Malé spotřebiče do kuchyně,

Sady hrnců: recenze, test | Nejlepší hrnce na indukci, plyn aj.

Sada hrnců by měla být základním vybavením každé kuchyně. Ať už se jedná o kuchyni novou, nebo o potřebu vybavit kuchyň stávající. Sada nádobí je spojena obvykle s širokým výběrem různých variant, které mají jak odlišný design hrnců, tak i různé materiály, rozměry a objemy. V současné době obsahuje většina sad také hrnce na indukci.

Sada hrnců je dobrou volbou i z hlediska skladnosti, a to díky takzvané možnosti hrnce stohovat. Opomenout nelze ani často výhodnější ceny, které jsou u sady hrnců nižší, než pokud by byly jednotlivé varianty koupeny samostatně. Nejrozšířenější jsou nerezové hrnce, které doplňují hliníkové hrnce s keramickou povrchovou úpravou. Takřka všechno nerezové nádobí lze používat na indukčních, sklokeramických a plynových sporácích.

Vždy byste měli vybírat z řad ověřených výrobců, u kterých máte jistotu, že se hrnec po pár měsících nerozpadne. Dále byste měli zohlednit materiál a obsah sady hrnců, aby v sadě bylo vše, co vyžadujete. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší sady hrnců a jejich recenze.

Nejlepší sady hrnců – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších sad hrnců z testů a hodnocení pro rok 2022.


Porovnání parametrů

 Tescoma PresidentKolimax ProfessionalFlorina AlexTescoma HOME PROFI 725013.00BANQUET 48RW121810DTTescoma Presto 716511.00Lamart K16202428Tefal Uno A701SC84Tescoma Ultima 780610Orion Luxur L
Druh ohřevuPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, Sklokeramika
Ohřev v trouběNeNeNeNeNeNeAnoAnoNeNe
Záruka60 měsíců120 měsíců24 měsíců60 měsíců24 měsíců60 měsíců24 měsíců24 měsíců60 měsíců24 měsíců
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 sad nádobí

Tescoma President

Tescoma President recenze a test

Sada hrnců Tescoma President může být označena jako luxusní nádobí, vyrobené z velmi kvalitního nerezu. Mezi další přednost patří i existence velmi silného sendvičového dna, které se stará o skvělé rozložení tepla. To vše se kloubí v řešení od známé a hlavně lety prověřené značky Tescoma.

Celkem je v této sadě k dispozici 5 hrnců, které mají i nerezovo-skleněné poklice. Díky tomu lze při vaření snadno kontrolovat připravované jídlo. Součástí jsou 2 hrnce, dále 2 kastroly a jeden praktický rendlík s delší rukojetí. Rukojetě jsou u všech hrnců rovněž z nerezu a jsou izolované – díky čemuž není důvod mít obavy ze spálení během samotného vaření.

Kladem je také všestrannost, jelikož jsou hrnce určené na všechny typy varných desek, včetně moderních indukčních. Uvnitř nádob je i odměřovací stupnice, díky které lze nalít vždy správné množství tekutiny. Zaujme i rozšířená záruka v délce 5 let.

Celkem 10 dílů, skleněné poklice, odměřovací stupnice
Bez možnosti ohřevu v troubě

Kolimax Professional

Kolimax Professional recenze a test

Sada nádobí Kolimax Professional je variantou od českého výrobce, která obsahuje celkem 10 kusů – to znamená 5 hrnců a k nim 5 poklic. Sada je navržena jak pro domácí, tak i profi použití. Tomu odpovídá i materiál – k výrobě byla zvolena prvotřídní chirurgická nerezavějící ocel, která nese označení CrNi 18/10. Ta se podepisuje na odolnosti i dlouhé životnosti.

Nádobí je určeno na jakýkoliv sporák, včetně indukce. Má také 3x broušený vnitřní povrch, díky kterému se potraviny nijak výrazně nelepí. Samozřejmá je také snadná údržba, včetně možného mytí v myčce. Nechybí sendvičové dno s názvem A-THERM INDUCTION.

Masivní úchyty jsou izolované a tak se není nutné obávat popálení při vaření. Hrnce lze navíc umístit i do trouby, a to včetně poklic – vše odolá teplotě až do výše 300 stupňů Celsia. Poklice mají parní ventil pro odvod přebytečné páry a snížení tlaku.

Do trouby i s poklicemi, broušený vnitřní povrch, chirurgická ocel
V sadě není pánvička

Florina Alex

Florina Alex recenze a test

Kvalitní hrnce na indukci Florina Alex je samozřejmě možné použít i na jiných deskách a sporácích, včetně sklokeramiky, elektřiny i plynu. Celkově má tato sada 6 dílů, což znamená, že se skládá ze 3 hrnců a ze 3 pokliček. Hrnce mají objem 2,1 litru, 2,9 L a poslední 3,9 litrů.

Hrnce jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Velkým pozitivem je silné dno, které má celkem 5 vrstev. Díky tomu je zajištěno dokonalé rozložení tepla během vaření. Poklice jsou skleněné pro snadnou možnost kontroly přípravy jídla. Disponují také praktickým parním ventilem, který snižuje případný tlak a množství páry.

Rukojeti jsou vyrobeny ze žáruvzdorného nylonu a tak nehrozí popálení při chycení i během vaření. Hrnce zaujmou jednoduchostí údržby, která zahrnuje i možnost vložení nádobí do myčky. Stěny hrnců jsou silné přesně 0,5 milimetrů.

5 vrstvé dno, silné stěny, i na indukci
Nelze vložit do trouby

Tescoma HOME PROFI 725013.00

Tescoma HOME PROFI 725013.00 recenze a test

Nerezové nádobí Tescoma HOME PROFI už podle svého názvu odkazuje na to, že je možné jej použít jak v domácí, tak i profesionální kuchyni. Je vyrobeno ze špičkové nerezové oceli s označením 18/10 a disponuje dostatečně silným sendvičovým dnem. To má vliv na distribuci tepla, ale i celkovou úsporu času a v konečném důsledku také peněz, jelikož udrží jídlo déle teplé.

Úchyty jsou nejenom široké pro jistotu dobrého uchopení, ale také masivní s velmi dobrou izolací. Konstrukce umožňuje použití na jakémkoliv typu sporáku, včetně sklokeramiky a indukce. Potěší i prodloužená záruční doba, která je 5 let.

V součtu je v sadě 13 jednotlivých dílů, celkem se jedná o 2 hrnce s poklicí, které jsou doplněny ještě 3 kastroly s poklicí. K tomu všemu se přidávají 2 rendlíky a zajímavý bonus v podobě praktického mlékovaru.

I na profesionální použití, 13 dílů, kvalitní provedení i dno
Nemá skleněné poklice

BANQUET 48RW121810DT

BANQUET 48RW121810DT recenze a test

Nerezové hrnce BANQUET 48RW121810DT zaujmou už na první pohled a to materiálem, ze kterého je zhotovena jak konstrukce samotných hrnců, tak i poklice. Ty navíc disponují praktickými otvory, které umožní jednoduché slévání tekutiny bez nutnosti použití cedníku. Sada je vhodná na všechny druhy a typy sporáků a varných desek.

Celkem sada obsahuje 10 kusů. V balení tak najdete 1 rendlík, který doplňují celkem 4 hrnce. Ty zaujmou škálou objemů, která začíná na hodnotě 1,9 litru a končí na hodnotě 4,7 litru. Samotný rendlík má objem přesně 1 litr. V balení je také 5 praktických poklic.

Konstrukce zaujme i zpracováním – samotná stěna každého hrnce ze sady má tloušťku 0,5 milimetrů. Samozřejmostí je i kvalitní dno, které má 2 milimetry, to zajistí dobrou distribuci tepla. Vše ze sady je možné umývat v myčce nádobí.

Poklice s dírami, kompletní nerez, celkem 10 kusů
Sada bez pánvičky

Tescoma Presto 716511.00

Tescoma Presto 716511.00 recenze a test

Sada hrnců Tescoma Presto patří jednoznačně do skupiny kvalitního nerezového nádobí. Kromě špičkového použitého materiálu nechybí ani využití extra silného sendvičového dna. Zaujmou také poklice, které kombinují nerez a odolné sklo, což umožní snadnou kontrolu jakéhokoliv připravovaného jídla.

Díky plastovým úchytům, které mají dobrou izolaci, není problém bezpečné přenášení i v době vaření. Samozřejmostí je i možnost mytí hrnců v myčce. Konstrukce je zajímavá také tím, že uvnitř hrnců je stupnice, která pomůže při odměřování tekutin. Nechybí ani praktické otvory, které umožní snadné cezení bez nutnosti využít cedník.

Celkově tato sada obsahuje 11 dílů. Řadí se sem hrnec s poklicí, který je doplněn dalšími 3 kastroly, které rovněž obsahují poklice. Opomíjet nelze ani rendlík s poklicí a praktickou nálevkou. Vše doplňuje pánev s průměrem 24 centimetrů.

Otvory na cezení, stupnice na odměření, včetně pánve
Plastové úchyty

Lamart K16202428

Lamart K16202428 recenze a test

Sada nádobí Lamart K16202428 je unikátní tím, že je vyrobena z hliníku. To má za výhodu celkovou nízkou hmotnost a tedy i snadnou manipulaci. Vnitřní povrch je kvalitní s keramickou úpravu, která zajišťuje nepřilnavost povrchu. Jídlo tak lze připravovat i bez tuku a bez rizika připálení a přichycení na dně, nebo na stěnách.

Nádobí je možné využívat na všech typech varných ploch, a to včetně indukčních. Má také velmi zajímavý design v červené barvě. Celkem se tato sada skládá z 8 jednotlivých dílů, přičemž 4 díly jsou varné nádoby a další 4 díly jsou poklice.

Díky poklicím ze skla je možné snadno a jednoduše sledovat samotnou přípravu pokrmů. Použitý materiál je zcela nezávadný a neobsahuje látky jako PTFE a PFOA. Díky modernímu provedení je možné také použití v běžné horkovzdušné troubě.

Keramický povrch, vhodné do trouby, bez toxických látek
Bez pánvičky

Tefal Uno A701SC84

Tefal Uno A701SC84 recenze a test

Hrnce na indukci Tefal Uno A701SC84 jsou vyrobeny z kvalitní oceli v leštěném moderním provedení. Konstrukce využívá sendvičové 3 vrstvé dno, díky kterému je zajištěn kvalitní rozvod tepla i úspora energie – tloušťka je 2,9 mm. Dále nechybí poklice z odolného skla, skrze které lze sledovat průběh samotného vaření. Ty mají bytelné nýtované rukojeti.

Jistotou je všestranné použití nejenom na indukci, ale i na plynu, elektřině, stejně jako na sklokeramické desce. Díky unikátnímu vnitřnímu povrchu lze vařit i s minimem oleje, bez rizika připálení. Vnitřní povrch má i praktické hladinové rysky.

Celkem tato sada obsahuje 10 jednotlivých dílů. 5 z nich jsou poklice a to pro každou nádobu. Těch je rozmanitá škála – základem jsou 3 praktické hrnce, které jsou dále doplněny jedním vysokým hrncem a jedním rendlíkem. Kromě vaření je možné hrnce použít i v troubě.

Použití v troubě, 10 kusů v sadě
Bez otvorů na cezení

Tescoma Ultima 780610

Tescoma Ultima 780610 recenze a test

Nerezové nádobí Tescoma Ultima 780610 má hned několik unikátů. Tím prvním je patentovaný systém regulace páry a dalším unikátní systém cezení. To zajišťuje konstrukce poklic, které je možné jednoduše umístit i do nádoby v rámci 3 pracovních poloh. Navíc kombinují nerez a sklo, díky čemuž je možné snadno sledovat celý průběh vaření.

Na konstrukci je použita nejlepší nerezavějící ocel nesoucí označení 18/10. Samozřejmé je také sendvičové dno, které má 3 vrstvy. Uvnitř hrnců jsou praktické rysky, které pomohou odměřit množství tekutiny. Potěší také možnost použití na každém typu sporáku.

Na celé balení je pětiletá záruční doba, která dokazuje kvalitu a spolehlivost. V balení je k dispozici celkem 10 dílů zahrnující 1 rendlík, 2 hrnce a také 2 kastroly. Zbývajícími prvky je celkem 5 poklic, tedy pro každou nádobu jedna.

Sada 10 kusů, patentovaná regulace páry, odložení poklic
Nelze vložit do trouby

Orion Luxur L

Orion Luxur L recenze a test

Nerezové hrnce Orion Luxur L jsou specifické tím, že použitý nerez je nejenom na konstrukci samotných hrnců, ale i na konstrukci poklic. Unikátem je i termo akumulační sendvičové dno, které napomáhá celkovému udržení tepla, díky čemuž se šetří hlavně náklady spojené s přípravou pokrmu.

Tato sada může být použita na jakémkoliv sporáku, včetně sklo keramiky a indukce. Samozřejmá je snadná údržba s využitím myčky nádobí. V balení je celkem 8 dílů, 4 z toho jsou jednotlivé hrnce o objemu 1,4 – 3 litry a zbývající 4 kusy jsou poklice.

Kromě vaření je možné také vložení do trouby, a to s maximální teplotou 140 stupňů Celsia. Té odolají jak hrnce, tak poklice. Nádobí zaujme i kvalitními velkými úchyty, které usnadňují celkový úchop a také samotnou manipulaci.

Vhodné do trouby, termoakumulační dno
Do trouby jen při teplotě 140 stupňů

Jak vybrat sadu hrnců

Materiály

Sada hrnců by měla být vybrána s přihlédnutím na to, z čeho je konkrétně vyrobena. Pokud jde o materiál samotných varných nádob, jasně dominuje nerezová ocel. Může se jednat o chirurgickou, ale i její o klasické varianty. Dále existují hrnce vyrobené z hliníku, které zaujmou svou lehkostí. Ty mají často keramický povrch. Dále rozhoduje i materiál poklic. Ty bývají buď celé nerezové, nebo mohou být kompletně skleněné. Někdy může sada nádobí dané materiály kombinovat a poklice mají obvod z nerezu a střed ze skla.

Počet dílů v sadě

Pamatovat je třeba i na to, že vybírat je vhodné i podle počtu dílů. Toto číslo, které je uváděno, však zahrnuje jak varné nádoby, tak i samotné poklice. Sada hrnců, která je spíše menší, může obsahovat okolo 6 – 8 dílů. U těch největších sad hrnců se bavíme o počtu dílů 12 a více, což už je sada určená i pro početnější rodiny. Čím více dílů sada nabídne, tím je spojena s všestrannějším použitím, pokud jde o přípravu nejrůznějších pokrmů.

Obsah sady nádobí

Je třeba přihlédnout i k tomu, co vše konkrétní sada nádobí obsahuje s ohledem k typů samotných nádob. Ty se liší jak svým objemem, tak i svými rozměry. Pokud jde o jednotlivé sady, v těch obvykle dominují různě velké hrnce, které doplňují menší rendlíky. Sada hrnců však může obsahovat také pánev, stejně jako nádoby na vaření mléka, nebo i různé druhy pekáčů.

Druh ohřevu

Současné moderní sady hrnců nabídnou všestranné využití, pokud jde o typ sporáků. Těžko hledat model, který by nešel využít na plynu, na litině, na sklokeramice, nebo na indukci. V tomto ohledu panuje maximální všestrannost. Ne každá sada může být použita v troubě – U některého nádobí to není možné, u jiného ano. Následně je dobré přihlédnout na rozsah teplot, na které je možné nádobí zahřívat. Ta BÝVÁ v rozmezí 140 – 300 stupňů Celsia.

Praktické vlastnosti a funkce

Mezi ty nejpokročilejší můžeme zařadit například unikátní systém regulace páry, nebo možnost praktického odkládání poklic, se kterým přišla u některých řad značka Tescoma. Mezi další klady různých sad hrnců může patřit i nepřilnavý povrch jednotlivých hrnců, stejně jako skleněné poklice, skrz které lze snadno kontrolovat přípravu. Práci v kuchyni ale mohou usnadnit třeba i otvory v poklicích, které zajistí možnost obsah cedit bez cedníku. Řada modelů nabídne i vnitřní rysky, které pomohou snadno odměřit potřebné množství vody určené k přípravě.

4.3/5 - (22 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.