Sport a outdoor,

Vybíráme odrážedlo (odstrkovadlo) – Recenze 10 nejlepších

Odrážedlo pro děti je dopravním prostředkem dětí od 1 až 2 let, přičemž je pro něj typické, že postrádá pedály a pohyb zajišťuje samotné dítě odrážením se od země. První věcí, na kterou se zaměřit v tomto sortimentu, je to, zda se jedná o odrážedla, nebo naopak o odstrkovadla.

Dětské odstrkovadlo (odrážedlo pro nejmenší)

Dětské odstrkovadlo, jinak také odrážedlo pro nejmenší je určeno dětem, které dosud nezvládají samostatný pohyb. Přináší jim hlavně pomoc při držené rovnováhy a přesunu z místa na místo, přičemž nezřídka slouží zároveň jako hračka. Mají podobu dětských autíček, kombinovaných chodítek, transportních boxů nebo tříkolek.

Odrážecí kolo bez pedálů

Jednostopé odrážedlo je skvělou volbou pro ty děti, pro které je kolo ještě příliš komplikované. Odrážecí kolo bez pedálů tak může přinést dobrou průpravu při budoucím učení jízdy na kole. Dítě si osvojí jistotu pohodlného posedu nebo správného držení těla. Naučí se i lépe držet rovnováhu, stejně jako základy řízení a nutnosti reagovat na překážky.

Klíčovými parametry při výběru je doporučený věk, výška postavy dítěte, rozměry nebo nosnost odrážedla. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší odrážedla a jejich recenze.

Nejlepší odrážedla pro děti – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších odrážedel z testů a hodnocení pro rok 2019.

VzhledModelVěková hraniceMateriálBrzda 
Rulyt Bady 12"Od 3 letOcelNe
LIFEFIT PICCOLO 12"Od 3 letOcelNe
Jd Bug Training BikeOd 3 letHliníkAno
Sulov CORSA+ 12"Od 3 letOcelAno
Buddy Toys BPC 5110 MercedesOd 1,5 rokuPlastNe
Weina GO GO prince girlsOd 1 rokuPlastNe
Zopa Easy-WayOd 1,5 rokuPlastNe
Nicko 2v1 miniOd 1,5 rokuDřevoNe
Taf toys 4 v 1Od 9 měsícůPlastAno
Zopa Zooter CowOd 1,5 rokuPlastNe

Porovnání parametrů

 Rulyt Bady 12"LIFEFIT PICCOLO 12"Jd Bug Training BikeSulov CORSA+ 12"Buddy Toys BPC 5110 MercedesWeina GO GO prince girlsZopa Easy-WayNicko 2v1 miniTaf toys 4 v 1Zopa Zooter Cow
Nosnost36 kg36 kg25 kg36 kg23 kgNeuvedeno20 kg20 kgNeuvedeno20 kg
Hmotnost3 kg3,8 kg3 kg4 kg3,3 kg5 kg2 kg2,3 kg2,3 kg2 kg
UrčeníUniverzálníUniverzálníUniverzálníUniverzálníPro chlapcePro dívkyUniverzálníUniverzálníUniverzálníUniverzální
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 odrážedel

Rulyt Bady 12″

Rulyt Bady 12 recenze

Odrážedlo Rulyt Bady 12″ je určeno pro děti od 3 let. Roli zde hraje i výška postavy dítěte, která by měla být nejméně 90 cm. Jedině tak bude dokonale a plnohodnotně sloužit. Samozřejmostí je možnost nastavení řídítek a sedla, podle výšky dítěte.

Předností je kvalita konstrukce. Je vyrobeno z odlehčeného ocelového rámu, díky čemuž váží jenom 3 kilogramy. Přesto umí nabídnout velmi dobrou nosnost, která činí příznivých 36 kilogramů. Základem jsou i kvalitní nafukovací pneumatiky, které mají velikost odpovídající konstrukci, a to o hodnotě 12 palců.

Sedadlo lze nastavit v rozmezí od 43 do 50 centimetrů, zatímco v případě řídítek lze počítat s rozsahem od 55 do 60 cm. Jejich šířka je 42 centimetrů, díky čemuž je zajištěno, že se dítě bez problémů vejde i do užších prostor.

Nastavitelná řídítka, nastavitelné sedátko, odlehčená konstrukce

Absence brzdy

LIFEFIT PICCOLO 12″

LIFEFIT PICCOLO 12 recenze

Odrážedlo pro holčičky LIFEFIT PICCOLO 12″ zaujme svým vzhledem, jelikož kombinuje šedou a výraznější fialovou barvu. Design má na svědomí jedno z italských studií, což přidává na unikátnosti. Jde o variantu, která je určená již dětem od 3 let, čemuž odpovídá také celá řada dalších parametrů, jako je odlehčené provedení.

Minimální výška postavy je 90 centimetrů, přičemž není problém upravit jak výšku řídítek, tak výšku sedala. V prvním případě může být jejich výška od 54 do 59 centimetrů, a v případě druhém je možné volit posed od 33 až do 40 centimetrů. Šířka řídítek je 40 cm, což potvrzuje kompaktnost odrážedla.

Celková hmotnost je 3,8 kilogramu, což potvrzuje celkovou kvalitu konstrukce. Ta má vliv i na nosnost, která činí přesně 36 kilogramů. Zajímavé je také to, že součástí konstrukce jsou tvrzené plastové ráfky a dále pěnová kola, která mají rozměr 12 palců.

Unikátní design, kvalitní konstrukce, nastavitelnost

Vyšší hmotnost

Jd Bug Training Bike

Jd Bug Training Bike recenze

Dětské odrážedlo Jd Bug Training Bike zaujme už svým unikátním designem, díky kterému se může pyšnit i cenou s názvem iF Design Awards. Nejde ale o jedinou přednost. Velkým kladem je konstrukce, která využívá ultra lehké aluminium, čímž bylo dosaženo hmotnosti 4 kilogramy.

Tato varianta je určená pro děti od 3 let, a to s minimální výškou postavy 90 cm. Maximální věková hranice je 5 let. Pokud je dítě většího vzrůstu, je možné upravit jak výši řídítek, tak i výši sedadla. Nosnost tohoto modelu je poměrně nízká, a to 25 kilogramů.

Loukoťová kola mají průmyslová ložiska, pláště jsou nafukovací a mají rozměr 12 palců. Nechybí ani praktická brzda, která je bubnová a je umístěna na zadním kole. Její páčka umožní snadné nastavením, pro co nejpohodlnější úchop.

Zajímavý design, vyrobeno z odlehčeného hliníku, zadní brzda

Nižší nosnost

Sulov CORSA+ 12″

Sulov CORSA 12 recenze

Odráželo pro děti Sulov CORSA+ 12″ je určené dětem od tří let, a také od velikosti postavy, která by měla být minimálně 90 centimetrů. Tomu odpovídají všechny parametry, jako je třeba použití 12 palcových nafukovacích pneumatik.

Konstrukce je vyrobená z odlehčené oceli, čímž je dosaženo hmotnosti o velikosti 3,8 kilogramů, stejně jako je dosaženo poměrně dobré nosnosti, která činí 36 kilogramů. Svezou se tak i větší a těžší děti. Zde výrobce upravuje maximální věk na 5 let.

Pro bezproblémové přizpůsobení dítěti je možné využít jak výškově nastavitelná řídítka, tak i sedátko. Šířka řídítek je neměnná a činí přesně 42 centimetrů. Praktickým prvkem, který zvyšuje jistotu celkové bezpečnosti, je V brzda umístěná na zadním kole.

Nastavitelná řídítka i sedlo, zadní V brzda, dobrá nosnost

Jenom do 5 let

Buddy Toys BPC 5110 Mercedes

Buddy Toys BPC 5110 Mercedes recenze

Plastové odrážedlo Buddy Toys BPC 5110 Mercedes zaujme svým vzhledem, jelikož jeho design připomíná jeden z luxusních vozů, konkrétně potom Mercedes-Benz SLS. Určené je i pro ty nejmenší děti, jelikož minimální věk pro použití je výrobcem stanovený na 1,5 roku neboli 18 měsíců od data narození.

Kromě zajímavého designu nadchne i praktičnost. Nechybí třeba úložný prostor umístění po sedátkem, stejně jako nosnost, který činí 23 kilogramů. Praktickou vlastností je také stabilita, jelikož díky 4 kolům se není třeba obávat pádu, nebo třeba i naklonění. Navíc zaujme i hmotnost činící jenom 3,3 kilogramů, která rodičům výrazně usnadní manipulaci.

Součástí je volant, který je řešený jako hrací pultík. Napájený je jednoduše pomocí dvou AA baterií, které se dají v případě potřeby snadno vyměnit. Při jízdě nabízí různé melodie, které mohou děti jedoucí ve voze jednoduše ovládat.

Lákavý design, pro nejmenší, hrací volant

Dítě se nenaučí rovnováze

Weina GO GO prince girls

Weina GO GO prince girls recenze

Odstrkovadlo Weina GO GO prince girls je určené pro ty nejmenší slečny, jelikož minimální věk je už 12 měsíců. Vhodné je pro děti až do 3 let věku, jelikož zde už může být limitující velikost. Jde o variantu označovanou jako 2v1, a to v kombinaci odstrkovadla a chodítka pro nejmenší.

Na první pohled zaujme i design, který je unikátní a hravý, což podtrhuje také použití růžové barvy. Dále nechybí ani zajímavý volant, kterým je možné nejenom určovat konkrétní směr jízdy, ale je možné použít také integrovaný klakson.

Jelikož je využito hned 4 koleček, je zajištěna maximální možná stabilita, kdy dítě nemusí udržovat rovnováhu. Produkt je kompletně vyrobený z kvalitního plastu, a jeho celková hmotnost je 5 kilogramů, což vzhledem k rozměrům není úplně nejmenší hodnota. Pro děti to může znamenat více námahy.

Bezpečný pohyb, varianta 2v1, růžový design

Vysoká hmotnost

Zopa Easy-Way

Zopa Easy-Way recenze

Dětské odrážedlo Zopa Easy-Way je určené i těm nejmenším, jelikož věk pro jeho použití stanovuje výrobce na 18 měsíců. I když je základem materiálu plast, dokáže zaujmout tím, že využívá technologie s názvem silent wheels, díky čemuž je jízda i po pevném povrchu výrazně tichá.

I když je odstrkovadlo určené pro nejmenší, potěší to, že jeho nosnost činí celých 20 kilogramů. To díky kvalitě konstrukce, která je i přes použití plastu robustní a pevná. Přesto je velmi lehká, jelikož celková hmotnost je 2 kilogramy, díky čemuž děti nemusí vyvinout nijak velkou sílu.

Díky 4 kolečkům je zajištěna také stabilita a bezpečnost. Plastové provedení je plusem rovněž pro jednoduchou údržbu. Třeba pomocí tlaku vody, nebo díky kompaktním rozměrům ve sprše, nebo ve vaně, kde ho lze umýt pomocí vody a hadříku.

Nízká hmotnost, 4 kolečka, silent wheels

Jenom pro nejmenší

Nicko 2v1 mini

Nicko 2v1 recenze

Dřevěné odrážedlo Nicko 2v1 mini zaujme právě svým materiálem. Je to přírodní, kvalitní, odolné a trvanlivé dřevo. Označení 2v1 navíc odkazuje k tomu, že je možné z klasického odrážedla vytvořit tříkolku, čímž se výrazně rozšíří možnosti použití a také možnosti zábavy pro dítě.

Svou konstrukcí je určeno i pro ty nejmenší děti, a to hned od 18 měsíců věku. K tomu přispívá možnost využití tří koleček, což se kladně podepisuje na celkové stabilitě. Zároveň se dítě dokáže samo učit potřebnou rovnováhu, což přispívá k jeho rozvoji.

I přes dřevěnou kontrakci je zajištěna nízká hmotnost, a t o jenom 2,3 kilogramů. Nosnost je výrobcem stanovena na dobrých 20 kilogramů. Kladem je určitě i možnost nastavitelné výšky sedadla. To může být od země v rozmezí od 23 až po 27 centimetrů. Nechybí také řídítka vybavená dorazy.

Řešení 2v1, kvalitní dřevěná konstrukce, nastavitelné sedadlo

Absence brzdy

Taf toys 4 v 1

Taf toys 4v1 recenze

Plastové odrážedlo Taf toys 4 v 1 zaujme už svým názvem, hlavně díky číslovce 4. Ta upozorňuje právě na to, že se lze setkat s celou řadou možností konkrétního využití. Konkrétně je to klasické odstrkovadlo, dále je to vozítko, chodítko, a také box na dětské hračky. K všestrannosti přispívá mimo jiné také to, že se jedná o verzi pro děti už od 9 měsíců.

Jedná se o interaktivní hračku, která dokáže nejenom zabavit, ale pozitivně se podepisuje i na rozvoji motorických schopností. Pomůže také ve snaze dělat bezpečně první krůčky, čímž se rozšiřují možnosti jeho použití. Úložný prostor umožní mít vše snadno po ruce.

Plastové provedení je spojeno s jistotou snadné údržby, ale také nízké hmotnosti, která činí jenom 2,3 kilogramů. Unikátní předností je také zabudovaná brzda, která předchází různým nepříjemným okamžikům a zranění.

Varianta 4v1, už od 9 měsíců, interaktivní hračka

Plastová konstrukce

Zopa Zooter Cow

Zopa Zooter Cow recenze

Odrážedlo Zopa Zooter Cow je určené pro širokou škálu dětí. Pokud jde o ty nejmenší, mohou mít pouze 1,5 roku. Jezdit na něm mohou i starší děti, a to nejenom díky nosnosti, která činí velmi dobrých 20 kilogramů, ale i celkově pohodlné konstrukci.

Praktickou součástí není jenom měkké, polstrované sedátko. Součástí je rovněž unikátní technologie koleček s názvem silent wheels, které zaručují, že jízda po pevném povrchu bude příjemně tichá. Kladem je i povedený design v motivech, jako je včelka, kravička, nebo neméně povedená beruška.

I přes kovový materiál je dosaženo v první řadě nízké hmotnosti. Ta činí jenom 2 kilogramy, což dětem pohyb podstatně usnadňuje. Také nelze zapomínat na snadnou údržbu, kdy je možné nečistoty odstranit hadříkem, nebo proudem tlakové vody.

Lehké provedení, kovová konstrukce, atraktivní design

Nižší nosnost

Jak vybrat odrážedlo (odstrkovadlo)

První věcí, na kterou se zaměřit v tomto sortimentu, je to, zda se jedná o odrážedla, nebo naopak o odstrkovadla. Do první kategorie je možné zařadit hlavně varianty, které už jsou propracovanější, více se blíží jízdě na kole, a podporují děti v tom, aby držely rovnováhu. Druhá varianta je určena čistě těm nejmenším dětem, které ještě nezvládají samostatný pohyb, a tak jim může přinést hlavně pomoc při držené rovnováhy a přesunu z místa na místo.

Věk dítěte

Velmi důležitým parametrem výběru je rozhodně věk konkrétního dítěte. Tedy to, od kolika let je odrážedlo vhodné. Nabídka na trhu je celkem velká a u řady modelů je minimální hranicí třeba i jeden rok. Většinou se však lze setkat s modely, které jsou určené dětem od tří let. Roli by dále mělo hrát i to, jak je dítě vysoké. Řada výrobců má nastavený minimální věk a výšku, která například v případě tříletých dětí činí okolo 90 centimetrů.

Materiál

V podstatě tím nejjednodušším, často také nejlehčím a mnohdy i nejlevnějším materiálem je plast (plastová odrážedla), který je spojený s variantami pro nejmenší. Dále nechybí kov (kovová odrážedla), a to ať už v podobě odlehčené oceli, nebo i hliníku. Dané řešení už je spojeno také s celkem dobrou odolností a pevností. Pro milovníky přírodních materiálů připravila řada výrobců i varianty ze dřeva (dřevěná odrážedla), které nejenom skvěle vypadají, ale je s nimi spojeno i pozitivum kvalitativní.

Nastavitelnost, nosnost a typ kol

Pokud jde o vzrůst dítěte, je vhodné hledět na možnosti nastavení. Standardem u řady modelů bývají jak nastavitelná řídítka, a to do různých výšek, tak i nastavitelné sedátko. Díky tomu lze konstrukci dítěti výrazně přizpůsobit.

Dále třeba hledět také na celkovou nosnost odrážedla, která lehce přibližuje to, pro jaké děti je určené. U těch pro nejmenší děti se obvykle bavíme o nosnosti okolo 20 kilogramů. U těch, které jsou pro starší potomky, obvykle atakuje hranice nosnosti 40 kg.

Kola mohou být nafukovací, bantamová či plastová. Plastová kola mají většinou odstrkovadla pro domácí využití, nafukovací kola zase odrážedla imitující jízdní kolo, přičemž tlumí vibrace a zajišťují patřiční komfort při jízdě.

Vzhled a provedení

I ten je při výběru poměrně důležitým kritériem. V první řadě je to z důvodu, že v souvislosti se vzhledem se nemusí vždy nutně jednat jenom o provedení, které připomíná dětské jízdní kolo. Může se jednat o typ, který připomíná tříkolku, nebo které má hned 4 kola. Ty nejpropracovanější možnosti jsou unikátní v tom směru, že patří do kategorie licencovaných a využívají vzhled a znaky reálných automobilů (například Mercedesu).

Zajímavostí na trhu jsou modely nesoucí označení 2v1, které mohou sloužit jako odrážedlo, kombinované třeba s chodítkem, nebo tříkolkou. Setkat se lze i s modely, které jsou označené jako 4v1, které mohou dětem pomoci s prvními samostatnými krůčky, stejně jako mají prostor pro uložení hraček a slouží i jako transportní boxy.

Vybíráme odrážedlo (odstrkovadlo) – Recenze 10 nejlepších
4.5 (89.23%) 13 votes