Péče o tělo,

Nejlepší kulmy na vlasy: samonatáčecí, loknovací aj. | Recenze, test

Loknovací kulma na vlasy dokáže na rovných, obyčejných vlasech vytvořit ležérní vlny, stejně jako drobné vlasové prstýnky, nebo třeba výrazné lokny. Výhodou je, že skvělý účes vytvoříte v pohodlí domova a nemusíte tak pokaždé běhat ke kadeřníkovi. Podobný efekt dokáže také kulmofén nebo žehlička na vlasy, ovšem oproti žehličce jsou lokny vytvořené kulmou pravidelnější a déle vydrží.

Konkrétní vlastnosti se odvíjejí od toho, jaký typ kulmy zvolíte, mimo jiné s ohledem na délku vašich vlasů. Klešťové kulmy jsou základním typem, kdy pramen vlasů namotáte a zachytíte do klipu. Podobně jsou na tom konické kulmy, ty však neobsahují klip. Sofistikovanější jsou pak samonavíjecí automatické kulmy, které samy namotají vlasy od kořínků. A nakonec trojkulmy, ty lze využít pro retro styl prvorepublikových vln.

Zohlednit byste měli nejen materiál povrchu (keramický, titanový, turmalínový), průměr hlavice, ale i specifických vlastností. Například počet teplotních stupňů a teplotní rozsah, délku kabelu, zda má studený hrot nebo automatické vypnutí. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší kulmy na vlasy a jejich recenze.

Nejlepší kulmy na vlasy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších kulem na vlasy z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Rowenta So Curls CF3710F0Remington Pearl CI95Braun SatinHair 7 EC2BaByliss PRO Curling Iron 2269TTEPhilips StyleCare BHB876/00Remington Pearl Pro Curl CI9532Rowenta CF4132D0BaByliss PRO MiraCurl 2665ERemington Pro Curl Soft CI6325Valera Conix 641.02
Studený vzduchNeNeNeNeNeNeNeNeNeNe
Délka přívodního kabelu1,8 m3 m2 m2,7 m2 m3 m-2,5 m1,8 m3 m
Cestovní pouzdroNeAnoNeNeNeAnoAnoAnoNeNe
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 kulem na lokny

Rowenta So Curls CF3710F0

Rowenta So Curls CF3710F0 recenze a test

Automatická kulma na vlasy Rowenta So Curls CF3710F0 je skvělým pomocníkem k loknám, nebo zajímavý vlnám. Nadchne jednoduchou konstrukcí, která skvěle padne do ruky a nijak nezatěžuje zápěstí. Samozřejmostí je i možnost zvolit si jednu ze 4 poloh, které jsou jasně označeny jako 6s – 8s – 10s – 12s.

Nechybí ani možnost nastavení teploty. Rozsah nabídne hned 3 konkrétní stupně, kdy je možné zvolit teplotu na výši 170, dále 200 a v případě potřeby až 230 stupňů Celsia. Nechybí ani přítomnost velmi rychlého nahřátí. Na to není nutné čekat déle než 30 vteřin.

Specifikem je také kvalitní keramický povrch, který využívá i turmalín, který nabídne přirozenou ionizaci vlasů. K dispozici má tato kulma takzvaný Insta curling systém, který se sám postará o to, aby na vlasech vytvořil dokonale vypadající vlnu.

Insta curling systém, 3 režimy teploty, turmalín
Nelze nastavit na kterou stranu se vlasy mají natáčet

Remington Pearl CI95

Remington Pearl CI95 recenze a test

Konická kulma na vlasy Remington Pearl CI95 zaujme jednoduchostí, se kterou jsou vyvářeny moderní účesy a také lokny. Samotný její povrch je vyrobený ze zdokonalené keramiky s označením Ultimate, která přináší i části pravých perel. Pro dokonalý výsledek je zde možnost nastavení teploty v rozsahu od 130 do 210 stupňů Celsia. Teplotní nastavení je navíc možné uzamknout.

Součástí konstrukce je LCD displej, kde je možné sledovat konkrétní nastavení. Disponuje také funkcí Turbo Boost, díky které je zajištěno velmi rychlé nahřátí, a to již do 30 sekund od zapnutí. Nechybí ani automatické vypnutí po 60 minutách.

Pouzdro kulmy je žáruvzdorné a umožní okamžité uložení. Díky 3 metrovému kabelu s otočnou koncovkou je usnadněna celková manipulace. Navíc má chladnou špičku, s níž jsou eliminovány problémy spojené s možným rizikem popálení.

Zdokonalená keramika, Turbo Boost, studená špička
Rukavice by mohla být žáruvzdornější

Braun SatinHair 7 EC2

Braun SatinHair 7 EC2 recenze a test

Klešťová kulma Braun SatinHair 7 EC2 je německým výrobkem, což už samo o sobě odráží její celkovou kvalitu. Primárně je určená pro barevné vlasy, které nijak neničí. Její konstrukce využívá širokého válce o celkovém průměru 36 milimetrů s keramickým povrchem.

Díky funkci Colour Saver je riziko vyblednutí barev na vlasech až o 50 procent nižší. Samozřejmá je možnost nastavit si i vhodnou teplotu, a to v rámci celých 9 jednotlivých stupňů. Unikátní technologie se navíc snaží zachovat stálou vlhkost vlasů.

Doba zahřívání není nijak výrazně dlouhá a činí 60 sekund od zapnutí. Rozsah teplot začíná na teplotě 135 stupňů a končí na teplotě o hodnotě 185 stupňů. Nechybí bezpečnostní systém, který kulmu po 30 minutách automaticky vypne.

Funkce Colour Saver, průměr hlavice na větší vlny
Bez pouzdra

BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE

BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE recenze a test

Trojkulma BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE využívá technologii Ceramic & Tourmalina, což je kombinace dvou materiálů, které se starají o dokonalý výsledek. Ten je spojený také se zvýšením lesku vlasů. Eliminováno je také nežádoucí lámání vlasů. Jak plyne ze samotného označení, tak tento model využívá hned 3 trubice, které napomohou tvorbě vln.

Rychlost nahřátí činí obvyklých 30 sekund. Poté je ihned připravena k použití. Možné je nastavení požadované teploty. K dispozici je celkem 5 jednotlivých úrovní, které jsou v rozsahu od 140 až po hodnotu 220 stupňů Celsia.

Díky kabelu o délce 2,7 m není problémem jednoduchá manipulace. Izolační zakončení špičky eliminuje popálení. Díky vestavěnému stojánku je možné kulmu snadno umístit kdekoliv v koupelně. Balení obsahuje také praktické ochranné rukavice proti popálení.

Snadná manipulace, technologie Ceramic&Tourmalina
Vyšší hmotnost

Philips StyleCare BHB876/00

Philips StyleCare BHB876/00 recenze a test

Samonavíjecí kulma Philips StyleCare BHB876/00 přináší systém s názvem Auto Curler, který je založený na chytrém systému kulmování. S tím je spojena rychlost úpravy vlasů, kdy na jeden zátah lze upravit až 2x tolik pramenů než u klasického ručního provedení.

Konstrukce zaujme také inovovaným válcem, který nabídne nahřívací plochu větší až o 113 %. Samotný válec je vyrobený z keramiky a je doplněný keratinem. Kulma kombinuje moderní systém s názvem Curl Boots a také natáčecí kryty Smart Curl, díky kterým je možno dosáhnout dokonalých výsledků.

Tato samonatáčecí kulma dokáže nabídnout více než 27 různých kombinací samotného použití, což se podepíše na různorodosti účesu. Nechybí ani možnost nastavení. K dispozici je časovač ve 3 úrovních a dále jsou dispozici 3 varianty nastavení teploty, a to 170, 190 a 210 stupňů.

27 různých variant, Curl Boots, Smart Curl
Pouze 3 varianty teploty

Remington Pearl Pro Curl CI9532

Remington Pearl Pro Curl CI9532 recenze a test

Kulma na vlasy Remington Pearl Pro Curl CI9532 patří do kategorie takzvaných konických variant. Díky kvalitnímu provedení nabídne dokonalý výsledek už za několik minut. Jedná se o variantu, která je velká 32 centimetrů, díky čemuž je zajištěna i jednoduchá úprava. Tomu jasně napomáhá také tvar této kulmy.

Jedinečný je materiál, který je označený jako Pearl Ceramic. Ten kombinuje keramiku a také pravé perly. To se podepisuje na kvalitním rozložení teploty, ale i na šetrnosti pro lidské vlasy. Samozřejmostí je také velmi rychlé nahřátí, na které není nutné čekat delší dobu, než 30 vteřin. V případě nečinnosti se kulma za 60 minut vypne.

Samozřejmá je možnost nastavení teplot. A to v rozsahu od 130 až do 210 stupňů Celsia. Dále nechybí LCD displej, který umožní nastavení kontrolovat. O snadné použití se stará i kabel o délce 3 metry. Součástí balení jsou rukavice a žáruvzdorné pouzdro.

Povrch Pearl Ceramic, rychlé nahřátí, rozsah teplot
Hlavně pro dlouhé/polodlouhé vlasy

Rowenta CF4132D0

Rowenta CF4132D0 recenze a test

Loknovací kulma Rowenta CF4132D0 zaujme primárně množstvím nástavců, které jsou k dispozici. Celkem je to 14 dílů. Díky tomu je možné vytvořit doslova jakýkoliv účes, vlny i lokny. Unikátem je také výkonná technologie High Heat, která se podepisuje na rychlosti i na dlouhotrvajícím výsledku.

Určena je pro jakýkoliv typ vlasů, kde lze použít nástavce, jako je spirála, velká a plochá kulma, kartáč a cokoliv dalšího. Díky keramické ploše je zajištěno dokonalé rozložení tepla, stejně jako perfektní výsledek.

Mezi bezpečnostní prvky patří kontrolní světlo. V případě zájmu není nutné jenom vytvářet vlny, jelikož tento model může být využití i jako žehlička na vlasy. Výměna nástavců je řešena jednoduše prostřednictví stisku jediného tlačítka. Díky otočné šňůře není problémem jakákoliv manipulace.

14 dílů v sadě, technologie High Heat, všestranné použití
Nemá ionizátor

BaByliss PRO Curling Iron MiraCurl 2665E

BaByliss PRO MiraCurl 2665E recenze a test

Kulma na lokny BaByliss PRO Curling Iron MiraCurl 2665E je takzvaná automatická kulma, která pracuje rychle a zcela sama. Její konstrukce a technologie zamezuje lámání, stejně jako poškozování vlasů. Pro různorodé výsledky je možné nastavit 3 směry vytvořených loken. Nechybí také kontrola zahřívání jednotlivých pramenů.

Nahřátí kulmy je velice rychlé a je spojeno s dobou pouze 30 vteřin od jejího zapnutí. K dispozici je možnost nastavení teploty v rozsahu 3 variant. A to o hodnotách 190, dále 210 a také 230 stupňů Celsia. Jakmile je nahřáto, ozve se zvukový signál.

Úsporný režim přepne kulmu za 20 minut do režimu spánku, zatímco bezpečnostní režim ji za 60 minut kompletně vypne. Délka kabelu je plně dostačující a činí 2,5 metru. Kabel je otočný, což podporuje jednoduchost použití.

Nastavení směru, jednoduchá obsluha
Trochu těžší do ruky

Remington Pro Curl Soft CI6325

Remington Pro Curl Soft CI6325 recenze a test

Kulma na vlny Remington Pro Curl Soft CI6325 je označovaná také jako klešťová kulma, čemuž odpovídá její konstrukce, kdy jsou upravované vlasy takzvaně sevřeny do kleští. Její průměr je dobrých 25 milimetrů, což podporuje univerzálnost použití na krátké i dlouhé vlasy a vlny.

Samotný povrch je nejenom keramický, ale je i antistatický. Zaujme také 4 násobnou ochranou, která má ještě jemný skluz, dobré rozložení tepla a turmalín. Teplotu je možno snadno zvolit podle typu vlasů, a to v rámci 10 možností. Maximální teplotní hodnota je 220 stupňů Celsia.

Nechybí praktické vlastnosti, jako je indikátor připravenosti, možnost použití u celosvětového napětí, studený konec, nebo žáruvzdorný stojánek. Délka kabelu je 1,8 metrů a je samozřejmě otočný.

Univerzální průměr hlavice, 10 nastavení teploty
Kratší kabel

Valera Conix 641.02

Valera Conix 641.02 recenze a test

Konická kulma na vlasy Valera Conix 641.02 je vyrobená známou švýcarskou firmou, která v daném oboru patří mezi ty nejlepší. To potvrzuje i tento model. Pokud jde o její konstrukci, tak zaujme průměrem, který je v rozmezí 13-25mm. Dále nezklame ani celkově rychlé zahřátí, a tedy i připravenost k celkovému použití.

Maximální teplota, které lze dosáhnout, je 200 stupňů Celsia. Má možnost připojení k různému napětí, což znamená použití kdekoliv na světě. Díky izolované studené špičce je eliminováno případné spálení prstů při chybné manipulaci, byť určitý cvik bude stejně potřeba.

Díky kabelu o délce 3 metry není problémem flexibilní manipulace. Tento model využívá také turmalínové technologie. Ta je založena na přirozené ionizaci vlasů, což se pozitivně podepisuje na eliminaci statického efektu i na vzhledu účesu.

Turmalínová technologie, rychlé nahřátí, dlouhý kabel
Bez nastavení teploty

Jak vybrat loknovací kulmu na vlasy

Kulma na vlasy by měla být v první řadě vybrána podle svého typu. Každý typ totiž vytváří jiný typ loken (retro lokny, prstýnky, ležérní apod.). Na trhu aktuálně existují 4 hlavní varianty.

Typ kulmy

Klešťová kulma

Jak už napovídá samotný název, je klešťová kulma založena na tom, že dojde k namotání vlasů, následnému zavření kleští a působení teploty. Výhodou je, že tato teplota působí na vlasy ze všech stran. Díky tomu jsou vlny stejné po celé délce.

Konická kulma

V podstatě jednodušší řešení klešťové kulmy. Konická kulma zaujme jednoduchým tvarem, jehož konec má konický tvar a je zahřívaný. Právě na něho se vlasy namotají, nechá se na ně působit spodní teplo a vlna je hotová.

Automatická kulma

Loknovačka objevující se pod pojmem samonavíjecí kulma nebo také samonatáčecí kulma, se vyznačuje rychlostí vytvoření vln a loken. Automatická kulma si dané vlasy nejenom šetrně sama namotá, ale také zcela sama řídí celý proces. Výsledkem je dokonalý vzhled i rychlé vytvoření skvělého účesu.

Trojkulma

Trojkulma využívá konstrukci 3 jednotlivých válců. Právě ty se následně také vlivem tepla postarají o vytvoření loken, které se od klasické kulmy liší. Používá se například k vytváření retro prvorepublikových vln (fingerwaves).

Materiál povrchu

Obvyklý standard je keramická kulma na vlasy, kde její keramický povrch rovnoměrně rozkládá teplotu a zajišťuje hladký skluz. Kulma na lokny s turmalínem je mnohdy kombinována ještě s keramikou. Je vhodná na hrubé, krepaté vlasy hlavně díky optimální hydrataci. Třetí variantou je loknovací kulma s titanovým povrchem, který je lehký, odolný vůči vysokým teplotám a poškrábání a rovněž snižuje projevy statické elektřiny.

Průměr hlavice

Velikost loken ovlivňuje průměr hlavice, což je třeba brát během výběru v potaz. V podstatě je lze rozdělit do třech hlavních kategorií. První je menší průměr hlavice kolem 19 mm, který je ideální pro krátké vlasy a pravidelné, drobnější vlny. Druhá má širší průměr hlavice kolem 38 mm a hodí se typicky pro dlouhé vlasy a na velké lokny. Třetí je pak univerzální, kolem 25 mm.

Regulace teploty

V první řadě je dobré vybírat správný model podle toho, zda vůbec umožní teplotu nastavit. Jednoduché varianty tuto funkci obvykle nemají a nahřívají standardně na 200 stupňů. Kvalitní kulma však nastavení teploty mít může, a to obvykle od 130 do 230 stupňů Celsia. Teplota se odvíjí hlavně od typu vlasů. Čím jsou slabší a méně kvalitnější, tím nižší teplota by měla být volena.

S ohřátím souvisí i rychlost, s jakou je toho dosaženo. Klasické kulmy obvykle nabídnou nahřátí zhruba za 1 minutu od svého zapnutí. U těch nejlepších není problémem dosáhnout zhruba 30 sekund.

Funkce a vlastnosti

Dobrou funkcí je možnost využití variabilního napětí, které se obvykle pohybuje v rozmezí 100 – 230 V a umožní použití v cizích zemích. Hodí se také funkce spojená s možností nastavení směru vln, ale i jejich celkové intenzity.

Řada pokročilých modelů nabídne schopnost ionizace, která je spojena jak s eliminací elektrizování, tak s lepší kvalitou vlasů. Opomíjet nelze ani různé technologie a funkce, které využívají různých vlastností k tomu, aby byly například chráněny čerstvě nabarvené vlasy, a nebylo způsobováno jejích případné blednutí.

4.4/5 - (12 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.