sledovat samotný průběh přípravy pečiva. Vyjmutí je díky zvedací páčce maximálně jednoduché a rychlé. Díky vyjímatelné spodní misce je výrazně usnadněno samotné čištění a údržba.

Celkem je možné připravit 4 topinky, a to poměrně rychle, díky příkonu 1 080 W. Konstrukce je jednoštěrbinová, což je vzhledem k počtu topinek obzvláště zajímavé (dostatečná šířka). Samozřejmé je použití i na mrazené pečivo, které umí rozmrazit. Tento model zaujme i stříbrnou barvou.

Přednastavené programy, rozmrazování, na 4 topinky
Nemá opékání z jedné strany

Bosch TAT3A001

Bosch TAT3A001 recenze a test

Jednoštěrbinový topinkovač Bosch TAT3A001 je s rozpékačem a vybavený dlouhou štěrbinou s názvem Compact Class, který zajistí pohodlné opékání i celého velkého krajíce chleba. Stejně tak nechybí ani praktická funkce centrování. Stupeň opečení jde jednoduše a také plynule regulovat. Aby nedošlo ke vzpříčení pečiva, je tento model vybavený speciální pojistkou.

K dispozici je i nástavec na rozpékání pečiva, díky kterému lze připravit různé bagetky a další. Celkový příkon tohoto modelu je až 980 W, což je dostačující hodnota. Svým provedení je určený pro 2 krajíce chleba nebo pro 2 tousty. Má také zásuvku na drobky, která eliminuje nepořádek a usnadní čištění.

V případě nutnosti přerušit opékání je k dispozici osvětlené tlačítko stop. Díky plošnému tělesu je zajištěná celková rovnoměrnost. Dále je součástí konstrukce zařízení na jednoduché zvedání toustů po opečení, a tak i snadné vyjmutí ze spotřebiče.

Šterbina Compact Class, zásuvka na drobky, nástavec na pečivo
Bez rozmrazování

Hyundai TO 307 SS

Hyundai TO 307 SS recenze a test

Dvouštěrbinový topinkovač Hyundai TO 307 SS je určený pro 2 plátky pečiva a svým vzhledem zaujme, hlavně pro nerezové provedení. Součástí je také rozpékač na pečivo, díky kterému je možné připravit chutné housky, bagetky a jiné druhy. Kromě funkce ohřívání je tak k dispozici i funkce rozmrazování.

Topinkovač je vyrobený z kvalitní nerezavějící oceli a o skvělé výsledky se stará také dobrý příkon, který je 900 W, což je spojeno i s rychlou přípravou. Nechybí možnost zvolit si stupeň propečení, kdy je na výběr ze 7 jednotlivých stupňů, se snadnou volbou díky otáčivému tlačítku.

Díky světelným kontrolkám je možné mít vše dokonale pod kontrolou. Po upečení se pečivo automaticky zvedne, pro snadné vyjmutí. Co nechybí, to je i samozřejmá zásuvka určená na drobky. Navíc má i praktickou funkci Cancel.

Automatické zvednutí po upečení, rozpékač na pečivo, 7 možností nastavení
Bez centrování

ETA Ela 016690000

ETA Ela 016690000 recenze a test

Dvouštěrbinový topinkovač ETA Ela 016690000 je určený pro umístění a opečení 2 kusů topinek. Dále disponuje i funkcí, která nabídne možnost pozvolného rozmrazení. Poradí si ale i s bagetkami nebo houskami. A to díky nástavci na praktické rozpečení, který je odnímatelný a snadno umístitelný nahoru.

Aby byl zajištěný dokonalý výsledek, je možné zvolit si intenzitu ohřevu v rámci hned 7 jednotlivých stupňů. V případě nutnosti okamžitého přerušení je k dispozici tlačítko Stop. Kdo na své tousty spěchá, ten ocení dobrý příkon, který je 900 W. Nechybí praktická světelná signalizace, která informuje o aktuální stavu.

Díky přihrádce na drobky je hračkou i samotný úklid. S ohledem na nerezové provedení je zajištěno i to, že bude skvěle vypadat také v moderních kuchyních. Jedinou funkcí, kterou nedisponuje, je vlastnost takzvaného centrování.

7 stupňů, dobrý příkon, signalizace
Nemá vlastnost centrování

Gallet Creon GRI 200

Gallet Creon GRI 200 recenze a test

Malý topinkovač Gallet Creon GRI 200 je určený k přípravě hned dvou plátků vašich topinek. Zároveň má kompaktní rozměry, díky čemuž se snadno vejde i do menších kuchyní. Má jednodušší design, který kombinuje červenou a také bílou barvu.

Kladem je také to, že po uplynutí doby přípravy se automaticky vypne. Dále dojde k nadzvednutí samotného pečiva. Aby byla příprava skutečně rychlá, disponuje tento model příkonem 750 W. Nechybí ani praktické kontrolky upozorňující na jeho provoz. Praktická je také přihrádka na drobky, díky které je zajištěna snadnější údržba a také rychlejší úklid.

Kromě klasického opékání jsou k dispozici ještě 2 další funkce. Tou první je možnost ohřívání a tou druhou je funkce rozmrazování. Mezi praktickou funkci je řazeno rozhodně i automatické vypínání. Opékat tousty nebo chleby je možné výhradně jen z obou stran.

Cena/výkon, kompaktní rozměry, regulace opékání
Bez rozpékače

Electrolux EAT3300

Electrolux EAT3300 recenze a test

Opékač topinek Electrolux EAT3300 má celkem 2 otvory, což znamená možnost připravit si hned dvojici chlebů. Ty nemusí být jedou možností, protože u tohoto modelu je k dispozici i integrovaný ohřívač housek a podobného pečiva. O jistotu dobré rychlosti se stará příkon o hodnotě 870 W. O dokonalý výsledek pak schopnost vycentrování chleba.

Intenzitu opečení je možné snadno zvolit, jelikož k dispozici je celkem 7 stupňů samotného nastavení. Dále není problémem využít i funkci rozmrazování. Specifikem u tohoto modelu je červená kontrolka, která dá vždy na vědomí, že je vaše jídlo hotové.

Konstrukce zajistí i maximální bezpečnost, díky chladnému povrchu i při přípravě. Díky výtahu s vysokým zdvihem je zase zajištěno snadné vyjmutí. Že po přípravě nezbude nepořádek, to dokáže jednoduše zajistit vyjímatelná miska určená na drobky.

Integrovaný ohřívač housek, kontrolka ohřevu
Pouze oboustranné opékání

Bosch Styline TAT8611

Bosch Styline TAT8611 recenze a test

Topinkovač Bosch Styline TAT8611 má 2 štěrbiny, a tak můžete ještě druhý krajíc chleba bez problémů přidat. Dokonalé opečení zajistí systém s názvem AutoHeat Control, který se stará o to, aby byla elektronicky regulována teplota při opékání. Dále je k dispozici ohřev Mirror heating, který využívá křemíkové sklo, jež zajistí šetrnou přípravu.

Díky tepelně izolovanému opláštění je zajištěna bezpečnost a eliminace popálení. Nechybí jak praktické tlačítko Stop, tak i funkce která sama vycentruje chleba. Součástí konstrukce je i jednoduché zařízení na zvednutí toustů po upečení.

Celkový příkon tohoto modelu je dobrých 860 W. Kromě toho, že upeče topinky, si poradí také s rozmrazováním. Praktickou funkcí je zabudovaný rozpékač na ostatní pečivo. Co však zabudováno není, to je přihrádka na drobky.

Mirror heating, AutoHeat Control, rozpékač
Nemá přihrádku na drobky

KitchenAid Artisan 5KMT2204EER

KitchenAid Artisan 5KMT2204EER recenze a test

KitchenAid Artisan 5KMT2204EER není jednoštěrbinový topinkovač, jelikož má štěrbiny hned dvě, a tak slouží k přípravě hned 2 chlebů nebo toastů. Dále zaujme i svým velmi elegantním designem, který je spojený také s výraznou červenou barvou. Díky tomu najde místo v každé moderní kuchyni. Zároveň se pyšní i robustní kovovou konstrukcí.

Výrobce na něho dává záruku 5 let, čímž jenom potvrzuje jeho kvalitu. K té se váže i příprava jídla, kdy je možné zvolit jednu ze 7 možností opékání. Časovač disponuje LED indikátorem a díky automatickému senzoru je pečivo hotové vždy v pravou chvíli.

Disponuje také mřížkou na sendviče, možností jednostranného opékání baget a housek nebo i tím, že lze jednoduchým způsobem rozmrazovat pečivo. Nadchne také celková výše příkonu, která má hodnotu nadprůměrných 1250 W. Rovněž nechybí praktický odnímatelný tácek na drobky.

Stylový design, 7 režimů opékání, Auto Sensor
Vyšší cena

Tefal TT360131

Tefal TT360131 recenze a test

Opékač topinek Tefal TT360131 má jednodušší bílé provedení a celkem disponuje dvěma štěrbinami, čímž je určený pro opékání hned 2 krajíců chleba, nebo 2 toastů. Aby byly připravené doslova dokonale, je zde možnost zvolit si jeden ze 7 stupňů jednotlivého opékání. Dále je zde k dispozici také funkce Stop, která umožní okamžité přerušení konkrétní přípravy.

Díky příkonu o hodnotě 850 W je zajištěna dobrá rychlost přípravy. Součástí konstrukce je i ohřívač pečiva na rohlíky, housky či croissant. Díky velkým štěrbinám není problém použít i silnější krajíce chleba. Díky funkci High-lift je možné pečivo snadno zvednout, a tedy i bezpečně vyjmout.

Případné drobky zůstávají ve spodní přihrádce, kterou je možné vyjmout a snadno vysypat. Konstrukce disponuje i prostorem pro umístění přívodní šňůry. Díky tepelně izolovanému plášti nehrozí popálení.

Funkce High-lift, rozmrazování a rozpékání
Hlučné vypínání

Nejprodávanější topinkovače

Nejprodávanější topinkovače na trhu jsou ty od značek: Bosch, Lidl (Silvercrest), Sencor, Philips, Eta, Tefal. Nejlevnější topinkovač pořídíte už od 400 Kč.

Jak vybrat topinkovač

Jedna z věcí při výběru topinkovače, je materiál, ze kterého je vyrobený. Klasikou u levnějších a jednodušších modelů je plast, který je často spojený s bílou barvou. Kvalitnější řešení už využívá nerez. Ten působí luxusnějším dojmem, je lesklý, ale může vyžadovat náročnější údržbu. Někdy může být nerez lakován, třeba do červeného, modrého i jiného odstínu.

Počet topinek

Existují dvě hlavní provedení. Základní topinkovač je určený k přípravě 2 topinek. S touto verzí se setkáte nejčastěji. Existují ale i topinkovače větší, na 4 topinky. Ty se hodí do větších domácností. Potom už tu jsou spíše unikáty, jako je třeba varianta určená na 6 topinek, nebo jednoštěrbinový topinkovač, na jeden jediný chléb.

Rychlost přípravy a příkon

Právě příkon, který opékač topinek může mít, je jednou z velmi důležitých hodnot, na které je třeba hledět. Právě výše příkonu ovlivňuje i rychlost, s jakou je topinka hotová. Většina modelů to zvládne v rozmezí 2 – 3 minuty. Nejdelší čas má topinkovač s nejnižším příkonem okolo 700 W. optimální volbou jsou řešení s hodnotou okolo 900 W, což lze označit jako za zlatý střed. Nejlepší modely mohou disponovat i příkonem nad 1 000 W, a to dokonce okolo hodnoty 1 300 W.

Možnosti regulace propečení

Zde existují různé možnosti. Pokud patří topinkovač do kategorie nejlevnější, tak obvykle nedisponuje funkcí předehřátí, ale jenom časovačem. Daná příprava nemusí být úplně přesná a vždy dokonalá. Modernější topinkovač už může nabídnout možnost předehřátí, s čímž je spojeno také to, že výsledek je dokonalejší. Čím plynulejší je navíc regulace, tím lépe. U některých modelů není problém využít i 7 stupňů

Nejpokročilejší modely se nejenom sami předehřejí, ale mají automatické senzory a systémy. Upozorní jak na to, kdy je vhodná doba pro vložení topinky, tak monitorují i propečenost a ve chvíli, kdy je chléb hotový, se sami vypnout.

Údržba a čištění

Čím jednodušeji je možné topinkovač udržovat, tím samozřejmě lépe. Pokud jde o vnější údržbu, je vhodné sáhnout po variantách s hladkou plochou, kterou stačí jednoduše otřít. Pokud jde o vnitřní čištění, má dnes valná většina modelů vyjímatelnou mističku na drobky, kterou lze hravě vysypat.

Funkce topinkovače

Základní funkcí je klasické opékání pečiva a tvorba topinek. Některé mají i funkci, kdy je možné využít opékání jenom z jedné strany. Problémem nemusí být ani pražené pečivo, které se pozvolna rozmrazí. Zajímavou funkcí může být ta s názvem Peek and View, sloužící k zastavení procesu a kontrole. Kompletní zastavení nabídnou tlačítka Stop nebo Cancel, které lze dnes najít vlastně na jakémkoliv současném modelu.

Praktickými funkcemi může být automatické vysunutí nebo zasunutí, stejně jako využívání zvukových signalizací, které upozorní na určitou část procesu. Z hlediska konstrukce je praktickou vlastností rošt, dále izolovaný plášť, ale i různé indikátory.

4.5/5 - (27 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.