Domácnost,

Nejlepší matrace: taštičkové, pružinové aj. | Recenze, test

Kvalitní matrace je základem zdravého spánku a dobře spát je snad přáním každého člověka. Matrace může mít životnost i 10, 15 let, někdy i více. Vždy záleží, jak často na ni spíte, případně z jakých materiálů je vyrobená a jaké je konstrukce.

Na trhu je, bohužel, velice velké množství matrací. Výrobci se předhánějí v superlativech a z jejich úhlu pohledu je právě ta jejich vhodná naprosto pro všechny. Realita bohužel není tak jednoduchá. Každý člověk je stavěný trochu jinak, a proto každému bude vyhovovat jiná matrace. Základními vodítky, podle kterých vybírat, je hmotnost člověka, věk, výška i zdravotní stav.

Od nevhodné matrace může vznikat spoustu zdravotních problémů a potíží. Mezi ty nejčastější patří bolest zad a kloubů, bolest svalů, chronická únava, nevyspalost i když spíte osm hodin a pocit rozlámaného, rozbolavělého těla. Tyto projevy si poté nesete celý den, týden, měsíce, roky. Dříve, nežli navštívíte s těmito potížemi vašeho doktora, přesvědčte se, že nemáte na lůžku starou, proleželou matraci s vylézajícími péry.

Současná nabídka matrací je velice rozmanitá. Zdravotní matrace a ortopedická matrace patří mezi speciální provedení právě pro osoby se zdravotními problémy. Pro běžnou populaci se nabízí pěnové matrace, pružinové matrace, sendvičové, nebo latexové.

Tato provedení se od sebe ještě vzájemně odlišují. Pěnová matrace může být vyrobena z paměťové pěny, líné pěny, termo pěny, vysokoelastické pěny a dalších druhů, nebo vzájemných kombinací. Pružinové mohou být zhotoveny buďto z běžných pružin, nebo z takzvaných speciálních taštičkových pružin.

Dalšími parametry je dále nosnost, nebo počet zón. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší matrace a jejich recenze. Abyste se ve výběru matrací neztratili, připravili jsme pro vás nákupního rádce, který najdete pod recenzemi.

Nejlepší matrace – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších matrací z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelTvrdostProvedeníNosnost 
Dřevočal Lima recenze a testDřevočal LimaTvrdá matracePěnová140 Kg
MPO Memory Comfort 1+1 recenze a testMPO Memory Comfort 1+1Měkká matracePěnová120 Kg
Panmatraci STANDART recenze a testPanmatraci STANDARTTvrdší matracePěnová120 Kg
Tropico Romantika recenze a testTropico RomantikaTvrdá matracePěnová150 Kg
Dormeo Fresh Prima recenze a testDormeo Fresh PrimaTvrdší matracePěnové pružiny140 Kg
Dřevočal Irma recenze a testDřevočal IrmaMěkká matracePružinová120 Kg
MPO PAOLA recenze a testMPO PAOLATvrdší matracePružinová90 Kg
Panmatraci SKOK and GO Exclusive recenze a testPanmatraci SKOK and GO ExclusiveMěkká, tvrdáPružinová120 Kg
Dřevočal Eva recenze a testDřevočal EvaTvrdší matraceTaštičková120 Kg
Dormeo Renew Eucalyptus recenze a testDormeo Renew Eucalyptus-Pěnová-

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Dřevočal LimaMPO Memory Comfort 1+1Panmatraci STANDARTTropico RomantikaDormeo Fresh PrimaDřevočal IrmaMPO PAOLAPanmatraci SKOK and GO ExclusiveDřevočal EvaDormeo Renew Eucalyptus
Počet zón7717371977
RozměryVariabilníVariabilníVariabilníVariabilníVariabilníVariabilníVariabilní200 x 80 cmVariabilníVariabilní
Výška22 cm20 cm10, 15, 20 cm20 cm18 cm20 cm16 cm25 cm21 cm6 cm
Třída tvrdosti3, 4233, 52/3232, 42/3-
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 matrací

Dřevočal Lima

Dřevočal Lima recenze a test

Ortopedická matrace Dřevočal Lima patří mezi nejprodávanější a nejoblíbenější matrace na trhu. Její speciální konstrukce s tvrdým, polyuretanovým středem – jádrem, velice dobře celou matraci zpevní. Z tohoto důvodu je také dodávána v napřímeném stavu, nikoliv stočená. Při případném dalším pohybu je na tuto věc potřeba myslet. Zbylé vrstvy jsou již tvořeny kvalitními elastickými pěnami MediFoam, které mají výborné ortopedické vlastnosti.

Matrace patří mezi tvrdé, na stupnici tvrdosti má jedna strana úroveň 3 a druhá strana matrace úroveň 4. Je tedy jen na vás, jaká strana bude pro váš spánek pohodlnější. Povrch matrace je rozdělen do sedmi zón, což ocení všichni, kteří trpí bolestmi zad a hlavy. Jednotlivé zóny jsou speciálně připravené na konkrétní partie těla.

V některých částech najdeme masážní nopy, které pomáhají prokrvení pokožky a také masírují páteř, klouby a svaly během spánku. Maximální nosnost je výrobcem stanovena až na 140 Kg, která patří mezi vyšší zatížení a výška je rovněž nadprůměrných 22 cm. Matraci je možné pořídit ve velkém množství rozměrů, potah je u všech snímatelný a pratelný při 60 stupních Celsia, kdy se bezpečně zničí většina mikroorganismů a plísní. Můžete ji mít také jak na laťkovém roštu, tak na lamelovém roštu.

Vítěz kategorie produkt roku, dva stupně tvrdosti 3 a 4
Díky tvrdému jádru nelze srolovat do válce

MPO Memory Comfort 1+1

MPO Memory Comfort 1+1 recenze a test

Matrace MPO Memory Comfort 1+1 je jednou z mála, které jsou dodávány v párovém balení. Jsou při doručování speciálně srolované komprimovacím strojem, aby s nimi byla snadná manipulace. Po doručení se nechají 12 hodin nabýt svou plnou velikost a mohou se používat.

K dispozici je velké množství rozměrů, včetně oblíbených, jako jsou matrace 140×200, nebo 90×200. Kromě velikosti si také můžete vybrat potah, jaký vám bude nejvíce vyhovovat. Zmíníme například potah Medico, u kterého je látka prošitá dutým vláknem. Potah je možné prát na 60 °C, což je teplota, při které se bezpečně zničí zárodky plísní i mikroorganismů.

Zdravotní matrace má 7 anatomických zón, nosnost 120 Kg a je v součtu měkká – jedna strana má třídu tvrdosti 2 a druhá strana má třídu tvrdosti 4 (na škále výrobce 1- 7). Můžete tedy spát na té straně, která vám bude více vyhovovat. Použitá VISCO paměťová pěna se přizpůsobí skvěle vašemu tělu, rozloží tak jeho hmotnost a zajistí dobrou oporu. Výška matrace je 20 cm, což patří k průměru a položit ji lze jak na laťkový, tak na lamelový rošt.

Dvě matrace v sadě, široký výběr rozměrů
Místy méně kvalitní šití potahu

Panmatraci STANDART

Panmatraci STANDART recenze a test

Základní pěnová matrace Panmatraci STANDART boduje jednoznačně svou nízkou pořizovací cenou, při které si však zachovává vysoký standard, jaký je běžný i u několikanásobně dražších matrací. Je vhodná pro nenáročné spáče, případně méně časté použití pro hosty, nebo na chatu.

Matrace má jen jednu zónu, respektive zdravotní zóny nenabízí – to znamená, že je celá stejně tvrdá. Pokud se zaměříme na tvrdost, pak jde Panmatraci STANDARD zlatou střední cestou – třída tvrdosti je 3. Tato středně tvrdá matrace je vhodná také na polohovací rošty, stejně tak jako na klasické laťkové, nebo lamelové rošty.

Jedna z největších výhod je její variabilnost, ve které si ji můžete pořídit. Nabízí několik velikostí, včetně 180×200, nebo 160×200 a jako jedna z mála nabízí také několik výšek – 10 cm, 15 cm a 20 cm. Jádro matrace tvoří PUR pěna, která je uložena ve WAVE potahu, ten je však možné prát pouze na 40 °C, při kterých se nezničí dostatečně všechny nežádoucí zárodky mikroorganismů a plísní.

Vhodná k polohovacím roštům, příznivá pořizovací cena, výška 10, 15, 20 cm
Potah WAVE pratelný pouze na 40 °C

Tropico Romantika

Tropico Romantika recenze a test

Ortopedická matrace Tropico Romantika je specifická svým jádrem, které je tvořeno z kokosových vláken. Ty jsou svými vlastnostmi vhodná pro tvrdší matrace. Kokosová výztuha je obalena vrstvou ze speciální Flexifoam pěny, která dodává matraci vysokou elasticitu, vzdušnost a také odolnost.

Matrace prošla mechanickým testem, při kterém byla simulací 80 tisíc krát použita a obstála. Je tedy opravdu bytelná a vydrží perfektně sloužit dlouhé roky i při každodenním zatížení. Nosnost má díky kokosové výztuži až 150 kilogramů a je oboustranná. Jedna strana má úroveň tuhosti 3 a druhá 5, jedná se tedy o tvrdou matraci, která je vhodná pro osoby vyhledávající spaní na tvrdém, nebo pro osoby s větší hmotností.

Potah je tvořen ze třech vrstev a je samozřejmě snímatelný a pratelný při teplotě 60 °C, což je jednoznačné pozitivum. Tvrdší strana má anatomickou zónovou profilaci a měkčí strana masážní profilaci. Celkový počet zón je sedm, nemusíte se tedy bát, že byste se ráno probudili rozlámaní a bez energie.

Oboustranná matrace z pěny Flexifoam, nosnost až 150 Kg
Kokosová vlákna mají zpočátku specifické aroma – po čase odezní

Dormeo Fresh Prima

Dormeo Fresh Prima recenze a test

Dormeo Fresh Prima patří mezi nejlepší matrace, které je možné v současnosti pořídit. Její největší výhodou oproti konkurenčním matracím je systém pěnových pružin, který posouvá pohodlí na novou úroveň. Matrace je nejen velice komfortní, ale splňuje také veškeré nároky s ohledem na vaše tělo – konstrukce předchází bolestem zad, kloubů a svalů.

Předchází také únavě a takzvané celkové bolesti, které říkáme rozlámané tělo. Matrace Dormeo Fresh Prima je vysoká 18 centimetrů a má celkem tři zóny, které vynikají vynikající oporou. Matrace je díky chytré konstrukci skvěle prodyšná – jedinečný systém odvětrání zajišťuje stálé proudění vzduchu, díky kterému se v pěně neudržují tolik bakterie a roztoči.

Je vhodná jak pro pevné laťkové rošty, tak i pro rošty lamelové. Nebude ji také vadit ani umístění na polohovacím roštu. Úroveň tvrdosti je přesně na pomezí pětistupňové škály, není ani měkká, ani tvrdá, zkrátka tak akorát. Potah je pratelný a jeho unikátnost je dva centimetry vysoká paměťová pěna, která díky tomu, že je součástí potahu, se nechá i vyprat. Dormeo svému produktu věří, a proto na matraci dává prodlouženou 15 ti letou záruku.

Oceňovaná technologie pěnových pružin Octaspring, prodloužená záruka 15 let
Delší čekací doby na dodání

Dřevočal Irma

Dřevočal Irma recenze a test

Do srovnání se dostala také tato pružinová matrace Dřevočal Irma, která se řadí mezi nejoblíbenější matrace s pružinovým jádrem. Jedná se o poctivou pružinovou matraci, u které se nemusíte rozhodně bát, že se do půl roku proleží a na povrch se dostanou péra. Výrobce na jádro poskytuje 2 roky záruku s tím, že maximální zatížení by nemělo přesáhnout 120 kilogramů.

Dřevočal Irma je měkká matrace, s konkrétní třídou tvrdosti 2. Jedná se o zónovou matraci s výborným počtem zón – najdeme jich na ní rovnou sedm. Výška je 22 centimetrů a rozměry jsou velice variabilní – ty hlavní, jako například 160×200 a 180×200 jsou výrobcem obsaženy.

Jak bylo řečeno, jádro tvoří kvalitní pružiny, na povrchu je však použitá výborná elastická pěna MediFoam, která je tvarována do masážních nopů. Ty se starají o prospěšné prokrvení a uvolnění svalstva, čímž předchází bolestem zad a kloubů. Zajímavý je zde také potah, který kromě jiného obsahuje výtažek z Aloe Vera, je prošitý dutým vláknem a může se prát až na 60 stupňů Celsia.

Kvalitní pružinová matrace s masážními nopy z elastické pěny MediFoam
Vhodná především jen na pevný laťkový rošt

MPO PAOLA

MPO PAOLA recenze a test

Další alternativou pro zájemce o pružinovou matraci může být MPO PAOLA. Jedná se o finančně dostupnou matraci, která kromě pružin obsahuje také vložku z kokosových vláken a finální povrch je tvořen pěnou z polyuretanu.

Matrace se nechá považovat za tvrdší – samotná třída tvrdosti dosahuje hodnoty tři. Můžou za to jak pevné pružiny, tak i část z kokosových vláken. Díky tomu ale naprosto výborně dýchá – výměna vzduchu probíhá na jedničku a tím pádem je hygienická s minimálním výskytem plísní a mikroorganismů.

Výška matrace je 16 centimetrů a rozměry nabízí výrobce velice variabilní, zcela jistě najdete rozměr i na váš postelový rošt. Na této matraci nenajdeme také více zón než jednu a vzhledem k maximálnímu přípustnému zatížení jen 90 Kg je to i pochopitelné. Je tedy vhodná pro lehčí jedince a dobře poslouží jako hlavní matrace, tak i pro hosty, nebo na chatu.

Pružinové jádro se systémem Bonell proti protlačení pružin
Menší maximální zatížení – pouze 90 Kg

Panmatraci SKOK and GO Exclusive

Panmatraci SKOK and GO Exclusive recenze a test

Jak je již ze samotného názvu patrné, Panmatraci SKOK and GO Exclusive je jedním slovem exkluzivní matrace, na kterou když jednou ulehnete, už nebudete chtít spát na jiné. Jádro je tvořeno taštičkovými pružinkami, kterých je na metr čtvereční použito 750 ks. Každá pružinka je uložená v netkané textilii a celkově nabízí nadprůměrný počet 9 zón.

Tato zónová matrace má ve vrchních vrstvách VISCO paměťovou pěnu, která se rovněž řadí mezi ty nejlepší materiály, které se při výrobě matrací používají. Studená pěna se přesně natvaruje podle lidského těla a zafixuje jej – tělo má tedy optimální podporu po celou dobu spánku, ať již spíte na zádech, na břiše, nebo na boku.

Matraci je vhodné kombinovat s pevným roštem, a to buď deskovým, nebo laťkovým. Vzhledem k pérování ji není vhodné používat na lamelovém roštu. Má nosnost 120 kilogramů a každá strana matrace má jinou tvrdost – podle libosti si ji můžete otáčet. Jedna strana má kategorii tvrdosti 2 a druhá 4. Matrace je tedy měkká i tvrdá, a to vše díky nejmodernějším postupům při výrobě. Potah je pratelný pouze při teplotě 40 °C a má 3D větrací lem, díky kterému zůstane v suchém a hygienickém prostředí.

Luxusní matrace pro ty nejnáročnější spotřebitele, 9 zón, anti alergenní
Potah pratelný pouze při teplotě 40 °C

Dřevočal Eva

Dřevočal Eva recenze a test

Dřevočal Eva patří rovněž mezi nejlepší matrace, které jsou v současnosti na trhu k dostání. Jádro je tvořeno až jedním tisícem pružinek, které jsou samostatně baleny v pouzdrech z netkané textilie. Těmto pružinkám se říká taštičkové a je to nejdražší a zároveň nejlepší technologie, která se k výrobě matrací používá.

Pružinky skvěle odvádí od těla vlhkost a díky této konstrukci se v matraci nehromadí ve velkém množství plísně, bakterie a mikroorganismy. Dřevočal Eva má výrobcem doporučenou maximální nosnost 120 kilogramů a je tvrdší – na škále od jedničky do pětky zaujímá místo 2/3. Samotná výška matrace je 21 cm a rozměrů, ve kterých ji můžete pořídit je velice mnoho.

Ze zkušeností spotřebitelů také častěji zní připomínky na vyšší hmotnost, které si oproti pěnovým všimnete například při přestýlání postele. Výrobce poskytuje na taštičkovou matraci záruku 2 roky. Komfortní spánek zajišťuje sedm zón. V rámci jednotlivých zón se mění i tuhost pružinek. Potah se nechá prát při teplotě 60 stupňů Celsia, a kromě dalších látek obsahuje i výtažek z Aloe Vera.

Taštičkové jádro, studená pěna, 7 zón a univerzální použití
Vyšší hmotnost při manipulaci

Dormeo Renew Eucalyptus

Dormeo Renew Eucalyptus recenze a test

Tento model není plnohodnotná matrace, a to je potřeba brát jasně v úvahu, Dormeo Renew Eucalyptus je přistýlka. Fakticky se jedná o nízkou matraci, která se pokládá na staré nevyhovující matrace, na rozkládací gauče, nebo v případě nutnosti na zem, například pro jednodenní přespání přátel.

Jako taková má však přistýlka výborné hodnocení od stovek spotřebitelů, kvalita Dormeo je tedy zaručena i u tohoto produktu. Matrace/přistýlka se díky výšce jen 6 centimetrů výborně skladuje. Jádro tvoří paměťová pěna, která se rychle přizpůsobí poloze a tvaru těla a zajistí, že spánek bude pohodlný a komfortní po celou noc až do rána.

Spodní strana přistýlky je protiskluzová, což zajišťuje skvělou fixaci na jakémkoliv povrchu, na který přistýlku položíte. Vzhledem k tomu, že se nejedná o plnohodnotnou matraci, tak výrobce neuvádí tuhost, ani nosnost. Kvalitu dokazuje také rozdělení i takto kompaktní přistýlky do sedmi zón, nebo hypoalergenní potah, který lze navíc snadno prát v pračce.

Kvalitní přistýlka se 7 zónami, hypoalergenní provedení
Nejedná se o plnohodnotnou matraci, výška 6 cm

Nejprodávanější matrace

Nejprodávanější matrace na trhu jsou ty od značek: Dřevočal, Tropico, Dormeo, MPO, Ecomatrace. Další kvalitní výrobci matrací jsou proPostele, Benab anebo Materasso, které určitě najdete v odborných testech matrací.

Jak vybrat matraci

Jistě jste již za život spali na desítkách postelích s různými matracemi. Na některých byl spánek noční můrou, na jiných jste se i po krátkém spánku probrali dokonale odpočatí a s dobrou náladou. Každý člověk je jiný a každý má jiné preference – proto část lidí upřednostňuje matraci měkkou, další část matraci tvrdou.

Pakliže si nejste zcela jisti, která matrace vám spíš bude vyhovovat, zajděte před jejím nákupem na internetu do některého z kamenných obchodů a vyzkoušejte si, jaké vám zhruba vyhovují. Na matraci si vždy lehněte zcela přirozeně a několik minut setrvejte, za krátký čas nemáte šanci poznat, jestli je pro vás pohodlná, nebo nikoliv.

Tvrdost matrace

Parametr tvrdosti je zcela zásadní věc, ve které se promítají jak subjektivní pocity jednotlivců, tak i objektivní, jako například hmotnost. Různí výrobci používají různé stupnice tvrdosti, proto není zcela snadné se v nich vyznat. Třídu tuhosti vždy vztahujte ke stupnici, kterou výrobce použil. Někteří mají pouze 4 stupně, někteří až 7 stupňů tvrdosti, ale nejčastěji se používá stupnice s 5 třídami, které si v krátkosti popíšeme.

Extra měkká matrace – třída 1

Tato matrace je velice měkká, hodí se pro osoby staršího věku, kteří mají chronicky bolavé klouby. Matrace nevyvíjí na ležícího žádný tlak a přesně se přizpůsobí tělu člověka. Pro zdravé jedince se hodí spíše na příležitostné spaní, na chatu, nebo pro hosty. Matrace s tuhostí 1 se vyrábí v omezené míře a nabízejí je pouze někteří výrobci.

Měkká matrace – třída 2

Tento typ matrací patří mezi nejprodávanější a široce oblíbené. Matrace je stále příjemně měkká, ale vyvíjí již určitý tlak na ležící tělo, čímž uchovává páteř v rovině. Je vhodná pro zdravé jedince normální váhy, kteří netrpí žádnými zdravotními a ortopedickými problémy.

Tvrdší matrace – třída 3

Mírně tvrdší matrace je oblíbená u sportovců a mužů. Spolu s předchozí kategorií se řadí k nejprodávanějším kategoriím. Má výborné výsledky u osob trpících bolestmi zad a kloubů, na tělo vyvíjí přiměřený tlak a pomáhá udržovat páteř v rovině.

Tvrdá matrace – třída 4

Nejtvrdší typ matrace z běžně dostupných, je vhodná pro lidi s nadváhou, jelikož je velice pevná a jen tak se neproleží. Tyto matrace dosahují nosnosti až 150 kilogramů a jsou vyrobeny z husté pěny, nebo pevných pružin.

Extra tvrdá matrace – třída 5

Jedná se o speciální zdravotní matrace, které vyrábí jen několik málo výrobců. Jsou speciálně určeny pro osoby s nadváhou až obezitou. Pro osoby s běžnou váhou není příliš vhodná, neboť by se na ni mohli cítit ráno nevyspalí a rozlámaní.

Provedení a materiál

V současnosti nejprodávanější jsou matrace pěnové. Ty mohou být vyrobeny buďto z jednoho kusu kvalitní pěny, nebo mohou být tzv. sendvičové, to znamená, že je matrace složena z více různých vrstev pěny. Někdy může být pěna zaměněna za kokosová vlákna, nebo jiné přírodní materiály, které dávají matraci specifickou vlastnost, například vyšší tuhost.

Pakliže vám pěnové matrace nevyhovují, máte možnost pořídit matraci s pružinovým jádrem. Současné pružinové matrace dokáží být stejně pohodlné jako pěnové a neproleží se, neboť jsou vybaveny speciálními prvky. Jistým poddruhem jsou matrace taštičkové, které se skládají až z tisíce malých pružinek zabalených v textilním obalu. Tyto pružinové matrace mají jasnou výhodu v lepší ventilaci, což se projevuje menším počtem bakterií, mikroorganismů a plísní, které se v ní drží.

Nosnost a výška

Nosnost je velice důležitým parametrem, který je důležité dodržovat. Pokud dochází k dlouhodobému přetěžování matrace, jisto jistě se ji zkrátí životnost a proleží se. Různé konstrukce mají různé nosnosti a většinou odpovídá i měkčímu/tvrdšímu provedení. Nosnost je nejčastěji od 100 Kg do 150 kilogramů, speciální zdravotní matrace, nebo matrace pro děti, mohou mít nosnost i mimo toto rozmezí. Výška matrací se průměrně pohybuje kolem 20 centimetrů a odvíjí se od použitých vrstev pěny, nebo jiných materiálů.

Zóny a rozměry

Zóny jsou speciálně dělané podle lidského těla, na některých místech je tak matrace měkčí, na jiných místech naopak tvrdší. V současně době se nejčastěji používá 7 zón, luxusní matrace mohou mít až zón 9. Naopak levné matrace zóny nemají, to znamená, že má jednu tuhost na celé své délce. Pro menší osoby, nebo pro děti, nemusí být spaní na zónové matraci vhodné, neboť se správně nevejdou do zdravotních zón. Rozměrů je celá řada, mezi ty nejběžnější patří rozměry matrací 140×200, 90×200, 180×200, nebo 160×200. Většina prodávaných matrací je v těchto rozměrech běžně dostupná.

Rošt a potah

Pokud pořizujete novou matraci i nový rošt, potažmo i rám postele, jste ve značné výhodě, neboť se nemusíte vůbec omezovat kombinací a pořídit to, co opravdu chcete. Pokud rošty máte a kupujete jen novou matraci, pak je dobré přihlížet k následujícím pravidlům.

Pěnová matrace je vhodná pro všechny typy roštů, tedy laťkový, lamelový, i na pevnou desku. Pružinové a taštičkové matrace by se neměli ukládat na lamelové rošty, neboť samotná konstrukce matrace pruží. Obecně byste se měli vyhýbat pevným deskám, které zamezí jakékoliv ventilaci. Rošt by měl mít lamely, nebo laťky, několik centimetrů od sebe a pro zmíněnou dobrou ventilaci.

Potahů nabízí výrobci celou řadu, vždy by však měl být sundavatelný, aby se nechal jednoduše vyprat a vyčistit. Pratelný by měl být na 60 stupňů Celsia. Pouze při této teplotě se zničí většina choroboplodných zárodků, které se v matraci, potažmo potahu, přirozeně vyskytují. Některé potahy mohou být s výtažkem Aloe Vera, nebo jiných přírodních látek. Potahy se také dělají s vlastním pěnovým polstrováním, které ještě více zvyšuje celkový komfort.

4.3/5 - (18 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.