Malé spotřebiče do kuchyně,

Pomalé hrnce: recenze, test | Nejlepší s časovačem, kameninové aj.

Pomalý hrnec, jak název samotný napovídá, slouží k pomalému vaření. To probíhá při nízkých teplotách do 95 stupňů Celsia a trvá 3 až 10 hodin. Nepleťte si však pomalé vaření s přípravou zvanou Sous vide, kde probíhá vaření také několik hodin, ale potraviny jsou umístěné v umělohmotném sáčku ve vakuu.

S pomalým hrncem můžete dosáhnout jedinečných výsledků. Při nízkých teplotách si suroviny uchovávají své vitamíny a minerály. Maso je touto přípravou velice jemné a šťavnaté, zelenina je křehká s původním množstvím zdraví prospěšných látek – přípravou o žádné nepřijde. Jídlo připravené touto technikou je velice kvalitní a má vysokou výživovou hodnotu, oceníte ho tedy ve zdravém životním stylu i při redukčních a jiných dietách.

Příprava jídla s hrncem na pomalé vaření je navíc velice jednoduchá, neboť kompletní vyvážené jídlo můžete připravit najednou v jednom hrnci. Na začátku do něj vložíte suroviny, nastavíte adekvátní čas a teplotu a tím vaše práce končí. Jídlo uvaří hrnec za vás, bez vaší asistence. Pomalé vaření je tak vhodné i pro lidi, kteří nemají čas, nebo nechtějí vařením trávit větší množství času, než je nezbytně nutné.

Ovládání je snadné, pokud je zařízení vybaveno displejem, nabídne funkci časovače a přehledné nastavení teploty. Časovač vám bude průběžně ukazovat čas do konce vaření a po skončení se hrnec buďto sám vypne, nebo se přepne do režimu ohřevu, kdy vám jídlo bude ohřívat do doby, než si jej vezmete. Kromě časovače může mít hrnec také odložený start.

Zaujala vás zdravá příprava jídla, při které není potřeba přidávat žádný tuk a pokrm se připraví sám ve vlastní šťávě? Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší pomalé hrnce a jejich recenze. Pakliže si nejste jisti správným výběrem, projděte si pod recenzemi nákupního rádce, který popisuje všechny funkce a parametry, které se u těchto produktů vyskytují a ovlivňují je.

Nejlepší pomalé hrnce – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších pomalých hrnců z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Bionaire SCCPBPP605Sencor SPR 7200SSBionaire SCCPRC507BRussell Hobbs 22740-56Bionaire CrockPot Saute CSC027XBionaire CrockPot Saute CSC026XECG PH 6520Russell Hobbs 24180-56Steba SV 2 Sous VideSencor SPR 5500SS
ČasovačAnoAnoAnoNeAnoAnoAnoNeAnoAno
Počet porcí78547674-7
Hmotnost6,1 Kg7,1 Kg5,2 Kg2,2 Kg3,9 Kg3,1 Kg5,5 Kg3,9 Kg3,5 Kg5,6 Kg
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 pomalých hrnců

Bionaire SCCPBPP605

Bionaire SCCPBPP605 recenze a test

Pomalý hrnec Bionaire SCCPBPP605 patří mezi nejoblíbenější, a to vzhledem ke skvělému poměru cena, kvalita a funkce. Jedná se o moderní plnohodnotný pomalý hrnec s časovačem, který navíc nabízí slušný objem hrnce 5,7 litrů. Vyjádřeno počtem porcí se bavíme až o 7 porcích jídla na jedno vaření. Hrnec tak má vyšší příkon 250 Wattů, aby s ním bylo vaření pohodlné i při velkému množství ingrediencí.

Zpracování hrnce je velice povedené, elegantní a v kombinaci černé barvy a nerezu neudělá žádné kuchyni ostudu. Velice praktická je varná nádoba vyrobená z keramiky. Může se dát jak do ledničky, tak i do mikrovlnné, nebo klasické trouby. Rovněž je odolná vůči mytí v myčce, nemusíte se tedy trápit s ručním mytím. Přívodní kabel se nechá odpojit, což zlepšuje možnost skladování, které může někomu činit problémy – rozměrově je hrnec větší a má hmotnost 6,1 Kg.

Ovládání je velice jednoduché a oceníte také přítomnost displeje, který slouží k práci s časovačem. Časovač je velice praktickým doplňkem, který vám usnadní plánování jídel a na jeho přítomnost si rychle zvyknete. Dále jsou na ovládacím panelu tři přepínače, kterými se volí intenzita ohřevu. Skrze skleněnou poklici se nechá příprava jídla pohodlně kontrolovat a hlídat.

Keramická nádoba vhodná i do mikrovlnné a klasické trouby, mnoho funkcí
Vyšší hmotnost 6,1 Kg

Sencor SPR 7200SS

Sencor SPR 7200SS recenze a test

Multifunkční hrnec na pomalé vaření Sencor SPR 7200SS zaujme svým velkým množstvím funkcí a programů. K dispozici je celkem 8 přednastavených programů, z nichž některé slouží pro velmi pomalé vaření, dušení, vaření rýže nebo pro přípravu jogurtu. Pro některé může být výhodou také režim vaření Sous-Vide, kdy probíhá příprava ve vzduchotěsném obalu ve vodní lázni.

Ve výkonu má tento pomalý hrnec díky příkonu 1250 W velkou rezervu. Potěšující je velký objem hrnce 6 litrů, který je ideální pro přípravu jídla až pro 8 osob. Ovládací panel s několika tlačítky doplňuje velký, přehledný a podsvícený display, který je podle recenzí a zkušeností spotřebitelů přehledný.

Zajímavostí je také možnost vaření v páře, anebo funkce Keep Warm, která dokáže udržet pokrm teplý až po 10 hodin po ukončení vaření. Spolu s hrncem dodává výrobce také mnoho příslušenství, které se využívá při různých programech vaření. Jsou to ochranné chňapky, Sous Vide rošt, parní koš, poklice a silikonová forma na pečení.

Multifunkční pomalý hrnec, velké množství funkcí, větší objem varné nádoby
Nic zásadního

Bionaire SCCPRC507B

Bionaire SCCPRC507B recenze a test

Pomalý hrnec s časovačem Bionaire SCCPRC507B je klasické provedení tohoto moderního kuchyňského spotřebiče v černé elegantní barvě. Je úsporný a zvládne připravit maso, zeleninu a další suroviny aniž by je připravil o aroma, vitamíny a minerály. Kromě toho je vhodný pro přípravu omáček, polévek i vývarů. Existují i recepty na přípravu domácího jogurtu, který se připraví rovněž téměř sám, s vaší minimální pomocí.

Parametry má tento pomalý hrnec velice průměrné, je tak vhodný do většiny běžných rodin. Příkon 220 W je přiměřený k velikosti keramické nádoby, která má kapacitu 4,7 litru. Vyjádřeno na počty porcí je jich tato nádoba schopna uvařit až 5. Keramickou nádobu, jak je zvykem, lze používat v klasických i mikrovlnných troubách, nesmí se však dostat na elektrický, ani plynový sporák. Skleněná poklice je velice praktická a skrze ni lze snadno kontrolovat průběh vaření.

V recenzích si spotřebitelé stěžují jen a pouze na kratší přívodní kabel. Ten je ovšem odpojitelný a tak v případě problému se nechá vyměnit za obdobný, ale delší. Tlačítkový přepínač výkonu nabízí 3 stupně ohřevu a další tlačítka slouží k programování časovače, se kterým se tento hrnec stává o dost praktičtějším spotřebičem. Rozměry má tento model 300 x 270 x 300 mm a váhu 5,2 Kg, nijak tedy nevybočuje z průměru.

Časovač s displejem, praktická keramická nádoba
Kratší přívodní kabel

Russell Hobbs 22740-56

Russell Hobbs 22740-56 recenze a test

Pomalu vařící hrnec Russell Hobbs 22740-56 má nízkou pořizovací cenu a podle zkušeností a recenzí spotřebitelů je kvalitní a výborně funkční. Někteří oceňují také jeho jednoduché ovládání, které nedisponuje žádnými dalšími zbytečnostmi a dělá pouze to, co se od pomalého hrnce očekává.

Nedisponuje tedy žádným displejem a bohužel tedy ani časovačem. Celé ovládání je řešeno jedním otočným ukazatelem, který nabízí tři teplotní režimy. Svým objemem 3,5 litru je vhodný dle výrobce až pro přípravu jídla pro 4 osoby, ze zkušeností by však uživatelé občas volili objem větší – například při přípravě polévek.

Oproti jiným je výhodou možnost vyjmutí vnitřního kastrolu pro snadnější mytí, hlavně je však možnost jej používat i na elektrickém a plynovém hrnci, což se hodí například při opékání masa. Všechny úchyty jsou z odolného plastu, má bezpečnostní protiskluzové nožičky a potěší také světelná kontrolka zapnutí.

Levný pomalý hrnec, jednoduché a funkční ovládání, vyjímatelný hrnec lze použít na vařiči
Menší objem 3,5 litru

Bionaire CrockPot Saute CSC027X

Bionaire CrockPot Saute CSC027X recenze a test

Pokročilý pomalý hrnec Bionaire CrockPot Saute CSC027X je vhodný pro všechny osoby, které chtějí od tohoto kuchyňského spotřebiče něco víc. Tento model vám nabízí originální design, který bude vypadat skvěle ve většině kuchyních, a ještě k tomu skvělou varnou nádobu, která je zhotovena u litého hliníku a má povrchovou úpravu DuraCeramic.

Tato úprava se skládá z dvouvrstvého keramického povrchu, je až 4 x pevnější než teflon a je velice odolná proti otěru. Lépe vede teplo a díky tomu je vaření rychlejší. Neobsahuje rovněž škodlivé látky PTFE a PFOA, díky čemuž jsou vařené potraviny opravdu zdravé a samozřejmě si uchovávají všechny své vitamíny, minerály a zdraví prospěšné látky. Díky tomu, že je varná nádoba vyrobena z hliníku, může se na rozdíl od jiných používat i na sporácích a to na všech typech, včetně indukčních.

Zůstává také samozřejmě možnost nádobu používat k pečení v klasické troubě, odpadá však možnost ji vložit do trouby mikrovlnné. Příkon má pomalý hrnec 250 W a objem nádoby činí 6 litrů. To odpovídá až sedmi porcím jídla, je tedy vhodný do velkých rodin pro přípravu většího množství jídla. Samozřejmostí je display, časovač a tři stupně výkonu včetně funkce automatického přepnutí do režimu ohřevu po skončení pomalého vaření.

Dvouvrstvý keramický povrch DuraCeramic, displej i časovač, hliníková nádoba
Vyšší pořizovací cena

Bionaire CrockPot Saute CSC026X

Bionaire CrockPot Saute CSC026X recenze a test

Hrnec na pomalé vaření Bionaire CrockPot Saute CSC026X je dalším z řady vyspělých pomalých hrnců, které mají varnou nádobu vyrobenou z litého hliníku a jsou opatřeny pokročilou povrchovou úpravu DuraCeramic. Jedná se o dvouvrstvý keramický povrch, který je až 4 krát odolnější než teflon a dobře odolává poškrábání. Navíc se velmi snadno čistí a to i například v myčce. Dalším plusem je absence škodlivých látek PTFE a PFOA.

Tento model v bílém provedení vypadá na kuchyňské lince velice elegantně a nabízí velice slušný objem varné nádoby. Ta má prostor pro 5 litrů jídla, což se rovná zhruba 6 porcím. Skvěle z něj tak nasytíte celou svou rodinu a ještě zbyde na dva obědy na druhý den. Příkon je 220 W a váha je jen 3,1 kilogramů.

Tento pomalý hrnec je vybaven časovačem, který vám značně usnadní vaření a dá prostor pro jiné činnosti. Hrnec se po konci vaření buďto sám vypne, nebo přejde do režimu ohřevu. Varná nádoba je vhodná i k pečení v klasické troubě a můžete ji i bez obav používat na všech typech sporácích. Výkon se nechá přepínat ve třech stupních – vaření na méně stupňů, více stupňů a ohřívání.

Vyjímatelná nádoba z litého hliníku, povrch DuraCeramic
Vyšší pořizovací cena

ECG PH 6520

ECG PH 6520 recenze a test

Slow cooker ECG PH 6520 je pomalý hrnec s velmi zajímavým poměrem cena/výkon. V nižší cenové kategorii toho nabízí skutečně hodně a jeho recenze a zkušenosti spotřebitelů jsou pozitivní. Je ideální pro přípravu většího množství jídla, jeho objem činí 6,5 litru, což vystačí pro přípravu až 7 porcí jídel najednou.

Z tohoto důvodu je také ideálním pomalým hrncem na polévky. Z praktických funkcí mu nechybí časovač, který doplňuje jednoduchý digitální display. K dispozici jsou tři stupně výkonu, dva stupně jsou určené na vaření a třetí na ohřívání. Po skončení režimu vaření se navíc automaticky aktivuje právě udržovací režim pro ohřívání.

Vnější plášť je tvořen líbivou nerezovou ocelí, která se snadno čistí a vypadá nadčasově v každé kuchyni. Vnitřní část hrnce je tvořena keramikou s černou glazurou, a právě keramika může za výbornou distribuci tepla po celém hrnci. Příkon má adekvátní velikosti a tedy 320 wattů.

Výborný poměr cena/výkon, display i časovač, velký objem 6,5 litru
Nic zásadního

Russell Hobbs 24180-56

Russell Hobbs 24180-56 recenze a test

Pomalu pečící a vařící hrnec Russell Hobbs 24180-56 má oproti všem jiným typům unikátní design a provedení. Vnější plášť hrnce je tvořen matným černým povrchem, na který se dá psát a kreslit obyčejnou křídou. Na hrnec si můžete napsat co jste zrovna uvařili, anebo na něj napsat přání či vtipný text, přinesete-li v něm hotový pokrm například na oslavu.

Technicky se dále ničím zásadním nevymyká běžným levným hrncům na pomalé vaření. Jedná se o jednoduchý typ s menším objemem, který nedisponuje ani displejem, ani časovačem. Otočným ovladačem si můžete pouze nastavit jeden ze tří výkonnostních stupňů.

Zmíněná menší vnitřní nádoba má objem 3,5 litru a je vhodná pro přípravu jídla pro 4 osoby. Menšímu objemu odpovídá také menší příkon pouze 200 W. Samotný hrnec se dá vyjmout a je vyroben z keramiky, která velmi dobře rozvádí teplo. Z produktových fotografií není dobře rozpoznatelná poklice, nicméně je skleněná a díky tomu lze bez problémů sledovat průběh vaření.

Unikátní design a provedení, jednoduchá obsluha, vyjímatelný keramický hrnec
Menší objem 3,5 litru

Steba SV 2 Sous Vide

Steba SV 2 Sous Vide recenze a test

Hrnec na pomalé vaření Sous Vide Steba SV 2 je specifický hrnec, který je primárně určen ke zmíněné přípravě jídel. Při té se suroviny vaří nejčastěji v rozmezí 55 až 60 °C, tudíž je potřeba přesná regulace teploty. Ta je v tomto případě regulovaná s rozdílem maximálně 0,5 °C, přesné vaření na určenou teplotu je tedy vždy zajištěno.

Potraviny jsou umístěny ve vzduchotěsném pytlíku a takto ponořeny ve vodě, proto je důležitý větší objem hrnce, který je v tomto případě 10 litrů. Aby bylo docíleno stejně přesné teploty v celém objemu hrnce, zakomponoval výrobce čerpadlo, které zajišťuje neustálou cirkulaci.

Má samozřejmě časovač i display a ovládá se jednoduše na dotykovém panelu. Provedení vnějšího pláště v nerezu působí velice pěkně, zbylé části jsou z černého plastu a potěší také průhledné okýnko ve víku hrnce. Dle svých testů a zkušeností oceňují spotřebitelé funkčnost, nízkou hlučnost a spolehlivou regulaci teploty.

Pomalý hrnec Sous Vide, zabudované oběhové čerpadlo, velmi přesná regulace teploty
Vyšší pořizovací cena

Sencor SPR 5500SS

Sencor SPR 5500SS recenze a test

Pomalý hrnec s časovačem Sencor SPR 5500SS se dá považovat za jeden z nejlepších pomalých hrnců, který má zároveň velmi atraktivní poměr cena/výkon. Časovač funguje buďto automaticky s přednastavenými programy, dá se však ovládat také manuálně. Spojen je s ním jednoduchý digitální display, který je vsazen doprostřed ovládacího panelu.

Potěší velký objem 6 litrů, který je podle popisu výrobce ideální k přípravě až 7 porcí jídla. Disponuje pěti funkcemi pro smažení a 4 funkcemi pro vaření – velmi pomalé vaření až 14 hodin, pomalé vaření 2 až 8 hodin, dále vařením v páře anebo funkcí pro přípravu jogurtů. Zde zakomponovaný časovač nese označení Set&Forget a kromě doby vaření umožňuje nastavit i přesnou teplotu.

Varná nádoba je vyrobena z hliníku a hrnec je velmi kvalitní – má 3 milimetry tlusté stěny. Zcela automatický provoz doplňuje funkce automatického předehřevu anebo funkce Keep Warm, která po skočení vaření udržuje pokrm teplý. V recenzích nejčastěji zaznívají pozitiva směrem ke zcela automatickému provozu, který dokáže skutečně ušetřit čas.

Praktické funkce a programy, objemný hrnec, 3 mm silné hliníkové stěny
Nic zásadního

Nejprodávanější pomalé hrnce

Nejprodávanější pomalé hrnce na trhu jsou ty od značek: Bionaire CrockPot, Russell Hobbs, Sencor, De Gusto, Klarstein. Vyhledávaný je rovněž pomalý hrnec Lidl (Silvercrest), Tesla a Tefal, ale ty jsou spíše mezi multifunkčními hrnci.

Jak vybrat hrnec na pomalé vaření

Postup jak vybrat hrnec na pomalé vaření není žádná věda. Pozor si dejte, aby nedošlo k záměně za hrnec na přípravu Sous vide, což je příprava jídla ve vakuovém plastovém pytlíku. Jelikož se jedná o podobnou přípravu, zařadili jsme i jeden hrnec do recenzí. Sous vide vaření se odlišuje ještě delší přípravou – až několik desítek hodin a přesnějším dodržováním teplot u různých ingrediencí. Výsledkem je ještě jemněji připravený pokrm, který však docení velmi malá část lidí. Většina z nás si vystačí s běžným pomalým hrncem, se kterým je vaření daleko snadnější s obdobnými výsledky.

Příkon

Příkon je jedním z důležitých parametrů, které u hrnce na pomalé vaření rozlišujeme. Čím je hrnec objemnější, tím by měl mít vyšší příkon. S vyšším příkonem se také nádoba rychleji nahřeje a tím tedy o nějaký čas urychlí přípravu a samotné vaření. Podle velikosti pomalého hrnce začíná příkon topného tělesa na přibližně 160 W a u těch objemnějších dosahují tyto spotřebiče příkonu ke 250 Wattům.

Materiál varné nádoby

Materiál šasi plní především estetickou roli, a proto pro výběr nehraje podstatnou roli – buďto se vám hrnec líbí, nebo nelíbí. Jiné už je to však u materiálu varné nádoby. Levnější nádoby jsou vyrobeny z keramiky, dražší modely z litého hliníku a alternativně může být použit i kamenina, která má nejlepší vlastnosti ze všech. V samotném hrnci plní nádoby stejně dobrou roli, rozdíly jsou však v dalším použití, kdy keramické nádoby nemohou být používány na sporácích a hliníkové v mikrovlnné troubě. Kamenina z tohoto porovnání vychází nejlépe. Může být totiž použita všude, tedy jak v klasické, nebo mikrovlnné troubě, tak i na sporácích, a to včetně indukčních.

Objem hrnce a počet porcí

Druhým důležitým parametrem, na který je potřeba při výběru koukat, je objem hrnce. Ten nám říká, jak je spotřebič velký, kolik v něm připravíme jídla, potažmo pro kolik lidí, nebo jak velkou rodinu, je vhodný. Páry si vystačí s menším spotřebičem s objemy hrnce začínajících na zhruba 3 litrech. Pakliže budete nejčastěji vařit pro více než dva lidi, můžete si pořídit velký pomalý hrnec, který může mít objem až 6 litrů. Někteří výrobci kapacitu hrnce převádí také na počet porcí, kolik v něm připravíte – zde je škála od 2 porcí až po 7 porcí.

Display a funkce

Základní pomalé hrnce jsou velice jednoduchá zařízení, která mají k ovládání pouze jeden otočný knoflík, kterým se nejčastěji volí teplota. V závislosti na modelu jsou k dispozici dva teplotní režimy, nebo může být nastavení přesnější. Pokud si však připlatíte, může mít display a s ním i další funkce, které velice zpříjemní obsluhu a zacházení s ním.

S displejem je k dispozici často také časovač, který je u tohoto druhu spotřebiče velice přínosný. Nastavíte si dobu, za kterou se má hrnec vypnout a pak se již o něj nestaráte – sám se vypne, nebo přejde do režimu ohřevu. Ohřev je další funkcí, kterou může být pomalý hrnec vybaven a tato funkce zajistí ohřívání jídla i po konci vaření, dokud si hotový pokrm nenaservírujete. Dále můžete používat odložený start, pro případ, že budete chtít začít jídlo vařit později, než kdy připravujete ingredience.

Hmotnost a rozměry

Jestli bojujete ve vaší kuchyni s prostorem, budou vás jistě zajímat rozměry a váha pomalých hrnců. Ty se rovnají obdobným elektrickým spotřebičům, které již třeba v kuchyni máte. Výrobce tyto údaje u každého modelu uvádí a platí, že čím menší má hrnec menší objem, tím jsou jeho celkové rozměry, včetně váhy, menší. Váha se tak pohybuje nejčastěji od tří kilogramů a dosahuje až 6 Kg.

4.3/5 - (41 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.