Sport,

Posilovací lavice: Recenze 9 nejlepších lavic na cvičení

Lavice na posilování patří mezi nejzákladnější fitness zařízení, které by vaše domácí posilovna rozhodně měla obsahovat. I v případě, že nemáte prostor na další stroje a chcete mít doma jeden skladný multifunkční stroj pro posilování celého těla, je posilovací lavice vhodnou volbou.

Posilování na těchto zařízeních probíhá buďto s vlastní vahou, nebo pomocí činek a závaží. Oproti posilovacím věžím, kde se rovněž posiluje celé tělo, jsou levnější a existují i typy, které se nechají jednoduše složit a postavit ke zdi, kde nezaberou mnoho místa. Lavice na cvičení je tak vhodným doplňkem i do menších bytů, kde nebývá prostoru nazbyt.

Multifunkční posilovací lavice umožňuje provádět desítky cviků, mezi ty nejčastější patří bench-press, rozpažování s činkami, předkopávání se zátěží, zakopávání, sed lehy se zapřenými nohami, zdvihání horní poloviny těla, tricepsový klik, nebo kliky s nohama na lavici. Představivosti se meze nekladou, a pokud nevěříte, že je možné posilovat opravdu celé tělo, inspiraci hledejte například na YouTube.

Posilovacích lavicí existuje nepřeberná řada, vyrábí se v různých typech a provedeních, může být pevná, polohovatelná, nebo vybavená různými fitness prvky, které rozšiřují její možnosti. Při jejich výběru je potřeba zohlednit, na jaké cviky si ji pořizujete, její nosnost včetně závaží a v neposlední řadě její rozměry, hmotnost, nebo možnost složení. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší posilovací lavice a jejich recenze.

Nejlepší posilovací lavice – TOP 9

V tabulce je výběr 9 nejlepších posilovacích lavic z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Kettler PrimusinSPORTline Bench AdjustMarbo MH-L115inSPORTline VarioHMS L 8355inSPORTline BastetHMS LS7838inSPORTline HeroMASTER Nemesis
Max. výška cvičence-200 cm-190 cm--190 cm190 cm190 cm
Rozměry (d,š,v)180x101x123 cm131x134x177 cm141x61x45 cm141x61x45 cm135x58x65cm185x138x198 cm158x113x147 cm185x138x132 cm165x71x116 cm
Hmotnost36 kg36 kg15,3 kg20 kg12 kg44,5 kg22 kg34,5 kg22 kg
SkládacíAnoAnoNeNeAnoNeAnoNeNe
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 9 posilovacích lavic

Kettler Primus

Kettler Primus recenze a test

Posilovací lavice Kettler Primus je kompaktní polohovatelné fitness zařízení, které je určené pro posilování značné části těla. Činkové lavičce dominuje držák na bench press a na druhé straně mechanismus pro posilování nohou. Celkem je na zařízení možné posilovat břišní svaly, hrudník, ramena, záda, paže, hýždě, stehna i lýtka.

Systém na předkopávání a zakopávání se může osadit závažím o hmotnosti až 40 kg a stojan na bench press činku je koncipován na maximální zatížení 100 kg. Maximální nosnost cvičence je 130 kg a z informací od spotřebitelů je maximální výška cvičící osoby přibližně 200 cm. Zádová opěrka je pro variabilitu cviků polohovatelná, a to v rozmezí 0 – 45 stupňů.

Sedlová část je zkonstruovaná pevně, ocelový rám kombinuje čtvercový a tunelový průřez dílů a celkově se jedná o robustní, bytelnou konstrukci. Její hmotnost je 36 kilogramů a potěší také její možnost snadného sklopení do vertikální polohy, ve které lavice na cvičení zabírá velice málo místa. Pozor je potřeba dát na vhodné závaží, které by mělo mýt průměr 30 mm.

Spotřebitelské ocenění produkt roku, bytelné a precizní zpracování
Průměr trnu pro závaží na nohy

inSPORTline Bench Adjust

inSPORTline Bench Adjust recenze a test

Posilovací lavice inSPORTline Bench Adjust je z hlediska poměru ceny a toho, co dostanete, jednou z nejlepších možností, která se nabízí. Lze na ni procvičovat celé tělo a zaujme rovněž systém butterfly (motýlek), pro posilování prsních svalů. Je nutno podotknout, že zmíněný systém naráží v recenzích spotřebitelů na občasné připomínky, a to směrem k subtilnímu provedení.

Velmi praktická je možnost celý set rychle vertikálně složit, poté zabírá velice málo místa. Konstrukce je vyrobena z 1,5 mm silné ocely, která je obdélníkového profilu s délkou strany 5 mm. Provedení je tedy kvalitní a robustní. Lavice disponuje stojanem na vzpěračskou tyč, který má přípustné zatížení 100 kg. Mechanismus pro posilování nohou unese 45 kg a prvek butterfly 35 kg.

Celkově váží tato multifunkční skládací posilovací lavice 36 kilogramů a její rozměry v rozloženém stavu jsou 131 cm na délku, 134 na šířku a 177 na výšku. Po složení jsou rozměry 157x134x74 cm. Stroj na cvičení dle normy EN957 spadá do kategorie HC a sestava je dodávána bez tyče a závaží, které je nutné dokoupit, a to s průměrem otvoru 30 milimetrů.

Výborný poměr cena výkon, skládatelná konstrukce
Malá rozteč stojanu na činku

Marbo MH-L115

Marbo MH-L115 recenze a test

Fitness lavice Marbo MH-L115 je velmi oblíbeným fitness náčiním, které by mělo být součástí vybavení každého zapáleného sportovce. Mezi její největší klady patří možnost nákladu jak v pozitivním, tak i negativním směru. Tato jednoduchá možnost přináší široké využití na celou řadu cviků. Spotřebitelé si na ní nejvíce pochvalují velice dobrou stabilitu a kvalitu provedení.

Jedná se o základní polohovací lavici, ke které je možné dokoupit celou řadu rozšiřujících částí. Těmi jsou například modlitebník, kladka, zarážka nohou, stojan na velkou činku, nebo adaptér pro předkopávání. Celková hmotnost činí pouze 15,3 kilogramu, zatímco maximální zatížení je až 250 kg.

Lavice v základní podobě je určena především pro posilování s činkami a díky skvělému nastavení lze provádět celou řadu variací. Opěrka je polohovatelná v 6 pozicích, sedátko je polohovatelné ve 3 pozicích. Cvičit je tak možné jak v leže, v sedě, nebo i na šikmé lavici. Čalounění je zhotoveno z velmi kvalitní umělé kůže a lepší stabilitě pomáhají i gumové podložky, které zároveň chrání lavici a povrch podlahy.

Spotřebitelské ocenění produkt roku, kvalitní konstrukce, dobrá stabilita
Méně srozumitelný návod na sestavení

inSPORTline Vario

inSPORTline Vario recenze a test

Lavice na cvičení inSPORTline Vario se řadí vedle dalších oblíbených sestav v této fitness kategorii. Je určena pro domácí použití, a to s přehledem naplňuje – je velice stabilní a kvalitně zhotovena. Z recenzí spotřebitelů zaznívají postřehy na její relativně vysoký posed, který pro osoby pod 175 není příliš komfortní. Stejně tak zaznívá kritika na méně přehledný návod na sestavení, při kterém je tak nutné si částečně vyhrát.

Dále je však posilovací lavice hodnocena jen a jen kladně. Je výborně variabilní, díky čemuž nabízí prostor pro mnoho variací posilování. Opěradlo je možné nastavit v 8 polohách a polohovatelný sedák má 3 pozice nastavení. Vhodná je pro posilování paží, ramen, prsních svalů, zádových svalů i břicha.

Profil, ze kterého je konstrukce zhotovena, má sílu 1,5 milimetrů a profil má rozměry 50×50 milimetrů. Stroj spadá dle normy EN957 do kategorie HC. Celkové zatížení je 250 kilogramů a maximální doporučená výška cvičící osoby je 190 cm. Pro snadnější přepravu a manipulaci je lavice vybavena transportními kolečky, což hodnotíme velice pozitivně.

Výborná stabilita i kvalita, nízká hmotnost 20 kg, praktická transportní kolečka
Méně přehledný návod na montáž, lavice je vyšší pro menší postavy

HMS L 8355

HMS L 8355 recenze a test

Šikmá lavice HMS L 8355 je oblíbena zejména pro svou příznivou pořizovací cenu a robustní, kvalitní zpracování. Její primární funkce je posilování břicha, zad a beder. Sekundárně na ní lze posilovat i horní polovinu, a to za pomocí vinylových činek, nebo speciálních gumových lan. Činky jsou součástí balení a mají každá hmotnost 1,5 kilogramu.

Celková hmotnost činí jen 12 kg a velmi příjemná, zejména pro majitele malých bytů, je také její možnost složení. Maximální nosnost je udávána 100 kilogramů a o doporučené maximální výšce cvičence se bohužel výrobce nezmiňuje.

Na délku má lavice 135 centimetrů, na šířku 58 centimetrů a vysoká je jen 65 cm. Opěra má poté délku 90 centimetrů a široká je 30 cm. Úchyty jsou protiskluzové, aby bylo cvičení bezpečné a pohodlnější. Oproti jiným nedisponuje žádným dalším rozšiřujícím příslušenstvím, které by bylo možné dokoupit. Vzhledem k ceně se však jedná o velice dobrého pomocníka pro posilování určitých partií těla.

Robustní, skladný, nízká hmotnost 12 kg, nízká pořizovací cena
Omezené množství možných cviků

inSPORTline Bastet

inSPORTline Bastet recenze a test

Multifunkční bench press lavice inSPORTline Bastet nabízí velice slušné posilování většiny partií, které jiné modely téměř nenabídnou. Právě tato všestrannost, podpořena robustní konstrukcí a výborným zpracováním, je důvod, proč je u spotřebitelů tolik oblíbená. Vzhledem k větším rozměrům a nemožnosti ji zcela složit zabírá více místa než jiné modely, které skládací konstrukci nabízí.

Posilovací lavice nabídne kladku pro posilování zad, bench press, předkopávání, zakopávání, posilování bicepsů, nebo posilování zádových a břišních svalů. Samotná lavice s modlitebníkem je samostatnou částí sestavy, což umožňuje její lepší využití. Stojky na bench činku s kladkou jsou tedy rovněž samostatnou částí stroje.

Posilovací nářadí je dodáváno bez tyče a bez závaží. Jeho celková hmotnost činí 44,5 kilogramu a maximální zatížení je stanoveno na 150 kg. Konkrétně je pak nosnost činkového stojanu 90 kg, nosnost posilovače nohou 60 kg a kladky také 60 kg. Lavice má na délku 185 centimetrů, na šířku 138 cm a na výšku 198 cm – jedná se tedy o poměrně rozměrnou sestavu.

Robustní konstrukce, multifunkční provedení pro posilování celého těla
Neskladná konstrukce zabírá více místa než jiné modely

HMS LS7838

HMS LS7838 recenze a test

Bench lavice HMS LS7838 je ideální volbou pro ty, kteří chtějí posilovat v pohodlí domova, ale nechtějí utrácet tisíce korun za potřebné vybavení. Tato sestava se skládá z celé řady posilovacích prvků, na kterých zvládnete procvičit celé tělo. Dominantou je stojka pro bench press činku, která má regulovatelnou výšku v rozmezí 114 – 134 cm. Vzdálenost mezi těmito stojany je pak 55 cm.

Sklon opěrky je nastavitelný až ve 4 pozicích, díky čemuž máte k dispozici sklon až do stupně 25%. Další výbornou výbavou je systém na cvičení motýlka, díky kterému dobře posílíte hrudník a ramena. Na druhé straně lavice se nachází část určená pro posilování nohou, a to formou předkopávání, nebo zakopávání. Na tento prvek lze nasadit závaží o hmotnosti až 30 kilogramů, stejné zatížení je i na systém butterfly.

Víceúčelová lavice má rozměry 158 cm na délku, 113 na šířku a vysoká je 147 cm. Celková hmotnost je jen 22 kilogramů a konstrukce umožňuje také složení. Držadla jsou pro vyšší bezpečnost antiskluzová a maximální zatížení uživatelem je 100 kg.

Nízká pořizovací cena, všestranné využití včetně bench press a butterfly
Nepřehledný návod na sestavení, nižší nosnost pro uživatele 100 kg

inSPORTline Hero

inSPORTline Hero recenze a test

Multifunkční posilovací lavice inSPORTline Hero je komplexní fitness zařízení, na kterém v pohodlí domova dokážete posilovat doslova celé tělo. Dominantou jsou stojky na bench press, které mají výbornou nosnost 120 kilogramů a jsou tak předurčeny i pro zvedání vyšších vah. Taktéž posilovač nohou má možné zatížení až 60 kilogramů, což je nadprůměrná hodnota.

Nosné stojky mají slušnou rozteč 82 milimetrů a cvičení je tak pohodlnější než u podobných modelů. Trny na závaží mají průměr 30 milimetrů, a to je potřeba brát v potaz při výběru kotoučů, které nejsou součástí stroje. Celková hmotnost pak činí 34,5 kilogramů s tím, že nosnost činí 150 kg.

Lavice na posilování není skládací, a proto to veďte v patrnosti zejména, disponujete malým prostorem. Zajímavým prvkem je část ve tvaru Y pro posilování izolovaného bicepsu, bohužel je madlo pro běžného člověka příliš dlouhé a díky tomu není tento cvik možné provádět se 100% efektivitou. Zádová opěrka má 4 polohy nastavení a polohovatelný je rovněž posilovač nohou.

Multifunkční provedení, rozšířená záruka 5 let
Madlo pro posilování bicepsů příliš dlouhé

MASTER Nemesis

MASTER Nemesis recenze a test

Lavice na posilování MASTER Nemesis je povedené fitness náčiní, které dokáže posilovat značnou část partií. Má velice nízkou hmotnost 22 kilogramů a také kompaktní rozměry, díky kterým nezabere mnoho místa. Doporučená výška cvičence je uváděna 190 centimetrů a celkové maximální zatížení se rovná 200 kilogramům.

Svalový trénink můžete provádět hned na několika systémech. Hlavní částí je nastavitelný bench press s maximální nosností 100 kg. Je výškově nastavitelný stejně tak jako zádová opěrka. Ta nabídne celkem 3 polohy. Součástí je také modlitebník, který má rozměry 24×41 centimetrů a je snadno odnímatelný. Pro dolní partii těla je sestava vybavená posilovačem nohou, který funguje na principu předkopávání a zakopávání. Jeho zatížení může být až 40 kg.

Výška lavicí nad zemí, která je potažena kvalitním polstrováním, je 53 centimetrů. Potěší také odborný servis, který je dostupný po celé ČR. Posilovací lavice má v rozloženém stavu 165 centimetrů, na šířku 71 centimetrů a na výšku jen 116 cm.

Nízká pořizovací cena, stabilní ocelová konstrukce
Konstrukce není skládací

Jak vybrat lavici na cvičení

Při pořízení nové posilovací lavice máte jako spotřebitel velice slušnou nabídku, ze které se můžete vybrat. Na trhu jsou k dispozici modely základní, ale i velice komplexní, na kterých lze posilovat doslova celé tělo. Ve finále tak záleží na vašich potřebách a požadavcích, jaké na sebe a fitness náčiní máte.

Typ lavice na cvičení

Rovná nebo šikmá

Tato provedení se řadí zpravidla mezi ta nejlevnější, jaká můžete najít. Jsou to veskrze jednoduché sestavy, které jsou určeny především pro posilování s činkami, nebo vlastní vahou. Šikmá posilovací lavice je určena především pro efektivní posilování břišního svalstva, nebo pro posílení zádových svalů.

Polohovací

Určité rozšíření přináší polohovací lavice na cvičení, u které je možné v několika stupních polohovat buďto jen samotné opěradlo, nebo i sedák. Přináší to rozšíření z hlediska možnosti posilování více způsoby, nebo zvýšení efektivity cviků. Polohovací lavice také často obsahují část pro předkopávání, nebo zakopávání – tedy systém pro posilování nohou. Lze k nim také přikupovat jednotlivé segmenty pro rozšíření jejich schopností.

Bench press lavice

Posilování hrudníku a rukou na bench press lavici patří mezi nejoblíbenější cviky, které vůbec existují. Domácí bench press lavice je často kombinována s dalšími prvky, které u tohoto fitness nářadí rozlišujeme. Nosnost jejích stojek bývá zpravidla do 120 kilogramů, proto, pokud zvedáte vyšší váhy, je důležité si tento parametr hlídat a pořídit adekvátní profesionální lavici.

Scottova lavice

Scottova lavice je někdy také nazývána jako bicepsová lavice, a je určena na posilování izolovaného bicepsu. Zpravidla se na ni cvičí s obouruční činkou a můžeme ji pořídit buďto jako samostatný prvek, nebo jako součást multifunkčních posilovacích lavicí.

Multifunkční posilovací lavice

Spotřebiteli nejoblíbenější provedení posilovacích lavic je právě tato multifunkční fitness verze. Kloubí v sobě několik částí, na kterých lze posilovat svaly celého těla. Může být vybavena kladkou na posilování ramenou a zad, bench press stojkami, butterfly systémem a posilovačem nohou. V kombinaci pak s polohovacími částmi lavice dokážete efektivně posilovat horní trup, dolní trup, břicho i záda.

Zatížení jednotlivých prvků

Pakliže jste pokročilý sportovec zvedající vyšší váhy (nebo se jím plánujete stát) berte v potaz jednotlivé přípustné zatížení dílčích částí. Výrobce je zpravidla v parametrech u modelů uvádějí a s ohledem na vaši vlastní bezpečnost je dobré je respektovat. U posilovače nohou se domácí lavice pohybují na hranici zatížení 60 kg, bench press pak 120 kg. Je-li stroj vybaven buttlerfy systémem, pak ten dosahuje maximálního zatížení 30 – 50 kg. V podobných hodnotách se pohybuje i zatížení kladky.

Rozměry, hmotnost a skladnost

Ve srovnání s posilovací věží je lavice na cvičení skladným fitness vybavením. V případě pouhé posilovací lavice na břicho se pohybujeme na polovičních rozměrech, než kterých dosahují multifunkční provedení. U všech provedení lze najít takové modely, které se nechají snadno složit do vertikální pozice, ve které pak zabírají velice málo místa. Je-li to pro vás důležité, rozhodně si tuto vlastnost u konkrétního modelu předem ověřte. Co se týče hmotnosti, nepatří posilovací lavice mezi těžká fitness zařízení. Nejčastěji se setkáte s hmotností 10 – 50 kilogramů a pozor, vždy se jedná o údaj bez případného závaží.

4.5/5 - (23 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.