Malé spotřebiče do kuchyně,

Napěňovače mléka: Recenze 10 nejlepších

Napěňovač mléka umožní vytvořit požadovanou mléčnou konzistenci pro různé typy káv, které se bez mléčné pěny neobejdou. Patří sem například caffé latte, cappuccino, ale i příprava ledových káv nebo horké čokolády. Některé, především pákové kávovary, nedisponují funkcí šlehání mléka, a tak je pěnič mléka v podstatě nutností.

Šlehač na mléko může mít tři různé podoby. Nejoblíbenější je elektrický napěňovač mléka, který má zabudované topné těleso, programy pro různé nápoje a elektrický šlehač, díky čemuž se mléčná pěna připraví rychle. Ruční napěňovač mléka se vyznačuje ohřevem na sporáku, manuálním pohonem a nižší cenou. Poslední je pak frapovač neboli bateriový šlehač mléka, vhodný především k přípravě frappé.

Zohlednit byste měli nejen objem nádoby, příkon, materiál, ale i specifické vlastnosti. Například zda umí připravit studenou pěnu nebo jestli kromě našlehání zajistí také ohřev mléka. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší napěňovače mléka a jejich recenze.

Nejlepší napěňovače mléka – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších napěňovačů mléka z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelTypObjem nádobyPříkon 
Krups XL20004E recenze a testKrups XL20004EElektrický300 ml500 W
Severin SM 9684 recenze a testSeverin SM 9684Elektrický500 ml500 W
Guzzanti GZ 002 recenze a testGuzzanti GZ 002Elektrický250 ml350 W
Severin SM 3590 recenze a testSeverin SM 3590Frapovač--
Orion 0,5 l recenze a testOrion 0,5 lRuční500 ml-
Tescoma President recenze a testTescoma PresidentFrapovač--
Guzzanti GZ 006 recenze a testGuzzanti GZ 006Elektrický500 ml650 W
Philips CA6502/65 recenze a testPhilips CA6502/65Elektrický120 ml-
Severin SM 9495 recenze a testSeverin SM 9495Elektrický180 ml500 W
Kela Maito recenze a testKela MaitoFrapovač--

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Krups XL20004ESeverin SM 9684Guzzanti GZ 002Severin SM 3590Orion 0,5 lTescoma PresidentGuzzanti GZ 006Philips CA6502/65Severin SM 9495Kela Maito
MateriálNerezNerezPlastNerezNerezNerezNerezNerezNerezNerez
Hmotnost1 kg1,4 kg0,9 kg0,1 kg0,3 kg0,1 kg1,1 kg0,8 kg0,9 kg0,1 kg
Studená pěnaNeAnoNeNeAnoAnoAnoAnoNeAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 šlehačů mléka

Krups XL20004E

Krups XL20004E recenze a test

Elektrický napěňovač mléka Krups XL20004E je unikátní v tom, že dokáže nabídnout hned 3 požadované programy, spojené s rozdílným výsledkem. S tímto jedním pomocníkem tak není problémem připravit dokonalé cappuccino, stejně jako café latté a v neposlední řadě dokáže nabídnou tvorbu klasického horkého mléka do kávy.

Díky unikátní konstrukci a systému přípravy nedojde ani k tomu, že by se mléko připálilo, stejně jako k tomu, že by došlo k překypění a jeho vylití z přístroje. Samozřejmostí je příprava spojená s využitím jakéhokoliv druhu mléka.

Příkon tohoto modelu je 500 W a zaujme svou 360 stupňovou základnou, která usnadní použití i manipulaci. Celkový hmotnost je 1 kilogram. Objem nádoby spojený s množstvím použitého mléka činí 0,3 litrů.

Celkem 3 programy, snadná údržba, eliminace připálení
Vyšší pořizovací cena

Severin SM 9684

Severin SM 9684 recenze a test

Napěňovač mléka Severin SM 9684 potěší hodnotou svého příkonu, která je 500 W. To se pozitivně podepisuje na samotném výsledku práce. Kladně hodnocený je také objem hlavní nádoby určené na mléko, který je dobrých 500 mililitrů. Zaujme také moderní vzhled, který kombinuje bílé s nerezovým provedením.

Díky své kvalitě si tento model dokáže poradit jak se studeným, tak samozřejmě i teplým mlékem. Připravit je možné požadovanou konzistenci jak do nápoje, kterým je cappuccino, tak do nápoje, jako je café latté. Hmotnost činí 1,4 kilogramy.

Díky 360 stupňovému systému je zajištěna dobrá manipulace a částečně bez kabelový provoz. Nástavce lze jednoduše měnit díky magnetickému uložení. Zajímavé je využití indukční metody, na základě které dochází k ohřevu. Nechybí praktická pojistka proti případnému přehřátí, nebo systém automatického vypnutí.

Indukční ohřev, možnost mytí v myčce, objem nádoby
Chybějící návod

Guzzanti GZ 002

Guzzanti GZ 002 recenze a test

Šlehač mléka Guzzanti GZ 002 je automatickým pomocníkem při výrobě mléčné měny. Tu je možné připravit v různé konzistenci, podle druhu nápoje. Tím může být cappuccino, café latté, stejně jako macchiato. Potěší rychlost přípravy, kdy mléko může mít požadovanou konzistenci již za 90 sekund od zapnutí. Na to má vliv i příkon o hodnotě 350 W.

Objem hlavní nádoby je 250 mililitrů. Toto množství může plně dostačovat až na přípravu 4 šálků oblíbeného nápoje, spíše však počítejte se dvěma šálky. Kromě vytvoření pěny je možné produkt použít i ke klasickému ohřevu, a to na teplotu 70 stupňů. Při pěnění teplota mléka nepřesáhne 68 stupňů Celsia.

Ovládání je velmi jednoduché, založené na použití jednoho tlačítka. Konstrukce využívá magnetického podstavce, který je odnímatelný. Zaujmou jak kompaktní rozměry, tak i nízká hmotnost činící jenom 0,87 kilogramů.

Cena/výkon, snadné ovládání, různé nápoje
Není dobře vidět ryska výšky náplně

Severin SM 3590

Severin SM 3590 recenze a test

Frapovač Severin SM 3590 zaujme svou unikátní konstrukcí. Jedná se o ručního pomocníka se speciální koncovkou, která dokáže mléko v nádobě jednoduše a rychle napěnit. V závislosti na množství to může být už za několik vteřin.

Napájení je velmi jednoduché, a to pomocí 2 AA neboli tužkových baterií, díky kterým dosáhne maximálního počtu otáček v hodnotě 11 500 za minutu. Baterie se umístí do plastové konstrukce, ze které vede nerezová a jednoduše omyvatelná i snadno pracující metla.

Díky ergonomickému zpracování je zajištěný snadný úchop. Ten podporuje i velmi malá hmotnost, která je jenom 0,1 kilogramů. Součástí konstrukce je pulsní spínač, který dokáže zajistit jednoduché zapnutí i vypnutí, v případě dosažení potřebné hustoty mléka a jeho pěny.

Kompaktní provedení, rychlé napěnění
Hůře se otevírá prostor pro baterie

Orion 0,5 l

Orion 0,5 l recenze a test

Ruční napěňovač mléka Orion 0,5 l je v nerezovém provedení, které nejen, že dobře vypadá, ale rovněž potěší kvalitou zpracování a jednoduchou údržbou. Není problémem ani mytí v myčce na nádobí. Součástí konstrukce je také praktické sítko.

Samozřejmostí je všestrannost, kdy je možné napěnit nejenom studené mléko, ale i mléko na latté, nebo capuccino, stejně jako nechybí možnost jenom klasického ohřátí mléka. Objem je dostatečný i při přípravě více šálků, jelikož jeho hodnota je 0,5 litrů. Nádoba je přesto celkem kompaktní s průměrem 8 centimetrů, na výšku pak má 17 centimetrů.

Snadno se s ním manipuluje, a to díky nízké hmotnosti, která činí 0,3 kilogramů. Pokud by bylo potřeba mléko ohřát, je produkt určený na jakýkoliv typ sporáku vyjma indukce. Tedy na plyn, klasickou elektřinu i na sklokeramickou desku.

Nerezové provedení, objem 500 ml
Není na indukci

Tescoma President

Tescoma President recenze a test

Frapovač Tescoma President je unikátním ručním pomocníkem pro přípravu dokonalého kávového nápoje s našlehaným mlékem. Konstrukce zaujme jak kompaktními rozměry, tak i tím, že součástí je také ochranné pouzdro, které přináší jistotu bezpečného skladování.

Všestrannost zaujme tím, že je možné našlehat jak mléko studené, tak i teplé. Hodí se na frappé, ale i latté, stejně jako cappuccino, či na horkou čokoládu. Díky šlehací spirále je zajištěný rychlý výsledek. Dobu šlehání lze regulovat podle toho, jaké konkrétní konzistence mléka je třeba dosáhnout.

K výrobě byl použitý kvalitní plast a nerez. Spolehlivost potvrzuje záruka výrobce, která je pěkných 5 let. Napájení je velmi jednoduché, pomocí mikrotužkových neboli AAA baterií. K pohonu perfektně postačí pouze dvě. Dlouhodobé použití usnadní i nízká váha.

5 let záruka, i na studenou pěnu
Balení neobsahuje baterie

Guzzanti GZ 006

Guzzanti GZ 006 recenze a test

Pěnič mléka Guzzanti GZ 006 je automatickým pomocníkem do kuchyně, který pomůže při tvorbě dokonalého kávového nápoje. Zaujme snadné použití, a to díky ovládání pouze jedním tlačítkem. Kromě horkého nápoje je možné využít funkce Cold na přípravu ledové kávy.

Celkový objem činí 0,5 litru, což postačí na přípravu mléka až pro 6 jednotlivých šálků, samozřejmě s ohledem na typ nápoje. Díky magneticky uchycenému nástavci je zajištěna bezproblémová údržba a celkové čištění. Příkon 650 W má pozitivní vliv na rychlost přípravy mléčné pěny.

Nechybí možnost přepínat teplotu pomocí jednotlivých výkonnostních stupňů. Díky hmotnosti pouze 1,1 kg je samozřejmostí i snadná manipulace. Mezi bezpečnostní a úspornou funkci se řadí automatické vypínání při nečinnosti.

Dobrý objem, automatické vypnutí, funkce Cold
Vyšší cena

Philips CA6502/65

Philips CA6502/65 recenze a test

Elektrický napěňovač mléka Philips CA6502/65 zaujme už na první pohled svým černým designem s nerezovým spodním obvodem. Samozřejmostí je také jistota nepřilnavého povrchu, který eliminuje problémy s připalováním. Možné je využití na tvorbu jak studené, tak i teplé pěny, čímž se rozšiřuje škála nápojů, na které lze tento model použít.

Celkový objem hlavní nádoby je 0,12 litrů, což dostačuje na přípravu 2 šálků nápoje. Pěna je hotová poměrně rychle, a to zhruba za 130 sekund od uvedení přístroje do chodu. Ten zaujme i snadnou manipulací, protože má hmotnost přijatelných 0,76 kilogramů.

Ovládání přístroje je velmi jednoduché, a to díky použití 1 tlačítka. Nechybí příslušenství v podobě metly a víka, kdy obojí je možné vkládat do myčky. Kladem je propracovaný mechanický systém šlehání pro maximální jemnost výsledné pěny.

Pěkný design, teplá i studená pěna, jemnost pěny
Malý objem a vyšší cena

Severin SM 9495

Severin SM 9495 recenze a test

Elektrický šlehač mléka Severin SM 9495 zaujme povedeným designem, který je spojený s černou barvou a kvalitní broušenou ocelí. Má také velmi dobré parametry příkonu, který činí 500 W. To se podepisuje na rychlosti, s jakou je pěna připravena. Tu lze využít na různé druhy kávových nápojů, stejně jako na přípravu horké čokolády.

Celkový objem hlavní nádoby je menší, a to zhruba 0,18 litrů, což postačí na nižší jednotky šálků. Unikátem je odnímatelná konvička na mléko, která usnadní manipulaci, ale také ji lze snadno udržovat, jelikož ji lze umývat v myčce.

Ohřev mléka lze u tohoto modelu využívat až do hodnoty 65 stupňů Celsia. Nástavce jsou díky magnetickému systému snadno vyměnitelné. Díky indukční technologii ohřevu je eliminováno riziko připálení. Nechybí také automatické vypnutí, i pojistka proto přehřátí přístroje.

Stylový design, indukční ohřev, možnost mytí v myčce
Neumí studenou pěnu

Kela Maito

Kela Maito recenze a test

Frapovač Kela Maito je ručním pomocníkem pro jednoduchou přípravu pěny z mléka. Lze ho použít k výrobě pěny na cappuccino, latté, stejně jako macchiato, ale i na přípravu ledové kávy. Zaujmou jeho kompaktní rozměry, díky čemuž se snadno vejde do kuchyňského šuplíku. Jeho výška je jenom 20 centimetrů a průměr držadla 3,5 cm.

Zaujme kvalita provedení, kdy na držadlo je použitý ABS plast a v případě samotného šlehače je to nerezová ocel. Samozřejmostí je i nízká hmotnost, která je srovnatelná s ostatními frapovači. Díky bateriovému napájení není problém vytvoření pěny v podstatě kdykoliv a kdekoliv.

Hustotu pěny lze jednoduše regulovat a poté šlehač jednoduše vypnout pomocí jednoho tlačítka, kterým se ovládá. Spodní nerezová část je omyvatelná, což podporuje jednoduchost údržby. Vysoké otáčky zajistí rychlé vytvoření potřebné pěny.

Na teplou i studenou pěnu, kompaktní rozměry
Nic zásadního jsme nenašli

Jak vybrat napěňovač mléka

Šlehač mléka je dobrým pomocníkem při přípravě různých druhů káv, kam patří teplé nebo studené mléko. Praktické využití najde i během přípravy horké čokolády. Na trhu se lze setkat se třemi konkrétními typy.

Typ šlehače

Elektrické napěňovače mléka

U tohoto typu je příprava mléka a mléčné pěny nejjednodušší. Jedná se o konstrukci využívající elektřinu, která se postará nejenom o případné nahřátí mléka na požadovanou teplotu, ale i o našlehání mléka. Svou práci zde odvede motorek a topné těleso. Nevýhodou, kterou elektrické napěňovače mléka mají, je jejich vyšší pořizovací cena.

Ruční napěňovače mléka

Ruční šlehače zaujmou jak dobrým našleháním mléka, tak i cenovou dostupností. Navíc nepotřebují ke svému pohonu elektrickou energii. Samotné šlehání probíhá výhradně ručně, pomocí mechanismu v podobě zabudovaného šlehače. Správné teploty ruční napěňovače mléka dosáhnou tím, že se v nich ohřívá přímo na sporáku.

Frapovače

Třetí kategorií jsou takzvané frapovače, které jsou unikátní hlavně tím, že jsou určeny primárně na frappé. Tedy na studený šlehaný nápoj, případně ledovou kávu. Jedná se o ruční šlehač na baterie, který má otočný mechanismus se spirálou, který mléko našlehá. Kladem je všestrannost použití. Negativem delší doba přípravy, i v závislosti na kvalitě mléka.

Objem nádoby

Týká se modelů ručních a také elektrických. Čím větší objem nádoby napěňovač mléka má, tím více pěny dokáže vytvořit. Od toho se samozřejmě odvíjí i počet šálků kávy, které lze připravit. Ty nejmenší jsou určené zhruba na 1 – 2 šálky, u těch velkých to může být v závislosti na nápoji 6 – 8. Mezi větší varianty patří objem okolo 500 ml, mezi menší objem okolo 150 ml.

Typ napájení

Pokud se nejedná o ruční napěňovač mléka, je třeba řešit i typ napájení. U elektrického napěňovače hraje primární roli hodnota příkonu. Čím je vyšší, tím rychleji je mléko nejenom ohřáté, ale může být i napěněné. Ideální je hodnota příkonu kolem 500 W. Méně výkonné varianty mají příkon okolo 350 W. V případě frapovače hraje roli především to, zda je napájený pomocí AA nebo AAA baterií a kolik jich je potřeba.

Materiál a údržba

Typ materiálu má vliv nejenom na vzhled, ale také na to, aby se mléko nepřipalovalo, nebo i na to, jak jednoduše se daný napěňovač mléka udržuje. Základem by měla být u klasických elektrických nebo ručních hladká nepřilnavá vrstva. Pokud je možné jednotlivé části umývat v myčce, je to jenom plus. U frapovače by měla být šlehací část omyvatelná, což je dnes bráno jako standard.

Typ připravovaných nápojů

Kvalitní pěnič mléka by měl zvládnout vytvořit mléko požadované konzistence na různé druhy nápojů. Příkladem je latté, cappuccino, ale také macchiato. Chybět by neměla také standardní funkce spojená pouze s ohřevem mléka, nebo možnost našlehat si mléko studené, a to v souvislosti s přípravou ledové kávy.

4.4/5 - (20 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.