Děti,

Nejlepší odrážedla: Recenze 10 odstrkovadel a odrážecích kol

Odrážedlo pro děti je dopravním prostředkem dětí od 1 až 2 let, přičemž je pro něj typické, že postrádá pedály a pohyb zajišťuje samotné dítě odrážením se od země. První věcí, na kterou se zaměřit v tomto sortimentu, je to, zda se jedná o odrážedla, nebo naopak o odstrkovadla.

Dětské odstrkovadlo (odrážedlo pro nejmenší)

Dětské odstrkovadlo, jinak také odrážedlo pro nejmenší je určeno dětem, které dosud nezvládají samostatný pohyb. Přináší jim hlavně pomoc při držené rovnováhy a přesunu z místa na místo, přičemž nezřídka slouží zároveň jako hračka. Mají podobu dětských autíček, kombinovaných chodítek, transportních boxů nebo tříkolek.

Odrážecí kolo bez pedálů

Jednostopé odrážedlo je skvělou volbou pro ty děti, pro které je kolo ještě příliš komplikované. Odrážecí kolo bez pedálů tak může přinést dobrou průpravu při budoucím učení jízdy na kole. Dítě si osvojí jistotu pohodlného posedu nebo správného držení těla. Naučí se i lépe držet rovnováhu, stejně jako základy řízení a nutnosti reagovat na překážky.

Klíčovými parametry při výběru je doporučený věk, výška postavy dítěte, rozměry nebo nosnost odrážedla. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší odrážedla a jejich recenze.

Nejlepší odrážedla pro děti – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších odrážedel z testů a hodnocení pro rok 2023.


Zobrazit celou nabídku


TIP:

Porovnání parametrů

 First Bike StreetLIFEFIT PICCOLO 12"Sulov RapidoWORKER PelicanBuddy Toys BPC 5110 MercedesWeina GO GO prince girlsZopa Easy-WayNicko 2v1 miniTaf toys 4 v 1Zopa Zooter Cow
Nosnost35 kg36 kg45 kg50 kg23 kgNeuvedeno20 kg20 kgNeuvedeno20 kg
Hmotnost3,9 kg3,8 kg4,6 kg3,3 kg3,3 kg5 kg2 kg2,3 kg2,3 kg2 kg
UrčeníUniverzálníUniverzálníUniverzálníUniverzálníPro chlapcePro dívkyUniverzálníUniverzálníUniverzálníUniverzální
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 odrážedel

First Bike Street

First Bike Street recenze a test

Odrážedlo First Bike Street je vyrobeno z unikátního materiálu sklolaminátového polyamidu, který na jiných odrážedlech téměř nenajdete. Jeho přednostní je nízká váha, vysoká pevnost, pružnost a dlouhá životnost. Díky tomu je model mírně dražší, než konkurenční modely, vzhledem ke kvalitě se však nechá pořizovací cena bez problému akceptovat.

Model je určen pro děti od 2 let a výška sedadla je nastavitelná od 34,5 do 44,5 centimetrů, odrážedlo tak s dítětem do doby prvního usednutí na kolo roste. Jeho celková hmotnost činí 3,9 kilogramů a maximální zatížení je výrobcem udáváno 35 kg. Řídítka mají omezený rozsah otáčení, nikdy se nepřetočí, což je záměrně uděláno pro vyšší bezpečnost. Nikde nejsou žádné šrouby, nebo ostré hrany, o které by se mohlo vaše dítě poranit.

Pneumatiky o velikosti 12,5“ mají jemný vzorek a jsou nafukovací, ráfky jsou zhotoveny z polyamidu rovněž bez žádných ostrých hran. K dispozici je ruční brzda, která brzdí zadní kolo, vede tak dítě k návyku, který je potřeba při jízdě na kole. Má pohodlné jezdecké sedlo a reflexní polepy na bocích rámu a vidlici kola.

Revoluční rám ze sklolaminátového polyamidu, nízká hmotnost a vysoká pevnost
Lehce vyšší cena

LIFEFIT PICCOLO 12"

LIFEFIT PICCOLO 12

Odrážedlo pro holčičky LIFEFIT PICCOLO 12″ zaujme svým vzhledem, jelikož kombinuje šedou a výraznější fialovou barvu. Design má na svědomí jedno z italských studií, což přidává na unikátnosti. Jde o variantu, která je určená již dětem od 3 let, čemuž odpovídá také celá řada dalších parametrů, jako je odlehčené provedení.

Minimální výška postavy je 90 centimetrů, přičemž není problém upravit jak výšku řídítek, tak výšku sedala. V prvním případě může být jejich výška od 54 do 59 centimetrů, a v případě druhém je možné volit posed od 33 až do 40 centimetrů. Šířka řídítek je 40 cm, což potvrzuje kompaktnost odrážedla.

Celková hmotnost je 3,8 kilogramu, což potvrzuje celkovou kvalitu konstrukce. Ta má vliv i na nosnost, která činí přesně 36 kilogramů. Zajímavé je také to, že součástí konstrukce jsou tvrzené plastové ráfky a dále pěnová kola, která mají rozměr 12 palců.

Unikátní design, kvalitní konstrukce, nastavitelnost
Vyšší hmotnost

Sulov Rapido

Sulov Rapido recenze a test

Dětské odrážedlo Sulov Rapido je ideálním modelem pro všechny rodiče, pro které je primární pořizovací cena, avšak stále berou ohled na kvalitu. Tento výrobek tyto dva parametry pojí, je vhodný pro děti od dvou do pěti let a jeho celková hmotnost činí lehce vyšších 4,6 kilogramů. Maximální nosnost je výrobcem stanovena na 45 kg.

Rám je vyrobený z odlehčené oceli a ráfky jsou pro dosažení nízké hmotnosti a dobrých jízdních vlastností hliníkové. Samotná kola mají velikost 12 palců a jsou nafukovací. Potěší ruční brzda, která brzdí zadní kolo a výškově nastavitelné jak sedlo, tak i řídítka.

Řidítka mají výškový rozsah 53 – 60 cm a sedadlo je nastavitelné od 39 do 47 centimetrů. Praktické jsou rovněž dodané blatníky jak pro přední, tak pro zadní kolo. Na koncích řídítek jsou gumové gripy pro jistý úchop a lepší ovladatelnost. Na délku má odrážedlo 86 centimetrů a zelená barva je univerzální, vhodná jak pro chlapce, tak dívky.

Nízká pořizovací cena, odlehčený ocelový rám a hliníkové ráfky
Vyšší hmotnost 4,6 kg

WORKER Pelican

WORKER Pelican recenze a test

Odrážedlo pro děti WORKER Pelican zaujme svým velmi atraktivním poměrem ceny a kvality, má také nízkou hmotnost 3,3 kg, která z něj dělá velmi lehký a dobře ovladatelný model. Dle popisu výrobce je vhodné pro děti až od 3 let, jeho maximální zatížení je 50 kilogramů, což je nadprůměrná hodnota.

Řídítka mají šířku 42 centimetrů a jsou výškově nastavitelné. Sedlo je rovněž výškově stavitelné a to od 40 do 45 centimetrů. Na délku má odrážedlo rovných 80 centimetrů, což je také standardní rozměr. Rám je zkonstruovaná z odlehčené oceli a bantamová kola jsou nafukovací s velikostí 12 palců.

Zadní kolo je brzděné ruční brzdou ovládanou z řídítek, její funkčnost však spotřebitelé ne vždy chválí, pro její bezproblémový chod je často nutné její seštelování. Rovněž zaznívají výtky k plastovým krytkám šroubů kol, které na nich špatně drží. Hrazda řídítek je pro vyšší bezpečnost chráněna pěnovou ochranou a gripy na řídítkách jsou gumové s dobrou adhezí. Potěší také přítomnost plastových blatníků na obou kolech.

Výborný poměr cena/výkon, nízká hmotnost, zadní brzda, blatníky
Hůře držící plastové kryty matic kol

Buddy Toys BPC 5110 Mercedes

Buddy Toys BPC 5110 Mercedes recenze a test

Plastové odrážedlo Buddy Toys BPC 5110 Mercedes zaujme svým vzhledem, jelikož jeho design připomíná jeden z luxusních vozů, konkrétně potom Mercedes-Benz SLS. Určené je i pro ty nejmenší děti, jelikož minimální věk pro použití je výrobcem stanovený na 1,5 roku neboli 18 měsíců od data narození.

Kromě zajímavého designu nadchne i praktičnost. Nechybí třeba úložný prostor umístění po sedátkem, stejně jako nosnost, který činí 23 kilogramů. Praktickou vlastností je také stabilita, jelikož díky 4 kolům se není třeba obávat pádu, nebo třeba i naklonění. Navíc zaujme i hmotnost činící jenom 3,3 kilogramů, která rodičům výrazně usnadní manipulaci.

Součástí je volant, který je řešený jako hrací pultík. Napájený je jednoduše pomocí dvou AA baterií, které se dají v případě potřeby snadno vyměnit. Při jízdě nabízí různé melodie, které mohou děti jedoucí ve voze jednoduše ovládat.

Lákavý design, pro nejmenší, hrací volant
Dítě se nenaučí rovnováze

Weina GO GO prince girls

Weina GO GO prince girls recenze a test

Odstrkovadlo Weina GO GO prince girls je určené pro ty nejmenší slečny, jelikož minimální věk je už 12 měsíců. Vhodné je pro děti až do 3 let věku, jelikož zde už může být limitující velikost. Jde o variantu označovanou jako 2v1, a to v kombinaci odstrkovadla a chodítka pro nejmenší.

Na první pohled zaujme i design, který je unikátní a hravý, což podtrhuje také použití růžové barvy. Dále nechybí ani zajímavý volant, kterým je možné nejenom určovat konkrétní směr jízdy, ale je možné použít také integrovaný klakson.

Jelikož je využito hned 4 koleček, je zajištěna maximální možná stabilita, kdy dítě nemusí udržovat rovnováhu. Produkt je kompletně vyrobený z kvalitního plastu, a jeho celková hmotnost je 5 kilogramů, což vzhledem k rozměrům není úplně nejmenší hodnota. Pro děti to může znamenat více námahy.

Bezpečný pohyb, varianta 2v1, růžový design
Vysoká hmotnost

Zopa Easy-Way

Zopa Easy-Way recenze a test

Dětské odrážedlo Zopa Easy-Way je určené i těm nejmenším, jelikož věk pro jeho použití stanovuje výrobce na 18 měsíců. I když je základem materiálu plast, dokáže zaujmout tím, že využívá technologie s názvem silent wheels, díky čemuž je jízda i po pevném povrchu výrazně tichá.

I když je odstrkovadlo určené pro nejmenší, potěší to, že jeho nosnost činí celých 20 kilogramů. To díky kvalitě konstrukce, která je i přes použití plastu robustní a pevná. Přesto je velmi lehká, jelikož celková hmotnost je 2 kilogramy, díky čemuž děti nemusí vyvinout nijak velkou sílu.

Díky 4 kolečkům je zajištěna také stabilita a bezpečnost. Plastové provedení je plusem rovněž pro jednoduchou údržbu. Třeba pomocí tlaku vody, nebo díky kompaktním rozměrům ve sprše, nebo ve vaně, kde ho lze umýt pomocí vody a hadříku.

Nízká hmotnost, 4 kolečka, silent wheels
Jenom pro nejmenší

Nicko 2v1 mini

Nicko 2v1 mini recenze a test

Dřevěné odrážedlo Nicko 2v1 mini zaujme právě svým materiálem. Je to přírodní, kvalitní, odolné a trvanlivé dřevo. Označení 2v1 navíc odkazuje k tomu, že je možné z klasického odrážedla vytvořit tříkolku, čímž se výrazně rozšíří možnosti použití a také možnosti zábavy pro dítě.

Svou konstrukcí je určeno i pro ty nejmenší děti, a to hned od 18 měsíců věku. K tomu přispívá možnost využití tří koleček, což se kladně podepisuje na celkové stabilitě. Zároveň se dítě dokáže samo učit potřebnou rovnováhu, což přispívá k jeho rozvoji.

I přes dřevěnou kontrakci je zajištěna nízká hmotnost, a t o jenom 2,3 kilogramů. Nosnost je výrobcem stanovena na dobrých 20 kilogramů. Kladem je určitě i možnost nastavitelné výšky sedadla. To může být od země v rozmezí od 23 až po 27 centimetrů. Nechybí také řídítka vybavená dorazy.

Řešení 2v1, kvalitní dřevěná konstrukce, nastavitelné sedadlo
Absence brzdy

Taf toys 4 v 1

Taf toys 4 v 1 recenze a test

Plastové odrážedlo Taf toys 4 v 1 zaujme už svým názvem, hlavně díky číslovce 4. Ta upozorňuje právě na to, že se lze setkat s celou řadou možností konkrétního využití. Konkrétně je to klasické odstrkovadlo, dále je to vozítko, chodítko, a také box na dětské hračky. K všestrannosti přispívá mimo jiné také to, že se jedná o verzi pro děti už od 9 měsíců.

Jedná se o interaktivní hračku, která dokáže nejenom zabavit, ale pozitivně se podepisuje i na rozvoji motorických schopností. Pomůže také ve snaze dělat bezpečně první krůčky, čímž se rozšiřují možnosti jeho použití. Úložný prostor umožní mít vše snadno po ruce.

Plastové provedení je spojeno s jistotou snadné údržby, ale také nízké hmotnosti, která činí jenom 2,3 kilogramů. Unikátní předností je také zabudovaná brzda, která předchází různým nepříjemným okamžikům a zranění.

Varianta 4v1, už od 9 měsíců, interaktivní hračka
Plastová konstrukce

Zopa Zooter Cow

Zopa Zooter Cow recenze a test

Odrážedlo Zopa Zooter Cow je určené pro širokou škálu dětí. Pokud jde o ty nejmenší, mohou mít pouze 1,5 roku. Jezdit na něm mohou i starší děti, a to nejenom díky nosnosti, která činí velmi dobrých 20 kilogramů, ale i celkově pohodlné konstrukci.

Praktickou součástí není jenom měkké, polstrované sedátko. Součástí je rovněž unikátní technologie koleček s názvem silent wheels, které zaručují, že jízda po pevném povrchu bude příjemně tichá. Kladem je i povedený design v motivech, jako je včelka, kravička, nebo neméně povedená beruška.

I přes kovový materiál je dosaženo v první řadě nízké hmotnosti. Ta činí jenom 2 kilogramy, což dětem pohyb podstatně usnadňuje. Také nelze zapomínat na snadnou údržbu, kdy je možné nečistoty odstranit hadříkem, nebo proudem tlakové vody.

Lehké provedení, kovová konstrukce, atraktivní design
Nižší nosnost

Jak vybrat odrážedlo (odstrkovadlo)

První věcí, na kterou se zaměřit v tomto sortimentu, je to, zda se jedná o odrážedla, nebo naopak o odstrkovadla. Do první kategorie je možné zařadit hlavně varianty, které už jsou propracovanější, více se blíží jízdě na kole, a podporují děti v tom, aby držely rovnováhu. Druhá varianta je určena čistě těm nejmenším dětem, které ještě nezvládají samostatný pohyb, a tak jim může přinést hlavně pomoc při držené rovnováhy a přesunu z místa na místo.

Věk dítěte

Velmi důležitým parametrem výběru je rozhodně věk konkrétního dítěte. Tedy to, od kolika let je odrážedlo vhodné. Nabídka na trhu je celkem velká a u řady modelů je minimální hranicí třeba i jeden rok. Většinou se však lze setkat s modely, které jsou určené dětem od tří let. Roli by dále mělo hrát i to, jak je dítě vysoké. Řada výrobců má nastavený minimální věk a výšku, která například v případě tříletých dětí činí okolo 90 centimetrů.

Materiál

V podstatě tím nejjednodušším, často také nejlehčím a mnohdy i nejlevnějším materiálem je plast (plastová odrážedla), který je spojený s variantami pro nejmenší. Dále nechybí kov (kovová odrážedla), a to ať už v podobě odlehčené oceli, nebo i hliníku. Dané řešení už je spojeno také s celkem dobrou odolností a pevností. Pro milovníky přírodních materiálů připravila řada výrobců i varianty ze dřeva (dřevěná odrážedla), které nejenom skvěle vypadají, ale je s nimi spojeno i pozitivum kvalitativní.

Nastavitelnost, nosnost a typ kol

Pokud jde o vzrůst dítěte, je vhodné hledět na možnosti nastavení. Standardem u řady modelů bývají jak nastavitelná řídítka, a to do různých výšek, tak i nastavitelné sedátko. Díky tomu lze konstrukci dítěti výrazně přizpůsobit.

Dále třeba hledět také na celkovou nosnost odrážedla, která lehce přibližuje to, pro jaké děti je určené. U těch pro nejmenší děti se obvykle bavíme o nosnosti okolo 20 kilogramů. U těch, které jsou pro starší potomky, obvykle atakuje hranice nosnosti 40 kg.

Kola mohou být nafukovací, bantamová či plastová. Plastová kola mají většinou odstrkovadla pro domácí využití, nafukovací kola zase odrážedla imitující jízdní kolo, přičemž tlumí vibrace a zajišťují patřiční komfort při jízdě.

Vzhled a provedení

I ten je při výběru poměrně důležitým kritériem. V první řadě je to z důvodu, že v souvislosti se vzhledem se nemusí vždy nutně jednat jenom o provedení, které připomíná dětské jízdní kolo. Může se jednat o typ, který připomíná tříkolku, nebo které má hned 4 kola. Ty nejpropracovanější možnosti jsou unikátní v tom směru, že patří do kategorie licencovaných a využívají vzhled a znaky reálných automobilů (například Mercedesu).

Zajímavostí na trhu jsou modely nesoucí označení 2v1, které mohou sloužit jako odrážedlo, kombinované třeba s chodítkem, nebo tříkolkou. Setkat se lze i s modely, které jsou označené jako 4v1, které mohou dětem pomoci s prvními samostatnými krůčky, stejně jako mají prostor pro uložení hraček a slouží i jako transportní boxy.

4.4/5 - (15 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.