Úklid,

Nejlepší podlahové vysavače – Recenze, test vysavačů 2024

Podlahový vysavač je nezbytným pomocníkem v každé domácnosti. Díky němu lze odstranit pevné a suché nečistoty z podlahy vzniklé běžnou činností, stejně tak by si měl poradit se zvířecími chlupy na koberci. Vysavače mohou existovat v klasickým provedení, i ve variantě pro alergiky. Disponovat mohou řadou filtrů, jako je vodní, nebo velmi kvalitní HEPA filtr.

Důležitou roli hraje i sběrná nádoba. Na trhu existuje bezsáčkový vysavač, vyžadující ruční vyprázdnění sběrné nádoby, nebo sáčkový vysavač který manipulaci s nečistotami výrazně usnadňuje. Jak vám ukážou naše recenze, jednotlivé modely se liší i velikostí dané sběrné nádoby. V obou případech jsme na základě recenzí a testů vybrali nejlepší vysavače, které je možné pořídit. Pro kompletnost je potřeba zmínit, že existuje i tyčový vysavač, se kterým je obratnější zacházení a vodní, který spolehlivě zachytí veškeré nečistoty.

Aby byla práce při použití vysavače velmi jednoduchá, nabídne řada modelů akční rádius i přes 10 metrů. Stejně tak nechybí ani jistota optimální hlučnosti. Podlahové vysavače v našem hodnocení se mohou lišit i energetickou třídou a tedy spotřebou, od hodnot A+, až po G.

Nejlepší podlahové vysavače – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších podlahových vysavačů z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelTyp filtraceObjem sáčku/nádobyHlučnost 
ETA Tiago 2507 recenze a testETA Tiago 2507Sáčkový3 l76 dB
Rowenta X-TREM Power RO6886EA recenze a testRowenta X-TREM Power RO6886EASáčkový4,5 l75 dB
Gorenje Atlantis 2 VCK1901WF recenze a testGorenje Atlantis 2 VCK1901WFVodní4,5 l85 dB
Sencor SVC 511TQ-EUE2 recenze a testSencor SVC 511TQ-EUE2Bezsáčkový1,5 l76 dB
Rowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EA recenze a testRowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EABezsáčkový2,5 l75 dB
ETA Andare Animal 149390020 recenze a testETA Andare Animal 149390020Bezsáčkový2,2 l77 dB
Hyundai VC 5750 recenze a testHyundai VC 5750Vodní, sáčkový3/15 l80 dB
Electrolux SuperCyclone ESC63EB recenze a testElectrolux SuperCyclone ESC63EBBezsáčkový1,4 l76 dB
Hoover RC81_RC25011 recenze a testHoover RC81_RC25011Bezsáčkový2 l75 dB
Dyson Big Ball Cinetic Animal Pro 2 recenze a testDyson Big Ball Cinetic Animal Pro 2Bezsáčkový0,8 l80 dB

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 ETA Tiago 2507Rowenta X-TREM Power RO6886EAGorenje Atlantis 2 VCK1901WFSencor SVC 511TQ-EUE2Rowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EAETA Andare Animal 149390020Hyundai VC 5750Electrolux SuperCyclone ESC63EBHoover RC81_RC25011Dyson Big Ball Cinetic Animal Pro 2
HEPA filtrAnoAnoAnoAnoAnoAnoNeOmyvatelnýNeNe
Energetická třídaAAABAA-AAA+
Akční rádius/dosah8 m11 m8 m7,5 m8,5 m9 m8 m9 m8 m9,66 m
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 vysavačů

ETA Tiago 2507

ETA Tiago 2507 recenze a test

Moderní sáčkový vysavač ETA Tiago 2507 nabízí v poměrně kompaktních rozměrech velmi výkonný vysavač, který navíc při provozu není až tak hluční. Výrobce uvádí hlučnost dosahující maximálně 76 dB, což je poměrně dobrá hodnota. ECO motor má nižší příkon 700 wattů, a tak dokáže ušetřit i elektrickou energii, na výkonu vysavače to však není nijak znát.

Kapacita prachového sáčku je 3 litry a uživatelské recenze zmiňují, že ani náhradní sáčky do vysavače nejsou nikterak drahé. Potěší přítomnost kvalitního HEPA filtru číslo 12, který bezpečně zachytí i ty nejmenší mikročástice. Zpracování je kvalitní a zaujme i jeho líbivý design v červené barvě. Vybaven je univerzální podlahovou hubicí s integrovaným výsuvným kartáčkem, díky kterému zvládne vysát nejen koberce, ale i linoleum, parkety, dlažbu či plovoucí podlahu.

Součástí vysavače je také dostačující příslušenství, se kterým vysajete jak celý byt, tak třeba i auto. Připojovací průměr příslušenství je 35 milimetrů a obsahuje štěrbinovou hubici, polštářovou a hubici s jemnými štětinkami. Samozřejmostí je automatické navíjení kabelu, dvě parkovací polohy, elektronická a manuální regulace výkonu, nebo bezpečnostní pojistka chybějícího sáčku. Někteří uživatelé jen zmiňují kratší napájecí kabel, který má délku 5 m při celkovém akčním rádiusu 8 metrů.

Poměr cena/kvalita, vysoký výkon, kompaktní rozměry
Kratší přívodní kabel

Rowenta X-TREM Power RO6886EA

Rowenta X-TREM Power RO6886EA recenze a test

Tichý vysavač Rowenta X-TREM Power RO6886EA, jehož hlučnost je jenom 75 dB rozhodně nebude při práci obtěžovat, ani plašit domácí mazlíčky. Je určený i pro alergiky, a tak je do daných domácností skvělou volbou. Hodí se i tam, kde se hledí na úsporu energie, jelikož spadá do energetické třídy s označením A.

Sáčkové provedení s objemem 4,5 litru zajistí jak snadné vyprázdnění, tak i dlouhou dobu, kdy bude možné vysavač používat bez nutnosti výměny. Jeho předností je též mini turbokartáč, který zajistí lepší sběr jakýchkoliv nečistot.

Kabel o délce 8,4 metru je spojený se systémem automatického navinutí, čímž nepřekáží. Celkový akční rádius vysavače je dobrých 11 metrů, což umožní práci i na velkou vzdálenost. Problémem není ani manipulace, jelikož váží jenom 7,3 kilogramu a jakýkoliv jeho pohyb výrazně usnadní integrovaná 4 kolečka. Hlavní předností je také HEPA filtr, který zajistí téměř stoprocentní zachycení drobných částic.

Nízká hlučnost, HEPA filtr, turbokaráč
Absence horního madla

Gorenje Atlantis 2 VCK1901WF

Gorenje Atlantis 2 VCK1901WF recenze a test

Vysavač na vodu Gorenje Atlantis 2 VCK1901WF disponuje unikátní technologií filtrace, kdy vzduch s nečistotami prochází skrz vodu. Dále nechybí ani HEPA filtr, čímž se stává i dobrým řešením do domácnosti s alergikem. Vysát toho díky objemu nádoby umí opravdu mnoho, protože pojme 4,5 litrů nečistot.

Princip vodní filtrace lehce zvyšuje jeho hmotnost, která činí 8,1 kilogramů, což stále zajistí celkem bezproblémovou manipulaci. Ta nemusí být vždy nezbytná, jelikož akční rádius 8 metrů zajistí, že lze zvládnout úklid v dostatečném rozsahu. To jenom podporuje hliníková teleskopická trubice.

Podlahový vysavač má hlučnost 85 dB a díky průtoku vzduchu v objemu 32 litrů za sekundu se řadí mezi velmi výkonné pomocníky. Jeho součástí jsou i 3 pogumovaná kolečka, stejně jako rukojeť pro přenášení, což usnadní jeho používání.

HEPA filtr, vodní filtrace, regulace výkonu
Vyšší hmotnost

Sencor SVC 511TQ-EUE2

Sencor SVC 511TQ-EUE2 recenze a test

Bezsáčkový vysavač Sencor SVC 511TQ-EUE2 zaujme především svou nízkou cenou, pro kterou si jej spotřebitelé především oblíbili. Vybaven je systémem 4th Generation Cyclone, který je tak výkonný, že odbourává nutnost výstupního prachového HEPA filtru, ten tedy najdeme pouze na vstupu. Vyniká také poměrně nízkou hlučností 76 dB, díky které nebude problém vysávat kdykoliv se vám zamane.

Elektromotor s příkonem 890 W je výkonný a úsporný zároveň, proto jej také výrobce označuje jako ECO. Regulace sacího výkonu je elektronicky regulovatelná a samozřejmostí je automatické navíjení kabelu, který má spíše menší délku pět metrů. Akční rádius poté činí jen 7,5 metru, vzhledem k ceně se však nejedná o nic zásadního.

Podlahová hubice je univerzální a v případě potřeby se může vysunout kartáč na tvrdé podlahy. V příslušenství je štěrbinová hubice, kartáčová a na čalounění. Mikrofiltry jsou omyvatelné, filtrace je celkem pěti stupňová a k dispozici jsou dvě parkovací polohy. Co však zamrzí, je menší kapacita prachové nádoby 1,5 litru a pouze plastové trubice. Oboje zmíněné však odpovídá nízké pořizovací ceně, a proto to nejsou pro spotřebitele, pro které je cena důležitá, nikterak zásadní nedostatky.

Levný vysavač, nízká hlučnost 76 dB, vstupní HEPA filtr, kompaktní rozměry
Plastová sací trubice, menší objem prachové nádoby

Rowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EA

Rowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EA recenze a test

Moderní cyklonový vysavač Rowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EA je založený na speciální cirkulaci vzduchu, díky čemuž k provozu nevyžaduje sáčky. Veškeré nečistoty se ukládají v nádobě o velikosti 2,5 litrů. Z té se vysypou a podlahový vysavač je možné opět bez problémů používat.

Kvalitní filtrace vzduchu díky HEPA filtru je zárukou, že jde o model určený i pro alergiky. O eliminaci veškerých nečistot se postarají nejenom různé hubice ve formě příslušenství, ale i mini turbokartáč. Lákadlem je i nízká hlučnost o velikosti 75 dB, stejně jako úsporná energetická třída s označením A.

Práce s vysavačem je díky jeho hmotnosti 7,4 kilogramů, velkým kolům a také madlu velmi jednoduchá. Ke všemu přispívá i dostatečná délka kabelu a samotné hubice, čímž vzniká akční rádius o délce 8,8 metrů.

Bezsáčkové provedení, turbokartáč, dobrý dosah
Horší uchycení hadice

ETA Andare Animal 149390020

ETA Andare Animal 149390020 recenze a test

Vysavač na parkety, ale i na koberce a jiné povrchy ETA Andare Animal 149390020 je skvělou volbou do domácností se zvířaty. Jak pro speciální hubice na zvířecí chlupy, tak proto, že jeho součástí je účinný HEPA filtr, stejně jako nechybí ani mini vzduchový turbokartáč který pomáhat ve vysávání nečistot.

Díky objemu prachové nádoby 2,2 l se do něho vejde mnoho nečistot. Tu po práci stačí vysypat a vysavač je opět připraven k použití. Zaujme i energetickou třídou A, která zajišťuje ekonomický provoz. Zároveň při práci nijak výrazně neruší, což dokládá jeho hlučnost o výši 77 dB.

Automatické navinutí přívodního kabelu, jeho délka 6 metrů, nebo celkový akční rádius o velikosti 9 metrů jsou vlastnostmi, které usnadní práci i ve velkých místnostech. Transport mezi nimi potom usnadňuje dostatečně velké madlo, kolečka, nebo hmotnost 7,3 kilogramů.

HEPA filtr, velká nádoba na nečistoty, turbokartáč
Pouze mechanická regulace

Hyundai VC 5750

Hyundai VC 5750 recenze a test

Víceúčelový vysavač Hyundai VC 5750 vyniká svým dobrým poměrem cena/výkon. Jedná se o sáčkový vysavač, který však může během krátkého přestavení skvěle posloužit i jako vodní vysavač. Jeho univerzálnost a všestrannost je vykoupena vyšší hmotností a většími rozměry, kvůli kterým není příliš vhodný do malých bytů.

Ze spotřebitelských hodnocení vychází s velmi dobrým výsledkem, někteří jen zmiňují vyšší hlučnost, nebo méně kvalitní zpracování plastové sací hubice a dodávaného příslušenství, které by mohlo být zhotoveno z kvalitnějšího, silnějšího plastu. Jeho hlučnost při provozu dosahuje 80 dB a zvládá tedy suché vysávání, mokré vysávání a čištění koberců.

Vysavač má příkon 1500 W, což odpovídá velmi výkonnému elektromotoru. Zásobník dokáže pojmout až 9 litrů znečištěné vody, nebo 15 litrů prachu. Možné je také použít papírový prachový sáček, který má objem 4 litry. Pro dobrou manévrovatelnost jsou přední kolečka otočná a v příslušenství je celkem 5 nástavců. Délka přívodního kabelu je 5 metrů, což odpovídá akčnímu rádiu o délce 8 metrů.

Dobrý poměr cena/výkon, suché i mokré vysávání, velmi objemné nádoby
Průměrná kvalita sací hubice a příslušenství, vyšší hlučnost

Electrolux SuperCyclone ESC63EB

Electrolux SuperCyclone ESC63EB recenze a test

Designově povedený výkonný vysavač Electrolux SuperCyclone ESC63EB, který využívá jedinečného cyklonového efektu a odstředivé síly. Předností jsou omyvatelné hygienické filtry typu 12, a to s konkrétním označením Hygiene Filter. Zaujme také odnímatelný zásobník na prach a jakékoliv jiné nečistoty. Ten činí celých 1,4 litru a umožní i snadné vyprázdnění.

Díky délce přívodního kabelu, která je 6 metrů a také dostatečně dlouhé hadici s označením DustPro je jistotou, že vám nabídne akční rádius celých 9 metrů. To výrazně přispěje k pohodlnosti při uklízení. Samozřejmá je také jednoduchá regulace výkonu tohoto vysavače, díky čemuž ho lze využít i na jiné plochy než klasické podlahy.

Podlahový vysavač je určený pro alergiky, stejně jako pro ty, kteří myslí na úsporu. Spadá do energetické třídy. Jeho součástí je turbokartáč, stejně jako několik praktických hubic. Díky hmotnosti 7,3 kilogramu a nízkým rozměrům není problémem ani jeho přenášení, popřípadě jeho uložení na požadované místo.

Omyvatelné filtry, rádius 9 metrů, cyklonová technologie
Menší objem zásobníku na nečistoty

Hoover RC81_RC25011

Hoover RC81_RC25011 recenze a test

Tvarem unikátní vysavač na koberce Hoover RC81_RC25011, který si hravě poradí i s jinými typy podlah a povrchů. A to jak díky regulaci výkonu, tak díky mnoha hubicím ve formě příslušenství. Spadá do energetické třídy A, a to hned v několika segmentech. Včetně těch, které se týkají prachových emisí.

Během práce zaujme celkem nízká hlučnost o výši 75 dB. Manipulaci zjednoduší pogumovaná kolečka, která jsou otočná o 360 stupňů. Stejně tak zde dokáže nadchnou i nízká hmotnost, která činí jenom 5 kilogramů. Po zapojení do zásuvky lze využívat akční rádius o délce 8 metrů, což je také hodnotou, která práci výrazně usnadní.

Samozřejmostí je možnost využití pro alergiky, a to i přes absenci HEPA filtru. Tento model využívá filtr s označením EPA. Funguje na bezsáčkové technologii s objemem nádoby celé 2 litry. Kvalitu vysávání podpoří mini turbokartáč, který je jeho součástí.

Nízká hmotnost, snadná manipulace, energetická třída A
Absence HEPA filtru

Dyson Big Ball Cinetic Animal Pro 2

Dyson Big Ball Cinetic Animal Pro 2 recenze a test

Podlahový vysavač Dyson Big Ball Cinetic Animal Pro 2 zaujme svým vzhledem, i názvem. Ten ukazuje, že se hodí do domácností se zvířaty. Jeho příkon je 700 W a výkon činí velmi dobrých 160 AW. Pro lepší výsledky je jeho součástí také speciální Tagle-free mini turbokartáč, který Se nasadí na hubici.

Unikátem je též technologie Dyson Cinetic, která odděluje nečistoty. Ty zůstávají v nádobě o objemu 0,8 litru. Vysavač funguje bezsáčkově. Zajímavostí je také doživotní filtrace, která je součástí. Unikátem je také energetická třída A+, díky čemuž se vysavač řadí mezi nejúspornější modely na trhu.

Snadnou manipulaci zajistí jak nízká hmotnost ve výši 8,1 kilogramů, tak i řada dalších věcí. Třeba možnost natočit rukojeť v úhlu celých 360 stupňů. Další předností je teleskopická trubice s délkou až 125 cm. K tomu přidejme také kabel s délkou 6,5 metrů, který je samonavíjecí.

Energetická třída A+, cyklonová technologie, snadná manipulace
Nižší objem nádoby, vyšší cena

Jak vybrat podlahový vysavač

Podlahové vysavače by měly být nezbytností v každé domácnosti. Hlavně tam, kde je velký provoz, zvířata a alergici. Základem výběru je několik klíčových parametrů, kterých se držet. Primárně je to typ podlahy, na který bude použitý. Mohou to být koberce, parkety, pevné podlahy, stejně jako díky výměnným hubicím třeba i čalounění a další materiály. Jejich zásadní výhoda oproti dalším domácím vysavačům jako je tyčový vysavač či robotický vysavač, spočívá v účinnosti vysávání náročných povrchů.

Sáčkový nebo bezsáčkový vysavač?

Jedno z velmi důležitých rozhodnutí. Sáčkové vysavače usnadní manipulaci s odpadem. Sáček se jednoduše vyjme, vyhodí a do vysavače se umístí nový. Bezsáčkové provedení zase eliminuje situaci, kdy jsou nečistoty uvnitř vysavače týdny nebo měsíce. Po vysávání je možné nádobu vysypat a mít ji opět prázdnou a čistou.

Objem nádoby na nečistoty

Roli zde hraje hlavně frekvence použití vysavače a velikost objektu, kde se používá. Ty nejmenší mají pod 1 litr, což může být hodnota spíše nedostačující. Optimální velikost je ta, která začíná na hodnotě 2 litrů. Takové bez problémů vystačí na plochy okolo 50 metrů čtverečných. Na trhu jsou však i taková řešení, kde je velikost nádoby na nečistoty, nebo objem sáčku i 5 litrů. Ty se využívají v místech, kde je velikost podlahové plochy nad 150 čtverečných metrů.

Příkon vysavače

Velmi důležitá hodnota, které ovlivňuje jeho výkon. Obecně platí, že čím větší příkon, tím větší je i sací výkon. Nejméně výkonné vysavače mají příkon okolo 300 W, kdy sací výkon je zhruba v rozmezí 20 až 30 procent této hodnoty. Kvalitní podlahový vysavač by měl nabídnou příkon okolo 1 500 W.

Energetická třída

U vysavačů se nehodnotí jenom spotřeba, stejně jako u každého jiného spotřebiče. Energetický štítek obsahuje i informace o účinnosti vysávání koberců, tvrdých podlah, i o emisích z prachu. Každá tato hodnota má své písmenné označení. Nejlepší je podobně jako u jiných spotřebičů A, ideálně s doplňujícími plusovými znaménky.

Filtrace

Typy filtrů mohou být na vysavačích různorodé. Nejčastěji se používají HEPA filtry. Mají různá číselná označení. Čím jsou vyšší, tím lepší účinnost. Hojně používaný je typ HEPA 13, který zastaví až 99,97 procent nečistot. Dále je v segmentu filtrů vhodné hledět na možnosti čištění, omyvatelnosti, nebo možné výměny.

Jednoduchost práce

Svou roli zde hraje délka přívodního kabelu, stejně jako délka hubice. Součtem je takzvaný akční rádius, který by se měl pohybovat kolem 8 metrů. Ty nejlepší nabídnou i 11 metrů a více. Roli hraje i existence koleček, nebo nízká hmotnost. Dosáhnout lze v tomto segmentu i na vysavače o hmotnosti 5 kilogramů, které lze bez problémů kamkoliv přenést.

4.6/5 - (14 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.