Malé spotřebiče do kuchyně,

Sady hrnců: recenze, test | Nejlepší hrnce na indukci, plyn aj.

Sada hrnců by měla být základním vybavením každé kuchyně. Ať už se jedná o kuchyni novou, nebo o potřebu vybavit kuchyň stávající. Sada nádobí je spojena obvykle s širokým výběrem různých variant, které mají jak odlišný design hrnců, tak i různé materiály, rozměry a objemy. V současné době obsahuje většina sad také hrnce na indukci.

Sada hrnců je dobrou volbou i z hlediska skladnosti, a to díky takzvané možnosti hrnce stohovat. Opomenout nelze ani často výhodnější ceny, které jsou u sady hrnců nižší, než pokud by byly jednotlivé varianty koupeny samostatně. Nejrozšířenější jsou nerezové hrnce, které doplňují hliníkové hrnce s keramickou povrchovou úpravou. Takřka všechno nerezové nádobí lze používat na indukčních, sklokeramických a plynových sporácích.

Vždy byste měli vybírat z řad ověřených výrobců, u kterých máte jistotu, že se hrnec po pár měsících nerozpadne. Dále byste měli zohlednit materiál a obsah sady hrnců, aby v sadě bylo vše, co vyžadujete. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší sady hrnců a jejich recenze.

Nejlepší sady hrnců – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších sad hrnců z testů a hodnocení pro rok 2023.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Tescoma PresidentKolimax ProfessionalG21 Gourmet MagicTescoma HOME PROFI 725013.00Banquet GloryTescoma Presto 716511.00Lamart K16202428Tefal Duetto+ G719SA74Tescoma Ultima 780610Orion GRANDE
Druh ohřevuPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, SklokeramikaPlyn, Indukce, Sklokeramika
Ohřev v trouběNeNeAnoNeNeNeAnoAnoNeAno
Záruka60 měsíců120 měsíců48 měsíců60 měsíců24 měsíců60 měsíců24 měsíců120 měsíců60 měsíců24 měsíců
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 sad nádobí

Tescoma President

Tescoma President recenze a test

Sada hrnců Tescoma President může být označena jako luxusní nádobí, vyrobené z velmi kvalitního nerezu. Mezi další přednost patří i existence velmi silného sendvičového dna, které se stará o skvělé rozložení tepla. To vše se kloubí v řešení od známé a hlavně lety prověřené značky Tescoma.

Celkem je v této sadě k dispozici 5 hrnců, které mají i nerezovo-skleněné poklice. Díky tomu lze při vaření snadno kontrolovat připravované jídlo. Součástí jsou 2 hrnce, dále 2 kastroly a jeden praktický rendlík s delší rukojetí. Rukojetě jsou u všech hrnců rovněž z nerezu a jsou izolované – díky čemuž není důvod mít obavy ze spálení během samotného vaření.

Kladem je také všestrannost, jelikož jsou hrnce určené na všechny typy varných desek, včetně moderních indukčních. Uvnitř nádob je i odměřovací stupnice, díky které lze nalít vždy správné množství tekutiny. Zaujme i rozšířená záruka v délce 5 let.

Celkem 10 dílů, skleněné poklice, odměřovací stupnice
Bez možnosti ohřevu v troubě

Kolimax Professional

Kolimax Professional recenze a test

Sada nádobí Kolimax Professional je variantou od českého výrobce, která obsahuje celkem 10 kusů – to znamená 5 hrnců a k nim 5 poklic. Sada je navržena jak pro domácí, tak i profi použití. Tomu odpovídá i materiál – k výrobě byla zvolena prvotřídní chirurgická nerezavějící ocel, která nese označení CrNi 18/10. Ta se podepisuje na odolnosti i dlouhé životnosti.

Nádobí je určeno na jakýkoliv sporák, včetně indukce. Má také 3x broušený vnitřní povrch, díky kterému se potraviny nijak výrazně nelepí. Samozřejmá je také snadná údržba, včetně možného mytí v myčce. Nechybí sendvičové dno s názvem A-THERM INDUCTION.

Masivní úchyty jsou izolované a tak se není nutné obávat popálení při vaření. Hrnce lze navíc umístit i do trouby, a to včetně poklic – vše odolá teplotě až do výše 300 stupňů Celsia. Poklice mají parní ventil pro odvod přebytečné páry a snížení tlaku.

Do trouby i s poklicemi, broušený vnitřní povrch, chirurgická ocel
V sadě není pánvička

G21 Gourmet Magic

G21 Gourmet Magic recenze a test

Kvalitní hrnce na indukci, plyn i elektriku G21 Gourmet Magic jsou podle spotřebitelů velmi bytelné, mají tlusté dno, ale zároveň nejsou zbytečně těžké. Mnoho z nich je hodnotí jako jedno z nejlepších nádobí na indukci v poměru cena/výkon. Nerezová ocel obsahuje 18 % chromu a 10 % niklu, povrch hrnců je pak opatřen nepřilnavým povrchem Ilag.

Sada se skládá ze 4 různě velikých hrnců s pokličkami, nejmenší objem je u rendlíku s 1,5 litrem, naopak největší hrnec má objem 4 litry a pokličku s průměrem 24 centimetrů. Výhodou této sady je taky pánvička s nepřilnavým povrchem a všechny kusy nádobí je možné používat i v troubě, byť jen do maximální teploty 180 stupňů Celsia.

Všechny hrnce mají vytvarovanou výlevku, a i všechny poklice disponují rovnou dvěma cedníky – s menšími a většími otvory. Vše lze mýt pohodlně v myčce nádobí a recenze uživatelů vyzdvihují, že po umytí hrnců nevytéká z madel voda. Tímto častým problémem u jiných hrnců trpí podle zkušeností pouze pánvička.

Pevná madla bez děr, vylévací i cedící otvory na všech kusech, nepřilnavý povrch Ilag
V troubě pouze do 180 °C

Tescoma HOME PROFI 725013.00

Tescoma HOME PROFI 725013.00 recenze a test

Nerezové nádobí Tescoma HOME PROFI už podle svého názvu odkazuje na to, že je možné jej použít jak v domácí, tak i profesionální kuchyni. Je vyrobeno ze špičkové nerezové oceli s označením 18/10 a disponuje dostatečně silným sendvičovým dnem. To má vliv na distribuci tepla, ale i celkovou úsporu času a v konečném důsledku také peněz, jelikož udrží jídlo déle teplé.

Úchyty jsou nejenom široké pro jistotu dobrého uchopení, ale také masivní s velmi dobrou izolací. Konstrukce umožňuje použití na jakémkoliv typu sporáku, včetně sklokeramiky a indukce. Potěší i prodloužená záruční doba, která je 5 let.

V součtu je v sadě 13 jednotlivých dílů, celkem se jedná o 2 hrnce s poklicí, které jsou doplněny ještě 3 kastroly s poklicí. K tomu všemu se přidávají 2 rendlíky a zajímavý bonus v podobě praktického mlékovaru.

I na profesionální použití, 13 dílů, kvalitní provedení i dno
Nemá skleněné poklice

Banquet Glory

Banquet Glory recenze a test

Sada nerezových hrnců Banquet Glory má výborný poměr ceny a výkonu, hrnce jsou levné a je možné je používat na jakémkoliv zdroji tepla, tj. na indukci, elektrickém sporáku i na plynovém. Vzhledem k nízké ceně celé této sady je potřeba se spokojit pouze se základním provedením, pokličky nemají cedící otvory a ani hrnce nedisponují místem pro vylévání vody.

Nádobí je vyrobené z kvalitní nerezové oceli 201, tloušťka stěn činí 32 milimetrů a dno má tloušťku 50 mm. Jsou to menší hodnoty, které jdou na vrub opět nízké ceně, nicméně spotřebitelé v recenzích nepíší nic o špatné kvalitě. Poklice jsou vyrobené z pravého skla a potěší, že je v nich otvor pro odvod páry.

Tři větší hrnce mají dvě madla, pouze nejmenší rendlík a pánev má jednu rukojeť. Výhodou je pro každý kus nádobí vlastní poklice, což u mnohých dražších sad hrnců není standardem. Madla jsou vyrobena z bezpečného plastu, pozor si je potřeba dávat pouze u plynového sporáku, kdy se nesmí dostat do kontaktu s plamenem vařiče.

Levné nerezové hrnce na indukci, poměr cena/výkon, velká sada nádobí
Bez vylévacího prolisu

Tescoma Presto 716511.00

Tescoma Presto 716511.00 recenze a test

Sada hrnců Tescoma Presto patří jednoznačně do skupiny kvalitního nerezového nádobí. Kromě špičkového použitého materiálu nechybí ani využití extra silného sendvičového dna. Zaujmou také poklice, které kombinují nerez a odolné sklo, což umožní snadnou kontrolu jakéhokoliv připravovaného jídla.

Díky plastovým úchytům, které mají dobrou izolaci, není problém bezpečné přenášení i v době vaření. Samozřejmostí je i možnost mytí hrnců v myčce. Konstrukce je zajímavá také tím, že uvnitř hrnců je stupnice, která pomůže při odměřování tekutin. Nechybí ani praktické otvory, které umožní snadné cezení bez nutnosti využít cedník.

Celkově tato sada obsahuje 11 dílů. Řadí se sem hrnec s poklicí, který je doplněn dalšími 3 kastroly, které rovněž obsahují poklice. Opomíjet nelze ani rendlík s poklicí a praktickou nálevkou. Vše doplňuje pánev s průměrem 24 centimetrů.

Otvory na cezení, stupnice na odměření, včetně pánve
Plastové úchyty

Lamart K16202428

Lamart K16202428 recenze a test

Sada nádobí Lamart K16202428 je unikátní tím, že je vyrobena z hliníku. To má za výhodu celkovou nízkou hmotnost a tedy i snadnou manipulaci. Vnitřní povrch je kvalitní s keramickou úpravu, která zajišťuje nepřilnavost povrchu. Jídlo tak lze připravovat i bez tuku a bez rizika připálení a přichycení na dně, nebo na stěnách.

Nádobí je možné využívat na všech typech varných ploch, a to včetně indukčních. Má také velmi zajímavý design v červené barvě. Celkem se tato sada skládá z 8 jednotlivých dílů, přičemž 4 díly jsou varné nádoby a další 4 díly jsou poklice.

Díky poklicím ze skla je možné snadno a jednoduše sledovat samotnou přípravu pokrmů. Použitý materiál je zcela nezávadný a neobsahuje látky jako PTFE a PFOA. Díky modernímu provedení je možné také použití v běžné horkovzdušné troubě.

Keramický povrch, vhodné do trouby, bez toxických látek
Bez pánvičky

Tefal Duetto+ G719SA74

Tefal Duetto+ G719SA74 recenze a test

Sada hrnců na indukci Tefal Duetto+ G719SA74 má velice povedené a kvalitní zpracování, tloušťka stěn i dna je velká, a proto na tuto sadu nabízí výrobce dlouhou záruku 10 let. Poslouží spolehlivě jako sada hrnců na plyn, sklokeramiku, indukci i elektrické sporáky.

Že se jedná o prémiové provedení poznáte podle praktických doplňků. Pro snadné slévání jsou poklice opatřeny dvěma páry otvorů – menšími a většími, hrnce disponují vylévací hubičkou a specialitou jsou vnitřní hladinové ukazatele, které oceníte při každodenním vaření.

Poklice jsou vyrobeny ze skla a rukojeti jsou k hrncům nýtované, což je velmi kvalitní spoj. Rukojeti nejsou navíc duté, takže z nich například po mytí v myčce nádobí nevytéká voda. Připomínky spotřebitelů v recenzích směřují pouze k tomu, že sada neobsahuje byť jedinou pánvičku.

Velice kvalitní sada hrnců, snadné cezení i slévání, vnitřní hladinové odměrky
Sada bez pánvičky

Tescoma Ultima 780610

Tescoma Ultima 780610 recenze a test

Nerezové nádobí Tescoma Ultima 780610 má hned několik unikátů. Tím prvním je patentovaný systém regulace páry a dalším unikátní systém cezení. To zajišťuje konstrukce poklic, které je možné jednoduše umístit i do nádoby v rámci 3 pracovních poloh. Navíc kombinují nerez a sklo, díky čemuž je možné snadno sledovat celý průběh vaření.

Na konstrukci je použita nejlepší nerezavějící ocel nesoucí označení 18/10. Samozřejmé je také sendvičové dno, které má 3 vrstvy. Uvnitř hrnců jsou praktické rysky, které pomohou odměřit množství tekutiny. Potěší také možnost použití na každém typu sporáku.

Na celé balení je pětiletá záruční doba, která dokazuje kvalitu a spolehlivost. V balení je k dispozici celkem 10 dílů zahrnující 1 rendlík, 2 hrnce a také 2 kastroly. Zbývajícími prvky je celkem 5 poklic, tedy pro každou nádobu jedna.

Sada 10 kusů, patentovaná regulace páry, odložení poklic
Nelze vložit do trouby

Orion GRANDE

Orion GRANDE recenze a test

Sada nádobí na indukci Orion GRANDE je kompletní sada do nové domácnosti, ve které nic nechybí. Skládá se ze tří hrnců a třech pokliček, dále z jedné pánve a obsahuje také pekáč o rozměru 35x22x8 cm, který je vybaven ještě nerezovým pečícím roštem.

Všechny kusy této sady disponují velmi kvalitním antiadhezním povrchem PFLUON GRANIT, který je podle recenzí a zkušeností spotřebitelů skutečně nepřilnavý a umožňuje přípravu jídel jen s minimem tuku. Hrnce, pekáč i pánev jsou vyrobeny z pevné hliníkové slitiny, která dává nádobí patřičnou robustnost.

Hrnce mají objem 1,4 litru, 2,4 litru a největší z nich mí objem 4,2 l. Hrnce mají silné sendvičové dno, které ve výsledku šetří energii a prodlužuje životnost. Ač není sada nerezová, je uzpůsobena pro použití na indukci, sklokeramice, plynu i na elektrických vařičích. Snad jedinou nevýhodou je absence vylévací hubičky na hrncích a absence otvorů pro slévání na pokličkách.

V sadě pánev i pekáček, vhodné do trouby až na 200 °C, antiadhezní povrch PFLUON GRANIT
Hrnce bez cedění a hubičky na slévání

Jak vybrat sadu hrnců

Materiály

Sada hrnců by měla být vybrána s přihlédnutím na to, z čeho je konkrétně vyrobena. Pokud jde o materiál samotných varných nádob, jasně dominuje nerezová ocel. Může se jednat o chirurgickou, ale i její o klasické varianty. Dále existují hrnce vyrobené z hliníku, které zaujmou svou lehkostí. Ty mají často keramický povrch. Dále rozhoduje i materiál poklic. Ty bývají buď celé nerezové, nebo mohou být kompletně skleněné. Někdy může sada nádobí dané materiály kombinovat a poklice mají obvod z nerezu a střed ze skla.

Počet dílů v sadě

Pamatovat je třeba i na to, že vybírat je vhodné i podle počtu dílů. Toto číslo, které je uváděno, však zahrnuje jak varné nádoby, tak i samotné poklice. Sada hrnců, která je spíše menší, může obsahovat okolo 6 – 8 dílů. U těch největších sad hrnců se bavíme o počtu dílů 12 a více, což už je sada určená i pro početnější rodiny. Čím více dílů sada nabídne, tím je spojena s všestrannějším použitím, pokud jde o přípravu nejrůznějších pokrmů.

Obsah sady nádobí

Je třeba přihlédnout i k tomu, co vše konkrétní sada nádobí obsahuje s ohledem k typů samotných nádob. Ty se liší jak svým objemem, tak i svými rozměry. Pokud jde o jednotlivé sady, v těch obvykle dominují různě velké hrnce, které doplňují menší rendlíky. Sada hrnců však může obsahovat také pánev, stejně jako nádoby na vaření mléka, nebo i různé druhy pekáčů.

Druh ohřevu

Současné moderní sady hrnců nabídnou všestranné využití, pokud jde o typ sporáků. Těžko hledat model, který by nešel využít na plynu, na litině, na sklokeramice, nebo na indukci. V tomto ohledu panuje maximální všestrannost. Ne každá sada může být použita v troubě – U některého nádobí to není možné, u jiného ano. Následně je dobré přihlédnout na rozsah teplot, na které je možné nádobí zahřívat. Ta BÝVÁ v rozmezí 140 – 300 stupňů Celsia.

Praktické vlastnosti a funkce

Mezi ty nejpokročilejší můžeme zařadit například unikátní systém regulace páry, nebo možnost praktického odkládání poklic, se kterým přišla u některých řad značka Tescoma. Mezi další klady různých sad hrnců může patřit i nepřilnavý povrch jednotlivých hrnců, stejně jako skleněné poklice, skrz které lze snadno kontrolovat přípravu. Práci v kuchyni ale mohou usnadnit třeba i otvory v poklicích, které zajistí možnost obsah cedit bez cedníku. Řada modelů nabídne i vnitřní rysky, které pomohou snadno odměřit potřebné množství vody určené k přípravě.

4.3/5 - (23 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.