Elektronika,

Mobilní telefony Caterpillar (CAT) – Recenze 5 nejlepších

Mobilní telefon Caterpillar je určen pro lidi, kteří vědí, co chtějí. Výrobce CAT je proslulý výrobou těžkých stavebních strojů, a proto není náhodou, že i jejich mobilní telefony jsou v první řadě extrémně odolné. Většina modelů se pyšní certifikací IP 68 a také vojenským standardem 810 G. Zvládnou bez obav vodu, pády, extrémní teploty a prostředí, ve kterých byste se ani vy sami ocitat nechtěli.

Kromě toho, že mobil CAT zvládne téměř veškerá prostředí, je také výborně vybaven. Výrobce nabízí několik verzí, které se od sebe liší jak cenou, tak také technikou. Samozřejmostí jsou dotykové displeje s rozlišením až Full HD a vysokokapacitní baterie s nejvyšší kapacitou 5000 mAh. Taková baterie dokáže fungovat bez problému i několik dní. Samozřejmostí jsou nejmodernější standardy Wi-Fi, Bluetooth, nebo i podpora NFC. Konstrukci telefonů doplňuje také fotoaparát, který je však u všech modelů největší slabinou.

Odolný telefon CAT je tedy regulérní smartphone v extrémně odolném provedení. To však není všechno a ty nejlepší mobily CAT mají ve výbavě také integrovanou termovizní kameru FLIR, snímač kvality vzduchu v místnosti, nebo integrovaný laserový měřič vzdáleností, který v žádném jiném telefonu nenajdete. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší mobilní telefony Caterpillar a jejich recenze.

Nejlepší mobilní telefony Caterpillar – TOP 5

V tabulce je výběr 5 nejlepších mobilních telefonů Caterpillar z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelKonstrukceOdolnostDisplay 
Caterpillar CAT B25 Dual SIM recenze a testCaterpillar CAT B25 Dual SIMBezdotyková s klávesnicíIP672"
Caterpillar CAT S41 Dual SIM recenze a testCaterpillar CAT S41 Dual SIMDotykováIP68 a 810 G5"
Caterpillar CAT S60 Single SIM recenze a testCaterpillar CAT S60 Single SIMDotykováIP68 a 810 G4,7"
Caterpillar CAT S31 Dual SIM recenze a testCaterpillar CAT S31 Dual SIMDotykováIP68 a 810 G4,7"
Caterpillar CAT S61 Dual SIM recenze a testCaterpillar CAT S61 Dual SIMDotykováIP68 a 810 G5,2"

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Caterpillar CAT B25 Dual SIMCaterpillar CAT S41 Dual SIMCaterpillar CAT S60 Single SIMCaterpillar CAT S31 Dual SIMCaterpillar CAT S61 Dual SIM
Rozlišení320 x 240px1920 x 1080px1280 x 720px1280 x 720px1920 x 1080px
OSNestandardníAndroid 7.0Android 6.0Android 7.0Android 8.0
Hmotnost161 g218 g223 g185 g250 g
VíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 5 mobilů CAT

Caterpillar CAT B25 Dual SIM

Caterpillar CAT B25 Dual SIM recenze a test

Mobil Caterpillar B25 Dual SIM je zástupcem toho nejzákladnějšího provedení odolného mobilního telefonu. Vychází z klasické tlačítkové konstrukce, má hardwarovou klávesnici a nedotykový display. Ovládání tedy ve srovnání s dotykovými verzemi není nejrychlejší a složitější úkony na něm mohou trvat déle. Proto se často v recenzích spotřebitelů dočítáme, že je vhodný hlavně na telefonování a posílání SMS.

Váží 161 gramů, má 256 MB RAM a 2 palce veliký display s rozlišením 320 x 240 bodů. Fotoaparát má rozlišení 2Mpix a na slušné focení nedostačuje. Chybí mu GPS modul, Wi-Fi a nemá podporu ani rychlého internetu LTE. Za to však nabídne podporu pro dvě SIM, což lidé, kteří nad tímto telefonem uvažují, rozhodně ocení.

To hlavní co telefon nabízí je však odolná konstrukce, která je rovněž voděodolná. Mobilní telefon má certifikaci IP67, která potvrzuje výše zmíněné vlastnosti. CAT B25 má v nabídce dále FM rádio, mp3 přehrávač, nebo praktickou svítilnu. Výborná je výdrž na jedno nabití a jednoduché rychlé ovládání pro základní úkony.

Jednoduchý, nenáročná obsluha
Vhodný zejména jen na volání a SMS

Caterpillar CAT S41 Dual SIM

Caterpillar CAT S41 Dual SIM recenze a test

Mobil CAT S41 Dual SIM je moderně vybavený smartphone dnešní doby, kterému nic zásadního nechybí a naopak nabízí extrémně odolné provedení. To dokládá certifikace IP68 a vojenský standard 810G. Mobilní telefon CAT S41 pro představu zvládne fungovat v teplotách od -25 do 55 °C, zvládne pád z výšky 1,8 metru, nebo dokáže přežít 60 minut v hloubce 2 metrů pod vodou. Nevadí mu rovněž prach, bláto, sníh, ani hrubá špína a hrubé zacházení.

Vysokou praktičnost dokládá i možnost vložení dvou SIM karet, nebo přítomnost veškeré konektivity, která vás napadne. GPS modul má i podporu Glonass, přítomno je rovněž Bluetooth, Wi-Fi, NFC, či vysokorychlostní sítě LTE. 32 GB interní uložiště lze rozšířit paměťovými kartami a potěší rovněž relativně moderní systém Android 7.0 Nougat.

Samotné prostředí OS je velice svižné a bez zbytečného balastu, který by telefon brzdil. V telefonu tak najdete téměř čistý Android, což je jen dobře. Extrémně vysoká kapacita baterie 5000 mAh má nadprůměrnou výdrž, která v praxi odpovídá několika dnům bez nutnosti dobíjení. Rovněž potěší podpora rychlého nabíjení, zklame však fotoaparát. Ač má rozlišení 13 Mpix, fotografie nejsou dostatečně ostré ani za denního světla.

Velmi odolný, Full HD display, baterie 5000 mAh
Nekvalitní snímky z 13 Mpix fotoaparátu

Caterpillar CAT S60 Single SIM

Caterpillar CAT S60 Single SIM recenze a test

Telefon Caterpillar S60 Single SIM je předně jak jinak než extrémně odolný chytrý telefon, který se pyšní hned dvěma certifikacemi a to IP68 a armádním standardem 810 G. Je odolný vůči vysokým teplotám, pádům, i vodě. Neusazuje se na něm hrubá špína, takže je vhodný pro všechny stavaře, dělníky, nebo zemědělce. Na rozdíl od ostatních modelů výrobce CAT, má tento unikátní funkci ve formě termovizní kamery FLIR.

Termo kamera FLIR může být nápomocna při hromadě věcí, kde je schopna detekovat tepelné záření. Odhalí tedy nejen úniky tepla, ale také pomůže při detekování trubek ve zdi a podobně. Mobil má dotykový 4,7 palce veliký display, který nabízí průměrné rozlišení 1280 x 720px odpovídající pouze rozlišení HD. Display je však krytý ochranným sklem Gorilla Glass 4, což je velmi dobrá zpráva.

V konektivitě nechybí nic zásadního, CAT S60 má zabudovanou Wi-Fi, NFC, GPS včetně Glonass, nebo Bluetooth 4.1. Samozřejmostí je slot na SD kartu a integrovaná baterie s kapacitou 3800 mAh nabízí průměrnou výdrž až dva dny. V útrobách běží 8 jádrový procesor Qualcomm a 3 GB RAM, zamrzí však možnost jen jedné SIM karty, nebo průměrné snímky fotoaparátu.

Integrovaná termovizní kamera FLIR, vysoká odolnost
Průměrná výdrž baterie, jen HD rozlišení a jedna SIM

Caterpillar CAT S31 Dual SIM

Caterpillar CAT S31 Dual SIM recenze a test

Telefon CAT S31 Dual SIM je vysoce odolný telefon s příznivou pořizovací cenou. Nabízí odolnost s certifikací IP68 a vojenským standardem 810 G. Dokáže fungovat při teplotách od -30 do 55 °C, nevadí mu pády až ze dvou metrů, či zvládne několik desítek minut kompletně pod vodou. Prašné prostředí, špína, plíseň, nebo vlhko zvládá rovněž bravurně.

Odolný telefon CAT S31 potěší i hardwarovou výbavou, která si nezadá s konkurenty z nižší střední třídy. O hladký chod se stará 4 jádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8909 kterému asistují 2 GB RAM. Potěší také vnitřní paměť 16 GB, která je rozšiřitelná paměťovými kartami microSD. Zde přítomný operační systém je Android 7.0, který není zahlcen zbytečnými aplikacemi a jeho chod je svižný.

Baterie má kapacitu 4000 mAh a pohotovostní dobu až 360 hodin, při běžném používání vydrží telefon provozuschopný i několik dní. Je vybaven jak GPS modulem, tak Wi-Fi, nebo Bluetooth. Má také podporu dvou SIM karet a potěší také přítomnost 3,5 mm jack konektoru pro připojení sluchátek. Z pochopitelných důvodů nemá snímač otisků prstů a fotoaparát je i jako u dalších telefonů CAT pouze průměrný.

Nízká pořizovací cena, výborná odolnost, baterie 4000 mAh
Absence NFC, průměrný fotoaparát

Caterpillar CAT S61 Dual SIM

Caterpillar CAT S61 Dual SIM recenze a test

Odolný chytrý telefon Caterpillar CAT S61 Dual SIM se řadí mezi špičku multifunkčních odolných telefonů nejen značky CAT, ale i obecně. Kromě výrazné odolnosti potvrzené certifikací IP68 a 810 G nabízí telefon také řadu nestandardních funkcí. Je to vylepšená termovizní kamera, která nyní dokáže číst až do teploty 400 stupňů Celsia a také snímač kvality vzduchu, který uživatel upozorní na zvýšenou úroveň těkavých organických sloučenin v prostoru.

Třetím unikátním nástrojem je integrovaný laserový měřič vzdáleností, který v žádném jiném telefonu nyní nenajdete. Zmíněná odolnost zvládne pády z výšky až 1,8 metrů, 60 minut pod vodou v hloubce 3 metrů a jakékoliv špinavé a nevlídné prostředí, které si dokážete představit. K tomu všemu dostanete moderně vybavený smartphone, který zvládne vše, co jeho konkurenti.

Operační systém Android je zde ve verzi 8.0 Oreo a je zde ve své čisté verzi, bez zbytečných nadstaveb a otravného softwaru. Display má velikost 5,2 palce a Full HD rozlišení. Operační paměť má velikost 4 GB a vnitřní uživatelská 64 GB, podpora microSD karty je samozřejmostí stejně jako možnost dvou SIM karet. Fotoaparát má rozlišení 16 Mpix, baterie kapacitu 4500 mAh a váha je poměrně velkých 250 gramů.

Odolnost, termální kamera, snímač kvality vzduchu, laserové měření vzdálenosti
Vyšší pořizovací cena, vyšší hmotnost 250g

Podle čeho vybrat telefon Caterpillar

Pakliže uvažujete o pořízení odolného telefonu CAT, máte k tomu pravděpodobně oprávněné důvody. CAT chytré telefony jsou v podstatě určeny pro všechny, kteří se často pohybují, nebo pracují, venku. Může se tedy jednat o stavaře, dělníky, řemeslníky, zemědělce, nebo techniky pracující v exteriéru. Často si mobily CAT pořizují také expediční členové, nebo sportovci pohybující se v extrémních podmínkách. Všechny telefony CAT jsou odolné a většina i moderně vybavena.

Odolnost a konstrukce

Nejzákladnější mobilní telefony mohou mít pouze stupeň krytí IP67, většina modelů však má lepší IP68 a k tomu ještě certifikaci vojenského standardu 810 G. Telefony jsou odolné jak vůči vodě, tak samozřejmě prachu, plísním, rzi, a zvládnou i pády na beton z běžných výšek, které jsou až do zhruba 2 metrů. Jejich velká výhoda je také schopnost práce při extrémních teplotách, které mohou dosahovat až -30 stupňů, respektive až 55 stupňů Celsia. Ty nejlepší modely zvládnou setrvat až 3 metry pod vodou po dobu 60 minut aniž by se jim něco stalo. Samozřejmostí jsou ochranná skla nejvyšší kvality, nebo pevné záslepky pro konektory. Kromě dotykových verzí lze pořídit i mobilní telefon klasické konstrukce s tlačítkovým ovládáním.

Hardware a software

Vybavenost telefonu kopíruje pořizovací cenu mobilu. Většina mobilů CAT je vybavena slušně a málokdy se setkáte se záseky v prostředí. Velikost displejů se pohybuje od 4,7 palců po 5,2 a rozlišení je buďto HD, nebo Full HD. Baterie patří u všech telefonů mezi to nejlepší, co lze v kategorii pořídit a jistotou jsou vždy minimálně 2 dny provozu, i když v praxi lze dosáhnout i delší výdrže. Odpovídá tomu i kapacita baterií která může být až 5000 mAh. Operační paměť stejně jako procesor jsou většinou na odpovídající úrovni, setkat se lze s osmi jádry procesoru a 3 – 4 GB RAM. Také konektivita kromě základního nedotykového modelu je standardní dnešní době včetně GPS s Glonass, Wi-Fi a bluetooth modulem, či podporou rychlého LTE internetu.

V případě softwaru je vždy použit operační systém Android v jeho různých verzích (výjimkou je opět základní nedotykový verze která OS Android nemá). Samotné prostředí Android je velice odladěné bez nějaké zásadní nadstavby a otravných předinstalovaných aplikací.

Nadstandardní funkce

Mobilní telefony Caterpillar kromě výborné odolnosti mohou nabízet i nadstandardní funkce, které u žádných jiných telefonů takřka nenajdete. První z nich může být integrovaná termovizní kamera FLIR, která dokáže zobrazovat teplotní záření až do teploty 400 stupňů Celsia. Další netypická funkce je snímač kvality vzduchu, který je schopen detekovat vysoké úrovně těkavých organických sloučenin v prostoru. Posledním nástrojem, kterým může být mobilní telefon CAT vybaven je integrovaný nástroj pro měření vzdáleností vybavený laserem.

4.4/5 - (30 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.