Malé spotřebiče do kuchyně,

Nejlepší WOK pánve 2023 | Recenze

Pánev Wok má původ v asijské kuchyni pro jejíž jídla je přímo uzpůsobena. Hluboké dno a velký objem čínské pánve umožňuje časté promíchávání všech ingrediencí pohromadě. Typický je pro ni také nepřilnavý povrch a dobré rozložení teploty. Příprava může probíhat jak smažením, tak i dušením, opékáním či vařením. Některé wok pánve lze navíc vložit i do trouby a celkově je možné maso a zeleninu zpracovávat s minimem tuku.

Materiál pánve je často v kombinaci různých druhů, přičemž nejčastější používaný je hliník a nerez. Mezi oblíbené patří také keramická a litinová pánev Wok. Keramický povrch je typický pro pomalejší a zdravou přípravu s dobrou nepřilnavostí. Litinový povrch zase pro vysokou odolnost (bohužel i s ní spojenou váhu) a vysokou vodivost tepla. Takřka každá pánev Wok lze použít na indukci díky elektromagnetickému dnu.

Zohlednit byste měli nejen průměr pánve, hmotnost, materiál vnitřního povrchu, ale i specifické vlastnosti. Například zda je daná pánev wok s poklicí, indikátorem teploty, vhodná do trouby nebo s materiálem pro mytí v myčce nádobí. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší pánve wok a jejich recenze.

Nejlepší pánve wok – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších pánví Wok z testů a hodnocení pro rok 2023.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Tefal TalentProTescoma i-PREMIUMLamart LT1076Tefal Expertise C6201952Banquet GraniteTescoma CantonStaub WokLamart LT1094Kela WOKTescoma GrandCHEF
MateriálHliníkNerezKeramikaHliníkHliníkOcelLitinaHliníkLitinaNerez
IndukceAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Do troubyAnoNeNeAnoNeNeAnoNeAnoAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 pánví Wok

Tefal TalentPro

Tefal TalentPro recenze a test

Pánev Wok na indukci Tefal TalentPro se pyšní nejenom dnem, které je ocelové, ale také velmi silné. Díky tomu je zajištěný špičkový rozvod tepla, ale i minimální deformace. Průměr této pánve je 28 centimetrů. Zaujme jak svou vnitřní, tak i svou vnější nepřilnavou úpravou, což usnadňuje její celkovou údržbu. Povrch nese název Titanium Excellence a dá se na něj používat i kovové náčiní.

Využívá moderní indikátor teploty Thermo-Spot, který dá najevo, kdy je dostatečně nahřátá na zhruba 180 stupňů Celsia. Práce je díky robustní rukojeti velmi pohodlná, ta zaujme také svou chromovou vložkou.

Unikátem je také 6 vrstvý povrch na minerální bázi. Váha pánve je 1,35 kilogramů. Kromě indukce se hodí také na plyn, stejně jako je možné používat ji i na elektřině. Hodí se také do trouby, s omezením teploty na 175 stupňů Celsia.

6 vrstvý materiál, nepřilnavý Titanium Excellence, Thermo-Spot
Vyšší váha

Tescoma i-PREMIUM

Tescoma i-PREMIUM recenze a test

Pánev Wok Tescoma i-PREMIUM je zajímavou pánví s průměrem, který činí dobrých 28 centimetrů. Využívá masivní dno, které je vyrobeno z nerezové oceli. Zaujme ale i antiadhezní povlak vnitřní části, který snižuje přilnavost. Vnější povrch je smaltovaný, což přidává na kvalitě, ale i zajímavém vzhledu.

Rukojeť potěší svou ergonomií. Je vyrobena z kombinace nerezové oceli a také plastových dílů. Láká také dobrou hmotností, která má hodnotu 1 kilogramu. Celá pánev se snadno udržuje, jelikož je možné umývání v myčce nádobí.

Kvalitu potvrzuje záruka výrobce, která činí 5 let od nákupu. Všestrannost nadchne i tím, že jde o pánev využitelnou jak na plynu, sklokeramice, ale i na moderním indukčním sporáku.

Nepřilnavý povrch, masivní dno, na indukci
Rukojeť s plastem

Lamart LT1076

Lamart LT1076 recenze a test

Keramická pánev Wok Lamart LT1076 zaujme jak tímto materiálem, tak i zajímavým bílým designem. Díky svému provedení se pyšní v první řadě rychlým a také rovnoměrným rozvodem a přenosem tepla. Chlubit se může také tím, že má velmi nízkou váhu. Ta činí pouze 0,829 kilogramů. Její rozměry jsou klasické, jelikož mluvíme o průměru 28 centimetrů.

Snadnou přípravu jídel zajišťuje také antiadhezní povrch s označením Ceramic Non-stick, díky kterému se jídlo na pánvi nijak nepřipaluje. Materiál zaujme i svou nezávadností bez použití PFOA, PTFE a neobsahuje žádné toxické látky.

Samozřejmostí je ergonomická rukojeť v protiskluzové úpravě. Praktické je použití na jakémkoliv sporáku, včetně indukce. Na nízké váze se podepisuje také hliníkové provedení, což je materiál použitý na vnější konstrukci pánve.

Nízká váha, keramický povrch, nezávadný materiál
Chybí poklice

Tefal Expertise C6201952

Tefal Expertise C6201952 recenze a test

Pánev Wok na indukci Tefal Expertise C6201952 je vhodná i na další druhy sporáků, včetně plynu a také elektřiny. Zaujme svou kvalitou, kterou dokládá 6 vrstvý povrch, který je označený jako Titanium Excellence. Samotné dno dále využívá velmi silnou vrstvu nerezové oceli, která má vliv na dobré rozložení i přenos tepla.

Že je pánev dokonale rozehřátá, to jednoduše ukáže praktický indikátor s označením Thermo-Spot. Kromě sporáků je možné pánev vložit i do trouby. Zde je možné její použití při teplotě do 175 stupňů. Její celková délka je 48,6 centimetrů. Její průměr je klasických 28 centimetrů. Dno pánve je možná až moc široké pro snadné přehazování při asijském vaření.

Váha tohoto modelu činí 1,17 kilogramů. Zaujme také tím, že její rukojeť je vyrobena z nerezové oceli. Kladem je použití kvalitních materiálů, které neobsahují olovo, kadmium, ani PFOA a jiné látky.

I do trouby, vysoká odolnost, Thermo-Spot
Velká šíře dna

Banquet Granite

Banquet Granite recenze a test

Pánev Wok Banquet Granite zaujme hlavně svým vzhledem. Využíván je unikátní granitový dekor, díky kterému velmi zajímavě vypadá. Její stěna má tloušťku 3 mm, což se podepisuje i na dobrém držení tepla. Její průměr je klasický s hodnotou 28 centimetrů a výška pánve je 7,8 centimetrů.

Povrch zaujme jak tvrdostí nebo tím, že je nepřilnavý, ale také odolností vůči poškrábání. Pro snadnou manipulaci je k dispozici takzvaná soft-touch rukojeť, která zajistí bezproblémový a snadný úchop i během přípravy jídla.

Pánev je vhodná na všechny sporáky, včetně elektřiny, plynu a indukce. Její údržba je díky možnosti mytí v myčce velmi snadná. Zaujme také nízkou váhou, která je příjemných 0,905 kg. Díky svému provedení je rovněž odolná vůči větším nárazům.

Odolnost vůči nárazům, nízká cena, granitový vzhled
Plastové držadlo

Tescoma Canton

Tescoma Canton recenze a test

Pánev Wok Tescoma Canton je vyrobena z kvalitní oceli, což zajišťuje její odolnost, stejně jako dlouhou životnost, i dobrou distribuci tepla. Patří mezi větší modely, což dokládá také její průměr o velikosti 30 centimetrů. Kromě indukce je vhodná pro použití na elektrickém sporáku, stejně jako na plynu.

Nechybí ani kvalitní antiadhezní povrch, který eliminuje připalování, byť se v recenzích občas uvádí připalování po okrajích, což může být nešvar i v důsledku celkového tvaru pánve. Ten může mít vliv i na horší rozprostření tepla vlivem malého dna. Hmotnost je lehce pod kilogram.

Díky možnosti mytí v myčce je snadná také její údržba. Zaujme i rukojeť. Ta je sice vyrobena z plastu, ale v úpravě, která při použití nepálí. Díky svému tvaru se také velmi dobře drží a při práci nevykluzuje. Součástí pánve není poklice a celkově patří do levnějšího spektra.

Průměr 30 cm, kvalitní ocel, pro velké množství surovin
Rozprostření tepla vlivem menšího dna

Staub Wok

Staub Wok recenze a test

Litinová pánev Wok Staub je vyrobená ze smaltované litiny. Díky tomu se dokáže pyšnit jak dlouhou životností, tak i odolností. Má také velmi dobré vlastnosti, pokud jde o odvádění tepla. Je odolná vůči korozi a zaujme i svým vzhledem. Tato pánev patří s průměrem 30 centimetrů mezi větší modely na trhu. Průměr dna má hodnotu 15,5 centimetrů.

Celkový objem pánve je 4,4 litrů. Tato pánev Wok je s poklicí, která zvyšuje všestrannost použití. Bez poklice je její výška 8,5 centimetrů. S jejím použitím je tento rozměr přesně 12 centimetrů.

Vzhledem k materiálu je třeba počítat s vyšší hmotností, která je 5,2 kilogramů. Nechybí jistota všestrannosti, kdy je použitelná na jakémkoliv vařiči a také v troubě. Rovněž je možné její mytí v klasické myčce na nádobí.

Smaltovaná litina, odolnost, s poklicí
Poměrně těžká, vyšší cena

Lamart LT1094

Lamart LT1094 recenze a test

Pánev Wok Lamart LT1094 je vyrobena z kvalitního hliníku, který se podepisuje na odolnosti, ale i přijatelné váze. Zaujme vnitřní povrch nesoucí označení Marble, díky kterému je dno nejenom odolné proti otěru, ale také brání případnému připalování. Materiál je navíc nezávadný, jelikož neobsahuje PTFE, stejně jako PFOA.

Průměr této pánve je klasický s hodnotou 28 centimetrů. Její celková výška je 7,2 centimetrů a poklice není její součástí. Hmotnost, kterou i díky hliníkovému provedení disponuje, má hodnotu 1,2 kilogramů. I díky tomu se s ní snadno pracuje.

Určená je jak na plyn a elektřinu, tak i na indukci. Nechybí kvalitně zpracovaná rukojeť, která zajistí bezproblémový úchop i práci během vaření. Samozřejmé je snadné čištění a také údržba. Výhodou je i její nízká cena, díky které patří mezi nejlevnější wok pánve na trhu.

Levná wok pánev, nepřilnavý povrch, jednoduchá údržba
Trochu vyšší hmotnost

Kela WOK

Kela WOK recenze a test

Litinová pánev Wok s poklicí Kela je dobrou volbou pro toho, kdo hledá všestrannost při přípravě, což právě poklice může nabídnout. Dále však pánev zaujme i svou velikostí. Její průměr je celých 36 centimetrů. Průměr dna má hodnotu 15,5 centimetrů. Určená je jak na elektřinu a plyn, tak není problémem ani použití na indukčním sporáku.

Vnitřní i vnější povrch pánve je litinový, což znamená také vysokou kvalitu nebo držení tepla. Dále je možné použití v troubě až do 180°C. Vlivem materiálu je třeba počítat s vyšší hmotností, která je v tomto případě 4,612 kilogramů.

Kromě poklice jsou v balení také hůlky, pinzeta a rošt, což rozšiřuje možnosti využití v kuchyni. Nedisponuje jednou, ale má hned 2 rukojeti na obou stranách, díky čemuž se jednodušeji přenáší prázdná, ale i plná.

Včetně poklice, kvalitní litina, příslušenství
Velká váha

Tescoma GrandCHEF

Tescoma GrandCHEF recenze a test

Ocelová pánev Wok Tescoma GrandCHEF má kvalitní indukční dno starající se o dobrý rozvod tepla. Kromě indukce je určená také na plynové, nebo elektrické sporáky. Pro svou konstrukci se však hodí také k tomu, že ji lze používat v troubě, což zvyšuje možnosti přípravy jídel. Její rozměry jsou s průměrem 28 centimetrů klasikou.

Kladem je také kvalita provedení, což potvrzuje záruka v délce 5 let. Samozřejmostí je i snadná údržba, která je spojena s možností použití v myčce na nádobí. Nechybí unikátní transparentní povrchová úprava, díky které pánev nijak nemění svůj vzhled.

Zaujme také kvalitní nerezová rukojeť, která je tepelně izolovaná a nabídne dobrý úchop, a to i plné pánve. Tu díky 2 kovovým kvalitním nýtům bez problémů udrží. Model zaujme také svým designem s nádechem hliníku.

I do trouby, kvalitní rukojeť, cena/výkon
Nic zásadního jsme nenašli

Jak vybrat pánev wok

Pánev Wok nemusí být nutně určená jenom na přípravu asijských pokrmů, jelikož v kuchyni najde i celou řadu dalších možných použití. Podle čeho pánev vybrat?

Rozměry

První, co rozhoduje, je rozhodně velikost, konkrétně průměr. Klasické varianty tohoto nádobí mají průměr o velikosti 28 centimetrů, popřípadě 30 centimetrů. Lze se ale setkat také s variantami většími, například 35 centimetrů, které však využijí spíše profesionální kuchaři nebo početné domácnosti. Velikost by měla odpovídat obvyklému počtu porcí.

Materiál povrchu a rukojeti

Materiál pánve Wok má vliv na odolnost, přilnavost povrchu, množství použitého tuku i samotnou délku přípravy jídla. Kromě toho, že by měl být kvalitní, neměl by být rovněž zdravotně závadný, aby se z něho během zahřívání nevylučovaly jakékoliv toxiny a další nežádoucí látky.

Vnitřní povrch by měl být nepřilnavý, díky čemuž je eliminováno nežádoucí připalování, a tím i spálení jídla. Také je na místě vybírat podle odolnosti vnitřní povrchové úpravy, a to s ohledem na eliminaci rizika poškrábání. Lze tak míchat jídlo i kovovým nádobím, bez rizika znehodnocení vnitřního povrchu.

Nejobvyklejší je hliníková pánev Wok s vysokou vodivostí tepla a nízkou vahou. Často také narazíte na hliníkové jádro s granitovým, mramorovým či teflonovým povrchem s vlivem na nepřilnavost a zachování vitamínů a minerálů v jídle.

Litinová pánev Wok je nenáročná na údržbu a díky dobré tepelné vodivosti je vhodná například pro rychlé orestování masa. Na druhou stranu je výrazně těžší než pánve z jiných materiálů. Oblíbená je též keramická pánev Wok, která je optimální pro zdravou a pomalou přípravu jídla.

Rukojeť je obvykle plastová, ale můžete narazit i na dřevěnou nebo kovovou s protiskluzovou povrchovou úpravou. Kromě materiálu je dobré hledět i na dobrou ergonomii, aby se vám s pánví dobře pracovalo.

Druh ohřevu

Některé pánve Wok mohou být vhodné i do klasické trouby, a to na zapékání, nebo udržení jídla delší dobu při dostatečné teplotě. Co se týče sporáku, respektive varné desky, tak elektrická a plynová si poradí se všemi materiály. Plynová plotýnka by pak měla mít ideálně dvojitý či trojitý plamen.

Vzhledem k rostoucí oblibě indukčního vaření je potřeba dát pozor na to, aby byla pánev Wok na indukci uzpůsobena, tedy aby měla elektromagnetické indukční dno. Na pánvi může být grafický symbol, případně ji lze otestovat přiložením magnetu na dno pánve.

Hmotnost

Tu ovlivňuje jak použitý materiál, tak velikost pánve. Obecně platí, že čím je pánev lehčí, tím se s ní lépe manipuluje. Ať už jde o její ukládání, nebo prohazování jídla. Průměr je zhruba kolem 1 kilogramu, přičemž litinová pánev je podstatně těžší. Její váha může být v rozmezí 4 – 5 kilogramů. Zde už je manipulace podstatně komplikovanější.

Příslušenství

Ve většině případů je pánev Wok prodávána samostatně. Někteří výrobci však nabízejí i pánev Wok s poklicí, což rozšiřuje možnosti jejího vyžití při přípravě jídel. U některých modelů je v rámci příslušenství k dispozici například speciální rošt na zavěšení pro přípravu v páře, stejně jako se může jednat o kuchařskou pinzetu, nebo i hůlky. Díky tomu lze výrazně zvýšit celkovou autenticitu, která je s přípravou spojena.

4.6/5 - (41 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.