Recenze,

E-cigareta SMOK Vape Pen 22 – Recenze

Naše hodnocení

Elektronická cigareta SMOK Vape Pen 22 je výborným modelem pro všechny začátečníky, kterým nestačí jakákoliv běžná AIO e-cigareta, ale chtějí také dělat velké množství páry. Tento model je sice také All In One zařízení, liší se však velkým výkonem, který činí až 50 wattů. Z těchto důvodů se používá pro způsob potahování DL, tedy potah přímo do plic (přes elektronickou cigaretu se přímo nadechujete). Smoktech Vape Pen 22 je také dobrým výchozím modelem pro takzvaný cloud chasing, tedy techniku vyfukování velkého množství páry. Jedná se o oblíbenou techniku, při které se z velkého množství páry vytváří různorodé triky, počínaje efektními kroužky.

Kromě velice přijatelné pořizovací ceny má také další nespornou výhodu a tou je její jednoduchost. Konstrukce a provedení již snad nemůže být snadnější a méně komplikované. Set se skládá z baterie, vyměnitelné žhavící hlavy, sklíčka a vrchního uzávěru, takzvaný top cap. Jednoduché provedení si vybírá svou daň hlavně v podobě absence regulace toku vzduchu, které je pevně dané. Podání chuti liquidu a prokreslenost je však na dobré úrovni a v rámci cenové kategorie dosahuje výborných výsledků.

  • Výkonná elektronická cigareta až 50 W
  • Dobrý poměr cena/výkon
  • Velmi jednoduché zařízení
  • Vhodná také pro Cloud Chasing
  • Vhodná pro začátečníky
  • Provedení AIO
  • Poměrně velké sklíčko náchylné k rozbití
  • Průměrná notifikace blikáním
  • Nenastavitelná intenzita toku vzduchu – air flow

Parametry

Baterie Zabudovaná
Kapacita baterie 1650 mAh
Kapacita clearomizéru 2 ml
Výměnné žhavící hlavy Ano
Odpor žhavící hlavy 0,3 Ω
Výkon 50 W
Náustek Sundavatelný, možnost použít i 510
Typ použití DL (potahování přímo do plic)
Nabíjení Micro USB
Výdrž Až 1 den
Indikace stavu baterie Ano
Regulace přísunu vzduchu Ne
Rozměry 107 x 22 mm
Hmotnost 90 gramů
Barva Černá, stříbrná, duhová, červená, modrá

Konstrukce e-cigarety

E-cigareta SMOK Vape Pen 22 je v první řadě velice malé a kompaktní zařízení, které však každého překvapí svým vysokým výkonem. Jedná se o trubkové provedení o průměru pouze 22 milimetrů a délce 107 milimetrů, potěší také hmotnost, která je jen 90 gramů.

Samotná cigareta se pak skládá jen z několika částí a pár těsnění, jednodušší elektronickou cigaretu jen stěží najdete. Základ tvoří baterie o kapacitě 1650 mAh, která má na sobě jediný přítomný ovládací prvek, podsvícené tlačítko. Přímo na baterii se našroubováním nasadí vyměnitelná žhavící hlava, dále se nasazuje sklíčko a jako poslední top cap, neboli horní kryt s náustkem. Má horní plnění, při kterém je nutné top cap odšroubovat, což zabere jen pár sekund. Pozitivní je, oproti ostatním modelům, absence dětské pojistky, která celý proces znepříjemňuje.

Clearomizér a žhavící hlava

Jelikož je e-cigareta SMOK Vape Pen 22 typu All in one, aotmizér je součástí žhavící hlavy a mění se v rámci ní spolu s celou hlavou. Clearomizér obsahuje ji a kromě toho má objem 2 mililitry na liquid, neboli náplň. Tank svou kapacitou nevybočuje z řady dalších elektronických cigaret a to z důvodu legislativy, která tento objem reguluje. Při průměrném používání vydrží tato zásoba liquidu jen na několik hodin a proto je nutné během dne průběžně doplňovat, neboť stejně jako i jiné takto výkonné DL modely, má i tato poměrně velkou spotřebu.

Žhavící hlava, jak již zaznělo, je vyměnitelná. Měnit by se měla v závislosti na intenzitě používání po týdnu až měsíci. Pro její dlouhou životnost je potřeba však správně potahovat tak, aby byla hlava stále nasáklá a nehrozilo její spálení. V těle žhavící hlavy jsou rovnou dvě spirálky (dual coil) ke kterým vedou velké otvory pro nasávání liquidu do vatové výplně, ve které jsou spirálky uloženy. Hlava má výborný výkon až 50 W, což je velice dobrý výkon, vhodný pro dělání mraků páry.

Ovládání a náustek

Vzhledem k velice jednoduchému a funkčnímu provedení se na těle nachází pouze jedno tlačítko, které slouží pro ovládání a zároveň plní roli informační. Pěti kliky se e-cigareta zapne, pěti kliky se také vypne. Vždy o tom jste informování zablikáním podsvíceného tlačítka. Pro tvorbu páry se musí tlačítko zmáčknout a držet, podtlakový senzor potahu v tomto modelu nehledejme. Jakmile tlačítko uvolníme, blikáním nás informuje o stavu kapacity baterie. Pomalé blikání informuje ještě o dostatečné kapacitě, rychlé blikání znamená, že kapacita se blíží ke svému konci a jakmile bliká tlačítko velice intenzivně, znamená to jediné, vybitou baterii.

V některých recenzích a testech, stejně jako u prodejců se můžete dozvědět, že náustek neboli drip tip, je pevný, nesundavací. Není to pravda. Dodaný náustek má sice atypický rozměr, je však vyndavatelný a nahraditelný jakýmkoliv vaší náustek s rozměrem 510. Stejně tak lze 510 náustek nasadit přímo i na originální čímž si e-cigaretu prodloužíte.

Vhodný liquid, způsob používání a podání chuti

S ohledem na zaměření této elektronické cigarety na tvorbu velkých oblak páry a potahování přímo do plic se doporučuje používat liquid s vyšším poměrem složky VG. Ideálně pak 70% VG a 30% PG, nebo i 80VG/20PG. Liquid s tímto poměrem je bohatší na tvorbu páry a je také hustější, takže nemá tendenci protékat skrze žhavící hlavu. DL způsob potahování není obecně vhodný pro příliš silné nikotinové směsi a náplně a to opět z důvodu velkého množství páry, které se vám do plic dostane. Hraniční hodnota nikotinu se obecně uvádí 6 mg, nicméně je to pouze doporučení.

Pocitově je pára z e cigarety SMOK Vape Pen 22 příjemně chladná, na rozdíl od jiných modelů, kde už po pár potazích je pára nepříjemně horká. Neregulovatelný přísun vzduchu má dva otvory, které jsou umístěny v těle baterie a mají velice slušný průtok vzduchu. Podání chuti a prokreslenost je dobrá, nenadchne, ani neurazí. Pokud se však podíváme, v jaké cenové kategorii se pohybujeme a uvědomíme si, že se jedná o velice jednoduchý a základní model, proti podání chuti nejsou námitky. Základní ovocné, tabákové a další příchutě bezpečně rozpoznáte a pro začátečníka je výsledek naprosto dostačující.

Zkušenosti uživatelů

Uživatelé tuto elektronickou cigaretu hodnotí velice pozitivně. Pokud vycházíme z předpokladu, že se jedná o levnou, výkonnou a jednoduchou e-cigaretu, marně bychom hledali rovnocenného soupeře. Spotřebitelé hodnotí výborně její velký výkon, dobré podání chuti a na takto výkonný přístroj velice malé rozměry a nízkou hmotnost. Není problém ji nosit v kapse u kalhot, saka, nebo v bundě a snadno se ztratí i v dlani. Jako negativum zaznívá menší zásobník na liquid, který se při tomto výkonu relativně rychle vyčerpá a je tedy nutné častější doplňování. Také je potřeba brát v potaz, jak zaznívá ze zkušeností, velkou náchylnost na případné rozbití sklíčka při pádu – sklíčka jsou naštěstí dobře dostupná jako náhradní díl.

Podívejte se i na další elektronické cigarety.

Produkt: SMOK Vape Pen 22
Hodnocení: 95 %

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.