Péče o tělo,

Strojky na vlasy: test, recenze | Nejlepší zastřihovače vlasů

Strojek na vlasy má hned několik možností využití. Lze s ním zkrátit vlasy na určitou délku, pomůže k úpravě takzvaných kotlet a podobně jako zastřihovač vousů může být s vhodným nástavcem využit k zastřižení bradky a udržování upraveného strniště. Plynulost a kvalitu stříhání do značné míry ovlivňuje výkon motoru, který odlišuje profesionální strojek na vlasy od toho běžného pro domácí použití.

Stříhací strojek může mít zdroj napájení kombinovaný, síťový nebo akumulátorový. Síťový strojek na vlasy trpí přítomností kabelu horší manipulací, na druhou stranu má obvykle větší výkon. Akumulátorový zastřihovač vlasů lze pohodlně využít během cestování. Bezdrátový provoz je však vykoupen potřebou dobíjení a omezenou výdrží.

Zohlednit byste měli nejen zdroj energie, dobu provozu a nabíjení, materiál břitů (ocelové, titanové, keramické), rozsah střihu, nastavení nástavců, ale i specifické vlastnosti. Například zda je voděodolný, má omyvatelné nástavce nebo samoostřící čepele. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší strojky na vlasy a jejich recenze.

Nejlepší strojky na vlasy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších strojků na vlasy z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Wahl Lithium Pro LEDRowenta TN1603Braun HC 5030Philips QC5115/15Remington ColorCut HC5035Philips HC9450/15Babyliss For Men E990EETA Eliot 8342Braun HC 5050Moser 1871 Chrom Style Pro
Materiál nožůDiamantové ostří z oceliOcelTitanOcelOcelTitanJaponská ocelTitanTitanNerezová ocel
Doba provozu100 minSíťový50 minSíťovýSíťový120 min160 min40 min50 min90 min
Doba nabíjení-Síťový8 hSíťovýSíťový1 h3 h1,5 h8 h1 h
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 zastřihovačů vlasů

Wahl Lithium Pro LED

Wahl Lithium Pro LED recenze a test

Strojek na vlasy Wahl Lithium Pro LED se dá považovat za profi zastřihovač vlasů nejen svou vyšší cenou, ale výbornou kvalitou zpracování a celkovým výkonem. Střihač vlasů disponuje ocelovými noži s diamantovým ostřím a kvalitní Lithium Ion baterii, na kterou zvládne být v provozu až 100 minut. Nabíjení by mělo být podle výrobce velmi rychlé, konkrétní dobu ale neuvádí.

V případě potřeby je možný také síťový provoz, ve kterém již nejsou žádné limity. Oproti většině jiných strojků na stříhání je zde velké množství nástavců, a to 12. Střihat vlasy s nimi lze od 1 milimetru do 25 mm. Kromě nich výrobce přidává nůžky, hřeben, čistící kartáček, olej a cestovní pouzdro, kam se všechno příslušenství vejde.

Podle testů a recenzí spotřebitelů je výrobek skutečně kvalitní, oceňují nízkou hmotnost a dobrou výdrž baterie. Naopak připomínají absenci ukazatele stavu nabití, případně nemožnost mýt strojek pod tekoucí vodou. Kromě tlačítka na spuštění najdeme na těle LED kontrolku, která upozorňuje na nabíjení.

Nízká hmotnost a dobrý výkon, 12 vyměnitelných nástavců, síťové i aku použití
Nezobrazuje stav akumulátoru

Rowenta TN1603

Rowenta TN1603 recenze a test

Strojek na vlasy Rowenta TN1603 je levný a dle mnoha desítek recenzí nabízí výborný poměr cena/výkon. Jelikož se nejedená o akumulátorové provedení, ale síťové, odpadá nutnost řešit dobíjení a dobu chodu. Disponuje precizními nerezovými čepelemi, které jsou dle výrobce navrženy tak, aby vydržely funkční a ostré po dobu 15 ti let.

Velkou výhodou, zejména v této cenové kategorii, je možnost umýt čepele pod tekoucí vodou, což je pro běžného uživatele vítaná možnost. Úpravu vlasů lze provádět až v 15 délkách, a to od 1 milimetru do 12 mm. Slouží k tomu 4 dodávané zastřihovací hřebeny a pouze zmíněná menší výška střihu může být brána jako nevýhoda.

Mašinka na vlasy má dostatečně dlouhý napájecí kabel o délce 1,8 metru, a kromě nástavců je v balení také čistící olej a čistící kartáček. Na rozdíl od levných aku strojků na stříhání pohání tento výkonný AC motor, který zajišťuje dlouhodobě vysoký výkon a má dlouhou životnost.

Nízká hlučnost a hmotnost, výborný poměr cena/výkon, omyvatelné čepele
Menší maximální střih 12 mm

Braun HC 5030

Braun HC 5030 recenze a test

Zastřihovač vlasů Braun HC 5030 má zajímavou konstrukci, stejně jako nadchne tím, jak je při práci tichý. Velkým kladem je jeho údržba, jelikož má utěsněný vnitřek, a tak je plně omyvatelný pod tekoucí vodou. Unikátem je také paměťový bezpečnostní zámek SafetyLock, který si pamatuje poslední nastavenou délku používaného střihu.

Při použití je možné vybrat si jednu ze 17 různých délek zastřihování, a to od 3 až po 24 milimetrů. Nechybí také možnost využití hřebenového nástavce. S tím je možné pracovat v délkách od 14 milimetrů, až po 35 milimetrů.

Použití je možné jak s připojením k síti, tak i na baterii. Ta je typu Ni-MH a její plné nabití trvá zhruba 8 hodin. Poté je schopna nabídnou dobu práce okolo 50 minut. Samozřejmostí je LED indikátor, který upozorňuje na její nabit. Vhodný je i na cesty, protože se přizpůsobí napětí mezi 100 V a 240 V.

SafetyLock, síť i akumulátor, duální napětí
Dlouhá doba nabíjení

Philips QC5115/15

Philips QC5115/15 recenze a test

Stříhací strojek Philips QC5115/15 využívá ultra tichého motoru, má ergonomický design a hmotnost jenom 0,2 kilogramy. Dále zaujme i břity, které jsou takzvaně samoostřící. Díky snímatelné hlavě lze usnadnit celkové čištění a údržbu jako takovou. K dispozici je 1 nástavec ve formě hřebenu, který se hodí na delší sestřih.

Klasické nastavení počítá se střihem menším než 0,5 milimetrů. S nástavcem je možné volit po 2 milimetrech různé délky. A to od nejmenší hodnoty 3 mm až po délku 21 milimetrů. Velká šířka o hodnotě 4,1 centimetrů zajistí rychlost samotného stříhání celé hlavy.

Dokáže se přizpůsobit různým napětím, což je praktická vlastnost při cestování. Strojek je bezúdržbový, a tak není třeba promazávání speciálním olejem. Břity jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Na rozdíl od řady jiných modelů neumožňuje bateriový provoz.

Samoostřící břity, duální napětí, dobrá šířka
Bez akumulátoru

Remington ColorCut HC5035

Remington ColorCut HC5035 recenze a test

Strojek na vlasy a vousy Remington ColorCut HC5035 využívá ke své práci čepele, které jsou vyrobené z nerezové oceli. Ty disponují také inovativní funkcí samoostření. Unikátem je příslušenství, které obsahuje celkem 9 různých hřebenů. Pro jednoduchost a správnost výběru je každý z nich vyhotovený v odlišné a výrazné barvě, což vysvětluje jeho název.

Dokonalý střih zajistí možnost zvolit rozsah délky začínající na 1,5 milimetru a končící na 25 mm. Možné je zvolit i optimální úhel skosení, a to v rozsahu od 0,5 až 2 milimetry. V balení nechybí ani nůžky nebo stylingový hřeben, či věci na údržbu.

Použití je možné výhradně s připojením do sítě s napětím 230 V. Zaujme také ergonomické provedení, méně už jeho hmotnost, která je 0,8 kilogramů. V balení je také štěteček, který usnadní údržbu a čištění po každém použití.

Barevné nástavce, rozsah délek, bohaté příslušenství
Provoz pouze ze sítě 230 V

Philips HC9450/15

Philips HC9450/15 recenze a test

Od pohledu profesionální strojek na vlasy Philips HC9450/15 oproti srovnávaným modelům vybočuje jednoduchým dotykovým ovládáním. Také disponuje funkcí paměti, pro snadnější následující použití. Nechybí ani funkce elektronických hřebenů. To vše ho řadí do varianty pro náročné. Že jde o unikát potvrzuje i záruka 3 roky, kterou dává samotný výrobce.

Volba konkrétní délky nabídne opravdu velké rozmezí, a to od 0,5 mm až po 42 mm. Vše s přesností na 0,1 milimetrů. Díky variabilitě je možné nastavit a uzamknout až 400 různých délek zastřihování, což na druhou stranu může i zbytečně zdržovat a své praktické využití příliš nenajde. Dále nechybí ani 3 další nástavce určené na různé délky vlasů.

V případě potřeby je možné aktivovat funkci Auto Turbo, která zvýší výkon strojku. Zaujme také technologie DualCut, která popisuje dvojitě ostřenou jednotku břitů. Díky ocelovému krytu je zajištěna celkově velká odolnost tohoto strojku. Práce je možná s kabelem i bez něho.

Dotykové ovládání, Li-Ion akumulátor (velká výdrž i rychlé nabíjení)
Nutná výměna nástavců, není omyvatelný

Babyliss For Men E990E

Babyliss For Men E990E recenze a test

Pánský strojek na vlasy Babyliss For Men E990E se pyšní velmi kvalitními noži z japonské oceli, které jsou přesné a velmi ostré. Recenze spotřebitelů jej hodnotí jako profesionální zastřihovač vlasů, až tak jsou s ním spokojeni a dle jejich zkušeností výborně poslouží i při úpravě vousů a zkracování chloupků na těle.

Strojek na vlasy je dodáván s 8 nástavci, a kromě toho nabízí možnost změnu výšky střihu přímo na těle zařízení, a to jednoduše otočným prstencem. V tomto případě lze výšku nastavovat od 0,6 mm do 3 milimetrů, dalšími nástavci je možné zastřihovat vlasy v délce až 28 milimetrů. Část s noži je možné snadnou sejmout a pohodlně je opláchnout pod tekoucí vodou.

Poháněn je energií z kvalitního akumulátoru, na jehož plné nabití dokáže střihat až 160 minut. Plně nabitý je za 3 hodiny a lze využít i zrychlené možnosti, kdy je za 30 minut připraven fungovat 15 minut. Na těle zařízení se nachází přehledný LCD display, který zobrazuje aktuální stav baterie a zvolenou délku střihu na břitu.

Zastřihovač vlasů a vousů, nastavení výšky střihu i bez nástavců, praktický LCD display
Nic zásadního

ETA Eliot 8342

ETA Eliot 8342 recenze a test

Elektrický stříhací strojek na vlasy ETA Eliot 8342 je možné používat s připojeným elektrickým kabelem do sítě, ale i při provozu na akumulátor. Ten je moderního typu Li-Ion a po 90 minutách nabíjení udrží střihač vlasů v provozu 40 minut. Dle popisu výrobce se jedná o univerzální přístroj, možné je s ním zkracovat také vousy a chloupky na těle.

Má ergonomický a líbivý design, který se kloubí s kvalitním zpracováním. Výrobce k němu dodává celkem 6 zastřihovacích nástavců, se kterými zvládne střihat v délkách od 0,8 mm do 30 milimetrů. Raritou je pak dodávaný prostřihávací nástavec na vlasy, který u jiných modelů nebývá součástí.

Čepele se pyšní keramicko-titanovým ostřím, které by mělo zůstat velmi dlouho ostré. Ovládací tlačítko disponuje funkcí zamčení a na těle se nachází také modře podsvícený display, který ukazuje stav baterie. Výměna nástavců je snadná, ale podle jedné recenze jde někdy tento úkon ztuha. Spotřebitelé také upozorňují na přepravní/skladovací pouzdro, které je určeno pouze pro samotný strojek na stříhání, a nikoliv na nástavce.

Velmi dobrý poměr cena/výkon, možnost až 30 mm střihů, titanovo-keramické ostří nožů
Pouzdro je určeno pouze pro strojek

Braun HC 5050

Braun HC 5050 recenze a test

Stříhací strojek Braun HC 5050 má kvalitní a odolné zpracování, stejně jako ergonomický design. Používat ho lze připojený k síti, stejně jako není problém využít i provoz na akumulátor. Ten vydrží dodávat energii po dobu 50 minut. Doba nabíjení je delší a činí okolo 8 hodin.

Při úpravě vlasů si lze nastavit požadovanou výšku střihu. Nejkratší je o délce 3 milimetry, zatímco nejdelší je spojeno s délkou 35 milimetrů. Možné je i použití bez nástavce, kdy je výška 1 mm. Celkově je díky rozsahu možné nastavit 16 jednotlivých pozic.

V balení najdete čistící kartáček, olejničku, nebo také cestovní pouzdro a 2 hřebenové nástavce. Údržba je velmi jednoduchá, a to i díky možnosti omývání pod tekoucí vodou. Praktický je také bezpečnostní zámek, který je spojený s pamětí na poslední nastavení s ohledem na délku střihu.

Cestovní pouzdro, omyvatelný, kombinované napájení
Doba nabíjení, s nástavcem vyšší minimální střih

Moser 1871 Chrom Style Pro

Moser 1871 Chrom Style Pro recenze a test

Kadeřnický strojek na vlasy Moser 1871 Chrom Style Pro je určen pro profesionály, anebo pro domácí stříhání bez kompromisů. Velice kvalitní zpracování a použité komponenty z něj dělají jeden z nejlepších strojků na vlasy na trhu. Má velmi tichý, stabilní a klidný chod, což ostatně potvrzují i pozitivní uživatelské recenze.

Výkon motoru je řízený procesorem a střihací nože tak mají stále stejnou rychlost, nehledě na stav akumulátoru, nebo i kvalitu a hustotu vlasů. Svůj podíl na tomto mají také nové lithiové akumulátory, které mají až 3x delší životnost než běžné baterie, a navíc jsou bez paměťového efektu.

Je možný jak provoz čistě na baterii, tak i provoz s napájecím kabelem, který má dlouhou délku 3 metry. Integrovaná stříhací hlavice Magic Blade má šířku 46 milimetrů a sama o sobě umožňuje nastavení střihu od 0,7 mm do 3 mm. Tu lze snadno rozšířit přídavnými hřebeny až na délku 12 mm. Že se jedná o profi strojek na stříhání vlasů potvrzuje dále odlehčené provedení, anebo zvuková signalizace po skončení nabíjení.

Profi stříhací strojek na vlasy, řízená konstantní rychlost motoru, výborný výkon
Vyšší pořizovací cena

Nejprodávanější strojky na vlasy

Nejprodávanější strojky na vlasy na trhu jsou ty od značek: Philips, Braun, Rowenta, Remington, Silvercrest (Lidl). Oblíbené a profi strojky na vlasy jsou také Wahl, Moser, Oster a Babyliss.

Jak vybrat strojek na vlasy

Strojek na vlasy nemusí být určený jenom k úpravě sestřihu na požadovanou délku. Také ho lze využít jako zastřihovač k úpravě kotlet, bradky a vousů jako takových. Díky jiným nástavcům si může poradit i s chloupky v uších, nebo také v nose. Od toho se odvíjí hlavně typ a počet různých klasických a speciálních nástavců, které nabídne jako součást příslušenství.

Způsob napájení

Rozdělení je možné do tří kategorií. Nejjednodušší strojek na vlasy je možné napájet výhradně ze sítě. Musí být tedy připojený do zásuvky a je třeba počítat při manipulaci s kabelem. Druhým řešením je akumulátorový provoz. Po nabití ho lze využívat bez kabelu, což je rozhodně lepší pro manipulaci, leč rizikem je, když se baterie vybije. Nejvíce všestrannou možností je varianta, kdy lze strojek napájet jak ze sítě, tak využít i jeho baterii. Tuto kombinaci nabídne většina pokročilejších modelů.

Pokud jde o variantu s akumulátorem, mají jednodušší typy Ni-MH baterii, zatímco modernější Li-Ion. Právě typ baterie má velký dopad na dobu nabíjení – u nejlepších je okolo 1 hodiny, u horších je třeba čekat i 8 hodin. Dále je třeba přihlédnout k délce provozu, která bývá v rozmezí 50 – 120 minut.

Materiál břitů

Obvykle jde materiál ruku v ruce s propracovaností zastřihovače vlasů. Obyčejnější strojky na vlasy a vousy mají čepele ocelové, které patří k nejlevnějším, ale s rizikem rychlejšího otupení. Klasikou jsou dnes hlavně titanové čepele. Dlouho vydrží a bývají omyvatelné. Unikátem mohou být čepele keramické, které na běžném trhu nejsou zase až tak běžné. Výhodou keramických břitů je kvalita ostrosti, avšak rizikem jejich křehkost a neomyvatelnost.

Nastavení výšky střihu

Rozsah je třeba zohlednit podle konkrétních potřeb využití a požadované délky účesu. Nastavení výšky střihu lze provádět buď mechanicky, elektronicky, nebo za využití jednotlivých nástavců. Vše se opět odvíjí od celkové propracovanosti stříhacího strojku. Problémem dnes není rozsah od desetin milimetrů, až po několik centimetrů.

Další vlastnosti

Zastřihovač vlasů se může lišit i dalšími pokročilými vlastnostmi. Některé modely disponují funkcí odstávání, která eliminuje vznik možných nečistot. Když jde o údržbu, existují varianty, které není třeba olejovat, ale i varianty s odnímatelnými břity, nebo možnosti plně omyvatelné. Mezi další vlastnosti patří funkce bezdrátového dobíjení v dokovací stanici. Propracované typy disponují také displejem, který zobrazuje nastavení střihu, nebo i dotykovým ovládáním.

4.5/5 - (11 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.