Outdoor,

Sportovní tašky: TOP do fitka, posilovny aj. | Recenze

Sportovní taška typického podlouhlého tvaru je důležitou věcí, ať už jdete do fitness centra, nebo na fotbalový trénink. Uložíte do ní vše potřebné, co je k výkonu sportu potřeba. Výrobci nabízí různé designy a mohou být v provedení čistě dámském, pánském, nebo unisex.

Sportovní taška lze také nosit různými způsoby, což je dáno použitým systémem popruhů. Nejčastěji se nosí přes rameno na ramenním popruhu nebo přes delší ucha. Měla by být také vhodně členěná, protože uložení věcí na sport, čistého i špinavého oblečení, přináší specifické požadavky.

Modely se od sebe tedy liší zejména designem, tvarem a hlavně velikostí, chcete-li vnitřním objemem. Podle sportovních aktivit jsou fitness tašky menší, nebo větší. Jako materiál se nejčastěji používá polyester, který je pro tento typ tašek nejpraktičtější možností. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší sportovní tašky a jejich recenze.

Nejlepší sportovní tašky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších sportovních tašek z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Adidas TIRO XL W/WNike VAPOR POWER MUnder Armour UNDENIABLE DUFFLE 3.0 MDAdidas LIN CORE DUF SGNike GYM CLUBPuma PRO TRAINING IIAdidas GOOD TOTE SOLNike BRASILIA MEDIUM DUFFELReebok ACTIVE CORE SMALL GRIPThe North Face APEX GYM DUFFEL
Výška36 cm30 cm32 cm20 cm23 cm34 cm36 cm33 cm23 cm38 cm
Hloubka36 cm19 cm28 cm15 cm30 cm32 cm15 cm30 cm23 cm25 cm
Hmotnost--350 g---216 g--785 g
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 sportovních tašek

Adidas TIRO XL W/W

Adidas TIRO XL W/W recenze a test

Sportovní taška na kolečkách Adidas TIRO XL W/W je produktem známé značky, kterou není potřeba nijak představovat. Tato taška se vyznačuje svou velikostí, což deklaruje již v názvu – XL. Celková délka tašky je 80 cm a objem má rovných 114 litrů.

Právě proto zde uložíte veškeré věci na delší sportovní soustředění, nebo například na šňůru fotbalových zápasů. Praktická jsou v tomto případě také transportní kolečka, i když ji tedy více naložíte, můžete sportovní potřeby přemisťovat pohodlně. Dále má široká ucha i ramenní popruh, materiál je odolný a pevný v provedení unisex.

Výhodou je jednoduché provedení se dvěma oddělitelnými prostory, nebude se vám míchat špinavé prádlo od čistého a naprosto to dostačuje, náročnější členění by mohlo ubírat na velkorysé prostornosti. Jak je patrné, je to produkt, který ocení opravdoví sportovní nadšenci či profesionálové. Nepřekvapí samozřejmě ani o něco vyšší cena, která je zde ale obhajitelná.

Prostorná, transportní kolečka, vhodná pro profesionální použití
Pro někoho až moc velká

Nike VAPOR POWER M

Nike VAPOR POWER M recenze a test

Sportovní taška přes rameno Nike VAPOR POWER M je střední velikosti s celkovou délkou 52 cm a objemem 30 l. Je decentního vzhledu a určena je pro muže. Ověřený výrobce by měl být zárukou kvality, použitý materiál působí pevně. K dispozici jsou široká polstrovaná ucha i dobře polstrovaný ramenní popruh.

V tašce je několik kapes a samozřejmě kapsa oddělující špinavé oblečení a boty či výstroj. Na boku zaujme dvojice menších kapes o rozměrech asi 15 x 20 cm, které mohou sloužit na drobnosti, aniž byste museli otevírat hlavní úložný prostor.

Taška určitě snese hodnocení okem náročnějšího sportovce, který požaduje kvalitní sportovní tašku rozumných rozměrů a nechce s sebou tahat přehnaně velký model. Hranatější tvar navíc zaručuje dobré využití prostoru.

Kompaktní a prostorná, pro náročné, přední kapsičky
Chybí vnitřní kapsy na drobnosti

Under Armour UNDENIABLE DUFFLE 3.0 MD

Under Armour UNDENIABLE DUFFLE 3.0 MD recenze a test

Sportovní taška Under Armour Undeniable je modelem prvotřídního výrobce, který si zakládá na kvalitních materiálech a zpracování, v tomto ohledu se není potřeba obávat. Použitý materiál je patentovaný výrobcem a je extra prodyšný a vodu odpuzující. Délka je 63,5 cm a objem 61 litrů.

Taška působí pevně, má navíc řadu vychytávek, jako například kapsičku na sluchátka. Uvnitř najdete i bezpečnou kapsu na doklady a hlavní kapsa má část oddělující obuv nebo špinavé oblečení. Na boku je další prostorná kapsa na zip a tašku zdobí výrazné kontrastní logo výrobce.

Využít můžete dlouhého ramenního popruhu, který si každý nastaví dle vlastních potřeb. Samozřejmostí jsou polstrovaná ucha, ale někteří spotřebitelé zmiňují, že by mohly být širší. Určena je pro muže, hledající praktickou tašku na sport střední velikosti.

Prostorná, kvalita materiálu, praktické detaily
Ucha by mohla být širší

Adidas LIN CORE DUF SG

Adidas LIN CORE DUF SG recenze a test

Sportovní taška Adidas LIN CORE DUF SG je určena především ženám, které se při cestě do posilovny neobejdou bez špetky stylu. Nabízí se ve více barevných variantách, a to například v růžové, nebo v tmavém provedení opatřeném hravými ornamenty. Na tašce nechybí výrazný nápis „adidas“.

Velikost je pro ženy tak akorát, na délku má 37 cm a objem je 21 litrů. Přes pěkný design je taška na cvičení praktického tvaru, takže toho pojme na své rozměry dostatek. Vnitřek je klasicky členěn na dva oddíly, přičemž jeden je určen na špinavé oblečení či boty.

Oddíl na špinavé věci je elastický, takže stlačí prostor zabraný špinavými věcmi na minimum. Vně tašky na boku je praktická síťovaná kapsa a nosit ji můžete na rameni nebo za ucha, která jsou příjemně polstrovaná.

Kompaktní a dostatečně prostorná, praktické provedení, barevné varianty
Slabší dno

Nike GYM CLUB

Nike GYM CLUB recenze a test

Dámská sportovní taška Nike Gym Club je pro všechny ženy, které si potrpí na maximálním stylu. Tomu je zde podřízeno vše, má módní tvar, mnoho barevných kombinací a samozřejmě výrazný nápis „NIKE“. Fitness taška má na délku 56 cm a objem 31 litrů. Prostor je dostatečný, ale módní zkosené strany a podélný zip může být horší z hlediska uložení věcí i přístupu.

Vnitřní prostor jinak nabízí další oddělenou kapsu na zip a kapsu na zip pak najdete také z vnější strany tašky. Zaujme mnoha způsoby nošení, jak přes ramenní popruh, tak delší ucha umožní nošení nejen v ruce, ale i na rameni jako kabelku. Vybavena je dále polstrováním popruhů, které je odnímatelné.

Tašku můžeme doporučit především na fitness aktivity, má ovšem i velmi všestranné použití. Jste-li sportovně založení tělem i duší, určitě s ní můžete vyrazit také do ulic města, ničemu to vadit nebude.

Mnoho způsobů nošení, všestranně využitelná, módní vzhled
Méně praktický vnitřek

Puma PRO TRAINING II

Puma PRO TRAINING II recenze a test

Sportovní taška Puma PRO TRAINING II patří mezi větší sportovní tašky a je opatřena kolečky. Pokud ji tedy více naložíte, všechny věci si s sebou vezmete velmi pohodlně. Můžete ji zároveň použít třeba i na delší cestování. Celková délka tašky je 78 cm a objem 85 litrů.

Kromě toho, že ji odvezete na kolečkách, můžete využít nastavitelného ramenního popruhu, a to v dostatečném rozsahu. Jinak jsou zde klasická dvě ucha, která sice mají polstrování, ale vzhledem k rozměrům tašky by mohla být širší.

Do vnitřního prostoru je dobrý přístup, což je předpoklad pro snadné uložení i většího sportovního vybavení. Hlavní kapsa nabízí klasické členění oddělující špinavé věci. Tašku zdobí menší logo výrobce a má decentní, ale zároveň moderní design. Provedení je unisex.

Prostorná, transportní kolečka, vhodná i na cestování
Ucha jsou užší

Adidas GOOD TOTE SOL

Adidas GOOD TOTE SOL recenze a test

Sportovní kabelka Adidas GOOD TOTE SOL je už od prvního pohledu zaměřena na ženy. Pokud chcete vyrazit do fitka a nehodláte úplně opustit elegantní styl, tak je určena právě vám. Na sportovní tašku má přece jen méně tradiční tvar, takže je bez problémů využitelná všestranně, do práce i do města.

Taška zaujme výraznou červenou barvou, logo výrobce je pouze malé a decentní. Hlavní prostor je dostatečně velký a je zde větší množství praktických kapsiček či přihrádek, které pomohou s organizací dalších věcí. Na boku je síťovaná kapsa.

Nejdete zde také nastavitelný ramenní popruh i delší uši do ruky, které ji umožňují nosit jako velkou kabelku přes rameno. Jelikož taška není klasického podlouhlého tvaru, tak uvádíme pro lepší představu celkové rozměry, které jsou 15 x 53 x 36 cm a objem je téměř 30 l.

Atypické pojetí, vhodná jako kabelka do města, bohaté členění
Netradiční design není pro všechny

Nike BRASILIA MEDIUM DUFFEL

Nike BRASILIA MEDIUM DUFFEL recenze a test

Sportovní taška Nike BRASILIA MEDIUM DUFFEL je v unisexovém provedení, a tedy může potěšit muže i ženy. Charakteristická je zejména elegantním a trochu nenápadným designem, přestože zde najdete větší logo výrobce. Na polstrování ramenního popruhu je nápis „NIKE“.

Taška je vyrobena z pevných, výrobcem patentovaných materiálů odolných vodě, zvládne tak i náročnější podmínky. Má také odolné dno. S délkou 71 cm a objemem 58 l patří k těm větším modelům v kategorii. Při větším naložení by se hodila i kolečka, která zde však nejsou. Nosit ji můžete i přes rameno díky dostatečnému rozsahu ramenních popruhů. Ucha pro nošení v ruce jsou polstrovaná.

Hlavní prostor je dobře přístupný a vzhledem k hranatějším tvarům tašky také dobře využitelný. Samozřejmí je dělení prostoru, které poskytuje úschovu na mokré nebo špinavé věci či boty. Je zde množství vnitřních kapes, z vnějšku pak najdete jen kapsu síťovanou.

Prostorná, sportovně elegantní provedení, kvalitní materiály a dno
Chybí kolečka

Reebok ACTIVE CORE SMALL GRIP

Reebok ACTIVE CORE SMALL GRIP recenze a test

Sportovní taška Reebok ACTIVE CORE SMALL GRIP je určena všem ženám. Vybrat si lze z více barev a její délka je 43 cm a objem 27 litrů. Existuje i větší provedení, které je vhodné naopak pro muže.

Uvnitř je klasické dělení na špinavé a čisté věci, kromě toho je zde několik vnitřních kapes, které pomohou s organizací drobnějších věcí. Ke všemu je dobrý přístup a to díky typickému otvoru do tvaru U. Taška je také klasického hranatějšího tvaru, tedy s dobře využitelným vnitřním prostorem.

Dále je z vnější strany postranní kapsa se zipem na další drobnosti a samozřejmostí je nastavitelný ramenní popruh s polstrováním, aby netlačil na ramenou. Polstrováním však nejsou opatřena ucha, což je trochu škoda. Taška je za velmi příznivou cenu.

V dámské i pánské velikosti, dobře řešený vnitřní prostor, cena
Ucha bez polstrování

The North Face APEX GYM DUFFEL

The North Face APEX GYM DUFFEL recenze a test

Sportovní taška The North Face APEX GYM DUFFEL je trochu atypicky řešeným kouskem na vaše sportovní aktivity. Přestože je zavírání hlavní kapsy dvoucestným zipem podélné, tedy bez typického provedení do U, tak díky střihu je dovnitř dobrý přístup. Je to spíše pánská sportovní taška, počítejte s tím, že je trochu vyšší. Díky tomu má ale i při délce pouhých 53 cm objem až 45 l.

Vedle podélného zapínání hlavní kapsy je další otvor na špinavé věci či boty, který je částečně síťovaný. Tento prostor je opět přístupný podélným dvoucestným zipem a jsou zde také boční kapsy na drobnosti.

Využít můžete ramenní popruh i ucha na nošení v ruce. Taška má odolné a pogumované dno, což je praktické z pohledu odolnosti proti prodření. Zaujme jistě také svým netradičním designem a bohužel i o něco vyšší cenou.

Prostorná a kompaktní, pogumované dno, kvalitní provedení
Vyšší cena

Jak vybrat sportovní tašku

Výběr tašky na sport podléhá zejména mnoha osobním preferencím. Někdo ocení maximálně praktické řešení a decentní vzhled, jiný chce za každou cenu poutat pozornost, a tak dává přednost stylovějším kouskům a vůbec to není špatně. Ke sportu se zkrátka hodí výrazná loga, potisky a bláznivé barvy. Můžete tak doladit svůj sportovní outfit k dokonalosti.

Značná část je v unisex provedení, samozřejmostí jsou však modely určené zvlášť mužům a zvlášť ženám, odlišují se hlavně designovým zpracováním. Ať už preferujete jakoukoliv variantu, jsou zde přece jen některé parametry, na něž je vhodné se při výběru tašky zaměřit, ať již míříte do posilovny, sportovní haly, na trénink či na ostré sportovní utkání.

Velikost a tvar

Každá taška by měla pojmout vše, co si s sebou na sport berete. Zaměřte se na to, jak tašku budete nejčastěji používat. Zpravidla platí, že na běžné cvičení do posilovny postačí menší sportovní taška, neboť převlečení, obuv a láhev s pitím dáte všude. K tomu možná ještě energetická svačinka nebo pár doplňků stravy před a po tréninku, ale to je opravdu vše.

Pokud však děláte týmový sport, vyrážíte někam na soustředění nebo na turnaj, už se vám hodí profesionálnější, a hlavně větší řešení, do kterého veškeré sportovní náčiní pohodlně uložíte. Když víte, že se s taškou budete pěšky přesouvat na větší vzdálenosti, určitě využijete model s kolečky. Takové tašky dobře poslouží i jako cestovní zavazadlo.

Z pohledu tvaru tašky je pak otázka, jak dobře bude využit vnitřní prostor. Většina sportovních tašek je podlouhlých, ale s ohledem na maximální praktičnost jsou lepší ty hranatějších tvarů, kde je ke všemu dobrý přístup a reálně nejvíce místa. Pokud na prostoru tak nelpíte, můžete třeba do posilovny zvolit designové modely, které mají módní válcové nebo zaoblené tvary. Někdo také volí sportovní batoh, ale taška na rameno je ve městě cestou do posilovny určitě stylovější a mnohdy nabízí větší objemem.

Materiál

Většina sportovních tašek je z umělých textilních materiálů. Jsou praktické, bývají odolné vůči vodě a ke sportu se zkrátka hodí více než třeba kožená taška. Důležitá je pevnost, přičemž u sportovní tašky se obecně počítá, že do ní můžete dávat i těžší věci, třeba závaží na cvičení.

Zvolíte-li kvalitně provedený model osvědčeného výrobce, neměli byste mít s nosností problémy. Tašku často různě povalujeme po zemi a životnosti tak přispívá zesílené dno, které má řada modelů. Někdy bývá dno pogumované a často je opatřeno nožičkami.

Způsob nošení

Způsobů, jak lze sportovní tašku nosit, je hned několik. Dá se říci, že všechny jsou vybaveny ramenním popruhem, který mívá polstrování, jež zabrání otlakům. Popruh lze regulovat dle potřeby, takže byste se měli zaměřit na to, zda vám rozsah nastavení délky vyhovuje. Takto se zpravidla taška nosí, pokud je více naložená. Ramenní popruh je zpravidla odepínatelný.

Další možností je nést ji jako klasickou tašku za ucha. Zde se hodí opět polstrování, které bývá snímatelné. Sejmout jej můžete zejména pokud využijete třetí způsob, jak tašku nosit. Lze ji jednoduše přehodit přes rameno jako kabelku a tašku tak budete mít pod paží. Jsou na to ale vhodné zejména tašky, které mají delší uši, bývají takto uzpůsobeny módnější tašky oblejších tvarů. Musíte také počítat s tím, že při tomto způsobu nošení tašku tak nenaložíte, protože by vám byla nepohodlná.

4.6/5 - (18 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.