Outdoor,

Nejlepší termohrnky: na kávu, do auta aj. | Recenze, test

Termohrnky jsou možností, jak uchovat svůj oblíbený teplý nebo studený nápoj delší dobu při požadované teplotě. Jsou řešením, které eliminuje jeho rychlé vystydnutí, nebo naopak zteplání. Termohrnek je dobrou volbou hlavně pro toho, kdo si chce vytvořit nápoj podle svých představ ještě doma, ale chce si ho vypít jinde. Na cestě, v zaměstnání, nebo jenom za pár desítek minut až hodin. Díky termohrnku nápoji zůstane požadovaná teplota, což se pozitivně podepíše i na jeho chuti.

Zatímco termoska je spojena obvykle s většími objemy, kdy umožní konzumaci nápoje po celý den, termo hrnek je objemově alternativou klasického hrníčku. Některá provedení jsou vyloženě alternativami pro klasické hrnky a kelímky, zatímco jiné lze pevně uzavřít, a tak je snadno transportovat i v jiné poloze, než ve svislé a bez rizika vylití.

Lišit se samozřejmě mohou svým objemem, materiály, ale i tím, jak dlouho udrží nápoj při požadované teplotě. Nabídka jednotlivých výrobců a obchodů je celkem bohatá, a tak se společně můžeme podívat na nejlepší termohrnky, které na trhu aktuálně jsou. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší termohrnky a jejich recenze.

Nejlepší termohrnky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších termohrnků z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Recenze 10 termohrnků

Tescoma Constant nerez

Tescoma Constant nerez recenze a test

Kvalitní termohrnek Tescoma Constant nerez je určený jak na teplé, tak i na studené nápoje. Celkový objem hrnku činí zajímavých 400 ml, díky čemuž uspokojí i toho, kdo si rád dopřeje větší množství svého oblíbeného pití. Hrnek zaujme také svým provedením, jelikož je vyrobený z prvotřídní nerezové oceli. Určený je na jakýkoliv nápoj, včetně teplé kávy a čaje, stejně jako se dá využít i na nápoje studené.

Konstrukce zaujme také svou kvalitou, kterou výrobce potvrzuje tím, že dává na termo hrnek prodlouženou záruku v délce 5 let. Kromě kvalitní oceli je použitý také silikon a plast. Z toho je vytvořena horní část, stejně jako praktické ucho. Zaujme i nízká váha, která činí pouze 330 gramů. Mezi jediné negativum patří nemožnost hrnek umývat v myčce na nádobí.

KeepCup Brew Cork Press M

KeepCup Brew Cork Press M recenze a test

Termohrnek KeepCup Brew Cork Press M se pyšní tím, že se jedná o jedinečný ekologický barista friendly hrnek na světě. Zaujme nejenom stylovým a kvalitním skleněným provedením, ale i korkovým prstencem. Ten umožní snadné přenášení bez rizika popálení prstů. Objem hrnku je 340 mililitrů a jeho výška jen těsně překračuje 11 centimetrů, průměr pak činí 6 cm.

Toto řešení je primárně náhradou klasických plastových kelímků. Je nejenom ekologičtější, protože umožní opakované použití, ale oproti nim dokáže nápoj udržet až o 30 minut déle horký, než plast. Součástí je praktické víčko, díky kterému se nápoj nemá šanci vylít. Praktická páka umožní jeho snadné otevření a jednoduchou konzumaci.

Primus Commuter mug

Primus Commuter mug recenze a test

Termohrnek Primus Commuter mug zaujme především svým designem. Výrobce sází na použití výrazných barev, kterými se chce odlišit od konkurence a používá také kvalitní nerezovou ocel. Ta je doplněna protiskluzovou povrchovou úpravou, která zajistí bezproblémové držení. Díky svému tvaru je hrnek kompatibilní s většinou držáků nápojů v současných vozech a dobré izolační vlastnosti zajišťuje dvoustěnná izolace.

Celkový objem hrnku je 400 mililitrů a potěší i průměrná hmotnost, která činí 350 gramů. Víčko je šroubovací, což zajišťuje špičkovou izolaci. Jeho součástí je jednoduchý, ale praktický otevírací systém, který umožní snadné pití a zároveň perfektní utěsnění, což oceňují i spotřebitelé ve svých recenzích.

Lamart LT4031

Lamart LT4031 recenze a test

Cestovní termohrnek Lamart LT4031 nabízí objem přesně 480 mililitrů a přesto se pyšní kompaktními rozměry, které jsou pouze 21,5 x 7 centimetrů. Díky tomu se hravě vejde do jakéhokoliv batohu, nebo tašky. Pro svůj tvar padne perfektně i do ruky, kdy se ocení i jeho váha, která činí 380 gramů. Zaujme také svým povedeným designem, který je vyveden v zeleném odstínu i dalších barvách.

Díky kvalitní oceli, ze které je vyroben, nabídne jak ochranu proti korozi, tak také vysokou odolnost. Horní část je vyrobena z plastu a součástí je specifický tlačítkový mechanismus, který umožňuje rychlé a jednoduché otevření. Díky širokému hrdlu se hrnek snadno udržuje a čistí, proto ani až tolik nevadí, že výrobce nedoporučuje jeho umístění do myčky nádobí.

TOMMEE TIPPEE Explora

TOMMEE TIPPEE Explora recenze a test

Termo hrnek Tommee Tippee je zajímavý termohrnek s brčkem, který je určený primárně těm nejmenším. Tomu odpovídá také celkový objem, který činí 260 mililitrů. Určený je každému dítěti od 12 měsíců a vyrobený je z polypropylenu a materiálu TPE. Díky tomu může nabídnout jak odolnost, tak samozřejmě i lehkost, která je při použití dětmi důležitá. Jeho váha v prázdném stavu činí pouze 150 gramů, což je velmi dobrá hodnota.

Tento termohrnek pro děti využívá i speciální konstrukce brčka, které nekape a ani při převržení se není třeba obávat rozlití tekutiny. Samozřejmostí jsou i dobré izolační vlastnosti, které udrží teplotu přenášeného nápoje. Maminky oceňují i snadnou údržbu, jelikož na rozdíl od řady jiných lze tento model mýt v myčce nádobí.

Tefal Travel Mug

Tefal Travel Mug recenze a test

Termohrnek na kávu Tefal Travel Mug lze samozřejmě využít i na jakýkoliv jiný teplý, nebo studený nápoj. Jeho předností je povedený design v mnoha více či méně výrazných barevných kombinacích a nechybí jak protiskluzové dno, tak silikonový návlek, který eliminuje riziko popálení. Vyhovující je i dostatečný objem, který činí 360 mililitrů.

K výrobě je použita špičková nerezová ocel v kombinaci s plastem, ze kterého je vyrobeno víčko. Jeho součástí je praktický uzávěr, který dokáže regulovat průtok a eliminovat riziko opaření. Díky dvojitě izolované stěně lze studené nápoje udržet po dobu 8 hodin a ty teplé po dobu 4 hodin. V závislosti na těchto dobrých izolačních vlastnostech je pochopitelná i jeho vyšší hmotnost, která dosahuje 450 gramů.

Orion Termoplechovka Teenager

Orion Termoplechovka Teenager recenze a test

Termo hrnek Orion Termoplechovka Teenager zaujme svým designem, jelikož má tvar klasické plechovky. Díky tomu nabídne také větší objem, který činí výborných 700 mililitrů. Pyšní se i nízkou hmotností o hodnotě pouze 390 gramů a nepřehlédnutelný je také povedeným designem, který kombinuje širokou škálu pestrých barev.

Plechovka je vyrobena z kombinace nerezové oceli a plastu. Zachovává si velmi dobré parametry, jelikož studený nápoj udrží až 12 hodin a teplý po dobu až 8 hodin. Víčko využívá klasický závit, který je doplněný silikonovým těsněním. To zaručuje, že ať už je plechovka přenášena v jakékoliv poloze, nehrozí vylití nápoje, který je uvnitř.

Lifeventure Thermal Mug

Lifeventure Thermal Mug recenze a test

Lifeventure Thermal Mug je kvalitní termohrnek z nerezu se skvělými vlastnostmi. Studený nápoj dokáže udržet po dobu 12 hodin a nápoj teplý po dobu celých 4 hodin. Celkový objem hrnku je 300 mililitrů a i přes nerezovou ocel, ze které je vyrobený, se může pyšnit svou váhou o hodnotě pouze 262 gramů.

Konstrukce využívá expanzní komory s podtlakovým ventilem, který je součástí víka. Díky kvalitnímu vnitřnímu povrchu nehrozí, že by byl nápoj jakkoliv kontaminován chutěmi, popřípadě pachy. Zachová si za všech okolností svou kvalitu. Díky velikosti pouze 12 centimetrů skvěle padne do ruky, či do vašeho batohu.

Road Star termohrnek s ohřevem

Road Star termohrnek s ohřevem recenze a test

Termohrnek do auta Road Star je skvělým pomocníkem pro toho, kdo tráví své dny na cestách a chce mít k dispozici neustále teplý nápoj a to v množství až 450 ml, což je celkový objem tohoto hrnku. Jeho unikátem je možnost napojení do zásuvky autozapalovače o napětí 12V, díky čemuž může udržet nápoj teplý po libovolně dlouhou domu. Teplotu lze snadno regulovat až do hodnoty 60 ti stupňů Celsia.

Termo hrnek je konstruován tak, aby nabídl co nejlepší izolační vlastnosti. Je vyrobený z kvalitní nerezové oceli a využívá dvojitou izolovanou stěnu. Horní část v podobě víčka je vyrobena z kvalitního plastu a jednoduchou manipulaci zajistí i praktické plastové ucho, díky kterému lze nápoj z hrnku velmi pohodlně pít.

Contigo West Loop

Contigo West Loop recenze a test

Termohrnek Contigo West Loop je určený jak na teplé, tak i studené nápoje a to v množství 430 mililitrů, což je jeho celkový objem. Naprostým unikátem je patentovaný uzávěr s tlačítkem Autoseal, které stačí zmáčknout a člověk může jednoduše ihned a rychle pít. Stejně tak lze víčko jedním stisknutím uzamknout a eliminovat tak jakékoliv vylití nápoje, který se nachází uvnitř.

Hrnek je vyrobený z kvalitní nerezové oceli, ze které je zhotoven dvojitý plášť zajišťující špičkové izolační vlastnosti. Díky tomu lze teplé nápoje udržet při požadované teplotě až 4 hodiny a ty studené až po dobu celých dvanácti hodin. Milovníky zajímavého designu nadchne jak povedený tvar, tak i řada barevných kombinací.

Jak vybrat termohrnek

Termohrnek je určený pro každého, kdo si rád dopřeje svůj teplý nebo studený nápoj jinde než doma a požaduje, aby měl svou správnou teplotu co nejdéle je to možné. Nejde však o jediné kritérium výběru. Společně se podíváme na to, co zohlednit, když termohrnky vybíráte.

Materiál

Naprosto klíčová a velmi důležitá vlastnost. Dnes jsou termohrnky vyráběny především z nerezové oceli, která nabídne hlavně dobré izolační vlastnosti, stejně jako nabídne dobrou odolnost a také životnost. Druhým populárním materiálem je plast. S tím se setkáte zejména když je vybírán termo hrnek pro děti, kde je kladen důraz na odolnost, nízkou váhu a izolační vlastnosti jsou spíše v pozadí.

Dále lze na trhu najít i varianty skleněné. Příkladem je termohrnek Keepcup, který se stává ekologickou alternativou pro toho, kdo nechce kávu nebo jiný nápoj do jednorázových kelímků. Opomenout nelze také dnes stále spíše okrajové varianty, kterými jsou bambusový termohrnek a porcelánový termohrnek. V obou případech je třeba počítat s horší izolací a horší odolností.

Objem

Také jeden z důležitých parametrů výběru. Pokud plánujete koupit termohrnek na kávu jenom proto, že si svůj oblíbený nápoj nestihnete vypít doma, plně postačí menší objemy o velikosti zhruba 250 – 300 mililitrů. Pokud máte v plánu pít daný nápoj po celý den, je vhodné podívat se po větších objemech, které již mohou dosahovat rozmezí 500 – 700 mililitrů.

Transport

Pokud je termohrnek přenášen v batohu, je třeba myslet na co největší těsnost, aby se jeho obsah za žádných okolností nevylil. Kdo často cestuje vozem, může pořídit termohrnek do auta, který je specifický nejenom svým tvarem, kdy nabídne kompatibilitu s držákem nápojů. Součástí může být i kabel, který se zapojí do zdířky autozapalovače a zajistí ohřev nápoje po celou dobu cesty. Při transportu v ruce může být kritériem výběru i ergonomický tvar zajišťující snadný úchop, nebo praktické ucho.

Použití

Roli při výběru hraje i samotné víčko. To by mělo nejenom těsnit, ale mělo by nabídnout i snadnou funkci otevření, například stiskem tlačítka. Mechanismus zajistí otevření otvoru, skrz který lze daný nápoj pít. Nejmenším přijdou vhod termohrnky s brčkem, které konzumaci daného nápoje výrazně usnadní.

4.4/5 - (28 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.