Úklid,

Nejlepší kapsle a tablety do myčky 2024 | Recenze, test

Tablety do myčky patří mezi produkty, které se do moderní domácnosti nakupují zcela běžně. Myčku nádobí má již dnes prakticky každý, takže to není žádné překvapení. Je to ostatně velký pomocník, který nám dokáže odbourat poměrně nepopulární činnost, mezi které mytí nádobí rozhodně patří.

Tablety do myčky jsou v podstatě takovým nástupcem prášku do myčky. Myčka nádobí dříve používala typický prášek, který je dnes vůči tabletám na ústupu. Moderní myčky již mohou být vybaveny jakýmsi košíkem, který zachytí tabletu uvolněnou z dávkovače a zde se pak během procesu mytí postupně rozpouští.

Tablety a kapsle do myčky mají mnoho výhod, a proto na ně řada lidí přešla. V prvé řadě je manipulace s nimi velmi jednoduchá, nemusíte přesypávat prášek a kontrolovat, zda jste ho dali dostatek. Tablety také nijak nepráší, což je při přesypávání prášku naopak běžné. Kromě toho je v každé tabletě přesný poměr složek, které zaručí co nejlepší umytí.

U klasických tablet můžete vybírat mezi běžnou tabletou a gelovou kapslí. Levné tablety a kapsle zpravidla neobsahují sůl a leštidlo (prostředek na oplach) zatímco dražší produkty je obsahovat mohou a tím dodají ještě více uživatelského komfortu. V současné době jsou hitem také ekologické tablety do myčky, které jsou šetrné k přírodě. V neposlední řadě hrají roli preference vůně a zkušenosti s výrobkem ostatními spotřebiteli. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší tablety do myčky a jejich recenze.

Nejlepší tablety do myčky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších tablet do myčky z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Recenze 10 tablet do myčky

Sunlight Classic

Sunlight Classic recenze a test

Sunlight tablety do myčky Classic se dají koupit za výhodnější cenu než některé známější značky. Obsahují mezi 15 až 30 % bělících činidel kyslíku, přičemž povrchové aktivní látky jsou zde zastoupeny pod 5 %. Jedná se o výrobek, který je určen zejména ekonomicky smýšlejícím, protože jej zakoupíte ve velmi výhodném balení za dobrou cenu.

V uživatelských recenzích lidé hovoří o velmi dobrém mycím účinku, nicméně lze najít některé drobné výtky oproti známějším značkám. Zejména tedy záleží, jak znečištěné nádobí do myčky obvykle dáváte. Že se jedná o základní levné provedení tablet dokládá také skutečnost, že neobsahují sůl, ani leštící prostředek. Můžete je zakoupit ve výhodném balení v počtu 84 kusů.

Jar Platinum Yellow

Jar Platinum Yellow recenze a test

Kapsle do myčky Jar Platinum Yellow tohoto známého výrobce asi není potřeba představovat. Jedná se o produkt ve střední cenové kategorii, který zakoupíte ve formě praktičtějších gelových kapslí. V cenově výhodném balení zakoupíte 135 kusů, samozřejmostí je však i pořízení v menších baleních. Potěší, že každá kapsle obsahuje sůl i leštidlo, které tak nemusíte do myčky nádobí doplňovat samostatně.

Potěší, že kapsle obsahují složky jak pro umytí nádobí, tak v tomto případě také pro odmaštění myčky. Lidé si chválí snadnost používání gelových kapslí a dobře je hodnocena také kvalita mytí u nerezového nádobí. Většina lidí je s tímto produktem víceméně spokojena a líbí se také příjemná vůně.

Finish Classic

Finish Classic recenze a test

Finish tablety Classic jsou důvěrně známým produktem, který si oblíbila velká část uživatelů. Tyto tablety navíc lze zakoupit ve velmi výhodném balení Gigapack, které jich obsahuje 192 kusů. Jsou určeny k běžnému každodennímu mytí nádobí, zajistí dobré odmočení i mytí nečistot.

Kromě toho se postarají také o skvrny na nádobí. Toto provedení tablet je nicméně doporučeno doplnit o leštidlo a sůl, abyste dosáhli co nejdokonalejšího výsledku a byli s celkovým mycím účinkem spokojeni. V překladu to znamená, že v jejich složení nenajdeme jak sůl, tak ani leštidlo, což nicméně odpovídá jejich nižší ceně.

SANYTOL 4v1

SANYTOL 4v1 recenze a test

Tablety do myčky SANYTOL 4v1 vás zaujmou zejména z toho pohledu, že oproti většině jiných konvenčních přípravků na mytí nádobí v myčce obsahují také desinfekční složku. Kromě toho je prostředek připraven i na to, aby zvládal mytí při nižších teplotách. Díky tomuto šetří jak vaše nádobí, tak zvyšuje ekonomiku provozu.

Počítejte však s tím, že na druhou stranu při nákupu tohoto přípravku vydáte více za své peněženky. Většina uživatelských recenzí si chválí mycí účinek, na nádobí nezůstávají skvrny, a to ani na eko mycí programy. V balení najdeme 40 klasických tablet jejíž součástí je jak sůl, tak i leštidlo, nemusí se tak tyto dvě složky do myčky dodatečně doplňovat.

Finish All-in-1

Finish All-in-1 recenze a test

Tablety do myčky Finish All in 1 patří mezi tablety vše v jednom, není tedy potřeba přidávat ani leštidlo ani sůl, vše se nachází již v nich samotných. Kromě toho je lze koupit ve výhodném balení Gigapack, které obsahuje 182 kusů tablet.

Právě s ohledem na to, že tyto tablety obsahují všechny potřebné složky pro kvalitní mytí nádobí i péči o myčku, zabraňují také usazování vodního kamene, a to I bez použití další přidané soli. Většina uživatelů si mycí účinek těchto tablet chválí. V jejich složení jsou bělící činidla na bázi kyslíku, fosfonáty a méně než 5 % polykarboxylátů. Řada spotřebitelů si také chválí jejich parfemaci.

Somat classic

Somat classic recenze a test

Somat tablety do myčky Classic obsahují 3 aktivní složky, které odstraňují jak usazeniny, tak typické skvrny po čaji a kávě. Při používání těchto tablet se můžete spolehnout také na ochranu proti korozi skla, která tak chrání skleněné nádobí. Vaše skleničky tak budou stále zářivě lesklé a pevné.

Výrobek lze zakoupit ve výhodném Mega balení, konkrétně obsahuje 100 kusů tablet. Vzhledem k jejich základnímu provedení v jejich složení nenajdeme sůl, ani leštidlo a proto i sám výrobce doporučuje používat tyto tablety v kombinaci právě se solí a oplachovačem. Uživatelé si nejvíce pochvalují jejich výhodnou cenu a z recenzí je patrná spokojenost s mycím účinkem.

Jar Fairy Professional All in 1

Jar Fairy Professional All in 1 recenze a test

Tablety do myčky Jar Fairy Professional All in 1 nabízí účinek vše v jednom, májí tedy jak funkci soli, tak funkci prostředků na oplachování, což zajistí vašemu sklu vysoký lesk. Jedná se o gelové kapsle, které se rozpouštějí podstatně rychleji než typické tablety. Také díky tomu mají vysoký účinek ve tvrdé vodě.

Obsahuje odmašťovací látky, které odmastí i vaši myčku. Vzhledem k vícesložkovému složení působí také jako prevence vodního kamene a stejně tak dobře ochrání i stříbrné příbory. Jedná se o profesionální řadu s vyšší účinností, jejich jedinou nevýhodou je vyšší cena, která je však obhajitelná. V balení je poměrně vyšší počet kapslí, konkrétně tedy 115 a spotřebitelé se k nim vyjadřují veskrze velmi pozitivně.

Seventh Generation All in One Free&Clear

Seventh Generation All in One Free&Clear recenze a test

Ekologické tablety do myčky Seventh Generation All in One Free&Clear patří do kategorie ekologických produktů, jak už ostatně napovídá jejich název. Svým složením jsou to vlastně skoro takové domácí tablety do myčky a velice potěší, že splňují přísné požadavky dle evropského ekologického certifikátu EU Ecolabel.

Neobsahují tedy zbytečné vůně, přidaná barviva ani chlór, díky čemuž jsou snadno rozložitelné. 85 % složek tohoto výrobku má rostlinný a minerální původ, přičemž látky nejsou testovány na zvířatech, což potvrzuje certifikát Leaping Bunny. Aby toho nebylo málo, výrobce použil i 100% recyklovaný a recyklovatelný kartonový obal. Jejich cena je pochopitelně mírně vyšší a v balení najdeme 24 tablet.

Ecozone 5v1

Ecozone 5v1 recenze a test

Eko tablety do myčky Ecozone 5v1 jsou ekologickým produktem, který vyrábí společnost, která se zabývá ekologickou domácí drogerií. Tento britský výrobce se o to snaží již od roku 2000, kdy byla společnost založena. Výrobek má certifikát The Vegan Society a Cruelty-Free International.

Tablety jsou díky šetrnému složení vhodné také pro alergiky. Samozřejmostí jsou biologicky odbouratelné složky bez syntetických sloučenin, barviv, nebo aromat. Jejich cena je mírně vyšší, než v případě standardních tablet a balení jich obsahuje 72 kusů. Většina recenzí hodnotí tablety pozitivně, jen některé zmiňují, že se zaschlými zbytky jídla si mohou poradit hůře, což je vzhledem k absenci chemie odpustitelné.

Somat All-in-One Lemon

Somat All-in-One Lemon recenze a test

Tablety do myčky Somat All-in-One Lemon nabízejí složení vše v jednom, přičemž bělící činidla na bázi kyslíku zde jsou mezi 5 až 15 % a povrchové aktivní látky pod 5 %. Rychle se rozpouští a spolehlivě vyčistí nádobí již při teplotě 40°C. Potěší také, že neobsahují fosfáty a jejich kvalitu mytí spotřebitelé většinou chválí. Tento produkt je obohacen o kyselinu citronovou, a má také velmi svěží vůni.

Kyselina citronová zde ale není kvůli vůni, slouží k podpoření mycího účinku. Jedná se o produkt s šetrnějším složením k životnímu prostředí, což spotřebitelé oceňují. V balení je 130 tablet a jejich cena je poměrně příznivá. Obsahují jak sůl, tak také leštidlo, nemusí se tak přidávat do myčky zvlášť, a kromě těchto funkcí jich tableta obsahuje ještě šest dalších.

Jak vybrat tablety do myčky

Abychom měli co nejlépe umyté nádobí, je potřeba do myčky vložit kvalitní mycí prostředek. Zatímco v minulosti byl na výběr pouze prášek, dnes se do popředí dostávají obvykle tablety nebo gelové kapsle. Pojďme se nyní podívat na to, jaký je vlastně rozdíl mezi jednotlivými variantami mycích prostředků a proč jsou tablety do myčky nebo gelové kapsle lepší než prášek.

Provedení, sůl a leštidlo

Pokud vám jde o co nejnižší pořizovací cenu, pak váš požadavek splňuje prášek do myčky. Jeho výhodou by mohlo být také to, že si můžete upravit dávku prášku podle momentální potřeby. Nevýhodou prášku je naopak skutečnost, že zpravidla neobsahují některé účinné látky. Také proto je potřeba k práškům dokupovat zejména sůl nebo leštidlo, což už na první pohled výhodný nákup zase snižuje.

Dokonalejší a modernější variantou mycích prostředků jsou tablety nebo gelové kapsle. Ty již často obsahují kromě samotného mycího prostředku i další účinné látky, kterými jsou zmíněné leštidlo a sůl. Takové jsou pak označovány jako multifunkční tablety do myčky, případně 3v1, „all in one“ (vše v jednom) a podobně. Díky tomu je vše mnohem pohodlnější, není potřeba nad dávkováním příliš přemýšlet, pouze vložíte tabletu nebo gelovou kapsli do dávkovače.

U gelové kapsle ani nemusíte snímat obal, protože je rozpustný. U těchto mycích prostředků je také často kladen důraz kromě kvality mycího účinku na lepší ochranu vašeho spotřebiče vůči vodnímu kameni nebo korozi, což zvyšuje životnost samotného spotřebiče. Mezi tabletami existují i levná provedení, která sůl ani leštidlo neobsahují, proto je dobré v případě potřeby si tento údaj hlídat.

Mytí nádobí a ekologie

Pokud jste ekologicky smýšlející lidé, pak i pro vás výrobci poskytují speciální varianty mycích prostředků, kterými jsou ekologické tablety do myčky. Nevýhodou je zpravidla vyšší cena, se kterou musíte počítat. Z hlediska mytí nádobí to však může být do určité míry kompromisní řešení, neboť jejich účinnost asi nebude nikdy taková, jako v případě chemie. Na druhou stranu i konvenční mycí prostředky dnes již do značné míry životní prostředí šetří. Drtivá většina produktů na trhu v EU již neobsahuje fosfáty a další škodlivé chemikálie. Eko tablety do myčky z podstaty věci také většinou neobsahují sůl, ani leštidlo.

Balení a tipy

Při výběru tablet do myčky mnoho lidí dá na své osobní zkušenosti, nebo doporučení známých. Pro většinu lidí je také důležitá ekonomická stránka věci, a proto při nákupu tablet do myčky můžete využít různých akcí, nebo zakoupit velká balení, která jsou vždy cenově výhodnější.

Nezapomínejte na to, že provoz myčky není pouze o tabletách, tablety do myčky nejsou všespásné. Důležité dále je, abyste do myčky nedávali enormně znečištěné nádobí, které má vliv na životnost myčky a na ucpávání filtrů. O myčku se také pravidelně starejte. Čistěte filtry, zejména spodní sítko, a občas spusťte samočistící program. Zvýšíte životnost myčky a snížíte také náklady na mytí nádobí, stejně tak zlepšíte kvalitu umytí.

4.2/5 - (25 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.