Outdoor,

Nejlepší termosky: na jídlo, pití, pro děti | Recenze, test

Termoska je dobrým pomocníkem pro každého, kdo si chce dopřát svůj teplý nebo naopak studený nápoj i delší dobu po jeho přípravě. Velkou výhodou, kterou dnes termoska má, je její velká univerzálnost. Je v podstatě jedno, jaký nápoj se do ní připraví a jaký je v ní přenášen. Některé modely se už navíc neomezují jen na klasické pití. Existuje i termoska na jídlo a některé termosky určené dětem mohou mít například i oblíbené brčko.

Zatímco klasický termohrnek je určený již na samotnou konzumaci, termosky jsou využívány hlavně na transport daných nápojů, a to pokud možno v požadované teplotě po co nejdelší možnou dobu.

Termoska může být využita jak běžnými lidmi, kteří si chtějí teplý nebo studený nápoj vychutnat během svých standardních cest, tak může být využita i outdoor nadšenci, kteří si ho chtějí dát na zahřátí bez toho, aniž by museli nápoj v daný čas zdlouhavě a komplikovaně vařit.

Sortiment termosek je dnes opravdu bohatý jak s ohledem na jejich možné využití, tak s ohledem na velikosti a objemy, které nabízí. Naprostá většina současných termosek je nerezových a dvouplášťových, rozdíly jsou v jejich určení a systému uzávěru. Ten bývá nejčastěji mechanický (tlačítkový), nebo šroubovací. Velkoobjemové termosky mají často dávkovací uzávěr, a to třeba v provedení pumpičky. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší termosky a jejich recenze.

Nejlepší termosky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších termosek z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelObjemUrčeníUzávěr 
Termoska Esbit recenze a testTermoska Esbit1 lNápojeŠroubovací, mechanický
Tescoma Constant nerez recenze a testTescoma Constant nerez1 lNápojeMechanický
Termoska na jídlo Esbit recenze a testTermoska na jídlo Esbit0,75 lJídloŠroubovací
Tescoma termoska Constant recenze a testTescoma termoska Constant1,2 lNápojeDávkovací
Skip Hop Zoo recenze a testSkip Hop Zoo0,32 lJídlo, dětskáŠroubovací
Banquet OK Culinaria recenze a testBanquet OK Culinaria1,9 lNápojeDávkovací
Suavinex MNL recenze a testSuavinex MNL0,5 lNápoje, dětskáMechanický
B.BOX Termoska s brčkem recenze a testB.BOX Termoska s brčkem0,35 lNápoje, dětskáMechanický, brčko
Stanley Legendary Classic recenze a testStanley Legendary Classic1,9 lNápojeŠroubovací
Lamart LT4008 Branche recenze a testLamart LT4008 Branche0,42 lNápojeMechanický

Zobrazit celou nabídku

Recenze 10 termosek

Termoska Esbit

Termoska Esbit recenze a test

Termoska na čaj Esbit VF1000ML je samozřejmě využitelná i na celou řadu dalších nápojů, její objem totiž činí dostatečný 1 litr. Výška termosky je 27 centimetrů a její celkový průměr činí 9 cm. Zaujme i poměrně nízká váha, která činí pouze 537 gramů. To však nejsou jediné její přednosti. Jedná se o dvouplášťové řešení, které je vyrobeno z nerezové oceli. Vnitřní část je potažena vrstvou stříbra, které dokáže zajistit lepší udržení tepla.

V případě nápoje nalitého v bodě varu lze očekávat, že za 12 hodin bude mít při uchování termosky v normálních podmínkách teplotu kolem 75 stupňů Celsia. Vnitřní povrch ze stříbra navíc zajistí antibakteriální vlastnosti a eliminuje i nepříjemné usazování kalu a dalších nečistot. Již vzhledem k vyšší ceně se nechá předpokládat, že se jedná o velice kvalitní termosku, což mimo jiné doplňuje fakt, že disponuje dvojicí uzávěrů. Podle potřeby ji opatříte buďto šroubovacím, nebo mechanickým uzávěrem.

Tescoma Constant nerez

Tescoma Constant nerez recenze a test

Termoska Tescoma Constant nerez je dvouplášťovou variantou termosky, která využívá vakuového principu. Díky provedení z kvalitního nerezu je zajištěna jak odolnost a dlouhá životnost, tak i odolnost vůči korozi. Kladem je také povedený vzhled, který dotváří několik drobných černých prvků. Celkový objem termosky je 1 litr a je určena pro uchování nejenom jakýchkoliv teplých, ale i jakýchkoliv studených nápojů.

Průměr termosky je klasických 9 centimetrů a její hmotnost činí pouze 400 gramů, což je zárukou jednoduchého transportu. Vybavena je jedno dotykovým uzávěrem pro pohodlné otevření i zavření, což zaručuje nalévání nápoje s minimální ztrátou teploty. Horní část termosky poslouží také jako praktický hrneček na nápoj, kterému v tomto případě nechybí ani malé a praktické ouško.

Termoska na jídlo Esbit

Termoska na jídlo Esbit recenze a test

Termoska na jídlo Esbit zaujme už na první pohled, má totiž práškovou povrchovou úpravu, která působí moderně a nadčasově. Také nadchne svou kvalitou, díky které je určena i pro náročné outdoorové použití. Zde oceníte i protiskluzovou úpravu materiálu. Celkový vnitřní objem termosky je 0,75 litru, její výška činí16 cm a průměr 10,8 cm, nadchne tak svou celkovou kompaktností.

Šroubovací víčko termosky lze využít i jako praktický hrnek, nebo také jako misku. Díky širokému hrdlu je zajištěn jak dobrý přístup k jídlu, tak i bezproblémové čištění. Majitelé oceňují i nízkou váhu, která je pouze 470 gramů. Ať už ji využijete v přírodě, v práci, nebo bude použita jako termoska na zmrzlinu, svou kvalitou i vlastnostmi udržení teploty nezklame.

Tescoma termoska Constant

Tescoma termoska Constant recenze a test

Termoska na kávu Tescoma Constant vypadá na první pohled jako klasická konvice, oproti ní je však velkou předností dlouhodobé udržení teploty. Není vhodná jenom na teplé nápoje, hodí se i na uchování těch studených. Jde o dvouplášťovou vakuovou termosku, která zaujme i možností velmi jednoduchého nalévání, a to prostřednictvím systému dávkovače, kdy nedochází ke ztrátě vnitřní teploty.

Oproti konkurenčním produktům má větší objem, a to až 1,2 litru. To se však podepisuje i na její velikosti a vyšší váze, která činí 750 gramů. Výrobce slibuje mimořádnou kvalitu a dlouhou odolnost, což je potvrzeno i tím, že je na produkt poskytována prodloužená záruka v délce celých 5 let. Spotřebitelům se líbí její kvalitní a nerezové provedení, zmiňují také často praktičnost a dobrý poměr ceny a kvality.

Skip Hop Zoo

Skip Hop Zoo recenze a test

Skip Hop termoska Zoo je ideální termoska na jídlo pro děti, a to pro svůj design, na kterém je povedený motiv pejska, nebo může být spoustu dalších grafik zvířátek. Výrobce samozřejmě kladl důraz na kvalitní materiály, a tak se v termosce nevyskytují látky jako BPA, ftaláty a další. Vyrobena je z nerezu a plastových součástí, z plastu je spodní část, víčko a také praktická vidlička určená k nabírání jídla, které lze v termosce uchovávat.

Její rozměry jsou 12 centimetrů na výšku a 8,5 centimetrů na průměr. Celkový objem činí 325 mililitrů. Pokrm dokáže v závislosti na okolní teplotě udržet po dobu zhruba 5 – 7 hodin. Díky velkému průměru je umožněno poměrně snadné čištění a negativem pro mnohé může být fakt, že není doporučeno mytí v myčce nádobí. Výrobek pochází jako mnohé další z Číny a o to více potěší, že konkrétně tento splňuje přísné evropské standardy ASTM & EN14372.

Banquet OK Culinaria

Banquet OK Culinaria recenze a test

Termoska s pumpičkou Banquet OK Culinaria zaujme především svým objemem, který činí 1,9 litrů. Díky tomu lze uchovat dostatečné množství teplého i studeného nápoje pro větší skupinu lidí. Vnitřek termosky je tvořený skleněnou vložkou, která napomáhá udržení teploty po dlouhou dobu. Rizikem však může být křehkost, a proto není doporučeno používat led.

Velmi praktickou funkci nabízí integrovaná pumpa, pomocí které je možné jednoduše nalít nápoj do šálku či skleničky a neztratit tím příliš tepla zevnitř nádoby. Termoska zaujme dále svým povedeným designem který kombinuje stylový nerez s černými plastovými díly. Její celková výška je 39 centimetrů a její univerzálnost potěší až na dvě výjimky, není vhodná pro uchování sycených nápojů a pro uchovávání jakýchkoliv mléčných nápojů.

Suavinex MNL

Suavinex MNL recenze a test

Termoska na příkrmy Suavinex MNL je přímo určená všem malým dětem. Potvrzuje to svým povedeným designem, který využívá růžovou či modrou barvu a motiv medvídka. Kladem jsou i praktické vlastnosti, dokáže konkrétní pokrm, ale i jakýkoliv nápoj udržet při požadované teplotě až po dobu 4 hodin. Praktickou vlastností je široké hrdlo a také zaoblené hrany, což napomáhá jejímu čištění.

Celkový objem má tato dětská termoska přesně 500 mililitrů a pyšní se také nízkou hmotností, která je pouze 370 gramů. Vnitřní plášť je vyrobený z nerezové oceli, která neabsorbuje jakékoliv pachy, ani zápachy. Praktickou vlastností je speciální ventil na nalévání nápojů, který lze aktivovat pouhým stisknutím. Je vhodná pro děti již od narození a výrobce nedoporučuje její mytí v myčce nádobí, na což je potřeba myslet.

B.BOX Termoska s brčkem

B.BOX Termoska s brčkem recenze a test

Termoska pro děti B.Box může být použita především na klasické nápoje. Starším dětem tato termoska s brčkem umožní samostatné a bezproblémové pití, brčko je vyrobeno ze silikonu a umožní vypít i poslední zbytky nápoje. Její předností je povedený design, jenž kombinuje nerezovou část s prvky plastovými, které jsou vyvedeny v různých zajímavých barvách.

Díky kvalitnímu provedení umí po dobu 7 hodin udržet studené nápoje a po dobu 5 hodin nápoje teplé. Celkový objem činí pro děti dostatečných 350 mililitrů a zaujme jednoduchým používáním, kdy stačí pouze stisknout příslušné tlačítko a víčko se samo otevře. Velmi praktická je její údržba, na rozdíl od řady konkurenčních termosek umožňuje mytí v myčce na nádobí. Povedené zpracování nechává odkaz i na zmíněném víčku, kde je umístěno praktické držátko pro snadné přenášení, či zavěšení.

Stanley Legendary Classic

Stanley Legendary Classic recenze a test

Termoska Stanley Legendary Classic zaujme především svým černým designem, stejně jako kvalitními materiály. Je vyrobena z nerezové oceli bez BPA a pro udržení požadované teploty využívá dvojité nerezové stěny a vakuové izolace. Je opatřena nátěrem proti praskání, čímž si zachová stále dokonalý vzhled. Díky své konstrukci umí udržet teplý nápoj při požadované teplotě až 24 hodin a studený po dobu 32 hodin.

Nadchne také královským objem, který činí 1,9 litrů. Uzávěr je šroubovací s jistotou stoprocentní těsnosti, negativem může být snad jen vyšší váha, která činí 1 200 gramů. Jinak se jedná o praktického pomocníka, který se v závislosti na bytelném madle snadno přenáší a díky víčku lze mít po ruce vždy i šálek, do kterého lze nápoj nalít.

Lamart LT4008 Branche

Lamart LT4008 Branche recenze a test

Termoláhev Lamart LT4008 Branche spadá do kategorie menších a jednodušších termosek, což se však pozitivně podepisuje také na její nízké ceně. Celkový objem tohoto typu termosky je 420 mililitrů a rozhodně potěší její nízká hmotnost, která činí 370 gramů. Díky kompaktním rozměrům si ji lze vzít v podstatě kamkoliv, jelikož na výšku měří 23,3 centimetrů a její průměr má hodnotu 6,4 cm.

Celá termoska je vyrobena z kvalitní nerezové oceli, kterou doplňuje plastová vrchní část s praktickým mechanismem. Ten stačí pouze stisknout a už je možné nalévat připravené nápoje. Jak vnější, tak i vnitřní část je vyrobena z oceli, což z ní dělá velmi odolný produkt a praktická pojistka v horní části zabraňuje jakémukoliv nečekanému otevření.

Jak vybrat termosku

Termoska je dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy potřebujete udržet jídlo nebo nápoje teplé, či naopak studené. Při výběru je třeba zohlednit řadu věcí, od velikosti, přes určení, až například po použité materiály. Podívejte se, na co se při výběru soustředit primárně.

Konstrukce termosky

Většina termosek na trhu má takzvaný dvojitý plášť. To znamená, že je tvořena vnější vrstvou a následně vrstvou vnitřní, ve které už je samotný nápoj. Jednoduché a dnes už většinou historické termosky využívají vnitřní skleněnou nádobu a prostor kolem ní je vyplněn izolací. Taková varianta může být křehká, ale i velmi těžká. Proto jsou mnohem lepší termosky nerezové. Z oceli je vyrobena vnější i vnitřní část. Místo výplně je vakuum, které napomáhá lepším izolačním vlastnostem.

Materiál

Nejjednodušší a také nejlevnější termosky jsou vyrobeny z plastu. Ten však nemá nijak dobré izolační vlastnosti a nápoj může rychle chladnout (nebo teplat). Lepším řešením jsou nerezové termosky, které už umí udržet teplotu po dobu 6 – 12 hodin. Špičkou je termoska z titanu, která může uchovat teplý nápoj po dobu 24 hodin a studený až po dobu 2 dnů.

Objem

Důležitá vlastnost, se kterou souvisí i využití. Standardem je dnes objem kolem jednoho litru. Větší objem o velikosti kolem 2 litrů může nabízet termoska s pumpičkou, která je spíše stacionárním řešením. Menší objemy naopak mají dětské varianty, kde se pohybujeme v rozmezí 300 – 400 ml.

Využití

Obecně jsou termosky používány na uchování teplého nebo studeného pití. Existuje však i termoska na jídlo, do které je možné umístit dětské příkrmy, klasické jídlo, nebo třeba zmrzlinu. Nemusí se nutně jednat jen o varianty pro děti, termoska na jídlo se hodí i lidem kteří tráví delší čas v přírodě a chtějí mít snadno k dispozici teplé jídlo.

Uzávěr

Nejjednodušší a nejpraktičtější variantou je klikací uzávěr, kterému se také říká mechanický. Stačí stisknout, víčko se otevře a nápoj lze nalít. Alternativou je šroubovací uzávěr, který je komplikovanější na použití, ale praktičtější, pokud jde o těsnost. Dávkovací uzávěry jsou použity u stacionárních termosek, provedeny mohou být buďto pumpičkou, nebo tlačítkem. Mezi dětmi je také oblíbená termoska s brčkem, která uzavírá výčet možností uzávěrů, které se v současnosti používají.

4.7/5 - (23 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.