Kosmetika,

Přípravky na růst vlasů: sérum, šampon, tonikum aj. | Recenze

Přijde vám, že se vám zpomalil růst vlasů, nebo přestaly růst úplně? Doplňuje váš stav také zvýšené vypadávání vlasů? Pak právě pro vás může být řešením přípravek na růst vlasů, který při běžných stavech dokáže výrazně pomoci. Vlasy jsou po pravidelné péči silnější a objemnější. Dlouhým vlasům dodají pevnost a znovu nastartují, nebo urychlí, jejich růst.

Tato diagnóza se také často překrývá s vypadáváním vlasů, kdy je dobré začít používat šampon proti vypadávání vlasů a pozorovat, jestli se výsledek dostaví, případně jak rychle. Pokud se u vás stav takto výrazně neposunul, řešením může být mimo jiné šampon na růst vlasů, který je z hlediska aplikace nejméně náročný jak technicky, tak časově.

Dále lze přistoupit k účinnějším přípravkům, které obsahují větší koncentraci látek pro stimulování procesů ve vlasové pokožce a výrazněji posilují vlasové kořínky. Jedná se o masku či sérum na růst vlasů. Jejich pořízení je většinou nákladnější, se správným přístupem se však u většiny osob výsledky dostavují.

Tato kůra by pro adekvátní výsledky měla trvat alespoň 3 měsíce a podmínkou je pravidelná péče. Je pravděpodobné, že jedno balení séra, masky, tonika, nebo šamponu tuto dobu nepokryje, to by vás ale nemělo odradit. Pokud ani po třech měsících nezačnou vlasy růst a sílit, je nasnadě navštívit lékaře a spolu s ním zjistit, kde je problém. Vypadávání vlasů, nebo jejich zeslábnutí a zastavení růstu může být příznakem i vážných zdravotních problémů.

Řada přípravků na podporu růstu vlasů má základ v přírodních látkách. Podstatnou složkou bývá kofein, který stimuluje vlasové folikuly, výtažek z lopuchu, olej z kardamomu, výtažky z máty, kopřivy, stemoxydine, nebo karnitin tartrát. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší přípravky na růst vlasů a jejich recenze.

Nejlepší přípravky na růst vlasů – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších přípravků na růst vlasů z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku


TIP:

Recenze 10 přípravků na růst vlasů

Kérastase Densifique Bain Densité

Šampon na růst vlasů Kérastase Densifique Bain Densité je velmi oblíbený přípravek se stimulačním účinkem. Vlasy dále spolehlivě vyživuje a regeneruje je. Na první pohled jsou vlasy hustější, objemnější a v delším časovém horizontu napravuje a sjednocuje jejich povrch. Posiluje vlasová vláka a zvyšuje také jejich odolnost. V jeho složení najdeme aktivní složky jako je kyselina hyaluronová, která hydratuje a zvyšuje odolnost, ceramidy, které vlasová vlákna posilují, nebo gluko-peptidy, které kompenzují nepravidelnosti ve struktuře vlasů. Důležitou je rovněž molekula stemoxydine, která regeneruje vlasové váčky a ty se tak stávají znovu aktivní. Šampon je určen primárně pro jemné vlasy a jeho objem je 250 ml.


Lee Stafford Hair Growth

Maska na růst vlasů Lee Stafford Hair Growth se na hlavu aplikuje po umytí šamponem, nechá se působit přibližně 5 minut a následně se důkladně opláchne. Přípravek podporuje růst vlasů a zároveň působí prevenčně proti jejich vypadávání. Na závěr je dobré vlasy ošetřit i kondicionérem, který je určen stejně jako šampon, pro podporu růstu vlasů. Maska je založena na rostlinných proteinech, které jsou označovány jako Pro-Growth™ komplex. Ten vlasy vyživuje, hydratuje je a pomáhá zdravějšímu a rychlejšímu růstu. Posiluje vlasová vlákna, regeneruje je v celé své délce a navrací jim přirozený zdravý vzhled. Kromě toho také vlasy krásně provoní. Produkt je k dostání ve velikosti 200 ml.


Šampon Kérastase Resistance Extentioniste

Šampon na podporu růstu vlasů Kérastase Resistance Extentioniste patří do jedné z nejoblíbenější řady produktů podporující růst vlasů. Jeho účinkem je stimulovat růst vlasů, vyživovat je a regenerovat. Použít lze na všechny typy vlasů, nicméně nejvíce pomáhá vlasům namáhaným, lámavým, nebo vlasům, které mají roztřepené konečky. Složení, které obsahuje keratin, taurin, nebo ceramidy, proniká hluboko do vlasového vlákna, kde ho účinně obnovuje. Povrch vlasu také spolehlivě obnovuje a sjednocuje po celé délce. Šamponová lázeň je velmi oblíbená a spotřebitelé na ni nejvíce vyzdvihují skvělý, rychlý výsledek i příjemnou vůni. Objem balení je 250 mililitrů, což při běžném používání vystačí na několik týdnů.


Vichy Dercos Aminexil Clinical 5

Sérum na růst vlasů Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 obsahuje 21 lahviček s objemem 6 mililitrů. Přípravek je na přírodní bázi, díky čemuž je vhodný i pro citlivé jedince. Posiluje vlasové cibulky, reguluje vypadávání vlasů, které jsou po aplikaci vizuálně silnější a kvalitnější. Textura je příjemná, nemastná a velmi přirozeně přilne k vlasům. V balení kromě sady lahviček se sérem dostaneme také masážní aplikátor, což velice chválíme. Aplikace by měla být při intenzivní kúře jedna ampule denně a při udržovací fázi 3 ampule týdně po dobu 6 měsíců.


Maska Kérastase Resistance Extentioniste

Maska na růst vlasů Kérastase Resistance Extentioniste je dalším produktem oblíbené řady přípravků na růst vlasů výrobce Kérastase. Nanáší se na vlhké, ručníkem vysušené vlasy rovnoměrně od středních délek vlasů až ke konečkům a nechá se 5 – 10 minut působit. Vlasová vlákna posiluje zevnitř a dodává jim sílu. Poškozené části vlasu intenzivně regeneruje, čímž obnovuje jeho strukturu od kořínku až po konečky. Takto zpevněné a vyživené vlasy rostou následně rychleji a zůstávají jemné a vyhlazené. Účinné látky jsou keratin, který posiluje vnitřní strukturu vlasových vláken, ceramidy, jenž regenerují a vyhlazují a kyselina maleinová, která účinně vlasové vlákno zpevňuje.


Capillan Hair Care

Sérum na růst vlasů Capillan Hair Care je oblíbený a finančně dostupný vlasový aplikátor pro podporu růstu vlasů. Je určen jak pro muže, tak ženy a vhodný je i pro všechny typy vlasů. Kromě podpory zabraňuje také vypadávání a vlasovou pokožku zklidňuje, odstraňuje nepříjemné svědění a pálení. Kladně ovlivňuje strukturu a pevnost vlasových vláken a posiluje funkci pokožky. Dalším nezanedbatelným účinkem je omezení výskytu lupů, vlasy pak zůstávají oživené, silné, pružné a lesklé. Aktivními látkami je extrakt z heřmánku, extrakt z vilínu, panthenol, nebo keratinový komplex. Podstatná je také sada vitamínů, které podporují regenerační proces. Balení obsahuje 200 ml séra, při potřebě rychlé aktivace se doporučuje používat denně, jinak stačí dvakrát za týden.


Plantur 39

Tonikum na růst vlasů Plantur 39 je jedním z nejoblíbenějších přípravků pro podporu růstu vlasů na trhu. Pyšní se mnoha desítkami kladných recenzí, ve kterých jej spotřebitelé hodnotí jako velmi účinný. Určen je především pro ženy po čtyřicátém věku, které trápí řídnoucí vlasy, případně i jejich vypadávání. Vlasy chrání před hormonálním vyčerpáním, zabraňuje řídnutí, posiluje vlasové kořínky i vlasové vlákno. Ve složení nalezneme kofein, o kterém se hovoří jako o nejdůležitějším aktivátoru, dále fytoflavonoidy ze sóji, nebo extrakt z bílého čaje, který díky schopnosti pohlcovat volné radikály zvyšuje odolnost kořínků. Zapomínat nesmíme ani na zinek, nebo niacin. Tonikum má objem 200 ml a pro nejrychlejší efekt se doporučuje jej používat denně.


Kondicionér Kérastase Resistance Extentioniste

Kondicionér na růst vlasů Kérastase Resistance Extentioniste se řadí jako další produkt do oblíbené řady tohoto výrobce mezi produkty, které účinně bojují s růstem a posílením vlasů. Určen jen především pro jemné a namáhané vlasy, nanáší se na umyté vlasy a nechává se působit 2 – 3 minuty. Měl by se nanášet zejména od střední délky vlasů po konečky, kde posléze proniká do vlasového vlákna, které obnovuje a sjednocuje. Posiluje také vnitřní strukturu vlasu po celé jeho délce a také usnadňuje rozčesávání. Aktivními látkami je kyselina maleinová, která zajišťuje rovnoměrný povrch a posiluje vlasové vlákno, keratin, či ceramidy. Kondicionér obsahuje 200 ml přípravku a příjemně voní.


L’Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair

Sérum na růst vlasů L’Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair je oblíbeným přípravkem pro podporu růstu, ale i zesílení všech typů vlasů. Mohou jej používat jak muži, tak samozřejmě i ženy. Na rozdíl od jiným přípravků se toto sérum po nanesení neoplachuje, pouze se po umytí a vysušení vlasů ručníkem nanese, nechá působit a vstřebat. Vlasy nemastí a konzistence je velice příjemná. Jemným vlasům dodává větší pevnost a podle recenzí spotřebitelů opravdu funguje. Lahvička má objem 90 ml a vydrží při pravidelné aplikaci přibližně tři měsíce. Vlasům dodává sametovou hebkost, poskytuje hydrataci a výživu a kvalitativně zlepšuje jejich strukturu.


Kérastase Densifique

Kúra na růst vlasů Kérastase Densifique je kvalitní sérum, které efektivně podporuje růst nových vlasů. Balení je určeno zejména pro jemné vlasy, řídnoucí vlasy a vlasy vypadávající. Efektivně je stimuluje a to za pomoci několik účinných látek. Vlasové váčky aktivuje účinná látka stemoxydine, výživu pro přirozený růst vitamíny B3, B5, B6 a vyšší pevnost, tvar a hustotu dodají stylingové polymery. Sérum se vmasíruje do vlasové pokožky a neoplachuje se, doporučené dávkování je jedna lahvička denně. První viditelné výsledky se dostavují již po 10 dnech aplikace, pro prokazatelně hustší vzhled je doporučeno užívat alespoň tři měsíce. Jedno balení obsahuje 30 dávek po objemu 6 ml.


Jak vybrat přípravek na podporu růstu vlasů

Vlasy přestávají růst z mnoha důvodů, tím nejběžnějším je pravděpodobně stáří, kdy jsou vlasové folikuly přirozené méně vyživované a v tom důsledku vlasy slábnou, jsou jemnější, nerostou a vypadávají. Zpomalení růst si však můžete zapříčinit i sami, zejména špatnou životosprávnou a nevhodnou stravou bez vitamínů a tělu potřebných látek. Přípravky na růst vlasů tyto chybějící látky doplňují a ještě navíc vlasy a vlasovou pokožku obohacují.

Konzistence

Dlouhodobě nejoblíbenějším přípravkem je šampon, se kterým se velmi snadno pracuje, avšak většinou nedosahuje tak výborných výsledků, jako další přípravky. Tím nejúčinnějším bývají séra, která jsou buďto v jedné velké lahvičce, nebo se dodávají v sadě v malých, kdy jedna lahvička odpovídá jedné aplikaci. Dále se lze setkat s maskou, nebo kondicionérem a nezapomínejte, že je dobré přípravky vzájemně kombinovat, aby se dostavil co nejlepší výsledek.

Složení

Trendem je složení stavět na co největším počtu přírodních složek, bez přidaných parabenů, silikonů a dalších umělých sloučenin. Tím nejúčinnějším aktivátorem je bezesporu kofein, který může dále doplňovat, keratin, ceramidy, taurin, zinek, niacin, kyselina hyaluronová, nebo maleinová. Nezanedbatelné jsou také vitamíny, které podporují celkově lepší stav vlasů i vlasové pokožky.

Objem a typ vlasů

Standardní balení obsahují většinou 200 až 250 ml přípravku, nejsou však výjimkou ani séra s objemem pod 100 ml. Ampule s připravenou jednou dávkou účinného séra jsou nejčastěji po 6 ml a v balení jich zpravidla několik. Většina produktů je takzvaně unisex, tedy pro všechny, lze se ovšem setkat i s přípravky na růst vlasů pro muže, nebo jen ženy, které svým složením lépe odpovídají pohlaví, a tedy specifičtěji problémům, v důsledku kterých vlasy přestávají růst.

Aplikace

Zatímco například kopřivový šampon na růst vlasů se může aplikovat denně, stejně jako další typy šampónů, jiné silnější séra a přípravky stačí používat méně často. Vždy se řiďte informacemi na balení v závislosti na tom, jakého výsledku jak rychle chcete dosáhnout. Intenzivní péče se typicky zaměřuje na horizont několika týdnů, zatímco dlouhodobá péče trvá řádově měsíce. Vždy by se přípravky měly nanášet na umyté vlasy, často na mokré, vysušené a méně často na suché.

4.2/5 - (28 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.