Sport,

Stoly na stolní tenis: venkovní a vnitřní | Recenze, test

Jestliže patříte mezi vyznavače stolního tenisu, neboli ping pongu a chcete si pingpongový stůl pořídit domu, nebo do svého jiného vhodného prostoru, určitě byste měli výběru věnovat dostatek pozornosti. Jedna z hlavních věcí při pořizování je zpravidla to, zda se vám stůl do vnitřního prostoru vůbec vejde, případně zda-li máte dostatek prostoru na své zahradě, nebo jiném pozemku. Na tuto skutečnost dávejte velký pozor, je důležité mít za stolem i kolem něho dostatek místa, abyste se, pokud možno, vůbec při hraní neomezovali.

Při pořizování stolu je dobré brát v potaz také to, zda se dá stůl sklopit, rozložit, nebo je pěvně připevněn k rámu. Skládací pingpongový stůl vám ušetří velké množství místa a dobrou disponibilitu v případě přepravy jistě také oceníte. Pryč jsou doby, kdy skutečně bytelný byl pouze betonový pingpongový stůl – současné modely jsou robustné podobně, nabízí daleko lepší hrací schopnosti a váží jen zlomek hmotnosti.

Stoly na stolní tenis se od sebe také podstatně liší systémem skládání, kvalitní modely jej mají poměrně dobře propracovaný, takže jej složit, nebo rozložit, dokáží zvládnout i děti. Skládací pingpongové stoly mají také tu výhodu, že při sklopení jedné strany můžete trénovat sám proti sobě, což u pevných, nebo levných rozkládacích pingpongových stolů nelze.

Vedle materiálu desky, rámu a celkové hmotnosti je důležité hledět také na tloušťku desky, zpravidla platí, že čím je deska tlustší, tím lépe. Některé profesionálnější stoly mohou mít však sílu desky menší, za to však mají o to lépe zpracovaný podpůrný rám. Hledět byste dále měli na přítomnost transportních koleček, možnost výškově nastavit nožičky, nebo třeba přítomnost držáku na pingpongové pálky. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší pingpongové stoly a jejich recenze.

Nejlepší pingpongové stoly – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších pingpongových stolů z testů a hodnocení pro rok 2023.

VzhledModelHmotnostPoužitíSklápěcí mechanismus 
inSPORTline Balis recenze a testinSPORTline Balis64 kgVnitřníNe
inSPORTline Power 700 recenze a testinSPORTline Power 70070 kgVnitřníAno
Sponeta S3-46i recenze a testSponeta S3-46i75 kgVnitřníAno
Joola Transport recenze a testJoola Transport90 kgVnitřníAno
Joola Mini Table recenze a testJoola Mini Table5,7 kgVenkovní i vnitřníAno
inSPORTline Pinton recenze a testinSPORTline Pinton70 kgVnitřníAno
inSPORTline Outdoor 100 recenze a testinSPORTline Outdoor 10085 kgVenkovní i vnitřníNe
Cornilleau 300 S Crossover recenze a testCornilleau 300 S Crossover57 kgVenkovníAno
Joola EXTERNA recenze a testJoola EXTERNA128 kgVenkovníNe
inSPORTline Rokito recenze a testinSPORTline Rokito48 kgVenkovníAno

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 inSPORTline BalisinSPORTline Power 700Sponeta S3-46iJoola TransportJoola Mini TableinSPORTline PintoninSPORTline Outdoor 100Cornilleau 300 S CrossoverJoola EXTERNAinSPORTline Rokito
Materiál deskyMDFMDFDřevoMDFMDFMDFSDMCLaminátSkleněná vlákna, polyesterACP
Tlouštka desky15 mm15 mm19 mm19 mm11 mm15 mm5 mm5 mm-4 mm
Profil rámu15 x 30 mm20 x 30 mm36 mm25 mm19 mm15 x 30 mm48 mm50 mm50 x 40 mm30 mm
Nastavitelná výška nohouAnoNeNeAnoNeAnoNe-NeAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 pingpongových stolů

inSPORTline Balis

inSPORTline Balis recenze a test

Ping pong stůl inSPORTline Balis je velice oblíbený stůl do interiéru a nadchne určitě každého hobby hráče. Velkou výhodou je jeho nízká cena a skladnost, stůl se dá jednoduše smontovat a demontovat, takže není problém ani s jeho přemístěním. Při nedostatku času na hraní se tak dají po složení nohou desky opřít jednoduše o zeď, čímž značně ušetří místo a prostor můžete využít pro jiné účely.

Tento pingpongový stůl tvoří dvě kvalitně nalakované desky, které zajišťují lepší vzhled a delší životnost i při častějším používání. Jejich tloušťka je přitom 15 milimetrů, což je běžná hodnota. Samozřejmostí je u tohoto pingpongového stolu také síťka s klipsy, takže nemusíte dodatečně utrácet peníze za dokupování vybavení.

Rám stolu je tvořený ocelovou konstrukcí a jeho celková hmotnost činí 64 kilogramů. Potěší výškově nastavitelné nohy v případě nerovného povrchu a profil rámu má rozměry 15 x 30 milimetrů. Deska je z nejčastěji používaného dřevěného materiálu s názvem MDF a spotřebitelé nejvíce oceňují nízkou pořizovací cenu a dobré, kvalitní zpracování, které na domácí hraní naprosto dostačuje.

Dobrý poměr cena/výkon, skladnost
Bez sklápěcího mechanismu

inSPORTline Power 700

inSPORTline Power 700 recenze a test

Stůl na stolní tenis inSPORTline Power 700 je kvalitní stůl za rozumné peníze, je navržený do vnitřních prostorů a plně odpovídá všem požadavkům pravidel Mezinárodní Federace Stolního Tenisu. Skvěle tak poslouží jak amatérským hráčům, tak i profesionálům.

Jedna z hlavních výhod je jeho sklápěcí systém Twin-Multi Security, jehož obsluha je velmi snadná a komfortní. Po složení stůl ušetří v místnosti mnoho místa a díky jeho kolečkům je přesun rovněž hračkou. Potěšující je také přítomnost dvou držáků na pálky a zásobníku na osm míčků, které však pochopitelně nejsou v ceně. Součástí dodávky je však síťka, což oceňujeme.

Rám je vyroben z pevné ocelové konstrukce, která zajišťuje potřebnou pevnost stolu. Celková hmotnost je 70 kilogramů a tloušťka desky 15 mm. Nechybí ani transportní kolečka, které mají průměr 125 mm, a jejich velikost pomáhá snadnější manipulaci. Materiál desky MDF je velice oblíbený a má výborné vlastnosti.

125 mm transportní kolečka, držáky na pálky a míčky, skládací mechanismus Twin-Multi Security
Chybí nastavitelné nohy

Sponeta S3-46i

Sponeta S3-46i recenze a test

Kvalitní stůl Sponeta S3-46i je perfektním pingpongovým stolem pro tréninkové účely. Tento stůl je vyrobený v Německu a je určený pro vnitřní hraní. Součástí balení jsou držáky na síťku i síťka samotná. Velkou výhodou jsou transportní kolečka, které usnadní jeho přemísťování.

Mají průměr 125 mm, takže není problém stůl převést i přes nějaké ty nerovnosti, například prahy. Nohy jsou tvořeny z oceli, čímž zajištují naprostou stabilitu. Má velice jednoduchou montáž a jeho hmotnost je 75 kilogramů. Jedna z mnoha předností je funkce sklopení jedné strany stolu, takže je možné využívat stůl i když nemáte protihráče.

Provedení hrací desky je v zelené barvě a tloušťka desky činí 19 mm. Díky držákům na pálky a míčky se nemusíte bát jejich ztráty a zašantročení, jsou umístěny na středu stolu z každé strany. Zmínit můžeme také dobrou sílu rámu, která je 36 milimetrů a snad jen jedinou absenci, kterou jsou výškově nastavitelné nohy.

Možnost sklopení jedné strany, transportní kolečka, kvalitní zpracování
Delší čas na smontování

Joola Transport

Joola Transport recenze a test

Stůl na stolní tenis Joola Transport je pingpongový stůl pro pokročilé hráče a profesionály. Doporučený je do interiéru s dostatečným místem pro hraní, takže lze využít v klubech, sportovních střediscích a na dalších sportovištích. Montáž i demontáž stolu je schopný vykonat i méně zdatný jedinec a skládací mechanismus díky dvojí pojistce je velmi bezpečný.

Stůl odpovídá evropským normám a jeho součástí je samozřejmě jak síťka, tak držáky. Tloušťka desky činí 19 mm a ocelový rám má rozměry 25 milimetrů. Velkou výhodou jsou určitě pojezdová kolečka, která jsou po 4 na každé straně, takže při přemisťování má pingpongový stůl naprostou stabilitu.

Pevný rám zajišťuje vysokou odolnost i při vyšším zatížení, o čemž svědčí i jeho celková hmotnost 90 kilogramů. Stoly Joola jsou známy svou kvalitou a funkčností a nejinak je tomu i v tomto případě, proto má tento model lehce vyšší cenu, než zdánlivě podobné modely.

Sklápěcí mechanizmus, pojezdový mechanizmus se 4 koly na každé straně
Adekvátně vyšší cena

Joola Mini Table

Joola Mini Table recenze a test

Tak trošku jiným pingpongovým stolem je Joola Mini, který je určený spíše pro rekreační účely. Jeho hlavní předností jsou určitě malé rozměry, oproti jiným pingpongovým stolům je dělaný v mini verzi, takže se hodí na rodinné dovolené, sportovní akce, do kanceláře, nebo třeba do dětského pokoje.

Jeho transport a skladnost je proti plnohodnotným stolům na stolní tenis famózní. Má rozměry 90 x 45 cm a jeho celková hmotnost činí pouhých 5,7 kilogramů. Samozřejmostí je síťka, která je v ceně balení. Velice oblíbený je také na firemních akcích, nebo na oslavách všeho druhu. Stůl je jednoduše složitelný, dáte ho prakticky do každého auta a můžete tak ihned vyrazit vstříc zábavě.

Pevná MDF deska i přes malé rozměry přináší kvalitní hru jako na profesionálních stolech, její tloušťka činí 11 mm. Průměr ocelového rámu je poté 19 mm, což zajišťuje odpovídající stabilitu. Nikoho nepřekvapí, že nohy stolu nejsou výškově nastavitelné stejně tak jako skutečnost, že nemá žádné držáky na pálky a míčky.

Nízká cena, lehká manipulace
Převážně pro rekreační účely

inSPORTline Pinton

inSPORTline Pinton recenze a test

InSPORTline Pinton je kvalitním stolem pro stolní tenis a je určený pro vnitřní hraní v klubovnách, sportovních střediscích a všude tam, kde je dostatek prostoru. Součástí balení je síťka s rychloupínacími klipy, které umožní snadné nasazení a okamžité hraní. Stůl tvoří kvalitní MDF deska s tloušťkou 15 milimetrů.

Velkou výhodou tohoto stolu je určitě jeho snadné přemísťování díky 8 pojezdovým kolečkům o průměru 50 mm. Profil rámu je 15 x 30 mm, čímž zajišťuje naprostou stabilitu. To mimo jiné dokládá i hmotnost s hodnotou 70 kilogramů.

Díky brzdovému mechanizmu je zamezeno posunutí stolu během hraní a jedna z dalších výhod tohoto modelu je možnost sklopení pouze jedné poloviny stolu, což umožnuje hraní v jednom. Systém skládání a rozkládání stolu je snadný, funkční a komfortní, potěší také cenová dostupnost a kvalitní zpracování.

Sklápěcí mechanizmu i jedné poloviny, brzdový systém
Chybí úchyty na pálky a míčky

inSPORTline Outdoor 100

inSPORTline Outdoor 100 recenze a test

Kvalitní a odolný stůl inSPORTline Outdoor 100 je navržen pro venkovní účely, jak je ostatně patrné již z jeho názvu. Není to však podmínka, stejně dobře jako poslouží venku, poslouží také v interiéru. Desku stolu tvoří materiál SDMC, který je přelomovou technologií a využívá kombinace hliníku, pryskyřičného kompozitu a opět hliníku.

Samozřejmostí jsou oficiální rozměry stanovené Mezinárodní Federací Stolního Tenisu, hrát, nebo trénovat na něm tak mohou i profesionálové. Jeho nespornou výhodou je odolnost vůči všem venkovním vlivům i přes to, že tloušťka desky stolu je pouhých 5 mm. Celková hmotnost poté činí 85 kilogramů, což odkazuje na dobrou bytelnost.

Rozteč nohou je 200 x 95 cm, má modré provedení a v ceně je zahrnuta síťka s rychloupínacími klipy. Dlouhou životnost podporuje také masivní konstrukce s průměrem profilu 48 mm, což zamezuje jakémukoliv rozviklání i při denním používání.

Venkovní stůl, kvalitní bytelné zpracování, SDMC deska
Nemá pojezdový mechanizmus

Cornilleau 300 S Crossover

Cornilleau 300 S Crossover recenze a test

Venkovní stůl na stolní tenis Cornilleau 300 S Crossover umožňuje sportovní vyžití také venku. Hrací deska vyrobená z laminátu má výborné vlastnosti a chrání stůl proti nepříznivému počasí, nevadí mu jak sníh, mráz, déšť ani UV záření. Hrací deska je pevně spojena s kovovým rámem a její tloušťka je 5 milimetrů.

Stůl je opatřen dvěma kolečky o průměru 150 mm, díky nim si poradí s přesunem i na horším podkladu. Pro docílení dokonalé roviny poslouží výškově nastavitelné nohy a potěší také, že stůl umožňuje jednu polovinu stolu zafixovat, takže si můžete potrénovat i sám proti sobě. Součástí konstrukce je také úložný prostor pro míčky a pálky, což jistě potěší.

Na kolečkách výrobce zakomponoval brzdy, které se postarají o to, aby se i během nejnáruživější hry stůl neposunul ani o kousek. Tloušťka desky činí 5 mm a materiál rámu je pozinkovaná ocel. Balení obsahuje také síťku, kterou lze libovolně nastavovat. Rám je s 50 milimetrovým profilem dostatečně robustný a překvapí i jeho celkem nízká hmotnost 57 kilogramů.

Brzdový systém a velká kola, sklápěcí mechanismus, outdoor použití
Vyšší pořizovací cena

Joola EXTERNA

Joola EXTERNA recenze a test

Pingpongový stůl Joola EXTERNA je vynikající volbou pro venkovní hraní stolního tenisu. Stůl je naprosto odolný všem povětrnostním vlivům a je určený pro kempy, veřejná místa a další veřejná prostranství. Díky svým dokonale zpracovaným nohám z pozinkovaného profilu zajistí při hraní naprostou stabilitu, o čemž mimo jiné svědčí i jeho celková váha 128 kilogramů.

Velikost stolu odpovídá běžným rozměrům pro stolní tenis, je odolný vůči UV záření a dalším výkyvům počasí. Jeho desku tvoří směs skelného vlákna a polyesteru, bohužel je však nedohledatelná její tloušťka. Tento stůl je vhodný pro trvalé umístění na ven, a proto nepřekvapí, že nemá transportní kolečka, ani sklápěcí mechanismu.

Součástí balení je kovová síťka, která rovněž odolává všem povětrnostním vlivům a o její životnost nemusíte mít obavy. Profil rámu je 50 x 40 milimetrů a pakliže hledáte stůl pro trvalé umístění ven, je tento model ideální volbou.

Odolává všem povětrnostním vlivům, kovová síťka, trvanlivé zpracování
Bez koleček a možnosti sklopení

inSPORTline Rokito

inSPORTline Rokito recenze a test

Stůl na stolní tenis inSPORTline Rokito je určený převážně pro venkovní hraní. Má velmi dobré herní vlastnosti a díky ACP materiálu herní desky je odolný vůči nepříznivému počasí. Jedná se o ideální volbu na chaty, chalupy, nebo jiná rekreační místa.

Velkou výhodou je sklápěcí mechanizmus, který umožňuje tréning pro jednoho hráče. Díky 8 pojezdovým kolečkům se dá se stolem jednoduše manipulovat a to i na větších nerovnostech. Kolečka jsou opatřena brzdou, takže nedojde při hraní k žádnému posunu a hra bude plynulá za většiny okolností.

Ke každému balení je síťka s rychloupínacími klipy a potěší, že se dá stůl vyrovnat v případě nerovností. Celková hmotnost pingpongového stolu činí 48 kilogramů, tloušťka desky je 4 mm a kvalitní rám je vyroben z profilů o rozměrech 30 milimetrů.

Sklápěcí mechanizmus, 8 pojezdových koleček, nízká hmotnost stolu
Menší tloušťka hrací desky

Jak vybrat stůl na stolní tenis

Každý z nás před koupí stolu na ping pong by měl zvážit, jak moc daný stůl využije a co od něho očekává. Každý stůl je tak trošku jiný a je jich ohromné množství. Jestliže jste, nebo se chystáte stát profesionálním hráčem a předpokládáte, že u stolního tenisu vydržíte, měli byste se dívat po kvalitnějších a dražších stolech od předních výrobců.

Venkovní pingpongový stůl

Velice důležité u koupi venkovního stolu na ping pong je jejich odolnost proti povětrnostním vlivům a změnám počasí. Stůl by měl mít takové vlastnosti, aby všem těmto vlivům odolával a i dlouhodobě zachoval svoji funkci a vzhled. Další z věcí, na které je dobré dát si pozor, je určitě možnost vyrovnání stolu do roviny, většina venkovních povrchů totiž není úplně rovná a hra by pak nebyla ideální.

Současná nabídka venkovních stolů na stolní tenis se neomezuje pouze na všem dobře známé betonové pingpongové stoly. Řada stolů může být i skládacích a díky velkým transportním kolečkům je s nimi manipulace velmi jednoduchá. Takové stoly vám navíc dopřejí mnohem lepší kvalitu hry, než stoly s betonovým povrchem. Pokud i přes to zamýšlíte pořídit celoroční pingpongový stůl umístěný trvale venku, k dispozici je řada stolů s velmi dobrými herními vlastnostmi i odolností vůči vlivům počasí.

Vnitřní pingpongový stůl

U interiérového pingpongového stolu opravdu velmi dobře zvažte, jestli na něj máte skutečně dostatek místa. Také v jeho okolí by mělo být dostatek prostoru a neměly by se zde nacházet žádné pevné překážky, o které byste si mohli dříve nebo později přivodit zranění. Vyhněte se těm nejlevnějším stolům, na které můžete v nabídkách obchodů narazit, je dost možné, že se dříve nebo později deska prohne a dobrá kvalita hry bude rázem pryč.

Nejlevnější modely stolů na stolní tenis jsou často pouze rozkládací, nemají žádný pokročilý mechanismus a komfort složení a rozložení tak není příliš velký. K manipulaci s takovým stolem je často zapotřebí dvou osob a i přesto tento proces trvá déle. Lepší pingpongové stoly jsou vybaveny skládacím mechanismem a některé z nich mají systém rozkládání na takové úrovni, že pingpongový stůl zvládnou bezpečně připravit i děti.

Zpracování stolu na stolní tenis

Nejlevnějším pingpongovým stolům je dobré se vyhnout, na první dobrou mohou vypadat kvalitně, ale může se po nějaké době stát, že se slabá deska bez potřebného vyztužení zkrátka prohne. Je tedy vhodné zaměřit se na tloušťku desky, která se udává v milimetrech a také na profil rámu, potažmo zpracování rámu. Čím je rám robustnější a deska silnější, tím lépe. Materiálem samotné desky bývá nejčastěji MDF, což je dřevovláknitá deska pojená lepidlem za vysokého tlaku a teploty. Venkovní stoly bývají často z jiných materiálů, které jsou přirozeně více odolné vůči vlhkosti a změnám teplot.

Pakliže je pingpongový stůl skládací, zaměřte se na skládací mechanismus, který by měl být co nejlépe zpracován. Zde platí, že čím je stůl na stolní tenis dražší, tím propracovanější skládací mechanismus má. Pokud vybíráte stůl s pevným rámem, zaměřte se na profil a zpracování rámu, který musí být dostatečně robustný.

Doplňky a funkce

Skládací pingpongový stůl může díky svému mechanismu nabízet modifikaci, kdy může hráč trénovat hru odrazem o svislou desku pouze sám se sebou. Nenahradí tím samozřejmě klasickou dvouhru, ale pro trénink je to zajímavá modifikace. Z praktického hlediska je pak dobré, pokud je stůl vybaven transportními kolečky a pozor, opět mohou být mezi modely velké rozdíly v jejich velikosti. Kolečka může doplňovat brzda, nebo výškově nastavitelné nohy, kterými dorovnáte případné nerovnosti podkladu, kde je stůl umístěn. Jako na ne příliš podstatné se nechá nahlížet na držáky pálek a míčků, kterými jsou některé modely vybavené. Také by měl výrobce spolu se stolem dodat síťku a její držáky, které jsou pro daný model stolu vhodné.

4.5/5 - (24 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.