Malé spotřebiče do kuchyně,

Rychlovarné konvice: test, recenze | Nejlepší skleněné, nerez aj.

Rychlovarná konvice na vodu je praktický kuchyňský spotřebič, díky němuž už není nutné vařit vodu na teplý nápoj s pomocí sporáku. Stačí ji nalít do nádoby a varná konvice ji ohřeje na požadovanou teplotu. Ta nemusí být vždy 100 stupňů Celsia, jelikož pokročilejší modely s termoregulací umožní teplotu zvolit.

Varná konvice není jenom praktickým spotřebičem, ale i designovým doplňkem kuchyně. Proto se rozlišují v první řadě podle materiálu, barevného provedení nebo tvaru. Nejoblíbenější jsou tak skleněné, plastové a nerezové rychlovarné konvice, přičemž mnohé retro kousky jsou například keramické. Další dělení pak může být na malé a velké, cestovní nebo bezdrátové.

Výběr by měl být uzpůsoben jak materiálu a barvě varné konvice, tak příkonu, objemu nebo specifickým vlastnostem (zda je s regulací teploty, teploměrem apod.). Některé modely v tomto srovnání určitě podstoupily různé testy, o čemž svědčí i jejich oblíbenost. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší rychlovarné konvice a jejich recenze.

Nejlepší rychlovarné konvice – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších rychlovarných konvic z testů a hodnocení pro rok 2023.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Gallet Montargis BOU 742ETA Ela 8598 90000Bosch TWK 8613PGorenje K 17 GHyundai VK760Concept RK-0010Guzzanti GZ 200Electrolux EEWA7800Philips HD4646DeLonghi Icona Vintage KBOV2001BG
Příkon2200 W2100 W2400 W2200 W2200 W1000 W2200 W2400 W2400 W2000 W
TeploměrNeNeNeNeNeNeNeNeNeNe
BarvaPrůhlednáNerezČernáNerez/SkloŠedo bíláBíláPrůhlednáNerezBíláBéžová
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 rychlovarných konvic

Gallet Montargis BOU 742

Gallet Montargis BOU 742 recenze a test

Skleněná rychlovarná konvice Gallet Montargis BOU 742 je vyrobena ze skla, které je čiré, což umožní sledovat probublávající vodu. Té se do ní vejde opravdu hodně, jelikož má objem celých 1,7 litru. O rychlé ohřátí se stará topné těleso s příkonem 2 200 W.

Zaujme také vzhled, který kombinuje sklo, nerez a černé prvky. Kabel vede do podstavce, na kterém se může otáčet o 360 stupňů. Tímto lze potvrdit, že je to i bezdrátová rychlovarná konvice. Součástí vnitřní konstrukce je filtrační sítko, které zachytává případné usazeniny vodního kamene. Ovládá se přímo na držadle.

Nechybí jednoduchý ukazatel množství vody, nebo bezpečnostní výklopné víko s ovládáním na rukojeti. Díky automatickému systému se konvice vypne, jakmile voda dosáhne teploty bodu varu. Také nechybí bezpečnostní pojistka pro eliminaci chodu naprázdno.

Bez kabelové provedení, povedený design, bezpečnostní prvky
Bez nastavení teploty

ETA Ela 8598 90000

ETA Ela 8598 90000 recenze a test

Nerezová rychlovarná konvice ETA Ela 8598 90000 zaujme svým moderním a zajímavým designem. V konstrukci nechybí průhledná část, sloužící jako ukazatel hladiny vody. Celkový její objem činí 1,7 litru. Díky příkonu o hodnotě 2 100 W je zajištěno i celkem rychlé ohřátí.

Tato rychlovarná konvice na vodu je umístěna na podstavci, kde se může otáčet o 360 stupňů a je to právě on, do kterého vede kabel. Konvice je napájena přes středový konektor STRIX. Zapínání je řešeno pomocí praktického přepínače pod rukojetí. Zde je i ovládací tlačítko pro otevírání víka.

Kvalitu provedení podporuje 3 letá záruka na konektor, nebo bezpečnostní prvky. Nechybí ochrana proti přehřátí nebo chodu na prázdno. Díky rovnému dnu je zajištěna i snadná údržba a rychlá eliminace vodního kamene.

Nerezové provedení, 3 roky záruka na konektor, rovné dno
Ohřívání jenom na 100 stupňů

Bosch TWK 8613P

Bosch TWK 8613P recenze a test

Plastová rychlovarná konvice Bosch TWK 8613P zaujme na první pohled. Kombinuje černou barvu s elegantní stříbrnou horní částí. Hodí se tak do moderní kuchyně. Její objem je 1,5 litru. Přesné množství vody je možné určit díky průhlednému ukazateli pod rukojetí.

Díky příkonu 2000 – 2400 W je zajištěno rychlé ohřátí vody. Nikoliv jenom na bod varu, jelikož je možné volit různé rozsahy teplot (disponuje regulací teploty), které začínají na hodnotě 70 stupňů a končí na rovných 100 stupňů. Nastavení nabídne celkem 4 možnosti. Unikátem je funkce KeepWarm, která vodu udrží po 30 minut o dané zvolené teplotě.

Konstrukce nabídne nerezový filtr proti vápenatým usazeninám, nebo středová konektor umožňující otáčení o 360 °. Topné těleso je skryto pod rovným dnem, což usnadňuje celkovou údržbu. Přítomna je ochrana proti přehřátí, stejně jako bezpečnostní aretace víka.

Nastavení teploty, funkce KeepWarm, filtr proti usazeninám
Hlučnější

Gorenje K 17 G

Gorenje K 17 G recenze a test

Rychlovarná konvice Gorenje K 17 G kombinuje dva velmi oblíbené materiály. Je to spodní a horní část z nerezu, zatímco středová část je skleněná. Zaujme také výraznější spínač ve spodní části, který nabídne stylové modré podsvícení. Díky sklu je možné snadno vidět hladinu vody a natočit správné množství které může být až 1,7 litru.

Příkon konvice o hodnotě 2 200 W umožní rychlé ohřátí vody. Tato průhledná rychlovarná konvice nemá regulaci teploty, a tak vaří výhradně na bod varu. Má vyjímatelný odvápňovací filtr, stejně jako bezpečnostní horná výklopné víko.

Je umístěna po podstavci se středovým konektorem, s možností otáčení o 360°. Dále je vybavena kvalitním termostatem STRIX a bezpečnostními prvky eliminující přehřátí. Při budu varu se ozve upozornění, že je voda připravena.

Termostat STRIX, povedený design, odvápňovací filtr
Plastová rukojeť

Hyundai VK760

Hyundai VK760 recenze a test

Hyundai VK760 je rychlovarná konvice s regulací teploty, která umožňuje vodu ohřívat na 60 °C pro horké nápoje, na 70 °C k přípravě zeleného čaje, 80 °C pro čaje bílé, 90 °C vhodné pro instantní nápoje, kávu, nebo polévky a samozřejmě dostane vodu i do bodu varu, kdy je vroucí voda vhodná pro černé, nebo bylinné čaje. Na první pohled zaujme svým líbivým skleněným designem, který doplňují bílé a šedé prvky.

Konvice je také podsvícená několika barvami, které se mění v závislosti na tom, na jak vysokou teplotu vodu připravujete. Její příkon je 2200 Wattů a lze v ní uvařit na jedno zapnutí 1,5 litru vody. Vše jsou standardní hodnoty, jako najdeme i u jiných modelů, čím však vyniká je horní víčko, které není na žádném pantu, ale je kompletně sundavací. Pro někoho je tato věc otravná, jiný ji zase ocení jako velmi praktickou.

Topné těleso je skryté pod rovným nerezovým dnem, což výrazně usnadňuje údržbu. Má trojnásobný bezpečnostní systém pojistky proti přehřátí a středový 360 konektor, na který lze konvici nasadit z jakékoliv strany. Jakmile voda dosáhne požadované teploty, zazní zvukový tón a vy tak ihned budete vědět, že je voda připravena.

Elegantní design, regulace teploty, akustický signál, odnímatelné víko
Víko při nalévání vody nedrží na pantu

Concept RK-0010

Concept RK-0010 recenze a test

Keramická rychlovarná konvice Concept RK-0010 zaručeně zaujme už na první pohled díky materiálu, ze kterého je vyrobena. Její povedený design kombinuje bílou barvu s unikátními potisky. Tato malá rychlovarná konvice má objem přesně 1 litr a je umístěna na středovém konektoru, kde se může otáčet.

Má příkon 1 000 W, který maximálnímu objemu vody plně dostačuje. Tu ohřeje vždy na 100 stupňů, bohužel nastavení teploty zde budete hledat marně. Kromě kontrolky provozu zaujme i 2násobný bezpečnostní systém, který eliminuje její spuštění bez napuštěné vody. Uvnitř je ploché dno, pod kterým je ukryta topná spirála.

Nechybí nezbytné výklopné víko, nebo spodní část s ochrannou proti vlhkosti. Díky keramice je eliminován vznik zápachu, který může vznikat hlavně u provedení plastového. Použitý plast je vysoké kvality a je maximálně hygienický.

Keramické provedení, podstavec
Nižší objem

Guzzanti GZ 200

Guzzanti GZ 200 recenze a test

Rychlovarná konvice Guzzanti GZ 200 je vyrobena ze skla, což umocňuje její elegantní vzhled. Přispívá i k praktičnosti, pokud jde o určení množství vody v konvici. Celkový objem je 1,7 litru. Při zapnutí a ohřevu se rozsvítí povedené modré světlo, které dobře ladí s černými prvky.

Příkon 2 200 W zajistí, že se voda neohřívá nijak dlouho. Konvici při manipulaci nepřekáží kabel, jelikož ten je v základně, která disponuje otočným 360° konektorem. Součástí je také odnímatelný filtr a dále ploché dno, což výrazně usnadní péči o konvici.

Víko má jednoduché automatické otevírání a nechybí ani ochrana proti přehřátí. Díky několika plastovým prvkům má váhu jenom 1,05 kilogramů. Je zde i samozřejmá funkce automatického vypnutí poté, co se voda ohřeje na bod varu, tedy 100 stupňů Celsia.

Skleněný design, modrý neon, odnímatelný filtry
Bez regulace teploty

Electrolux EEWA7800

Electrolux EEWA7800 recenze a test

Electrolux EEWA7800 je rychlovarná konvice s teploměrem a zaujme v první řadě tím, že je možné jednoduše nastavit konkrétní teplotu, a to v rozpětí, které začíná už na 50 stupních a končí na bodu varu. Celkem je daných možností hned 9.

Zaujme i designově povedené nerez provedení, s částí, kterou je možné hlídat hladinu vody. Té je možné do konvice natočit 1,7 litru, což je její objem. Díky příkonu, který je 2 400 W není nutné mít obavu z toho, že by ohřev vody trval dlouhou dobu. Navíc disponuje inovativní funkcí OneCup Turbe, která zrychlí ohřev 200 ml.

Základna taktéž v nerezu disponuje LCD displejem s ukazatelem teploty. Zde jsou ovládací tlačítka, včetně prvku Keep Warm, který udrží vodu o potřebné teplotě ještě 30 minut. Nechybí automatické vypínání při zvolené teplotě, nebo ochrana s názvem Boil-Dry, eliminující spuštění naprázdno – tedy bez vody.

Příkon 2 400 W, funkce OneCup Turbe, nastavení teploty
Malý úhel otevření víka

Philips HD4646/00

Philips HD4646 recenze a test

Varná konvice Philips HD4646/00 je vyrobena z plastu, což výrazně snižuje její váhu. Také má objem pouze 1,5 litrů, což znamená i menší rozměry. Díky tomu může být využita třeba i jako cestovní rychlovarná konvice tam, kde je zdroj elektřiny pro zapojení středového konektoru. Na ten se následně postaví samotná konvice.

Plastové provedení má bílou barvu, s průhledným průzorem, díky kterému je možné sledovat konkrétní hladinu vody. Ovládá se jednoduše na rukojeti. Díky příkonu o hodnotě 2 400 W je možné i plnou konvici ohřát celkem rychle.

Plnění konvice může proběhnout klasicky víčkem, nebo pomocí hubičky. Konstrukce zaujme i plochým dnem pod kterým je topné těleso, nebo také filtr vodního kamene a celkem 4 násobný bezpečnostní systém, který eliminuje spuštění na prázdno nebo přehřátí.

Kompaktní provedení, výkon
Ohřev jenom na bod varu

DeLonghi Icona Vintage KBOV2001BG

DeLonghi Icona Vintage KBOV2001BG recenze a test

Retro rychlovarná konvice DeLonghi Icona Vintage je specifická svým jedinečným tvarem, který odkazuje na minulost. S ním dokonale koresponduje také stylové béžové provedení konvice. Zapomínat nelze ani na unikátnost materiálu. Jedná se o kvalitní nerezovou ocel, která je hladce lakovaná do zmíněného odstínu.

Kromě designu varná konvice zaujme i svými parametry. O dostatečně rychlý ohřev se stará příkon o hodnotě 2 000 W. Vody se do ní vejde celkem dost, jelikož hodnota jejího objemu je 1,7 litru. Nechybí praktická základna, která je otočná o 360°, do které se konvice jednoduše usadí.

Pod rukojetí se nachází průhledná část pro určení hladiny vody. Ve spodní části elegantní vypínač pro snadné zapnutí. Má i vyjímatelné sítko pro zachycení nečistot, které je omyvatelné. O maximální bezpečnost provozu se starají 3 stupně ochrany.

Retro design, nerez ocel, 3 stupně ochrany
Vyšší pořizovací cena

Nejprodávanější rychlovarné konvice

Nejprodávanější rychlovarné konvice na trhu jsou ty od značek: Silvercrest (Lidl), Bosch, Sencor, Delonghi, Tefal, Electrolux, ECG. Nejlevnější rychlovarné konvice pořídíte už od 250 Kč.

Jak vybrat rychlovarnou konvici na vodu

Rychlovarná konvice je jasným pomocníkem při ohřevu vody jinak než klasicky na sporáku. Stačí využít elektrické energie a počkat, až topné těleso odvede svou práci. Prvotní kritérium, když je vybírána varná konvice, by mělo být spojeno s materiálem.

Materiál

Plastová rychlovarná konvice

Plastové rychlovarné konvice zaujmou hlavně svým velmi lehkým provedením. Patří také do skupiny jednodušších a cenově nejdostupnějších modelů. Možným negativem může být lehký zápach vody od plastu, který někteří majitelé zmiňují.

Skleněná rychlovarná konvice

Aktuálně velký hit jsou skleněné rychlovarné konvice, vyrobeny z varného skla, které odolá i vyšším teplotám. Kladem je i možnost jednoduše vidět, jaká je přesná výše vody, kterou se konvice plní. Mnohdy může být doplněna i LED světlem, které se rozsvítí během vaření.

Nerezová rychlovarná konvice

Nerez provedení zaujme hlavně svým luxusním vzhledem, který se hodí do moderních a nadčasových kuchyní. Lesklé nebo matné provedení ve stříbrném odstínu zaujme také svou vysokou kvalitou. Drobnou nevýhodou může být to, že jsou na něm vidět kapičky vody.

Keramická rychlovarná konvice

Jak pro svůj materiál, tak i pro mnohdy velmi unikátní vzhled mohou keramické rychlovarné konvice připomínat klasickou servírovací konvici na čaj nebo jiný nápoj. Stále je to však klasická varná konvice. Kladem je nulový zápach při vaření vody, nebo netradiční vzhled. Negativem potom výraznější křehkost.

Objem

Klíčovou vlastností, kterou rychlovarná konvice má, je její objem. Ten je vhodné vybírat hlavně podle využití a toho, kolik šálků vody se obvykle vaří. Menší provedení jsou spojena s objemem okolo 1 litru. Ty lepší mohou nabídnout objem v rozmezí 1,5 – 1,7 litru, což je hodnota, která může být označena jako maximální v běžném segmentu konvic.

Příkon

Druhou klíčovou hodnotou spojenou s výběrem je takzvaný příkon. Jednoduše řečeno se jedná o vlastnost, která ovlivňuje rychlost ohřátí vody, kterou má varná konvice v sobě. Čím je příkon vyšší, tím je voda rychleji ohřátá. Modely spíše obyčejné mají příkon okolo 1 000 W. Ty nejlepší, určené pro běžné požití, mohou dosahovat hodnot kolem 2 400 W. Obecně platí, že čím je vyšší, tím lépe. Zároveň ale jeho hodnota může jít ruku v ruce s celkovým objemem konvice. Těm menším stačí příkon nižší.

Regulace teploty

Naprostou samozřejmostí u rychlovarné konvice je to, že když dosáhne bodu varu, tedy 100 stupňů Celsia, automaticky se vypne. Toto je funkčnost jednodušší modelů. Mezi ty lepší už patří rychlovarná konvice s regulací teploty. Ta umožní zvolit si při ohřevu konkrétní teplotu. Může se jednat o rozmezí, které začíná na 50 stupních a končí na klasických, tedy 100 stupních.

Další funkce

Určitě to jsou ty bezpečnostní, jako je automatické vypnutí, eliminace přehřátí, nebo funkce zamezující sepnutí, pokud v konvici není voda. Další funkce mohou souviset s udržením vody na konkrétní hodnotě. Neznámější je funkce označovaná jako Keep Warm, která u některých konvic udrží vodu o dané teplotě 30 minut, u pokročilých modelů to může být dokonce až 60 minut.

4.3/5 - (21 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.