Elektronika,

Nejlepší sluchátka do uší: špunty, pecky | Recenze, test

Sluchátka do uší ocení každý, kdo miluje hudbu a chce si ji dopřávat na každém kroku. Hlavní pozitiva se týkají kompaktních rozměrů, nízké váhy a všestranného použití. Jejich popularitu dokazuje rovněž široká škála výrobců a modelů. Tento výběr se věnuje primárně kabelovým sluchátkům, v jiném článku pak vybíráme bezdrátová sportovní sluchátka.

Dělí se do dvou základních kategorií, a to na sluchátka špunty a pecky. Mají mírně odlišné provedení, kdy se špunty nasazují hlouběji do ucha, zatímco pecková sluchátka nikoliv. Pecky do uší jsou univerzální na každý den pro každou příležitost. Špuntová sluchátka dobře zvládají i sportovní aktivity a lépe filtrují okolní hluk.

Kvalitní sluchátka do uší by měla v první řadě dobře sedět svému majiteli, z tohoto důvodu by u každých špuntových sluchátek měly být náhradní špunty v různých velikostech. Dále je dobré dbát na kvalitu provedení, zvláště pokud se jedná o sluchátka do mobilu, kde je překrucování kabelu každodenní záležitostí. Neopomenout je potřeba také technické parametry, které ovlivňují kvalitu reprodukované hudby, nebo přítomnost mikrofonu a ovládací části. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší sluchátka do uší a jejich recenze.

Nejlepší sluchátka do uší (špunty, pecky) – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších sluchátek do uší z testů a hodnocení pro rok 2023.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Sony MDR-EX110LPMarshall Mode EQSennheiser MX 365Koss The PlugBeats urBeatsApple EarPods MD827ZM/AJBL T110Creative EP-630Skullcandy Ink'd 2 MicSoundMAGIC E10
Frekvenční rozsah5 - 24 000 Hz20 - 20 000 Hz20 - 20 000 Hz10 - 20 000 Hz20 - 20 000 Hz-20 - 22 000 Hz6 - 23 000 Hz20 - 20 000 Hz15 - 22 000 Hz
Citlivost103 dB99 dB110 dB112 dB112 dB-96 dB106 dB102 dB100 dB
Impedance16 ohm39 ohm32 ohm16 ohm18 ohm32 ohm16 ohm16 ohm16 ohm16 ohm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 sluchátek do uší

Sony MDR-EX110LP

Sony MDR-EX110LP recenze a test

Sluchátka špunty Sony MDR-EX110LP zaujmou nejenom svou kompaktností, ale i tím, že nabízí kvalitní zvukový projev. Z jejich parametrů můžeme zmínit například unikátní rozsah s hodnotou 5 Hz až 24 kHz, nebo hodnotu citlivosti, která činí 103 dB. Nijak špatná není ani impedance pyšnící se 16 ohmy, tato hodnota patří mezi nejnižší, jaká se napříč sluchátky do uší vyskytuje.

Sluchátka se k zařízení připojují klasicky pomocí kabelu a jeho délka je s hodnotou 1,2 metru je plně dostačujícím řešením. Kabel je zakončený 3.5 mm jackem. Díky své všestrannosti se mohou hodit jak na běžný poslech, tak i na sport.

Mají ergonomický tvar, díky kterému dobře drží a zároveň ani po delší době netlačí. Pro nízký odpor se perfektně hodí i na zvukově méně výkonná zařízení. Kladem je také jejich designová nabídka provedení, neboť jsou k dostání v celé řadě zajímavých barevných variant.

Barevný design, frekvenční rozsah, dobře drží, zahnutý konektor do L
Relativně tenký kabel

Marshall Mode EQ

Marshall Mode EQ recenze a test

Špuntová sluchátka Marshall Mode EQ zaujmou již názvem značky, která je v oblasti hudby skutečnou jedničkou. Zaujmou však i samotnými parametry – využívají 9 milimetrové měniče s unikátní pohyblivou cívkou, hodnota jejich frekvenčního rozsahu je dostatečných 20 Hz až 20 kHz a impedance sluchátek s citlivostí činí 39 ohm, respektive 99 dB.

Sluchátka jsou kabelová s ukončením na klasický 3,5 milimetrový jack. Délka kabelu je standardních 1,2 metrů a kabel je unikátní svým integrovaným mikrofonem. Lze je používat jak k poslechu hudby, tak i k telefonování ve formě handsfree.

Zaujme také jejich vzhled, který je černý v kombinaci s celou řadou zlatých prvků. Umí nabídnout skvělý dynamický zvuk s naprosto minimálním zkreslením. Doporučovány jsou hlavně hudebníkům, kteří chtějí být věrni značce. Jediné negativum je absence ovládání hlasitosti, případně přepínání písniček přímo na kabelu.

Stylový vzhled, dynamický zvuk, mikrofon
Bez ovládání hlasitosti na kabelu

Sennheiser MX 365

Sennheiser MX 365 recenze a test

Sluchátka pecky Sennheiser MX 365 přináší kvalitní stereo zvuk pro každého milovníka hudby a umí zaujmout i svou všestranností. Hodí se jak na běžný poslech, tak také na sportování. K mobilnímu telefonu, nebo přehrávači, se připojují pomocí 3.5 mm jacku a to kabelem, který má zcela standardní délku 1,2 metru.

Model zaujme rovněž technickými parametry. Frekvenční rozsah se hodnotami od 20 Hz do 20 kHz nijak nevymyká standardům a hodnota impedance činí 32 ohmů. Dále rozhodně nezklame ani hodnota citlivosti, která činí 110 dB. Zamrzí však absence mikrofonu, díky kterému ztrácejí tato pecková sluchátka schopnost fungovat jako handsfree. Rovněž na nich nenajdeme ani ovládání hlasitosti, nebo přepínání písniček.

Příjemné jsou však jak kompaktní rozměry sluchátek, tak i nízká hmotnost. Důraz je brán i na moderní design a v tomto směru nezklame tvar, stejně jako ani široký výběr barevných variant, včetně červené nebo oranžové barvy. Podle některých recenzí pecky hůře drží v uších a nutno tento názor brát v potaz.

Barevná provedení, dobrá citlivost, dynamický stereo zvuk
Hůře drží v uších, bez mikrofonu a ovládání na kabelu

Koss The Plug

Koss The Plug recenze a test

Sluchátka do uší Koss The Plug patří do kategorie otevřených in-ear sluchátek s naprosto vynikajícími parametry, hlavně potom v oblasti mohutných basů. To kromě nich potvrzuje také hodnota frekvenčního rozsahu, která u tohoto modelu činí 10 Hz až 20 kHz. Propojení s přehrávačem nebo mobilem je řešeno kabelem s 3,5 mm konektorem jack.

Délka kabelu je 1,2 metrů, což plně vyhovuje všestrannému použití. Kabel bohužel nepatří mezi nejkvalitnější a stejně jako u jiných modelů patří k nejslabšímu místu sluchátek. Dalšími zajímavými parametry je jejich citlivost s hodnotou 112 dB stejně jako dobrá impedance, která činí 16 ohmů.

Kromě velmi netradičního, unikátního a samozřejmě také pohodlného provedení zaujmou i svým výborným odhlučněním. Špunty z tvarové pěny se zmáčknou, vloží do ucha a vytvarují se přesně podle něj. Sluchátka Koss jsou spojena, jak je u značky zvykem, s doživotní zárukou.

Moderní design, doživotní záruka, špičkové basy
Obyčejný tenký kabel, horší dostupnost náhradních špuntů

Beats urBeats

Beats urBeats recenze a test

Sluchátka do mobilu Beats urBeats lze samozřejmě připojit i k řadě jiným zdrojům hudby, jako je klasický MP3 přehrávač, nebo notebook. Sluchátka jsou kabelová a na jejich konci je standardní 3.5 mm jack. Jeho délka je 1,2 metru, což je hodnota standardní a většině uživatelů i vyhovující.

Konstrukce zaujme také přítomností mikrofonu, díky kterému je lze po připojení k telefonu používat i na volání. Mají také velmi kvalitní zvukové podání, což dokládají jejich jednotlivé parametry citlivosti, rozsahu, nebo impedance. Na kabelu se nachází také ovládání, které ovšem, jak vyplývá z recenzí spotřebitelů, nemusí dobře fungovat s každým telefonem.

K dispozici jsou celkem 4 páry ušních nástavců, které zajišťují, že budou sluchátka na všech uších vždy dokonale sedět. Stejně tak nechybí ani praktické pouzdro. Milovníky designu může zaujmout jejich stylový vzhled, který je podpořen výběrem z několika barevných kombinací.

Mikrofon, včetně pouzdra, 4 nástavce
Nepraktické umístění mikrofonu

Apple EarPods MD827ZM/A

Apple EarPods MD827ZM/A recenze a test

Pecky do uší Apple EarPods MD827ZM/A jsou vhodným řešením k jakémukoliv iPhonu. Jedná se o moderní a kompaktní sluchátka ve velmi stylovém designu. Jejich součástí je praktické pouzdro, které se hodí jak pro jejich uložení, tak i pro přenášení. Sluchátka Apple EarPods zaujmou i svou pohodlností během delšího nošení.

Součástí konstrukce je také mikrofon. Lze je tak vyžít jak na poslech, tak i na telefonování. Praktickou vlastností je vylepšené ovládání využitelné jak v souvislosti s hudbou, tak i hovorem. To vše bez nutnosti mít v ruce i telefon. Ovládat lze i hodnotu hlasitosti.

Nabídnou také kvalitní zvukový prožitek s hlubokými basy a připojení k mobilnímu telefonu i jiným přehrávačům je řešeno kabelem, konkrétně konektorem 3,5 mm audio jack, který disponuje 4 póly. Jako u většiny konkurenčních kvalitních sluchátek je největší slabinou tenký kabel, který je náchylný k poškození.

Včetně obalu, mikrofon, praktické ovládání
Velmi tenký kabel

JBL T110

JBL T110 recenze a test

Sluchátka do uší JBL T110 zaujmou dobrým výkonem pro poslech hudby a jsou vybavena také mikrofonem pro případné telefonování. O kvalitu zvukového projevu se starají 9 mm měniče a o to, aby sluchátka dobře seděla v uších, zase 3 nástavce do uší s velikostmi S – M – L.

Potěší také možnost jejich ovládání, které je umístěno přímo na kabelu. Ten mé délku 120 centimetrů a na jeho konci se nachází konektor 3,5 mm jack, který je určený k propojení s telefonem, MP3 přehrávačem, ale i s jakýmkoliv jiným zařízením, například tabletem.

Kvalitu hudby, zajišťuje technologie nesoucí název JBL Pure Bass Sound. Kvalitu potvrzují také parametry jako je frekvenční rozsah 20 Hz – 22 kHz, citlivost 96 dB, nebo impedance 16 ohmů. Pecková sluchátka dobře sedí v uších a mají také příjemně nízkou hmotnost.

Mikrofon a ovládání, nízká hmotnost, JBL Pure Bass Sound
Základní model, kvalita kabelu

Creative EP-630

Creative EP-630 recenze a test

Sluchátka do uší Creative EP-630 překvapí kvalitou zvuku, o kterou se starají neodymové magnety, mající vliv na dokonalou čistotu projevu. Unikátní je také měděný kabel bez příměsi kyslíku, který maximalizuje schopnost dokonalého přenosu zvuku. Vše potvrzuje také zcela unikátní frekvenční rozsah 6 Hz až 23 kHz.

Dobrá je rovněž hodnota citlivosti, která je 106 dB a vše podtrhuje dobrá impedance, která činí 16 ohmů. Sluchátka se k telefonu ale i jinému zařízení připojují pomocí 3,5 mm jacku, který je pozlacený pro co nejlepší přenos. Ten se nachází na konci kabelu, jehož délka činí 120 cm.

Kladem tohoto modelu je rozhodně i velmi unikátní nízká váha s hodnotou pouze 9 gramů. Potěší také gumové špunty, které dobře tlumí veškeré okolní zvuky. Ze zkušeností spotřebitelů se také nechá vyčíst, že tato špuntová sluchátka velmi dobře drží v uších.

Frekvenční rozsah, pozlacený jack, měděný kabel
Pouze 2 barevné varianty

Skullcandy Ink’d 2 Mic

Skullcandy Ink'd 2 Mic recenze a test

Špuntová sluchátka Skullcandy Ink’d 2 Mic nabízí unikátní moderní design, který je proslulý stylovou lebkou. Nejednoho spotřebitele potěší také řada zajímavě vypadajících barevných kombinací. K přehrávači či mobilu se připojují skrze 3,5 mm jack.

Kromě designu potěší také plochý kabel působící kvalitním dojmem, který by se měl méně zamotávat než běžný kabel kulatý. Kabel je navíc o 10 centimetrů delší, než bývá u konkurence zvykem – je dlouhý přesně 130 centimetrů. Jeho součástí je také mikrofon, což umožní po připojení k telefonu volání. Kromě mikrofonu je na kabelu také jednoduchý ovladač, umožňující snadný příjem hovoru.

Pozitivní je také dojem z celkového poslechu. Za zmínku stojí použitá technologie Supreme Sound, která slibuje agresivní basy, přirozené vokály a precizní výšky. Potěší také dobrá hodnota frekvenčního rozsahu, který je 20 Hz – 20 kHz.

Plochý kabel, technologie Supreme Sound, stylový design
Hůře zpracovaný kabel

SoundMAGIC E10

SoundMAGIC E10 recenze a test

Sluchátka k telefonu SoundMAGIC E10 zaujmou nízkou hodnotou impedance, která je 16 ohmů. Díky tomu se hodí jak ke smartphonu, tak i k dalším méně výkonným přehrávačům. Celkově nadchnou kvalitou poslechu, to potvrzuje nejenom jejich citlivost o hodnotě 100 dB, ale také frekvenční rozsah 15 Hz až 22 kHz.

Unikátní je rozhodně i jejich kvalitní konstrukce, která je tvořena kovem. Kvalitní je také kabel, který má délku 1,2 metru a je kroucený. Na jeho konci je standardní 3,5 mm jack připojitelný do řady zařízení, od mobilního telefonu, MP3 přehrávač, po notebook či tablet.

K dispozici je řada nástavců. Konkrétně 3 oválné, 3 ploché a 1 pár klasických silikonových. Tato sada zajišťuje, že budou v uchu sedět dobře opravdu každému. Při cestování rozhodně přijde vhod praktické pouzdro a k dispozici je také klip pro připevnění k oděvu.

Kovová konstrukce, kvalitní kabel, sada nástavců
Absence mikrofonu

Jak vybrat sluchátka do uší

Sluchátka do uší využije každý milovník hudby a to jak doma, v posilovně, tak na cestách. Jak a podle čeho vybrat ty pravé? V první řadě je vhodné přihlédnout k jejich konstrukci. Zde existuje dvojice variant a to špunty, které se zasouvají přímo do sluchovodu a tak lépe drží a izolují. Druhou variantou jsou takzvané pecky, které se umisťují pouze do ušního boltce. Nabídnou určitou univerzálnost, ale zároveň i horší tlumení zvuků z okolí.

Kvalita zvuku

I se sluchátky do uší si lze dopřát velmi kvalitní podání zvukové produkce, je však třeba vybrat sluchátka s dobrými parametry a jedním z nich je frekvenční rozsah. Standardem by měla být hodnota 20 – 20 000 Hz, čím větší však dané rozpětí bude, tím větší hudební rozsah basů a výšek zvládnou. Lidské ucho však většinou širší rozsah nezaznamená a proto i tato zmíněná hodnota lze brát jako dostatečná.

Další důležitou hodnotou je citlivost provázaná s impedancí neboli odporem. Čím je citlivost vyšší, tím hlasitěji umí daný model hrát. Standardní hodnoty začínají na čísle 100 dB. Impedance uvádí opor měničů a čím je hodnota menší, tím více jsou sluchátka použitelná u méně výkonných přehrávačů, nebo také u mobilních telefonů.

Připojení

V této kategorii jsou běžná drátová sluchátka do uší. Jsou vybavena kabelem, na jehož konci je 3,5 mm jack. U lepších modelů je možné najít pozlacený konektor. Roli při výběru hraje hlavně délka kabelu, která je běžně alespoň 1,2 metru. Kabel by měl být rozhodně kvalitní, čímž podtrhuje celkovou životnost i správný přenos zvuku.

Druhou možností jsou sluchátka bezdrátová. Ta se připojují k telefonu nebo přehrávačům pomocí Bluetooth či NFC. Jejich velkým kladem je právě absence kabelu. Negativem to, že je napájí baterie s určitou výdrží.

Mikrofon

Mezi klasickou funkci sluchátek patří propojení s mobilem se záměrem poslechu hudby. Lepší sluchátka k telefonu však disponují i mikrofonem. Díky tomu lze poslouchat nejenom hudbu, ale lze je využít také k telefonování, a to bez nutnosti telefon vyndat z kapsy, nebo tašky.

Ovládání

Také není samozřejmostí, ale některá sluchátka do uší ho mají. Nachází se na kabelu a umožní například přijmutí hovoru. Ty nejlepší nabídnou funkce jako je možnost přeskakování jednotlivých přehrávaných skladeb, nebo mohou disponovat tlačítky pro zvyšování nebo snižování hlasitosti.

Design

I ten je při výběru důležitý, a pokud jde o jeho praktickou rovinu, měly by být sluchátka do uší v první řadě co možná nejlehčí. Dále by měly mít tvar, který zajistí, že budou dobře a pohodlně sedět v uších.

Design však může být posuzován také z estetické stránky. Zaujmout mohou nejenom různé tvary, ale i barevná provedení. Kromě klasické bílé a černé barvy je u některých výrobců na výběr z velké škály pestrých barevných kombinací a stylů.

4.4/5 - (27 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.