Péče o tělo,

Masážní křesla: Test, recenze nejlepších + Jak vybrat

Masážní křeslo zná většina lidí pravděpodobně z lázeňského prostředí, wellness nebo různých kosmetických salonů. S masážním křeslem se můžete setkat také v saloncích na letištích, nebo v nákupních centrech. Zde se jedná o důmyslná zařízení určená pro komerční použití, která dokáží opravdu důkladně promasírovat celé tělo.

Masážní křeslo si však často po této zkušenosti chce pořídit i řada lidí k sobě domů. Zejména pokud máte náročné povolání, může být takové křeslo ideálním nástrojem k odbourání stresu, únavy i svalových obtíží. Jsou zkrátka skvělá k regeneraci, kdy dokáží ulevit přetěžovaným partiím a mohou pochopitelně pomoci odbourat tolik rozšířenou bolest zad, nebo bolest v kříži.

Vybrat si masážní křeslo však nemusí být úplně jednoduché. Na trhu existuje velké množství produktů, mezi kterými je opravdu velké cenové rozpětí. Zatímco ty nejlevnější modely jsou vybaveny vibračními motůrky a pouze několika málo masážními body, kvalitní masážní křesla nabídnou vzduchovou masáž, kdy počet masážních bodů, airbagů, může dosahovat až stovky.

Velké rozdíly jsou také mezi poskytovanými druhy masáží a počtem přednastavených programů. Ty nejlepší masážní křesla umí takzvanou 3D masáž, nebo navodit stav beztíže. Oproti tomu vyhřívání lze najít i mezi levnějšími modely a všechny pojí obdobný materiál povrchové úpravy, kterou bývá syntetická kůže rozdílné kvality. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší masážní křesla a jejich recenze.

Nejlepší masážní křesla – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších masážních křesel z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 inSPORTline MarvyninSPORTline MateoIDEA BOB K38inSPORTline KostaroinSPORTline DuglesvidaXL 60045inSPORTline GambinoinSPORTline ScaletainSPORTline RubinettoHalmar Pulsar
Vzduchová masážAnoAnoNeAnoAnoNeNeAnoAnoNe
Počet masážních airbagů2898-2828-4657-
3D masáž / stav beztížeAno/anoAno/anoNe/neAno/anoAno/anoNe/neNe/neNe/neAno/anoNe/ne
Hmotnost81 kg140 kg45 kg86,5 kg88 kg-25 kg53,5 kg124 kg-
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 masážních křesel

inSPORTline Marvyn

inSPORTline Marvyn recenze a test

Masážní křeslo inSPORTline Marvyn je produktem z vyšší cenové kategorie, který vám nabídne 28 masážních airbagů. Výrobce zde použil jako materiál syntetickou kůži, která se snadno udržuje. Nemusíte se obávat umělého vzhledu, použitá syntetika je prakticky k nerozeznání od pravé kůže.

S tímto produktem si užijete masáž celého těla, můžete si libovolně nastavit sklon opěrky zad a nohou. Délkově nastavitelné jsou pak dokonce i opěrky lýtek a využít můžete rovněž vyhřívání zad. Křeslo lze nastavovat pomocí dálkového ovladače, přičemž je zde na boční opěře také LED indikátor. Pouze nosnost by mohla být o něco větší, než je uvedených 100 kg.

Z dalších funkcí zaujme funkce stavu beztíže, nebo 3D masáž, která je doménou pouze těch skvěle vybavených modelů. Z klasických přednastavených programů zde najdeme uvolňující masáž, relaxační masáž nebo masáž krku a ramen. Lze masírovat lokálně, bodově nebo celkově a nechybí ani 3 vlastní programy.

Kvalitní provedení, 3D masáž, množství funkcí, poměr cena/výkon
Nižší nosnost

inSPORTline Mateo

inSPORTline Mateo recenze a test

Elektrické masážní křeslo inSPORTline Mateo patří mezi naprostou špičku na trhu, což potvrzuje již jeho vyšší cena. Za hodně peněz toho ale také hodně dostanete. Samozřejmostí je v této cenové kategorii precizní kvalita zpracování, přičemž jako materiál se použila syntetická kůže. Nosnost je 150 kg a jeho celková váha činí 140 kilogramů.

Produkt nabízí v rámci vzduchové masáže celkově 98 masážních airbagů a dále 8 magnetů v oblasti opěrky nohou. Magnetická masáž je v tomto modelu unikátní a v rámci modelů jsou jí vybaveny opravdu jen ty nejlepší. Záda mají vyhřívanou podložku a veškeré prvky, včetně opory zad a opěrky nohou, lze nastavit prakticky do libovolných poloh.

Kromě toho křeslo nabízí opravdu vše, na co si jen dokážete vzpomenout. Kupříkladu zde najdete integrovaný MP3 přehrávač, sluchátka nebo polohovatelný displej. Křeslo má samozřejmě paměť, nabídne vám 3D masáž, 5 druhů dalších masáží a 8 přednastavených programů. Můžete využít kompletní, lokální nebo bodové masáže ve 3 manuálních programech. Vše podtrhuje 5 stupňů intenzity a rychlostí, nebo stav Zero Gravity.

Kvalita zpracování, 3D masáž i magnetická masáž, velké množství masážních programů
Vyšší cena

IDEA BOB K38

IDEA BOB K38 recenze a test

Relaxační křeslo IDEA BOB K38 patří mezi základní masážní křesla za poměrně příznivou cenu, dovolit si jej tak může prakticky každý. Kromě toho vypadá s potahy z imitace broušené kůže poměrně luxusně. Jakožto základní křeslo pro relaxaci také nepůsobí nějak zvlášť atypicky, takže splyne se zbytkem interiéru.

Zařízení má 4 vibrační motory, vybírat si můžete z přednastavených 8 masážních programů a elektrické ovládání umožňuje jejich snadnou volbu. Pomůže vám na ztuhlou šíji i bolavá bedra, neboť můžete zvolit zádovou nebo bederní masáž a obě tyto masáže lze ovládat individuálně.

Křeslo je částečně polohovatelné, unavené nohy si můžete položit na speciální výsuvnou podložkou. Výrobce myslel i na praktickou stránku věci, na boku je kapsa, do které můžete uschovat časopis, dálkový ovladač, nebo cokoliv co potřebujete mít při ruce. Nebudete tak muset nikdy zbytečně vstávat od probíhající masáže.

Oddělená masáž bederní oblasti a zad, hezký vzhled, nízká cena
Pouze základní přednastavené programy

inSPORTline Kostaro

inSPORTline Kostaro recenze a test

Polohovací masážní křeslo inSPORTline Kostaro je produktem pro náročnější, což je patrné také z vyšší cenovky a v této vyšší cenové kategorii můžete očekávat spoustu funkcí. V tomto případě se jedná o 28 masážních airbagů z čehož je zřejmé, že umí vzduchovou masáž. Vybrat si můžete celkem 5 druhů masáží, je zde 6 přednastavených programů a 5 programů manuálních.

Samozřejmostí je možnost zaměřit se na jednobodovou, lokální i celkovou masáž. Zvlášť můžete masírovat horní, nebo spodní část těla. Masírovat si můžete nechat také paže, lýtka nebo chodidla a pas pomocí vzduchových polštářů. Volit lze ze 3 stupňů rychlosti a intenzity, nechybí ani pokročilá 3D masáž.

Toto křeslo disponuje schopností uvést vaše tělo do polohy navazující stav beztíže. Křeslo dále nabízí možnost vyhřívání zad, reproduktory s bluetooth, ovladač s LCD displejem a mnoho dalšího. Samozřejmostí jsou bohaté možnosti polohování, nosnost je skvělých 150 kg a jeho váha činí 86,5 kg.

Kvalita provedení, 3D masáž i masáž chodidel, velké množství a variabilita programů
Vyšší cena

inSPORTline Dugles

inSPORTline Dugles recenze a test

Relaxační masážní křeslo inSPORTline Dugles zaujme na první pohled svým futuristickým designem. Vybrat si jej můžete v několika barvách, díky kterým zapadne do každého moderního interiéru. Oblé elegantní tvary skrývají masážní technologie z vyšší cenové hladiny.

K dispozici máte 28 masážních airbagů, ty se postarají o prvotřídní masáž jak celého těla, tak jednotlivých partií. Nastavit si můžete zvlášť záda i nohy a nechybí ani oblíbená možnost vyhřívání zad. K dispozici je dálkový ovladač pro snadné nastavení a LED indikátor umístěný v boční opěře. Nosnost je 120 kg a váha křesla činí rovných 88 kilogramů.

Křeslu nechybí zajímavá funkce navozující stav beztíže. Na výběr máte 5 druhů masáží, přičemž je zde rovněž 6 přednastavených programů. Ty mohou pomoci jak ulevit od bolesti, osvěžit nebo uvolnit, tak si dopřát intenzivní masáž. Masírovat se může zvlášť horní a dolní polovina těla, kromě toho je zde 5 manuálních programů pro lokální, bodovou a celkovou masáž a 3 vzduchové masáže.

Provedení a design, 3D masáž, poměr ceny a výkonu
Bez displeje

vidaXL 60045

vidaXL 60045 recenze a test

Masážní křeslo vidaXL 60045 je vybaveno 10 masážními body na masáž hlavy, krku a nohou. Jeho klasický vzhled se bude hodit do libovolného standardně zařízeného interiéru. Může díky tomu oslovit také starší osoby, kteří po mnoha letech zaměstnání mohou mít různé zdravotní potíže spojené se zády. V tomto ohledu je rovněž příznivé, že jej pořídíte za nízkou cenu.

Masážní body využívají vibrací, které mají 3 různé intenzity. Tyto úrovně můžete měnit pomocí dálkového ovládání, kterým je křeslo rovněž vybaveno. Je zde jednoduše nastavitelných 10 masážních programů, přičemž v této cenové relaci disponuje produkt dokonce i vyhříváním sedadla.

Křeslo je částečně polohovatelné, lze sklopit opěradlo dozadu a podložku nohou vysunout směrem nahoru. Díky tomu si můžete do křesla prakticky lehnout a potěší také časovač doby trvání masáže.

Klasický vzhled, vyhřívání sedadla, nízká cena
Slabší materiál

inSPORTline Gambino

inSPORTline Gambino recenze a test

Masážní křeslo inSPORTline Gambino nabízí moderní design, který zapadne do každého stylově zařízeného interiéru a čalounění je provedeno z celkem příjemné syntetické kůže. Vybírat si můžete ze tří barev, a sice černé, hnědé a velmi atraktivní oranžové. Křeslo se nachází v rozumné cenové hladině a jeho nosnost je 110 kg.

Na tomto křesle se nám hodně líbila jeho kompaktnost, rozhodně nepůsobí přehnaně monstrózním dojmem. Samozřejmě je to dáno tím, že se ještě nejedná o naprosto nekompromisní masážní řešení. Přesto si lze vybírat ze 3 druhů masáží, které nabízí mačkání, poklepávání, nebo kombinaci obojího.

Dále jsou zde 3 automatické a 3 manuální programy a veškeré masáže můžete nastavit ve dvou rychlostech. K dispozici jsou 4 masážní airbagy, vzduchová masáž tedy přítomna je. Je zde i praktická kapsa na mobilní telefon a křeslo umožňuje přehrávat hudbu přes bluetooth prostřednictvím vestavěných reproduktorů.

Atraktivní design, kompaktnost, nízká pořizovací cena
Základní vybavení a programy

inSPORTline Scaleta

inSPORTline Scaleta recenze a test

Relaxační masážní křeslo inSPORTline Scaleta boduje zejména vyhřívanou masáží oblastí kolem krku a ramen a tento druh masáže je možné využívat i samostatně. Jedná se o křeslo, které je vstupní branou mezi opravdová masážní křesla. Jeho cena již není nejnižší, ale zároveň vám již nabídne řadu pokročilých funkcí.

Toto křeslo si přitom stále drží relativně elegantní tvar, nevypadá příliš překombinovaně a zapadne svým jednoduchým designem do většiny místností. V zásadě neurazí ani v klasickém, ani v moderním interiéru. Využívat můžete 6 masážních airbagů, a kromě toho také 3 druhy masáží.

K dispozici je 5 přednastavených programů, kde najdete masáž celkovou, masáž zaměřenou na krk a ramena a masáž zaměřenou na oblast pasu, stehen a hýždí. V této cenové kategorii by se již mohla objevit také 3D masáž, která bohužel chybí. Z další výbavy lze zmínit bluetooth reproduktory a držák na láhev. Nosnost je dobrých 150 kg a celková hmotnost jen o málo přesahuje 50 kilogramů.

Pokročilé programy, extra masáže pro krk a pro oblast pasu, poměr ceny a výkonu
Chybí 3D masáž a Zero Gravity

inSPORTline Rubinetto

inSPORTline Rubinetto recenze a test

Relaxační křeslo inSPORTline Rubinetto patří mezi profesionální produkty, které ocení jednak komerční sféra, tak mnozí nároční spotřebitelé. Ovládat jej můžete dokonce přes mobilní aplikaci, křeslo má pevnou konstrukci a čalounění je provedeno velmi precizně s využitím syntetické kůže. Nosnost křesla je 150 kg.

Najdete zde celkem 57 masážních airbagů a zaujme 8 přírodních magnetů, které jsou určeny pro magnetickou terapii. Samozřejmostí v této vysoké cenové kategorii je již 3D masáž, včetně bohatých možností nastavení všech možných variant masáží. Masáže jsou tu celkem 4 druhy a je zde 8 přednastavených programů s možností 3 programů manuálních.

Volit lze také intenzitu masáže, rychlost masírování, a dokonce samotné masážní hlavice lze v 5 stupních nastavit na různou šíři. Není potřeba se obávat ani o polohovatelnost, která je opravdu veliká. Křeslo vás umí uvést do polohy, která vám navodí pocit stavu beztíže. Využít dále můžete vyhřívání zad a řadu dalších funkcí.

Precizní zpracování, 3D masáž a magnety, široké spektrum funkcí
Vyšší cena

Halmar Pulsar

Halmar Pulsar recenze a test

Relaxační křeslo Halmar Pulsar je vstupním modelem do světa masážních křesel, za velmi příznivou cenu toho však nabízí poměrně hodně. K dispozici máte celkem 9 masážních programů, kde lze volit různé úrovně intenzity masáže, a to po 9 krocích.

Křeslo zvládne masáž všech problematických částí těla. Můžete si nechat masírovat nohy, bedra či horní část zad. Pro běžnou relaxaci je zde automatický masážní program a lze využít také časovače, který jde nastavit na 10, 20 a 30 minut.

Křeslo je masivní bytelné konstrukce, takže se nemusíte obávat o jeho životnost. Potahy jsou ze syntetické kůže a na boku jsou praktické kapsy, kde si můžete uložit třeba časopisy, knihu nebo dálkový ovladač. Vzhledem k nízké pořizovací ceně zde nenajdeme žádnou pokročilou masážní techniku, jako je vzduchová masáž, 3D masáž, ani vibrační masáž.

9 masážních programů, přehledný ovladač, nízká cena
Jen základní provedení

Jak vybrat masážní křeslo

Již v úvodu našeho přehledu jsme si řekli, že na masážní křesla většina z nás narazila na veřejných místech, kde jsou zpravidla provozovány ty nejlepší modely současnosti. Taková profesionální relaxační křesla však mají svojí cenu, a pokud to myslíte s pořízením masážního křesla vážně, nevyplatí se šetřit.

Zdravotní hledisko

Masážní křesla nejsou určena k tomu, aby vyřešila vážný zdravotní problém. Potíže se zdravím je nutno vždy řešit prostřednictvím lékaře. Masážní křeslo je nicméně užitečný pomocník, který může poskytnout úlevu při řadě zdravotních obtíží a náročném životním tempu.

Předtím, než si zakoupíte některý produkt, musíte se rozhodnout, zda vám jde o pouhou relaxaci, uvolnění a odpočinek třeba po těžkém pracovním dni, kdy si vystačíte s levnějším křeslem, nebo oceníte širokou škálu funkcí a bohaté možnosti masáží, kde teprve zjistíte, čeho jsou tato moderní masážní zařízení opravdu schopné.

Levné masážní křeslo

Pokud je váš případ ten první, zajímá vás zejména celkové uvolnění a chcete si zkrátka koupit křeslo, které je něčím více než jen obyčejným křeslem, seženete na trhu produkt zpravidla za velmi přijatelnou cenu. Za takovou cenu půjde o naprosto základní masážní křeslo se základními funkcemi a omezenou možností polohování. Tato křesla sama o sobě na první pohled vypadají velmi podobně, jako jakékoliv jiné křeslo bez masážních funkcí. Bez problému vám tak zapadnou do jakéhokoliv interiéru.

Funkce kvalitních masážních křešel

Skvěle vybavená masážní křesla zvládají masírovat nejen záda, ale třeba také nohy, chodidla, ruce a mnoho dalších partií za pomocí velkého množství masážních airbagů. Čím více vzduchových airbagů křeslo má, tím kvalitnější a lepší vzduchovou masáž nabízí. Taková křesla lze nastavit do mnoha poloh a dosáhnout tak ideálního uvolnění.

Již základní modely masážních křesel zvládají celkovou masáž zad a mnohdy i některých konkrétních zádových partií či ramen zvlášť. Pokročilejší stroje pak logicky s rostoucí cenou přidávají možnost masírovat další partie, přidávají více druhů masáží a stupňů intenzity.

Dražší modely umí také 3D masáž, kdy se masážní hlavice pohybují ve třech osách. Nedochází tedy pouze k pohybu nahoru, dolů a do stran, jako u levnějších křesel, ale také směrem dopředu a dozadu.

Zajímavou funkcí je také stav beztíže, někdy nazýván jako Zero Gravity. Jedná se o stav, kdy se masážní křeslo nastaví do stejné polohy, ve které cestují kosmonauti do vesmíru. V této poloze jsou stehna a lýtka nad úrovní srdce a váha jednotlivých částí těla je rovnoměrně rozprostřena. V této poloze si tělo nejlépe odpočine, dojde k uvolnění tlaku a organismus tak může čerpat novou energii. Bohužel, stav jako zažijí kosmonauti po opuštění Zemské přitažlivosti nečekejte, naprostý relax však ano.

Další výbava a vlastnosti

Některá křesla nabízejí také terapii pomocí magnetů. Pak jsou zde i další funkce, které souvisejí zejména s ovládáním a komfortem. Řada modelů disponuje dálkovým ovládáním, dražší mají dokonce display a jiné zase nabízejí bluetooth reproduktory a možnost komunikace s vaším mobilním telefonem. U většiny dobře vybavených modelů je samozřejmostí časovač, ten však lze nalézt i u levných provedení relaxačních křesel.

4.3/5 - (32 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.