Kosmetika,

Nejlepší masky na vlasy: suché, poškozené aj. | Test, recenze

Pro každou ženu jsou vlasy důležitou součástí image. Přestože za úpravy vlasů u kadeřníka často padají tisíce, je tady přece jen něco, na co ženy často zapomínají – maska na vlasy. Proč je vlastně důležitá? Má svou nezastupitelnou úlohu v péči o vlasy jako takové, pomáhá plnohodnotné regeneraci a obnovuje kvalitu vlasů. Ve snaze vlasy nezanedbat se často používá vlasové kosmetiky více, než je nutné, nebo volíme přípravky nevhodného složení.

Naprostá většina žen si vlasy barví, což jejich kvalitě a zdraví neprospívá. Poškozuje je příliš časté mytí vlasů, časté používání fénu, kulem nebo vlasových žehliček. Vlasům ani nepomáhá, pokud se češou za mokra. Vhodné také nejsou některé módní účesy, které mohou být sice aktuálně trendy, nicméně za vlasy tahají a nepůsobí komfortně.

Maska na vlasy v těchto případech vždy pomůže, zároveň je však ideální změnit samotný přístup k péči o vlasy. Základem je používat kvalitní vlasovou kosmetiku, vysušovat vlasy opatrně a pokud možno přirozenou cestou. Pokud již vlasy barvíte, snažte se upřednostnit šetrnou barvu.

Nejúčinnější masku na vlasy vybíráme podle toho, jaké vlasy máme, případně co naše vlasy trápí. Nejvíce rozšířeny jsou masky na poškozené vlasy, které nemusí být v ideálním stavu z mnoha důvodů. Existují i na barvené vlasy, suché, nebo univerzální na všechny typy vlasů. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší masky na vlasy a jejich recenze.

Nejlepší masky na vlasy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších masek na vlasy z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku


TIP:

Recenze 10 masek na vlasy

Kérastase Blond Absolu Cicaflash

Hydratační maska na vlasy Kérastase Blond Absolu Cicaflash je k dispozici v balení o objemu 250 ml a je určena pro zesvětlené nebo melírované vlasy. Díky její aplikaci budou vaše blond vlasy jasnější, hydratovanější a bez zatížení. Přípravek je obohacen o květ plesnivce alpského s antioxidačními účinky, který je označován za tak zvaný čistý nesmrtelný květ a dokáže zjemnit a zklidnit citlivé vlasy. Jedná se poměrně o novinku na trhu, která zatím nemá velké množství uživatelských recenzí, ale ženy na tento vlasový přípravek reagují pozitivně.


Gestil Wonder

Nejúčinnější maska na vlasy Gestil Wonder je k dispozici v balení o objemu 300 a 500 ml a je unikátní svým složením s výtažky z bambusu. Díky těmto složkám pomáhá obnovit poškozené vlasy, které jsou poničeny častým barvením nebo melírováním. Kromě toho je složení obohaceno o výtažky z býčích žláz a léčivých bylin. Tuto masku je možno používat bez problémů také dlouhodobě a po dlouhou dobu je schopna vlasům dodat mladistvý vzhled a vitalitu, včetně zacelení roztřepených vlasových konečků. Ženy si pochvalují, že tato maska zanechává vlasy lesklé, hebké a jemné na dotek, přičemž se po aplikaci masky také dobře rozčesávají.


Olaplex Professional N°3 Hair Perfector

Maska na vlasy Olaplex Professional N°3 Hair Perfector pečuje o barvené vlasy, kdy dle výrobce dokáže ošetřit vlasové vlákno, a přitom neovlivňovat trvanlivost barvy. Přípravek zakoupíte v balení 100 ml a je možné jej používat jak jako prevenci, kdy chrání vlasy před poškozením dalším barvením, tak pro snížení negativních dopadů po barvení. Přípravek je schopen regenerovat vlas zevnitř, nikoliv pouze na povrchu, a to díky chemické receptuře, která obnovuje disulfidové vazby. Není přitom použito silikonu ani minerálních olejů. Řada zákaznic si po aplikaci pochvaluje nadýchané a lesklé vlasy.


Garnier Fructis Banana Hair Food

Garnier maska na vlasy Garnier Fructis Banana Hair Food známé kosmetické značky je dalším z produktů, který hloubkově vyživuje vlasy. Výrobce uvádí, že 98 % složek obsažených ve výrobku je na přírodní bázi, přičemž zbytek také podléhá přísnému dermatologickému testování, což zajišťuje dobré snášení masky. Balení má 390 ml a mnoho zákaznic si pochvaluje absenci parabenů, pěknou vůni a příznivý poměr ceny a kvality. Vlasy se přitom dlouho lesknou a lze je snadno rozčesat.


Kallos KJMN

Přírodní maska na vlasy Kallos KJMN nabídne výživu vlasů mléčným proteinem Keratinem, jak naznačuje již název výrobku. Koupíte ji ve velkém balení 1000 ml a poskytuje regeneraci, hydrataci a ochranu vlasových vláken. Dodá jim jemnost a hedvábný lesk. Uživatelky si pochvalují zejména možnost vlasy dobře rozčesat a také oslnivý lesk, hebkost a hladkost vlasů. Navíc v neposlední řadě příjemně voní a má dobrý poměr velikosti a pořizovací ceny.


Revlon Professional UniqOne All In One

Maska na vlasy z kokosového oleje Revlon Professional UniqOne All In One se dá zakoupit v balení 150 ml a je vhodná pro všechny typy vlasů. Můžete ji koupit také v různých vůních, třeba jako zmíněný kokosový olej. Právě kokos si v uživatelských recenzích řada žen pochvaluje. Přípravek lze aplikovat jak na suché, tak na mokré vlasy a nemusí se oplachovat. Není přitom potřeba aplikovat velké množství, ani se to nedoporučuje, neboť by se nemuselo dosáhnout ideálního účinku.


L’Oréal Professionnel Serie Expert Absolut Repair Lipidium

Maska na vlasy L’Oréal Professionnel Serie Expert Absolut Repair Lipidium se prodává v balení 500 ml a pomáhá s obnovou vlasových lipidů, jak slibuje již název produktu. Ty se běžně z vlasů vytrácejí v souvislosti s aplikací chemických kosmetických přípravků a vystavováním nadměrnému teplu fénování nebo žehlení. Přípravek je tak ideální na poškozené vlasy. Ženy si obvykle po aplikaci přípravku pochvalují vlasy jemné na dotek, zejména pak při aplikaci na sušší vlasy. Vlasy hloubkově hydratuje a dodává jim maximální sílu.


Kérastase Résistance Masque Thérapiste

Maska na vlasy Kérastase Résistance Masque Thérapiste se nabízí v balení 200 ml a obsahuje výtažek z tzv. rostliny znovuzrození, která má účinky na obnovu vlasového vlákna. Složení obsahuje také 6 aminokyselin, které dokáží odpovídajícím způsobem vyživovat poškozené vlasy. Mnoho žen si v uživatelských recenzích pochvaluje dobrou konzistenci zajišťující optimální nanášení a snadné vymývání masky po její aplikaci.


Maria Nila Colour Refresh Pearl Silver

Maska na vlasy Maria Nila Colour Refresh Pearl Silver je k dispozici v balení o objemu 100 ml a zajímavá je tím, že výrobce slibuje zvýšení intenzity barvy na vlasy. Dokonce lze s touto maskou korigovat odstín. U zesvětlených vlasů díky fialovým pigmentům dokáže neutralizovat jejich žlutý nádech, který po barvení vzniká. Díky tomu tak můžete dosáhnout dokonalé platinové blond barvy. Ženám se v uživatelských recenzích líbí snadná aplikace a ledový nádech, který dodává blonďatým vlasům.


Wella Professionals Fusion

Maska na suché vlasy Wella Professionals Fusion vlasy obnovuje a zjemňuje. Přispívá k jejich ochraně před poškozením a lámáním, navíc je možné ji pořídit i větším balení o objemu 500 ml. Jednotlivé složky masky mají schopnost pronikat hluboko do vlasového vlákna a díky tomu zacelí jeho poškození. Výrobce slibuje vysoký lesk a hebké vlasy. Uživatelky, které mají s produktem zkušenost, si ve svých recenzích pochvalují citelné zlepšení již po první aplikaci.


Jak vybrat masku na vlasy

Jak jsme naznačili v úvodu, masky na vlasy jsou jedním z důležitých prostředků, kterým lze docílit zdravých, silných a vitálních vlasů. Existuje celá řada produktů pro různé typy vlasů, které dokáží pozitivně ovlivnit jejich stav. Zdravé vlasy jsou nejen dobře vyživovány, ale také působí na pohled zdravě. Maska vlasy nadýchá, dodá lesk, hebkost a snadnější rozčesávání.

Typ vlasů a způsoby ošetření

Na různé produkty lze najít pozitivní i negativní ohlasy, to je samozřejmě pochopitelné. Negativní ohlasy jsou však často způsobeny tím, že je maska na vlasy zvolena nesprávně. Zejména jde o nesprávnou volbu přípravku ve vztahu k vlastnostem vašich vlasů. Pokud vám některý z přípravků nevyhovuje, je potřeba trochu experimentovat a vyzkoušet přípravek jiný. Pozitivní zkušenost ostatních lidí nemusí nutně znamenat pozitivní zkušenost vaši.

Při volbě vhodné masky na vlasy si tak nejprve ujasněte, zda máte vlasy suché, zda máte problém s jejich lámavostí, s roztřepenými konečky a podobně. Na suché vlasy pomáhají hydratační složky masky, které dnes obsahuje většina z nich. Pokud vás trápí třeba křehké lámavé vlasy, existují produkty, které cíleně obsahují výtažky posilující vlasovou strukturu.

Také je potřeba se zamyslet nad tím, jaké kosmetické přípravky na vlasy používáte. Používáte-li například přípravky na zesvětlení vlasů či si necháváte aplikovat melír, jsou pro takové vlasy určeny speciální masky, které dokáží odstranit nepěkný žlutý nádech vlasů a dodat jim žádoucí efekt platinové blond.

Některé typy žen upřednostňují výrobu svépomocí. Domácí maska na vlasy může být zhotovena z nespočet běžně dostupných surovin, vždy se tak jedná do jisté míry o experimentování a stabilní výsledky lze jen těžko zaručit. Pokud jste však domácí výrobě nakloněni, můžete vyzkoušet jeden z mnoha receptů, postupů a vyzkoušet si efekt na vlastních vlasech. Nejoblíbenější je v tomto směru hořčičná maska na vlasy, nebo avokádová maska na vlasy.

Správná aplikace masky na vlasy

Pro ideální aplikaci masky a dosažení co nejlepších výsledků je nutné dodržet postup určený výrobcem na etiketě vybraného kosmetického přípravku. Obecně lze však říci, že masku obvykle nanášíme ihned po umytí vlasů a důležité je před aplikací masky vlasy co nejvíce vysušit ručníkem.

Proč je důležité aplikovat masku ihned po mytí vlasů? Je to z toho důvodu, že v tento moment jsou vlasy zcela čisté a jejich póry jsou otevřené. Z toho důvodu jsou také více přístupné vstřebávání léčivých účinků, které maska na vlasy má. Po nanesení masky je nutno vlasy zabalit buď do mikrotenového sáčku, nebo do potravinové fólie. Následuje zabalení ručníkem a maska se nechá působit zpravidla po dobu 30 minut.

Po této době je potřeba vlasy opláchnout a aplikovat kondicionér. Následně počkejte několik minut a znovu vlasy opláchněte. Kondicionér aplikujeme z toho důvodu, že uzavírá strukturu vlasového vlákna, což je po aplikaci masky žádoucí, zabrání se tím ztrátě vyživujících látek.

Dobu aplikace konkrétní masky však vždy vyčtěte z příbalového letáku. Každá maska na vlasy je jiná, a tak se časy mohou výrazně lišit. Některé masky se aplikují i jen 5, nebo 10 minut. Existují také produkty, které se aplikují přes noc, a obyčejně se maska používá dvakrát do týdne.

4.5/5 - (15 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.