Kosmetika,

Nejlepší štětce na líčení: sady, na make up aj. | Recenze

K nanášení make-upu se používají speciální štětce a štětečky, které umožní kosmetiku dokonale rozprostřít přesně tam, kde je to zapotřebí. To vše navíc v jen tak jemné vrstvě, jak by to pomocí prstů nebo jiné pomůcky nejspíš nebylo možné. Ovšem není štětec jako štětec. Při výběru je třeba znát základní typy těchto výrobků a vhodnost k použití pro různé líčení.

Kosmetické štětce se dělí na syntetické (umělé) a na štětce s pravými chlupy. Syntetické se používají především na práci s krémy, štětce s přírodním chlupem jsou vhodné zejména pro použití při aplikaci pudrů.

S jedním štětcem každopádně nelze vystačit, ideálním řešením je sada obsahující štětce pro různé produkty od make-upu přes oční stíny až po pudr. Než si tedy začnete vybírat kosmetické štětce, přečtěte si následující řádky. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší štětce na líčení a jejich recenze.

Nejlepší štětce na líčení – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších štětců na líčení z testů a hodnocení pro rok 2023.

VzhledModelMateriálTvarVhodný pro 
Sigma Flat Kabuki F80 recenze a testSigma Flat Kabuki F80SyntetickýPlochýTekutý i krémový make-up
Dermacol Master Brush by PetraLovelyHair recenze a testDermacol Master Brush by PetraLovelyHairSyntetické5 různých štětcůVšechny typy líčení
BrushArt Face recenze a testBrushArt FaceSyntetické i přírodní12 různých štětcůVšechny typy líčení
Notino Glamour Collection Travel Brush Set with Pouch recenze a testNotino Glamour Collection Travel Brush Set with PouchSyntetické6 různých štětcůCestovní sada štětců
Makeup Revolution Ultimate Brush Collection recenze a testMakeup Revolution Ultimate Brush CollectionSyntetické9 různých štětcůDárková kosmetická sada
EcoTools On-The-Go Style recenze a testEcoTools On-The-Go StyleSyntetické6 různých štětcůKosmetická sada
Royal and Langnickel Moda Total Face recenze a testRoyal and Langnickel Moda Total FaceSyntetické6 různých štětcůCestovní kosmetická sada
Freedom ProArtist recenze a testFreedom ProArtistSyntetické4 různé štětceMalá cestovní sada
I Heart Revolution Unicorns Dream recenze a testI Heart Revolution Unicorns DreamSyntetické5 různých štětcůKosmetická sada
Sigma Beauty Brush Value recenze a testSigma Beauty Brush ValueSyntetické5 různých štětcůKosmetická sada

Zobrazit celou nabídku

Recenze 10 kosmetických štětců

Sigma Flat Kabuki F80

Tento syntetický štětec je pojmenován podle tradičního japonského divadla kabuki, které se vyznačuje kromě jiného nápadným mistrným líčením herců. Slouží k rychlé a přesné aplikaci make-upu, což umožňuje i svým speciálně plochým tvarem. Díky tomuto profilu dokážete make-up nanášet dokonale rovnoměrně a s citem.

Plochý štětec na make-up Sigma Beauty Kabuki je velmi vhodný pro nanášení make-upu ve vrstvě pro střední až vysoké krytí. Lze ho použít na tekutý i krémový make-up. Je při líčení úsporný, protože umělé štětiny nepohlcují aplikovaný make-up. Tak nedochází ke zbytečným ztrátám, hodí se jak pro skutečné profesionály, tak pro začátečníky, kteří s líčením ještě své zkušenosti teprve získávají.


Dermacol Master Brush by PetraLovelyHair

Dermacol Master Brush je kompletní sada štětců na líčení, která byla vytvořena ve spolupráci s českou expertkou na kosmetiku a současně populární YouTuberkou (známou pod pseudonymem PetraLovelyHair). Najdete v ní pět štětců, s nimiž lze zvládnout i opravdu náročné líčení. Co všechno sada nabízí? Základní štětec na oční stíny D81, štětec na aplikaci očních stínů v záhybu oka D74, dále praktický zkosený štětec na stínování D73, štětec na oční stíny a detaily D83, sadu doplňuje ještě štětec na rozmazávání D82. Jemné štětiny štětců obsažených v sadě, jsou zárukou šetrného kontaktu s očním okolím, údržba štětců je velmi snadná a vhodně zvolený výběr umožňuje provádět prakticky všechny moderní techniky líčení očí.


BrushArt Face

Pro opravdu dokonalé líčení se skvěle hodí štětce na make-up ze sady BrushArt Face. Ta nabízí pro zkušenější v oboru líčení bohatou škálu štětců, které k perfektnímu nalíčení potřebujete. Velký štětec s umělými vlákny je určen primárně k nanášení pudru, dva menší měkké štětce pomohou dokonale aplikovat tvářenku a rozjasňující pudr nebo bronzer v minimální vrstvě. To vše dle recenzí se zcela dokonalou přesností. Další čtveřice plochých štětců s přírodními štětinami a se zakulacenou nebo rovnou špičkou umožní dosáhnout nanesením očních stínů úžasného odstínu barev na očích, zatímco kartáček dokonale upraví řasy a obočí. Nechybí ani zkosený plochý štěteček, který slouží k preciznímu vykreslení obočí. A pro zvýšení celkového efektu je tu ještě menší štěteček, jenž dokonale rozetře rtěnku na rtech.


Notino Glamour Collection Travel Brush Set with Pouch

Být elegantní a správně vždy nalíčená, a to i při cestování. Luxusní cestovní sada kosmetických štětců Notino Glamour Collection usnadní každodenní dokonalé nalíčení a umožní docílit skutečně profesionálních výsledků. Pro cestování lze celý komplet šesti štětců uložit do praktické polyuretanové taštičky na zip vyvedené v oblíbeném módním rose-gold odstínu. Takto bude všech šest nejpotřebnějších kosmetických štětců stále pěkně po ruce. V sadě najdete štětce na pudr, speciální štětec na make-up, štětec na obočí i linky a dva menší štětečky na oční stíny. Rukojeti štětců jsou dřevěné, uchycení štětin z leštěného hliníku. Mezi pochvaly sady se řadí příkladná ergonomie.


Makeup Revolution Ultimate Brush Collection

V elegantní sadě Ultimate Brush Collection je uloženo hned devět luxusních štětců, s nimiž se dá zvládnout i to nejnáročnější líčení. Mezi silné stránky patří všestrannost a kvalitní provedení. Nachází se zde nenahraditelný štětec na rozmazávání očních stínů, štětec na korektor, štětec speciálně určený na make-up, jemný měkký štětec na pudr ve dvou velikostech, konturovací štětec, štětec na rozjasňovač, menší štětec na detaily, zkosený štětec na obočí a nechybí ani čistič štětců. Štětce jsou zhotoveny z jemných syntetických vláken a spolehlivě drží tvar, nevypadávají z nich jednotlivé štětiny a při kontaktu s pokožkou jsou velmi příjemné.


EcoTools On-The-Go Style

Praktická sada štětců na líčení EcoTools On-The-Go Style se hodí k použití doma i na cestách. Pomocí této sady kosmetických štětců lze docílit dokonalého denního i večerního líčení na profesionální úrovni. Sada obsahuje štětec na stínování a vytvoření přechodů, štětec na pudr i tvářenku, speciální štětec na blending a zkosený štětec na vytváření očních linek. K tomu patří o cestovní taška, do níž se vše pohodlně vejde. Vlákna jsou tvořena ze 100 % taklonovými štětinami. Rukojeti jsou vyrobeny z bambusu a objímky štětin jsou z recyklovatelného hliníku. Jedná se tedy o vysoce ekologický výrobek ohleduplný k přírodnímu prostředí.


Royal and Langnickel Moda Total Face

Šestidílná moderní kosmetická sada štětců na líčení Royal and Langnickel umožní vytvořit dokonalý make-up pro každou denní dobu. Hodí se pro domácí použití i pro práci vizážistů. K sadě patří praktický cestovní kufřík, který dokáže posloužit v případě potřeby i jako stojan pro snadnou aplikaci make-upu. V sadě se nachází klasický štětec na make-up, měkký štětec na pudr, zkosený štětec na oční linky, jemný štěteček na oční stíny, nanášecí štětec na rtěnku a speciální štětec na tvářenku. Štětce a objímky jsou zhotoveny ze syntetických vláken, rukojeti jsou z měkkého, poddajného akrylu. Sada se dodává v různých barevných provedeních (černá, bílá a purpurová). Kladem sady je skvělý poměr ceny a výkonu.


Freedom ProArtist

Menší cestovní sada štětců na líčení Freedom ProArtist bohatě pokryje běžné nároky na líčení pro jakoukoliv příležitost. V sadě jsou zastoupeny základní typy štětců pro vytvoření kompletního moderního looku i na cestách. V sadě se nacházejí syntetické štětce těch nejpotřebnějších a nejčastěji používaných typů, tedy klasický štětec pro make-up, měkký štětec pro nanášení pudru, štěteček, určený na oční stíny a samozřejmě i štětec na finální úpravu obočí. K přednostem sady pochopitelně lze přičíst i minimální rozměry a hmotnost, vhodnost štětců pro použití na tekuté, krémové i pudrové složky make-upu a také velmi snadnou údržbu štětců samotných. Pro zachování hygienické čistoty a dlouhodobé jemnosti i pružnosti štětin je doporučeno pravidelné čištění štětců, nejlépe po každém použití.


I Heart Revolution Unicorns Dream

Co mají štětce na líčení I Heart Revolution společného s jednorožcem? Jedná se o stylový žertík designéra, který dal držátkům štětců i štětcům samotným v této elegantní sadě nezvyklý design. Svým šroubovicovým povrchem totiž připomínají roh bájného jednorožce, navíc jsou i štětiny štětců duhově zbarvené – proto se v překladu sada nazývá jednorožcův sen.

V luxusním pouzdře najdete pět štětců, s nimiž je možné zvládnout všechna úskalí nanesení kosmetických přípravků a vytvořené dokonalého make-upu. Jaké štětce to jsou? Pochopitelně základní měkký štětec na nanášení pudru, štětec na rozjasňovač, jemný štětec na rozmazávání očních stínů, plochý štětec na oční stíny a zkosený štětec, určený také na oční stíny.


Sigma Beauty Brush Value

Nejpopulárnější, nejžádanější, a tudíž také nejprodávanější sada štětců na líčení se značkou Sigma – to je sada Beauty Brush Value. Co je na ní tak lákavého? Tvoří ji totiž skvěle vybraná sada pěti dokonalých štětců, s nimiž je vytvoření perfektního make-upu hračkou, a navíc otázkou chvilky. V sadě Sigma Beauty Brush Value se nachází štětec na rozmazávání a stínování typu E25, který je vhodný především na zarovnání přechodů a vytvoření ztracených linií. Dále najdete štětec E30, určený k provedení detailů a míchání stínů i krycích linií podél řas, nadýchaný štětec E40 umožňující nenápadné spojování různých částí make-upu, štětec s označením F35, určený v první řadě pro použití rozjasňovače a horní část lící. Pětici uzavírá plochý štětec Kabuki F80 pro dokonalé smíšení práškových i tekutých líčidel.


Jak vybrat štětce na líčení

Pro každou činnost, která souvisí s vytvořením správného make-upu a dokonalým nalíčením, je vhodný jiný štětec. A jaký použít dle zvolené činnosti?

Klasický štětec pro nanášení make-upu

Pro tento účel se vždy používá větší a měkký štětec, může být kulatý nebo zploštělý. Vždy každopádně s kvalitními štětinami. Velmi důležité je štětec na nanášení make-upu po použití vyčistit a zbavit opatrně (bez poškození štětin) zbytků kosmetického prostředku. Jen tak zůstane měkký a pružný.

Plochý štětec na korektor

Plochý štětec je další nezbytností, která by neměla v kosmetické výbavě scházet. Kratším štětcem lze potom snadněji dosáhnou na méně dostupná místa. Tuhý štětec na rty je pak vhodný na mastné přípravky a rtěnku, kterou si lze nanést snadno a rovnoměrně. Štětce na rtěnku jsou často vysouvací a snadno přenosné.

Velký a měkký štětec na pudr či tvářenku

Aplikaci pudru je určitě nejlepší provádět štětcem. Zapomeňte na houbičky, které jsou občas k pudru dodávány. Jedině štětec zaručí skutečně rovnoměrné rozprostření pudru po celém obličeji.

Zkosený štětec na obočí

Pokud používáte na úpravu obočí stíny, vosk, pomádu či gel, vyberte si na práci zkosený štětec, který vám umožní pracovat s maximální přesností.

Malý štětec na oční stíny

Menší štěteček se osvědčuje skvěle při aplikaci očních stínů do vnitřního koutku oka a při zdůrazňování tenkých linek. Nejlepší je ten s krátkými chlupy, trochu zaoblený.

4.4/5 - (28 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.