Elektronika,

Vybíráme přenosný bluetooth reproduktor – Recenze 10 nejlepších

Bluetooth reproduktor využije každý, kdo nechce poslouchat hudbu ze sluchátek, nebo z nekvalitního reproduktoru u mobilního telefonu. Je nepostradatelným pomocníkem na každé party, ať už jste doma, nebo pod stanem v přírodě. Díky bezdrátové technologii přenosu je snadno spárovatelný s různými zařízeními. Pokud však například MP3 přehrávač bluetooth nemá, stále je možné spolu zařízení propojit AUX kabelem s 3.5mm jackem.

Bezdrátový reproduktor zaujme hlavně svou mobilitou. Jedná se o přenosné zařízení kompaktních rozměrů a díky integrovanému akumulátoru může fungovat doslova kdekoliv. Nejlepší modely nabídnou i skvělé výkonnostní parametry s perfektním podáním zvuku. Mnoho modelů v konstrukci schovává rovnou několik reproduktorů, typicky dva výškové a jeden basový, což se odráží na kvalitě a výkonu.

Kvalitní přenosný reproduktor má mnoho důležitých parametrů, které je při koupi potřeba zohlednit. Reproduktor k mobilu by měl mít odpovídající kapacitu baterie a výdrž, adekvátní výkon a vždy potěší moderní podpora rychlého párování skrze NFC, či zabudované FM rádio. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší přenosné bluetooth reproduktory a jejich recenze.

Nejlepší přenosné bluetooth reproduktory – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších přenosných bluetooth reproduktorů z testů a hodnocení pro rok 2019.

VzhledModelVýkonVýdrž baterieHmotnost 
JBL Charge 320 W20 hod.800 g
Niceboy RAZE12 W8 hod.400 g
JBL Go3 W5 hod.130 g
LAMAX Beat Sentinel SE-110 W20 hod.390 g
Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II20 W10 hod.670 g
Sony SRS-X1110 W12 hod.215 g
Niceboy SOUNDtube10 W9 hod.480 g
LAMAX Beat Street ST-110 W8 hod.380 g
JBL Flip 416 W12 hod.515 g
Marshall Kilburn25 W20 hod.3000 g

Porovnání parametrů

 JBL Charge 3Niceboy RAZEJBL GoLAMAX Beat Sentinel SE-1Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker IISony SRS-X11Niceboy SOUNDtubeLAMAX Beat Street ST-1JBL Flip 4Marshall Kilburn
NFCNeAnoNeNeNeAnoNeNeNeNe
OdolnostIPX7IPX7-IPX6--IPX4-IPX7-
HandsfreeAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoNe
Kapacita baterie6000 mAh2200 mAh600 mAh2200 mAh--2200 mAh-3000 mAh2200 mAh
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 bluetooth reproduktorů

JBL Charge 3

JBL Charge 3 recenze

Bluetooth reproduktor JBL Charge 3 je jednoznačný bestseller přenosných zařízení pro poslech hudby. Jedná se o zařízení, které umí fungovat rovněž jako powerbanka a tím pádem během přehrávání nabít streamující mobil. Sympatická je rozhodně odolnost, která má krytí IPX7, což znamená, že dokáže vydržet i pod vodou v hloubce do 1 metru po dobu okolo 30 minut. Lze si jej tedy bez obav vzít i k vodě.

Díky integrované baterii s kapacitou 6 000 mAh je zajištěna jak dlouhá doba hraní, tak i dostatek energie pro zmíněné dobíjení. Na jedno nabití zvládne hrát až po dobu 20 hodin a po připojení na nabíječku je dosaženo plného nabití za zhruba 4,5 hodiny.

Dobrá je celkem nízká hmotnost, která je pouze 800 gramů. Z hudebních parametrů zaujme rozsah, který je v rozmezí 65–20 000 Hz, nicméně zaujmou i kompaktní rozměry reproduktoru, které činí 213 × 87 × 88,5 mm. K dispozici je USB port určený právě k připojení mobilního telefonu nebo flashky, mikrofon, nebo vstup AUX pro přímé propojení 3.5mm jack kabelem.

Velice kvalitní reprodukce, baterie 6000 mAh, krytí IPX7

Vyšší pořizovací cena

Niceboy RAZE

Niceboy RAZE recenze

Přenosný reproduktor Niceboy RAZE je určený pro všechna zařízení, která podporují technologii Bluetooth 4.2. Zaujme celková odolnost jak vůči mechanickému poškození, tak i vůči vodě. Odolnost potvrzuje standard nesoucí označení IPX7. Kvalitu hudby obstarává 45 milimetrové reproduktory a celkový výkon činí 2 x 6 W.

Tento model má integrovanou baterii s kapacitu 2 200 mAh. Na plné nabití dokáže dodávat energii k hraní zhruba 8 hodin a lákadlem je celkově nízká hmotnost, která činí pouze 400 gramů. Zaujmou také výraznější a snadno dostupná ovládací tlačítka.

Kromě Bluetooth párování nechybí také konektory jako je AUX, stejně jako klasický USB konektor pro připojení USB flash disku, nebo pro připojení napájecího kabelu. Dále je možné využít technologii pro rychlé spárování NFC. Doplňkovou funkcí je možnost využití mikrofonu a tak v případě připojeného telefonu uskutečnit pohodlně hovor.

Mikrofon, NFC, nízká váha

Slabší výdrž 8 hodin

JBL Go

JBL Go recenze

Bezdrátový mini reproduktor JBL Go je vyráběn v celé řadě velmi výrazných a také velmi pestrých provedeních. Má velmi kompaktní rozměry, které jsou pouze 68,3 x 82,7 x 30,8 mm. Model však zaujme i velmi nízkou hmotností, která činí jen 130 gramů. Spárování se zařízením jako je telefon probíhá skrze Bluetooth 4.1.

Celkový dosah reproduktoru může být až 10 metrů. Kromě poslechu hudby ho lze využít také jako handsfree. Dále disponuje konektorem AUX 3,5 mm jack a má také integrovanou baterii s kapacitou 600 mAh. Pokud dojde k jejímu plnému nabití, vydrží reproduktor hrát až 5 hodin.

Celkový hudební výkon je přesně 3 W. Jeho konstrukce disponuje snadným ovládáním, nebo praktickým očkem pro zavěšení šňůrky. Nechybí také USB vstup a doba nabíjení se pohybuje kolem 1,5 hodiny. Oproti modelům stejné značky tento model nenabízí žádné nadstandardní krytí.

Barevná provedení, nízká váha, kompaktní rozměry

Slabší výkon 3 W

LAMAX Beat Sentinel SE-1

LAMAX Beat Sentinel SE-1 recenze

LAMAX Beat Sentinel SE-1 je brán jako outdoor reproduktor, a to pro svou slušnou odolnost. Krytí IPX6 je zárukou odolnosti jak proti prachu, tak také proti vodě. Kromě streamování hudby přes Bluetooth je možné vyžití i FM rádia, které navíc disponuje pamětí. Do výbavy reproduktoru patří dále praktický přehrávač MP3 a a také WAV souborů.

Součástí je také vstup 3.5mm jack, nebo slot na micro SD kartu či klasický USB vstup. Tento model je kromě poslechu možné použít i jako handsfree díky přítomnému mikrofonu. Samozřejmostí je podpora obou hlavních mobilních operačních systémů a to jak Android, tak iOS.

Vestavěná baterie má kapacitu 2 200 mAh, která odpovídá až dvaceti hodinám hraní. Vestavěné reproduktory se starají o dobrý výkon, který činí 2 x 5 W. Zaujme i velmi nízká váha, která je pouze 390 gramů.

Všestranné použití, baterie a výdrž, nízká váha

Subjektivně slabší výkon

Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II

Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II recenze

Reproduktor k mobilu Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II nabídne v první řadě velmi elegantní vzhled, díky kterému skvěle padne do většiny domácností. Kromě vzhledu má také velmi dobré zpracování a dobré zvukové výsledky, výstupní výkon je 20 W. Bluetooth spárování lze využít jak na přehrávání hudby, tak není problémem využít reproduktor také jako handsfree.

Po spárování nabídne dosah celých 9 metrů a kromě toho je schopný k přehrávání využít také AUX 3.5mm vstup. Bose disponuje také USB portem a jeho celková váha je poměrně optimální a činí 670 gramů.

Na jedno nabití baterie dokáže hrát až 10 hodin a kromě elegantního vzhledu má i zajímavé kompaktní rozměry, které jsou pouze 5,1 × 18 × 5,8 cm. Samozřejmostí je také schopnost nabíjet baterii i během provozu, tedy během přehrávání hudby. Výrobce bohužel nezmiňuje kapacitu integrované baterie.

Stylový design, výdrž 10 hodin, kvalita zvuku

Výraznější basy

Sony SRS-X11

Sony SRS-X11 recenze

Bluetooth reproduktor Sony SRS-X11 zaujme hlavně svým designem ve tvaru hrací kostky a stejně tak potěší i velký výběr barevných kombinací. Pro přehrávání hudby se nemusí používat jen klasické Bluetooth spárování, možností je i 3.5 mm jack. Potěší také NFC pro rychlé spárování.

Díky kvalitní baterii, která má nedohledatelnou kapacitu, je zajištěno, že na jedno nabití dokáže reproduktor hrát až po dobu 12 hodin. Při tom si zachovává jak své kompaktní rozměry, tak i nízkou váhu. Velikost je pouze 6,1 × 6,1 × 6,1 cm a celková hmotnost činí jen 215 gramů.

Celkový výkon tohoto modelu je 10 W a díky dvěma pasivním reproduktorům jsou zajištěny také velmi kvalitní basy. Dobíjení baterie je standardní a je realizováno pomocí micro USB portu. Chybí mu klasický USB konektor, nebo slot pro paměťové karty. Také nenabízí žádnou nadstandardní odolnost.

Bluetooth i NFC, dlouhá výdrž, nízká váha

Základní odolnost, menší počet rozhraní

Niceboy SOUNDtube

Niceboy SOUNDtube recenze

Přenosný reproduktor Niceboy SOUNDtube se zajímavým oblým designem a barevnou linkou nezaujme pouze pro svůj vzhled. Zaujme také pro celkový výkon, který činí 10 W a samozřejmostí je také jednoduché párování skrze bluetooth. Dosah je plně dostačujících 10 metrů a kromě poslechu lze reproduktor využívat také jo handsfree.

Zajímavou funkcí je FM rádio, které je vybaveno digitálním tunerem. Vše doplňuje slot na micro SD kartu a k dispozici tak přijde vhod integrovaný MP3 přehrávač, ke kterému lze připojit i flashdisk s písničkama. Použití i ve zhoršených podmínkách zajistí stupeň krytí IPX4.

Dobíjecí akumulátor má kapacitu 2 200 mAh a díky němu dokáže hrát až po dobu zhruba 9 hodin. Dále nabídne funkci powerbanky, kdy ho lze vyžít na dobití mobilního telefonu nebo i jakéhokoliv jiného zařízení.

Funkce powerbanky, integrovaný přehrávač, dobrá výdrž

Pouze IPX4 krytí

LAMAX Beat Street ST-1

LAMAX Beat Street ST-1 recenze

Bezdrátový reproduktor LAMAX Beat Street ST-1 není určený jen ke streamování hudby pomocí Bluetooth, příjemně potěší také praktické FM rádio s pamětí. Potěší rovněž integrovaný MP3 přehrávač pro snadný poslech vlastní hudby. Tu lze mít přímo na micro SD kartě, pro kterou je připravený slot a nechybí také klasický USB vstup, či konektor pro 3,5mm jack.

Samozřejmostí je kompatibilita jak se zařízením s OS Android, tak i se zařízením s iOS. V případě přehrávače nechybí také paměť na poslední skladbu. Párování probíhá velmi jednoduše, a to skrze Bluetooth 2.1. Technologii pro rychlé spárování NFC zde nenajdeme, stejně tak jako jakýkoliv stupeň krytí.

Z technických parametrů zaujmou kompaktní rozměry, které jsou pouze 5,6 × 6,2 × 18,7 cm. Příjemnou je také nízká váha, a to pouze 390 gramů. Kromě produkce hudby z reproduktoru lze připojit také sluchátka. Model lze využívat i jako powerbanku, avšak výrobce neuvádí kapacitu akumulátoru. Doba hraní je až 8 hodin a výkon činí 10 W.

MP3 přehrávač a rádio, powerbanka a handsdree, kompaktní rozměry a nízká hmotnost

Základní odolnost, méně kvalitní příjem rádia

JBL Flip 4

JBL Flip 4 recenze

Přenosný reproduktor JBL Flip 4 zaujme svým provedením, neboť je k dostání v celé řadě výrazných a pestrých barevných kombinací. Potěší i outdoor provedení, které jasně potvrzuje stupeň odolnosti IPX7. Kromě reproduktorů, které nabízejí výkon RMS o hodnotě 16 W, je jeho součástí také mikrofon. Proto ho lze využít i jako hlasité handsfree.

Integrovaná baterie má kapacitu 3 000 mAh což odpovídá výdrži hraní až okolo 12 hodin. Unikátem je funkce s názvem JBL Connect, díky které lze vzájemně propojit více reproduktorů do jedné audio sestavy. Zaujmou kompaktní rozměry, které jsou 6,8 × 17,5 × 7,0 cm.

Váha je příznivá a činí jen 515 gramů. Dobrým parametrem je i frekvenční rozsah s hodnotou 70–20 000 Hz. Celkem zajímavým prvkem je i praktické poutko, které usnadní jak přenášení, tak i možné zavěšení kdekoliv to bude potřeba.

JBL Connect, krytí IPX7, nízká váha

Vyšší cena

Marshall Kilburn

Marshall Kilburn recenze

Bluetooth reproduktor Marshall Kilburn je produktem proslulé značky a svým designem má připomínat kytarové kombo. V tom tkví jeho velký unikát. S telefonem se propojuje standardně skrze Bluetooth a integrovaný akumulátor má kapacitu 2200 mAh. Díky ní tak dokáže nabídnout dobu přehrávání až v délce 20 hodin.

Vzhledem k provedení je třeba počítat s větší hmotností, která je 3 kilogramy, praktické madlo však zjednodušuje přenášení. Rozměry tohoto modelu jsou 242 × 140 × 140 milimetrů. V konstrukci nechybí také AUX konektor 3,5 mm jack. Chybí však jakákoliv zvýšená odolnost, nebo technologie rychlého párování NFC.

Velmi unikátní je podpora kodeku EDR aptX. Kromě provozu na baterie je možné reproduktor využívat také klasicky a to zapojením do sítě 230 V. Celkový výkon přenosného reproduktoru Marshall je 25 W a má zabudované dva 5 W reproduktory a jeden 15 W woofer. Frekvenční rozsah je dobrých 62 Hz – 20 kHz.

Unikátní design, provoz na baterie i 230 V, kvalitní produkce hudby

Hmotnost 3 kg

Jak vybrat bezdrátový reproduktor

Při výběru Bluetooth reproduktoru je vhodné přihlížet k zamýšlenému využití. Může se jednat o tři varianty a to buďto využití na cesty, na doma, či kombinace obou možností. Od toho se budou následně odvíjet parametry, které souvisí s odolností, vzhledem, váhou, nebo také výdrží.

Konektivita

Už podle názvu produktu je jasné, že bluetooth reproduktor se páruje právě pomocí této technologie. Může být však vybaven i dalšími technologiemi, mezi něž se řadí například moderní NFC, které slouží pro rychlé spárování zařízení pouhým dotykem. Výjimečně se lze setkat i s využitím Wi-Fi připojení. Navzdory bezdrátovým technologiím jsou však k dispozici i možnosti klasického propojení pomocí kabelu a to nejčastěji pomocí audio kabelu AUX s koncovkou 3,5 mm jack.

Výkon a kvalita zvuku

Důležitá věc, která hraje roli při výběru přenosného reproduktoru, je rozhodně jeho výkon. Pokud je pod 10 W, jde o provedení spíše méně výkonné, ideální na cesty a pro nenáročné spotřebitele. Optimální varianty se výkonnostně pohybují nad touto hodnotou. K dostání jsou však i výrobky s výkonem nad 20 W, které už jsou díky dobrým parametrům určeny i do domácího prostředí. Nelze opomíjet ani údaje, jako jsou frekvenční rozsah, citlivost, nebo zabudovaný ekvalizér.

Kapacita baterie a její výdrž

O tom, jak dlouho bude bezdrátový reproduktor hrát, rozhoduje primárně kapacita integrované baterie, ta je nejčastěji v rozmezí 2 000 – 3 000 mAh. Jedná se spolu s výkonem o důležitý údaj, který vás musí zajímat zejména, pokud si budete přenosný reproduktor brát s sebou na výlety, nebo do přírody. Ideální výdrž by měla začínat na hodnotě kolem 10 hodin. Na trhu lze však najít i modely, které jsou podstatně lepší a dokážou bez přerušení hrát třeba i po dobu 20 hodin. Stejně tak ale existují i modely, které mají výdrž třeba jen hodin 5.

Rozměry a hmotnost

Jelikož se jedná o produkt určený hlavně na cesty a vhodný k přenášení, měly by být rozměry skutečně kompaktní. Dnes není nic výjimečného, pokud má přenosný reproduktor rozměry obdobné, jako měly mobilní telefony před dvaceti lety – pohybují se tak v jednotkách desítek centimetrů. Speciálním produktem může být mini reproduktor s opravdu malými rozměry, stejně jako obří bluetooth reproduktor určený na velké oslavy a party.

Přenosný reproduktor by měl nabídnout také nízkou váhu. Ta se odvíjí hlavně od jeho konstrukce a nejlepší modely mohou vážit třeba jenom pár set gramů. Drtivá nabídka modelů se pohybuje od 400 gramů do 800 g, setkat se však lze i s těmi, které váží kilogramy.

Funkce a vlastnosti

Tento typ reproduktorů nabízí rovněž mnoho užitečných vychytávek. Může jít o integrované FM rádio s pamětí, integrovaný MP3 přehrávač se slotem na micro SD, nebo jiné paměťové karty. Dále může zaujmout i funkce powerbanky, pomocí které lze z akumulátoru reproduktoru nabíjet přes USB konektor všechna běžná zařízení, mobilní telefon nevyjímaje. Reproduktory, které mají integrovaný mikrofon, je možné využít také jako handsfree. Zajímavou vlastností může být i outdoor provedení, kdy reproduktor dokáže odolat jak pádům, tak i několika desítkám minut pod vodní hladinou. Odolnost je definována stupněm krytí IPX.

Vybíráme přenosný bluetooth reproduktor – Recenze 10 nejlepších
4.3 (86.15%) 26 votes