Elektronika,

Reproduktory k PC: Test a recenze 10 nejlepších

Reproduktory k PC nebo notebooku byly, jsou a budou nutností A to proto, že na počítači sledujeme videa, posloucháme hudbu, nebo hrajeme hry. Všechny tyto činnosti jsou spojeny se zvukem, který se k nám musí nějakým způsobem dostat a PC reproduktory jsou vedle sluchátek jediným možným nástrojem.

Reproduktory k počítači by měly vyhovovat konkrétním potřebám. Na občasný poslech plně postačí menší a jednodušší reproduktory 2.0 nebo 2.1, zatímco pro milovníky filmů, her, či hudby by měly zajistit dokonalý zvukový projev, stejně jako dostatečný zvukový výkon. Reproduktory 5.1 při správném zapojení dokážou nabídnout i prostorový zvuk, který znáte například z moderního kinosálu. Kvalitní reproduktory k PC mohou skvěle hrát i dobře vypadat. Levnější provedení jsou často plastová, zatímco dražší modely jsou zhotoveny ze dřeva, které má lepší zvukové vlastnosti.

Pomocí 3.5 mm jacka je lze připojit i k mobilnímu telefonu, nebo jinému přehrávači. Rozlišujeme u nich především počet jednotlivých reproduktorů a jejich výkon. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší reproduktory k PC a jejich recenze.

Nejlepší reproduktory k PC – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších reproduktorů k PC z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Genius SW-G2.1 1250Logitech Surround Sound Speakers Z906Trust Tytan 2.1 Speaker SetGenius SW-HF 5.1 6000FENDA F&D A180XCreative GigaWorks T40 IIGenius SP-HF2.0 1800ALogitech Z200Niceboy ORYX VOX 2.1 Maxx BassGenius SW-G5.1 3500
Sluchátkový výstupAnoNeAnoNeNeAnoAnoAnoNeAno
Typ použitíHerníHerníStandardStandardHerníStandardStandardStandardHerníHerní
MateriálPlastPlastPlastDřevoPlastPlastPlastPlastPlastPlast
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 reproduktorů k pc

Genius SW-G2.1 1250

Genius SW-G2.1 1250 recenze a test

Reproduktory 2.1 Genius SW-G2.1 1250 jsou určeny především hráčům, čemuž jasně odpovídá také zajímavý a moderní design. Nezklame ani celkový hudební výkon, který činí 45 W. Z něj má 29 W kvalitní subwoofer a zbylý výkon je dvou satelitů s 2 x 8 W. Dobrá je také citlivost s hodnotou 90 dB i frekvenční rozsah činící 25 – 20 000 Hz.

Praktický je také duální audio vstup využitelný u herních konzolí. Možné je i připojení MP3 přehrávače, DVD, TV a dalšího zařízení. Kladem je také oddělené ovládání hlasitosti a celkem má model 3 výstupy typu jack 3,5 milimetrů.

Kromě možnosti celou sestavu postavit na stůl a na zem je připravena také k tomu, aby ji bylo možné snadno namontovat na zeď. Celková její váha je 4,78 kilogramů, rozměry subwooferu jsou 25,2 × 23,3 × 23,5 cm a satelitů 12,5 × 15,5 × 9,1 cm. Bohužel sestava nenabízí dálkové ovládání, které je často velice praktické.

Designové herní provedení, výkonný subwoofer, 3x jack
Výrazná svítivost diody

Logitech Surround Sound Speakers Z906

Logitech Surround Sound Speakers Z906 recenze a test

Reproduktory 5.1 Logitech Z-906 zaujmou především svou certifikací THX, která říká, že jsou schopné poskytovat zvuk ve studiové kvalitě. Zaujmou také celkovým RMS výkonem, který má hodnotu o velikosti 500 W. Kromě klasických analogových vstupů disponují také vstupy digitálními, což rozšiřuje možnosti použití.

Na předním panelu jsou jak ovládací prvky, tak i čitelný displej usnadňující celkové nastavení. Využít lze 2 optické, 1 digitální a také klasický 3,5mm jack vstup, nebo vstup s označením RCA. Každý z celkem 5 satelitů dokáže nabídnou výkon 67 W.

Díky dálkovému ovladači lze systém ovládat odkudkoliv, bez nutnosti k reproduktorům chodit. Primárně jde o sestavu herní, kterou však lze využít i jinak. Zaujme stylový design, která sází hlavně na elegantní černou barvu.

Analogové a digitální vstupy, výkon, dálkový ovladač
Absence HDMI

Trust Tytan 2.1 Speaker Set

Trust Tytan 2.1 Speaker Set recenze a test

Reproduktory k PC Trust Tytan 2.1 Speaker Set jsou modelem se dvěma satelity a jedním subwooferem. Jejich celkový RMS výkon má hodnotu 60 W a unikátní je konstrukce subwooferu, který je zhotoven z kvalitního dřeva. Ovládání hlasitosti je umístěno prakticky na samostatném kabelu. Model se může pyšnit certifikací THX.

Kromě klasického Line-In 3,5 mm jack je možné i bezdrátové propojení a to díky Bluetooth technologii s dosahem až 10 metrů. Reproduktory dále disponují praktickým vstupem na sluchátka. Mají velmi dobrý zvukový projev a skvělou dynamiku.

Lákadlem je také jejich kompaktnost, což dokládají rozměry 30 × 20 × 10 cm. S dobrými rozměry je spojena i nízká váha – tento model váží pouze 1 kilogram. Na takto nízké hmotnosti se podepisuje i využití lehkých plastových dílů.

Dřevěný subwoofer, Bluetooth, nízká váha
Krátší napájecí kabel

Genius SW-HF 5.1 6000

Genius SW-HF 5.1 6000 recenze a test

PC reproduktory Genius SW-HF 5.1 6000 jsou jedním z legendárních modelů této značky. Zaujme jejich vzhled v imitaci dřeva, stejně tak jako jejich všestranné použití. Mohou být přítomny jak u PC, tak třeba u domácího kina. Nadchne také jejich celkový výkon, který má hodnotu 200 Wattů. Samotný subwoofer zaujme hodnotou 100 W a jednotlivé reproduktory výkonem 20 W.

Sestavu vystihuje přehledný LCD displej s modrým podsvícením, který umožní snadné nastavení parametrů. V konstrukci nechybí ani praktický audio vstup pro připojení 5.1 domácího kina. Dále jsou k dispozici 3 páry RCA vstupů.

Součástí modelu je také dálkové ovládání, ke kterému jsou k dispozici 2 AAA baterie. Na skvělou kvalitu zvuku mají vliv parametry jako je citlivost o hodnotě 80 dB, nebo frekvenční rozsah, jehož hodnota činí 40 – 20 000 Hz.

Legendární sestava, velký výkon, LCD displej
Horší odezva dálkového ovladače

FENDA F&D A180X

FENDA F&D A180X recenze a test

Reproduktory k počítači F&D A180X zaujmou svým velmi originálním designem. Kombinace černé a ostrých tvarů je velmi povedená. Tato sestava s označením 2.1 má i další přednosti, jako je třeba celkový dostatečný výkon, který má hodnotu 42 W. Nechybí také praktické dálkové ovládáním, které výrazně usnadňuje ovládání.

Kromě klasického připojení disponují také Bluetooth modulem, který umožní bezdrátové spárování s řadou zařízení, a to s dosahem až 15 metrů. Nechybí také praktický USB vstup, který umožní snadné přehrání vlastní hudby z HDD, nebo USB disku.

Jejich frekvenční rozsah má hodnotu 170 – 20 000 Hz a výkon satelitů je 2×14 W. Mají také LED displej, na kterém se nechají jednoduše nastavovat parametry. Kladem je i integrované FM rádio, které má paměť na 100 stanic.

Stylový design, FM rádio, Bluetooth a USB
Přílišná hlasitost rádia

Creative GigaWorks T40 II

Creative GigaWorks T40 II recenze a test

Reproduktory 2.0 Creative GigaWorks T40 II jsou velice kvalitní reproduktory k počítači, někteří spotřebitelé je v recenzích popisují i jako nejlepší reproduktory k PC ve své kategorii. Jsou navrženy pro poslech skutečně čisté hudby, čehož jsou podle zkušeností opravdu schopné. Na trhu jsou nabízeny již několik let a někteří oceňují po mnoha letech stále stejně kvalitní zvuk.

Disponují funkcí automatického vypnutí a automatického zapnutí, pokud není po určitou dobu přehrávána žádná hudba a zvuky. Na tuto funkci jsou rozdílné názory, někteří ji hodnotí jako velice přínosnou, jiné naopak obtěžuje, neboť po zapnutí hudby mají reproduktory krátké zpoždění, než začnou hrát.

Díky technologii BasXPort dokáží poskytnout dynamické basy i bez přítomného subwooferu a lepší akustiky bylo dosáhnuto high-tech tweetery uspořádaných v provedení MTM. Bedny k PC se ovládají pohodlně na čelním panelu, kde se nachází také dvojice konektorů pro připojení sluchátek anebo dalšího zařízení pro přehrávání hudby.

Kvalitní repro k PC, velice dobrý zvukový projev, technologie Creative BasXPort
Nic zásadního

Genius SP-HF2.0 1800A

Genius SP-HF2.0 1800A recenze a test

Repráky k PC Genius SP-HF1800A jsou provedením typu 2.0, jde tedy o dva satelity bez subwooferu. Jedná se o takzvané třípásmové reproduktory, které využívají 4 palcového basového a 4 palcového středového reproduktoru. K nim se přidává reproduktor výškový, který mý velikost 1 palec.

Celková hodnota jejich výkonu činí 50 W a dobrý je také velký frekvenční rozsah 20 – 20 000 Hz. Ideální je také citlivost, která je udávána 85 dB. Dále nechybí také výstup na sluchátka a připojitelné jsou jak k notebooku a PC, tak i k televizi nebo k DVD přehrávači.

Ovládání hlasitosti se nachází přímo na reproduktoru a nastavit je možné jak výšky, tak basy. Celkové rozměry tohoto modelu jsou 145 × 380 × 182 mm a jejich hmotnost je celkově 7,24 kg, čímž patří spíše do skupiny těžších. Bohužel nejsou opatřeny dálkovým ovladačem pro pohodlnější ovládání na dálku.

Třípásmový model, dobrý výkon, ovládání na satelitu
Větší hmotnost

Logitech Z200

Logitech Z200 recenze a test

Reproduktory k notebooku Logitech Z200 jsou typu 2.0, nedisponují tedy subwooferem, ale jde jen o 2 satelity. Díky svým kompaktním rozměrům se skvěle hodí právě k laptopu. Dostupné jsou ve 2 barevných variantách, a to v černém, nebo bílém provedení. Za průměrnou vzhledem k velikosti lze považovat hodnotu výkonu, která je v součtu 5 W.

Kromě PC jsou vhodné i k připojení k tabletu, mobilnímu telefonu nebo k televizi. Disponují 2 standardně používanými vstupy s označením 3,5 mm jack. Součástí jejich konstrukce je rovněž praktická zdířka pro sluchátka a hudbu produkují celkem 4 měniče.

Ovládání je umístěno na pravém reproduktoru. Kromě hlasitosti je možné regulovat také intenzitu basů a nachází se zde také tlačítko pro vypnutí napájení, čímž lze šetřit elektrickou energii.

2 vstupy, v černé nebo bílé, kompaktní velikost
Nižší výkon

Niceboy ORYX VOX 2.1 Maxx Bass

Niceboy ORYX VOX 2.1 Maxx Bass recenze a test

Reproduktory k PC 2.1 Niceboy ORYX VOX 2.1 Maxx Bass mají velmi zajímavý poměr cena/výkon a podle zkušeností spotřebitelů poskytují kvalitní zvukový zážitek a snadno se připojují. Velkou výhodou je jejich napájení pouze skrze USB kabel, nevyžadují tedy přímé zapojení do elektrické sítě, což usnadňuje možnosti jejich připojení.

Kromě počítače se dají reprobedny připojit také k notebooku, televizi nebo k herní konzoli, jejich použití je všestranné. Sestava se skládá ze dvou satelitních bedýnek a jednoho subwooferu, na kterém se nachází ovládání. To se nachází pouze zde, a proto je potřeba mít subwoofer v dosahu.

Mají minimalistický design a dodávají se jak s audio kabelem, tak i s napájecím USB kabelem. Jejich celkový výkon je dostačujících 25 W a frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHz. Díky tomu nabídnou tyto počítačové reproduktory čistý širokospektrální zvuk s nezkresleným přenosem.

Repráčky k PC s dobrým poměrem cena/výkon, napájení přes USB, snadná instalace
Ovládání pouze na subwooferu

Genius SW-G5.1 3500

Genius SW-G5.1 3500 recenze a test

Reproduktory k PC Genius SW-G5.1 3500 jsou typu 5.1, což znamená kombinaci 5 jednotlivých repro, ke kterým je přidán subwoofer. Jeho celková velikost je 6,5 palce. Dostatečně velké jsou i jednotlivé reproduktory, které mají velikost přesně 3 palce. O pohodlné ovládání se stará praktické dálkové ovládání.

K dispozici je také dostatek vstupů, stejně jako výstupů. Mezi ty hlavní řadíme například 3,5 mm jacky a nelze zapomenout i na line-in stereo vstup. Nechybí ani praktická věc, kterou je výstup na sluchátka.

Velmi zajímavý je také stylový design, který je jako stvořený hlavně k herním sestavám. Kvalitní zvuk však lze ocenit i při celé řadě jiných situací. Sestava navíc zaujme také kompaktními rozměry, což se hodí při jejím rozmísťování v prostoru.

Vstupy a výstupy, celkový výkon, design
Kratší kabely k zadním repro

Jak vybrat reproduktory k PC

Reproduktory k PC je třeba v první řadě vybírat podle jejich typu a podle toho, kolika kanálový zvuk mohou nabídnout. Základ tvoří reproduktory 2.0, které jsou složeny ze dvou reproduktorů bez subwooferu. O něco lepším řešením jsou reproduktory 2.1, ty vycházejí z výše zmíněné varianty a jsou doplněny o subwoofer, který zajišťuje lepší basy. Zájemci o nejlepší a prostorový zvuk by si však měli vybírat mezi reproduktory 5.1. Jedná se o variantu, která kombinuje jeden subwoofer a pětici klasických repro – takzvaných satelitů.

Technické specifikace

Technické parametry se rozhodně vyplatí pečlivě prostudovat, jsou totiž mezi modely značné rozdíly. Jedním z hlavních parametrů reproduktorů k PC je určitě jejich výkon. Čím je vyšší, tím hlasitěji mohou hrát. Jednoduší základní modely mají obvykle výkon okolo 10 W. U lepších se hodnota výkonu drží nad 20 W a stoupá až do řádu stovek Wattů. Roli při výběru hraje i to, zda se jedná o celkový výkon, nebo výkon jednotlivých částí sestavy. Nejčastěji uváděný výkon je součet celé sady reproduktorů.

Dalším parametrem při výběru je citlivost. Je spojena s odpovídající kvalitou zvuku s přihlédnutím na využití energie. Citlivost je udávaná v dB a platí, že má přímou souvislost s výkonem. Třetím parametrem je frekvenční rozsah a ideální hodnoty se pohybují v rozmezí 40 – 20 000 Hz. I zde platí, že čím je rozmezí větší, tím lepší je i kvalita zvuku.

Provedení

Provedení se liší jak designem, tak i použitými materiály. Reproduktory k PC mohou být v elegantním podání, stejně jako v agresivním designu vhodným pro herní PC. První zmíněná varianta je spíše hladká a neutrální, druhá ostrá se zajímavými barevnými prvky. Dále nelze zapomínat na samotné použité materiály. U nejlevnějších jasně dominuje plastové provedení, zatímco u lepších již může být použité dřevo, které vypadá stylově a přináší i lepší zvukové vlastnosti.

Vstupy a výstupy

Tuto část lze dělit do dvou kategorií, a to na vstupy analogové a digitální. Klasikou jsou dnes standardní varianty, jako je 3,5 mm jack. Stejně tak nechybí různé možnosti propojení například s televizí, nebo s domácím kinem. Také je dobré při výběru hledět na výstup pro sluchátka, který umožní jednodušší připojení než ke klasickému PC. Moderně pojatá provedení mohou disponovat i konektivitou prostřednictvím Bluetooth modulu, tedy bezdrátově.

Ovládání

Reproduktory k PC je třeba často ovládat, a proto je samozřejmé ovládání přímo na jejich těle, které může být doplněno také o display. Kromě hlasitosti je možné zvlášť nastavovat také basy a výšky. Další varianty mohou zaujmout speciálním kabelem s ovladačem, který lze natáhnout na požadované místo. Ideálním řešením je však klasický dálkový ovladač, pomocí kterého lze repro ovládat odkudkoliv.

Další funkce a vlastnosti

Doplňkových funkcí a vlastností je celá řada, některé reproduktory k PC mohou disponovat vlastním USB vstupem, pro možnost přímého přehrání hudby z USB flashdisku. Další zase mohou nabídnout rádio, které je možné automaticky naladit a také si i uložit oblíbené FM stanice. Zapomínat nelze také na to, že kromě postavení na stůl existují i varianty, které jsou určené k montáži na zeď. Nelze nezmínit ani stojanové, nebo sloupové provedení, které se umisťuje přímo na zem.

4.4/5 - (27 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.