Kosmetika,

Séra na řasy: Recenze 10 nejlepších na růst

Sérum na řasy je jedním z kosmetických přípravků pro ženy, které pomáhají k růstu řas. Dlouhé a husté řasy zvýrazňují obličej a dodávají na atraktivitě, takže po nich přirozeně touží většina. Ne každá žena však měla to štěstí na patřičnou genetickou výbavu, a proto je možné přírodě pomoci těmito speciálními preparáty.

Horní víčko vašeho oka by mělo mít 80 až 150 řas, na spodním víčku pak typicky roste od 70 do 80 řas. Jedna řasa roste 3 až 6 měsíců, mezi prvními 30 až 45 dny řasa roste, později se růst zastaví, a po zhruba 100 dnech řasa vypadne a roste na jejím místě nová.

Sérum na řasy podporuje jejich růst a vede k jejich zahuštění a zvýraznění, je tak skvělým doplňkem každé řasenky. Obsahuje totiž aktivní látky, které ovlivňují vývojový cyklus řas. Séra jednak prodlužují fázi růstu, ale také zabraňují jejich předčasnému vypadávání. Díky tomu dochází k efektu zahušťování řas.

Je důležité vybrat takový produkt, který vám bude fungovat a nebude dráždit okolí očí ani oči samotné. V tomto ohledu lze zmínit přípravky s přírodními složkami, které jsou nejšetrnější. Rozdíly kromě složení jsou také v objemu balení a samozřejmě pořizovací ceně. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší séra na řasy a jejich recenze.

Nejlepší séra na řasy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších sér na řasy z testů a hodnocení pro rok 2023.

VzhledModelTypMnožstvíVýrobce 
FacEvolution Hairplus recenze a testFacEvolution HairplusRůstové4,5 mlFacEvolution
Long 4 Lashes Lash recenze a testLong 4 Lashes LashMultiaktivní3 mlLong 4 Lashes
Eveline Cosmetics SOS Lash Booster recenze a testEveline Cosmetics SOS Lash BoosterObnovující, růstové10 mlEveline Cosmetics
Tolure Cosmetics Hairplus recenze a testTolure Cosmetics HairplusRůstové3 mlTolure Cosmetics
Di Angelo Cosmetics No1 Lash recenze a testDi Angelo Cosmetics No1 LashRůstové6 mlDi Angelo Cosmetics
Delia Cosmetics Creator recenze a testDelia Cosmetics CreatorRůstové7 mlDelia Cosmetics
Eveline Cosmetics Advance Volumiere recenze a testEveline Cosmetics Advance VolumiereRegenerační, aktivační10 mlEveline Cosmetics
L’Oréal Paris Clinically Proven recenze a testL’Oréal Paris Clinically ProvenRůstové1,9 mlL’Oréal Paris
Sesderma Seslash recenze a testSesderma SeslashRůstové5 mlSesderma
FacEvolution Nuvega recenze a testFacEvolution NuvegaRůstové, veganské3 mlFacEvolution

Zobrazit celou nabídku

Recenze 10 sér na řasy

FacEvolution Hairplus

Sérum na řasy FacEvolution Hairplus zakoupíte v lahvičce s aplikátorem o objemu 4,5 ml. Prodává se také v rámci sady, která obsahuje kapsle, jenž jsou určeny k podpoře růstu vlasů a jejich množství je 30 g. Pokud se jedná o samotné sérum, připravte se na vysokou cenu. Většina uživatelek se ale shoduje v tom, že dělá krásné husté řasy, stejné, jako má mrkací panenka. Řasy zpevní a udělá je delší i hustší. Potíže mohou nastat v případě, pokud budete mít na složky přípravku alergickou reakci, kdy poté může dojít k podráždění okolí očí.


Long 4 Lashes Lash

Sérum na růst řas Long 4 Lashes Lash je k dispozici v lahvičce s aplikátorem o objemu 3 ml. Přípravek podtrhne krásu vašich očí, protože vyživuje, a tím také řasy posiluje. Aplikace je přiloženou tyčinkou velmi snadná a nebude s ní mít problém většina uživatelek. Ženy, které si produkt zakoupily, kladně hodnotí zlepšení růstu řas, jejich prodloužení i zvětšení objemu. Kosmetický přípravek je pro patřičný efekt nutno používat po delší dobu, ale i přes malé balení vydrží při každodenní aplikaci měsíc a tehdy je již výsledek viditelný.


Eveline Cosmetics SOS Lash Booster

Eveline sérum na řasy SOS Lash Booster obsahuje regenerační složky, které pomáhají růstu řas. Využito je zde účinků arganového oleje, který řasy vyživuje a zahušťuje po zhruba měsíci používání přípravku. Najdete zde mezi účinnými složkami také kyselinu hyaluronovou, která intenzivně řasy hydratuje a stimuluje. Dále přípravek obsahuje D-panthenol, známý také jako provitamin B5, který řasy rovněž regeneruje a posiluje. Lahvička má objem 10 ml a obsahuje aplikátor podobně jako u řasenky.


Tolure Cosmetics Hairplus

Hairplus sérum na řasy nejen, že podporuje a urychluje jejich růst díky aktivním látkám, ale také je schopno podobně pečovat i o obočí. To je také důležitou součástí obličeje, která zvýrazní a zkrášlí vaše oči. Zakoupit přípravek můžete v lahvičce s aplikátorem o objemu 3 ml, a i přes malý objem vydrží opravdu dlouho, což potvrzují také uživatelky, které si tento produkt zakoupily a vyzkoušely. Řasy po aplikaci jsou zhruba po měsíci krásné a dlouhé, u někoho však může být tato doba nástupu efektu delší.


Di Angelo Cosmetics No1 Lash

Výživa na řasy Di Angelo Cosmetics No1 Lash obsahuje peptidy, které dokáži podpořit tvorbu vlastních aktivních vyživujících látek v těle. Kromě toho obsahuje velké množství dalších aktivních látek, které růst a vyživování řas podporují. Zákaznice, které se tento produkt rozhodly vyzkoušet oceňují skutečnost, že neštípe do očí. Spokojenost s výsledky je pak různá, někdo si jej chválí, někdo rozdíl nezaznamenal. Přípravek můžete zakoupit v balení o objemu 6 ml, přičemž nevýhodou může být vyšší cenovka.


Delia Cosmetics Creator

Sérum na růst řas Delia Cosmetics Creator můžete používat jak na řasy, tak na obočí. Zabraňuje vypadávání, zahušťuje je a posiluje. Právě díky posílení řas získávají na svém objemu. Mezi aktivní složky patří D-panthenol, tedy provitamin B5 a peptidy podporující tvorbu keratinu. Ohlasy na efekt tohoto přípravku jsou různé, ale většina uživatelek si jej chválí, Skutečně zaznamenaly zlepšení stavu svých řas. Upozornit lze pouze na to, že by se neměl produkt dostat do očí, neboť v nich může štípat. Objem lahvičky je 7 ml, což je v porovnání nadprůměrné, a cena je velmi příznivá.


Eveline Cosmetics Advance Volumiere

Sérum na řasy Eveline Cosmetics Advance Volumiere koupíte za velmi výhodnou cenu v lahvičce o objemu 10 ml. Řasy regeneruje, obnovuje a funguje jako základ řasenky před nanesením make-upu. Proto má tvar řasenky také aplikátor. Můžete jej však také použít klasicky po odlíčení před spaním. Většina uživatelek používá tento přípravek právě jako základ pod řasenku. Zlepšuje také vyživování, což aktivně zabraňuje vypadávání řas. Efekt zahuštění a prodloužení je pak otázkou individuálních zkušeností, platí však, že s ohledem na cenu a množství se jedná o výhodný produkt.


L’Oréal Paris Clinically Proven

Růstové sérum na řasy L’Oréal Paris Clinically Proven má výhodu v tom, že nedráždí oči, což zmiňují také uživatelky ve svých recenzích. Zakoupíte jej v lahvičce, která má objem pouhých 1,9 ml, na druhou stranu cenově vychází vcelku dobře. Vyživuje, a tedy řasy posiluje a zpevňuje, recenze po aplikaci jsou v tomto ohledu kladné. Hodí se třeba také na regeneraci řas po používání řasenky, nebo pokud jste si nechaly udělat umělé řasy. Zejména umělé řasy dávají těm přirozeným zabrat a výživa pro ně je po jejich nošení více než vhodná.


Sesderma Seslash

Výživa na řasy Sesderma Seslash je k dispozici v balení o objemu 5 ml, přičemž pořizovací cena patří k průměru. Samotné sérum by mělo podporovat a urychlovat růst vašich řas. Můžete jej snadno a jednoduše aplikovat doma a je šetrnější než typická trvalá na řasy, po které někdy oči štípou. Kromě řas se hodí tento produkt k použití i na obočí. To ztmavuje, zvýrazňuje, a tím dodává vašemu obličeji další prvek zvýrazňující vaše oči. Účinnost přípravku může být nicméně samozřejmě značně individuální, jak vypovídají uživatelské recenze.


FacEvolution Nuvega

Sérum na řasy FacEvolution Nuvega je unikátní celou řadou přírodních aktivních složek, které podporují růst řas. Obsahuje flavony z fazolí Mungo a také výtažky z jetele lučního. Kromě toho má v sobě peptidy stimulující tvorbu aktivních látek, které podporují řasy v růstu. Tento kosmetický přípravek mimo jiné splňuje požadavky, které jej řadí mezi produkty vhodné pro vegany. Neobsahuje konzervanty a nedráždí. Dle uživatelských recenzí řasy po aplikaci ztmavnou a prodlouží se. Nevýhodou může být vysoká cena, přičemž objem lahvičky je 3 ml.


Jak vybrat sérum na růst řas

Jak jsme již zmínili v úvodu našeho přehledu kosmetických produktů na zahuštění a prodloužení řas, tak přesně po takových řasách touží prakticky každá žena, která dbá o svůj vzhled. Existuje celá řada přípravků pro ženy jako součást každodenního zkrášlovacího rituálu, ale některé jsou tak trochu zahaleny pod roušku tajemství. Patří mezi ně právě také sérum na řasy, kdy konkrétní produkty nemusejí mít odpovídající nebo očekávaný účinek u všech žen stejný.

Protože výsledky mohou být u různých produktů odlišené a co funguje někomu jinému, nemusí fungovat vám, pojďme se nyní podívat na to, co by vás při výběru vhodného séra na vlasy mělo zajímat především. Možná se vám tak podaří lépe vybrat právě ten nejvhodnější produkt.

Složení séra na řasy

Mezi naprosto zásadní patří při výběru vhodného produktu jeho složení. Sérum na řasy si aplikujete do oblasti očí, a tak mohou některé látky vyvolávat alergické reakce. Ty mohou být u různých lidí odlišné, někdo se s nimi setká, jiný nikoliv. V každém případě uděláte nejlépe, pokud se zaměříte raději na séra s čistě přírodním složením, kde je pravděpodobnost nežádoucí reakce organismu mnohem nižší.

Jak jsme si již řekli v úvodu, tak séra obsahují aktivní látky, které ovlivňují vývojový cyklus řas. Mnohá séra zpravidla obsahují ricinový olej na řasy, nebo D-panthenol. Jedná se o biotin, který je přirozenou součástí řas, chrání je, vyhlazuje a dodává jim atraktivní lesk. Velmi dobrá je také kyselina hyaluronová, která hydratuje kůži v okolí. Jejich kořínky pak nevysychají, a to podporuje přirozený růst řas.

Peptidy a jejich účinky na řasy

Kosmetika se jako obor neustále vyvíjí a velkou revoluci zde znamenaly látky nazývané peptidy. Ty se používají také v mnoha jiných oblastech, ale co je pro nás v souvislosti s růstem řas důležité, je zejména skutečnost, jak stimulují naše tělo k tvorbě vlastních aktivních látek. V případě řas je to zejména keratin, který dodává řasám pevnost, řasy posiluje a v konečném důsledku jim dodává také objem.

Čemu se vyhnout?

Pokud jsme se zatím zmínili o tom, co je pro řasy prospěšné, tak naopak vyhýbat byste se měli látkám jako je prostaglandin, což je syntetická látka, která může mít nežádoucí účinky jako je podráždění okolí očí nebo očí samotných. Mezi méně žádoucí látky lze zařadit také hormony, prostamidy, parabeny nebo parfémy.

Správná aplikace séra na řasy

Abyste zaznamenali účinek séra na řasy, je potřeba dodržet určité postupy jeho aplikace. Především byste neměli být netrpěliví a očekávat zázraky přes noc. Takto opravdu séra nefungují. Sérum na řasy je potřeba pro dosažení výsledků aplikovat pravidelně, právě pravidelnost je tady klíčem k úspěchu.

Aplikovat sérum je potřeba denně, ideálně každý večer po pečlivém odlíčení řas, a to bez použití olejového odličovače. Ten totiž uzavírá řasové folikuly, a tak by se aktivní látky séra nemohly vstřebat. Sérum následně nanášejte aplikátorem podobně, jako děláte oční linku, a to co nejblíže kořínkům řas.

4.3/5 - (37 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.