Zahrada,

Nejlepší nadzemní bazény 2023: Recenze Marimex, Intex a další

Nadzemní bazén je možností, jak se vykoupat a osvěžit i jinde než na koupalištích, řekách a rybnících. Kdo má u svého domu zahradu, může si venkovní bazén pořídit, postavit, napustit vodou a koupat se. Zahradní bazény se liší nejenom velikostmi, tedy rozměry a hloubkou, ale také typem filtrace (písková a kartušová) nebo materiálem.

Nafukovací bazén nebo s pevnou konstrukcí?

Jedna z klíčových otázek při výběru je spojena s typem konstrukce. Nafukovací bazén stačí po obvodu nafouknout, napustit vodou a samonosné řešení se postará o připravenost k použití. Nadzemní bazén s pevnou konstrukcí je zase třeba klasicky postavit a zpevnit, což se podepisuje na jeho kvalitativních vlastnostech.

Bazén na zahradu je možné pořídit jako kompletní hotovou sestavu se vším všudy. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší nadzemní bazény a jejich recenze.

Nejlepší nadzemní bazény – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších nadzemních bazénů z testů a hodnocení pro rok 2023.

VzhledModelVariantaTyp konstrukceTvar 
Marimex Tampa recenze a testMarimex TampaS filtracíNafukovacíKruh
Intex Easy Set recenze a testIntex Easy SetBez filtraceNafukovacíKruh
Marimex Tahiti recenze a testMarimex TahitiS filtracíTrubkováObdélník
Bestway Steel Pro Max recenze a testBestway Steel Pro MaxBez filtraceTrubkováKruh
Marimex 3,66x0,91m recenze a testMarimex 3,66x0,91mBez filtraceNafukovacíKruh
Intex Frame Family recenze a testIntex Frame FamilyBez filtraceTrubkováObdélník
Bestway Power Steel Deluxe recenze a testBestway Power Steel DeluxeS filtracíTrubkováKruh
Intex Ultra Frame recenze a testIntex Ultra FrameS filtracíTrubkováKruh
Marimex Florida recenze a testMarimex FloridaS filtracíTrubkováKruh
Bestway Steel Frame Pool recenze a testBestway Steel Frame PoolS filtracíTrubkováObdélník

Zobrazit celou nabídku


TIP:

Porovnání parametrů

 Marimex TampaIntex Easy SetMarimex TahitiBestway Steel Pro MaxMarimex 3,66x0,91mIntex Frame FamilyBestway Power Steel DeluxeIntex Ultra FrameMarimex FloridaBestway Steel Frame Pool
Rozměr3,66 m3,05 m5,49 x 2,74 m3,05 m3,66 m2,2 x 1,5 m4,27 m4,88 m4,57 m4,04 x 2,01 m
Hloubka0,91 m0,76 m1,32 m0,76 m0,91 m0,6 m1,07 m1,22 m1,22 m1 m
FiltraceKartušová-Písková---KartušováKartušováPískováKartušová
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 nadzemních bazénů

Marimex Tampa

Marimex Tampa recenze a test

Nadzemní bazén Marimex Tampa patří do kategorie těch samonosných. Má horní nafukovací límec, který se napustí vzduchem, díky čemuž lze bazén rychle zprovoznit a používat. Zaujme i jeho průměr, který činí 3,66 metrů, což plně dostačuje třeba celé rodině.

O kvalitu vody se stará kartušová filtrace, která je součástí balení tohoto bazénu. A to včetně filtrační vložky. Hloubka bazénu je 0,91 metru, čímž se může jevit jako dobré řešení i pro neplavce. Jeho celková hmotnost je i přes jednodušší provedení 17,1 kilogramů.

Samozřejmé jsou praktické prvky, jako třeba vypouštěcí ventil, stejně jako kvalitní materiál starající se o pevnost a celkově dlouhou životnost. Je také velmi odolný, jelikož udrží 6,7 m3 vody, což je celkový objem, který toto řešení bazénu nabídne.

Samonosné provedení, lze připojit i pískovou filtraci
Bez pumpy

Intex Easy Set

Intex Easy Set recenze a test

Nafukovací bazén Intex Easy Setje je unikátem z hlediska konstrukce. Má desetiúhelníkovou základnu, která je doplněna o horní nafukovací límec. Ten se napustí vzduchem, bazén se naplní vodou a je připravený ke koupání.

Jde o kruhový tvar, který má celkový průměr 3,05 metrů. Hloubka bazénu je 0,76 metrů, čímž se hodí i pro neplavce, nebo pro děti. Jeho celková hmotnost je poměrně příznivá, jelikož činí 10 kilogramů. Přesto jde o kvalitní provedení, které zvládne udržet 3,9 m3 vody.

Součástí balení není filtrace, kterou je nutné pořídit zvlášť. Kladem je možnost rychlého sestavení, kdy už po 10 minutách je možno začít s napouštěním vody, která dá bazénu potřebný výsledný tvar. Samozřejmá je také kvalita, nebo integrovaný vypouštěcí ventil, díky kterému je možné vodu snadno vypustit.

Jednoduchá konstrukce, rychlé sestavení, vypouštěcí ventil
Menší provedení

Marimex Tahiti

Marimex Tahiti recenze a test

Nadzemní bazén s pevnou konstrukcí Marimex Tahiti zaujme už svým tvarem. Není to kruhový, ale oválný bazén. Ohromí nejenom tímto provedením, ale i svými celkem dobrými rozměry, které činí 2,74 x 5,49 x 1,32 m. Je tak vhodný i pro koupání a osvěžení většího počtu lidí.

Jeho kvalita je spojena s využitím trojvrstvého PVC a také s využitím vinylového dna. Zaujme také rychlost jeho montáže, kterou je možné stihnout za 1 hodinu. Poté je možné ho začít napouštět vodou, které se do bazénu vejde přibližně 17,2 m3.

Vzhledem ke konstrukci je třeba počítat i s vyšší váhou, která činí 141 kilogramů. Proti konkurenci zaujme i hloubka, která je 1,32 metrů. Kromě všeho potřebného pro stavbu je třeba říci, že součástí balení je také písková filtrace, nebo i krycí plachta, schůdky a podložka.

Velké provedení, včetně příslušenství
Vysoká váha

Bestway Steel Pro Max

Bestway Steel Pro Max recenze a test

Bazén s konstrukcí Bestway Steel Pro Max zaujme už tím, že jeho konstrukce je vyrobena z oceli, která je navíc ošetřena proti případnému rezivění. Dále nechybí ani pevná fólie, která napomáhá dlouhé životnosti. Vše doplňuje vinylový povrch, který je vnější částí bazénu.

Model má kruhové provedení, které nabídne průměr 305 centimetrů. Výška tohoto bazénu je 76 centimetrů, což znamená, že se do něho vejde zhruba 4 500 litrů vody. Jeho trubková konstrukce je spojena s unikátním systémem Seal and Lock, který se podepisuje také na velmi rychlé montáži.

Zajímavý je i vzhledem, jelikož vnitřní dekor má mozaikové provedení. Obsahem balení je pouze bazén a vše s ním spojené, bez doplňků jako je třeba filtrace, kterou je třeba pořídit samostatně.

Systém Seal and Lock, nerezavějící konstrukce, odolné provedení
Bez filtrace

Marimex 3,66×0,91m

Marimex 3,66x0,91m recenze a test

Nafukovací bazén na zahradu Marimex 3,66×0,91m je možné zařadit mezi nadzemní plastové bazény, jelikož je vyrobený z odolného PVC, které se podepisuje na jeho kvalitě. Dále je jeho konstrukce spojena s horním límcem, který zajišťuje možnost snadného postavení do 10 minut, i držení správného tvaru.

Vzhled je specifický tím, že z vnější strany imituje ratan. Jeho průměr o hodnotě 3,66 metrů umožní koupání i více lidí naráz. Vhodný je také pro neplavce, jelikož hloubka činí 0,91 metrů. Celkový objem vody, která se do bazénu vejde, je stanovena na 6,6 m3.

Dodáván je jako jeden kompletní balík o přijatelné váze 14,3 kilogramů. Jde o variantu bez příslušenství, kdy součástí nejsou schůdky, ani filtrace. Samozřejmostí konstrukce jsou však průchodky určené pro její napojení, stejně jako nechybí praktický ventil pro její vypuštění.

Zajímavý vzhled, dobré rozměry
Bez příslušenství

Intex Frame Family

Intex Frame Family recenze a test

Venkovní bazén Intex Frame Family na první pohled upoutá svým tvarem. Ten na rozdíl od konkurence není kruhový, ale obdélníkový. Zaujme také konstrukce, hlavně materiál, kterým je kov. Ten zajistí jak odolnost a dlouhou životnost, tak stabilitu, kdy udrží celých 1662 l litrů vody.

Rozměry bazénu jsou 2,2 x 1,5 x 0,6 m, což dává dostatek prostoru pro koupání. Dále nechybí zajištění pevnosti díky použití trojvrstvého PVC. To odolá nejenom běžnému používání, ale i různým rozmarům počasí a působení vlhkosti.

Tato varianta je dodávána bez filtrace, a to v balení o celkové hmotnosti 16 kilogramů. V tom je vše potřebné pro stavbu bazénu. Ta je velmi intuitivní a ve spojení s návodem by neměla zabrat více času, než 30 minut. Poté je možné začít napouštět vodu.

Obdélníkový tvar, rychlé postavení, kovová konstrukce
Bez příslušenství

Bestway Power Steel Deluxe

Bestway Power Steel Deluxe recenze a test

Nadzemní bazén s filtrací Bestway Power Steel Deluxe zaujme už na první pohled. Svým vzhledem může připomínat laminátové bazény, ale stále jde o odolný vinylový povrch a velmi pevnou fólii. Kladem je také jeho vnější design, který dokáže dokonale připomínat ratan.

Konstrukce bazénu je trubková, kdy je použito kvalitního kovu, která je doplněný o antikorozní úpravu. Díky jednoduchosti je možné bazén plnohodnotně sestavit už za 45 minut od jeho vybalení z krabice. Na zahradě tak vyroste konstrukce o rozměrem 427 x 107 cm neboli bazén o velkém průměru 4,27 metrů.

Hloubka bazénu činí velmi dobrých 1,07 metrů. Součástí balení, které váží 62 kilogramů, je nejenom plachta pod bazén a plachta na přikrytí, ale také schůdky. Dále nechybí ani kartušová filtrace, která je spojena s výkonem, který zajistí průtok 2.574 l/h.

Včetně filtrace, velké provedení, ratanový design
Váha balení

Intex Ultra Frame

Intex Ultra Frame recenze a test

Zahradní bazén Intex Ultra Frame má podpůrnou pozinkovanou kovovou konstrukci, která se stará jak o jeho stabilitu, tak odolnost a dlouhou životnost. Konstrukce je doplněna o odolnou folii z PVC, která tvoří vnitřní část. Celý bazén tak bez potíží udrží 19156 litrů vody, která se do něho po napuštění vejde.

Nezaujme jenom svou velikostí, která nabídne průměr 4,88 metrů. Kladem je také vyšší než obvyklá výška, a to 1,22 metrů, což je spojeno s hloubkou vody 91 centimetrů. Problémem není ani rychlá, stejně jako intuitivní montáž.

Celé balení bazénu má hmotnost 136 kg, jelikož je v něm vše, co je třeba. Nechybí kartušová filtrace s čerpadlem, které má výkon 5 678 litrů za hodinu a výtlačnou výšku 1 metr. Dále jsou součástí balení také schůdky pro tento typ bazénu, které nabídnou maximální nosnost velmi dobrých 136 kilogramů.

Velké rozměry, veškeré příslušenství, kvalitní provedení
O něco delší montáž

Marimex Florida

Marimex Florida recenze a test

Nadzemní bazén s pískovou filtrací Marimex Florida má klasické, tedy kruhové provedení. A to výrazně větší, než je zvykem, jelikož jeho celkový průměr činí velmi zajímavých 4,57 metru. Dále zaujme konstrukce, kde nechybí pevné a odolné kovové prvky, které jsou navíc ošetřeny pro eliminaci vzniku případné koroze.

Samotná výška tohoto bazénu je 1,22 metrů, což po napuštění po přípustnou mez znamená, že se lze koupat v hloubce 1,07 metru. Celkový objem vody v tomto bazénu činí 16,8 metrů krychlových.

V balení, které váží 75 kilogramů je vše pro sestavení bazénu, dále také schůdky a kvalitní písková filtrace s označením ProStar3, která umožní za hodinu činnosti přečerpat 3,8 metrů krychlových vody a napomoci tak její celkové čistotě. Dodávána je bez pískové náplně.

Dobrá velikost, odolná konstrukce, včetně filtrace a příslušenství
Filtrace bez písku

Bestway Steel Frame Pool

Bestway Steel Frame Pool recenze a test

Bazén Bestway Steel Frame Pool nabídne velkou stabilitu, a to hlavně díky podpůrné ocelové konstrukci. Kvalitu vnitřní části, která je v kontaktu s vodou, zajišťuje pevná folie, na kterou je aplikován kvalitní vinylový povrch. Konstrukce zaujme také svým tvarem, který je obdélníkový, nikoliv kruhový.

Jde o bazén celkem velký, jelikož jeho rozměry činí 404 x 201 x 100 centimetrů. Jeho celková hloubka je rovný 1 metr, což zároveň znamená, že se do něho vejde přibližně 6 478 litrů vody. I přes velikost a kvalitu konstrukce se není nutné obávat složité montáže. Vše může být hotovo už do hodiny po vybalení z krabice.

V balení není jenom bazén a všechny jeho prvky. Jsou zde i bezpečnostní schůdky s výškou 107 cm, která odpovídá tomuto bazénu. Dále je zde přibalena také kartušová filtrace s čerpadlem, které pomůže čištění vody tím, že přečerpá 2 006 litrů za hodinu provozu.

Robustní provedení, schůdky a filtrace, montáž do 1 hodiny
Pouze kartušová filtrace

Nejprodávanější bazény

Nejprodávanější bazény na trhu jsou ty od značek: Marimex, Intex, Bestway. Kvalitní nadzemní bazény lze pořídit už za méně než 10 000 Kč, na opačné straně pak stojí luxusní bazény na klíč nebo pevné (dřevěné) od výrobce Karibu.

Jak vybrat nadzemní bazén

Prvním kritériem výběru by měl být konkrétní typ s ohledem na konstrukci. Nejjednodušší řešení je to, které lze označit jako nafukovací bazén. Vyznačuje se lemem a tím, že ho stačí nafouknout, napustit a drží. Dále se jedná o bazén s konstrukcí, která je tvořena obvodovým pláštěm a vnitřní, nejčastěji PVC folií. Třetí variantou jsou plastové bazény, které už jsou využívány spíše pro usazení do země, jelikož jsou dodávány jako jeden celek.

Tvar a velikost

Důležité je, aby se nadzemní bazén na požadované místo vešel. Nejprve je třeba zohlednit tvar, přičemž existují hned tři druhy. Známou klasikou je kulatý bazén, jehož velikost je udávána v průměru. Nejmenší mohou mít 1,5 metru, zatímco ty největší až okolo 6 metrů. Běžné řešení začínají na 3 metrech v průměru.

Oválné a obdélníkové bazény jsou svou konstrukcí velmi podobné. Velikost už je udávána poměrem stran. Ty základní a menší začínají na rozměrech 3 x 2 metry. Ty určené pro nejnáročnější mohou nabídnout i rozměry okolo 10 x 5 metrů.

Hloubka bazénu

Nadzemní bazény mohou mít i různou hloubku. Standardní provedení svou hloubkou začínají na hodnotě 1 metru a může růst až na 1,5 metru. Důležitým kritériem při výběru je určení toho, kdo se v něm bude koupat, jelikož je třeba, aby z důvodu bezpečnosti dosáhl na dno.

Někdy lze v parametrech najít i výšku bazénu. Ta je vždy vyšší než hloubka a představuje hodnotu, která je od země po horní lem bazénu. Po něj se však voda nenapouští, jelikož ta končí vždy pod okrajem. I proto je mnohdy možné hloubku regulovat, ovšem s ohledem na sání filtrace.

Filtrační zařízení

Kartušová filtrace

Kromě těch variant, které jsou dodávány bez filtrace, se lze setkat se dvěma variantami. Je to bazén s filtrací kartušovou, která je levnějším řešení, jednodušeji se čistí, ale s ohledem na kvalitu filtrace má určité mezery.

Písková filtrace

Druhou variantou je nadzemní bazén s pískovou filtrací. Ta je sice dražší a lehce náročnější na údržbu, ale pro udržení špičkově čisté vody je tím nejlepším řešením. Při výběru bazénu s filtrací je třeba hledět i na to, zda obsahuje rovněž čerpadlo, stejně jako svou náplň – třeba písek.

Příslušenství

Je vhodné pořídit takový nadzemní bazén, který bude mít ve svém balení vše. Nejenom věci určené k realizaci konstrukce a postavení. Mezi další příslušenství, které se hodí mít, je již zmíněný typ filtrace. Dále se mohou hodit i druhy různých plachet. Jak ta, která je krycí a chrání bazén před nečistotami, tak i plachta pod bazén, která ho chrání před poškozením a lépe izoluje. Dalším možným příslušenstvím jsou schůdky. Jejich výška by měla odpovídat výšce bazénu. Druhým důležitým parametrem je jejich nosnost, která u většiny výrobců bývá celkem dostatečná.

4.4/5 - (18 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.