Kosmetika,

Oční stíny, paletky: Test a recenze 10 nejlepších

Oční stíny pomáhají ženám zvýraznit kontury očí a vyzdvihnout tak hlavní obličejové rysy. Oči jednoznačně patří k tomu, kam se mnoho žen i mužů zadívá nejdříve. Výrazné oči jsou zkrátka krásné a svůdné. Pro každé oči, tedy modré, hnědé a zelené, se hodí různé barvy očních stínů, kterými se dosáhne nejlepších výsledků. Na trhu existuje nepřeberné množství produktů, se kterými si můžete barevné experimentování užít dosyta.

Se správně použitou barvou očních stínů záleží také na typu vašich očí. Jiné líčení očí je vhodné pro běžně posazené oči průměrných rozměrů, jiné je pro oči blízko u sebe a jiné zase pro oči, které jsou dále. Rozdíly jsou také mezi líčením malých očí a naopak velkých očí mandlového tvaru. Stíny na oči používají také někteří muži, v globálním měřítku však mají jasnou převahu ženy.

Žádný komplexní make up moderní ženy se zkrátka dnes bez očních stínů obejít nemůže. Oční stíny jsou pro většinu žen rutinou, jejich nanášení může probíhat bříšky prstů, lepší je však použít kvalitní kosmetický štětec. Paletka očních stínů může obsahovat jeden odstín, nebo i desítky a to v různé gramáži. Oblíbené jsou kouřové stíny, matné, nebo třpytivé, které z vás udělají královnu každé oslavy. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší oční stíny a jejich recenze.

Nejlepší oční stíny a paletky stínů – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších očních stínů z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku


TIP: Stíny podle barvy

Recenze 10 očních stínů

Makeup Revolution by Petra

Paletka by Petra Makeup Revolution je zajímavá tím, že byla vytvořena ve spolupráci se známou českou beauty a fashion bloggerkou Petrou LovelyHair. Najdete v ní 36 odstínů s vysokou pigmentací, každý v gramáži 0,8 g. Obsahuje jak odstíny základní, které použijete na celé víčko, tak zemité odstíny vhodné pro kouřové líčení. Vyhrát si můžete třeba s petrolejovou nebo růžovou barvou, obsahuje matné, třpytivé, teplé i studené odstíny. Mnoho žen využije také trendy fialové odstíny. Zákaznice si pochvalují hlavně pestrou nabídku barev při velmi dobré ceně. Vykoupeno je to samozřejmě poněkud větším balením, které může být do kabelky nepraktické.


Dermacol Duo

Oční stíny Dermacol Duo o celkovém množství 5 g zakoupíte za velmi zajímavou cenu. Na druhou stranu se budete muset spokojit pouze se stíny, které jsou zde ve dvou barevných odstínech. Jejich součástí je malý praktický pěnový aplikátor, který dobře splní svou funkci. Na výběr máte z pětice barevných kombinací, vzhledem k barvě vašich očí si tedy vybere opravdu každá. Dle spotřebitelského hodnocení se snadno nanáší a pigmentace je poměrně intenzivní. Párové odstíny jsou záměrně složeny pro efektivní a snadnou kombinaci a nalíčíte se s těmito stíny jak pro denní, tak večerní potřebu.


Bourjois Eye Catching

Paletka očních stínů Bourjois Eye Catching v provedení Nude nabízí 8 očních stínů tělové barvy, jak napovídá již název. Celková gramáž je 4,5 g a je určena všem ženám, které upřednostňují přirozené líčení. I přesto jim s touto paletkou dokáže poskytnout bohaté variace očního make-upu, což je pozitivní. Uživatelky těchto očních stínů si na nich nejvíce pochvalují příjemné barvy, velmi dobrou pigmentaci a dlouhou výdrž prakticky po celý den. Poměrně praktické je i balení, kde najdete základní aplikátor a součástí krabičky je zabudované zrcátko, které oceníte vždy, kdy nebudete mít k dispozici velké zrcadlo.


Makeup Revolution Reloaded

Makeup Revolution paletka Re-Loaded nabízí 15 očních stínů, každý v gramáži 1,1 g. Jak je u paletek tohoto výrobce zvykem, nabízí zajímavou cenu v kombinaci s vysokou pigmentací, díky které krásně kryjí a nejinak je tomu také v tomto případě. Varianta Affection má všechny odstíny laděné především do teplých barev, což se hodí jak pro běžné denní líčení, tak i večerní. Existuje ale mnoho dalších barevných variant. Ženy používající tyto stíny si pochvalují dlouhou výdrž i již zmiňovanou vysokou pigmentaci. Někdy mohou více prášit, s přihlédnutím k ceně se však nejedná o nic zásadního.


MAC Eye Shadow

Kouřové stíny MAC Eye Shadow známé kosmetické firmy se nabízejí v mnoha velmi pěkných barvách, které umožňují i kouřové líčení a jejich gramáž je 1,5 g. Výrobce slibuje jemnou texturu a intenzivní barvy, které se snadno nanášejí a vydrží po celý den. To potvrzují také uživatelky. Dle zákaznických recenzí se stíny neslévají do záhybů, vydrží v nezměněné podobě skutečně po celý den a zvládnou i nějakou tu divočejší party. Kvalita výrobku se však promítá do vyšší ceny, a to může být pro někoho určitou vadou na atraktivitě tohoto produktu.


Maybelline Total Temptation

Paleta očních stínů Maybelline Total Temptation má celkovou gramáž 8 g a nabídne 8 trendy broskvových a nafialovělých tónů. K tomu obsahuje i 2 rozjasňovače, kterými dosáhnete tolik žádaného rozjasněného looku. Výrobce slibuje bohatou pigmentaci stínů a krémové oční stíny s odpovídající texturou. Uživatelské recenze se zmiňují zejména o úžasném rozjasňovači, kdežto stíny jsou spíše méně výrazné, tlumené, což může být pro některé ženy kladem, pro jiné záporem. Vždy záleží, jaký výsledek od líčení očekáváte.


Dermacol Long-lasting Intense Colour

Oční stíny v tužce Dermacol Long-lasting Intense Colour nabídnou při gramáži 1,6 g oční stín a linku v jednom balení. Intenzivní barvu by měl zaručit vysoký obsah pigmentů. Výrobek můžete snadno nanášet jako stíny nebo jako linku v hůře dostupných místech a snáze tak dosáhnout dokonalého líčení. Zákaznice oceňují tenkou měkkou tuhu a dlouhou výdrž. Podle popisu výrobku je oční stín v tužce odolný proti otěru a sytá barva se tímto aplikátorem velmi snadno nanáší.


Max Factor Masterpiece Nude Palette

Třpytivé oční stíny Max Factor Masterpiece Nude Palette nabídnou 8 odstínů při gramáži 6,5 g. V paletce je 8 barev, kde najdete jak třpytivé, tak matné oční stíny. Vybírat si lze mezi paletkami Cappuccino a Rose, přičemž první jsou více do hněda, druhé více do růžova. Z uživatelských recenzí vyplývá, že je ocení ženy, které mají raději jemnější přirozené odstíny, pro výraznější líčení se poohlédněte jinde. Barvy dlouho vydrží a neslévají se do vrásek, součástí je také praktický aplikátor, který má na každé straně jinačí hrot.


Artdeco Liquid Glitter Eyeshadow

Tekuté oční stíny Artdeco Liquid Glitter Eyeshadow jsou určeny pro ženy hledající třpytivé barvy. Zakoupit je můžete v barevných variantách Moonstone, Rose Gold nebo Purple Sky, každý o objemu 5 ml. Zákaznice si třpytivý efekt velmi pochvalují, stejně tak dlouhou výdrž. Při aplikaci je vzhledem ke gelové konzistenci vhodné na chvíli zavřít víčka a nechat stíny zaschnout. Každá žena si však musí rozhodnout, zda se na třpytky cítí a také pro ně zvolit vhodnou příležitost. Kromě nalíčení přípravek zajišťuje také hydrataci a výživu očního víčka, obsahuje extrakt z oliv a nenajdeme v něm žádné minerální oleje, ani parfemaci.


theBalm Bahama Mama

Stíny na oči theBalm Bahama Mama o gramáži 7 g nabídnou zajímavou kombinaci bronzeru, konturovacího pudru a očních stínů laděných do matné hnědé. Pleti dodávají přirozený opálený nádech, každý se vás tak hned bude ptát, kde jste si užívali dovolenou u moře. Uživatelky si v recenzích pochvalují zejména přirozený nádech bronzeru bez nežádoucích oranžových odstínů a jeho dlouhou výdrž. Stíny jsou vhodné pro všechny typy pleti a v originálním retro balení najdete také praktické zrcátko, které se hlavně mimo domov bude jistě hodit.


Jak vybrat oční stíny

Každá žena se chce líbit, proto stojí za to věnovat úsilí také výběru správného make-upu. Jeho nedílnou součástí jsou samozřejmě i oční stíny a nemusíte být vizážistkou, abyste svým očím dodala prvotřídní look. Pro dokonale nalíčené oči to chce jen trochu cviku a použití správných líčidel.

Všemu předchází správný výběr očních stínů, na trhu jich existuje opravdu mnoho, proto zkoušejte, experimentujte a čtěte zkušenosti spotřebitelů. Snažte se líčením především bavit, není nutné ustrnout u jednoho zažitého produktu, když je jich tolik k objevování.

Provedení a konzistence

Obvyklým provedením očních stínů je klasický prášek, který zejména u levnějších výrobků může více prášit. Lze vybrat také krémovou konzistenci, nicméně zde buďte připraveni na vyšší tendenci k hromadění v prohlubni očního víčka nebo ve vráskách, což není nic hezkého.

Nejpraktičtější jsou běžné pudrové oční stíny, které nanesete aplikátorem, nejlépe štětečkem. Nepotřebujete ani spoustu barev, základem jsou dvě barvy, světlá a tmavá. Zároveň se však doporučuje, aby paletka očních stínů obsahovala aspoň barvy tři. Pakliže chcete experimentovat, nebo ladit barvu očních stínů se svým outfitem a doplňky, můžete pořídit paletku očních stínů, kde najdete klidně i desítky odstínů, včetně kouřových, matných a třpytivých barev.

Barva očí a oční stíny

Nevíte, jaké barvy a odstíny zvolit? Harmonické barvy sladíte s barvou své duhovky, kontrastními zase barvu oka zvýrazníte. Nejobvyklejší jsou hnědé oči, kde jsou za harmonické barvy považovány hnědá, měděná a béžová. Za ty kontrastní pak zelená, modrá, tyrkysová, fialová, vínová nebo růžová.

U modrých očí patří k harmonickým barvám modrá a šedá, přičemž kontrastními barvami jsou fialová, okrová, oranžová, hnědá a zlatá. Zapomenout nesmíme ani na tajuplné zelené oči, které jsou v harmonii se zelenou, žlutou a šedou, které by vaše paletka očních stínů určitě měla mít. Kontrastu dosáhnete s fialovou, cihlovou, meruňkovou nebo hnědou barvou.

Správná aplikace

V mnoha případech si lze vystačit s nanášením očních stínů pomocí bříšek prstů. Pokud se však rozhodnete si se svým líčením více vyhrát, nebude to pravděpodobně to pravé ořechové. Proto je důležité si vybrat kvalitní štětec na oční stíny. Jedině využití make-upových štětců udělá vaše líčení o velký kus profesionálnější.

Pro nanesení přes celé víčko se používá rovný pevný štětec. Nanášejte od vnějšku oka směrem ke středu, aby byly stíny na vnější straně nejtmavší a na vnitřní nejsvětlejší. Poté se jemným štětcem aplikují stíny do prohlubně očního víčka a roztírají se směrem ven. Vytvoříte s ním také jemný přechod mezi stíny a obočím a důležitý je také tužkový jemný štětec na aplikaci stínů v okolí řas.

Stíny aplikujte vždy před použitím linky nebo řasenky. Mají-li vydržet po celý den, je k tomu ideální báze pod oční stíny. Ta stíny zafixuje a nebudete se muset obávat slévání a jiných neduhů. Bez kvalitních stínů však toho ani báze mnoho nezmůže.

4.5/5 - (17 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.