Sport,

Pingpongové pálky: Recenze 10 nejlepších

Pálky na stolní tenis se mohou na první pohled jevit, jako by se mezi sebou takřka nelišily. Hráči stolního tenisu přitom ví, v čem je každá pingpongová pálka odlišná, jaké má vlastnosti nebo přednosti. K dostání jsou základní dva typy pálek, a to sestavované pálky nebo kompletní. Ačkoliv profesionální hráči budou stát za sestavovanými pálkami, tedy ping pong raketami na míru, méně zkušení hráči dokážou plnohodnotně využít i hotové ping pong pálky.

Stejně tak jako se nevyplatí podceňovat výběr pingpongového stolu, tak i u pálek jsou důležité parametry, na které je důležité brát zřetel. Samotné pálky se mezi sebou liší typem použitého dřeva, variantou potahu, tloušťkou potahu, počtem vrstev dřeva, tvarem rukojeti, ale také vahou celé ping pong rakety.

Vybírat ping pong pálky je však možné i podle stylu hraní, případně podle zkušeností hráče. Některé pokročilejší pálky na stolní tenis jsou dokonce i schválené mezinárodní federací stolního tenisu, pakliže tedy máte ambice na profesionální hru, zaměřte se na údaj ITTF.

Samostatnou kapitolou je pak design pálek, který však není tak důležitý jako předešlé vlastnosti, neboť samozřejmě nemá na samotnou hru vliv. Pálky se rozdělují také na profesionální a na pálky pro rekreační hráče, jasným vodítkem je v tomto případě jejich pořizovací cena. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší pálky na stolní tenis a jejich recenze.

Nejlepší pálky na stolní tenis – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších pálek na stolní tenis z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Butterfly Petr Korbel 900Joola Carbon ProDonic Top Team 500Stiga CARBO PerformButterfly Petr Korbel 500Joola DUO setButterfly BollinSPORTline Ratai S2Joola Linus OutdoorButterfly Petr Korbel 700
Hmotnost154 g154 g150 g-150 g-200 g170 g109 g155 g
Tloušťka potahu1,5 mm1,9 mm1,7 mm2,0 mm1,5 mm1,8 mm1,5 mm2,0 mm-1,5 mm
RukojeťKonkávníKonkávníKonkávníKonkávníKonkávníKonkávníKonkávníKonkávníAnatomickáKonkávní
Schváleno ITTFAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoNeNeAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 pálek na stolní tenis

Butterfly Petr Korbel 900

Butterfly Petr Korbel 900 recenze a test

Pálka na stolní tenis Butterfly Petr Korbel 900 je určena pro nevýkonnostní hráče, kteří se však považují za pokročilé. Díky svým vyváženým vlastnostem je však pálka vhodná i pro začátečníky. Cenově jde o velmi příznivý model, který je schválený ITTF. Držadlo je konkávní, avšak dle uživatelských recenzí by mohlo být zpracované kvalitněji.

Hlavním heslem této ping pong rakety je rychlost a rotace. Proto svými vlastnostmi bude vyhovovat spíše agresivnějším hráčům, kteří dokážou pálku precizně ovládat. Díky nízké hmotnosti 154 gramů je pálka příjemně ovladatelná, proto z ní nebolí ruka i po dlouhé výměně.

Tvrdost houby je střední a počet vrstev dřeva je pět. Při kritickém zhodnocení vlastností jde o skvělou volbu pro nenáročné hráče, kteří však chtějí mít pálku na určité úrovni. Konkrétní parametry jsou 56 u rotace, 56 při kontrole a 55 u rychlosti.

Příznivá cena
Hůře zpracovaná rukojeť

Joola Carbon Pro

Joola Carbon Pro recenze a test

Ping Pong pálka Joola Carbon Pro patří do skupiny pálek, které mají vlastnosti profesionálních, ale jsou finančně dostupné. Výjimečná je tato pálka díky tomu, že je obohacena technologií Carbowood o uhlíková vlákna, která slouží pro celkové lepší vyztužení konstrukce.

Nízká hmotnost 154 gramů spolu s hraničními vlastnostmi rychlosti a rotace předurčují tuto pálku pro skutečně agresivní hráče. Svou podstatou jde o profesionální ping pong raketu, avšak s určitými kompromisy. Konkávní rukojeť umožňuje pevný a pohodlný úchop, se kterým bude hra příjemná.

Disponuje větší odrazovou plochou, čímž se hra stane o něco jednodušší. Potah má spíše větší tloušťku, a to v tomto případě 1,9 milimetrů. Samotná pálka je schválená ITTF, což může přesvědčit i ty hráče, kteří jsou na své sportovní vybavení náročnější.

Vyztužení karbonovými vlákny
Vyšší cena

Donic Top Team 500

Donic Top Team 500 recenze a test

Donic Top Team 500 je ping pong pálka pro začínající hráče a její největší předností je velmi nízká cena. K tomu je třeba přičíst i obsah balení, ve kterém se skrývá nejenom samotná pálka, ale také 3 míčky a dokonce praktický obal. Svou podstatou jde o pálku, kterou ocení zejména velmi nenároční hráči.

Tloušťka potahu činí 1,7 mm, typ rukojeti je konkávní a i přes nepříliš pokročilé vlastnosti je pálka schválená pro profesionální hru. Vyznačuje se dvěma vloženými vrstvami, které se nachází mezi rukojetí a odrazovou plochou. Tyto vrstvy mají za úkol zamezit přenášení vibrací přes rukojeť do dlaně hráče, čímž se stává hra s touto pálkou velmi pohodlnou.

Donic Top Team 500 je atraktivní nejenom nízkou cenou, ale také pohodovým ovládáním. Proto najde největší zastoupení mezi hráči, kteří chtějí hrát zejména amatérsky, a to navíc jen příležitostně. Rotace má hodnotu 60, rychlost 80 a kontrola dosahuje hodnoty taktéž 80.

Nízká cena
Převážně pro amatérské hráče

Stiga CARBO Perform

Stiga CARBO Perform recenze a test

Takřka profesionální raketa na stolní tenis Stiga CARBO Perform patří k vybavení pro náročnější hráče stolního tenisu. Svými vlastnostmi je určena zejména pro agresivní jedince, kteří dávají přednost rychlosti a rotaci před kontrolou. Právě rotace má hodnotu 96, rychlost 95 a kontrola pouze hodnotu 44.

Potah má tloušťku 2,0 mm a pálka disponuje dvojící zajímavých technologií. Jde o WBR, tedy o maximální odlehčení rukojeti a lepší vyvážení, díky čemuž má hráč větší cit pro míček. Druhou technologií je ACS, což je technologie využívající vnitřní vzduchové kapsy, v jejímž důsledku je potah více elastický.

Vlastnostmi, ale také pořizovací cenou, je Stiga CARBO Perform určena pro hráče, kteří to myslí s ping pongem skutečně vážně. Samotná reputace značky pak hovoří o tom, že tento model vám vydrží velmi dlouho, přičemž hra bude rychlá a agresivní. Zamrzí snad jen nedohledatelnost celkové hmotnosti, která je pro profesionály důležitým parametrem.

Technologie ACS a WBR
Nezjistitelná hmotnost

Butterfly Petr Korbel 500

Butterfly Petr Korbel 500 recenze a test

Pingpongová pálka Butterfly Petr Korbel 500, oproti modelu 900, disponuje lehce jinými hodnotami rychlosti, rotace a kontroly. Taktéž jde o velmi cenově dostupný model ping pong pálky, který svými vlastnostmi bude skvěle vyhovovat nenáročným hráčům, zejména pak začátečníkům.

Co je třeba vyzdvihnout na této pálce je spokojenost uživatelů z řad začátečníků. Pro pokročilejší hráče může být nedostačující rukojeť, nicméně svou podstatou je pálka určená právě pro začínající hráče, kteří ještě neměli možnost poznat kvalitnější a lépe zpracované pálky.

Potah pálky dosahuje tloušťky 1,5 mm a konkrétně jde o potah Pan Asia. Konkávní rukojeť je pak standardem, který vyhovuje velkému množství hráčů. I přes certifikaci ITTF není vhodná pro profesionální hru vlivem nepříliš pokročilých vlastností, které jsou konkrétně 50, 49, 50 – rotace, rychlost a kontrola.

Nízká cena
Vhodná pro rekreační hru

Joola DUO set

Joola DUO set recenze a test

Pingpongová výbava v podobě Joola DUO setu potěší zejména všechny rekreační hráče. Jedná se o soubor dvou pálek a třech míčků, tedy o ideální volbu pro příležitostné hráče na amatérské úrovni. Ze specifikace rychlosti, rotace a kontroly vyplývá, že pálka se bude precizně ovládat (91), ale za cenu rychlosti (65) a možnosti rotace míčků (75).

Potah pálky má sílu 1,8 mm a potěší schválení organizací ITTF. Samotná konstrukce pálky však není vhodná pro závodní hraní, poněvadž použité materiály, vyvážení pálky a další klíčové vlastnosti nejsou detailně řešeny. Jak již bylo zmíněno, pro příležitostné hráče je Joola DUO set ideální.

Pálky i přes velmi nízkou cenou překvapí příjemným konkávním úchopem s názvem Ergo Grip. Ten je charakteristický zaoblenou rukojetí, která výborně padne do ruky. Dalším zajímavým prvkem je Control system, který zaručuje menší přenos vibrací do rukojeti a to v důsledku křížového frézování.

Kompletní set za nízkou cenu
Není vhodný pro pokročilé hráče

Butterfly Boll

Butterfly Boll recenze a test

Pálka na ping pong Butterfly Boll patří mezi modely určené pro příležitostné hráče, kteří však nechtějí hrát s tím nejzákladnějším vybavením. S tímto konkrétním modelem se dá hrát universálně, nicméně vlastnosti a specifikace hovoří spíše o tom, že pálka je výborně ovladatelná, ale již není tak rychlá a nelze s ní tvořit mocné rotace.

Potah Pan Asia je tvořen 1,5 mm silným materiálem, nicméně pro profesionálnější hru by měl být vyměněn za pokročilejší. Pro rekreační hru se však jedná o ideální pálku a někteří uživatelé zmiňují, že pálka není vhodná pro začátečníky. Důvodem tohoto tvrzení je poměrně specifické chování pálky.

Ačkoliv začátečníci by měli sáhnout po jiném modelu, pro mírně pokročilé hráče stolního tenisu je Butterfly Boll ideální volbou. Platí to zejména pro osoby, které si zakládají na perfektní kontrole rakety a míčku při hře.

Perfektní kontrola míčku 90
Vyšší cena

inSPORTline Ratai S2

inSPORTline Ratai S2 recenze a test

Bezkonkurenčně nejlevnější pálka na stolní tenis je inSPORTline Ratai S2. Je vhodná pouze pro rekreační hru, a to zejména méně zkušenými hráči, kteří si nepotrpí na kvalitě sportovního vybavení. Cena totiž v tomto případě odpovídá kvalitě, která není zrovna nejvyšší.

Kontrola, rotace i rychlost jsou doslova vyvážené (všechny parametry mají hodnotu 60), nicméně neoslní, stejně tak jako bezejmenný potah o tloušťce 2,0 mm. Mírně vyšší váha 170 gramů oproti standardu je pak způsobena volbou nepříliš vhodných materiálů, které sice splní účel, ale pro aktivnější a častější hru nejsou zcela vhodné.

Pakliže chce hráč ušetřit, a chce pořídit vybavení například pro návštěvy, které si občas zahrají, pak je pálka inSPORTline Ratai S2 dobrou volbou. Pro náročnější jsou však k dispozici mnohem lepší a vhodnější modely, které mají k dispozici nejenom specificky vyhraněné vlastnosti, ale také profesionálnější parametry.

Nízká cena, univerzálnost
Bez ITTF schválení

Joola Linus Outdoor

Joola Linus Outdoor recenze a test

Raketa na stolní tenis Joola Linus Outdoor je oproti ostatním modelům značně odlišná. Konstrukcí je totiž určena pro venkovní použití, a proto není složena z klasické dřevěné rukojeti a potahu, ale celé tělo je jednotné, navíc vyrobené z plastu. I díky tomu je hmotnost pálky pouhých 109 g.

Z celkové podstaty této pálky nejde hovořit o jakkoli profesionálním sportovním vybavení. Díky plastovému materiálu, který bude odolávat povětrnostním vlivům, je tento typ pálky určený pro venkovní hraní, zpravidla rekreačního typu, a navíc nenáročnými hráči.

Příznivá je však cena, která patří k těm nejnižším. Za tuto cenu navíc hráč získá pálku, která nebude podléhat povětrnostním vlivům, ale stejně tak nemůže poskytnout jakkoli specifické hráčské vlastnosti, které jsou charakteristické pro ostatní modely ping pong pálek. Díky dvojímu provedení v červené a modré barvě si však rychle získá popularitu například u dětí, kterým vlastnosti plastové pingpongové pálky budou bohatě stačit.

Nízká cena, určena pro exteriér, vhodná pro děti
Nejedná se o klasickou ping pong pálku

Butterfly Petr Korbel 700

Butterfly Petr Korbel 700 recenze a test

Cenově průměrná pálka na stolní tenis Butterfly Petr Korbel 700 je charakteristická vyváženými herními specifikacemi, rychlost a rotace mají hodnotu 52, kontrola pak 53. Jedná se o další variantu pálky Korbel, v tomto případě jde o určitý kompromis mezi variantou 900 a 500. Dle uživatelských recenzí jsou si však pálky velmi podobné, nicméně oproti 500 je tento model o něco lepší.

Může za to nejenom potah, ale také samotná konstrukce a tvarování rukojeti. Pálka se příjemně drží a umožňuje navíc volit kompromis mezi agresivní a defenzivní hrou. Pro začátečníky jde o skvělou volbu, za což hovoří i cena, která je nastavena příjemně nízko.

Na první pohled zcela obyčejná ping pong pálka Butterfly Petr Korbel 700 je hráčské vybavení, které svými vlastnostmi a charakteristikami nezklame. Není však určena pro hráče, kteří již mají nějaké zkušenosti s kvalitními pálkami, poněvadž pro takové hráče by mohl být tento základní model zklamáním. Přesto potěší, že je schválena organizací ITTF pro závodní hraní.

Nízká cena, příjemná kontrola
Pro začátečníky

Jak vybrat pálku na stolní tenis

Pálka na stolní tenis se skládá ze dvou základních částí – dřeva a potahu. Proto člověk, který si bude chtít vybrat pálku na stolní tenis, musí učinit zásadní rozhodnutí, a to mezi skládanou pálkou a již hotovou pálkou. Rozdíl mezi těmito dvěma variantami tkví v tom, že zatímco v prvním případě si hráč koupí zvlášť dřevo a zvlášť potah, který se následně slepí k sobě, s hotovou pálkou lze začít ihned hrát.

Můžete se také setkat s ITTF schválením, které uděluje mezinárodní federací stolního tenisu a umožňuje pálky použít i při závodní hře. Toto označení však mají i modely, které nejsou pro zcela profesionální či závodní použití vhodné, proto není tento údaj příliš relevantní.

TIP: Pokud s ping pongem začínáte, projděte si pravidla a základní údery.

Skládaná versus hotová pálka

Skládanou pálku často volí profesionálové, případně pokročilejší hráči, kteří si chtějí pálku sestavit dle svých preferencí. Nevýhodou tohoto řešení je větší složitost oproti koupě hotového produktu. Na druhou stranu je možné sladit dřevo a potah do takové kombinace, která je pro konkrétního hráče naprosto ideální.

Hotová pálka je pro začátečníky a mírně pokročilé ideální volbu, poněvadž si není třeba dělat starosti ohledně výběru jednotlivých komponentů, ale hráč si obstará již hotovou pálku, která má určité dané vlastnosti. Výhoda tedy tkví v jednoduchosti, nevýhoda zase v omezených možnostech, protože člověk si nemůže nastavit pálku optimálně ke svým hráčským schopnostem.

Rychlost, Rotace a Kontrola

Při pořizování pálky na stolní tenis se spotřebitel často setkává s těmito třemi pojmy. Každá kvalitnější pálka na ping pong je charakterizována právě hodnotami pro rychlost, rotaci a kontrolu, které nabývají nejčastěji hodnot od 10 do 100. Platí přitom, že čím je daná hodnota vyšší, tím je pálka v dané vlastnosti lepší. Například parametry Rychlost – 50, Kontrola – 100, Rotace – 80 znamenají, že pálka je určená spíše pro pomalejší a defenzivnější hru. Pokud by však rychlost pálky dosahovala hodnoty 100, pak je možné očekávat horší ovladatelnost pálky, ale za to schopnost smečovat či hrát opravdu rychlé míčky.

Tloušťka potahu

Pingpongové pálky jsou dále charakteristické potahem, který může být různého typu. Nejčastěji se však na levnějších pálkách nachází potah pro universální hru, který má tloušťku od 1,3 mm až po 2 mm. Pro útočnější hru je obecně považován ideální potah s tloušťkou 1,5 mm a více, pro obrannou a pomalejší hru v rozmezí 1 až 1,5 mm.

Typ potahu

V sortimentu pálek najdete čtyři základní druhy potahů. V podstatě jde jen o odlišné uspořádání houby a vroubků:

  • Soft = širší vrstva houby, vroubky směřují dovnitř pálky
  • Sendvič = krátké vroubky směřující ven z pálky
  • Tráva = vroubky jsou dlouhé a směřují ven z pálky
  • Antitopspin = vroubky směřují dovnitř, přičemž pod nimi je skrytá tvrdá houba

Tvar rukojeti

Nejrozšířenější jsou zpravidla pálky s konkávní rukojetí, tedy s postupně rozšiřující se rukojetí. Na trhu jsou nicméně k dostání pálky i s rovnou nebo anatomickou rukojetí. Pro náročné hráče je pak k mání také rukojeť pro tužkové držení pálky.

Váha pálky

Lehčí pálka umožňuje i netrénovaným hráčům vydržet aktivní hru i delší dobu, těžší pálky zase umožňují hrát opravdu rychle a agresivně, avšak je již požadována větší fyzička. Pálky váží zpravidla kolem 175 gramů, přičemž vyšší hodnota je považována za těžkou pálku, nižší naopak za lehkou.

Typ dřeva

Ti zkušenější, kteří mají ambice hrát na profesionálnější úrovni, se často rozhodují i podle typu dřeva. Jednotlivé typy jsou odlišeny dle stylu, ve kterém má hráč zájem vést svou hru. Základem je styl ALL – Allround, tedy kompromis mezi útočným stylem OFF – Offensive, a obranným stylem DEF – Defensive. Pro útočný styl je pak charakteristické dřevo, které poskytuje vysokou rychlost, ale s menším důrazem na kontrolu míčku. Přesný opak poté platí pro dřeva obranného typu.

4.5/5 - (31 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.