Péče o tělo,

Strojky na vlasy: test, recenze | Nejlepší zastřihovače vlasů

Strojek na vlasy má hned několik možností využití. Lze s ním zkrátit vlasy na určitou délku, pomůže k úpravě takzvaných kotlet a podobně jako zastřihovač vousů může být s vhodným nástavcem využit k zastřižení bradky a udržování upraveného strniště. Plynulost a kvalitu stříhání do značné míry ovlivňuje výkon motoru, který odlišuje profesionální strojek na vlasy od toho běžného pro domácí použití.

Stříhací strojek může mít zdroj napájení kombinovaný, síťový nebo akumulátorový. Síťový strojek na vlasy trpí přítomností kabelu horší manipulací, na druhou stranu má obvykle větší výkon. Akumulátorový zastřihovač vlasů lze pohodlně využít během cestování. Bezdrátový provoz je však vykoupen potřebou dobíjení a omezenou výdrží.

Zohlednit byste měli nejen zdroj energie, dobu provozu a nabíjení, materiál břitů (ocelové, titanové, keramické), rozsah střihu, nastavení nástavců, ale i specifické vlastnosti. Například zda je voděodolný, má omyvatelné nástavce nebo samoostřící čepele. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší strojky na vlasy a jejich recenze.

Nejlepší strojky na vlasy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších strojků na vlasy z testů a hodnocení pro rok 2022.


Porovnání parametrů

 Philips Série 5000 HC5450/80Rowenta TN9300F5Braun HC 5030Philips QC5115/15Remington ColorCut HC5035Philips HC9450/15ETA ROSS 434290000Hyundai HC 802Braun HC 5050Philips HC7460/15
Materiál nožůTitanTitanTitanOcelOcelTitanOcelOcelTitanOcel
Doba provozu90 minSíťový50 minSíťovýSíťový120 min45 minSíťový50 min120 min
Doba nabíjení1 hSíťový8 hSíťovýSíťový1 h8 hSíťový8 h1 h
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 zastřihovačů vlasů

Philips Série 5000 HC5450/80

Philips Série 5000 HC5450/80 recenze a test

Strojek na vlasy Philips Série 5000 HC5450/80 zaujme jak svou výkonností, tak i velmi odolnou konstrukcí. Má inovovanou stříhací jednotku, která nabídne jedinečné titanové břity. Stejně tak zaujme nastavitelnými hřebeny, které se hodí jak na úpravu vlasů, tak na úpravu vousů. Jednotka disponuje dvojitým ostřím se sníženým třením.

Ovládání je velmi jednoduché. Stejně tak nastavení. Tento model nabídne celkem 24 nastavení délky, které lze uzamknout do vybrané volby. Ta může být v rozmezí 0,5 mm až 23 mm. Dále nechybí ani hřeben pro bradku, který má 23 nastavitelných délek v rozmezí 1 – 23 milimetrů.

Díky kvalitní baterii je možné použití až po dobu 90 minut. Baterie je typu Ni-MH, přičemž doba nabíjení je velmi rychlá a trvá 1 hodinu. Použití je možné i s připojením do elektrické sítě. Břity lze snadno uvolnit a následně vyčistit.

Různé nastavení délek, doba použití, rychlé nabíjení
Úložný prostor kufříku z papírového kartonu

Rowenta TN9300F5

Rowenta TN9300F5 recenze a test

Strojek na vlasy Rowenta TN9300F5 je model vakuový, označený jako 3v1. Unikátem je jeho funkce ručního vysavače. Využívá 2 samostatné motory, kdy jeden slouží na zastřihování. Druhý motor je určený k pohonu samotného vysavače, který odstraní různé nečistoty třeba z oblečení.

Vakuový systém a inovované turbína odstraní údajně až 99% odstřižených vlasů. Díky tomu není po zastřihávání nutné uklízet prostor v koupelně. Má samoostřící břity, které zaujmou svým titanový povrchem. Hračkou je čištění, a to díky odnímatelnému zásobníku i omyvatelným břitům.

Vybrat je možné jednu z celkem 17 délek jednotlivého střihu. Ten se pohybuje v rozmezí od 0,5 až do 18 milimetrů. Napájení ze sítě poskytuje dostatek výkonu a kabel o délce 2 metry zase dostatek flexibility při manipulaci. K dispozici je 1 nástavec, který je odnímatelný.

Funkce vysavače na odsávání odstřižených vlasů
Celkově neomyvatelný, 1 nástavec

Braun HC 5030

Braun HC 5030 recenze a test

Zastřihovač vlasů Braun HC 5030 má zajímavou konstrukci, stejně jako nadchne tím, jak je při práci tichý. Velkým kladem je jeho údržba, jelikož má utěsněný vnitřek, a tak je plně omyvatelný pod tekoucí vodou. Unikátem je také paměťový bezpečnostní zámek SafetyLock, který si pamatuje poslední nastavenou délku používaného střihu.

Při použití je možné vybrat si jednu ze 17 různých délek zastřihování, a to od 3 až po 24 milimetrů. Nechybí také možnost využití hřebenového nástavce. S tím je možné pracovat v délkách od 14 milimetrů, až po 35 milimetrů.

Použití je možné jak s připojením k síti, tak i na baterii. Ta je typu Ni-MH a její plné nabití trvá zhruba 8 hodin. Poté je schopna nabídnou dobu práce okolo 50 minut. Samozřejmostí je LED indikátor, který upozorňuje na její nabit. Vhodný je i na cesty, protože se přizpůsobí napětí mezi 100 V a 240 V.

SafetyLock, síť i akumulátor, duální napětí
Dlouhá doba nabíjení

Philips QC5115/15

Philips QC5115/15 recenze a test

Stříhací strojek Philips QC5115/15 využívá ultra tichého motoru, má ergonomický design a hmotnost jenom 0,2 kilogramy. Dále zaujme i břity, které jsou takzvaně samoostřící. Díky snímatelné hlavě lze usnadnit celkové čištění a údržbu jako takovou. K dispozici je 1 nástavec ve formě hřebenu, který se hodí na delší sestřih.

Klasické nastavení počítá se střihem menším než 0,5 milimetrů. S nástavcem je možné volit po 2 milimetrech různé délky. A to od nejmenší hodnoty 3 mm až po délku 21 milimetrů. Velká šířka o hodnotě 4,1 centimetrů zajistí rychlost samotného stříhání celé hlavy.

Dokáže se přizpůsobit různým napětím, což je praktická vlastnost při cestování. Strojek je bezúdržbový, a tak není třeba promazávání speciálním olejem. Břity jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Na rozdíl od řady jiných modelů neumožňuje bateriový provoz.

Samoostřící břity, duální napětí, dobrá šířka
Bez akumulátoru

Remington ColorCut HC5035

Remington ColorCut HC5035 recenze a test

Strojek na vlasy a vousy Remington ColorCut HC5035 využívá ke své práci čepele, které jsou vyrobené z nerezové oceli. Ty disponují také inovativní funkcí samoostření. Unikátem je příslušenství, které obsahuje celkem 9 různých hřebenů. Pro jednoduchost a správnost výběru je každý z nich vyhotovený v odlišné a výrazné barvě, což vysvětluje jeho název.

Dokonalý střih zajistí možnost zvolit rozsah délky začínající na 1,5 milimetru a končící na 25 mm. Možné je zvolit i optimální úhel skosení, a to v rozsahu od 0,5 až 2 milimetry. V balení nechybí ani nůžky nebo stylingový hřeben, či věci na údržbu.

Použití je možné výhradně s připojením do sítě s napětím 230 V. Zaujme také ergonomické provedení, méně už jeho hmotnost, která je 0,8 kilogramů. V balení je také štěteček, který usnadní údržbu a čištění po každém použití.

Barevné nástavce, rozsah délek, bohaté příslušenství
Provoz pouze ze sítě 230 V

Philips Hairclipper series 9000 HC9450/15

Philips HC9450/15 recenze a test

Od pohledu profesionální strojek na vlasy Philips HC9450/15 oproti srovnávaným modelům vybočuje jednoduchým dotykovým ovládáním. Také disponuje funkcí paměti, pro snadnější následující použití. Nechybí ani funkce elektronických hřebenů. To vše ho řadí do varianty pro náročné. Že jde o unikát potvrzuje i záruka 3 roky, kterou dává samotný výrobce.

Volba konkrétní délky nabídne opravdu velké rozmezí, a to od 0,5 mm až po 42 mm. Vše s přesností na 0,1 milimetrů. Díky variabilitě je možné nastavit a uzamknout až 400 různých délek zastřihování, což na druhou stranu může i zbytečně zdržovat a své praktické využití příliš nenajde. Dále nechybí ani 3 další nástavce určené na různé délky vlasů.

V případě potřeby je možné aktivovat funkci Auto Turbo, která zvýší výkon strojku. Zaujme také technologie DualCut, která popisuje dvojitě ostřenou jednotku břitů. Díky ocelovému krytu je zajištěna celkově velká odolnost tohoto strojku. Práce je možná s kabelem i bez něho.

Dotykové ovládání, Li-Ion akumulátor (velká výdrž i rychlé nabíjení)
Nutná výměna nástavců, není omyvatelný

ETA ROSS 434290000

ETA ROSS 434290000 recenze a test

Strojek na vlasy ETA ROSS je povedený výrobek, který spotřebitele zaujme zejména svou dobrou pořizovací cenou a výkonem. Jedná se o bezdrátový zastřihovač vlasů, což je velké plus pro jeho manipulační dovednosti. Potěší také jeho poměrně bohatá výbava, ve které je dokonce nabíjecí stanice.

Nabíjení tak může probíhat skrze ni, kdy slouží zároveň jako stojánek, nebo přímo napojením na kabel. Kromě toho balení obsahuje dva nástavce, čistící štěteček, hřeben a olej na mazání břitů. Na plné nabití dokáže střihat po dobu 45 ti minut, nabíjení je následně poměrně dlouhé, může trvat až 8 hodin. 2,4 V akumulátor je typu NiMH a napájí výkonný motorek zajišťující plynulé zastřihování.

Nástavce jsou přímo na strojku dále nastavitelné, celkem je tak k dispozici 10 různých délek střihu od 4 milimetrů po 34 mm. Potěší také funkce prostřihávání, nebo jeho snadná údržba i ovládání. Z recenzí zaznívá také chvála k jeho ergonomickému tvaru, nízké hmotnosti i hlučnosti. Lze s ním zastřihovat mimo vlasů také vousy a kromě ovládání je přítomna také světelná signalizace.

Dobrý poměr cena/výkon, nízká hlučnost, dobré příslušenství a ergonomický tvar
Delší doba nabíjení 8 hodin

Hyundai HC 802

Hyundai HC 802 recenze a test

Zastřihovač vlasů Hyundai HC 802 je síťovou variantou, která nedisponuje akumulátorem. O dobrý výsledek se starají kvalitní nerezové břity. Samozřejmostí je možnost nastavení délky střihu. A to v rozmezí od 2 až 5 milimetrů. K dispozici jsou dále ještě 4 další nástavce, které mají jasně a pevně stanovenou výšku střihu, a to 3, 6 , 9 a dále ještě 13 milimetrů.

Praktičnost umocňuje jak ergonomické provedení, tak i hmotnost o hodnotě 0,4 kilogramů. Nechybí také praktické doplnění v podobě poutka na zavěšení. V balení je i hřeben, čistící kartáček a také olej na promazání a údržbu břitů.

Délka přívodního kabelu je 1,8 metrů, což je hodnota trochu na hraně pohodlné manipulace. Hodnota příkonu činí 8 W a během provozu je třeba počítat s úrovní akustického hluku okolo 72 dB. Parametry tedy tolik nepředčí ostatní modely, ovšem za velmi nízkou cenu dokáže ostříhat na jedničku.

Nízká cena a dobrý výkon, 4 nástavce, nízká hmotnost
Provoz výhradně jen ze sítě

Braun HC 5050

Braun HC 5050 recenze a test

Stříhací strojek Braun HC 5050 má kvalitní a odolné zpracování, stejně jako ergonomický design. Používat ho lze připojený k síti, stejně jako není problém využít i provoz na akumulátor. Ten vydrží dodávat energii po dobu 50 minut. Doba nabíjení je delší a činí okolo 8 hodin.

Při úpravě vlasů si lze nastavit požadovanou výšku střihu. Nejkratší je o délce 3 milimetry, zatímco nejdelší je spojeno s délkou 35 milimetrů. Možné je i použití bez nástavce, kdy je výška 1 mm. Celkově je díky rozsahu možné nastavit 16 jednotlivých pozic.

V balení najdete čistící kartáček, olejničku, nebo také cestovní pouzdro a 2 hřebenové nástavce. Údržba je velmi jednoduchá, a to i díky možnosti omývání pod tekoucí vodou. Praktický je také bezpečnostní zámek, který je spojený s pamětí na poslední nastavení s ohledem na délku střihu.

Cestovní pouzdro, omyvatelný, kombinované napájení
Doba nabíjení, s nástavcem vyšší minimální střih

Philips Hairclipper series 7000 HC7460/15

Philips HC7460/15 recenze a test

Strojek na vlasy a vousy Philips HC7460/15 využívá kvalitní Li-Ion akumulátor, díky kterému je možné jeho použití i bez přístupu k elektrické zásuvce. Doba nabíjení je pouze 60 minut. Následně je množné použití po dobu 120 minut na jedno nabití. Unikátem jsou i celkem 3 elektronické hřebeny na vlasy, které jsou nastavitelné.

V celkovém součtu nabídne tento model až 60 různých nastavení délky, a to po hodnotě 0,2 milimetrů. S využitím nástavcům hovoříme o rozsahu 1 do 7 mm, 7 až 24 mm a 24 až 42 mm. V případě použití bez hřebenu je délka střihu 0,5 milimetrů.

U stříhání hustých vlasů se zcela automaticky spustí funkce Turbo, která přidá na výkonu. Dále zaujme i technologie DualCut, kterou charakterizuje dvakrát naostřená střihací jednotka. Břity navíc disponují praktickou funkcí samoostření.

120 minut provozu, automatické Turbo, Li-Ion baterie
Není omyvatelný pod vodou

Jak vybrat strojek na vlasy

Strojek na vlasy nemusí být určený jenom k úpravě sestřihu na požadovanou délku. Také ho lze využít jako zastřihovač k úpravě kotlet, bradky a vousů jako takových. Díky jiným nástavcům si může poradit i s chloupky v uších, nebo také v nose. Od toho se odvíjí hlavně typ a počet různých klasických a speciálních nástavců, které nabídne jako součást příslušenství.

Způsob napájení

Rozdělení je možné do tří kategorií. Nejjednodušší strojek na vlasy je možné napájet výhradně ze sítě. Musí být tedy připojený do zásuvky a je třeba počítat při manipulaci s kabelem. Druhým řešením je akumulátorový provoz. Po nabití ho lze využívat bez kabelu, což je rozhodně lepší pro manipulaci, leč rizikem je, když se baterie vybije. Nejvíce všestrannou možností je varianta, kdy lze strojek napájet jak ze sítě, tak využít i jeho baterii. Tuto kombinaci nabídne většina pokročilejších modelů.

Pokud jde o variantu s akumulátorem, mají jednodušší typy Ni-MH baterii, zatímco modernější Li-Ion. Právě typ baterie má velký dopad na dobu nabíjení – u nejlepších je okolo 1 hodiny, u horších je třeba čekat i 8 hodin. Dále je třeba přihlédnout k délce provozu, která bývá v rozmezí 50 – 120 minut.

Materiál břitů

Obvykle jde materiál ruku v ruce s propracovaností zastřihovače vlasů. Obyčejnější strojky na vlasy a vousy mají čepele ocelové, které patří k nejlevnějším, ale s rizikem rychlejšího otupení. Klasikou jsou dnes hlavně titanové čepele. Dlouho vydrží a bývají omyvatelné. Unikátem mohou být čepele keramické, které na běžném trhu nejsou zase až tak běžné. Výhodou keramických břitů je kvalita ostrosti, avšak rizikem jejich křehkost a neomyvatelnost.

Nastavení výšky střihu

Rozsah je třeba zohlednit podle konkrétních potřeb využití a požadované délky účesu. Nastavení výšky střihu lze provádět buď mechanicky, elektronicky, nebo za využití jednotlivých nástavců. Vše se opět odvíjí od celkové propracovanosti stříhacího strojku. Problémem dnes není rozsah od desetin milimetrů, až po několik centimetrů.

Další vlastnosti

Zastřihovač vlasů se může lišit i dalšími pokročilými vlastnostmi. Některé modely disponují funkcí odstávání, která eliminuje vznik možných nečistot. Když jde o údržbu, existují varianty, které není třeba olejovat, ale i varianty s odnímatelnými břity, nebo možnosti plně omyvatelné. Mezi další vlastnosti patří funkce bezdrátového dobíjení v dokovací stanici. Propracované typy disponují také displejem, který zobrazuje nastavení střihu, nebo i dotykovým ovládáním.

4.5/5 - (11 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.