Kosmetika,

Nejlepší řasenky: voděodolné, prodlužující aj. | Test, recenze

Řasenka patří mezi nejzákladnější druh dekorativní kosmetiky určené pro ženy. Speciální barva se nanáší štětečkem přímo na řasy, nejčastěji na horní, ale lze i na spodní řasy, které jsou výrazně menší. Je velice snadno dostupná, výběr z několika druhů je v každé drogerii, obsáhlý sortiment však komplikuje rozhodování, kterou si pořídit.

Nejlepší řasenka by rozhodně neměla dráždit oči, měla by se snadno nanášet a práce s ní by vám neměla činit větší problémy. Kromě barvy je velmi důležitý kartáček, který je nezbytnou součástí. Může mít mnoho tvarů, podob a také několik materiálů, ze kterých je zhotoven. Některým ženám vyhovuje zahnutý kartáček, jiným kónický, klasický do spirálky, nebo silikonový.

Oči každé ženy jsou jiné, a proto produkt, který vyhovuje vaší kamarádce, nemusí vyhovovat vám. Kvalitní řasenka má za úkol čtyři věci – dodat řasám objem (zahustit je), prodloužit, natočit a ideálně vydržet celý den. Dobrou zprávou je, že řada značkových řasenek tyto věci bravurně zvládá, je tak jen na vašich preferencích, kterou vyzkoušíte a jaká vám bode svou konzistencí a provedením kartáčku vyhovovat.

Říkáte si, nač se trápit každé ráno s úpravou řas, když můžete mít umělé? Zde je několik důvodů, proč se jim dlouhodobě vyhnout. Umělé řasy vypadají ve většině případů nepřirozeně, líbivé jsou zpravidla první a druhý týden, poté začínají značně vypadávat a je nutná další návštěva kosmetického studia. Vaše vlastní řasy oslabují a jejich budoucí obnova je během na dlouhou trať. V tomto případě pak může přijít vhod sérum na řasy, které řasám pomůže v jejich obnově a posílení.

Každé oko má správnou délku řas i jejich hustotu v závislosti na velikosti oku. Takovéto řasy, pokud se správně nalíčí řasenkou, působí přirozeně a ve výsledku daleko lépe. Existuje také speciální řasenka na obočí, případně hypoalergenní řasenka pro velmi citlivé oči. Speciální je voděodolná řasenka, kterou oceníte obzvlášť v deštivých dnech, nebo při pobytu u vody. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší řasenky a jejich recenze.

Nejlepší řasenky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších řasenek z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelTypObjemVoděodolná 
Max Factor 2000 Calorie recenze a testMax Factor 2000 CalorieObjem, citlivé oči9 mlAno
Maybelline Lash Sensational recenze a testMaybelline Lash SensationalObjem, citlivé oči9,5 mlAno
Collistar Mascara Infinito recenze a testCollistar Mascara InfinitoObjem, tvarující11 mlNe
Max Factor Masterpiece Max recenze a testMax Factor Masterpiece MaxObjem, prodlužující7,2 mlNe
L’Oréal Paris Paradise Extatic recenze a testL’Oréal Paris Paradise ExtaticObjem, prodlužující6,4 mlNe
Bourjois Volume Glamour recenze a testBourjois Volume GlamourObjem12 mlNe
L’Oréal Paris False Lash XFiber Xtreme Resist recenze a testL’Oréal Paris False Lash XFiber Xtreme ResistObjem, prodlužující7,4 mlAno
Maybelline Total Temptation recenze a testMaybelline Total TemptationObjem8,6 mlNe
L’Oréal Paris Lash Architect 4D recenze a testL’Oréal Paris Lash Architect 4DProdlužující, tvarující10,5 mlNe
Rimmel Extra Super Lash recenze a testRimmel Extra Super LashObjem, prodlužující8 mlNe

Zobrazit celou nabídku


TIP:

Recenze 10 řasenek

Max Factor 2000 Calorie

Voděodolná řasenka Max Factor 2000 Calorie je nejprodávanější řasenka a stálice v tomto segmentu kosmetiky. Pro velkou část žen je právě tento model nejoblíbenější řasenkou z drogerie a stále se k ní vrací. Má voděodolné složení, takže vás nenechá ve štychu ani za deště, při zasněženém zimním počasí. Dle popisu dodá řasám až o 300% větší objem a je také vhodná pro citlivé oči. Již při aplikaci první vrstvy má velice slušné výsledky. Kartáček je rovný a lahvička obsahuje 9 ml černé barvy. Nehrudkuje, nevytváří pavoučí nožky, řasy jsou stále měkké, nezatížené. To jsou časté klady, které spotřebitelky s tímto produktem spojují.

Maybelline Lash Sensational

Řasenka pro citlivé oči Maybelline Lash Sensational je již také lety prověřený produkt, na který nedá spousta žen dopustit. Kromě toho, že výborně odděluje řasy, prodlužuje je a zvětšuje jejich objem je také voděodolná. Nerozmaže se ani při kontaktu s vodou, ani při kontaktu se slzami. Její dobrá struktura má dlouhotrvající efekt, zamezuje podráždění očí a samotné řasy posiluje a vyživuje. Díky tvarovanému aplikátoru se na řasy dobře nanáší a také se s ním řasy snadno natáčejí. Neslepuje se ani nežmolkuje a balení má objem 9,5 mililitru.

Collistar Mascara Infinito

Objemová řasenka Collistar Mascara Infinito je dodávána ve větší lahvičce s objemem 11 mililitrů. Maximalizuje objem řas, úžasně je natáčí a díky tomu získáte neodolatelný pohled, který vydrží po celý den. Řasenka sice není voděodolná, ale i přes to velice dobře drží. Také aplikace, díky zbrusu novému aplikátoru je velice snadná a rychlá. Kartáček dokáže rozdělit jednotlivé řasy a spolu se správnou technikou nanášení se tak dostane barva všude tam, kam je potřeba. Aplikátor má z jedné strany štětinky na nanášení a z druhé hřebínek na pročesávání, potažmo tedy prodlužování řas.

Max Factor Masterpiece Max

Prodlužující řasenka Max Factor Masterpiece Max je řadou žen označována jako nejlepší řasenka pro extra dlouhé řasy. Inovativně tvarovaný kartáček je sice rovný, ale z obou stran má jinou strukturu, která je určena na nanášení a na následné prodlužování. Již při první aplikaci je efekt velmi výrazný. Řasenka nežmolkuje, ani se nelepí. Náplň má intenzivní černou barvu, která je ideální pro výrazný pohled. Objem činí 7,2 mililitrů, což je ve srovnání lehce podprůměrné.

L’Oréal Paris Paradise Extatic

Prodlužující řasenka L’Oréal Paris Paradise Extatic je spotřebiteli velmi oblíbený produkt, část žen výsledek této řasenky hodnotí tak dobře, že je srovnatelný i s umělými řasami. Speciálně tvarované štětinky jsou zárukou precizní aplikace, malý kartáček totiž obsahuje více jak 200 jednotlivých vláken. Díky tomu štětinky zachytí opravdu každou řasu a nanesou na ni barvu. Na rozdíl od jiných produktů, zde výrobce slibuje závratný objem a délku již při první aplikaci, což má za následek zmíněný kartáček a kvalitní, nehrudkující a nelepící se barva.

Bourjois Volume Glamour

Bourjois Volume Glamour je ženami popisována jako kvalitní řasenka pro dosažení co možná největšího objemu řas. Dosahuje toho intenzivními černými pigmenty, které již po několika tazích zdvojnásobují jejich objem a veliký lesk. Řasy přirozeně tvaruje a díky fixačním účinkům nehrozí obtiskování, slepování řas, nebo tvorba žmolků. Kartáček má válečkový tvar s kónickou špičkou, díky které snadno nanesete barvu i ke koutku oka. Složení obsahuje přírodní vosk a silikonový kaučuk, který zesiluje řasy.

L’Oréal Paris False Lash XFiber Xtreme Resist

Dvoufázová řasenka L’Oréal Paris False Lash XFiber Xtreme Resist je tím nejlepším, co si můžete pořídit na celodenní pobyt u vody. Jedná se o voděodolnou řasenku, která má dvoufázové nanášení. Nejprve se aplikuje podkladová báze pro vytvoření objemu a dlouhotrvajícího efektu a ve druhém kroku ochranná vrstva, která zároveň řasy oslnivě prodlužuje. S každou stranou aplikátoru se mění také kartáček, který je speciálně uzpůsoben právě na tu aplikaci, ke které je určen. Díky tomu je vždy dosaženo výborných výsledků. Objem produktu je 7,4 ml a barva je černá.

Maybelline Total Temptation

Řasenka pro objem Maybelline Total Temptation patří mezi oblíbené modely těch žen, které potřebují, nebo chtějí, především oslnivý objem. Tomu je uzpůsoben i objemový kartáček s krátkými štětinami, který pojme na jedno namočení mnoho barvy. Je zároveň i dobře pružný, což pomáhá při následném vrstvení. Konzistence řasenky je krémová a jako bonus i parfemovaná kokosovým olejem, nejenže pěkně voní, ale přináší také lepší vlastnosti. Řasy jsou tak díky němu jemnější na dotek a vypadají přirozeně. Lahvička má objem 8,6 mililitrů, což lze považovat za průměr.

L’Oréal Paris Lash Architect 4D

4D řasenka L’Oréal Paris Lash Architect 4D je výborným produktem, který zastává veškerou péči o řasy v jednom jediném balení. Řasenka perfektně prodlužuje, natáčí, tvaruje a dodává řasám potřebný objem. Kromě toho je také vyživuje a posiluje. Zmíněné mají za následek dvě obsažené látky – jojoba a panthenol. Kartáček má inovativní tvar, díky kterému se s ním dobře pracuje a skvělé výsledky jsou viditelné již po první vrstvě aplikace barvy. Tato luxusní řasenka je v černé barvě, má nadprůměrný objem 10,5 ml a ač není voděodolná, i přesto skvěle vydrží celý den.

Rimmel Extra Super Lash

Levná řasenka Rimmel Extra Super Lash i přes svou nízkou cenu dokáže velké věci, proto je mezi ženami tolik oblíbená. Tato se stará především o okouzlující objem a prodloužení řas. Nevytváří hrudky a jednotlivé řasy od sebe dobře odděluje, takže se neslepují a vypadají velice přirozeně. Má kartáček, který se zužuje do špičky, čímž se s ním dobře pracuje i na vnitřní straně oka. Není voděodolná, ale i přes to podle hodnocení žen vydrží celý den. Jedno balení obsahuje 8 mililitrů barvy.

Jak vybrat řasenku

Výběr řasenky nelze úplně konkretizovat, neboť oči každé ženy jsou jiné, a proto každé bude vyhovovat jiný produkt, jiný kartáček. Úkolem řasenek je dodat objem, prodloužit, natočit a řasy zahustit. Měla by také vydržet celý den, a pokud je voděodolná, pak by neměla mít problém s kontaktem s vodou, nebo se slzami. Ženám s malýma očima sluší spíše decentnější dekorace, ženám s většíma očima intenzivnější dekorace. Vždy by měl být výsledný efekt přirozený a hlavně byste se měly cítit dobře.

Typy řasenek

V závislosti na výše zmíněném může být kvalitní řasenka univerzální, zvládá tedy dobře všechny kroky líčení, nebo může být zaměřená převážně jen na jednu konkrétní činnost. V druhém případě se může lišit složení barvy, její konzistence, a hlavně aplikátor neboli kartáček.

K dostání je pak prodlužující řasenka, tvarující, nebo objemová. Pro velmi citlivé oči je vhodná hypoalergenní řasenka, které je ještě šetrnější, než ty běžné. Kromě standardní černé je oblíbená také hnědá řasenka, lze se však setkat i s řadou dalších odstínů. Existuje také řasenka na obočí, která je rovněž dostupná v celé paletě odstínů.

Voděodolnost

Jedna z nejvýraznějších vlastností je odolnost řasenky vůči vodě, potažmo slzám. Běžná řasenka tuto schopnost většinou nemá a proto, pokud vybíráte řasenku například na dovolenou k moři, je vhodné se na tento parametr zaměřit.

Aplikátor

Různě tvarované aplikátory více či méně usnadňují nanášení barvy, pročesávání, nebo prodlužování. Kartáček může být zahnutý, kónický, nebo klasický válcový. Standardní aplikátor je malinký kartáček, lze se však setkat i se silikonovým aplikátorem, nebo plastovým. Oblíbené jsou ty, které mají z každé strany jiný profil. Jednou stranou se tak nanáší barva a druhou stranou se řasy efektivně prodlužují a natáčí.

Podpůrné látky

Řasenka, to není jen barva v různých odstínech a různé konzistence. Kvalitní řasenky mohou obsahovat také přírodní vosk, silikonový kaučuk, výtažek z jojoby, nebo panthenol. Pro obnovu, výživu a posílení řas slouží také ricinový olej a arganový olej.

Jak správně nalíčit řasy

Mít kvalitní řasenku, která vám vyhovuje, je jedna věc. Druhou, možná i důležitější částí úspěchu je aplikace. V první fázi se tvoří objem, kdy se každá řasa tahem od kořínku až po koneček musí pokrýt barvou. Nanášení se může opakovat a vždy se řasy tahají směrem ven, to je tedy na vnitřní straně oka do koutku, na vnější straně oka směrem ven a uprostřed se vytahují řasy rovně. Ve druhé fázi se řasy již jen prodlužují. Barva se nanáší již jen na konečky a vytahuje se směrem od oka. V závislosti na tom, jak dlouhé řasy chcete mít, se tento postup opakuje.

4.5/5 - (21 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.