Ostatní,

Terče na šipky: nejlepší elektronické aj. | Recenze, test

Terč na šipky nemusí být jenom součástí barů a hospod. Pořídit si ho může každý, kdo má tuto napínavou a zajímavou hru rád. Terč stačí pověsit do požadované výšky a už nic nebrání tomu užít si zábavu a následné soupeření mezi všemi, komu se šipky dostanou do ruky.

Vybírat se dá hned ze dvou druhů daných terčů. První variantou jsou elektronické šipky, které jsou unikátní především tím, že jednoduše počítají dosažené skóre, kontrolují pořadí a umožní jednoduchou volbu vybraných her. Klasikou jsou poté sisalové šipky, které žádné elektroniky nevyužívají a vycházejí z běžných terčů.

Současný terč na šipky určený pro hobby použití nadchne hlavně svými kompaktními rozměry a nízkou vahou. Není třeba se obávat podob známých z barů a hospod, kde byly terče velmi robustní, těžké a měly podobu klasického dřevěného automatu, do kterého byl instalován terč.

V nynější době je mnoho výrobců, kteří nabízejí ještě více jednotlivých produktů. Při výběru byste měli mít jasno, jaké provedení preferujete a s jakým záměrem chcete šipky hrát. V případě sisalových a plastových terčů je výběr poměrně snadný, na parametry je dobré se zaměřit zejména u elektronických terčů na šipky. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší terče na šipky a jejich recenze.

Nejlepší terče na šipky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších terčů na šipky z testů a hodnocení pro rok 2023.

VzhledModelTyp terčePočet her/počet hráčůŠipky součástí balení 
Windson WD-AP100A recenze a testWindson WD-AP100AElektronický18/8Ano
Echowell DC 88 recenze a testEchowell DC 88Elektronický16/8Ano
WORKER WJ200 recenze a testWORKER WJ200Elektronický18/8Ano
Echowell 1016 recenze a testEchowell 1016Elektronický31/16Ano
WORKER WJ300 recenze a testWORKER WJ300Elektronický27/8Ano
Windson AP400 recenze a testWindson AP400Elektronický27/8Ano
Kensis DARTBOARD recenze a testKensis DARTBOARDPlastový-Ano
Echowell DC 100 recenze a testEchowell DC 100Elektronický16/16Ano
Winmau Blade 5 recenze a testWinmau Blade 5Sisalový-Ne
Harrows Official Competition recenze a testHarrows Official CompetitionSisalový-Ne

Zobrazit celou nabídku

Recenze 10 terčů na šipky

Windson WD-AP100A

Windson WD-AP100A recenze a test

Elektronické šipky Windson WD-AP100A jsou určené až pro 8 jednotlivých hráčů, kteří proti sobě mohou poměřit své síly. Těm nabízí terč k dispozici celkem 18 jednotlivých her, které jsou následně děleny do různých variací, díky čemuž je možné vybírat až ze 159 jednotlivých kombinací. Hra díky tomu nemusí být nikdy jednotvárná a vždy lze hrát jinou verzi.

Tento model nabídne i zónu určenou pro šipky které minou samotný terč, což je vlastnost známá především z komerčních hospodských verzí. Veškeré informace o hře se zobrazují na přehledném LCD displeji. Po vybalení z krabice je možné začít ihned hrát, protože součástí balení je 6 šipek s hroty a k tomu všemu výrobce přibaluje ještě šestici dalších náhradních hrotů.

Echowell DC 88

Echowell DC 88 recenze a test

Elektronický terč na šipky Echowell DC 88 je určený pro širokou škálu hráčů, hru může hrát od jednoho, až po celkem 8 lidí. K dispozici je připravených 16 nejpopulárnějších her a ty umožňují i několik různých modifikací, díky kterým tento terč nabídne až 120 různých variant hry. Informace o hráčích a jejich výkonech zobrazuje dostatečně velký LCD displej ve spodní části.

Kromě napájení z adaptéru je možné také napájení na baterie, což se hodí, pokud není terč v blízkosti žádné elektrické zásuvky. Jak baterie, tak ani adapter však není součástí balení, což není zrovna praktické. Co však v balení najdete je hned šestice šipek, díky kterým je možné ihned po doručení začít hrát, bez nutnosti jejich dodatečného nákupu. S terčem se díky jeho hmotnosti 3 kilogramy i velmi jednoduše manipuluje.

WORKER WJ200

WORKER WJ200 recenze a test

Elektronický terč WORKER WJ200 je určený pro hru jednoho až osmi hráčů. Nabídne velmi rozmanitý výběr her, kterých je k dispozici celkem 18. Díky rozmanitosti jejich nastavení tento terč umožní hrát jednu z celkem 216 herních variant a v důsledku možnosti napájení bateriemi je možné hrát v podstatě kdekoli. O šetření energie se postará funkce automatického vypnutí.

Terč je vyroben z kvalitního tvrzeného plastu, který slibuje velkou odolnost. Součástí je také LCD displej zobrazující důležité informace z probíhající hry. Potěší, že součástí balení je také 6 šipek, které jsou doplněny 6 náhradními hroty. Nastavení hry probíhá jednoduše pomocí tlačítek, které jsou ve spodní části kolem LCD displeje.

Echowell 1016

Echowell 1016 recenze a test

Elektronické šipky Echowell 1016 zaujmou především svou konstrukcí, jelikož ve spodní části je celkem 9 LCD displejů, které zobrazují všechny potřebné informace týkající se probíhající hry a jejího nastavení. Her je na výběr opravdu mnoho. Těch předdefinovaných má terč 31 a každá z nich nabídne i řadu variant, což dohromady znamená 184 jednotlivých modifikací.

Hrát může i větší parta přátel, jelikož vybranou hru lze spustit až pro 16 jednotlivých hráčů. Stejně tak terč umožní i hru jednoho jediného. Napájení je realizováno elektrickým adaptérem, což omezuje jeho použití jenom tam, kde je zdroj elektrické energie. Obsluhu zjednodušuje systém automatického vypnutí, díky kterému se po hře není nutné o cokoliv starat.

WORKER WJ300

WORKER WJ300 recenze a test

Elektronický terč na šipky WORKER WJ300 je velmi propracovaným modelem. Jak díky použití odolného tvrzeného plastu, tak pro systém ochranných zavíracích dvířek. Ty slouží nejenom k ochraně terče, ale jsou určené také k umístění šipek, které má hráč hned po ruce. Součástí konstrukce je i přehledný LCD displej zobrazující vše podstatné.

K dispozici je celkem 27 zajímavý her, které lze ještě modifikovat několika dalšími úpravami. Díky tomu terč nabízí dohromady 216 různých herních variant. Napájený je klasickým adaptérem do zásuvky a vybavený je také funkcí automatického vypnutí, nebo zvukovou signalizací. Součástí balení je i 12 šipek a také 12 jednotlivých hrotů.

Windson AP400

Windson AP400 recenze a test

Elektronický terč Windson AP400 je určený spíše pro menší společnost, neboť na něm dohromady může hrát pouze 8 hráčů. Ve spodní části terče se nacházejí hned 2 LCD displeje prostřednictvím kterých se volí jednotlivé hry a které ukazují výsledky jednotlivých hráčů. Napájení je řešeno pomocí klasického síťového adaptéru určeného do zásuvky.

Zaujme počet jednotlivých her, kterých je k dispozici celkem 27. Díky možnostem jejich dalšího nastavení nabídne terč dohromady až 202 různých variací, ze kterých lze vybrat tu nejvíce vyhovující. K dispozici je v balení také 12 jednotlivých šipek, které jsou doplněny dalšími dvanácti náhradními hroty, které lze využít v případě zlomení.

Kensis DARTBOARD

Kensis DARTBOARD recenze a test

Terč na šipky Kensis DARTBOARD je jednoduchou plastovou variantou pro toho, kdo nechce volit terč sisalový. Terč je vyrobený z klasického plastu a díky hornímu poutku ho lze pohodlně umístit na zeď, nebo kamkoliv jinam. Jelikož není závislý na elektrické energii, lze ho vzít a hrát na něm doslova kdekoliv.

Políčka na terči o průměru 40 cm jsou klasicky rozdělena, včetně násobků Double nebo Triple. Jednotlivá políčka jsou barevně odlišena s využitím žluté, modré, červené a zelené barvy. Součástí balení jsou také šipky, k dispozici jich je celkem 6 a vybaveny jsou plastovým hrotem.

Echowell DC 100

Echowell DC 100 recenze a test

Terč na šipky Echowell DC 100 je elektronickým modelem, který je napájený pomocí adaptéru ze sítě. Určený je až pro 16 jednotlivých hráčů, kteří mohou vybírat z celkem 16 základních a také populárních her, které umožní další modifikace. K dispozici tak je celkem 84 různých herních variant, které lze navolit prostřednictvím tří ovládacích tlačítek.

Přehlednost hry podpoří dostatečně velký LCD displej, na kterém jsou zobrazovány jednotlivé výkony hráčů. Ti mohou začít hrát ihned po vybalení, protože výrobce k terči dává celkem 6 soft šipek. Díky klasickým rozměrům a také hmotnosti 3 kilogramy je zajištěna i snadná manipulace.

Winmau Blade 5

Winmau Blade 5 recenze a test

Sisalový terč na šipky Winmau Blade 5 patří do skupiny nejlépe hodnocených terčů své třídy. Je určený jak pro hobby použití, tak i pro trénink profesionálů. Díky užším použitým drátům se zvýšila plocha pro dopad šipky až o 14 procent. Disponuje funkcí Rota Lock Systém, která využívá 3 ozubených koleček a pomocí nich lze terč snadno uchytit na jakoukoliv zeď.

Terč využívá ocelového pavouka s žiletkovým profilem. Jeho průměr je standardizovaných 450 milimetrů a dopadová plocha je vyrobena z kvalitních vláken rostliny sisalana, která roste v Keni. Právě v této zemi byl tento terč také vyrobený. V jeho příslušenství bohužel nic dalšího nenajdete, šipky se tak musí dokoupit zvlášť.

Harrows Official Competition

Harrows Official Competition recenze a test

Šipkový terč Harrows Official Competition spadá do kategorie takzvaných sisalových variant. Jeho dopadová plocha je vyrobena z částí rostliny nazývané sisala, které roste v Africe a Mexiku. Jednotlivá vlákna rostliny se stáčí, lisují a poté jsou základem pro výrobu tohoto terče, který produkuje jeden z nejznámějších výrobců světa.

Součástí balení terče je také praktický držák na zeď, díky kterému ho lze rychle a pevně uchytit kamkoliv. Terč má standardizované rozměry a je určený jak pro hobby hru, tak na něm mohou trénovat i ti, kteří to s šipkami myslí o něco vážněji. Z recenzí zaznívají pozitivní hlasy směrem k poměru ceny a výkonu, někteří také zmiňují, že při dopadu šipky nevydává téměř žádný hluk, což může být v určitých situacích praktické. Šipky s ocelovým hrotem však nejsou součástí balení a je tak nutné je dokoupit.

Jak vybrat terč na šipky

Možných variant je na trhu celá řada, proto vybrat nejlepší terč na šipky nemusí být jednoduché. Je třeba zvolit správný typ, zamyslet se nad úrovní hry, stejně jako zohlednit pro kolik lidí bude určen a za jakým účelem. Náš rádce vás provede všemi parametry.

Typ terče

Terč na šipky dělíme do tří kategorií. Jednoduše se dá říci, že hraje roli především materiál určený pro jeho výrobu a to, zda má nebo nemá nějaké funkce. Podle toho dělíme terče do těchto skupin.

Sisalový terč na šipky

Varianta, kterou používají hlavně, avšak nejenom, profesionálové. Sisalový terč na šipky je tvořen z vláken rostliny sisala, která jsou zpracována a následně je z nich vytvořena hlavní část – dopadová plocha pro šipky. Terč nemá žádné funkce, nemá žádné napájení a lze ho použít kdekoliv. Nevýhodou je nutnost počítat každý hod. Zajímavostí je, že na kvalitní sisalový terč na šipky může být použito až 16 milionů sisalových vláken.

Plastový šipkový terč

Klasický plastový šipkový terč je levnější alternativou sisalového. Ani ten není nijak napájený a nemá žádné funkce. Každý hod je třeba počítat ručně. Hlavním materiálem je plast, který může snižovat celkovou přesnost hry. Pro hobby použití kdekoliv se však jeví jako dobrá volba.

Elektronický terč na šipky

Je určený pro hobby použití tam, kde je kladen důraz na jednoduchost a zábavu. Vychází z klasické plastové klasiky. Nabídne však i několik desítek her ve stovkách modifikací. Každý hod je automaticky počítán, a tak se hráči mohou soustředit jenom na své hody a nic jiného.

Počet hráčů a počet her

U sisalových a plastových terčů je počet hráčů neomezený. Elektronické šipky jsou určené vždy pro minimálně jednoho hráče. Maximální počet bývá 8, u lepších přístrojů jich může být dokonce až 16.

Opět platí, že sisalový a plastový terč není nijak nastavován a lze hrát jakoukoliv hru. Elektronický terč má hry předdefinované a těch může být na několik desítek. Díky možnosti modifikace každé z nich se lze dostat až na několik stovek různých variací.

Přehlednost hry

Elektronické terče jsou většinou vybaveny displejem, který ukazuje, který hráč hraje, stejně jako ukazuje výsledek daného hráče. Některé varianty mohou mít i více než jeden LCD displej. Sisalová a plastová klasika je založena na pořadníku, který si hráči musí pamatovat. Též si musí zapisovat a sčítat každý svůj hod.

Příslušenství

Dobrým příslušenstvím jsou šipky, které umožní okamžitou hru. U elektronických by měl být k dispozici adaptér, popřípadě baterie, pokud je možné dodávat energii z nich. Dále mohou do příslušenství patřit i různé držáky na stěny, boxy na šipky, hroty a další doplňky.

4.5/5 - (30 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.