Domácnost,

Osobní váhy: nejlepší chytré, digitální aj. | Recenze, test

Osobní váha je důležitým pomocníkem pro všechny, kteří si chtějí, nebo potřebují, hlídat svou tělesnou hmotnost. Stačí se na ni postavit a během chvíle se zobrazí přesná hodnota. Praktické využití najde při hubnutí, ale i při následném hlídání tloustnutí. Diagnostická osobní váha je rovněž obvyklou součástí výbavy sportovců.

Základní rozlišení je na mechanické a digitální osobní váhy. První typ se vyznačuje nízkou pořizovací cenou a menší přesností měření, zatím co druhý typ nemusí zobrazovat pouze hmotnost jako takovou. Chytá osobní váha umí změřit například i množství vody v těle, množství tuku, nebo svalů. Díky tomu jsou výsledky vážení mnohem přesnější a máte konkrétní přehled o skladbě svého těla.

Kvalitní osobní váha by tak neměla jen přesně vážit, ale také podat další důležité informace o vašem těle. Měli byste myslet na maximální nosnost a v případě chytré osobní váhy i počet lidí, kterým dokáže sledovat tělesné údaje. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší osobní váhy a jejich recenze.

Nejlepší osobní váhy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších osobních vah z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelTypNosnostPočet paměťových profilů 
AEG PW 5653BK recenze a testAEG PW 5653BKChytrá150 kg8
Gallet Trézlidé PEP 817 recenze a testGallet Trézlidé PEP 817Digitální150 kg10
ETA Kate 4780 90000 recenze a testETA Kate 4780 90000Digitální180 kg10
Garmin Index recenze a testGarmin IndexChytrá180 kg16
Soehnle Standard recenze a testSoehnle StandardMechanická130 kg-
Leifheit EXACTA Deluxe recenze a testLeifheit EXACTA DeluxeDigitální180 kg12
Xiaomi Mi Smart Scale recenze a testXiaomi Mi Smart ScaleChytrá150 kg16
ETA Judy 5780 90000 recenze a testETA Judy 5780 90000Digitální180 kg-
AEG PW 5644 WH recenze a testAEG PW 5644 WHDigitální180 kg10
Leifheit BB Comfort Select recenze a testLeifheit BB Comfort SelectDigitální150 kg8

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 AEG PW 5653BKGallet Trézlidé PEP 817ETA Kate 4780 90000Garmin IndexSoehnle StandardLeifheit EXACTA DeluxeXiaomi Mi Smart ScaleETA Judy 5780 90000AEG PW 5644 WHLeifheit BB Comfort Select
Přesnost vážení100 g100 g100 g100 g1000 g100 g50 g100 g100 g100 g
Typ baterieAAAAAAAAAAA-CR2032AAAAAAAAAAA
Počet baterií4234-24226
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 osobních vah

AEG PW 5653BK

AEG PW 5653BK recenze a test

Chytrá osobní váha AEG PW 5653BK má velmi povedený design, který kombinuje černou barvu a nerez. Kombinuje také zajímavé materiály, kdy kromě zmíněného nerezu nechybí také bezpečnostní sklo. Určená je pro široké spektrum lidí, jelikož její maximální nosnost je 150 kilogramů. Zaujme rychlostí měření, stejně jako přesností. Hodnoty zobrazuje digitální displej a vážit je možné v kilogramech i v librách.

Unikátem je propojení váhy s aplikací v chytrém telefonu, kde se hodnoty ukládají a analyzují jak v podobě hmotnosti, tak v podobě tělesného tuku, vody, svalové hmoty a kostí. Dále se zde zobrazují informace o spotřebě kalorií a také výpočet hodnoty BMI.

LCD display je velmi dobře čitelný a nechybí ani integrovaná paměť váhy, která je určena až pro 8 osob. O zdroj energie se starají 4 AAA baterie a jejich životnost prodlužuje funkce automatického vypnutí. Hmotnost váhy je relativně nízká a činí pouze 1,8 kg.

Mobilní aplikace, paměť pro 8 osob, vyšší nosnost
Dodávána bez baterií

Gallet Trézlidé PEP 817

Gallet Trézlidé PEP 817 recenze a test

Diagnostická osobní váha Gallet Trézlidé PEP 817 dokáže člověka nejenom zvážit a ukázat tak jeho hmotnost, dokáže také ale ukázat množství tuku v jeho těle, množství svalové hmoty, nebo celkovou hmotnost kostí. Na základě zjištěných údajů doporučí i optimální příjem kalorií. Má také paměť na poslední vážení, což se hodí při sledování postupu hubnutí.

Váha je vhodná pro každého až do hmotnosti 150 kilogramů, což je její maximální nosnost. Zaujme také přesným vážením, a to na 100 gramů. Hodnota se zobrazuje na dostatečně velkém a přehledném LCD displeji s bílým podsvícením.

S použitím všech členů domácnosti není problém, jelikož si dokáže zapamatovat až 10 osob. Také potěší její automatické funkce – váha se zapne stoupnutím a vypne se po 30 vteřinách nečinnosti. O zdroj energie se starají 2 kusy AAA baterií.

Paměť pro 10 osob, řada dodatečných informací, automatické vypnutí a zapnutí
Nelze propojit s mobilním telefonem

ETA Kate 4780 90000

ETA Kate 4780 90000 recenze a test

Digitální osobní váha ETA Kate 4780 90000 má velmi povedený černý design, kterému dominuje moderní skleněná plocha. Zaujme možnou použitelností až 10 osob, pro které má připravenou vlastní paměť. Kromě vážení hmotnosti dokáže nabídnout i tělesnou analýzu a výpočet BMI. Na základě toho doporučí maximální příjem kalorií pro držení ideální váhy.

Naměřená váha má přesnost 100 gramů a zobrazí se na výrazném LCD displeji s modrými číslicemi. Potěšující je maximální nosnost, která je až 180 kilogramů. Váha dále dokáže spočítat i množství tuku, vody, stejně jako svalů a hmotnost kostí.

Mezi příjemné funkce patří automatické zapnutí při zatížení, nebo automatické vypnutí během nečinnosti. Nechybí moderní a jednoduché dotykové ovládání pro nastavení parametrů, kterých je celkem 5. Kvalitu potvrzuje záruka v délce 3 roky.

Dotykové ovládání, nosnost 180 kg, moderní vzhled
Bez propojení s mobilem

Garmin Index

Garmin Index recenze a test

Smart osobní váha Garmin Index zaujme hlavně dovedností sdílet veškerá naměřená data prostřednictvím Garmin Connect nebo Garmin Connect Mobile. Osobní váha disponuje velkou pamětí až pro 16 různých uživatelů. Unikátem je i její kompatibilita s různými sport testery a fitness náramky. Další z moderních funkcí je také přítomnost Wi-Fi modulu, nechybí ani BLE nebo ANT+.

Kromě samozřejmého vážení hmotnosti nabídne i hodnoty pro množství tuku v těle, podíl vody, hmotnost svalů a kostí, nebo výpočet hodnoty BMI. Samozřejmá je také její vysoká přesnost a potěší také povedený design v bílé barvě, s výraznějším černým displejem.

Funkčnost zajišťují 4 AA baterie, které jsou schopny dodávat energii po velice dlouhou dobu. Vážení může probíhat i u jedinců s váhou až 180 kilogramů. Hmotnost samotné váhy je trochu vyšší a činí 2,8 kilogramu.

Propojení s řadou zařízení, vysoká nosnost, Wi-Fi
Vyšší cena

Soehnle Standard

Soehnle Standard recenze a test

Mechanická osobní váha Soehnle Standard je vhodná pro toho, kdo hledá především jednoduchost a vystačí si pouze s měřením hmotnosti. I přes jednoduchost provedení toho však dokáže nabídnout relativně dost, například provedení, které v sobě kombinuje jak plastové materiály, tak kvalitní kovové prvky.

Vážení probíhá mechanickou formou, a to tak, že ručička ukazuje na ciferníku váhy vaší přesnou hmotnost. Není nutné nastavovat jakékoliv prvotní hodnoty, nebo nastavovat při vážení různé osoby, zkrátka si jen stoupnete a vážíte se. Přesnost vážení je vzhledem ke konstrukci vyhovující, a to na 1 000 gramů.

Nosnost váhy je pro většinu optimální a činí 130 kilogramů. Díky svému provedení nevyžaduje baterie a tak je využitelná kdykoliv, bez rizika vybití. Její hmotnost činí rovné 2 kilogramy a kvalitu provedení podtrhuje výrobce rozšířenou zárukou na tři roky.

Jednoduché provedení, provoz bez baterií, dobrá nosnost
Nižší přesnost

Leifheit EXACTA Deluxe

Leifheit EXACTA Deluxe recenze a test

Osobní váha s měřením tuku Leifheit EXACTA Deluxe je ideálním pomocníkem pro všechny, kteří chtějí zjistit konkrétní hodnoty o svém těle. Tedy údaje, jako je váha, množství vody, hmotnost svalů a samozřejmě i množství tukových zásob. Není určena jenom pro jednu osobu, jelikož do její paměti se vejde až 12 různých osob, které si před vážením zvolí svůj profil.

Nosnost je velmi dobrá, činí 180 kilogramů a nechybí ani bezpečnostní funkce upozorňující na přetížení. LCD displej kromě naměřených hodnot zobrazuje také stav baterií, používané jsou hned 2 a to typu CR 2032, které se u jiných modelů objevů málokdy.

Celistvý moderní design podtrhuje unikátní bezpečnostní sklo a celkovou kvalitu potvrzuje 3 letá záruka. Potěší i vysoká přesnost vážení, které je v odchylce pouhých 100 gramů. Samotná hmotnost váhy je běžná – má 1,8 kilogramu.

Nosnost, doplňková měření, paměť pro 12 osob
Nemá Smart funkce

Xiaomi Mi Smart Scale

Xiaomi Mi Smart Scale recenze a test

Chytrá osobní váha Xiaomi Mi Smart Scale zaujme primárně svou unikátní přesností, která je při vážení pouze 50 gramů. Dalším kladem je její maximální nosnost, která má hodnotu 150 kilogramů. Inovativní je takzvaný G-senzor z mangové oceli, který dokáže detekovat i ty nejmenší změny v hmotnosti. Také využívá 3 různé algoritmy pro maximální přesnost dat.

Kromě hmotnosti naměřené v kilogramech, nebo librách, dokáže změřit i hodnoty tuku a také svalů. Data jsou pomocí Bluetooth přenášena přímo do aplikace MiFit, která je dostupná na zařízení s operačním systémem minimálně Android 4.4 a iOS 7.0.

Líbí se nám také stylový design s LED displejem, který je skrytý a rozsvítí se až při vážení. Použito na něj bylo celkem 161 diod. O provoz se starají 4 klasické tužkové baterie, které mají označení AA. Váha zaujme i pamětí, do které lze uložit až 16 osob.

Stylový design, přesnost měření, export dat do aplikace
Vyšší cena

ETA Judy 5780 90000

ETA Judy 5780 90000 recenze a test

Osobní váha ETA Judy 5780 90000 má velmi stylový vzhled s povrchem s imitací kůže. Ta zaujme i praktičností v podobě snadné údržby. Má také systém automatického vypnutí i zapnutí, pro co nejvyšší úsporu energie v bateriích. Její všestrannost jasně potvrzuje i nosnost, která je 180 kilogramů. Napájení je řešeno velmi jednoduše a to pomocí dvou AAA baterií. Nechybí notifikace, která upozorní na jejich vybití.

Zobrazení hodnoty vážení probíhá prostřednictvím velkého LCD displeje, který je snadno čitelný. Hodnoty lze zobrazovat jak v kilogramech, tak také v librách. Displej se aktivuje sám při zatížení váhy.

Přesnost je velmi dobrá a maximální odchylka činí 100 gramů. Potěší také automatické nulování pro možnost opětovného použití. Snadný přenos a manipulaci také podporuje fakt, že tato váha váží pouhý 1 kilogram.

Nosnost, přesnost měření, nízká hmotnost váhy
Pouze váží

AEG PW 5644 WH

AEG PW 5644 WH recenze a test

Osobní váha s měřením svalů a vody AEG PW 5644 WH je skvělým pomocníkem, jak zjistit detailní hodnoty o svém těle. Kromě zmíněných informací nabídne i standardně celkovou hmotnost, stejně jako hodnoty tuku a také hmotnost kostí. Na základě toho, díky zadaným datům, umí spočítat BMI index a hodnou BRM, která udává doporučený výdej kalorií.

Není určená pouze pro jednu osobu, do její paměti se vejde až 10 osob. Zaujme designem i provedením, má rozměry 30 x 30 centimetrů a její deska je mléčné barvy, vyrobená z bezpečnostního skla. Součástí konstrukce je velký a dobře čitelný LCD displej.

Hmotnost dokáže měřit v kilogramech, stejně tak jako v librách. Její nosnost je dobrých 180 kilogramů. Kladem je i přesnost vážení, která má odchylku maximálně 100 gramů. K jejímu fungování slouží 2 AAA baterie a na jejich vybíjení upozorňuje praktický indikátor.

Měření různých dat, výpočet BMI a BRM, přesnost vážení
Pouze pro 10 lidí

Leifheit BB Comfort Select

Leifheit BB Comfort Select recenze a test

Osobní váha Leifheit BB Comfort Select vypadá skvěle a to díky kombinaci černého designu s nerezovým provedením. Její další předností je přítomnost řady pokročilých funkcí. Umí nejenom vážit, ale dokáže také zjistit množství vody v těle, nebo hodnoty tuku. Tyto informace nezobrazí jenom na displeji, ale ve spojení s moderním program lze daná data vyhodnocovat a ukládat také v počítači.

LCD displej se nenachází na váze. Je přenosný, bezdrátový a ukazuje všechny naměřené hodnoty přímo v ruce uživatele. Váha není určená jenom pro 1 osobu, má integrovanou paměť, do které je možné uložit celkem až 8 osob.

Maximální hmotnost vážené osoby činí 150 kilogramů. Přesnost váhy je dobrá, udávaná hodnota odchylky je 100 gramů. Kvalitu provedení podtrhuje záruka v délce 3 roky a napájení je řešeno pomocí 3 AAA baterií.

Bezdrátový displej, vyhodnocení v PC, záruka 3 roky
Pouze pro 8 osob

Jak vybrat osobní váhu

Osobní váha už dávno není jenom produkt, pomocí kterého je možné zjistit konkrétní hmotnost dané osoby. Při jejím výběru je možné zohlednit několik dalších parametrů, od kterých se odvíjí konkrétní typ dané váhy.

Digitální osobní váha

Provedení, které lze považovat za moderní a běžné, určené pro méně náročné zákazníky. Digitální osobní váha disponuje především displejem, na kterém zobrazuje naměřené hodnoty. Ty jsou spojeny s vysokou mírou přesnosti. Kromě hmotnosti mohou některé váhy zjistit a zobrazit hodnoty, jako je množství svalové hmoty, množství tuku, množství vody, nebo váhu kostí. Všechny informace jsou zobrazeny na zmíněném displeji.

Chytrá diagnostická osobní váha

Tento druh váhy vychází z nejpropracovanějších typů digitálních osobních vah. V tomto případě lze kromě hmotnosti zjistit i váhu kostí, svalů, vody nebo tuku. Některé nabídnou i výpočet BMI a BRM. Jejich hlavní předností je funkce, kdy smart osobní váha dokáže dané hodnoty nejenom zobrazit na displeji, ale lze je bezdrátově přenášet do mobilní aplikace. Zde se ukládají, vyhodnocují a poskytují statistická data.

Mechanická osobní váha

Nejjednodušší řešení, založené na mechanickém ukazateli hmotnosti. Mechanická osobní váha zobrazuje výhradně jenom hmotnost. Její přesnost není úplně nejvyšší, na druhou stranu umí fungovat zcela bez napájení, tedy bez použití baterií. Z daných provedení je nejlevnější.

Nosnost

Průměrnému jedinci by měly současné modely plně vyhovovat. Pokud někdo váží více, měl by myslet na to, jakou má osobní váha nosnost. Modely s nejnižší nosností mají limit okolo 130 kilogramů, na trhu jsou však i takové, které mají nosnost 150, ale i 180 kilogramů. Takové by již měly vyhovovat každému.

Použitelnost pro více osob

Kvalitní digitální osobní váha, která zjišťuje i další dodatečné informace, nemusí být používána pouze jednou jedinou osobou. Do paměti je možné uložit osob více. Jednoduší modely nabídnou kapacitu pro 6 osob, což by mělo plně stačit i běžné rodině. U těch nejlepších není problém předvolit 15 i více osob.

Napájení

Týká se těch, kde je přítomný displej zobrazující hodnoty. Osobní váha je nejčastěji napájena bateriemi. U většiny modelů se používají 2 až 4 AAA baterie. Jsou však i takové typy vah, kde se používají klasické tužkové baterie AA. Setkat se také můžete s bateriemi s označením CR, což jsou placaté baterie.

Přesnost vážení

Digitální osobní váha je na tom v tomto parametru značně lépe než ta mechanická. Většina modelů nabídne přesnost okolo 100 g, což je naprosto dostatečná hodnota. Jsou však i modely, u kterých odchylka klesá na 50 gramů. Takové váhy jsou vhodné pro ty, kteří potřebují ty nejpřesnější hodnoty, například sportovci. Mechanická osobní váha má přesnost nižší, protože může být pomocí ručičky hmotnost špatně odhadnuta, stejně jako proto, že mechanismus měření není zkrátka nejlepší. U mechanické váhy bývá odchylka kolem 1 000 gramů.

4.4/5 - (19 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.