Domácnost,

Elektrické olejové radiátory: Recenze 10 nejlepších

Elektrický olejový radiátor má oproti klasickým radiátorům tu výhodu, že jej není nutné napojovat na rozvody tepla, respektive teplé vody, a lze jej snadno přenášet mezi místnostmi. I přes to, že jde o typ přímotopu, má ve srovnání s dalšími typy nejefektivnější provoz z hlediska spotřeby energie. Vytváří příjemné mikroklima, je téměř bezúdržbový a má dlouhou životnost.

Olejový přímotop lze využít jak na občasné přitápění, tak na plnohodnotné vytápění. Podle topného výkonu olejového radiátoru vytopíte místnost mezi 20 a 60 m3. Uvnitř topidla je silikonový olej, který má velkou akumulační schopnost, rychle se nahřeje (přibližně do 15 minut) a déle chladne, tedy dodává teplo i po vypnutí díky tepelné setrvačnosti.

Zohlednit byste měli nejen tepelný výkon a příkon, počet žeber a stupňů výkonu, ale i specifické vlastnosti. Například zda je s ventilátorem nebo bez, případně jestli má termostat funkci proti zamrznutí. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší olejové radiátory a jejich recenze.

Nejlepší elektrické olejové radiátory – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších elektrických olejových radiátorů z testů a hodnocení pro rok 2022.


Porovnání parametrů

 DeLonghi TRD 40820 EConcept RO 3211Rowenta BU2620F0AEG RA 5589DeLonghi KH770925VArdes 472 (B)SENCOR SOH 3211WHConcept RO 3207Sencor SOH 2107BKDeLonghi TRRS0715
Ochrana proti přehřátíAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Počet stupňů výkonu3333333313
Hmotnost14,89 kg12,9 kg10,2 kg15,5 kg15,48 kg11,59 kg12,3 kg-3,7 kg9,9 kg
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 olejových radiátorů

DeLonghi TRD 40820 E

DeLonghi TRD 40820 E recenze a test

Olejový radiátor DeLonghi TRD 40820 E má nejenom zajímavou černou barvu, ale i řadu jiných povedených konstrukčních prvků. Sem se řadí například počet žeber, kterých je dohromady 8. Radiátor má pochopitelně i svůj vlastní termostat, který umožní 3 stupně nastavení konkrétního výkonu.

Díky zvětšeným žebrům je zajištěno lepší proudění vzduchu, které je spojeno i s využitím komínového efektu. To se podepisuje na zlepšení vlastností až o 25 procent. Nechybí také praktický LED panel, který usnadní ovládání, stejně jako zobrazení aktuálního nastavení.

Model je určený do jakéhokoliv interiéru, až do velikosti 60 metrů krychlových vytápěného prostoru. Jeho hodnota příkonu je 2 000 W. Nabídne i možnost nastavení časovače, nebo unikátní ECO funkci. Díky ní je možné za rok uspořit přibližně 7 procent elektrické energie.

Zvětšená žebra, ECO režim, LED panel
Při připojení do zásuvky na noční proud se automaticky nesepne

Concept RO 3211

Concept RO 3211 recenze a test

Elektrický olejový radiátor Concept RO 3211 má neutrální šedé provedení a větší velikost, jelikož je složený z 11 žeber. Jeho maximální hodnota příkonu činí 2 300 W. Výkon však lze regulovat a využít tak i hodnoty nižší, a to konkrétně 1 300 W, popřípadě 1 000 W. Nastavení probíhá pomocí integrovaného termostatu.

Nechybí bezpečnostní funkce. Sem se řadí nejenom pojistka proti přehřátí, ale také integrovaná ochrana proti zamrznutí. Jeho hmotnost činí 12,9 kilogramů. Díky kolečkům a madlu je však zajištěna celkem bezproblémová mobilita. Rozměry tohoto modelu jsou 51 x 28 x 64 cm.

Délka přívodního kabelu je 170 centimetrů, díky čemuž není problémem libovolné umístění. Kabel má i praktický úchyt. Zapínání je řešeno pomoci jednoduchého ovladače, který je vybavený světelnou kontrolkou, která signalizuje provoz.

Cena/výkon, 11 žeber, bezpečnostní funkce
Nemá displej

Rowenta BU2620F0

Rowenta BU2620F0 recenze a test

Olejový přímotop Rowenta BU2620F0 má zajímavou konstrukci, která zaujme nejenom tím, že využívá celkem 11 žeber. Zaujme také tím, že mají zaoblené hrany, což lépe vypadá, ale i zvyšuje bezpečnost. Nechybí ani integrovaný termostat s otočným regulátorem. Právě díky němu je možné zvolit jeden ze 3 výkonnostních stupňů. Maximální hodnota příkonu je 2000 W.

Provedení je řešeno v šedé, neutrální barvě. Zaujme nižší hmotnost, která je jen 10,2 kilogramů. Na mobilitě se pozitivně podepisují i 4 integrovaná kolečka. Model je i přes vyšší příkon určený primárně pro místnosti s podlahovou plochou okolo 25 čtverečných metrů.

Délka napájecího kabelu je 1,8 metru a výška radiátoru dosahuje 64 centimetrů. Má poměrně nízkou hlučnost 35 dB a samozřejmostí jsou ochranné prvky. Jedna ochrana hlídá přehřátí a druhá má na starosti možné převrácení. Potěší také integrované madlo a bezúdržbové provedení bez nutnosti výměny oleje.

Nižší hmotnost 10,2 kg, 360° otočná kolečka a madlo, úsporný ECO režim a dvojí ochrana
Nízká doporučená plocha místnosti navzdory vyššímu příkonu

AEG RA 5589

AEG RA 5589 recenze a test

Olejový radiátor AEG RA 5589 může být pomocníkem jak při dlouhodobém vytápění, tak i ve chvíli, kdy je třeba jenom přitápět. Atraktivní je i svým moderním provedením, které podporuje černá barva. Zaujme i jeho velikost, která se podepisuje na výkonu. Je složený s celkem 11 žeber. Hodnota jeho maximálního příkonu je dobrých 2 500 W.

Provoz lze pomocí termostatu regulovat a nastavit jeden z celkem 3 výkonnostních stupňů. Díky bezpečnostním funkcím se není nutné bát problémů. V případě zapnutí má ochranu proti přehřátí. Když není používán, zaujme zde ochrana proti zamrznutí.

Hmotnost tohoto modelu je 15,5 kilogramů. Díky přehlednému LED displeji a také tlačítkům lze radiátor snadno nastavit, stejně jako lze kontrolovat i aktuální hodnoty. V případě potřeby je možná manipulace díky kolečkům a praktickému úchytu.

Hodnota příkonu, LCD displej
Horší zpracování časovače

DeLonghi KH770925V

DeLonghi KH770925V recenze a test

Olejový radiátor s ventilátorem DeLonghi KH770925V je skvělou volbou pro každého, kdo potřebuje ohřát místnost o velikosti podlahová plochy okolo 60 metrů čtverečných. Vliv na to má i hodnota příkonu, která činí až 2 500 W. Ten lze však regulovat, a snížit i na 1 000 W. U ventilátoru je třeba počítat s tím, že jde o kombinaci olejového radiátoru a konvektoru – má totiž vlastní spirálu.

Konstrukce má klasické bílé provedení a z hlediska počtu žeber jich je použito celkem 9. Při výrobě se myslelo také na maximální bezpečnost. Díky tomu nechybí dvojice prvků. Prvním z nich je ochrana proti zamrznutí. Druhým je samozřejmá ochrana proti přehřátí.

Unikátem ventilátoru jen také to, že může být aktivován zcela samostatně. Hmotnost daného radiátoru je vyšší, a to 15,48 kilogramů. Manipulaci však dokážou usnadnit inovativní skládací kolečka. Nechybí ani praktický přední prostor pro umístění kabelu.

Ventilátor, skládací kolečka, topný výkon
Řešení ventilátoru neposiluje samotnou účinnost radiátoru

Ardes 472

Ardes 472 (B) recenze a test

Elektrický olejový ventilátor Ardes 472 je složený s celkem 9 žeber a nabídne maximální hodnotu příkonu o velikosti 2 000 W. Dále nechybí možnost regulovat výkon pomocí zabudovaného termostatu. Kromě chodu naplno jsou k dispozici i stupně 800 W a dále 1 200 W.

Jeho konstrukce zaujme také celkem 4 kolečky, která jsou určena pro snadnou manipulaci. Váha tohoto modelu je 11,59 kilogramů. Při vývoji bylo myšleno také na bezpečnost. Má prostorový termostat, který disponuje funkcí proti zamrznutí.

Díky speciální termickým otvorům je zase zajištěna výrazně větší efektivita při vytápění místnosti. Má také praktické držadlo, které usnadní převoz. Má neutrální a standardní bílou barvu. Využitelný je v různých nemovitostech, kde je třeba přitápět nebo vytápět pomocí elektřiny.

Dobrá výhřevnost, snadná manipulace
Bez displeje, kvalita návodu

SENCOR SOH 3211WH

SENCOR SOH 3211WH recenze a test

Olejový přímotop SENCOR SOH 3211WH zaujme svým dobrým poměrem pořizovací ceny k výkonu. Má vyšší příkon 2300 Wattů a 11 topných článků, respektive 11 žeber. Díky tomuto vyššímu počtu je vhodný i do větších místností, z popisu výrobce se však doporučený prostor nedozvíme. K dispozici jsou tři možná nastavení teploty s výkonem 1000 W, 1300 W a plným výkonem 2300 Wattů.

Má dvojí ochranu, jedna hlídá přehřátí zařízení a druhá bezpečnostní funkce zařízení včas vypne v případě převrácení. Kromě toho má také funkci proti zamrznutí a samozřejmostí je jeho bezúdržbový provoz, kdy není po celou dobu životnosti potřeba měnit olej. Výrobce jej popisuje jako bezhlučný a proto je vhodný také do ložnic.

Je vybaven čtyřmi pojezdovými kolečky, madlem a prostorem pro navinutí napájecího kabelu. Topné články jsou spolu spojeny patentovanou technologií, která přináší vyšší účinnost a nižší teplotu vnějších hran. Jeho rozměry jsou 642x524x285 milimetrů a váží 12,3 kg, což je ve srovnání s konkurenčními modely spíše nižší hodnota.

Spolehlivý a kvalitní radiátor, 11 žeber a vyšší příkon 2300 Wattů, patentovaná technologie konstrukce
Bez informace o doporučeném prostoru

Concept RO 3207

Concept RO 3207 recenze a test

Olejový radiátor Concept RO 3207 je určený spíše do menších prostorů s podlahovou plochou okolo 20 metrů čtverečných. Tomu odpovídá i maximální příkon 1 500 W. K dispozici jsou 3 stupně nastavení výkonu, a tak lze využít i hodnotu 600 a dále 900 W.

Kladem je bezpečnost. Má tepelnou pojistku, která ho v případě jakýchkoliv problémů ihned vypne. Také nechybí neméně praktická integrovaná ochrana proti případnému zamrznutí. Model nadchne neutrální bílou barvou a menšími rozměry, jelikož má 7 žeber.

Vzhledem k rozměrům zaujme také nižší váha, která usnadní manipulaci. Tu podpoří také integrovaná kolečka. Délka kabelu je standardní a činí 1,7 metrů. V konstrukci se našlo také místo pro uchycení a umístění daného kabelu.

Cena/výkon, regulace výkonu
Absence časovače

Sencor SOH 2107BK

Sencor SOH 2107BK recenze a test

Elektrický olejový radiátor Sencor SOH 2107BK je velice kompaktní přímotop, který najde své uplatnění v menších prostorách, nebo vytápěných prostorách jako dodatečný zdroj tepla. Jeho menší velikost i výkonnost jej předurčují právě na tato místa a s tím je nutné dopředu počítat. Jeho příkon je 700 Wattů a vybaven je sedmi topnými tělesy.

Díky malým rozměrům 312x140x391 a hmotnosti jen 3,7 kilogramů je přímo předurčen k přenášení a časté manipulaci. Vybaven je pevným madlem a stabilním podstavcem, kterému však chybí pojezdová kolečka. Napájecí kabel má délku 1,4 metru a pro většinu situací bude postačovat. Konstrukce má elegantní černé provedení a je zhotovena z kvalitního kovu.

Má snadno nastavitelný termostat a o jeho běhu se dozvíte pomocí světelné indikace. Bezúdržbový provoz vás zprostí jakýchkoliv starostí, olej není po dobu jeho životnosti potřeba doplňovat. Má bezhlučný provoz a dobré akumulační schopnosti po vypnutí. Přítomna je dvoustupňová ochrana, kdy při dosažení teploty elektroniky 100°C zařízení dočasně vypne a při 140 stupních Celsia radiátor vypne úplně.

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost, elegantní černé provedení
Spíše do malých prostorů

DeLonghi TRRS0715

DeLonghi TRRS0715 recenze a test

Olejový radiátor DeLonghi TRRS0715 je pomocníkem jak pro vytápění, tak i přitápění. Jedná se o model, který je vhodný do místností s maximálním objemem vytápěného vzduchu okolo 45 metrů krychlových. Radiátor zaujme také svými kompaktními rozměry, ale i svým povedeným oblým designem v šedé barvě.

Hodnota příkonu je 1 500 W a nechybí možnost regulace. A to v celkem 3 jednotlivých stupních. Zaujme systémem Real Energy, který dokáže zvýšit efektivitu. Dále má celkem 7 žeber, která jsou patentovaná a nabízejí o 35 procent lepší distribuci tepla.

Nechybí funkce bezpečnostního termostatu, který eliminuje přehřívání, stejně jako funkce proti zamrznutí. Hmotnost je 9,9 kilogramů a snadnou manipulaci zajistí již namontovaná kolečka. Kabel lze ukrýt do připraveného prostoru.

Vylepšená žebrování, dobrý poměr příkon/objem místnosti
Bez časovače (v dražší verzi SE)

Jak vybrat olejový radiátor

Elektrický olejový radiátor je vhodné vybrat podle několika kritérií, především pak podle toho, jak často a kde bude používaný.

Počet žeber

První věc, na kterou hledět, je počet žeber. Ty se podepisují nejenom na tom, jak bude olejový radiátor velký, ale také na tom, jak dobře bude topit a jak výraznou nabídne možnost akumulace. Mezi běžný standard patří nejmenší, které mají 7 žeber, stejně jako větší modely, které jich mají přibližně 9, a ty největší až 11.

Příkon a topný výkon

Výkon souvisí se samotným vytápěním. Je obvyklé, že hodnota příkonu koresponduje s počtem žeber. Mezi nejméně výkonné olejové přímotopy patří ty s příkonem okolo 1 500 W, které vytopí místnost mezi 35 a 40 m3. Průměrné radiátory mají 2 000 W a schopností vytopit místnost o 50 m3 a mezi nejvýkonnější ty, kde už mluvíme o hodnotách 2 500 W a vyšších, které zajistí teplo v místnostech do 60 m3. Jedná se o hodnoty nejvyššího příkonu, který může být v případě potřeby regulovatelný.

Termostat a možnosti nastavení

Běžným standardem je, že olejový radiátor nabídne 3 stupně nastavitelného výkonu, podle aktuálních potřeb. Také je vhodné myslet na využití termostatu, kterým lze nastavit požadovanou teplotu, a tak zajistit automatické vytápění. Narazit můžete rovněž na olejový radiátor s ventilátorem, u kterého lze nastavit i samotnou ventilační funkci.

Hmotnost a mobilita

Jelikož jde o mobilní topení, je při výběru vhodné přihlédnout také k hmotnosti. U nejlehčích olejových radiátorů je třeba počítat s tím, že atakují hranici 10 kilogramů. Jsou ale i modely těžší, které mohou vážit nad 15 kg. K mobilitě přispívá existence koleček, které už patří mezi standard. Někde jsou pouze 2, jinde hned 4. Také může existovat madlo, pomocí kterého lze s radiátorem lépe manipulovat.

Bezpečnostní funkce

Elektrický olejový radiátor je, nebo by rozhodně měl být, vybavený pojistkou proti případnému přehřátí. Pokud je detekována vysoká teplota, dojde v rámci ochrany k automatickému vypnutí. Další bezpečnostní funkcí může být ochrana proti zamrznutí. Při nižších teplotách je daný stav eliminován, aby nedošlo k případnému poškození.

Další funkce a vlastnosti

Určitou roli při výběru může mít i design, a to jak provedení jednotlivého žebrování, tak i barva. Klasikou je bílá, elegantní je barva šedivá a moderním odstínem je barva černá. Mezi další věci, které zohlednit při výběru, patří třeba délka napájecího kabelu, která je obvykle 1,7 metrů. U některých nechybí prostor pro jeho uložení. Kvalitní olejové radiátory nabídnou i jednoduché a praktické nastavení pomocí tlačítek a také LCD displeje, na kterém je možné vše kontrolovat a v případě potřeby upravit.

4/5 - (23 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.