Outdoor,

Nafukovací matrace a postele: Recenze 10 nejlepších

Nafukovací matrace má všestranné využití především ve chvíli, kdy je třeba vytvořit improvizované lůžko na spaní pro jednoho, ale i pro dvě osoby a nechcete nebo nemůžete použít klasickou matraci. Oproti karimatkám jde rozhodně o pohodlnější variantu, přičemž nabídne stále dobrou skladnost a jednoduchost přenášení, manipulace i údržby. Použitý materiál je povětšinou dostatečně odolný, s gumovým spodkem a semišovým vrchním potahem.

Využitelnost nafukovací postele je jak při kempování, kdy ji lze použít jako matraci do stanu nebo auta, tak ve chvíli, kdy k vám zavítá návštěva a chce se zdržet přes noc. Nafukovací dvoulůžko je navíc mnohdy vybaveno oddělenými vzduchovými komorami, díky kterým nedochází k rušení (nebo jen málo) při přetáčení a převalování. Najdou se však i nevýhody nafukovací matrace, a to nedostatečná tepelná izolace od země, nutnost vyfukování a nafukování (ideální je matrace s kompresorem), nebo bolest zad při dlouhodobém používání.

Zohlednit byste měli nejen hmotnost, rozměry, tloušťku a nosnost matrace, ale i specifické vlastnosti. Například zda je pro dva nebo pro jednoho a jestli obsahuje pumpičku na nafukování a náhradní lepení. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší nafukovací matrace a jejich recenze.

Nejlepší nafukovací matrace – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších nafukovacích matrací z testů a hodnocení pro rok 2023.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Intex King 68755Coleman Comfort Bed Double NPIntex Ultra Plush Queen 64458Bestway Air Bed Komfort Foamtop 67486Intex Junior Twin Downy Bed 66950Campingaz Quick Bed double NP 188Intex Classic Downy Queen 68765Coleman DuraRest SingleIntex Pillow Rest 64122Intex Twin 64132
Délka203 cm188 cm203 cm203 cm191 cm188 cm203 cm190 cm191 cm191 cm
Šířka183 cm137 cm152 cm152 cm76 cm137 cm152 cm82 cm99 cm99 cm
Výška22 cm22 cm46 cm46 cm22 cm19 cm22 cm22 cm42 cm42 cm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 nafukovacích matrací

Intex King 68755

Intex King 68755 recenze a test

Nafukovací matrace pro dva Intex King nabídne dostatek prostoru pro dva nocležníky. Dokazují to její rozměry, jelikož postel je 203 centimetrů dlouhá a její šíře je velmi dobrých 183 cm, což je srovnatelné s klasickou postelí. Zaujme její celková kvalitní konstrukce, která má vliv i na pohodlnost. Využito je unikátní technologie vnitřních výztuh s názvem I-Beam.

Výška postele je standardních 22 centimetrů, což zajistí potřebnou izolaci od země. Kladem je i její nosnost. Určena je i pro těžší jedince, jelikož výrobce stanovuje tuto hodnotu na výši 273 kg. Kladem je i odolný materiál, určený na všestranné použití.

Matrace je příjemná na dotyk, který zajistí semišová vrstva. Spodní vrstva zaujme voděodolnou úpravou, což zvyšuje jednoduchost údržby, avšak do vody byste ji brát neměli, abyste neponičili horní semišovou vrstvu. Díky systému 2v1 ji lze nafouknou ruční i nožní pumpou, či lze využít elektrické řešení.

Velmi prostorná, nízká cena, pohodlná
Delší doba nafukování

Coleman Comfort Bed Double NP

Coleman Comfort Bed Double NP recenze a test

Nafukovací dvoulůžko Coleman Comfort Bed Double NP je zajímavou matrací, která vžívá celkem 2 komory, což zvyšuje pohodlnost spaní. Pro své rozměry je určena pro nocování dvou jedinců. Její délka je 188 centimetrů, šíře pak 137 cm. Celková nosnost postele je 270 kilogramů.

Výška matrace je optimálních 22 centimetrů. Po zabalení má kompaktní rozměry a váhu okolo 3,5 kg, což umožní relativně snadné přenášení. Konstrukce je vybavena Airtight systémem, který má vliv na dokonalou těsnost jednotlivých ventilů.

Na odolnost má vliv hlavně heavy duty PVC, které dokáže odolat i drobnému nechtěnému propíchnutí. Díky semišové vrstvě je povrch matrace velmi příjemný na dotek. Významnou vlastností jsou již zmíněné dvě komory, které eliminují nepříjemné houpání při pohybu jedné z osob.

Systém Airtight, 2 nezávislé komory, kvalitní PVC
Jeden z nafukovacích otvorů v ploše pro ležení může nepříjemně překážet

Intex Ultra Plush Queen 64458

Intex Ultra Plush Queen 64458 recenze a test

Nafukovací matrace pro dva Intex Ultra Plush Queen 64458 má velmi kvalitní konstrukci, kdy je využitý obvodový rám, který zajistí velkou stabilitu a také velkou podporu. Využito je rovněž moderní technologie s označením Fiber-tech, díky které nedochází k žádným deformacím. Zároveň se matrace přizpůsobuje lidskému tělu, kterému nabídne velkou oporu.

Má kvalitní materiál, příjemný na dotek, který zároveň eliminuje nechtěné sklouznutí ložního prádla. Rozměry jsou 152 centimetrů na šířku a dále 203 centimetrů na délku. Čím vyniká, to je výška, která je 46 cm. Tím zajišťuje i dokonalou izolaci od chladné země nebo podložky.

Určená je pro 2 osoby, které si mohou užít i příjemné pohodlnosti semiše, kterým je potažena. Díky dostatečně velkému otvoru může být pomocí elektrické pumpy nafouknutá již za pouhých 120 sekund. Ta je navíc integrovaná v konstrukci.

S kompresorem, výška postele, vinylová spodní strana
Hlučnost při posunování

Bestway Air Bed Komfort Foamtop 67486

Bestway Air Bed Komfort Foamtop 67486 recenze a test

Nafukovací postel Bestway Air Bed Komfort Foamtop 67486 nabídne až výjimečný komfort. A to z důvodu, že je vybavena takzvanou paměťovou pěnou. Ta nabídne jak dokonalou oporu pro lidské tělo, tak se mu také skvěle přizpůsobí. Svou konstrukcí i materiály je určena pro použití v interiérech, nikoliv venku při kempování.

Určená je pro 2 osoby, což jasně dokládají také její rozměry. Její šíře je 152 centimetrů a pokud jde o její délku, tak je to standardních 203 cm. Čím rozhodně zaujme, to je její velká nosnost, která má hodnotu celých 295 kilogramů.

Postel má také zabudovaný kompresor, který zajistí bezproblémové nafouknutí. Stačí zapojit do zásuvky a zapnout. Díky jeho výkonu je postel nafouknuta přibližně do 5 minut. Celková hmotnost postele má hodnotu 13,3 kilogramy, čímž se řadí k těžším matracím, a to i s ohledem na vyšší konstrukci.

Paměťová pěna, zabudovaná pumpa, nosnost
Vyšší cena a hmotnost

Intex Junior Twin Downy Bed 66950

Intex Junior Twin Downy Bed 66950 recenze a test

Nafukovací matrace na spaní Intex Junior Twin Downy Bed 66950 je pro své rozměry ideální volbou například do auta nebo děti. Její délka je 191 centimetrů a její šíře 76 centimetrů. Je určena pro jednu osobu, která díky nosnosti 136 kilogramů může vážit i více, než je standard. Díky použití speciálního vinylu je matrace odolná proti případnému otěru.

Pohodlnost a pevnost zajišťují jak kvalitní podélné výztuhy, tak nelze zapomínat také na výztuhy vnitřní, které jsou značeny jako I-Beam. Zatímco vrchní číst je doplněna příjemným semišem, spodní nabídne kvalitní voděodolnou úpravu.

Ventil ve variaci 2v1 umožní nafukování jak ruční nebo nožní pumpou, tak i variantou elektrickou. Díky kvalitnímu PVC je matrace také odolná vůči poškození, včetně nežádoucímu drobnému propíchnutí. Povrch matrace se také snadno čistí.

Levná matrace, úzká konstrukce, skladnost
Nic zásadního jsme nenašli

Campingaz Quick Bed double NP 188

Campingaz Quick Bed double NP 188 recenze a test

Nafukovací matrace do stanu či auta Campingaz Quick Bed double NP 188 je ideální volbou na kempování především díky své nižší výšce 19 cm. Určená je pro spánek 2 osob, které mohou využívat rozměry matrace, která je 137 centimetrů široká a 188 centimetrů dlouhá. Zaujme svým lehkým materiálem, jelikož váží okolo 3 kilogramů. To se hodí hlavně při jejím přenášení v batohu.

Tato matrace využívá také unikátní Airtight, který se podepisuje na těsnosti ventilu, díky čemuž by mělo být zamezeno úniku vzduchu, nicméně některé uživatelské recenze zmiňují mírné unikání vzduchu. Kvalitu potvrzuje i využití 40 prstenců, které jsou součástí konstrukce, jež zajistí pohodlí.

Matrace zaujme také svou kvalitou, i příjemným semišem na povrchu. Snadno se čistí a udržuje. Součástí balení je také opravná sada, které je určena k zalepení děr, ke kterým by došlo při zvlášť nešetrné manipulaci.

Nižší výška optimální do stanu, nízká váha, opravná sada
Pojistný ventil by mohl být s automatickou klapkou

Intex Classic Downy Queen 68765

Intex Classic Downy Queen 68765 recenze a test

Nafukovací dvoulůžko Intex Classic Downy Queen 68765 má všestranné využití jak doma v interiérech, tak se dokonale hodí i při cestování. Tomu napomáhá možnost složení do kompaktních rozměrů, stejně jako nízká váha. Vyrobena je z kvalitního vinylu, která slibuje odolnost, stejně jako jistotu velmi jednoduché údržby.

Horní část je semišová, díky čemuž je matrace příjemná na dotek. Spodní část má voděodolnou úpravu, což zlepšuje údržbu, i využitelnost v rámci kempování. Její výška je průměrných 22 cm, čímž dostatečně izoluje od podlahy a poskytne potřebné pohodlí.

Postel je určena pro 2 osoby. Dokládá to nejenom její celková nosnost, která má hodnotu 273 kilogramů, ale také její rozměry. Pokud jde o délku, je klasická s hodnotou 203 centimetrů. Její šíře činí 152 centimetrů a je tak dostatečně prostorná.

Velká matrace pro dva, cena/výkon, polštářky a pumpička v balení
Nic zásadního jsme nenašli

Coleman DuraRest Single

Coleman DuraRest Single recenze a test

Nafukovací matrace Coleman DuraRest Single je všestranným pomocníkem při spaní mimo domov. Její velkou předností je integrovaný obal Wrap´n´roll, do kterého ji lze po použití jednoduše zabalit a transportovat. Dále zaujme svou nízkou hmotností kolem 1,3 kg, která usnadní přepravu hlavně při různých turistických cestách.

Pohodlnost přespání potvrzují také její rozměry. Délka 190 centimetrů je plně dostačující, a to stejné platí o dobré šířce o hodnotě 82 cm, díky které lze umístit například do auta. Velkým kladem je její nosnost, která činí 148 kg a celkem využívá 24 prstenců.

Unikátem je nejenom systém Airtight, ale také systém s názvem Double Lock, který se podepisuje na maximální těsnosti a eliminuje úniky vzduchu. Materiálem je odolný PES eliminující poškození a zajišťující snadnou údržbu.

Nízká váha, lze ji složit do batohu, odolnost
Není samonafukovací

Intex Pillow Rest 64122

Intex Pillow Rest 64122 recenze a test

Nafukovací matrace s kompresorem Intex Pillow Rest 64122 využívá integrovanou elektrickou pumpu určenou pro napětí v rozmezí 220 – 240 V. Díky jejímu výkonu dokáže matraci nafouknout již za pouhé 2 minuty. Zaujme také systémem Fiber-Tech, který jenom potvrzuje celkovou kvalitu provedení a konstrukce tohoto řešení.

Nosnost této matrace je 136 kilogramů. Její rozměry jsou 191 na délku a 99 na šířku. Pro jednu osobu tak poskytne dostatek pohodlí, které dále podporuje hebký a na dotek velmi příjemný semišový materiál, kterým je potažena.

Díky stabilní konstrukci nabídne maximální pohodlnost spánku. Tu podporuje i zvýšená konstrukce, kdy je tělo výše od chladné podlahy. Díky použití zesíleného materiálu je eliminováno náhodné poškození například vlivem propíchnutí. Součástí balení je praktická taška, určená k jednoduššímu transportu.

Semišový povrch, integrovaný kompresor, prostorná
Nutnost zdroje elektřiny

Intex Twin 64132

Intex Twin 64132 recenze a test

Nafukovací postel Intex Twin 64132 je určena pro pohodlné přespání všude tam, kde je k dispozici zdroj elektrické energie. To proto, že tento model má integrovanou elektrickou pumpu s napětím v rozmezí 220 – 240 V. Ta zaujme hlavně velkým výkonem. Po zapojení a zapnutí stačí přibližně 2 minuty a postel je plnohodnotně nafouknutá.

Zajímavý je také její systém Deluxe Pillow Rest, který zajišťuje maximální možnou pohodlnost při spánku. Na tu má vliv jak to, že se jedná o matraci vyšší výšky, tak i to, že je na jejím horním povrchu příjemná a také na dotek velmi hebký materiál.

Dobrá konstrukce zajistí maximální stabilitu, stejně jako dobré parametry. A to hlavně nosnost, která je dobrých 136 kilogramů. K celkovému pohodlí přispívají i její rozměry, jelikož je dlouhá 191 centimetrů a široká je 99 cm.

Zabudovaný kompresor, systém Deluxe Pillow Rest, vyvýšená postel
Chybí český návod

Jak vybrat nafukovací postel

Nafukovací matrace na spaní je dobrým pomocníkem, když hledáte pohodlný spánek při kempování ve stanu, delší cestě autem, nebo pokud potřebujete ubytovat hosty a nemáte k dispozici jiná pevná lůžka. Jak a podle čeho vybrat to nejlepší řešení?

Rozměry

V první řadě je na místě si uvědomit, zda má být vaší volbou jednolůžko, a tedy nafukovací matrace pro 1 osobu, nebo hledáte dvoulůžko, a tedy nafukovací postel pro dvě osoby. Od toho se následně odvíjejí samotné rozměry, které matrace má.

Základem je délka, která se obvykle pohybuje v rozmezí od 180 až po 200 centimetrů. Důležitou roli zde má šíře, kdy jednolůžkové varianty mají velikosti do 100 centimetrů, od kterých začínají dvoulůžkové modely. Ty pohodlné se pyšní šíří kolem 180 cm.

Výška matrace

Ta ovlivňuje v první řadě celkovou pohodlnost a měkkost, kterou má. Dále nezapomínejme na vlastnost související s izolací od chladné země. Zvláště, když je vybírána nafukovací matrace do stanu, která bude ležet na studené zemi. Klasická nafukovací postel má výšku neboli tloušťku okolo 20 centimetrů. Je však možné pořídit i modely vyšší, s hodnotou kolem 40 cm, které jsou optimální pro domácí použití.

Povrch matrace a materiál

Nafukovací matrace by měla být hlavně příjemná na dotek. Většina výrobců tento požadavek řeší tím, že horní část je potažena jemným semišem, který je na dotek velmi příjemný. Dále se jedná o materiál, který se i velmi dobře udržuje.

Samotná matrace by měla být také praktická. I proto je spodní část mnohdy gumová. To zajistí snadnou údržbu, dochází k eliminaci klouzání na nerovném povrchu a voděodolnost daného plastu se hodí hlavně při spaní v přírodě.

Materiál lehce souvisí s povrchem nafukovací postele. Ve většině případů je použito PVC, PES, nebo další materiály. Roli hraje jejich tloušťka, případně jejich kombinace. Vše se podepisuje hlavně na odolnosti a také na eliminaci rizik, jako je propíchnutí či přiříznutí neopatrnou manipulací.

Nafukování (ventil a kompresor)

Jednodušší modely mají ventil, který umožní nafukování matrace nožní nebo ruční pumpou, případně pomocí elektrického kompresoru. Lepší modely lze označit jako nafukovací matrace s kompresorem. Ten je v matraci zabudovaný, a tak ji stačí připojit do sítě. Při výběru může hrát roli i doba nafukování, která se může pohybovat v rozmezí 2 – 5 minut.

Hmotnost

Ta hraje roli hlavně ve chvíli, kdy nafukovací matraci pořizujete na túry a spaní v přírodě. Nejlehčí modely mohou vážit lehce přes 1 kilogram. Standardní však váží kolem 3 kilogramů a vyšší postele nad 10 kg. Vyšší hmotnost může logicky komplikovat hlavně jednoduchost transportu.

4.6/5 - (40 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.