Auto-moto,

Nejlepší kamery do auta – Recenze autokamer 2023

Již nejednomu řidiči zachránila doslova život. Nejednomu člověku pomohla v soudních tahanicích. Nejednomu „závodníkovi“ udělala na uzavřeném okruhu radost. O jakém pomocníkovi je řeč? O ničem jiném, než o kamerách do auta. Autokamery zažívají poslední dobou oprávněně boom, jejich prodeje jsou rok od roku vyšší a na silnicích se s nimi potkáváme čím dál častěji. Palubní kamery mají stále svůj hlavní úkol, tedy zaznamenávat, co se před vaším vozem, nebo za vaším vozem, děje.

S pronikáním nových technologií se ovšem z kamer do auta stávají multifunkční pomocníci, kteří dokáží sledovat vaši cestu pomocí signálu GPS, dokáží vám hlásit rychlostní radar a blížící se nebezpečí, nebo například detekovat jízdní pruhy a varovně vás upozornit, že z něj vyjíždíte. Ty nejlepší autokamery můžete dokonce ovládat pouhým hlasem, hlasové příkazy vám umožní tato chytrá zařízení ovládat bez odtržení pozornosti od provozu.

Vybrali jsme pro vás nejlepší kamery do auta a připravili krátké recenze s hlavními přednostmi a nevýhodami. Článek také vysvětluje parametry a funkce moderních autokamer. S naším nákupním rádcem se tedy nemusíte bát, že byste si koupili duální nebo palubní kameru, která by vás v tu nejdůležitější chvíli nepodržela.

Černé skřínky do auta, jak se kamerám přezdívá, musí hlavně kvalitně natáčet, aby byly v případě maléru dobře vidět i detaily, jako jsou obličeje osob, nebo státní poznávací značky. Jak tedy kvalitní kameru do auta vybrat si vysvětlíme níže.

Nejlepší černé skříňky do auta – TOP 8

V tabulce je výběr 8 nejlepších kamer do auta z testů a hodnocení pro rok 2023. Při zvažování jakou kameru nakonec zvolit poslouží zpracované mini recenze.

VzhledModelRozlišení kameryPozorovací úhelUložiště 
TrueCam H5 recenze a testTrueCam H5Full HD (1920x1080 px)130 °Micro SD, 64 GB
LAMAX T6 recenze a testLAMAX T6Full HD (1920x1080 px)140 °Micro SD, 128 GB
Mio MiVue C570 recenze a testMio MiVue C570Full HD (1920x1080 px)150 °Micro SD, 128 GB
TrueCam A7s recenze a testTrueCam A7sFull HD+ (2304 x 1296 px)130 °Micro SD, 32 GB
TrueCam A4 recenze a testTrueCam A4Full HD (1920x1080 px) 130 °Micro SD, 32 GB
Lamax Drive C7 recenze a testLamax Drive C7Full HD (1920x1080 px) 150 °Micro SD, 32 GB
Yi Smart Dash Camera recenze a testYi Smart Dash CameraFull HD (1920x1080 px) 165 °Micro SD, 64 GB
Eltrinex LS500 GPS recenze a testEltrinex LS500 GPS2K (2560x1080 px)170 °Micro SD, 64 GB

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 TrueCam H5LAMAX T6Mio MiVue C570TrueCam A7sTrueCam A4Lamax Drive C7Yi Smart Dash CameraEltrinex LS500 GPS
Baterie a kapacitaAno, 420 mAhAno, 180 mAhAno, 240 mAhAno, 400 mAhAno, 250 mAhAnoAno, 240 mAhAno 500 mAh
PřisvíceníNeNeNeAno, LEDNeAno, LEDNeNe
GPS modulVolitelněAnoAnoAnoNeVolitelněNeAno
Noční režimAno, včetně WDRAno, včetně WDRAnoAno, včetně WDRAno, včetně WDRAno, včetně WDRAno, včetně WDRAno, včetně WDR
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 8 kamer do auta

TrueCam H5

TrueCam H5 recenze a test

Kamera do auta TrueCam H5 je v současnosti jednou z nejmenších autokamer na trhu. Při správném umístění za zpětné zrcátko o ni takřka ani nevíte, takže vás při řízení nerozptyluje. Dokáže zaznamenávat ve vysokém Full HD rozlišení, oplývá lepší viditelnosti v protisvětle a má také kontrolu jasu. Velice potěší magnetický držák, díky kterému je připevnění kamery do držáku velice snadné a rychlé.

Snadnému ovládání pomáhá lokalizované prostředí kamery a z praktického hlediska zaujmou i nejnovější funkce, jako je třeba LDWS (lane departure warning system), který hlídá neplánované vybočení z jízdního pruhu. Nutno podotknout, že tato funkce pracuje spolehlivě jen na dobře značených silnicích.

I v takto miniaturním těle kamery nechybí G-senzor, který dokáže rozpoznat i velmi malý náraz. V tento moment kamera do auta nahrávaný segment automaticky ukládá, aby nedošlo k jeho automatickému přemazání, které zařízení rovněž umí. Potěší dále přítomnost Wi-Fi, nočního režimu včetně WDR, nebo funkce hlídání auta během parkování. Naopak GPS modul integrovaný není, je však možné jej pořídit dodatečně.

Miniaturní rozměry, magnetický držák, lokalizované prostředí, LDWS funkce
GPS modul pouze doplňkově

LAMAX T6

LAMAX T6 recenze a test

Autokamera LAMAX T6 by se nechala popsat jako jedna z nejmenších kamer do auta na trhu, z našeho úhlu pohledu i z pohledu praktičnosti, jsou malé rozměry jedině ku prospěchu, ne všem se však až takto malé rozměry zamlouvají. Dokáže zaznamenávat obraz ve vysoké kvalitě a v rozlišení Full HD, její kvalitní čip a optika má funkci WDR, a tak pořídí kvalitní video i za zhoršených podmínek, nebo v noci.

Display má velikost 1,5 palce a potěší, že prostředí kamery je lokalizováno. Širokoúhlá čočka zvládne zachytit prostor až ve 140 stupních a přenos uložených videí je možný buďto klasicky přes kabel, nebo přes bezdrátové WiFi rozhraní. Praktická je také aplikace HQBKiNG pro telefony Android i iOS, ve které je možné kameru ovládat z mobilního telefonu, nebo v ní přímo pracovat s přenesenými videi.

Má integrovanou baterii o velikosti 180 mAh a je schopná pracovat s paměťovými kartami microSD až do velikosti 128 GB. I do takto malého zařízení se výrobci podařilo zakomponovat GPS modul a G-senzor, který v případě nárazu ihned uloží video smyčku. Vůz vám dokáže ochránit i v případě, že je zaparkovaný. Má detekci pohybu, která začne nahrávat, kdykoliv rozpozná před vozidlem pohyb.

Miniaturní rozměry, noční režim s WDR, integrovaná GPS a G-senzor
Ne všem vyhovují minimalistické rozměry

Mio MiVue C570

Mio MiVue C570 recenze a test

Kvalitní kamera do auta Mio MiVue C570 zaujme svými malými rozměry a zajímavým poměrem cena výkon. Zvládá natáčet v rozlišení Full HD a díky optickému snímači Sony STARVIS CMOS má velmi kvalitní záznam i za zhoršených podmínek, nebo v noci. Objektiv má výbornou světelnost f1,8 a širokoúhlý záběr se 150 stupni, což jistě každý ocení.

Navzdory praktickým malým rozměrům se výrobci podařilo zakomponovat větší display s velikostí 2 palce, na kterém se pohodlnění prohlíží natočený materiál a pomáhá i lepšímu ovládání. Kamera podporuje microSD karty až do velikosti 128 GB, umožňuje nastavení expozice v 7 stupních a disponuje řadou praktických režimů.

Mezi ně lze zařadit parkovací režim, fotografický režim, automatický režim, nebo detekci nehody. Přítomen je jak G-senzor, tak také GPS modul. Skrze Mio MiVue Manager lze nasbíraná data snadno zpracovávat a jednoduše je také sdílet na sociální sítě. Jako jedna z mála autokamer umožní také připojení zadní kamery, což přijde vhod všem, kteří chtějí mít zaznamenáno i to, co se děje za jejich vozidlem.

Optický snímač SONY, připojení zadní kamery, malé rozměry, záběr až 150°, větší display
Nemá Wi-Fi

TrueCam A7s

TrueCam A7s recenze a test

Tento model se stal oprávněně produktem roku a to jak díky všem „povinným“ funkcím černé skřínky, tak velkému množství doprovodných funkcí. Všechny fajnšmekry uspokojí přítomnost vyspělého GPS modulu, který kromě zaznamenávání trasy, či zobrazení aktuální rychlosti dokáže také hlásit rychlostí radary, nebo rozpoznávat dopravní značky a obličeje osob. Zejména v noci oceníte podsvícená tlačítka. Nechybí ani čidlo G-senzoru či možnost pořizování fotografií. Jako jedna z mála autokamer má TrueCam A7s namluvené hlasové upozornění českým hercem Karlem Zimou.

Technika tohoto modelu je nadmíru vyspělá, nabízí nadstandardní rozlišení Full HD+ (2304 x 1296 px) a potěší také skvělé schopnosti záznamu v noci. Velkorysá je také kapacita baterie s 400 mAh. Úhel záběru je v tomto případě běžných 130 stupňů a použít můžete paměťové karty až o velikosti 32 GB. Tato kamera má jeden z největších displejů, jaké se do kamer do aut dávají – 2,7 palce a přenos videí vám toto zařízení umožní pomocí USB, nebo HDMI. CELÁ RECENZE

Rozlišení Full HD+, skvělé nahrávání v noci, pokrokové funkce GPS modulu
Průměrný úhel záběru

TrueCam A4

TrueCam A4 recenze a test

Skvělý záznam z automobilu pořídíte také pomocí TrueCam A4. Rozlišení Full HD se postará o to, aby i nejmenší detail bych zachycen tak, abyste dobře rozeznali vše potřebné. Díky asistenci WDR dokáže kamera natáčet kvalitně i za zhoršených povětrnostních podmínek, či v noci. Manipulaci s přístrojem usnadňují podsvícené klávesy a uživatelsky přívětivé je také každodenní připevnění do držáku, které provedete pouhým nacvaknutím.

Tento model je vybaven G-senzorem, který asistuje při větších přetížení – jeho citlivost si můžete nastavit v přehledném českém menu. Samozřejmostí je cyklické natáčení, funkce fotoaparátu či integrovaná baterie, která má kapacitu 250 mAh. Slot na paměťové karty Micro SD vám umožní vložit kartu s kapacitou až 32 GB a tělu kamery vévodí 2,7 “ LCD displej, na kterém bude případné promítání videa více než pohodlné.

Poměr cena/kvalita, kompaktní rozměry
Absence LED přisvětlení a GPS modulu

Lamax Drive C7

Lamax Drive C7 recenze a test

Zastoupení mezi kamerami do auta má také firma Lamax s typem C7. Jedná se o další autokameru, která vás nenechá ve štychu a to díky kvalitní optice a Full HD rozlišení. Přednostní jsou malé rozměry, díky kterým se kamerka vejde za čelní zpětné zrcátko a její intuitivní ovládání, kdy většinu potřebných úkonu zvládnete během řízení pouze jedním tlačítkem.

Drive C7 má také výborný úhel záběru 150 °, parkovací mód, při kterém dokáže vaše auto střežit na integrovanou baterii až 24 hodin, nebo například integrované LED přisvětlení, které se vám může na nočních cestách hodit.

GPS mudul není v této kameře integrovaný, lze jej ale případně dokoupit. Integrovaný je ovšem G-senzor, který včas uloží vše potřebné.

Kompaktní rozměry, široký úhel záběru 150 stupňů
Nedostatečný návod k obsluze

Yi Smart Dash Camera

Yi Smart Dash Camera recenze a test

Kamera do auta Xiaomi Yi Smart Dash Camera patří mezi spotřebitelsky nejoblíbenější modely na trhu. Boduje svou nízkou cenou a kvalitním videozáznamem, a to jak za denního světla, tak za šera. Je vybavena Wi-Fi modulem, díky kterému se uložená videa dají velice jednoduše stáhnout. Rozlišení videa může být až 2K, ovšem jen při 30 snímcích za vteřinu – proto je lepší používat Full HD, které má 60 FPS.

Autokamera Yi Smart Dash Camera má velice snadné a intuitivní ovládání. Na zadní straně dominuje 2,7″ veliký display a čočka dokáže snímat širokoúhle se záběrem až 165 stupňů. Tato černá skříňka do auta Yi Smart Dash Camera je také vybavena G-senzorem, který zaznamenává sílu a směr nárazu, chybí ji však GPS modul, jehož absence se vzhledem k nízké ceně nechá pochopit.

Integrovaná baterie s kapacitou 240 mAh poslouží pro několikaminutový provoz bez připojení do napájení a záznamy se ukládají na micro SD kartu o kapacitě až 64 GB. Autokamera má kompaktní rozměry a hmotnost pouze 74 gramů. Najdeme v ní také bezpečnostní systém ADAS a součástí balení je nabíjecí kabel, nabíječka do auta a nalepovací držák (přísavka chybí).

WiFi konektivita, výborný poměr cena/výkon, snadné ovládání
Pouze nalepovací držák na čelní sklo

Eltrinex LS500 GPS

Eltrinex LS500 GPS recenze a test

Kamera do auta Eltrinex LS500 GPS se pyšní oceněním produkt roku, o kterém rozhodují samotní spotřebitelé. Je tedy velice oblíbená a to zejména pro své výborné zpracování a technické parametry. Autokamera Eltrinex LS500 GPS dokáže bez problému pořizovat videozáznam v rozlišení 2K a má řadu dalších pokročilých funkcí.

Kamera do auta dává pozor na vás a na vaše okolí, upozorní vás v případě vybočení z jízdního pruhu, nebo vám včas oznámí nebezpečná místa, železniční přejezdy, případně rychlostní radary. Širokoúhlé natáčení má úhel záběru až 170° a video záznam se může ukládat na paměťové karty SD o velikosti až 64 GB.

Potěší polarizační filtr, který lépe vykresluje barvy a pohlcuje odlesky od protijedoucích aut, nebo od slunce. Praktický je rovněž zabudovaný GPS modul, nebo technologie WDR, která asistuje funkci nočního vidění. V balení nalezneme kromě jiného také magnetický držák s přísavkou na okno, usazení automakery do držáku je tak velice rychlé a snadné.

Polarizační filtr, GPS, rozlišení videozáznamu 2K, magnetický držák
Absence WiFi

Jak vybrat autokameru

Mít v automobilu pořádnou autokameru a vědět, že se na ni můžete kdykoliv spolehnout, je základ. Pozornost musíte věnovat technickým parametrům pro to, abyste pořídili pouze kamery s dostatečně velkým rozlišením a kvalitním snímáním za jakýchkoliv podmínek. Další důležité parametry jsou například pozorovací úhly objektivů, uložiště či kódování videa.

Typ kamery

Palubní kamera

Rozlišujeme dva nejdůležitější typy kamer do auta. Tím první jsou klasické, palubní kamery, které mají objektiv pouze jeden a ten míří skrz čelní sklo před automobil. Jedná se o nejrozšířenější základní typ, který v drtivé většině případů běžnému šoférovi stačí.

Duální kamera

Tento typ má buďto přímo v čelní kameře na čelním skle zabudovanou druhou kameru, která je namířena dozadu vozu. Snímá tedy prostor automobilu, a pokud máte volný průhled zadním sklem, částečně i dění za vozidlem. Toto řešení již není moc obvyklé, kvůli nižší efektivitě záznamu skrze vozidlo.

Dalším typem duálních kamer jsou ty, které mají samostatnou druhou kameru umístěnou na zadním skle vozidla. Takto umístěná kamera má přímý pohled na provoz za vozidlem a oproti prvnímu řešení je tak daleko efektivnější. Pokud pro vlastní bezpečnost zvolíte duální kameru, měli byste se spíše poohlížet po typu se samostatnou druhou kamerkou.

Rozlišení snímače

Jeden z nejdůležitějších parametrů, který si je potřeba při výběru kamery do auta hlídat. Obecně byste měli vybírat a používat rozlišení Full HD a případně více. Takto vysoké rozlišení většina dnešních kamer umí, ale i přesto si jej u výběru kontrolujte. Vysoké rozlišení pořízeného videa znamená, že detaily a menší věci, jako jsou například dopravní značky, SPZ či obličeje, budou na záznamu dobře a čitelně zaznamenány. Bez dobrých a ostrých záběrů se neobejdete v případě, že byste chtěli natočeným záznamem svědčit u soudu nebo na policii. Proto vždy volte co nejvyšší rozlišení, které autokamera umí.

Úhel záběru

Jestli bude na video záznamu vše, co potřebujete, záleží na úhlu záběru, který kamera dokáže zaznamenat. Dostačující a nezkreslující úhly záběru se pohybují zhruba v rozmezí 120 ° a 160 °. Kamery s menším úhlem záběru natočí vozovku před vámi a nejbližší přilehlé okolí, zatímco do většího úhlu záběru se vejde přilehlé dopravní značení, světla na semaforu, nebo například chodci v blízkosti vašeho vozu. Pohybujte se v uvedeném rozmezí a dávejte pozor na příliš velké úhly záběru, typicky 170 ° a více. Ty již výsledné video zkreslují a natočený materiál tak nemusí být dostatečně průkazný a přesný.

Čočka a parametry optiky

Čočka by měla být pouze ze soustavy skel. U některých černých skříněk tuto věc zjistíte, jiní výrobci si ji nechávají pouze pro sebe. Nekupujete-li ale tu nejlevnější, neměli byste se obávat. Kvalitní skleněná čočka se jen tak nepoškrábe a propouští na optický čip více světla, což prospívá kvalitě.

Porovnávat můžete také světelnost objektivu a ohniskovou vzdálenost. Světelnost určuje, kolik světla dopadne na snímač – čím menší číslo je, tím více světla projde a tím více je optika kvalitnější. Ohnisková vzdálenost je důležitou veličinou u drahých fotoaparátů, v případě kamer do auta nám bude stačit vědět, že čím je menší ohnisková vzdálenost, tím je širší snímací úhel objektivu.

Velikost uložiště

Černé skříňky mají tak velkou paměť, jak velkou paměťovou kartu do nich vložíte. Velké paměťové karty nejsou v dnešní době drahé a například na běžnou 32 GB kartu se vejde několik hodin Full HD záznamu. Kamery mají limit, s jak velkými kartami dokáží pracovat. U recenzovaných kamer je tento parametr uveden v tabulce, obecně to však bývá kapacita zhruba 32 GB až 128GB.

Display a baterie

U displejů vnímáme zejména jeho velikost, gurmáni mohou dále například jeho technologii, rozlišení či pozorovací úhly. Obecně není display autokamery stěžejním prvkem, větší výhodu mají samozřejmě větší displeje, pohodlněji si na nich promítnete záznamy z kamery či přehledněji projdete menu.

Velikost zabudované baterie do jisté míry sekunduje displeji, neboť právě ona bude vaši kameru dobíjet v případě, že autokameru vyjmete z držáku, odpojíte tak od napájení a budete si prohlížet záznamy kamery. Baterie nebývají velké a u některých modelů ani nedohledáte kapacitu. Kamerka dokáže na baterii fungovat několik desítek minut až hodin a sama se dobije, jakmile zařízení usadíte zpět do držáku na napájení.

Vstupy a výstupy

Jsou důležitým rozhraním, které rozhoduje o tom, k čemu všemu a pomocí čeho kameru připojíte. Evergreenem snad každé kamery je micro USB, stejně jako je standardem u jiné elektroniky s nějakou pamětí. Dalšími možnostmi, které vám do vašich zařízení přenesou obraz, jsou HDMI či AV výstup. Velice příjemným rozhraním je bezdrátová technologie – Wi-Fi. Přes Wi-Fi si kameru nastavíte a můžete z ní do telefonu jednoduše stahovat i její obsah.

Frekvence snímání

Frekvence snímání se pojí s rozlišením snímače a udává nám, kolik snímků za vteřinu dokáže kamera ve stanoveném rozlišení pořídit. Jinými slovy jde o plynulost videa. Aby se dosáhlo běžné plynulosti a obraz se viditelně nesekal, je dobré mít frekvenci snímání alespoň 30 fps (obrázků za sekundu). Vyšší frekvenci snímání využijete v případě, že byste záběr z autokamery chtěli, nebo potřebovali, zpomalit – video bude i po zpomalení stále kvalitní a nebude se příliš sekat.

Držák

Většinou se držáky dodávají přímo v balení s černými skříňkami, méně často se dodatečně přikupují. Při výběru držáku platí dvě jasná pravidla, krátký a robustní. Pakliže splňuje tyto dvě vlastnosti, kamera bude pevně upevněna a video nebude rozskákané a na horší vozovce nekoukatelné. Držáky se na čelní sklo připevňují buďto pomocí lepících úchytek, nebo přísavným systémem. Kameru do držáku upevníte buďto klipsnami, centrálním šroubkem nebo nejrychlejším způsobem a to pomocí magnetů.

Funkce

Natáčení ve smyčce

Co se stane, když kamera natáčí dlouhé hodiny a dojde k zaplnění paměťové karty? Budete muset kartu vyměnit za druhou či nejprve obsah vymazat, zálohovat a pak až znovu točit? Je to naštěstí daleko snadnější. Kamery do auta jsou vybaveny funkcí natáčení ve smyčce, což znamená, že po naplnění kapacity karty nový záznam přemazává ten nestarší. Budete-li si chtít nějakou část záznamu uložit, jednoduše zmáčknete tlačítko a poslední několikaminutový úsek se vám uloží do zvláštní složky, která se nepřemazává.

G-senzor – automatické zamykání záznamu

Situace, do které se nechce žádný řidič dostat, ale zároveň situace, pro kterou si černou skřínku do vozidla pořizujete, nehoda. Že v tak stresující situaci nebudete mít pomyšlení na mačkání a ukládání záznamu? Pro tyto situace výrobci instalují do autokamer gravitační senzor. V případě prudkého brždění, zrychlení či nárazu senzor zareaguje a automaticky záznam ukládá. G-senzor je dobré v zařízení mít, přesvědčte se tedy, že jím váš vybraný model disponuje.

GPS modul

Tímto modulem jsou vybaveny vyšší řady autokamer a je to prvek, který z vaší kamery dělá doslova multifunkční zařízení. GPS modul má několik funkcí, začneme tou, která má k názvu nejblíže a to je zaznamenávání trasy. Záznam je přenositelný do Google map a díky němu si můžete vaše cesty zálohovat a sdílet.

Kromě záznamu cesty na mapě vám také dokáže kamera na display ukazovat aktuální rychlost. Velice zajímavým rozšířením je hlášení rychlostních radarů, křižovatek či nebezpečných úseků. Ve spolupráci s databází, kterou do kamery nahrajete a vaší poloze zjištěnou GPS signálem, dokáží kamery upozorňovat na výše zmíněné věci.

Jedním z posledních technologických pokroků autokamer je detekce jízdních pruhů a jejich hlídání či čtení dopravních značek a hlídání vaší rychlosti. To jsou vysoce přínosné asistenční služby, které vám usnadní samotné řízení. Takováto chytrá kamera do auta vás doslova poslechne, neboť dokáže zpracovávat i hlasové pokyny.

Detekce pohybu – automatické zapnutí

Necháváte-li kameru v automobilu i po vašem odchodu, pak můžete využít funkci detekce pohybu. Kamera začne nahrávat, jakmile zaznamená pohyb a záznam vám samozřejmě uloží. Uplatnění má tato vychytávka ve spojitosti s vandaly, nechtěnými návštěvníky či dopravní nehodě, při které bude váš vůz hrát roli „pasivně přihlížejícího“.

Noční režim, WDR a přisvícení

Nahrávat v noci dokáže samozřejmě každá kamera, ovšem kvalitně a použitelně zejména ty, které mají funkci nočního režimu. V tomto módu kamera optimalizuje zaznamenávání videa zesvětlením detailů a potlačením světla z protijedoucích vozidel tak, aby byl záznam ve tmě co nejlepší. V tomto módu a nejen v něm oceníte další funkci kamery a to WDR. Tato technologie, Wide Dynamic Range, automaticky upravuje kontrast mezi světlem a tmou a tím zlepšuje kvalitu nahrávky.

LED přisvícení neslouží jako noční vidění, které znáte z Bondovek. Ačkoliv se čas od času setkáte s nějakým vozidlem, kterému zpoza čelního skla pálí bílé LED osvětlení, věřte, že záznam si jimi v noci nezlepšíte. Toto přisvětlení je pouze doplňkem autokamer, které slouží pro případné vyplňování formulářů k nehodě v noci či čemukoliv jinému, kde potřebujete rychle světlo.

4.8/5 - (10 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.