Kosmetika,

Nejlepší suché šampony 2024: Test, recenze 10 TOP

Suchý šampon se používá jako nouzové řešení, kdy vaše vlasy po náročném dni nepůsobí okouzlujícím dojmem, jsou mastné, zplihlé a potřebují oživit a zároveň nemáte času nazbyt, abyste si vlasy umyli, vysušili a upravili. Oproti tomuto procesu, který trvá klidně i půl hodiny, zabere aplikace suchého šamponu na vlasy jen pár minut a výsledek je perfektní.

Suchý šampon je vhodný zejména pro osoby, kterým se rychle mastí vlasy. Tento prostředek hlavně absorbuje mastnotu, odstraní nechtěný maz a dodá vlasům zpět sexy objem. Často je jemně parfemován, vrátí tedy vlasům okamžitou svěžest a příjemně je provoní. Můžete tedy zapomenout na ohrané triky na konci dne s culíkem, nebo čepicí, kterými se unavené vlasy běžně maskují.

První produkty před pár lety mohly nechávat skvrny na pokožce hlavy, barvit oblečení, dělat žmolky, či na vlasech dělat nepříjemný film. Současný kvalitní suchý šampon však těmito problémy netrpí, výsledek je přirozený a ani nevysušuje pokožku hlavy. Jeho použití je velice snadné a rychlé, k dokončení procesu v řádu minut již potřebujete jen ručník a hřeben. Vlasy oživí na jeden až dva dny, po kterých se efekt pomalu vytrácí a je dobré si již vlasy standardně umýt vodou a šamponem.

Můžete se s ním setkat v sypké formě, jako prášek anebo ve spreji. Suchý šampon ve spreji je modernější forma produktu, má podstatně snadnější nanášení a dosahuje se s ním lepších výsledků. Je to oblíbený pomocník na cesty, při cestování, nebo delším pobytu mimo civilizaci.

Často se dělá ve dvou verzích provedení, kdy velké spreje o objemu až 200 ml můžete mít v klidu doma a menší, 50 ml spreje, vždy u sebe a v případě potřeby kdykoliv a hlavně kdekoliv nanést a použít. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší suché šampony a jejich recenze.

Nejlepší suché šampony – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších suchých šamponů z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelTyp vlasůObjemBarva vlasů 
Batiste Fragrance Original recenze a testBatiste Fragrance OriginalVšechny typy200 mlVšechny
Wella Professionals Eimi Dry Me recenze a testWella Professionals Eimi Dry MeVšechny typy180 mlVšechny
Nivea Fresh Revive recenze a testNivea Fresh ReviveVšechny typy200 mlBlonďaté i tmavé
Klorane Nettle recenze a testKlorane NettleMastné150 mlVšechny
Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture recenze a testSchwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust TextureJemné vlasy300 mlVšechny
L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost recenze a testL’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal BoostVšechny typy200 mlVšechny
TONI&GUY Cleanse recenze a testTONI&GUY CleanseJemné vlasy100 mlVšechny
label.m Cleanse recenze a testlabel.m CleanseJemné vlasy200 mlTmavé
Matrix Total Results Miracle recenze a testMatrix Total Results MiracleVšechny typy150 mlVšechny
Aussie Aussome Volume recenze a testAussie Aussome VolumeJemné vlasy180 mlVšechny

Zobrazit celou nabídku

Recenze 10 suchých šamponů

Batiste Fragrance Original

Suchý šampon Batiste Fragrance Original je velmi oblíbený produkt, jeho uživatelky jej často hodnotí jako nejlepší suchý šampon, který kdy vyzkoušely. Nabízí rovněž celkem dobrý poměr cena výkon a je možné pořídit jak větší balení s 200 ml přípravku, tak menší balení s objemem 50 ml, které je jako stvořené na cesty, do batohu či do kabelky. Z vlasů spolehlivě zcela pohlcuje mastnotu a odstraňuje z nich nečistoty. Také je vyživuje a posiluje. Poměrně kladně je hodnocena také jeho svěží vůně, kterou po aplikaci zanechává. Unavené vlasy jsou s tímto přípravkem během pár minut opět svěží. Je určen pro všechny typy vlasů i barev.


Wella Professionals Eimi Dry Me

Suchý šampon ve spreji Wella Professionals Eimi Dry Me je spolehlivý přípravek na vlasy od renomovaného výrobce. Dle hodnocení z recenzí vlasy neslepuje, ani na nich nezanechává bílý povlak, který se může objevit u méně kvalitních suchých šamponů. Vlasům dodává zpět jejich přirozený objem, ihned po nanesení absorbuje mastnotu a nečistoty z vlasů. Zplihlé vlasy rovněž obnoví a dodá jim zpět svou krásu. Kromě příjemné vůně vlasy také odlehčí a provzdušní. Součástí složení je tapiokový škrob, který má na starost osvěžení vlasů a absorbuje z nich olej. Je vhodný pro všechny typy vlasů, pořídit si jej můžete ve větším balení, které má objem 180 ml nebo v cestovním spreji s 65 mililitry.


Nivea Fresh Revive

Suchý šampon na vlasy Nivea Fresh Revive má také spoustu spokojených uživatelů. Z unavených vlasů spolehlivě odstraňuje nečistoty, maz a prodlužuje efekt umytých vlasů během pár minut. Vlasy opět provzdušní, osvěží a vrátí jim bohatý a vzdušný objem. Vlasy jsou po použití suchého šamponu navíc příjemně provoněné. Výrobek je prodávám pouze ve velkém balení s objemem 200 ml a to ve dvou verzích. Jedna verze je pro světlé blonďaté vlasy a druhá naopak pro vlasy tmavé.


Klorane Nettle

Suchý šampon pro mastné vlasy Klorane Nettle je dalším velmi oblíbeným výrobkem. Určen je především pro vlasy mastné, které mohou být i jemné. Efekt je velice kvalitní a z recenzí je patrná také dobrá snášenlivost s pokožkou hlavy. Sprej má objem 150 ml, větší ani menší balení u tohoto typu dostupné není. Mezi jeho hlavní úkoly patří pohlcování přebytečné mastnoty, odstranění nečistot z vlasů a vytvoření vzdušného a bohatého objemu. Aplikace probíhá zejména ke kořínkům vlasů ze vzdálenosti 20 – 30 centimetrů, je použitelný jak na tmavé vlasy, tak i na světlé.


Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture

Suchý šampon Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture je výrobkem od renomované firmy, která nabízí svým zákaznicím kompletní sortiment vlasové kosmetiky. Její suchý šampon ve spreji má desítky kladných recenzí, které vesměs všechny atakují stoprocentní spokojenost. Unavené mastné vlasy osvěžuje, absorbuje z nich mastnotu, čistí pokožku hlavy včetně vlasů a navíc dodává jemnou kontrolu. Co to znamená? Sprej jemně vlasy fixuje, takže znovu udrží tvar, který jste jim po umytí dali. Aktivní složkou je v tomto případě rýžový škrob, který má výborné absorpční vlastnosti. Velmi praktické je jeho velké balení s objemem 300 ml, které vydrží v domácích podmínkách opravdu dlouho.


L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost

Suchý šampon pro všechny typy vlasů L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost je možné pořídit ve velkém balení s objemem 200 ml přípravku, menší cestovní balení k dostání není. Tento rychlý pomocník je rovněž jedním z neoblíbenějších produktů ve své kategorii, ženy píší, že je na něj stoprocentní spolehlivost. V jeho složení najdeme rýžový prášek, který odbourává mastnotu, lístky bílého čaje, nebo bambusovou vodu. Vlasy okamžitě po nanesení oživuje, osvěží je a to bez zdlouhavé mytí. Navíc nezanechává viditelné bílé stopy a po aplikaci nechává vlasy jemné, nadýchané a znovu plné energie, jako byste je právě umyly.


TONI&GUY Cleanse

Suchý šampon TONI&GUY Cleanse je další oblíbenou alternativou, která je u řady spotřebitelek v kategorii těchto produktů jasnou volbou. Je určen pro normální až mastné vlasy, takže je vhodný pro většinu populace. V tomto případě má objem 100 ml, což je ideální kompromis jak do koupelny, tak do tašky. Přípravek podle popisu výrobce nezanechává bílé stopy a krásně voní, což tedy potvrzují i recenze. Skvěle z vlasů absorbuje mastnotu, vrací jim zpět jejich přirozenou svěžest a přidá vlasům také na objemu. Aplikuje se stejně, jako ostatní produkty, nanáší se ideálně až ke kořínkům a poté následuje důkladné pročesání.


label.m Cleanse

Suchý šampon pro jemné vlasy label.m Cleanse je ideální volbou pro všechny hnědovlásky, které pokukují po tomto druhu vlasové kosmetiky. Je tedy určen pro tmavý odstín vlasů a zároveň pro jemné vlasy, které potřebují šetrnější zacházení. Aktivní látkou je samozřejmě škrob, který má výborné vlastnosti v boji s kožním mazem. Vlasy neslepuje, ani na nich nezanechává bílý povlak. Naopak je osvěžuje, provoní je a výsledkem je tak opět dokonalý účes, jako byste si vlasy právě umyli. Kromě odstranění mastnoty vlasů zbavuje i nečistoty, které se v nich po náročném dni mohou nastřádat. Aplikace je velmi jednoduchá, ze vzdálenosti cca 10 – 15 centimetrů se rovnoměrně nanese, nechá se pár minut působit a poté se vlasy pročešou.


Matrix Total Results Miracle

Suchý šampon Matrix Total Results Miracle je výrobkem jedné z nejpopulárnější značky vlasové kosmetiky na světe a tomu odpovídá i tento přípravek. Balení s objemem 150 ml je sice dražší, než jsou průměrné ceny, nicméně tento suchý šampon si to rychle obhájí. Vlasy osvěží tak dobře, že prodlouží čas do dalšího mytí ne o jeden den, ale až o dva. Odstraňuje z nich přebytečný maz, dodá výrazný objem a hlavně nezanechává šedý povlak, který rozhodně není příjemný. Je určen pro všechny typy vlasů včetně všech odstínů. Kromě odstranění mastnoty z vlasů vyčešete také všechny nečistoty.


Aussie Aussome Volume

Suchý šampon pro jemné a zplihlé vlasy Aussie Aussome Volume je dalším oblíbeným výrobkem pro osvěžení vlasů. Ženy na něm vypichují příjemnou vůni, vlasy provoní ovocem a létem, což je pro většinu velice příjemné. Samozřejmostí u každého suchého šamponu je absorpce mastnoty a dodání vlasům okamžitou svěžest. Ve vlasech nezanechává bílé stopy, ani nevysušuje pokožku, což může být problém u méně kvalitních výrobku. Tento sprej má objem 180 ml a v tomto provedení se nenabízí v cestovním, menším balení. Je vhodný primárně pro jemné vlasy, které mohou mít různý barevný odstín.


Jak vybrat suchý šampon

Výběr suchého šamponu není nijak složitá záležitost. Pokud se chcete vyvarovat nepříjemným zkušenostem, nebo slabému efektu, je dobré získat tip od někoho ze svého okolí, případně z recenzí na internetu. Jelikož se jedná o poměrně novou kosmetiku, není ještě u všech žen suchý šampon ve spreji znám. Jeho obliba však stále roste a tím se zvyšuje i nabídka předních výrobců vlasové kosmetiky.

Velikost

První, čeho si v kamenné drogerii všimnete, je velikost balení. Při nákupu přes internet je však tato věc z obrázku méně patrná a proto si pečlivě hlídejte, jak velké balení si za kolik peněz pořizujete. K dispozici jsou spreje s objemem jen 50 ml, které jsou výborné díky své malé velikosti do kabelek, tašek a podobně. Můžete jej mít tak stále sebou, až jste kdekoliv, nebo děláte cokoliv. Do své koupelny je však výhodnější pořídit si větší balení, které bývá standardně 200 ml, avšak jsou i spreje s objemem 300 ml.

Typ a barva vlasů

Velká část suchých šamponů je vhodná pro všechny typy vlasů i pro všechny barevné odstíny. Lze však narazit na takové, které jsou určeny pro mastnější, nebo jemnější vlasy. Ty pak na daném typu vlasů dosahují lepších výsledků a stejně je tomu i u barev. Jsou produkty určené přímo na hnědé, respektive tmavé vlasy a na světlé, blond vlasy.

Složení

Kouzelnou složkou, kterou najdete snad ve všech suchých šamponech, je škrob. Škrob je ten pomyslný zázrak, který zbavuje vaši hlavu a vlasy mastnoty a vrací tak vlasům přirozený pěkný vzhled. Lze se setkat například s rýžovým škrobem, nebo s tapiokovým škrobem. Další obsažené složky jsou různá aromata pro příjemnou vůni, nebo extrakty z listů bílého čaje, či bambusová voda.

Jak používat suchý šampon

Suchý šampon na vlasy je jakousi poslední záchranou pro chvíle, kdy nutně potřebujete udělat něco se svými vlasy, ale zároveň nemáte čas. Proto je i jeho aplikace rychlá a efektivní. Sprejem se aplikuje ze vzdálenosti typicky 15 – 30 centimetrů rovnoměrně na celou hlavu, nechá se pár minut působit a poté se pečlivě vyčeše. Pokud máte tu možnost, před vyčesáním je dobré vlasy promnout ručníkem, čímž se suchý šampon dostane všude, kde je potřeba.

4.3/5 - (27 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.