Úklid,

Sušičky prádla: test, recenze | Nejlepší sušičky na prádlo

Obtěžuje vás sušení prádla na prádelních šňůrách, nebo na sušáku na prádlo a koš s vyžehleným prádlem vám již týden překypuje? Slyšeli jste kdysi o sušičkách prádla, ale děsí vás jejich spotřeba? Současné moderní kondenzační sušičky na prádlo s tepelným čerpadlem vás v tomto případě velice mile překvapí. Jsou finančně dostupné, mají vysokou účinnost a co je hlavní, oproti svým předchůdcům díky pokroku v technologii jsou i několikanásobně úspornější.

Výhody, které přináší, nejsou pouze úspora času, místa a vaší energie. Sušička prádla odstraňuje z oblečení žmolky, vlasy a zvířecí chlupy. Stejně tak proces sušení zbaví textil alergenů a pylů, čímž se dokonale hodí pro osoby trpící alergií. Pokud budete sušit podobný textil na správný program, obejdete se ve většině případů i bez žehličky, i když dokonalou košili bohužel nevyndáte ani z těch nejlepších současných spotřebičů.

Moderní sušičky mají ve většině případů přehledné displeje, díky kterým je ovládání hračka. Nabízí několik základních programů, kterými si prádlo připravíte přesně tak, jaké jej chcete ze sušičky vyndat – nadýchané, lehce vlhké pro snadné žehlení a další. O dokonalý výsledek se stará řada senzorů a čidel, které každý okamžik vyhodnocují stav prádla a podle toho sušení upravují.

Abyste při výběru nešlápli vedle, připravili jsme pro vás nákupního rádce, kde popisujeme parametry a vlastnosti současných sušiček. V článku najdete popsané jednotlivé technické specifikace, stejně tak jako popis základních funkcí. Součástí jsou také recenze vybraných deseti nejlepších sušiček prádla, včetně přehledných tabulek. Věříme, že vám při výběru té správné pomohou. Pokud trpíte nedostatek místa, můžete zvážit pračku se sušičkou, kterým se věnujeme v samostatném článku.

Nejlepší sušičky prádla – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších sušiček na prádlo z testů a hodnocení pro rok 2022.

VzhledModelTypMaximální náplň prádlaEnergetická třída 
Beko DPY 8506 GXB1 recenze a testBeko DPY 8506 GXB1Kondenzační, tepelné čerpadlo8 kgA+++
Bosch WTW87467CS recenze a testBosch WTW87467CSKondenzační, tepelné čerpadlo7 kgA+++
AEG T8DBG48WC recenze a testAEG T8DBG48WCKondenzační, tepelné čerpadlo8 kgA++
Siemens WT47W540BY recenze a testSiemens WT47W540BYKondenzační, tepelné čerpadlo9 kgA++
LG RC81U2AV3W recenze a testLG RC81U2AV3WKondenzační, tepelné čerpadlo8 kgA+++
Candy CS4 H7A1DE-S recenze a testCandy CS4 H7A1DE-SKondenzační, tepelné čerpadlo7 kgA+
Electrolux EDH 3887GDE recenze a testElectrolux EDH 3887GDEKondenzační, tepelné čerpadlo8 kgA++
Beko Superia DS 7434 CS RX  recenze a testBeko Superia DS 7434 CS RX Kondenzační, tepelné čerpadlo7 kgA++
Gorenje Essential D 7565J recenze a testGorenje Essential D 7565JKondenzační, tepelné čerpadlo7 kgA++
AEG T8DEE68SC recenze a testAEG T8DEE68SCKondenzační, tepelné čerpadlo8 kgA++

Porovnání parametrů

 Beko DPY 8506 GXB1Bosch WTW87467CSAEG T8DBG48WCSiemens WT47W540BYLG RC81U2AV3WCandy CS4 H7A1DE-SElectrolux EDH 3887GDEBeko Superia DS 7434 CS RX Gorenje Essential D 7565JAEG T8DEE68SC
Třída účinnosti kondenzaceABBAABBBAB
Trvání standard programu174 minut135 minut154 minut157 minut209 minut220 minut154 minut174 minut155 minut154 minut
Samočistící funkceNeAnoNeAnoAnoNeNeNeNeNe
Roční spotřeba176 kWh159 kWh235 kWh259 kWh159 kWh246 kWh235 kWh209 kWh199 kWh235 kWh
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 sušiček na prádlo

Beko DPY 8506 GXB1

Beko DPY 8506 GXB1 recenze a test

Jedna z nejprodávanějších kondenzačních sušiček prádla s tepelným čerpadlem je Beko DPY 8506 GXB1. Tato sušička v sobě kloubí moderní design a programy se skvělými sušícími vlastnostmi. Také spotřeba a hlučnost se pohybují na nižších hranicích, jaké bývají u současných sušiček běžné. Konkrétně tedy průměrná roční spotřeba 176 kWh a hlučnost pouze 65 dbA.

Sušička nabízí 16 programů, které jsou pečlivě nakonfigurovány pro různé druhy oblečení, jsou to například programy Jeans, Xpress či program Vlna s Woolmark certifikátem. Zmíněný Xpress dokáže za 35 minut usušit až dva kilogramy prádla, pokud tedy pospícháte a vše máte na poslední chvíli, sušička Beko DPY 8506 GXB1 vás ve štychu nenechá.

Po technické stránce potěší BLDC moderní motor, funkce odložení konce sušení až na 24 hodin či vnitřní osvětlení bubnu a sada senzorů, které sledují po celou dobu stav a proces sušení. Příjemná je také možnost napojení kondenzační nádoby rovnou na odpad, čímž odpadá nutnost nádobu vylévat. CELÁ RECENZE

Skvělé sušící vlastnosti a úsporný chod
Absence samočistící funkce filtru

Bosch WTW87467CS

Bosch WTW87467CS recenze a test

Zástupce výrobce Bosch máme v našich top deseti produktech s modelem WTW87467CS. Jedná se o kondenzační sušičku s tepelným čerpadlem a kapacitou prádla v bubnu pro 7 kilogramů. Tento model se může pochlubit systémem šetrného sušení SensitiveDrying či samočistící funkcí filtru kondenzátoru.

Je také vítězem dTestu ze září 2017, kde porazil všechny ostatní konkurenty s podobnými výkonnostními parametry a funkcemi. Součásti nerezového bubnu je LED osvětlení, na které si rychle zvyknete. Sušička nabízí základní přednastavené programy, stejně tak jako speciální programy jako jsou například program na ručníky, peří či halenky/košile.

Potěší nízká hlučnost zařízení 64 dBa s kombinovanou roční spotřebou pouze 159 kWh. Automatizovaný chod sušičky si sám řídí čas sušení, pomáhají ji v tom senzory umístěné a pracující uvnitř bubnu. LCD displej nabízí intuitivní a snadné ovládání, které bude hračkou pro každého člena vaší domácnosti.

Samočistící funkce filtru SelfCleaning Condenser
Nemožnost napojit na odpad

AEG AbsoluteCare T8DBG48WC

AEG T8DBG48WC recenze a test

AEG s typem AbsoluteCare T8DBG48WC patří také mezi špičkové kondenzační sušičky na prádlo s tepelným čerpadlem. Její energetická náročnost dosahuje skvělého stupně A++ a třída účinnosti kondenzace se zastavila na hodnotě B. Buben sušičky má příjemnou kapacitu 8 kilogramů prádla a potěší také přehledný displej v českém jazyce.

Přednostní AEG sušiček je jejich unikátní filtrační systém, který se jmenuje ÖKOFlow. Jedná se o velice účinný systém, který spojuje běžně několik filtrů u běžných sušiček pouze do jednoho. Ve výsledku tak čistíte pouze jeden filtr, což pomáhá účinnosti sušičky a vám usnadňuje znatelně práci.

Ojedinělá je také technologie AEG SensiDry, která suší tkaniny při poloviční teplotě než je běžné a za relativně stejnou dobu. Tím se váš textil šetří, vydrží tak déle a tato funkce má také příznivý vliv na spotřebu, potažmo vaši peněženku.

Filtry integrované pouze do jednoho centrálního
Vyšší hlučnost

Siemens WT47W540BY

Siemens WT47W540BY recenze a test

Sušička s tepelným čerpadlem Siemens WT47W540BY se rovněž pyšní vítezstvím v nezávislém testu těchto spotřebičů a rozhodně k tomu má důvod. Energetická třída A++, třída účinnosti kondenzace A či široký výběr sušících režimů s bubnem o objemu 9 kg prádla dělají z této sušičky vhodného pomocníka do každé větší domácnosti.

Sušení technologií SoftDry ve velkém nerezovém bubnu doplňuje praktické LED osvětlení a AntiVibration provedení u tohoto modelu eliminuje na minimum vibrace. Výsledkem je tak nejen výborná stabilita, ale i menší hlučnost než u ostatních modelů.

Vedle inteligentních sušících režimů nabídne Siemens WT47W540BY také dětskou pojistku, velký LCD display či funkci odloženého startu až o 24 hodin. Další předností je funkce SelfCleaning, která během každého cyklu až 4 krát opláchne kondenzační filtr a vám tak odpadá povinnost jej po každém sušení čistit.

Samočistící funkce SelfCleaning, až 9 kg prádla
Vyšší průměrná roční spotřeba – 259 kWh

LG RC81U2AV3W

LG RC81U2AV3W recenze a test

Sušička prádla LG RC81U2AV3W je moderní zařízení, které vás bude jen a jen těšit. Kromě absence parní funkce, která může být leckdy užitečná, ji nic důležitého nechybí. Jedná se kondenzační sušičku s technologií tepelného čerpadla, což je v současnosti nejoblíbenější kombinace. Díky nejnovějším technologiím je také velmi úsporná, spadá do energetické třídy A+++ s roční průměrnou spotřebou elektrické energie pouze 159 kWh.

Její kapacita prádla je poměrně dobrá, na jedno sušení ho pojme až 8 kilogramů. Celkem nabízí 14 programů, lze zmínit program bavlna, syntetika, pro alergiky, na sportovní oblečení, jemné prádlo, nebo rychlý 30 ti minutový program. Buben je nerezový s velkými prosklenými dvířky, potěší také vnitřní osvětlení, nebo praktické otáčení bubnu oběma směry.

Má dva teplotní senzory, senzor vlhkosti, výšky vodní hladiny, senzor zanesení vodního filtru, nebo otevřených dveří. Zachycený kondenzát se dokáže automaticky čistit, čímž vám odpadne značná část práce. Tato kondenzační sušička je dále výjimečná zabudovaným Wi-Fi rozhraním s funkcí SmartThinQ, díky kterému je možné zařízení ovládat na dálku a na chytrý mobilní telefon obdržet zprávu, jakmile sušička dokončí svou práci.

Výborná energetická třída A+++, velmi úsporný provoz, WiFi rozhraní, osvětlení bubnu
Nemá parní funkci

Candy CS4 H7A1DE-S

Candy CS4 H7A1DE-S recenze a test

Úzká sušička Candy CS4 H7A1DE-S je velmi populární svým slim provedením, díky kterému je oblíbeným modelem zejména v bytech s menšími koupelnami. Její výška je poměrně standardních 85 centimetrů, na šířku má 59,5 centimetrů a do hloubky jen 46,5 cm. Spotřebitelé často zmiňují velmi snadné ovládání, které probíhá otočným ovladačem a několika tlačítky. Ovládání doplňuje přehledný display.

Sušička má kapacitu na sedm kilogramů prádla, čímž se řadí mezi méně objemné modely. Energetická třída je A+ a průměrná roční spotřeba činí 246 kWh. Doba standardního sušícího programu je 220 minut a hlučnost výrobce uvádí 67 dB. Z recenzí spotřebitelů zaznívají námitky na vyšší hlučnost, která je údajně srovnatelná s pračkou.

Poměrně bohatá je i základní nabídka programů, konkrétně jich je 14 a nechybí ani rychlý, třicetiminutový program. Přes technologii NFC lze do sušičky prádla pomocí mobilního telefonu nahrát také další programy. Model je vybaven senzory i funkcí časovaného sušení. Praktická je také možnost odloženého startu až o 24 hodin. Sušička neumožňuje odvod kondenzátu do odpadu, zásobník s objemem 5 litrů je tak potřeba pravidelně vylévat.

Slim sušička, jednoduché ovládání, dobrý poměr cena/výkon
Nemožnost připojit na odpad

Electrolux EDH 3887GDE

Electrolux EDH 3887GDE recenze a test

Kondenzační sušička Electrolux EDH 3887GDE zapadá do řady dalších skvělých produktů této osvědčené značky. Nabízí kapacitu prádla pro sušení až 8 kg, spadá do energetické třídy A++ a s průměrnou roční spotřebou 235 kWh kopíruje trend současné konkurence.

Ovládání vévodí velký otočný knoflík, který se po čase stane vaším velkým kamarádem – přijdete, správně otočíte, program zkontrolujete na čelním displeji a můžete začít sušit. Programy jsou skvěle navrženy tak, aby šetrně sušili jakoukoliv textilní náplň, kterou do sušičky vložíte. Senzory kontrolují proces sušení a upravují podle výsledků rychlost otáčení, směr bubnu a teplotu sušení pro ten nejlepší výsledek.

Velký prostorný buben je osvětlen LEDkami a systém EcoFlow vám udělá radost při každém čištění filtru. EcoFlow je pojmenování pouze jediného filtru, který se v sušičce nachází. Odpadá vám tak starost o více filtrů a svou pozornost věnujete pouze jedinému. Ve výsledku šetříte váš čas a díky efektivní údržbě také udržujete trvale nízkou spotřebu.

Systém jednoho centrálního filtru EcoFlow
Absence samočistící funkce

Beko Superia DS 7434 CS RX

Beko Superia DS 7434 CS RX  recenze a test

Sušička Beko Superia DS 7434 CS RX s tepelným čerpadlem je dalším skvělým zařízením, který dokonale připraví vaše prádlo rovnou do skříně a nepostrádá žádné zásadní funkce. Kapacita bubnu je 7 kilogramů, tedy pro menší nenáročnou rodinu, či pár, naprosto dostačující. Také průměrná roční spotřeba je velice příjemných 209 kWh což se pohybuje na spodní hranici současných modelů.

Z počtu šestnácti programů si jistě vyberete pro každou dávku prádla sušení, kterou půjdete do sušičky vložit. Práci se zařízením vám také zpříjemní osvícený bubem LED diodami či nastavitelný zvukový signál upozorňující na konec sušícího cyklu či jiné důležité upozornění.

Výhradou sušiček Beko je program Express 35, který za 35 minut dokáže usušit až 2 kg prádla. Toto množství odpovídá například osmi košilím a tento model tento program samozřejmě má také.

Propojitelnost na odpad
Absence samočistící funkce

Gorenje Essential D 7565J

Gorenje Essential D 7565J recenze a test

Gorenje Essential D 7565J je skvělá sušička na prádlo od dalšího osvědčeného výrobce bílého zboží. Jedná se o kondenzační sušičku s tepelným čerpadlem o objemu sedmi kilogramů, energetické třídě A++ a třídou účinnosti kondenzace A, tedy tou nejlepší možnou. Velice příjemná je také průměrná spotřeba energie za rok a to 199 kWh.

Inteligentní technologie senzorů SensorIQ se postará o vždy dokonale připravené prádlo tak, jak jej chcete v závislosti na zvoleném programu. Programů nabízí Gorenje rovnou patnáct a naleznete v nich všechny základní, tak pokročile nastavitelné. LED displej či osvětlení bubnu jsou příjemným doplňkem této po všech stránkách skvělé sušičky.

Za zmínku stojí funkce TwinAir – která dosahuje mnohem lepších výsledků sušení než je běžné. Systém pomocí dvou vzduchových kanálků zaručuje prádlu během obousměrného otáčení bubnu mnohem vyšší přísun teplého i studeného vzduchu, čímž dosahuje skvělých výsledků.

Pokročilá funkce sušení TwinAir
Absence samočistící funkce

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

AEG T8DEE68SC recenze a test

AEG s typem AbsoluteCare T8DEE68SC je úsporná kondenzační sušička s tepelným čerpadlem. V energetické třídě má známku A++ a účinnost kondenzace je na slušné třídě B. Kapacita vnitřně osvětleného bubnu je osm kilogramů prádla a sušička má také možnost odvodu kondenzátu nejen do kondenzační nádoby, ale také rovnou do odpadu.

Nejednoho uživatele potěší přehledný display, který s vámi komunikuje v češtině. Intuitivní ovládání doplňuje velký počet přednastavených programů, ze kterých si vyberete pro jakýkoliv textil, který se rozhodnete sušit.

Sušičky AEG jsou vybaveny filtračním systémem ÖKOFlow, který nahrazuje běžné řešení několika filtrů tímto svým řešením s pouze jedním centrálním. Pro vás to znamená, že udržujete pouze tento jeden filtr a víc vás údržba sušičky nezatěžuje. Jako i jiné modely, ani zde nechybí řada snímačů a čidel, které hlídají proces sušení pro nejlepší možné výsledky. AEG soubor těchto čidel nazývá ProSense technologie.

Kompaktní filtrační systém ÖKOFlow
Nemá samočistící funkci filtru

Jak vybrat sušičku

Předně byste se měli zeptat sami sebe, jak často a jaké množství prádla perete, potažmo tedy budete sušit. Pro pár stačí maloobjemové sušičky prádla o objemu sedmi kilogramů, zatímco čtyř členná rodina hravě využije sušičku s objemem 9 kg i více. Berte ohled na blízkou budoucnost, tento spotřebič kupujete na mnoho let dopředu, takže pokud vám to prostor prádelny či koupelny dovolí, dejte přednost vyššímu objemu.

Druhy sušiček

Za dobu vývoje vzniklo několik druhů sušiček s tím, že v současné době se setkáte v drtivé většině pouze s jedinou technologií. Pro ucelenost si je zmíníme.

Ventilační sušička

Ventilační, neboli odvětrávací sušičky pracují na principu horkého vzduchu, který se s odpařenou vodou z oblečení odvádí ventilací pryč ze sušičky. Znatelnou nevýhodou je nutný stavební zásah pro vývod horké páry vně budovy, na druhou stranu jsou levné a mají nižší spotřebu elektrické energie. Aktuálně se s nimi téměř nesetkáte, stejně tak jako nejsou v nabídkách obchodů. Zmíněná drtivě používaná technologie je technologie kondenzační.

Kondenzační sušička s topným tělesem

Tento druh sušiček bývá zkráceně označován pouze jako kondenzační sušička. Princip, jak se nechá vyčíst z nadpisu, vychází z topného tělesa, které vytvoří teplo a vysrážená voda se odvede do kondenzační nádoby, čímž prádlo schne. Toto jsou právě ty neúsporné zařízení – náklady spojené s provozem topného tělesa jsou vysoké, na druhou stranu sušení trvá kratší dobu a pořizovací cena tohoto druhu je nižší. Jsou ovšem na ústupu a v našem výběru top deseti je nenajdete.

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem

U tohoto druhu se můžeme často setkat s označením pouze sušička s tepelným čerpadlem. Jedná se o technologického nástupce, který v současnosti dominuje trhu se sušičkami od nejlevnějších modelů, až po ty nejsofistikovanější. Princip sušičky je stejný, kondenzát je zachycen a sveden do sběrné nádoby či do odpadního potrubí. Rozdíl je v technologii ohřevu vzduchu, kdy tepelné čerpadlo zbytkové teplo využívá k dalšímu ohřevu studeného vzduchu. Neuniká tak ze zařízení ven a díky tomu jsou sušičky s tepelným čerpadlem účinnější a mnohonásobně úspornější. Sušící cyklus trvá o něco déle, je ovšem šetrnější, a proto se tento druh sušiček oproti typu s topným tělesem nechá používat i na jemné textilie.

Energetická náročnost a účinnost kondenzace

Důležité parametry, které vám napoví nakolik je váš vybraný model účinný, nebo kolik vás bude provoz sušičky stát. Oba parametry jsou snadno zjistitelné na energetickém štítku, který musí každý spotřebič mít. Na zmíněném štítku také naleznete údaj o průměrné roční spotřebě, který jsme mimochodem zanesli také jako porovnávací parametr do top desíti produktů.

Energetické třidy moderních sušiček se pohybují zhruba od A do A+++. Vyjadřuje nám to tedy jak moc je spotřebič ve výsledku úsporný. Ruku v ruce se s energetickou třídou můžete zaměřit na již zmíněnou průměrnou roční spotřebu. Ta se udává v kilowatt hodinách s jejichž pomocí si lze orientačně spočítat kolik vás provoz sušičky bude ročně stát. Tento výsledek vychází ze 160 sušících cyklů za rok v základním sušícím programu.

Účinnost kondenzace neboli účinnost sušení má škálu od A do G s tím, že třída sušení A na standardní program vysuší více než 90 % vody a třída G vysuší na standardní program méně než 40 % vody. V našich recenzích se nacházejí sušičky s účinností kondenzace A a B, a proto zmíníme ještě parametry třídy B, která na standardní program vysuší 80 – 89,9 % vody z prádla.

Buben a rozměry sušiček

Objem bubnu je jedním z hlavních parametrů, které budete zohledňovat při výběru sušičky a je to na zcela subjektivním rozhodnutí a potřebách domácnosti. Nejčastěji se objemy pohybují od 7 kg mokrého prádla do 10 kg. Buben již mívá většinou průhledná dvířka a můžete se také setkat s vnitřním LED osvětlením bubnu. Tato vlastnost a funkce nejenže vypadají efektně a prémiově, zároveň se vám ale nestane, že byste v bubnu přehlédli a zapomněli nějakou část oděvu.

Rozměry sušiček se pohybují ve stejných číslech, jako standardně veliké čelně plnící pračky. Šířka tedy zhruba 60 cm, hloubka také 60 cm a výška kolem 85 cm. Pokud vám to prostor umožní, snažte se sušičky umisťovat alespoň půl metru od zdí či okolních zařízení, aby sálající teplo mělo kam od sušičky unikat.

Mezikusy

Umístění sušiček do prostoru koupelen či prádelen můžete elegantně vyřešit pomocí mezikusu, kterým spojíte vertikálně sušičku a pračku dohromady. Mezikus mívá v sobě integrovaný šuplík, který oceníte při manipulaci s prádlem. Věnujte pozornost správnému výběru mezikusu, aby byl kompaktní jak s vaší pračkou, tak sušičkou.

Oboustranná dvířka

Bojujete-li s prostorem a jste omezeni pouze na otevírání dvířek na jednu stranu, kontrolujte u vybraného modelu buďto jejich směr otevírání, nebo vyhlížejte vlastnost oboustranná dvířka. Jedná se o stále více rozšiřující se vychytávku, díky které si sami zvolíte, na jakou stranu se budou dvířka od bubnu otevírat.

Parametry a funkce

Základní funkce mají v dnešní době již všechny sušičky na prádlo. Níže si vysvětlíme několik parametrů a funkcí, které práci se sušičkou ještě více usnadňují.

Nádoba na kondenzát, filtry a čištění

Kondenzační druhy sušiček, kterým je věnován tento nákupní rádce, přeměňují vodu v oblečení na páru, která se sráží uvnitř zařízení a je zachytávána v nádobce na kondenzát. V této nádobce buďto zkondenzovaná voda zůstává a vy ji nejlépe po každém cyklu vylijete, nebo lze sušičku napojit na odpad, kterým bude voda po každém cyklu odvedena. Kapacita nádoby se liší a bývá o objemu několika litrů, dojde-li k úplnému naplnění z několika cyklů sušení, zařízení vás na to upozorní a nenechá vás v dalším cyklu pokračovat.

Většina sušiček je vybaveny dvěma filtry, které je potřeba čistit, pokud není vámi vybraný model vybaven samočistící funkcí kondenzačního filtru. Filtry zachycují chlupy, žmolky textilu a další nečistoty z prádla. Běžně bývají dva s tím, že první, který je umístěn u nádobky na kondenzát je potřeba čistit nejlépe po každém cyklu.

Zmíněná automatická funkce čištění tento filtr několikrát během sušícího cyklu opláchne a tím vás zbavuje potřeby jej pokaždé čistit – nečistoty se z filtru spláchnou do nádoby na kondenzát, odkud je vylejete, nebo putují samy do odpadu. Další filtry jsou doplňkové tomuto hlavnímu a nevyžadují tak častou údržbu, jako tento. Mějte na paměti, že čisté filtry jsou základním předpokladem pro správnou funkci sušičky, s neudržovanými filtry vzrůstá spotřeba, prodlužuje se sušící cyklus a rychleji se opotřebovává samotné zařízení.

Parní funkce

Někdy také funkce „snadné žehlení“ prádlo v sušičce před koncem cyklu lehce předpaří, čímž se zjemní záhyby v textilu a pádlo se tak bude mnohem snáze žehlit. Doporučujeme využívat tento program, pokud opravdu víte, že po konci cyklu budete ihned žehlit. Prádlo totiž není zcela suché a při delší době v bubnu sušičky by mohlo zatuchnout. Pomoci si můžete v tomto případě časovačem, kdy si naplánujete konec parní funkce na dobu příchodu ze zaměstnání či procházky a nestane se vám, že by sušení skončilo v čas, kdy již nebudete doma.

Žehlící funkce

Opět pomocí vodní páry při sušení dokáže prádlo připravit v nejlepším případě zcela nepomačkané. V tomto režimu vyndáváte prádlo již dokonale suché. Efektivita funkce „bez žehlení“ závisí na typu tkaniny a množství prádla v bubnu a samozřejmě také na správně nastaveném typu tkaniny. Čím správnější nastavení a skladba tkanin bude, tím dokonaleji vyžehlené prádlo ze sušičky vyndáte.

Refresh funkce

Určitě se čas od času setkáte při prohrabávání vaší skříně s oblečením, které jste delší dobu nenosili, s kousky pomačkanými či se záhyby v důsledku skládání. Není nic snadnějšího, než tato trička a další textil vložit do sušičky na program refresh. Díky této funkci vyndáte prádlo opět nadýchané, vyžehlené a bez pachů a alergenů. Prádlo jednoduše občerství a vy s ním budete moc dělat opět parádu.

Doplňky a vychytávky

Pro vaši dokonalou domácnost si můžete pořídit to nejlepší, co současné technologie nabízí. V kategorii sušiček jsou to zejména modely, které oplývají několika typy senzorů a čidel, které zajišťují nejlepší možný proces sušení. Senzory a čidla hlídají aktuální vlhkost prádla, teplotu uvnitř bubnu a hmotnost prádla. Tyto parametry se při procesu neustále vyhodnocují a sušička tak pracuje co možná nejefektivněji. Díky tomuto hlídání se vám nestane, že by se prádlo v sušičce srazilo, či jinak poškodilo.

Bezpečnostní pojistka otevření bubnu je v současné době u většiny sušiček prádla. Chrání tak především vaše děti před vniknutím do bubnu během procesu sušení a následným nepříjemnostem. Dvířka jsou zajištěna až do doby, než je naprosto bezpečné do bubnu sáhnout.

Posledními výstřelky na poli chytrých spotřebičů je propojení v rámci chytré domácnosti, nebo alespoň propojení s vaším chytrým telefonem. Ovládání a časování sušičky bezdrátově, například z práce dává ovládání zcela nový rozměr, na který si uživatel takto inteligentní sušičky velice brzo zvykne a již nebude chtít jinou.

4.7/5 - (12 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.