Kosmetika,

Laky na nehty: Test a recenze 10 nejlepších

Lak na nehty je nedílnou součástí kosmetické výbavy každé moderní ženy. Také ženy, které preferují spíše přírodní vzhled, považují často lakování nehtů za samozřejmost. Aplikovat lze totiž také přírodní bezbarvou variantu, která pouze zvýší lesk a ochrání nehty před lámáním. Nejčastěji se laky používají na nehty na rukou, ale mnoho žen si lakuje i nehty na nohou. Chodíte-li ráda v otevřených botičkách, patříte k nim jistě i vy.

Kromě již zmíněného průhledného laku existuje nepřeberné množství barevných laků v mnoha odstínech. Vyjma lesklých odstínů jsou v nabídce také matné laky na nehty, laky s perletí nebo s neonovými zářivými barvami. Záleží jen na vás, co je vám bližší, a také na tom, k jaké příležitosti si nehty upravujete.

U Laků na nehty nemusí být nejdůležitější co nejvyšší trvanlivost. Pokud ráda laky střídáte, bohatě postačí výdrž kratší. Pokud naopak chcete životnost laku prodloužit, je k tomu vhodný bezbarvý vrchní lak, tzv. top coat. Slupovací lak na nehty zase nabídne možnost jej odstranit už po jednom večírku, plesu nebo jiné zvláštní příležitosti a používají se také jako podkladová vrstva pod barevný lak.

Kvalitní lak na nehty se vybírá dle toho, co od něj očekáváte. Klasické laky mají mnoho odstínů, gelové laky přinášejí dokonalý vzhled, ale mohou vyžadovat LED/UV lampu k vytvrzení. Některé transparentní laky především nehty chrání a zamezují jejich lámání a třepení. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší laky na nehty a jejich recenze.

Nejlepší laky na nehty – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších laků na nehty z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Recenze 10 laků na nehty

L’Oréal Paris Color Riche

Gelový lak na nehty L’Oréal Paris Color Riche má objem 13,5 ml a je to vrchní bezbarvý lak na nehty, tedy top coat, který chrání barevné laky. Je na gelové bázi a vytvrdí se i na denním světle bez nutnosti použití LED/UV lampy. Po aplikaci také zvyšuje lesk vašich nehtů a ochrání je před štěpením a lámáním. Před aplikací je nejprve nutné nechat pořádně zaschnout barevný lak, na který následně nanesete top coat a opět jej necháte zcela zaschnout. Aplikací tohoto vrchního laku prodloužíte životnost barevného laku o několik dní, rychle zasychá, opravdu vydrží, ale trochu hůře může jít odlakovat.


Dermacol Neon

Neonový lak na nehty Dermacol Neon tradičního výrobce kosmetiky se nabízí v lahvičkách o objemu 5 ml a bude vám imponovat, pokud máte ráda opravdu zářivé barvy. Nabízí se celkem ve čtyřech odstínech, a to Rio, Kiss, Tropéz a Hawai. Už podle smyslných názvů se skvěle hodí hlavně ke svěžím letním outfitům. Až po dobu několika dní se můžete těšit z vysokého lesku a z barev, díky kterým budete nepřehlédnutelná. Pokud se lak zkombinuje s top coatem, což lze u těchto výrazných barev jedině doporučit, tak vám neonové nehty vydrží dobře vypadat i déle jak 5 dní.


Dior Vernis

Lak na nehty Dior Vernis je jedním z produktů exkluzivní francouzské módní značky, která ztělesňuje eleganci, dokonalost a luxus. Vyšší je tak bohužel i cena tohoto laku, ale s tím je zkrátka potřeba počítat. Objem elegantního hranatého flakonku je 10 ml. Po aplikaci tohoto laku, který se nabízí v celé plejádě odstínů, se můžete těšit z vysokého lesku a velmi hladkého povrchu nehtů. Rychle zasychá a zabraňuje lámání nehtů, velmi dobře se také aplikuje a jde přiloženým štětečkem pěkně a rovnoměrně nanášet. Ženy v uživatelských recenzích chválí zejména nádherné barvy a dlouhou vydrž.


Artdeco Peel off Base Coat

Slupovací lak na nehty Artdeco Peel off Base Coat je podkladový lak, který se aplikuje pod libovolné barevné laky. Můžete tak se svou manikúrou zazářit třeba na večírku či na plese a poté ji snadno odstraníte. V balení je 10 ml a slupovací lak se aplikuje ve dvou vrstvách, které je potřeba nechat dobře zaschnout po dobu asi 10 minut. Že je lak správně zaschlý poznáte podle toho, že zprůhlední, poté je možné již aplikovat libovolný barevný lak. Lak lze potom skutečně velmi snadno sloupnout, a proto je potřeba si dávat na večírku trochu pozor. Ženám se líbí zejména jeho použití v kombinaci s laky se třpytkami, které se jinak z nehtů špatně odstraňují.


Bourjois 1 Seconde

Přírodní lak na nehty Bourjois 1 Seconde nabízí kromě opravdu rychlého schnutí také praktické přírodní odstíny, které dodají nehtům především lesk. Zvolit ale můžete také z poměrně bohaté palety výrazných barev. Flakonek má objem 9 ml a uživatelky si pochvalují skutečně rychlé schnutí, které sice není jedna sekunda, jak avizuje název produktu, avšak je velmi rychlé a již krátce po aplikaci se nemusíte přehnaně obávat nechtěných otisků. Bez nanesení top coatu lak vydrží jako nový okolo 3 dnů, s řádnou péčí to však lze prodloužit zhruba na týden.


Eveline Cosmetics Total Action

Zpevňující lak na nehty Eveline Cosmetics Total Action zakoupíte v balení 12 ml a jedná se o bezbarvý lak, který pomůže zpevnit vaše lámavé nebo třepící se nehty. Jeho složení obsahuje látky vyživující nehty a podporující jejich růst. Zároveň díky němu nehty získají zdravý lesklý vzhled a lze použít také jako podklad laku barevného. Účinky zlepšující stav nehtů potvrzují také zákaznice ve svých uživatelských recenzích.


Semilac Paris UV Hybrid

UV lak na nehty Semilac Paris UV Hybrid nabídne v balení 7 ml možnost objednat si celou plejádu barev. Ty jsou zde zastoupeny od lesklých po matné odstíny. Rovněž tento lak slibuje efekt gelové manikúry, snadné nanášení a zvýšení odolnosti proti lámavosti. Uživatelky ve svých recenzích mají na trvanlivost laku různé názory, přičemž pro dosažení lepších výsledků doporučují aplikaci top coatu téže značky. Výrobce zase pro lepší výsledný efekt doporučuje aplikovat lak ve dvou vrstvách.


Delia Cosmetics Coral Nail Enamel Hybrid Gel

Gel lak na nehty Delia Cosmetics Coral Nail Enamel Hybrid Gel má flakonek o objemu 11 ml a slibuje zářivé a syté barvy s vysokým leskem. Tento gelový lak za velmi dobrou cenu nemusíte nutně modelovat pod UV nebo LED lampou, a přesto dle uživatelek, které si produkt zakoupily a používají jej, dlouho vydrží. Pro lepší výdrž je však doporučeno aplikovat alespoň dvě vrstvy. Potěší vás také skutečnost, že se lak neloupe a velmi snadno se odstraňuje pomocí klasického odlakovače.


Rimmel Super Gel By Kate

Lak na nehty Rimmel Super Gel By Kate je již dle názvu samozřejmě gelový lak, který nemusíte vytvrzovat pod UV nebo LED lampou. Flakonek obsahuje lak o objemu 12 ml a vybírat si lze ze čtyřech velmi povedených barev. Výrobce uvádí výdrž až 14 dní, což je bez použití lampy při tomto druhu laku opravdu dlouhá doba. Je potěšující, že dlouhou výdrž bez porušení potvrzují také uživatelské recenze. Po aplikaci jsou nehty lesklé a s 3D efektem.


Dermacol Mini Summer Collection

Lak na nehty Dermacol Mini Summer Collection nabízí extra lesk a svěží pastelové letní tóny. Balení je o objemu 5 ml, což by mohlo být přeci jen více, na druhou stranu je balení malé a vejde se tak i do malého psaníčka. V uživatelských recenzích je kladně hodnocena schopnost laku přilnout k nehtům, díky čemuž dobře drží i bez podkladového laku. Doporučuje se však pro dostatečnou výdrž nanášet ve dvou vrstvách. Použijete-li top coat, vydrží běžně bez porušení asi 5 dní. Pěkně sytou barvu ale zajistí už jedna vrstva laku, takže velmi dobře kryje. Výhodou je také rychlé schnutí.


Jak vybrat lak na nehty

Upravené ruce chce mít každá žena. Jsou takovou vizitkou, jak o sebe pečujeme, jsou stále na očích. A stejně jako se staráme o pokožku rukou, zdobíme je šperky, tak nesmíme zapomínat ani na nehty. Lak na nehty umožní nehty zkrášlit, ale mnohé také posílí a zabrání lámavosti a třepení nehtů, s čímž má řada žen problémy. Volte tedy laky odpovídající vašim potřebám.

Gelové nehty a kosmetický salón

Mnohé ženy řeší manikúru doma, ale samozřejmě je také možnost navštívit nehtové studio. Zde je však pochopitelně nutné počítat s vyššími výdaji, což ne každý chce. V salonech se používají vysoce kvalitní gelové laky, které vytvoří na nehtech opravdu pevnou vrstvu, která nehty velmi dobře chrání a vydrží tak klidně 3 až 5 týdnů, než postupně odroste. Gelové nehty jsou také skvělé na náročné zdobení.

Lakování nehtů doma

Gelové laky můžete používat také doma, v tom případě budete pro opravdu kvalitní aplikaci potřebovat poměrně drahou sadu. Ta obsahuje především pec na nehty, neboli LED či UV lampu, která je nutná pro správné vytvrdnutí laku. Také samotný lak na nehty má o něco vyšší cenu a zároveň u gelových laků není tak nepřeberný výběr odstínů, jako je tomu u laků klasických.

Výrobci se však snaží ženám lakování nehtů co nejvíce zpříjemnit, a tak se dnes již běžně objevují gelové laky, které nevyžadují tvrdnutí v peci na nehty a zároveň poskytnou prémiový vzhled, který je pro ně tak typický.

Nejen z důvodu ceny a výběru odstínů je řada žen, které řeší manikúru doma klasickými laky. Je potřeba je však nanášet pečlivě, neboť pokud přípravu a lakování odbudete, výsledek nebude stát za moc a lak dlouhou dobu nevydrží. Budete tak muset často používat odlakovač na nehty a asi není potřeba dvakrát zdůrazňovat, že nehtům časté používání odlakovače zrovna neprospívá. Vedle nejoblíbenějšího lesklého laku existuje také matný lak na nehty a určitou výstředností je lak na nehty měnící barvu, který používají zejména mladší ženy na party a oslavy.

Jak nanášet lak na nehty

Lak se správně nanáší na důkladně odmaštěný nehet. Může se použít podkladový lak pro lepší přilnutí barevného laku, ale není to nutné. Po rovnoměrné aplikaci barevného laku směrem od středu ke krajům v jedné nebo dvou vrstvách můžete po zaschnutí nanést ještě vrchní lak, tzv. top coat, který prodlouží životnost laku. Podkladové laky mohou být také slupovací, takový slupovací lak na nehty je vhodný pro krátkodobě lakované nehty, například na důležitou schůzku, večeři, nebo jinou společenskou událost.

Alternativy k lakům

Pokud chcete vyzkoušet něco netradičního, pak jsou zde umělé nehty, neboli akrylové nehty, které si oblíbila řada žen. Dokáží se s nimi vymodelovat opravdu dlouhé nehty, které lze upravovat do extrémně tenkých, a přesto pevných tvarů. Nabízejí zkrátka možnosti, kterých s přírodními nehty nedocílíte.

Chcete mít naopak vše rychle vyřešeno? Zbavit se nutnosti neustálého lakování, ať již doma nebo v salonu? Potom mohou být řešením nalepovací nehty, které použijete pouze tehdy, kdy si to situace vyžaduje.

Lakování nehtů u dětí

Jestliže máte doma malou parádnici, jistě jste už také někdy slyšela ono naléhavé žadonění „Mami, já chci taky!“. Klasický lak opravdu není pro děti to pravé. Naštěstí ale existuje lak na nehty pro děti, který je na vodní bázi, bez chemie, a kromě toho je slupovací.

Díky takovým lakům se může vyparádit i malá slečna a nijak to neuškodí jejím citlivým ručkám. Dětský lak na nehty je tak mezi maminkami stále populárnější a pokud se vám lakování nehtů nepodaří malé slečně rozmluvit, toto je tak ideální řešení.

4.3/5 - (21 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.