Kosmetika, Recenze,

Nejlepší kyselina hyaluronová? Iuvenio Recenze

Určitě vám neuniklo, jak skvělé účinky na pleť má kyselina hyaluronová. V mladé pleti se tvoří přirozeně, avšak starší pleti je vhodné kyselinu hyaluronovou doplnit, aby si udržela zdravý vzhled.

Kyselina hyaluronová zajišťuje hydrataci v pleti, protože dokáže navázat až 10000- násobek své hmotnosti. Bez optimálního množství vody ztratí pleť zářivost a pevnost. S přibývajícím věkem dochází k vysušování pleti a přibývá vrásek. Proto se kyselina hyaluronová stala oblíbenou složkou pleťových kosmetických výrobků, jejichž aplikace je jednodušší a příjemnější než například formou injekcí.

Skvělé výsledky a úspěchy sklízí česká firma Iuvenio, jejíž přední složkou v kosmetických přípravcích je právě kyselina hyaluronová. Využívá ji ve dvou formách, nízkomolekulární a vysokomolekulární, přičemž každá zastává jinou funkci. Iuvenio se soustředí se na přenos aktivních látek do pleti neinvazivní cestou díky vědeckým a technologickým inovacím. Anti-age séra a krémy jsou určeny pro každý typ pleti a bojují s konkrétním problémem dané pokožky. Hlavním úkolem je vizuálně ubrat pleti na vráskách a na věku. Na úkor funkčnosti a kvality značka neupřednostňuje smyslové zážitky založené na parfemaci či barvivech.

Proč IUVENIO?

Tato česká značka vstoupila na trh teprve nedávno a stojí za ní lékařka Helena Hlaváčková. Triumfem je nanovlákenné sérum obsahující nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou spolu s dalšími vysoce účinnými látkami. Proniká do pokožky, kde zjemňuje vrásky a zmenšuje otoky kolem očí. Všechny produkty, které Iuvenio současně nabízí, se mohou pochlubit absencí dráždivých látek, silikonů, parfemace a barviv. Značka se kromě účinnosti produktů zaměřuje také na minimalistické kampaně a jednoduchost obalů. Perfektně spojuje vědu s krásou, o čemž napsal mimo jiných také časopis Forbes.

Výrobce slibuje skvělou absorpci do pokožky, což zajišťuje maximální účinnost. Nejen krémy, ale i čistící gel oceňují uživatelé jako velmi jemné k jejich citlivé pleti. Jsou vhodné i pro ty, kteří se potýkají s alergií na běžnou kosmetiku. Pleť nejen zklidňují, ale i zjemňují bez ucpaných pórů. Účinky produktů jsou znatelné zhruba po týdnu, včetně zmenšených vrásek a méně viditelných kruhů pod očima. Příznivých účinků si všiml nejeden módní časopis a jejich čtenáři a čtenářky. Ocenění objev roku získalo v roce 2020 sérum Crosslinked v soutěži prestižního časopisu Harper´s Bazaar v kategorii Anti-age produkty. Dalším oceněným produktem je Nano sérum. Umístilo se na 3. místě v soutěži Cosmopolitanu v kategorii Péče o pleť – nejlepší luxe sérum.

EKO smart beauty

Iuvenio se zaměřuje nejen na maximální účinnost svých produktů, ale soustředí se také na ekologičnost. Při koupi produktů si lze vybrat možnost ekologického zabalení. Balíček obsahuje ekologickou papírovou lepící pásku, která lepí díky přírodnímu kaučukovému lepidlu. Pásku můžete bez problémů odložit na kompost, kde se rozloží beze zbytku. Stejně jako kartonová krabice, která je potištěna barvami na vodní bázi. Hedvábný papír se sójovým potiskem, ve kterém své produkty najdete, pochází z šetrného lesního hospodářství s certifikací. Výplň balíčku je vyrobena z kukuřice a na kompostu se rozloží do dvou týdnů. Zbývající plastové obaly jsou plně recyklovatelné, proto výrobce uživatele nabádá ke správnému třídění odpadu.

Krémy a séra s kyselinou hyaluronovou – Recenze

V tabulce jsou 4 nejlepší séra a krémy s kyselinou hyaluronovou od Iuvenio. Dva kosmetické sety obsahují kombinaci samostatných produktů.

VzhledModelTyp 
NANO recenze a testNANOHyaluronové sérum
CROSSLINKED recenze a testCROSSLINKEDSérum na oči a pleť
CALM recenze a testCALMKrém s kyselinou hyaluronovou
PRO 01 recenze a testPRO 01Intenzivní peptidové sérum
Set pro mladou pleť recenze a testSet pro mladou pleťČistící gel, noční krém, peeling
Set pro zralou pleť recenze a testSet pro zralou pleťOční a pleťové sérum, kolagen krém, noční krém

Zobrazit celou nabídku

kyselina hyaluronová iuvenio kyselina hyaluronová iuvenio

NANO – hyaluronové sérum

Iuvenio vyrábí toto pleťové sérum z nízkomolekulární kyseliny hyaluronové, peptidů Recelline a Clodessine, vitamínů B3, C a E a obsahuje také panthenol. Je tvořen přímo aktivními látkami, což zajišťuje maximální účinnost proniknutím hluboko do pokožky bez použití konzervačních látek a parfemace. Obsahuje pouze koncentrované aktivní látky v nejčistší podobě.

Zkušenosti uživatelů: Recenze jsou velmi příznivé, uživatelé si chválí jemnost k pokožce a po pár dnech používání pozorují na pleti rozdíl. Pokožka je mnohem hydratovanější a napnutější, bez zvětšených pórů či zarudnutí. Někteří uvádí, že jedna dávka séra nestačí na celou pleť, někteří s tím naopak nesouhlasí. Většina recenzentů si sérum pochvaluje.

Vyzkoušeli jsme: Už u samotné přípravy Nano séra je jasné, že se jedná o něco unikátního, něco speciálního. Sérum po nakapání 12 kapek vody vystačí na obličej akorát a po aplikaci zůstává svěží pocit. Po týdnu používání je zlepšení pleti zřejmé. Pleť je jemná, hydratovaná a vrásky i kruhy pod očima se zmenšují.

CROSSLINKED – sérum na oči a pleť

Obsahuje zasíťovanou kyselinu hyaluronovou, tvořící hydrogelové mikročástice, které jsou zásobníkem aktivních látek. Jejich uvolňování probíhá postupně, čímž je zaručena dokonalá hydratace. Tato forma kyseliny hyaluronové má hustější konzistenci než nezasíťovaná a dostane se i k hlubokým vráskám, které redukuje díky postupnému uvolňování vody v pleti. Kromě hydratace se postará o zmenšení kruhů pod očima a redukci vrásek, a to i hlubších. Rozjasňuje pokožku a zmenšuje póry. Mimo kyselinu hyaluronovou obsahuje stejně jako nano sérum také vitamíny, peptidy a panthenol a po jeho použití se doporučuje nanést hydratační krém.

Zkušenosti uživatelů: První předností z pohledu uživatelů je jemnost séra. Pozitivně je hodnoceno také rychlé vstřebávání do pokožky. Pleť uživatelů je vypnutá a rozjasněná, kruhy pod očima mizí. Většina si podle recenzí plánuje pořídit sérum znovu.

Vyzkoušeli jsme: Sérum je lehké a opravdu rychle se vstřebává. Otoky pod očima jsou ráno menší a pleť se zdá být odpočatější. Konzistence je vyhovující a sérum vůbec nelepí. Již po týdnu jsou změny pozorovatelné.

CALM – krém s kyselinou hyaluronovou

Jeho hlavním úkolem je zklidnění a zpomalení stárnutí pleti s pomocí betaglukanů. Ty se získávají z kvasinek a hub. Dále obsahuje ureu, bambucké máslo, mandlový olej, panthenol a kyselinu hyaluronovou v nízkomolekulární i vysokomolekulární podobě. Krém zvyšuje obranyschopnost pokožky vůči negativním vlivům, jako alergeny, cigaretový kouř či nečistoty. Obsažené aktivní látky podporují také kožní mikrobiom a tvorbu vlastního kolagenu v pleti, zmenšují vrásky a vylepšují texturu pokožky. Pleť je chráněna před oslabením, které se projevuje pálením, svěděním nebo zčervenáním.

Zkušenosti uživatelů: Je velice ceněn uživateli trpící rezaceou. Pleť je o poznání jemnější. Krém není mastný a dobře se roztírá, podle recenzí zajistil zklidnění a hydrataci pokožky a zmenšil zarudnutí.

Vyzkoušeli jsme: Krém krásně sjednotí barvy pleti a zklidňuje. Hydratační krém se nejprve zdá být příliš hustý, velmi rychle se však vstřebává a nezanechává mastnou pleť. Při každodenním používání si poradil se zarudlou pokožkou. Jeden z nejlepších krémů s kyselinou hyaluronovou.

PRO 01 – peptidové sérum

Cílem intenzivní kúry PRO 01 je ochrana pleti před oxidačním stresem způsobující její stárnutí. Využívá k tomu koncentrovaný peptid Clodessine, aktivní část proteinu dlouhověkosti Klotho, které podporují produkci antioxidačních enzymů (superoxid dismutáza, kataláza) likvidující volné kyslíkové radikály. Aktivuje tak přirozené omlazující procesy v pleti, zpěvňuje ji a vypíná, rozjasňuje a hydratuje k čemuž dopomáhá i přítomnost kyseliny hyaluronové. Sérum je ve stříhačkách, bez konzervantů a tedy v čisté podobě, vhodné zejména pro noční péči.

Zkušenosti uživatelů: Podle ohlasů se sérum rychle vstřebává a na doporučení použít po jeho aplikaci hydratační krém je pleť krásně hydratovaná. Také konzistence je příjemná a nežmolkuje.

Set pro mladou pleť

Pečující set pro péči o mladou pleť obsahuje 3 produkty a je určený pro večerní aplikaci. Skládá se z kosmetických produktů, které Iuvenio prodává i samostatně, takže můžete jen doplnit svou současnou rutinu. Prvním je čistící gel URBAN, kterým dostanete pryč make-up a nečistoty, plus dodáte hydrataci. V jeho složení najdete kyselinu hyaluronovou, aloe vera, vitamin E a panthenol. Druhým je noční krém RETOUCH s méně agresivní formou retinolu (HyRetin). Ten pomáhá snižovat začervenání pleti či produkci kožního mazu a lépe řešit výskyt akné. Třetím je peeling RESTART, který získal cenu v PRO-AGING BEAUTY AWARDS časopisu Harper‘s Bazaar a druhé místo v soutěži Cosmopolitan Beauty Awards 2022, kategorie nejlepší peeling. Jeho funkcí je odstraňovat odumřelé kožní buňky, čistit póry či vyhlazovat nerovnosti.

Set pro zralou pleť

Pečující set pro péči o zralou pleť obsahuje 3 produkty a je určený pro ranní i večerní aplikaci. Stejně jako u setu pro mladou pleť i tento se skládá z produktů, které lze zakoupit jednotlivě. Cílem tohoto kosmetického balíčku je bojovat proti stárnutí pleti, takže jde o kosmetiku zaměřenou na redukcii vrásek, dehydrataci a zpevnění povadlé pleti. Tomu se věnuje hlavně sérum CROSSLINKED, které má svou vlastní recenzi výše. Druhým je krém VITAL řešící problém s poklesem vlastního kolagenu, jeho aktivací produkce v pleti. A třetím je noční anti-age krém MOON s retinolem, konkrétně s jeho nástupcem HyRetin, který je bezpečnější než čistý retinol a nedráždí pleť při každodenním používání.

Kyselina hyaluronová

Hyaluronan neboli glykosaminoglykan, jak se kyselina hyaluronová také nazývá, je právem považována za přírodní zázrak. Nachází se v kožní tekutině, očích a kloubech a její molekuly jsou odolné proti vnějšímu tlaku díky tvaru koule. Protože kyseliny vlivem stárnutí v lidském těle ubývá, začali ji vědci získávat z jiných zdrojů, konkrétně z kohoutích hřebínků. Dnes už se však pěstuje z bakterií, které se geneticky modifikují.

Když vědci kyselinu hyaluronovou náhodou objevili při odsávání tekutiny z kloubu, začali ji používat k léčbě popálenin či při operaci očí. Výjimkou není ani plastická chirurgie, kde se využívá pro vyplnění rtů či odstranění vrásek. Užívat lze několika způsoby. Jako doplněk stravy, v očních kapkách nebo injekcích. Nejčastěji na ni narazíte ve formě krému nebo séra.

Účinky kyseliny hyaluronové na pleť

Věkem začnou klouby i pleť strádat kvůli úbytku hyaluronanu. Proto se začala přidávat i do pleťové kosmetiky. Obrovskou výhodou je, že se v těle přirozeně nachází a nemá negativní vliv na funkci obličejových svalů jako botox.

 • Jejím úkolem je udržování pružnosti a hydratace v těle.
 • Přitahuje vodu a dokáže zadržet až 10000násobek své hmotnosti.
 • Riziko podráždění pleti kvalitně vyrobenou kyselinou hyaluronovou je minimální, jelikož se v těle přirozeně vyskytuje.

Nízkomolekulární vs. Vysokomolekulární

Tyto dvě formy kyseliny hyaluronové se liší molekulovou hmotností. Každá z nich má jiný vliv na vaši pleť.

 • Nízkomolekulární kyselina hyaluronová – Proniká až hluboko do škáry (tzv. dermis). Tam stimuluje kožní buňky a dokáže ovlivňovat procesy v pokožce. Zvyšuje v ní tvorbu kolagenu a redukuje vrásky.
 • Vysokomolekulární kyselina hyaluronová – Na rozdíl od nízkomolekulárního typu nevniká tak hluboko do pokožky. Za úkol má hydrataci povrchu kůže a tvorbu ochranného filmu. Chrání pokožku před smogem, kouřem a dalšími nepříznivými vlivy.

Péče o pleť s IUVENIO

Aby po sobě kosmetické produkty zanechali perfektní výsledky, musí se správně aplikovat. U většiny kosmetických značek si musíte nejprve vybrat produkt, který je vhodný pro váš ty pleti. U Iuvenio však nemůžete sáhnout vedle, protože všechny produkty jsou vhodné po každý typ a věk pleti. Podporují totiž přirozené procesy v pokožce, čímž řeší konkrétní problém dané pleti. Nejlepších výsledků dosáhnete každodenní rutinou s kompletní nabídkou Iuvenio. Avšak i použitím jednoho produktu dosáhnete překvapivých výsledků.

Ranní a večerní rutina

 • Krok 1 ráno i večer – Začít by se mělo čištěním pleti. Je důležité pro zdraví pokožky a pomáhá se vstřebáním následné péče. Čistící gel URBAN pleť vyčistí i hydratuje. Aplikujte pomocí tamponku a neoplachujte.
 • Krok 2 ráno i večer – Po čistícím gelu byste měli nanést esenci FRESH, která pleť zjemní a připraví ji na použití séra. Zvyšuje také jeho účinnost. Nanést můžete jako čistící gel. Uživatelé si ho často přelijí do spreje a osvěžují pleť i během dne.
 • Krok 3 ráno i večer – Pleť je připravena na použití séra. Nanést ho můžete jemným rozetřením nebo vklepáním. Séra NANO i CROSSLINKED jsou univerzální, tudíž je lze použít i na oční okolí.
 • Krok 4 ráno – Po vstřebání séra se doporučuje použití hydratačního krému CALM nebo VITAL, který vyberte podle vlastních preferencí.
 • Krok 4 večer – Večer nastupují noční krémy MOON nebo RETOUCH, podle toho, jak problematická vaše pleť je. Retouch řeší nedokonalosti a je lehčí. Moon zbaví pleť především únavy a stárnutí.

Tipy pro péči o pleť

Pro někoho může být kompletní rutina příliš zdlouhavou a drahou záležitostí. Produkty však fungují i samostatně, proto je zde pár tipů, co pro péči o pleť zvolit ve vašem případě.

 • S jedním produktem a účinně – Naprostým favoritem v účinnosti je NANO sérum, se kterým dosáhnete výsledků velmi rychle.
 • Levnější, rychlejší, ale účinná péče – Bez čištění se neobejdete, proto zvolte čistící gel URBAN spolu s boosterem VITAL pro hydrataci pleti. Při použití ráno i večer vydrží produkty až 2 měsíce.
 • Rutina pro aknózní a problematickou pleť – Čistící gel URBAN má protizánětlivý a antimikrobiální efekt, NANO sérum stahuje póry a noční RETOUCH je zaměřený na boj proti akné.
 • Nejoblíbenější rutina – Uživatelé si nejvíce chválí kombinaci čistícího gelu URBAN, esence FRESH, séra CROSSLINKED, krému VITAL a noční péče MOON.
4.4/5 - (40 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.